Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#58550) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez, ahogy a neve is mondja, a Vaporfly. Amiért most a srácok lelkesednek, az a Streakfly, egy középtávos (vagy már azok is hosszúnak számítanak? Szóval 5K-10K és nem maraton.) versenycipő, a régebbi, elég nagyra tartott Streak sorozatot élesztik újra ezzel, csak a ZoomX habbal. Kapni még nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58552) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#58551) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ja bocsi :-)
Határeset.
:R

(#58553) tomcica válasza Zozo0525 (#58552) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]
Multkor a csoportkepen nem lattal,most a cipo nevet nem olvasod rendesen...hat mi lesz itt,uj szemuveg?! :P

STREAK - regi Nike modell,egyik legjobb versenycipo 5K-tol fel egesz felmaratonig.Van benne lap elol,de nem karbon,hanem perbax muanyag.Meg ugye regi habbal gyartottak,na most ezt levaltottak egy modern ZoomX habos konnyu,alacsony epitesu (nem holdjaro) cipore.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58554) ígyvanferi válasza Agony (#58544) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tök szívesen maradtam volna suuntós, de valahogy nem áll össze nálam a termékpalettájuk, pont ott van egy nagy lyuk, ahová belőttem az igényeimet és a keretet. Illetve optikai pulzusban nem az igaziak.

Amikor keresgéltem az új órát (elment vele pár óra...), arra jutottam, hogy vagy hiányzik valami számomra lényeges funkció egy modellből vagy tele van pakolva szintén számomra tök felesleges cuccokkal, és ennek megfelelően el is kérik érte az árat. Tudom, hogy ez nagyon szubjektív, de szívesen vettem volna valami olyat, ami az alap futós-bringás mérésekben nagyon erős, terepfutáshoz szükséges funkiók is megvannak, de a sok-sok sallangot kihagyták belőle, és konszolidált maradt ezáltal az ára. A legközelebb ehhez a Coros Apex áll, de végül mégis hozzádobtam egy tizest a Garmin ökoszisztéma miatt, meg mert már picit öreg.

Mondjuk a Garmin ökoszisztémából pont annak nem igazán találtam meg az értelmét, amit hiányoltam látatlanban a Corosnál, nevezetesen a natív weboldal. Azt hittem hiába a runalyze, strava, majd áttérek arra, ahogy régebben is a movescounton nézegettem a tevékenységeket, de valahogy még nem sikerült. Másra meg nem használom, nem is tudom van-e olyan beállítás, amit nem lehet az órán vagy a mobil appban elvégezni, mindenképp a garmin connect kell hozzá. Van ilyen?
Közületek aki garminos, mire használja a connect weboldalt?

(#58555) parandroid válasza ígyvanferi (#58554) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Drága a Fenix, persze. A trükk az, hogy vagy kifutó modellt kell. enni, vagy valami akcióra várni. Enyém is 500 euró fölött indult, én meg akkor vettem, amikor már volt két újabb generáció, meg épp volt a MM-ban egy akciós nap, amikor elengedték az áfát. Legközelebb valami Solaros Fenixet veszek, ha majd azt is 300 euró körül meg lehet csípni. Szerencsére nem sürgős.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58556) emvy válasza ígyvanferi (#58554) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmire se jó szerintem a Connect weboldal, kivéve statisztikák gyártására, de arra a Runalyze messze jobb.

ja, meg egyedi workoutok felvételére

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#58557) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#58554) üzenetére


Zozo0525
őstag

Van már weboldal :D
(2 napja kb) :D

tomcica
bocsi fested a körmöd? :D :D :D

(#58558) Agony válasza ígyvanferi (#58554) üzenetére


Agony
aktív tag

Én webes Connectet gyakorlatilag csak edzéstervezésre szoktam használni. Összerakom a struktúrált edzéseket, beállítom a naptárba, aztán annyi... minden mást a Runalyze-on nézek.

Ja meg ha verseny van, akkor az útvonalát meg szoktam csinálni Connect térképen és a versenyen eleve úgy indítom a futás tevékenységet, hogy térképpel. Na nem azért, mert nézem futás közben a térképet, de pl. egy Ultrabalatonnál (vagy bármilyen gyengén kitáblázott/szervezett versenynél) tök hasznos, ha elkezd sipákolni az óra, ha letértél az útvonalról. Épp Tom-ék futottak bele UB-n olyanba, hogy elnézett az egyik futó egy kanyart és rögtön pár kilóméterrel hosszabb lett a szakasz, ami azért versenytempóban, amikor amúgy is minden ki van számolva, nem vicces. :D

parandroid: Én Fenix 3 HR Sapphireal kezdtem, aztán lett Fenix 5 Plus Sapphire és most a Fenix 6X Sapphire. Egybe nem szívesen adnék ki 250-300K-t órára, de így évek alatt sikerült fellépkedni és azt hiszem a továbbiakban is így fogom csinálni. Amikor az új Fenix sorozat megjelenik, megnézem van-e valami érdekes feature, aztán ha érdekel megveszem (jó esetben navigációs eszközként számlásan ~20% mínusz :U ). Ezért maradt ki a sima 5-ös széria, mert ott semmi érdekest nem láttam a 3HR-hez képest, meg most a Solar széria is, mert engem nem érint. Ilyenkor még elég jó áron ki lehet szállni az előzőből és újra lesz egy garanciás óra. Most is szerintem makulátlan állapotú 1,5 éves Fenix 6X Sapphiret simán el lehet adni 150K-ért.

Elvileg január első két hetében jön a Fenix 7-es széria, de az újdonságok csak nagyon pletyka szinten szólnak róla.

Fenix:
https://the5krunner.com/2021/12/27/garmin-fenix-7-what-we-know-so-far-1-2/
https://the5krunner.com/2021/12/28/garmin-fenix-7-what-we-know-so-far-2-2/

Epix:
https://the5krunner.com/2021/12/27/garmin-epix-gen-2-what-we-know-so-far-1-3/
https://the5krunner.com/2021/12/27/garmin-epix-gen-2-what-we-know-so-far-2-3/
https://the5krunner.com/2021/12/27/garmin-epix-gen-2-what-we-know-so-far-3-3/

Egyelőre nem láttam benne semmi világmegváltót, de ha jönne pl. a natív watt támogatás, elgondolkodnék a cserén. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#58559) LanyUs válasza tomcica (#58255) üzenetére


LanyUs
senior tag

Failed :( Nem ment a 48 körüli... 49:50 lett

10K PB 4,5 éve 100 kg 47:22
10k 2020.12.31. 105 kg, de több alapozás I. +level II., rekortán 47:30

Ma is kimentem covid után 6 héttel, csak alapozás ( 0 fokozóval, 0 felkapás -> félő szívizomgyulladástól ). Maxom elvileg 182, de láttam 186-ot is egy pillanatra. Jelen állapotban nincs több a testemben :) 107 kg :)

Én mindent beleadtam. Többször ritmust váltottam. A pulzuson látszik azért, hogy odacsaptam. BÚÉK Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#58560) #76500480


#76500480
törölt tag

Szomorú tapasztalat, hogy a rtg második alkalommal is negatív, hajszalrepedesre hasztalan diagnosztika. Mindenesetre késsel a mellkasomban, kapkodva a levegőt(90perces evezések v ütés, nem tudom) egy szenvedős 22,22km távval kívánok mindenkinek, sérülésmentes Boldog Új Évet. Az egészség a legfontosabb, többi gond megoldódik… :R

(#58561) Agony válasza LanyUs (#58559) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom milyen magasság társul a súlyhoz, de ez így is elég szép tempó, a pulzuson meg látszik, hogy nem sok maradt benne. :R

Lehet neked is azt kellene csinálni, amit velem csináltatott Tom 2019-ben... egész telet végig futottam 145 BPM-es pulzuson heti 120-140 km-el, ami utána szépen megalapozta a gyorsabb tempókat is. Ami előtte magas pulzuson ment, az lentebb került. :K

Én én utolsó futásának egy laza 13K-t mentem 1-es pulzuszóna tetején (155-158 BPM), aztán ment 10x 100 sprint a felüljáróra kb. 5% emelkedőn, utána meg meg 1K hazakocogás, így összesen 15K@4:24 (156BPM) lett a végre...

... most meg gyúron a tésztát a pizzához. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#58562) parandroid válasza Agony (#58558) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére nem érint a csere. Igazából az FR235 már tudott mindent, amire akár manapság szükségem van. Aztán volt ez a deal, hogy 320 euróért be lehetett húzni a fenix5-öt, akkor lecseréltem. Már nem is tudom, hogy 2, vagy 3 éves volt akkor, illetve hogy ez 2, vagy 3 éve történt-e. Ez meg aztán tényleg mindent tud, ami nekem kell. Annyi, hogy a biciklizéshez vettem azért dedikált hardvert, de azt is csak azért, mert nagyon le volt akciózva, különben ahhoz is elég lett volna az alap garmin computer (őszintén szólva komolyan gondolkoztam is a downgrade-en Edge 1030-ról 130Plusra).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#58563) LanyUs válasza Agony (#58561) üzenetére


LanyUs
senior tag

192cm, de leviszem a tömeget 100-ra. Bízok abban ami Veled is történt ( covid után szépen visszajavult az időd :R ). Amit meg azóta hozzátettél szép fejlődés!!!
Tom azt mondta a 6. km-től már fáj egy tisztességes 10k. Hát Nekem ez már a 2. km-től fájt :D Jelenleg minden másnap megy 10k 135 hrm reggel öt felé.
Ez a rekortanon nyargalas egészen más műfaj, mint a beton. Nulla térd fájdalom. Nagyon kímél!

Pizza tészta? Régebben sütöttem a túrós receptet. Sima lisztből nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

(#58564) Agony válasza LanyUs (#58563) üzenetére


Agony
aktív tag

Én sima Barilla 00 -ás lisztből csinálom, ennyi finomított szénhidrát a fenét se érdekel, aztán legalább finom lesz. ;) Hagyományos recept (liszt, olivaolaj, só, kézmeleg víz meg egy kis élesztő). :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#58565) inf3rno válasza Agony (#58541) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, én pont a Fénixet tartom használhatónak a Garminnál, és az alatta lévő kategóriák, amik szerintem túlárazottak gagyi chipekkel és anyaghasználattal. Fénixet csak a pontatlan GPS miatt nem vennék, mert nem akarok még Strydet is hozzá venni, egyébként annyira nincs bajom vele.

Nem tudom még, hogy milyen lesz a következő órám, lehet, hogy maradok Suuntonál. Ami jó lenne, ha lenne hozzá térkép, hogy be tudjam állítani az útvonalat egy városi vagy terep versenyen vagy csak túrázáshoz. Igazán király túrázáshoz akkor lenne, ha OSMAND térképet is lehetne feltenni rá, ami minden földutat mutat, de gondolom az álom kategória lehet. Számít még a GPS pontosság, egy napot lefedő üzemidő, pl 16 óra. A barométerre is szükségem lesz. Szerintem 200 tutira el fog menni rá, ha nem több. Kezdhetek gyűjteni.

Buliban hasznos! =]

(#58566) inf3rno válasza LanyUs (#58559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Szerintem túl gyorsan kezdtél be, talán egy stabil 4:50 jobb lett volna.

Buliban hasznos! =]

(#58567) Zozo0525 válasza LanyUs (#58559) üzenetére


Zozo0525
őstag

Gratula
szerintem szép idő

(#58568) Fred23


Fred23
nagyúr

BÚÉK mindenkinek!
Ma fogom lekocogni életem első negyedmaratonját -csak még éppen pezsgőzés van, szóval majd csak egy kiadós ***** és alvás után. :)

(#58569) HKorn válasza LanyUs (#58559) üzenetére


HKorn
addikt

Szép futás ez így is! 69kg-mal nem tudom utánad csinálni, ha ez vígasztal :)

BÚÉK mindenkinek! Sok-sok km-es kihagyásmentes hónapot mindenkinek. Rám is rám fog férni. :)

Run&Ride

(#58570) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Boldog Futós Új Évet! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#58571) sherlock82


sherlock82
senior tag

Boldog új évet mindenkinek!!

Én is az év első napján kezdem a futást, ha már ilyen tavaszias idő van.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#58572) Studi


Studi
addikt

Tegnap volt egy félmaraton PB (1:48:5× ---> 1:42:3×) évzárásnak, ma rohadtul nem kívánom a futást... :DDD Pedig szép az idő.

Összességében 2020-ban büszke voltam a 200 lefutott km-re, tegnap a félmaraton előtt meg volt a decemberi 200km. Egész évben 1300+ km lett, de aminek még jobban örülök, hogy az 5:25-ös 5k tempóból lett 5:20-as félmaraton tempó. Futás szempontjából jó év volt! :B

(#58573) HKorn válasza Studi (#58572) üzenetére


HKorn
addikt

Nagyon komoly fejlődést értél el, gratulálok. :R Magadtól valami terv alapján, vagy edzővel dolgoztál?

Run&Ride

(#58574) tomcica


tomcica
Topikgazda

Boldog Uj Evet itteni banda :K :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58575) tomcica válasza LanyUs (#58559) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van ilyen nalam is,meghuzod a szintet itt es epited tovabb. A pulzus mutatta,hogy nem volt pi^na-legyezes,hanem amit adott a gep,annyit hoztal ki belole :K
Nalam egy top forma 5K es egy fostalicska allapot 5K kozott 20-30mp kulonbseg is van,10K-nal akar egy perc is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58576) Studi válasza HKorn (#58573) üzenetére


Studi
addikt

Köszi! Mindig figyeltem Tom miket irogat itt, aztán futottam úgy, ahogy épp a kedvem tartotta. :DDD Nem volt semmi konkrét edzésterv, csak futottam folyamatosan. A fejlődés így is érezhető, már tudok 140 alatti pulzussal kocogni, így el lehet kezdeni idén valami alapozást is. :) Szoktam 10-11km-ekbe 250-es gyorsakat futni, azok már 4-es tempón mennek, az 5k pb is 4:30 alatt. Biztos lehetne még jobb edzővel, edzéstervvel is, de nekem a futás épp a szabadságot jelenti, akkor megyek, amikor akarok, olyat futok, amilyet akarok. Ezt az érzést nem szeretném kiölni belőle.

(#58577) tomcica válasza Studi (#58576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon szep am az a felmaratonos ido :R legy ra buszke a TIED,megdolgoztal erte.
A felmaraton egy nagyon csalos tav am,azt hinne az ember,hogy csak egy kitolt 10K es tempobol meg lehet oldani. Nos nekem a 2016-os FM-em megmutatta,hogy azert az utolso 4-5km-ert vert kell izzadni,ha csucstempon tolod :K Szet is esett,ahogy kell 1:12 teteje 1:13 legalja FM irama volt egesz 16km-ig,ott a bal comb begorcsolt,amit meg par meter lassitassal orvosoltam es kontroll alatt tudtam tartani,de az csak egy kulso jel volt,hogy az energia-anyagcsere-izomero teljesen elkeszult 3:50-es atlag volt az utolso 5km,es piszkosul meg kellett kuzdeni azert is. 1:16 valami lett.Majd ket ev kellett mire ujra ravettem magam egy FM versenyre.Beegett rendesen az emleke. Utana futottuk Agony-val Szegeden telen egyutt,akkor meg csak forumrol ismereve egymast. Az 1:14:37 lett ha jol remlik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58578) tomcica válasza Studi (#58576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En azt tanitom mindenkinek,itt nektek is,hogy tudjatok edzo nelkul boldogulni. Megertsetek kb mi micsoda az edzesben. Alap(alacsony intenzitasu km gyujtes),ero (emelkedok,gyors valtasok),sebesseg,allokepesseg(90-120perc hosszuk).Utana pedig,hogy az epitkezesetek melyik szakaszaban mibol mennyit tegyetek bele (minek a karara). Ezert is irtam h 8-12ev klasszikus epitkezes utan mar mas impulzus kell a testnek,mert mar szelesebb alapot nem fog epiteni,eleri a hatarat. (egyetlen kivetel az 50km+ ultrasok,roluk is irtam mar).
Orulok neki,hogy sajat magad is fel tudod epiteni az edzeseidet,ez nagy kincs am :K
Amugy 12ev alatt es kb 40ev felett mar erdemes ugy tervezni,hogy minel kevesebb edzessel a maximum fejlodest elerni.Kulonben igen komolyan szet lehet csapni a testet :K
Persze ez a kevesebb edzes = evek alatt igen magasra dagadhat,siman 90-120km minosegi munka,vagy 140-160km mennyisegi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58579) tomcica válasza Studi (#58576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyebkent intuitiven is nagyon jol csinalod azt a kb 250m felkapasokat az alapozos km gyujtesben :K mi is hasznaljuk,akar idore 20-40mp felkapasok,vagy csak ugy fartlek iramjatek jelleggel. Ez ad egy-egy mini impulzust a gyors izomrostoknak,a sebesseget segiti megorizni :K lehet az ossz atlagpulzust lerontja,de nem erdekes :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58580) HKorn válasza tomcica (#58578) üzenetére


HKorn
addikt

Én megmondom őszintén még nem tudtam fejben összerakni, hogy kell felépíteni egy jó alapot és sebességet. Vágom, hogy sok alapozós, alacsony intenzitású km gyűjtés kell, de kb milyen %-os arányban, milyen időtartamra érdemes ezeket futni és milyen gyakran tegyen bele az ember fartlek szerű belegyorsításokat.
Ősszel még ment 5:20-as tempó 7km-en, most kb ugyanolyan pulzussal 5:45-ös tempóval futottam ugyanazt a távot, szóval elég jól visszafejlődtem. (persze betegség miatt volt 1-2 hét kihagyás, de futok becsülettel, csak gyorsításokat nemigazán csináltam)

Run&Ride

(#58581) static00


static00
csendes tag

Jó reggelt, boldog új évet mindenkinek!

nyugalmaznám a suunto ambit 2-met és haladnék a korral, most nagyon nyomják a samu galaxy watch 4-et, szerintetek futó és általános óraként ennek mi az alternatívája, tehát olyan 100k-ig

jó lenne ha ilyeneket tudna:

alvásfigyelés
nfc

ez a kettő ami érdekel persze a futás mérés mellett androdis telóhoz, ha ez számít :)

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#58582) Zozo0525 válasza static00 (#58581) üzenetére


Zozo0525
őstag

coros pace 2-t nézd meg egyszerű sportóra de futásra ideális.....
Ha Kipchoge-k jó akkor nekünk is
[link]

Studi gratulálok, szép idő :R

[ Szerkesztve ]

(#58583) tomcica válasza HKorn (#58580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A klasszikus 80% alapozas 20% intenzivebb arany az mukodik a legtobb embernel.A laza alapozos futasnal 5-8percenkent felkapod 20-40mp tempos porgosre az eleg valtas.
Az alapozas altalaban 2-3honap,az elso honapban lehet 90% laza 10% intenzivebb,es utana szepen atvezetni 85-15,majd 80-20% aranyba.
Az intenziv is valtozik az alapozas soran,akik FM vagy hosszabb tavokra keszulnek,azoknak az alapozas ELEJEN van tobb 3K-5K porgos,es az alapozas elorehaladtaval KESOBB megy at 10-15K tempos munkaba (ez ugye mar FM es maraton specifikusabb tempo sebesseg...a 3-5K NEM AZ!).
Amikor kesz az alapozas es jon a verseny elotti elezes/felmerok,ott pedig valt a 80-20% arany.Kepes atmenni 50-50%-ba is,cserebe jocskan lecsokken a heti km. A szurke,koztes tul gyors alapozos sebesseg teljesen eltunik itt mar,vagy van versenyspeci resz vagy regeneralo extra laza.

Diohejban ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58584) HKorn válasza Zozo0525 (#58582) üzenetére


HKorn
addikt

Kipchoge saját választása a Coros, vagy van az a pénz, amiért megfelel neki? ;] :)

Run&Ride

(#58585) HKorn válasza tomcica (#58583) üzenetére


HKorn
addikt

Ok, tehát, ha most nincs különösebb cél, csak az állóképesség fejlesztese fm távig közepes tempóval, akkor tolhatom 2-3 hónapig 10-ből 8 futásnál a tötyögős alacsony pulzusos kocogást, 2 edzés meg kicsit pörgősebb.
Köszi

Run&Ride

(#58586) tomcica válasza HKorn (#58585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pontosan,a 2 db intenzivebb edzesbol egyik legyen ero/sebesseg azaz emelkedo vagy/es 3K-5K sebesseg,darabolva. Masik edzes 10-15K koruli tempo,akar darabolva vagy idore.
Ahogy halad elore az epitkezes,erdemes egyik laza hosszuba belecsempeszni a tempos munkat (itt mar lehet 15-21K sebesseg,mert ugye van melle km boven) az segit kiepiteni a megfelelo tempo allokepesseget :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#58587) bajnokpityu válasza static00 (#58581) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Watch 1 is jol mert nekem gpst es pulzust is, tehat valszeg 4is jo. Viszont az edzofunkciok a gyari programokbol majdnem teljesen hianyoztak. Ennek nezz utana, ebben a garmin nagyon jo.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58588) Zozo0525 válasza HKorn (#58584) üzenetére


Zozo0525
őstag

nézd szerintem a coros jó óra. én ajánlom..... (az hogy itthon nem nagyon ismert az igaz)

(#58589) LanyUs válasza HKorn (#58585) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is ezt fogom tenni, amit itt írsz. Próbálom Agonnyal kombinálni és emelni a heti km számot+jobban figyelek kaja. Ti verseny súlyban vagytok. Arra lehet építkezni. :K Az én tömegem hosszú távon nem kifizetődő se tempóra, se ízületi szempontból sehogy. Ez a tegnapi futás fordulópont. Intő jel, hogy ez így nem jó.
Azt hittem a sima felkapas nélküli alapozó totyoges bőven elég 10k-n 5:00 alatt tartani a tempót ( régebben ment ). Nem tudom, hogy ez még mindig a covid-e ( már 6 hét elteltével ). Szerintem már nincs hatása.
Aztán nem hittem a szememnek, hogy az utolsó körökben belegebedve se tudtam levinni már 5 alá ( folyamatosan néztem a telón ). Na akkor innen indulunk :) Jó év lesz :D

(#58590) HKorn válasza LanyUs (#58589) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor hajrá neked is a célokhoz, nekem is van min dolgozni :)

Run&Ride

(#58591) sherlock82


sherlock82
senior tag

4.5 km - es futással nyitottam az évet, sikerült végig 5:00 alatt tartani a tempót szerencsére.
Holnap teszek hozzá kicsit és akkor a hétvégét kimaxoltam. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#58592) Zinho


Zinho
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi, ez lehet cadence lock? Vagy ilyenkor az érték is ugyanaz, nem csak együtt fut egy bizonyos ofset-tel?
Boldog Új Évet mindenkinek!

(#58593) #76500480


#76500480
törölt tag

Garmin Connect alább adta erre az évre ahogy nézem a kihívásokat. :( Pl 4x300km futás…. 2021ben le volt bontva 505km/3honap.

(#58594) sharp4 válasza #76500480 (#58593) üzenetére


sharp4
őstag

Kihívásokat lehet még keresgélni? Elég kevés, amiket adogat havonta, negyedévente?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#58595) bajnokpityu válasza tomcica (#58441) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Beszaras jo ez a cipo. Kicsit feltem h olyan lesz mint a peregrine, de ez nagyon nagyon bejott. Toketesen illik, megbizok, benne sarban leveles lejton, nem csuszott meg sehol, es. Kozben van csillapitasa. Koszi, pont ilyet akartam. Nem konnyu, es aszfalton nagyon magas, de ahol kell ez a talpminta ott toketes.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58596) Fred23


Fred23
nagyúr

Megjöttem kociból, 11 kört futottam, nem álltam meg negyedmaratonnál, mert az úgyis a pálya lakásunktól távolabbi végén lett volna. Szóval életem új leghosszabb kocogós távjával nyitottam az évet, aminek örülök. 11 km. :)
A rossz hír csak az, hogy a mérleg szerint 94,5 kiló vagyok.
Átgondolom, hogyan tovább, leginkább az étkezést, az viszont már nem ez a topik.

(#58597) sharp4 válasza Fred23 (#58596) üzenetére


sharp4
őstag

Étkezés, mozgás egyensúly elég kényes téma nálam is. Zabálok, mint egy disznó, és emiatt is többet kell futni. Természetesen a több mozgáshoz energiára van szükség, és már benne is vagy az ördögi körben.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#58598) Fred23 válasza sharp4 (#58597) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem is ez a bajom. Nincs az a kcal, amit be ne tudnék vinni önkorlátozás nélkül, futás után meg általában már csúszik is le vmi étel vagy ital. Mondjuk decemberig kábé jól is ment minden, amíg egész ügyesen tartottam a diétát. Ki kell találni egy olyan utat, ami nem túl fájdalmas, esetleg még jól is esik.
Egy ötletem már van, de azzal várhatok februárig, mert perpill nincs fölös pénzem étrendkiegészítőkre. Whey protein van itthon, de nem szeretem.
Kéne zöld tea, l-karnitin, aminosav tabik, fat burner, stb.

[ Szerkesztve ]

(#58599) Peterhappy válasza Studi (#58572) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulálok! A Félmaraton PB-hez is, az is parádés (én lőtávolon belül se vagyok), de ez "az 5:25-ös 5k tempóból lett 5:20-as félmaraton tempó." az, ami igazán tiszteletreméltó és baromi motiváló.
Olyan szinten, hogy ma délután veled, épp ezzel a fél mondattal példáloztam a Feleségemnek kocogás közben :)

----------

Én újult erővel estem neki az évnek és a futásnak és nagyon bízom benne, hogy kitart a lelkesedés és az elszántság. Tervek vannak - aztán meglátjuk, mit hoz a jövő. Nem titkolt célom virtuálisan beférni a Borsókirály Tomcica haladó lánycsoportjába :D

Ma a Feleségemmel mentünk ki kocogni, baromi jó volt (soha nem futottam még erdőben), mivel a Zasszonynak formába kell lendülnie, komótos tempót mentünk, de ennek én csak örültem, mostanság úgyis elhanyagoltam az alacsonyabb pulzustartományú futásokat.

(#58600) Peterhappy válasza Fred23 (#58596) üzenetére


Peterhappy
őstag

Többször felmerült már az étkezés kérdése, valahol valóban nem ez a topik, de szerintem baromi szorosan összefügg a futással.

Pár hónapja inf3rno Kolléga :R osztotta meg velünk egy részletesebb bejegyzését, nem tudom azt láttátok/olvastátok-e. Én most abból próbálok okosodni, bár egyelőre még inkább csak a kérdések gyűlnek, de már így is beljebb vagyok, mint voltam.

Nekem is eszméletlen nagy evőkém van, főleg ha rendszeresen mozgok (pl. bringával járok melóba). Az időszakos böjt nekem nagyon bevált, azzal redukáltam a napi végigzabálandó időszakot 6-8 órára :) Futni pedig mindig éhgyomorra megyek. És eszméletlen sokat iszok naponta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.