Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) Zugi


Zugi
aktív tag

Sziasztok!
Mit kell tudni itt a karácsony körüli rendelésekről? Értem ezalatt, hogy december 1-én rendeltem két külön eladótól két kis apró kütyüt, de most már eltelt 6 hét és mindkettőtől is sehol semmi. Általában az Ebay-es rendeléseim 3 hét után meg szoktak érkezni, de most már ennek duplájánál vagyunk és semmi. Gondolom az év végi, karácsonyi őrülettel van összefüggésben, de ilyenkor mire számítsak? Az "estimated delivery" idejében még benne vagyok, de hát azt 2 hónapos intervallumra írják.
Ilyen tájt még sosem rendeltem, így általában aki év végén rendel, mennyit szokott késni a szállítása, mikorra rendeződnek a sorok ilyentájt?

(#75802) Piftuka válasza V/ (#75800) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

Akkor gondolom, kapok majd tőlük SMS értesítést, vagy email-t mielőtt hozzák a csomagot...

Csak, hogy biztosan legyen itthon valaki.

(Igazából én személy szerint azért kedvelem az MPL-t, mert ilyen esetben legfeljebb leadják a csomagot a postán, ahol átvehetem. Ráadásul felénk nagyon korrekt futárok szoktak jönni. Mindig telefonálnak még előtte időben, a csomagot sértetlenül leszállítják... Persze maradjon is így! :) )

"Aquila non captat muscas."

(#75803) V/ válasza Piftuka (#75802) üzenetére


V/
Topikgazda

Folyamatosan kapsz e-mail-t a mozgásról, és a kézbesítés előtt is keresni fognak. De ha nézed az oldalukat és Alsónémedit látsz akkor másnap viszik. És lehet időpontot is egyeztetni. A GLS jobb mint az MPL.

[ Szerkesztve ]

(#75804) V/ válasza Zugi (#75801) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy várható érkezési idő, azután lehet 30 napig reklamálni ha nem érkezik meg. Sajnos lelassult a postai szállítás, az okokat nem kötik az orrunkra.

(#75805) Piftuka válasza V/ (#75803) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t ez jó hír.

A GLS-sel nem sok tapasztalatom volt még eddig. Nem tudatos a dolog... Egyszerűen úgy alakult, hogy bár rendszeresen vásárolok hazai webáruházakból, ezek szinte kivétel nélkül az MPL-el állnak kapcsolatban.

(Vagy Pick Pack Pont-ra kértem a csomagot.)

"Aquila non captat muscas."

(#75806) Entrecampos


Entrecampos
csendes tag

Sziasztok.

Olyan csomagot, aminek a tracking száma ID-val kezdődik és CN a vége azt hol lehet követni? A magyar posta csomagkövetőjében is lehet? Ebayen mikor rákattintok a követés számra, akkor ezt írja: Item shipped. Additional tracking not available.

(#75807) V/ válasza Entrecampos (#75806) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán mert az egy Kínán belül követhető küldemény azonosító, miután elhagyja az országot nem könyveli a mozgás adatokat senki sem, az általános nyomkövetőkbe nézegetheted.
trackitonline vagy a 17track.net vagy pedig a global.cainiao.com de ezek sem mindig látják az információt.
A magyar posta nyomkövetőjében a külföldiek közül csak a nemzetközi postai nyomkövetési számok követhetőek az Lx vagy Rx99999999xx az ország kód végű pl: CN, NL, SE, DE

[ Szerkesztve ]

(#75808) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Meg vettek a cuccomat Ebay rol, Nekem kell fizetni az ebaynek, vagy automatice anyit kapok csak a Paypal szamlamra ,amibol mar levont maganak Ebay?

(#75809) V/ válasza venom8888 (#75808) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd az eladást követő hónap 15-én van számla készítés, kapsz egy e-mail-t hogy mennyi lesz. Ha ezt nem kifogásolod 10 napon belül, akkor azután elkészül a számla s a következő hónap első napjaiban kell pénz biztosítani rá amit megadtál fizetőeszköznek. Ettől függetlenül amikor már az igaz számlát kapod fizethetsz egyedileg is kártyával, de jobb az automata fizetés, arra az 1-2 napra kell pénzt biztosítanod a PayPal-on.
Kb 10-12%
A PayPal az meg rögtön szedi le a bejövő pénzből.

[ Szerkesztve ]

(#75810) somnia válasza venom8888 (#75808) üzenetére


somnia
őstag

...ha beállítottad, hogy automatikusan vonja, akkor levonja...még a Pp. is levonja a magáét!....

(#75811) venom8888 válasza somnia (#75810) üzenetére


venom8888
őstag

Es hol kell meg neznem azt az automatikus beallitast hogy ugy vonja le ebay?

(#75812) venom8888 válasza V/ (#75809) üzenetére


venom8888
őstag

A paypallomra kell tennem penzt? Amugy nem vonnja le a szamlamrol,marmnt a bankszamlamrol a magaet? Mert ugye osze van kotve a bankszamlammal a paypallom.

[ Szerkesztve ]

(#75813) V/ válasza venom8888 (#75812) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk, milyen fiókod van magyar vagy más ország, magán vagy üzleti fiók?
Ha magyar és magán akkor a bankszámlának amit hozzárendeltél nincs jelentősége, az akkor kerül elő ha a PayPal egyenlegről akarsz a saját bankszámládra kiküldeni pénzt, ekkor nem kell újból beírni a bankszámlaszámot, ez segít a "kitöltésében" az utalási adatoknak. Nincs más funkciója.

:F Hogy hol kell megnézni? Hát...
Belépsz az eBay fiókodba. bal oldalt a neved fölé viszed az egér kurzort és ott elő jön a Account settings link. Arra kattintasz és úgy középtájon:

[ Szerkesztve ]

(#75814) venom8888 válasza V/ (#75813) üzenetére


venom8888
őstag

Uk Ebay em van, es nem uzleti, mezei !

(#75815) venom8888 válasza V/ (#75813) üzenetére


venom8888
őstag

Az a 7.14 az nem tudom micsoda.

Amount due as of 12-Jan-19: £0.00
New activity not yet invoiced: £7.14
Current Balance: £7.14 (pirossal az osszeg)

Automatic payment method - PayPal
Change automatic payment method

[ Szerkesztve ]

(#75816) V/ válasza venom8888 (#75814) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-ról volt szó, én arra kérdeztem ezeket a fiók dolgokat, mert te arról írtál:
A paypallomra kell tennem penzt? Amugy nem vonnja le a szamlamrol,marmnt a bankszamlamrol a magaet? Mert ugye osze van kotve a bankszamlammal a paypallom.
.
Tök mindegy hogy ez eBay UK vagy DE vagy USA, ahhoz amit írtam.

Current Balance: £7.14 (pirossal az osszeg)
A jutalék, amit majd később fizetned kell

[ Szerkesztve ]

(#75818) venom8888 válasza V/ (#75816) üzenetére


venom8888
őstag

12-Jan-19 ig kell befizetnem? Jelenleg nem tudom befizetni,semmi fizetesre utalo dologra nem tudok kattintani. Majd kesobb ugrik fel, vagy mikor?

(#75819) V/ válasza venom8888 (#75818) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez a mai dátum, 12-Jan-19 = 2019.01.12. hogy így áll a ami nap az egyenleged, a később fizetendő számla összesítője.
Esetleg ha visszanéznéd amit írtam.
Majd az eladást követő hónap 15-én van számla készítés, kapsz egy e-mail-t hogy mennyi lesz. Ha ezt nem kifogásolod 10 napon belül, akkor azután elkészül a számla s a következő hónap első napjaiban kell pénz biztosítani rá amit megadtál fizetőeszköznek. Ettől függetlenül amikor már az igaz számlát kapod fizethetsz egyedileg is kártyával, de jobb az automata fizetés, arra az 1-2 napra kell pénzt biztosítanod a PayPal-on.

Te linkelted a képet hogy automata fizetésre van beállítva, így ha lehet majd fizetni akkor sem kell kattintgatni.
Február 1-3 közt kell fizetned. Január 16-án kapsz előzetes értesítőt.

[ Szerkesztve ]

(#75820) venom8888 válasza V/ (#75819) üzenetére


venom8888
őstag

Február 1-3 közt kell fizetned. Január 16-án kapsz előzetes értesítőt.
Es akkor nekem automatikusan fogja levenni a paypalom rol, ahogy irtad nem kell kattingatni sehova. Vagy az ertesitobe kapok valami fizeteshez szukeges adatokat ,hogy hova kuldjen,milyen modon fizessek. Es ehez fel kell toltenem valamenyi penzt a paypalomra ,hogy letudja venni, vagy nem is kell tolteni csak leveszi a paypalon keresztul a bankszamlamrol?

(#75821) V/ válasza venom8888 (#75820) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor fussunk neki még egyszer.
A PayPal fiókod az magyar regisztráció?
Ha igen, akkor az eBay számla értesítőben lévő időpontban vagy a PayPal egyenlegen legyen annyi font amit ki kell fizetni, vagy ha adtál a PayPal fiókhoz bankkártyát akkor azon legyen megfelelő mennyiségű összeg.
Az automatikus fizetés azt jelenti hogy az eBay automatikusan levonja.

Ha nem magyar akkor meg annál a fióknál lévő fizetési módon legyen pénz, ha pl. német akkor ugye ott a bankszámla adható hozzá fizetési eszköznek, tehát azon legyen pénz

Az eBay-től kapsz egy ilyesmi értesítőt rajta ott van minden:

[ Szerkesztve ]

(#75822) venom8888 válasza V/ (#75821) üzenetére


venom8888
őstag

Angol bank kartyam van, szinten angol bankszamlaval,es angol Paypal, angol Ebay el

(#75823) V/ válasza venom8888 (#75822) üzenetére


V/
Topikgazda

Hátha nem magyarországi dolog akkor az angol fiók szerinti szabályok, így akkor neked könnyebb megérteni az angolul írt szövegeket.
Annyit azért írtam az Összefoglalóban, hogy elsősorban magyarországi dolgokról szól a topik, így külföldi fiókok esetén vannak eltérések.
Visszatérve a fizetésre az angol bankszámla sem fizetőeszköz az angol fióknál így akkor neked legyen a bankkártyán abban az időpontban megfelelő mennyiségű font, amit gondolom hozzárendeltél a PayPal fiókhoz.

(#75824) venom8888 válasza V/ (#75823) üzenetére


venom8888
őstag

Igen a bankszamlam hozza van rendelve a paypall fiokomhoz, soha nem toltok ra penzt,ugy vasarolok. Na most akkor most sem kell a paypall balancomat feltolteni, csak majd leveszi magatol a penzt a paypallal a bankszamlamrol? Es aggodok, mi az a jan 12, addig kellene befizetnem azt a 7.14 fontot az ebaynek vagy mi?
Gondolom akkor jon a level, ha az ebay en ramegyek arra hogy elkuldtem a termeket. Ugyains meg nem kuldtem el, mert hetvegen zarva a posta. Majd hetfon

[ Szerkesztve ]

(#75825) V/ válasza venom8888 (#75824) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj azért már egy kicsuit elegem van az értetlenségből.
1. Az angol fiókoknál is a bankkártya a fizetőeszköz. Ha datál hozzá a fiókhoz bankkártyát akkor azzal fizetsz.
2. A tegnapi állapotot adta meg hogy hogy áll az eBay számla egyenleg, a dátum angol formátumú volt
3. Mellékeltem az eBay e-mailban érkező számla értesítőjét.
4. Leírtam hogy minden hónap 15.-e a számlázási ciklus zárása, az majd a keddi napon lesz, azután kapsz egy előzetes értesítést hogy mennyit kell majd fizetni. Ha azt nem kifogásolod, akkor a hónap 20-23 közt elkészül a végleges számla és azután a megadott időintervallumban levonják a PayPal-on kersztül aróól amit fizetésre használsz. Ez a szöveg az értesítő alján például:
Automatic payment method: PayPal
Date: Between Febr 1, 2019 and Febr 3, 2019

Ha Angliában élsz akkor tudsz angolul, el kell olvasni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#75826) venom8888 válasza V/ (#75825) üzenetére


venom8888
őstag

Rendben koszi a helepet,es a tirelmet.

(#75827) herdsman12 válasza V/ (#75793) üzenetére


herdsman12
őstag

A törölt eladó nem reagált ( :D ) az üzenetemre, ezért tegnap este írtam a Resolution center-be, hogy téves nyomkövetési számot kaptam, mert az a csomag már a szentendrei postán vár átvételre, majd rögtön utána közvetlenül az eBay ügyfélszolgálatnak is.
Reggelre mindkét helyről jött a válasz, hogy 48 ill 48-72 órán belül full refund.
Mégegyszer köszi a segítséget.

(#75828) V/ válasza herdsman12 (#75827) üzenetére


V/
Topikgazda

:R

(#75829) Entrecampos válasza V/ (#75807) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Semelyik oldal nem tud semmit a csomagról. Azt írja, hogy nem található. Ez még így helyes vajon? Tegnap hajnali 5:31-kor kaptam az emailt, hogy fel lett adva a csomag.

(#75830) V/ válasza Entrecampos (#75829) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, akár 10 nap is lehet hogy a nyomkövetés mutat valami mozgást. Egy ilyesmi számúnál december 8-án lett szám leigényelve (szállítás megkezdve), de 13-án volt a következő bejegyzés. December 15-én hagyta el Kínát és az az utolsó azóta, remélem jövő héten itt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75831) atikó


atikó
őstag

Üdv. kis felvilágosítást kérnék, a tekintetben, hogy Amerikából rendeltem, global shipping program keresztül, az eladó küldte a nyomon követési számot, ami egy fedex volt, az meg is érkezett egy másik amerikai városba, azt kiderítettem hogy ott van a global shipping központ, utána az ebay rákattintottam a nyomon követésre, ott elvisz egy honlapra( www.artis-web.de) ahol már látszik hogy a GLS fogja hozni, van is száma, azt beírom azt az itthoni a GLS ami mutatja hogy január 10-én előjegyezték a csomagot, de még nincs a GLS-nél, azóta áll a dolog, de a www.artis-web.de oldal szerint már Németországban van, Neuss városban. Most ez normális, hogy áll a dolog? van valakinek tapasztalata ezzel a global shipping dologgal? köszönnöm.

(#75832) V/ válasza atikó (#75831) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a kérdés? Milyen tapasztalatot vársz?Az eBay-en kapod az információkat? A vásárlásnál a nyomkövetési számra kattintasz és látod, van amikor két szám tartozik a a küldeményhez, az utolsó szokott lenni a GLS száma.
Pl ezt kapta: UPAAB000000269144152 és majd azután ezzel kézbesítették 405626425685
A GLS fogja kivinni, előtte értesítenek. Eddig nekem mindig megérkezett.
A nyomkövetést nem igazán figyeltem, a de ha nézem akkor a trackitonline oldalán
Neuss után Neuenstein majd Alsónémedi és a helyi kézbesítés. 3-4 nap

[ Szerkesztve ]

(#75833) atikó válasza V/ (#75832) üzenetére


atikó
őstag

köszi a linekt, hát azt nem értem, hogy hogyan került Amerikából még az nap Németországba kb 2 óra alatt. (rendszer szerint)

meg azt sem vágom hogy 3 napja áll valahol.

na mind1 első meg utolsó ilyen global shippinges vásárlásom, egyszerűbb ha fizettem volna 15 dolcsival többet és egyből ide hozza a fedex, 2 nap volt a múltkori, csak az DHL volt, és mire ideér már a vám részt is megcsinálták volna, fizetem és kész.

[ Szerkesztve ]

(#75834) mufi


mufi
senior tag

Ebay.co.UK-n hogy lehet új topicot nyitni, ahol kérdést tehetek fel? Már vagy egy fél órája próbálkozok, sikertelenül, pedig nem mondanám magam analfabétának.... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#75835) V/ válasza atikó (#75833) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve kifizetted a vám részt, ha volt, arra itthon nem kell várnod. Biztos hogy ennyire sürgős a dolog? Jövő héten megkapod.

(#75836) atikó válasza V/ (#75835) üzenetére


atikó
őstag

igen tudom, hogy kifizettem, ha USPS jön akkor itthoni postán vára cucc mire megállapítják a vámot, és 3 hét volt a rekordom, de azt jogilag anno lerendeztem velük, azóta nem rendelek úgy hogy az itthoni posta benne legyen a kiszállításba, jobb a futás ott saját vám tisztjeik vannak és még az országba sem ért a csomag de már küldik a vám papírokat, nem mondanám sürgősnek, csak szeretem ha minden flottul megy, és nem ezt várom el 65USD szállítástól, ezért iírtam a DHL példát.

[ Szerkesztve ]

(#75837) V/ válasza mufi (#75834) üzenetére


V/
Topikgazda

Topik? Az mi lenne? Én nem ismerek ilyen lehetőséget az eBay oldalakon.
Kitől akarsz kérdezni? A terméknél lehet kérdezni az eladótól, More actions, Contac seller és ezek a témák:
I have a question about using my item or I want to send the seller a message
I didn’t receive my item
I need to return my item
I received an item that wasn't as described
Request to cancel this order
Other
Jelölöd (az első az általános kérdés) és ahol nincs válasz ott alul a Contact the seller gomb

Az eBay általános Help, majd a Browse Help articles az adott téma ikonja
Returns & Refunds
Postage & Tracking
Selling
Buying
Managing Your Account
azután a konkrétabb lehetőségeket látod és ott keresel választ

Ha ezt a szöveget látod alul a Need more help? résznél Ask the community akkor tudsz nekik a fórumra írni, de inkább az adott vásárláshoz köthető kapcsolatfelvétel a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#75839) V/ válasza atikó (#75836) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez flottul megy, higgy nekem :))
Kifizettél 20% Áfá-t és 0 Ft vámeljárási költséget.

(#75840) tlac


tlac
nagyúr

Ha egy terméknél lehet licitálni és ajánlatot tenni is, akkor idő előtt is véget érhet a licitálás ha elfogad egy ajánlatot?

(#75841) V/ válasza tlac (#75840) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, ha van azonnali ár (Buy It Now) és azt valaki megadja, akkor az lesz a nyertes és a licitálásnak vége. Nem az eladó fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#75842) tlac válasza V/ (#75841) üzenetére


tlac
nagyúr

a buy it now-t értem
de ha place bid és make offer is van, akkor az utóbbi mit csinál?

(#75843) V/ válasza tlac (#75842) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, hát annál tehetnél ajánlatot és akkor az lehet amit írsz, ráadásul amíg él az ajánlat akkor más nem tud licitálni sem, törlődnek az addigi licitek.
Ez logikátlan, lehet hogy téves a hirdetés, mert a 3 dolgot egyszerre megadni (csak leírom) az hülyeség. Nem egy újonc tette fel? Ha nem tudja eldönteni hogy mennyit kér érte, akkor nem igazán értem hogy minek hirdet.

[ Szerkesztve ]

(#75844) tlac válasza V/ (#75843) üzenetére


tlac
nagyúr

csak a 2 a dolog van, amit írtam korábban

nem annyira újonc, több mint 10 éve regelt, 80 értékelése van (bár ebből csak 4 eladói)

eléggé megszeretném venni a cuccot, mert régóta vadászom, csak nem tudom, hogy ilyenkor mi történik ha teszek egy ajánlatot, tudok mellette licitálni is?

vagy egy offer-rel elvihetik idő előtt?
ha rányomok az offer-re, akkor már látok egy competing offer-t, ezt nem tudom hogyan kell érteni

[ Szerkesztve ]

(#75845) V/ válasza tlac (#75844) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam ha teszel ajánlatot akkor más nem tud már licitálni, így te sem, mert felülírod az ajánlataidat, az a lényeg hogy ha elfogadja az ajánlatodat, akkor te leszel a licit nyertes is egyben és meg kell venned. Ha elutasítja akkor lehet megint licitálni. Elméletben azt jelenti hogy van már ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#75846) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Az első termékemet szerettem volna felrakni eladni és azt alábbi üzenetet kaptam. Mi lehet a gond? Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#75847) V/ válasza kriszwells (#75846) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg van határozva a hirdetés feladáshoz egy minimum követelmény, azt még nem érted el.

(#75848) kriszwells válasza V/ (#75847) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Értem, és azt hol tudom megnézni, hogy mik azok? Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#75849) tlac válasza V/ (#75845) üzenetére


tlac
nagyúr

Mint írtam ha teszel ajánlatot akkor más nem tud már licitálni, így te sem
Elméletben azt jelenti hogy van már ajánlat.

a kettő között ellentmondást érzek
ha van már ajánlat, akkor a bid-nek el kellett volna tűnnie?

(#75850) V/ válasza kriszwells (#75848) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is ezt kapod ha túl nagy árat írsz be, 500 $ a havi kezdő eladónál.
Az eBay help a limitről

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.