Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) V/ válasza Spet (#75050) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem egészen ezt írtam.
A Yanwen küldeményazonosítóhoz tartozó nyomkövetési bejegyzések nem hitelesek. Főleg az ideérkezés, nem jön a csomaggal együtt Yanwenes szállító és kölcsön kéri a számítógépet a Posta dolgozójától hogy beírja azt, amit a postai egyezmény szerint sem kell könyvelni, mert úgymond kilós árú.
Az is tény hogy az esetek 98%-ban 7 napon belül az ami nem kerül vámeljárás alá azt továbbítják a Kicserélő Központból és 1-3 napon belül kézbesítik. Nem itt késlekedett a te csomagod sem.

[ Szerkesztve ]

(#75052) Mulholland


Mulholland
tag

Sziasztok,

Van megint egy kis problémám. Még 10.05.-én történt hogy vásárolni akartam egy médiabox-ot az ebay-en, paypallal ki is fizettem, kaptam is követési számot az eladótól, de másnap törölte a rendelésem. Elindult valami csomag, de az kínában megállt. A szállítási határidő is lejárt már. Nyitottam még 10.-én egy paypal disput-ot. Amit szeretnék folytatni, az új bizonyítékokkal (szállítási határidő lejárta, ebay-os cancel). De a rendszerben nem találom a folytatás lehetőségét. A paypal meg nem nagyon reagál a disput-ra. Közben az eladó e-bayos oldalán már több a negatív hozzászólása ugyanígy járt emberekkel. Most komolyan ki kell várnom november közepi időpontot, hogy lejárjon a disput határideje? Mikor a bizonyítékok már most egyértelműek, hogy ez egy csaló eladó volt.
A dolog pikantériája még az is, hogy pont tegnap kaptam egy levelet az ebay-től, hogy ők nem tudják refundolni a pénzemet és forduljak a paypalhoz. (közben pedig az eladó oldalán ebay moneyback garantee volt :()

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75053) V/ válasza Mulholland (#75052) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell várnod. Itt is és a PayPal topik Összefoglalóban leírva a Case vagy dispute téma.
Amit ellenőrizned kell, hogy a PayPal-on a fizetés complete státuszú, ha nem akkor mást kell nem lépni nem dispute-t. A PayPal -on milyen reakciót vársz? Ők is várják az eladó reakcióját, mert az te dispute indításod után a sorrendben a következő lépés.
Az eBay vásárlói garancia nem minden esetben vehető igénybe, hiába látod azt kiírva az eBay oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#75054) Mulholland válasza V/ (#75053) üzenetére


Mulholland
tag

Igen megnéztem a disput dolgok lehetőségét az összefoglalóban. DE ezeket ez a "magyar" paypal nem ajánlja fel). ÉN csak folytatni szeretném egy hozzászólással a már meglévő disput-ot. Ám erre nem ad lehetőséget a paypal. Csak 2 féle dolgot tudtam választani, az egyik egy jogosulatlan használat menüpont, vagy pedig egy meglévő előfizetés kérdését. Az eredetileg választott az árú nem érkezett meg pont nem lehetséges számomra. Továbbá mikor visszaléptem a nem megfelelő terhelés menüpontból, akkor ajánlotta fel az egyéb problémát. Ám azt hiába töltöttem ki, mert amikor el akartam küldeni a kitöltött anyagot, akkor meg hibát jelzett és ez többszöri kísérletre sem történt meg.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75055) V/ válasza Mulholland (#75054) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű az ok, mivel még az eBay lenne ennél a fizetésnél a probléma rendezés felelőse nem a PayPal.
Nem az eBay-re utalást látod a képernyőn a PP-n:

A PayPal az továbbra is angol nyelvű, ha nem találnád meg a képen látható kifejezést, az mindkét nyelven ugyanazon a helyen van.
De akkor még egyszer megkérdezem a PayPal számlatörténetben ez a vásárlás a teljesített, complet részen van nem pedig a függő, pending résznél?

[ Szerkesztve ]

(#75056) tbalint3


tbalint3
tag

Komolyan mondom, szerintem valamiféle tiltólistán vagy feketelistán lehetek a postánál, mert mostanában a német csomagjaimmal rendszeresen gondok vannak...
Pl most ez, végre beérkezett az országba, erre a nyomkövető hazudik:
Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Magyarország
2018-10-26 07:12 Beérkezés kézbesítő postára
2018-10-26 04:16 Országos Logisztikai Központ, Továbbítás feldolgozásra/kézbesítő postára
2018-10-26 03:30 Országos Logisztikai Központ, Előkészítés szállításhoz
2018-10-26 02:44 Országos Logisztikai Központ, Beérkezés feldolgozásra
2018-10-26 02:36 Országos Logisztikai Központ, Beérkezés feldolgozásra
2018-10-25 13:13 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Továbbítás feldolgozásra/kézbesítő postára
2018-10-25 09:34 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Előkészítés szállításhoz
2018-10-25 07:15 Budapest 1005, Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018-10-25 05:15 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Európa+ csomag érkeztetése
2018-10-23 08:00 DENUEB, Send item abroad
2018-10-23 06:32 DENUEB, Insert item into bag
2018-10-23 00:40 DENUEB, Receive export item at office of exchange
2018-10-20 08:34 DE-47804, Receive item from customer

======================================
Powered by www.17track.net

Felhívtam az ügyfélszolgát, erre közli velem, hogy nincs a kézbesítő postán (wtf? akkor miért ezt írjátok?), és nem tudja, hogy mikor lesz kézbesítve, talán hétfőn? De akkor mégis mit jelent az utolsó sor?

(#75057) darvinya


darvinya
titán

Valami nagyon nem működik.
Mert listázásban előre vettem Free International shipping-et, a listában így listázza, de hirdetésbe lépve ott virít posta költség, vagy Ask Seller.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75058) Mulholland válasza V/ (#75055) üzenetére


Mulholland
tag

Hát ha belépek paypalra én ezt látom. Valamint mellékelem az ominozus tranzakciót. Hát ha te látod amit kell. (persze az érzékenyebb adatokat kitakarva :)

Ja, de természetesen a termék nincs kiszállítva. Csak úgy van jelölve.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75059) V/ válasza darvinya (#75057) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs olyan ami megfelel a keresési feltételeknek, akkor látsz egy 0-t felül, de nem hagynak hülyén és egy vonallal jelölve kiírják a többi találatokat is.

(#75060) darvinya válasza V/ (#75059) üzenetére


darvinya
titán

Találatoknál nem nulla van.
Pl: itt találati lista

Első hirdetébe lépve már ez van szállításra.

Szállítási típusnál már nincs is Free, csak ePacket van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75061) V/ válasza Mulholland (#75058) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezdjük.
Az eBay törölte a hirdetést, erről kaptál egy e-mailt amiben leírják hogy mit kell tenni. Van benne egy olyan, ha már szállítás jelölve van akkor vedd fel a kapcsolatot az eladóval, olyanokat is írnak ha nem lett feladva akkor mit tegyél. Ilyenkor írni kel az eladónak, hogy biztos feladta-e. Ha azt válaszolja hogy igen akkor várod hogy megérkezzen.

Ha nem reagál akkor az eBay Resolution Centerben megpróbálod megtalálni ezt a vásárlást és ott intézni a vásárlói védelmet. Itt a szállításra jelölés időpontjától számított 7 nap után lehet a meg nem érkezett dolgot indítani.
Ha az eBay-en valamiért nincs ez a vásárlás a Resolution Centerben, akkor próbálkozunk a PayPal-on rendezni a problémát. Ha nem érkezett meg lenne az ok, itt a szállítás kezdetétől legalább 3 munkanapot kell várni a dispute indítással, (nemrég még 10 napot írtak)
Ott viszont akkor lehet ha ami a te képeiden nem látszik, de a nyomtatás szöveg alatt az hogy az eBay-en vagy a PayPal-on lehet indítani a dolgot.
Ezt jelzik is, ha már "ragaszkodsz" a használhatatlan magyar felülethez akkor ezt kell látnod ha PayPal az illetékes:

és ezt ha az eBay:

Most nem tudom hogy a PayPal-on milyen okkal van a dispute, de ha más mint a meg nem érkezett akkor az gond. Mindenképp fel kellene venned a kapcsolatot az eladóval, hogy a helyzet egyértelmű legyen.

(#75062) V/ válasza darvinya (#75060) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad hogy mobilos móka. Én az elsőre rákattintottam és mint látod van ingyenes szállítás mellet még fizetős is. Jó ez, csak korlátozott a mobil app vagy mobil nézet és ha nem adod meg Hungary-t szállítási célként akkor (meg egyébként is) megzakkan, ha a kosárba teszed akkor ott lesz az ingyenes szállítás is.

Ez felül a hirdetés

és ez a szállítási opciók

[ Szerkesztve ]

(#75063) darvinya válasza V/ (#75062) üzenetére


darvinya
titán

Alapból bevagyok jelentkezve, így mikor rá kattintok hirdetésre ott van címem.
Ezért írtam, hogy valami nem jó eBay-el.
Viszont asztali nézetben már jó, mint nálad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75064) V/ válasza darvinya (#75063) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó az, csak a mobil verziók korlátozott funkciókkal rendelkeznek,

(#75065) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Bankkártyatartó műanyagot vennék. Szerintem ezt mindenki ismeri, régen ilyen járt a bankkártyákhoz, manapság csak egy sima papír vackot adnak.

A problémám az, hogy akárhogy keresek rá, nem találok. Valaki tudna segíteni a keresés finomításában? :B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#75066) V/ válasza KubanitoS (#75065) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt egy keresési lista:
credit card holder
Ha konkrétan olyan kell amit írsz akkor meg: Credit Card Transparent PVC Card Holder

De inkább ilyesmit nézz.
Védőtok RFID adatlopás ellen, más rf sugárzástól is véd.

[ Szerkesztve ]

(#75067) KubanitoS válasza V/ (#75066) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm!

Ez utóbbi lenne az, de ahogy látom ez mind az a nyúlós, gyenge cucc. Nekem kemény műanyag kellene, de ahogy látom abból egyetlenegy fajta van, ami inkább nyakbaakasztós valami.

Ez pl jó lenne, csak szállítással együtt már húzós, annyit nem ér nekem a dolog.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#75068) darvinya válasza V/ (#75064) üzenetére


darvinya
titán

Eddig jó volt a mobil nézet is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75069) qfm válasza KubanitoS (#75067) üzenetére


qfm
senior tag

Esetleg ez? Elég masszív, és fehérben a kinézete is tűrhető.

Vagy ez?

[ Szerkesztve ]

(#75070) Mulholland válasza V/ (#75061) üzenetére


Mulholland
tag

Nem. Az ebay nem törölte a hirdetést. Az eladó cancel-ezte az eladást. A hirdetés bár más áron, de kint volt továbbra is. Csak most egy hete került törlésre a dolog. De az eladó még mindig a tagja az ebaynak. Az más kérdés, hogy most már több a negatív értékelése, mint a pozitív így most -3 az értékelése. (ez kb 500 embert jelent).

Írtam az ebay-nak levelet. mire ők azt írták, hogy nyissak disput-ot a paypalon. Ez történt 6.-án.
Nem tudom, hogy te hogy használod a paypalt. De engem automatikusan irányít a magyar site-ra. Hiába állítottam át más európai angol nyelvű oldalra. Mikor belép már magyar megint.
Ezeket az általad közölt kiirásokat meg azért nem látod, mert hogy nincs. Azokat a dolgokat látom én mint amit mutattam.
Egyébként helyenként vált át a paypal "régi arculatára" (gondolom, hogy ezek az oldalak még nem készültek el az új design szerint).
és valóban sajnos mind az ügyélszolgálati rész, mind a dispute rész nagyon meg van bonyolítva, ezen új arculat szerint.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75071) darvinya


darvinya
titán

Gyűrűzik a gondok.
Asztali nézetre váltva indítva vétel után PP egyenlegből nem tudom kiegyenlíteni.
Pedig PP egyenleg Ft-ban több, mint amit eBay-es hirdetésben írt Ft a vételhez.

Az a gondja, hogy egyrészt Ft, másrészt $-ban?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75072) V/ válasza Mulholland (#75070) üzenetére


V/
Topikgazda

Én az angol nyelven használom, mivel ez oda-vissza állítható ezért magyarra átállítva készítettem a képeket.
Ha belépsz akkor a Kijelentkezés előtt a fogaskerék ikon a következő oldalon a nyelvet bal oldalon angolra állítod, majd kilépsz. A következő alkalommal már angol lesz. Ilyenkor törölheted a böngészőből a PP sütiket és a böngésző gyorsítótárt és magyar nem fog elő kerülni.
Ha ő törölte volna a vásárlást akkor a pénz jön vissza automatikusan, így azért nem világos már az egész dolog. Ha a hirdetést törölte az meg nem érdekes. De ugye írtál már neki?

Egyébként helyenként vált át a paypal "régi arculatára" (gondolom, hogy ezek az oldalak még nem készültek el az új design szerint). Nem régi az és nem fordítják le. Még ezek a magyar fordításos oldalak sem hibátlanok, okoznak meglepetéseket használat közben, szerintem nem fogják az egészet magyarítani, valójában minek is.

(#75073) V/ válasza darvinya (#75071) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig PP egyenleg Ft-ban több, mint amit eBay-es hirdetésben írt Ft a vételhez. Két különböző árfolyammal számolnak a két helyen. A PayPal fizetési árfolyama több, mint az eBay tájékoztató árfolyama.

Spórolj már magadnak egy kicsit, egyenlegen válts át annyi forintot $ egyenlegre ami kell, azután azt tedd meg elsődlegesnek és úgy fizess.

[ Szerkesztve ]

(#75074) darvinya válasza V/ (#75073) üzenetére


darvinya
titán

PP van beállítva, mint fizető elsődlegesen.

Közben átváltottam £-ra mindent Ft és $-t, ekkor már tudtam egyből fizetni.
De miért nem tud automatikusan váltani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75075) Mulholland válasza V/ (#75072) üzenetére


Mulholland
tag

Nem, nem. Félreérttél. Nem az van, hogy nem fordítják le magyarra a site bizonyos oldalait. Hanem a régi Designja és elrendezése jön elő a paypalnak. De mikor rákattintasz valamire, akkor már a site egy új design szerinti részével folytatódik.

Persze, hogy írtam az eladónak. Ezzel kezdtem, mikor meglepődve láttam, hogy cancelezte az eladást. Pedig mielőtt megvásároltam volna a lejátsztót kérdeztem tőle, hogy ugye ad követési számot a csomaghoz. Akkor még válaszolt. A cancel után már egyáltalán nem és még kb 500 ember gyalázza folyamatosan a kedves hidetőt.

Viszont itt nem arról volt szó, hogy van egy rögtön csaló ember és ezért az ebay rögtön elávolítja és utalja vissza az összeget. Hanem ez egy olyan illető, aki fizetés után visszamondja az eladást és az e-bay először várt a visszajelzésre, hogy megkaptam e pénzem. Mivel tévesen először rányomtam arra, hogy igen. Ezért írtam az ebaynak, hogy ez nincs így. Erre írták, hogy a paypalon nyissak disput-ot. Ez meg is történt.

Aztán most egy héttel ez előtt ezt az üzenetet kaptam az e-bay-tól:

"We're sorry to say that we couldn't cancel your order because the refund to your PayPal account failed. Please contact the seller."

Ami ugye nesze semmi fogd meg jól... Ezért akartam folytatni a disput-ot a paypalon, de egyszerűen nem tudom, mert sehol nem látom ezt az opciót.

Ja, most látom az újabb fejleményt, hogy az eladó maga törölte magát az e-bay-ról.... :) :(

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75076) V/ válasza Mulholland (#75075) üzenetére


V/
Topikgazda

No akkor van dispute a PayPal-on. Ezt milyen okkal indítottad? Ezt írtad: Csak 2 féle dolgot tudtam választani, az egyik egy jogosulatlan használat menüpont, vagy pedig egy meglévő előfizetés kérdését
És azt is nézd már meg hogy ha törlöd a PayPal sütiket és a böngésző gyorsítótárat akkor vásárlást lenyitva mit látsz alul, illetve a képen van valami dispute dolog (látogasson el a Vitarendezési......) ott mi lenne az utolsó bejegyzés vagy milyen problémára utalnak?

[ Szerkesztve ]

(#75077) Mulholland válasza V/ (#75076) üzenetére


Mulholland
tag

Az eredeti dispute arról szólt, hogy nem kaptam meg a terméket. Azt akartam folytatni így október vége felé. De nem tudom mert nem látok ilyen opcíót, hiába kerestem, Ezért kerestem és találtam ezt az "egyéb probléma" kategórát. Ami viszont miután kitöltöttem a disput alatt, hibát jelez és nem küldi el.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75078) V/ válasza Mulholland (#75077) üzenetére


V/
Topikgazda

Állítsd át angol nyelvre. Ha elindítod akkor kezdetnél kell minden információt megadni. Ha kell nekik valami bekérik, nem tehetsz hozzá utólag dolgot.
Ha 10-én indítottad akkor legkésőbb 29-én kell claim-ra emelni.
Nem tudom mi az az egyéb probléma. Ennél az az alap, hogy elméletben feladva és te nem kaptad meg.

(#75079) Mulholland válasza V/ (#75078) üzenetére


Mulholland
tag

De, sehogy sem engedi piszkálni a disput-ot ez az új rendszer. Jelenleg ugyanis (vizsgálat alatt) a státusz és hogy hamarosan válaszolnak :).
Ám azzal, hogy angolra állítom, még nem kapok más opciókat, mint látom :) :(

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#75080) tbalint3 válasza tbalint3 (#75056) üzenetére


tbalint3
tag

:) Na most meg kell dicsérnem a postát!
Ma reggel csöngetett a kézbesítő a tegnapi csomaggal. Ez igen, pedig szombaton nincs is hivatalosan kézbesítés. Ha már a negatív dolgokat leírom, akkor gondoltam már megemlítem a pozitív részt is.
Plusz a kézbesítő is nagyon rendes volt.

[ Szerkesztve ]

(#75081) ANT válasza V/ (#75037) üzenetére


ANT
őstag

Túl optimista voltam én ezzel a refunddal kapcsolatban. Mivel 60 óra elteltével se láttam a pénzt egyik számlán sem (48 órás ígérettel szemben), írtam kínai "barátomnak", hogy mi a helyzet? Válasza az volt, hogy "working system error" miatt nem tudtak utalni. De újra engedélyezteti a dolgot a főnökével (!!!), csak legyek még türelemmel. Na erre pont hogy elfogyott a türelmem, nyitottam egy case-t a resolution centerben. Szerintem ezek csak az időt akarják húzni nov. 5-ig, amikor is lejár a vásárlói védelem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#75082) V/ válasza ANT (#75081) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy miért vetted fixnek ezt a 48 órát, gyakorlatilag nem igazán müxik csak akkor ha folyamatos munkanapokról van szó és nem minden esetben akkor is.
Amikor megjelenik a PayPal számlatörténetben a bejövő refund onnan a fogadó banktól függően 2-4 munkanap mire könyvelik.
Ha azt írta hogy 48 órán belül, az akkor 2 nap, ha a 2. napon küldi át akkor legkorábban majd 2 munkanap múlva lesz a számládon. Ez így 4 nap a minimum az ígérettől.
De írtam, ha itt lejárna a vásárlói védelmed , ott van még a PayPal-é ami jövő év elején jár le valamikor. Ezt azért tudják az eladók is, így nincs igazán értelme a "trükközésnek".
És bizony tényleg van ilyen amit írt, adott esetben nem rendelkezik az az "ügyintéző" a pénzek felett, mert azt banki utalással tudják a PayPal egyenlegre rátenni és arra meg csak a "főnöknek" van joga. Nálunk is így működik.

[ Szerkesztve ]

(#75083) ANT válasza V/ (#75082) üzenetére


ANT
őstag

Értem, szóval az eladó írja, hogy 48 órán belül utal, de ne vegyem fixnek. Akkor ilyen alapon írhat jövő karácsonyt is. Azt se kell fixnek venni.
Egyébként 23-án 21 órakor írta ezt, és azóta nem hogy a bankszámlán, de még a Paypal történetben se látszik semmi.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#75084) V/ válasza ANT (#75083) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak azt írtam volna, hogy az hogy ő 48 órán belül elküldi a pénzt, az nem azt jelenti hogy az 48 órán belül a számládon lesz. Nem a fix volt a lényeg.
Ezen a két napon, október 23 és 24 a bankod nem foglakozott volna a bejövő pénzzel. Ha a bank magyar.

[ Szerkesztve ]

(#75085) darvinya válasza ANT (#75081) üzenetére


darvinya
titán

Nálam is ez volt, s írtam, hogy nem jött meg.
1 nap múlva jött válasz levél, s következő munkanapon megjött a pénz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75086) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudnátok ajánlani Ebayhez vagy amazonhoz hasonló oldalakat, ahol lehet Magyarországról eladni?

(#75087) darvinya


darvinya
titán

Most 26-án confirmed email kaptam vételről, azóta semmi sem történt, és nem jött Shiped email.
Meddig várjak még?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75088) V/ válasza darvinya (#75087) üzenetére


V/
Topikgazda

Hány napot adott meg az eladó feladási időnek? Mert ma van az első nap. Munkanap számít, nem naptári nap.

(#75089) darvinya válasza V/ (#75088) üzenetére


darvinya
titán

Tényleg, pénteken vettem, időzónájukban már estének számít. Köszönöm

Ezt írja:
We accept PayPal only. But we only Accept your Ebay Address,Please Make sure it's 100% right. Payment must be received in 5 business days of auction closing. Please leave note for your special request (e.g. Colors or Size) in PayPal when you pay the order. Any special request cannot be accepted after 24 hours of payment, because most of orders will be processed instantly and same day dispatched.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75090) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

vennék egy ilyet: https://www.ebay.com/itm/302923425588?ul_noapp=true

eun belülről rendelném az idő ill a vámmentesség miatt, de: ez a termék a legtöbb helyen, sőt kb mindenhol 1gbram/16gb rommal van, a másik meg, hogy ennél az eladónál az addig rendben, hogy van pár pozitív értékelése, de konkrétan ezt a terméket nem értékelte még senki sem, legalábbis erre a névre nem látok értékelést, csak az autó típusokra.

szerintetek?

(#75091) KubanitoS válasza csaba17 (#75090) üzenetére


KubanitoS
veterán

Hello,

Mi a kérdésed?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#75092) csaba17 válasza KubanitoS (#75091) üzenetére


csaba17
senior tag

hogy nem kamu e, ahogy írtam nincs erre a termékre vonatkozó értékelése és ez a 2gb ram is érdekes, alin, geekbuyingon is 1/16gb-al adják, kinézetre full olyan mint ez, alin ~43ezer, szóval akár ez a majd 60ezres ár valós is lehetne, de nem tudom.

(#75093) V/ válasza csaba17 (#75092) üzenetére


V/
Topikgazda

nincs erre a termékre vonatkozó értékelése
Nem jelent semmit. 1. Még nem adott el belőle. 2. Senkinek nincs kedve értékelni. 3. Nem lehet értékelni. A lehetőséget külön kell beállítani a hirdetés feladásakor.
1 darabot már eladott.
A memória belül van. A kinézet ebből a szempontból nem befolyásol semmit.
Az eladó Registered as a Business Seller, nem magánszemély, van fizetős eBay "üzlete". Ezek nem jellemzőek a kamu dolgokra. Mivel 2016 június 27 a regisztráció időpontja, kiderült volna már ha gond lenne vele.
Ha hihetetlen a 2 GB akkor írsz neki és rákérdezel, a normális eladó válaszolni szokott ez is bizonyíték arra hogy komolyan gondolja-e a kereskedést. Azt is megkérdezheted hogy garantálja-e azt hogy Frankfurt-ból küldi, nem pedig Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#75094) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Kéne egy gyors help. Ebay licit, de csak anglia van bejelölve. Az eladót megkérdeztem, 16 font a szállítás, szóval szállítani is tud ide, de már nem tudta globalra változtatni a licitet. Így még meg tudom nyerni a cuccot vagy bukta? Ő azt mondja tudok nyerni, és utána kifigurázzuk hogy legyen a szállítás. Szóval a tapasztaltaktól kérdezem, ha licites és nem global, de az eladó külön szállítana ide, akkor meg tudom nyerni?

Az eladó állítása:
Oh you can win. Just i cant add an option for you to pay for postage to the auction too. I guess.if you win we can sort something out.

(#75095) V/ válasza laskr99 (#75094) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem pirossal van írva hogy nem szállít Magyarországra, akkor licitálhatsz, fizetni majd úgy tudod, hogy küld számlát a szállítási költséggel. Ennél ez van írva: May not ship to Hungary or contact seller for shipping options. Itt licitálhatsz.
Azért licitálós hirdetésnél nem igazán garantálja senki sem, hogy te leszel a nyertes, ha igen az már bizony nem szép dolog. :)) Már 3-an tettek licitet, így ha te is, akkor már 1/4 az esély a nyerésre, nem igazán garantált.
Ha már tettek licitet, akkor nem lehet a hirdetésen változtatni olyat, ami a végösszeget érintené, erre utalt.

[ Szerkesztve ]

(#75096) laskr99 válasza V/ (#75095) üzenetére


laskr99
addikt

:R Köszönöm. Hát remélem csak random raktak és elfelejtik :DDD

(#75097) prsq


prsq
tag

Segítséget kérnék.

Ebayről rendelt cucc (kb. 10 USD), ma reggel jött. De valami tökmás van benne, mint amit rendeltem. (ultrahangos macskariasztó helyett valami szellőző fémfedél WTF)

1. Írjam meg az eladónak, hogy mást küldött, és küldje újra? Nincs kedvem belemenni az ilyen küldjemvissza, majdpaypalvisszafizeti dolgokba, mert egyértelmű, hogy ő hibázott, ne az én időm/pénzem bánja már.

2. Várjam ki a szállítási idő végét (még 5 hét), és mondjam, hogy nem jött meg? Kapok refundot, a vége valahol ugyanaz.

Tracking van (LVS), de hülyeségeket mutat.

(#75098) DJ. Ru$y válasza V/ (#74917) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Természetesen jól sejtettem, hogy Kínából jön a motyó, ugyan 19 nap volt, de direkt ezért vettük UK-ből, hogy max 1 héten belül itt legyen.

Véleményed szerint érdemes erre hivatkozva ugrálni? Addig a telefont persze nem merte használni a tulaj, mert mi lesz, ha leesik. :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#75099) V/ válasza DJ. Ru$y (#75098) üzenetére


V/
Topikgazda

Én jelezném az eBay-nek. Szerencséje az eladónak hogy nem volt +költség, merta azt simán visszakérhető lenne. Sajnos a tényleg Angliából érkező is lehet 19 nap, így azzal nem igazán lehet mit kezdeni.
Ezt a leesést nem értem, ha megérkezik rögtön ki kell próbálni, mert ha problémás, akkor még egyszerűbben lehet intézni.
Az igazi Fogyasztóvédelmi szabályoknál is a kézhezvételtől van a 3 napos ingyen csere, nem 2 héttel később bekapcsolás és úgy 3 nap.
De aki attól fél hogy elejti, az minek vesz olyan dolgot amit elejthet? Akkor neki egy telefon implantátum kéne. Vagy az még csak sci-fi?

(#75100) DJ. Ru$y válasza V/ (#75099) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy "volna" kimaradt, nem jött meg a készülék sem, csak pont azért rendeltünk UK-ből, hogy együtt megjönnek aztán lehet használni. A telefon tudta, hogy csúszik a tok tuti, ezért az is csúszik, talán holnap megjön.
Egy viszonylag nagy telefon, egy hölgy kezében, erős páros tok nélkül.

Jeleztem a reportnál és nyitottam egy case-t. Majd kiderül, hogy mire megyek vele.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.