Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180851) python1 válasza aelod (#180849) üzenetére


python1
veterán

Ez amúgy te vagy? ;] :D

Jó a forma! :C

(#180852) Rivaul válasza python1 (#180851) üzenetére


Rivaul
addikt

Pedig még iszik is evés közben ;] :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#180853) python1 válasza python1 (#180851) üzenetére


python1
veterán

Nekem kb ez a testzsír% a cél, csak nagyobb izommal.

Pedig itt is zabáltam.

[ Szerkesztve ]

(#180854) Fred23 válasza roti86 (#180846) üzenetére


Fred23
nagyúr

Megnéztem alaposabban, és tényleg több lehet kicsivel 12%-nál szerintem is. 14-15% inkább, ami annyiban örvendetes, hogy akkor nem kell lemennem arra a tervezett 10-12%-ra, mert jó lesz nekem ez is. Most úgy 28-29%-on vagyok zsírdisznóból indulva. Edzek, de már nem tudok izmosodni így diéta alatt; egy darabig szerintem sikerült még az elején, de aztán leállt, az erő stagnálásából, majd minimális csökkenéséből gondolom. Szóval nagyon hosszú még az út előttem. Ropi leszek majd vékonyan, ha próbálok is tenni ellene.

aelod: Grat, de mintha versenyeznél is! Gondolom, ez a zsírosabb, tömegelős formád.

python1: 14-15% testzsírnak tűnik ez is. Jó forma. Ilyenkor nagyon látom, hogy mennyire sehol se vagyok még.

[ Szerkesztve ]

(#180855) szőröscica


szőröscica
addikt

Mi most a tudomanyosan elfogadott makro/testsulykg ertek tomegeleshez? A sarga kapszula tarthato vagy vannak friss kutatasok, amik alapjan mas az optimalis?

Nekem a kreatin koksz es a zabalas hozza most az erot, de mar kezdek felni a zsirosodastol, sajnos ezt a reflexem 12 evvel a 40 kilos fogyasom utan sem tudom levetkozni, szabalyosan rettegek a hizastol.

(#180856) python1 válasza szőröscica (#180855) üzenetére


python1
veterán

Némileg zsírosodni fogsz az biztos az elején, viszont jó hír az, hogy minél izmosabb vagy annál több kalóriát fogsz égetni, tehát nem kell csak mondjuk 10-20%-ot visszavenni a zabálásból, és már meg is indul a zsér égetése.

Nálam pont ez zajlik, némileg visszavettem az extrém mennyiségekből, izom gyarapodik, az égetés beindult ezerrel, de itt már nem csökkentem a bevitt tápanyagokat, csak tartom és edzek.
Amennyiben kell még tömeg, növelek a bevitelen megint és szépen kezdődik minden előről.
Nálam ez így működik csak tökéletesen, az ilyen lefogyok, és majd valamikor visszaszedem, soha nem működik.
Asszonyt kezelésbe vettem, 1-éve jár már a terembe, ok 10 kilót már ledobott, de izmot szinte csak nagyon minimálisat, most 3- hét alatt látványosabbat fejlődött izomban, mint eddig 1-év alatt, és 2kg mínusz a 3- hét alatt, nálam ez 2 hét alatt zajlott le.

[ Szerkesztve ]

(#180857) python1 válasza python1 (#180856) üzenetére


python1
veterán

Ja igen, kis infó adalék még, ő is áttért a vízfogyasztási kultúrámra. :D

(#180858) Hangfalképű válasza python1 (#180856) üzenetére


Hangfalképű
tag

What? Izomépítés és zsírégetés egyszerre? Azt rekompozíciónak hívják és minimális deficitben kell hozzá lenni és persze az sem árt ha előtte még nem nyúltál súlyzókhoz soha. Kalóriadeficitben képtelenség szignifikáns mennyiségű izmot építeni max kezdők tudnak egy keveset.
3 hét alatt látványosat fejlődni izomban? Ennyi idő alatt talán vastagabb lesz egy kicsit a karodban az ér. Ez is egy férfinál. de hogy egy nőnél...

(#180859) python1 válasza Hangfalképű (#180858) üzenetére


python1
veterán

Nem beszéltem kalóriadeficitről, azt írtam, hogy zsír biztosan jön a többlet beviteltől, de mivel izom is épűl, így több kalóriát fog a szervezet égetni.
Mivel magyarázod azt, hogy izmot nem vesztettem 2 hét alatt, sőt látványos a változás, viszont a testsúlyom 2 kilóval csökkent? A centi nem csal, és a zsír szépen olvad lefele.
Most így folytatom tovább, már" fogyni" vagyis súlyt veszteni nem akarok, csak valamivel több fehérjét viszek be a szervezetbe, hogy izom jöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#180860) benfolds válasza python1 (#180859) üzenetére


benfolds
őstag

de az izomépítés miatt miért éget több kalóriát a szervezet. azt az energiamennyiséget egyszer elszámoltad már az edzés által elégetett kalóriáknál, nem?

(#180861) aelod válasza benfolds (#180860) üzenetére


aelod
veterán

Egy kiló vázizomszövet kb. 13 kalóriányi energiát használ / nap (nem edzésnap). Szóval minél több izmot szedsz fel annál több "nafta" kell fenntartani azt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#180862) Woodslave válasza aelod (#180861) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egy átlag feletti gyúrós akár napi 130 kcal-al is ehet többet :C

Python mesternek mondjuk két hét alatt feljött fél kiló, de neki 1300kcalt éget egy nap ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#180863) python1 válasza Woodslave (#180862) üzenetére


python1
veterán

Nèha 5000-et, ha beszúszik a 2L fagyika, de mèg abból is kikapok 10-20 dkg izmot. :D

[ Szerkesztve ]

(#180864) Agyrák666 válasza python1 (#180863) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

De a fagyika tobb mint 90 szazaleka viz. Ezt hogy oldod meg?

(#180865) python1 válasza Agyrák666 (#180864) üzenetére


python1
veterán

Vízbűl szedem ki az izmot . :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#180866) python1 válasza python1 (#180865) üzenetére


python1
veterán

[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#180867) aelod válasza Woodslave (#180862) üzenetére


aelod
veterán

:D
én most nem edzettem vagy 10 napja. Kalória ugyan annyi ment mint amit szoktam kb egy kiló jött fel. Nyilván szín izom mind ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#180868) python1 válasza aelod (#180867) üzenetére


python1
veterán

Kevesebbet kellett volna enni, akkor nincs +., mer a kontroll nèlküli zabálás az megy. ;] :D
Vagy fèlsz, hogy izmot veszítesz, vagy tzs% növelèse a cèl? :O :D
Sèrülès miatt hagytál ki?

[ Szerkesztve ]

(#180869) aelod válasza python1 (#180868) üzenetére


aelod
veterán

Fürdő felújítás. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem akartam fogyni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#180870) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Nekem a tzs% novelese a celom. Ilyen inflacio mellett ez a leheto legjobb dontes gazdasagi szempontbol.

(#180871) persil válasza Agyrák666 (#180870) üzenetére


persil
nagyúr

Kikoptem a draga kavemat miattad. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#180872) python1 válasza aelod (#180869) üzenetére


python1
veterán

A legszarabb meló a földön, èn már utálom, 3- ève folyamatosan felújítom a pecót, magam csinálok mindent, emiatt esett ki tulajdonkèppen az edzès is.
Amúgy èn sem szeretnèk most többet fogyni, ha már nehezen megdolgoztam a tömegèrt, ahogyan a mondás is tartja, átalakítom a zsèrt izommá. :D

(#180873) Cs1csó válasza python1 (#180872) üzenetére


Cs1csó
félisten

"A zsírt izommá" :C nekem is ez az egyik kedvencem a másik: alapban szálkás izomzatot "növeszteni" tehát minimália zsírosodás nélkül növelni az izomzatot.

(#180874) python1 válasza Cs1csó (#180873) üzenetére


python1
veterán

Mindannyian annak a reményében állunk neki gyúrni, csak ugye sose sikerül, azért szopok itt vele még mindig 50 felett. :D

(#180875) Angel2014


Angel2014
addikt

Hogy elvitt ez a 3 év...mai kép már 8 kiló fogyás után.

Brutális különbség.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#180876) python1 válasza Angel2014 (#180875) üzenetére


python1
veterán

Baszdki +20év, ;] azért van remény, mivel nem a 170 kilós formával indultál, és van benned akarat, ez dicséretes.!
Csak így tovább!
Aztán dobálja ide befele serényen a képeket a változásról, már csak a kontroll miatt is.

(#180877) Angel2014 válasza python1 (#180876) üzenetére


Angel2014
addikt

itt 154 kil voltam

És 112 re hoztam le 3 hónap alatt..

de ez a mostani nagyon elvit.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#180878) Agyrák666 válasza Angel2014 (#180877) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Derek legeny voltal, csak agyhalott.

(#180879) Angel2014 válasza Agyrák666 (#180878) üzenetére


Angel2014
addikt

:R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#180880) aleister


aleister
veterán

Volt szó korábban a builderes fehérjéről. Ígértem, hogy írok róla, ha már lecsúszott a gigámon pár adag belőle. Két ízhez volt eddig szerencsém. Az oldódás mindkettőnél jó volt, és csak annyit habosodtak, mint amennyit a víz vagy a tej habosodott volna rázás után. Szóval ebből a tekintetből okésak. A csokis eléggé semmilyen. Finomnak semmiképp nem mondanám. Még a tej sem tudta feljavítani. Lehet vitatkozni az ízlés szubjektivitásán, de úgy gondolom, hogy pont annyi embernek fog ez bejönni, mint egy 154 kilós bányarémszerű fehérnép.
A málnás-fehércsokis első szippantásra íncsiklandó, másodjára viszont megcsapott az a tipikus "mű" aroma. Simán, vízzel fogyasztva nem győzött meg. Valahogy ízetlenné vált. Ellenben a reggeli tejes zabpehelyben, valamint tejes turmixban kifejezetten finom volt.
Túlcukrozást egyik esetben sem éreztem. A Pure Goldra volt ez jellemző, ami az eddigiek alapján összességében egyébként finomabb, mint a BB.

Összefoglalva:
Oldódás: 5
Habosodás: 5
Csokis vízben: 2
Csokis tejben: 2
Málnás vízben: 2.5
Málnás tejben: 4
(1: szimplán rossz, 2: egy fokkal jobb, mintha sima vizet innál, 3: átlagos, 4: finom, 5: áll a cerka miközben iszod)

Van még vaníliás és tán sütikrémes is. Írok majd róluk is pár sort. A csokist tuti nem lesz egyszerű elpusztítani. Egész egyszerűen alkalmatlan az edzés utáni önjutalmazásra.

szerk: ja és még valami, van akinél gyomor problémát okoz a fehérje. Nálam se puffadás, se fosóka nem volt. Igaz nálam ez sosem volt jellemző. Nincs ételallergiám, ráadásul a vasszöget is megemésztem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#180881) aelod válasza aleister (#180880) üzenetére


aelod
veterán

Pont a napokban láttam a reklámját a facen. Hát az valami pusztulat. Mármint maga a reklám módja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#180882) Fred23


Fred23
nagyúr

Rakok egyet én is arc nélkül. Tavaly augusztusban, 10 kiló fogyás után, mikor 110-ről indulva elértem a kerek 100 kilót.
Most szerencsére ez a forma már nem aktuális, ma reggel 85,6 kilót mértem. Elérem a 75-öt, teszek be arról is egy képet, de az tippre idén december, jövő január.

(#180883) attiati


attiati
veterán

ezen a csatornán vannak jó lehengerezős gyakorlatok minden izomra
"hengerezése" címszóra keresve

(#180884) Rivaul válasza aleister (#180880) üzenetére


Rivaul
addikt

Én most szép kártyával vettem Nutriversum csokisat. Azt írják új recept. Hát, a régit nem ittam de ennél nem igazán lehetett rosszabb. Olyan mint a púder. Lehetetlen merni belőle anélkül hogy a fele ki ne szállna a kanálból. Oldódni meg kb semmit. A vizet ki iszod a shakerből de a zacc benne marad és a szádban is. Tragikus. El sem tudom képzelni hogy van benne bár mi érdemi anyag. Ízre meg mint a Tescos kakaópor vízben. Egy szóval többet ilyet nem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#180885) python1


python1
veterán

Tegnapi mérlegelés, teljes siker 94kg megvan , így 2 hét alatt -3,5 kilót dobtam le, most egy hétig stabilizálom, és meglátjuk milyen lesz a forma, amennyiben nem leszek elégedett, a következő lépcső 92kg, viszont akkor ezt már augusztusig tartom.
Egyébként szépen definiálódok lefele, kezd rajzolódni a hasizom is, hétvégén csak 500ml fagyi fog csúszni. :D
Most rápróbálok a Scitec 100% Whey Protein Professional-ra 1-hónapig.
Pure Gold-ról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#180886) Qtya123 válasza Fred23 (#180882) üzenetére


Qtya123
őstag

110->85,6 szép munka!

Én végtelenül megfontoltan haladok. :D Fél év alatt kb 4-5 kg mínusz.

112 kg vs. 107 kg a képen, szóval nem látványos, inkább a keresd a különbséget játékra jó, mert ugye nem szembetűnő: [kép]

Egy minimális változás van a hason. Ja, nem szándékos fogyás, csak annyi történt, hogy kb fél éve elég rendszeresen meg tudom tenni azt, hogy heti 2 helyett heti 3 alkalommal járok edzeni. Az intenzitást növeltem, erőben is van előrelépés, főleg push gyakorlatokban, illetve a lábat is komolyabban veszem, 2 hónapja a guggolás is fel van véve a gyakorlatok közé. Továbbá mióta vége a télnek ismét futok hetente egyszer. Na de nagyon "komolyat" ám, 2 km-es távot úgy 5:30 perc/km-es tempóval. Szóval semmi komoly, csak az íze kedvéért szoktam ezt beiktatni egy "erős" 10 perces kis mini mozgásprogramnak.

Kajában az égvilágon semmit nem változtattam, továbbra is a 4000 kalória/nap környékén vagyok a megeszem amit meglátok elvet követve... :DDD
Szóval ezzel a plusz 1 edzéssel és némileg több aktivitással ezek szerint néha kalória deficitbe kerülök. Ha nem lennék egy lusta trehány disznó, aki szeret enni sokat, akkor kíváncsi vagyok milyen lenne egy 3000 kalóriás értékre belőtt, kevesebb zsírt tartalmazó étrenddel a csökkenés mértéke.

Gondolom úgy 95 kg-on lehetnék ott, hogy nem vagyok dagadt.

[ Szerkesztve ]

(#180887) python1 válasza Qtya123 (#180886) üzenetére


python1
veterán

Nagyon minimális az eltérés, ha levinnéd a kalóriamennyiséget, gyorsan ledobnád a bundát.
10-20% kaja elvonás nem érzékelhető nagyon komfortérzetben, viszont drasztikus változást hozna a formán.

Fred23
Gratulálok mindkettőhöz! ;]
A szép zséros testhez, de inkább a fogyáshoz.

(#180888) python1 válasza python1 (#180887) üzenetére


python1
veterán

Most hozták a proteint, elírtam Bigyótök iso whey zero, [link] ettől várok nagy csodát még. :D

[ Szerkesztve ]

(#180889) chopin42


chopin42
őstag

Üdv urak (hölghyek)?
Idestova 7. alkalommal edzettem, utóbbi 2 súlyzós volt, minden másnap edzek.
Minden nap megiszok ebből egy 3/4-kanálnyit 2.5 deci vízben, legutóbb tejben feloldva, edzős napokon edzés után. Tejjel is oké?
Edzés:
-fekve tárogatás egykezes súlyokkal (tenyér befelé)
-fekvenyomás egykezes súlyokkal (tenyér előre)
-bicepsz váltva egykezes súlyokkal
-egykezes fűrészelés (előredőlök, megtámaszkodok és a másik karral felhúzom a súlyt)
-kalapács bicepsz váltva
-guggolás rúddal (10 kg) sarok támasztva
-vállból nyomás egykezessel egyszerre (tenyér előre)
-vádli (kis) emelvényről két lábbal, rúd magam elé lazán leengedve csípő magasságba.
4x10 minden, az egykezesek karonként 10, kivéve vádli, az 4x20. Az egykezesek sajna még olyan 7 kiló körül (5 kiló súly +kis rúd) vannak, kezdő vagyok :( de majd lesz több. A súlyzókészlet ez.
Ezt 2 naponta fogom csinálni, a súlyokat ahogy érzem, úgy növelem.
Ez a "fekvenyomópad" :D
A pihenőnapokra , illetve levezetésnek ugrálókötelet tervezek. (abból milyet? :U )
Ez így megfelel kezdőként? Valaki változtatna valamit? A fehérje megfelelő? 13k postával.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#180890) python1 válasza chopin42 (#180889) üzenetére


python1
veterán

Jó kezdésnek minden, de a vállat jobban edzd körbe, ugrálókötelezést minek, olyan lesz a sarkad mint a boxkesztyű.
Ja meg a hátra, döntött törzsű evezést sem hagyd ki.

[ Szerkesztve ]

(#180891) F34R válasza aleister (#180880) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi hogy irtal rola, a lenyeg hogy nem annyira fostos. :R

(#180892) Fred23 válasza Qtya123 (#180886) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, de nekem nincs olyan Eddie Hall testalkatom alapból, és így sajnos 80 kiló fölött még nagyon zsíros a formám. Te viszont hasonló alkat vagy kicsit, mint az avatarod, olyan vastagabb típus, mezomorf-endomorf keverék, ha egyáltalán nem meghaladott még ez a fajta kategorizálás. Ebben a rendszerben anno simán mezomorfnak lőttem be magam, de akkor meg miért tudok olyan gyorsan elhízni?! A csontozatom tippre nem elég vaskos akár csak a mezo-endo keverékséghez.
Jövő hónaptól én is lassítani fogok, nem fekszik a mostani gyorsabb fogyás melletti fokozott nélkülözés. 3500 kcal-t minden gond nélkül meg tudnék enni egy nap, pedig nem vagyok nagy.
5:30 perc/km nagyon jó ilyen tömeggel. Én kicsivel többet szoktam kocogni, de ennél lassabb tempón.

python1: Azért tettem ám csak be, mert hiszem, hogy leszek még 75 kiló, és akkor jó lesz a két kép egymás mellett. :D Fogytam már párszor sokat, a bőröm eddig még egész jól bírta, tán most se marad majd nagyon kinyúlva. Csak maradjon rajtam némi izom is a végére. Nincs sok mondjuk, de életem során azért összességében 8+ év gyúrás azért megvolt, tán több is, és ennek azért csak van valami hozadéka/előnye akkor is, ha most sehol se vagyok.
A kör alakú tükrös képed alapján simán beillenél tiszta mezomorf típusnak, már ha még jól emlékszem rá. Rám viszont ez a rendszer mintha sehogy se illene jól; vagy vannak közepes csontozatú hízékony mezomorfok is.

[ Szerkesztve ]

(#180893) Qtya123 válasza Fred23 (#180892) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát annak örülnék, ha például ízületben lennék fele olyan, mint Eddie. Vékony a csuklóm, a bokám. Ízületben jó lenne masszívnak lenni, gyenge pontok ezek.

Amúgy a futást nem is vinném feljebb a tömeg miatt. Elég annyi, hogy állóképességben ad egy kicsit
Régen még a seggemen is vettem a levegőt a vége felé. Mára van elég oxigén, már az a számomra furcsa helyzet állt elő, hogy nem a túlélésért küldöm közben, hanem simán elvagyok a gondolataimmal.

A guggolás viszont kemény. Egy fekvenyomásnál ha pl elfáradok a végére, de nem mérhető a guggoláshoz. Guggolásnál szakad rólam a víz, kb háromszor annyira, mint a legkimaxoltabb, leginkább bukásig elvitt bármi más gyakorlatnál.

[ Szerkesztve ]

(#180894) Fred23 válasza Qtya123 (#180893) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezzel a gyorsabb tempóval érhetted el, hogy lett elég oxigén. Megszoktad végül, javult a keringés, az oxigénfelvétel, tán a tüdőkapacitás is. Egészséges nagyon a futás, amíg nem visszük túlzásba.

A guggolás az, amit nem csinálok, de tán be kéne hoznom. Érdekes kérdés, hogy negatív kalórián vajon milyen változást okoznék vele? Nem szeretnék vastagabb combokat, de például örülnék egy kis extra tesztónak, és annak is, ha leégetnék némi glikogént a lábizmaimból, amit aztán vissza lehetne tölteni másnap, illetve amit a test akár éjjel is megpróbálna visszatölteni zsír (és fehérje) felhasználásával. Annak viszont nem örülnék, ha mondjuk hátizmot/karizmot bontana a testem a lábam érdekében.

(#180895) python1 válasza Fred23 (#180894) üzenetére


python1
veterán

Most nem lábazol, vagy nem guggolsz?
A láb az egyik legfontosabb szerepet játssza a testépítésben, de szinte mindegyik sportban, a guggolás erősíti a tüdőt, szívet, vérkeringést, amennyiben elhanyagoljuk, ne is számítsunk 100%-os izomépítésre.
Attól meg ne félj, hogy vastag lesz a lábad, maximum kisebb súllyal, magasabb ismétlésszámmal terheled, egyébként sem egészséges a gerincnek az extrém terhelés.

Ja igen, teljesen egyezik a mezomorf testalkat leírása rám.

[ Szerkesztve ]

(#180896) python1 válasza python1 (#180895) üzenetére


python1
veterán

Kiegészítés képpen:
Abban az esetben elhagyható a guggolás, amennyiben valamilyen ízületi rendellenesség (vagy nincsen lábunk :D ) miatt ez nem kivitelezhető, akkor vannak helyettesítő megoldások.

(#180897) Fred23 válasza python1 (#180895) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lábra csak futok. Ami azt illeti, még sose csináltam sima, illetve egylábas guggolásnál többet rájuk. Párszor kipróbálásból volt már olyan, hogy feleségem a nyakamba ült, és csináltam úgy pár guggolást, de perpill semmi más nincs, csak a futás.

Attól félek inkább most, hogy negatív kalória melletti lábedzéstől tán elkezdenék fogyni izomból valami számomra fontosabb helyen. Mondjuk ha emelnék kicsit a fehérjén, nem lenne gond, és élvezhetném a gyakorlat előnyeit. De ma is az volt, hogy fehérjéből vittem be kicsit kevesebbet, ch-ból és zsírból pedig kicsivel többet. Csak ilyen 10-15 hiányzó illetve többlet grammról beszélek, de lábazás mellett ez már tán érezhető hiba lenne. Az abszolút pontosságot meg nem szeretem.

De megpróbáok majd kicsit lábazni. Emelem 10-15 grammal a fehérjebevitelt, zsírból meg lecsípek kicsit. Aztán ha jobb vele, marad. Kipróbálom holnap 30 kilóval, max 40-el.

(#180898) python1 válasza Fred23 (#180897) üzenetére


python1
veterán

Nyugi nem fogsz, zsír azért maradjon, hogy az epéből tudjon távozni a feles epesav.

(#180899) stingy2 válasza Fred23 (#180897) üzenetére


stingy2
senior tag

Azért csak óvatosan, ha sose csináltad. (elég nagy téttel mernék fogadni, hogy a feleségeddel a nyakadban inkább vmi rogysztásfélét csináltál, mintsem guggolást). A guggolás itt kezdődik, felette csak "rogyasztásnak" csúfoljuk. Lefele mehet, amíg bírod. Az se mindegy, hogy High-Bar vagy Low-Bar. És ahogy fentebb volt róla szó, nézd meg, mennyire mobilis a csípőd és a bokád, valamint találd meg a lábaidnak megfelelő pozíciót. Én a helyedben sima rúddal kezdeném, amíg be nem lövöd a megfelelő pozíciót, és be nem gyakorlod a mozdulatot. A guggi nem agysebészet, nyilván meg sem közelíti egy lökés, pláne szakítás összetettségét, de nem szabad lebecsülni, mert csúnya sérülést lehet összeszedni még kis súlynál is, ha nincs helyesen rögzülve a technika. Elég egy rossz mozdulat, egyensúlyból kibillenés a mozgás közben, és máris pár hét pihi befigyel. (Én pl. a sérüléseim 90%-át guggolásnál szedtem össze, ált. kis súlyos melegítésnél, vagy levezetésnél, mert nem figyeltem...)
És javasolnám még az öv használatát, sok csúfságtól meg tud védeni. Sok sikert 👍

INTJ

(#180900) attiati válasza stingy2 (#180899) üzenetére


attiati
veterán

kitörés / guggolás kombónál gyűjtöttem be én is egy térdsérülést valószínűleg, legalábbis utánna kezdett jelezni (pedig csak saját testsúllyal)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.