Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) V/ válasza tbalint3 (#75600) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak kiegészítés a UPAAB... kezdetű számot a öbbi nyomkövetési oldalon is lehet követni, de ha a GLS-től megkapja a számot akkor az eBayen is megjelenik.
De ezt kézbesíteték Alsópáhokon.

21.12.2018 11:15 The parcel has been delivered. Alsópáhok, Hungary HU0083
General Logistics System Hungary: 40575048497 szerint is.

21.12.2018 11:15 Kézbesítve a címzettnek 83 Zambone, azaz Zámbóné

[ Szerkesztve ]

(#75602) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Ebay törölt purchased item-hogy derítsem ki mi volt az?

Az ebayen kismillió terméket veszek és a purchased item listában ezt látomaz egyik tételnél:

törölt item.

Hogy deríthetem ki mi volt az konkrétan?

[ Szerkesztve ]

(#75603) V/ válasza t420s (#75602) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, nem kötik a vevő orrára. Nem is az lényeg, ilyenkor ha nincs nyomkövetési szám akkor rá kell kérdezni az eladóra hogy biztos feladta (ha a törlés több nappal a szállítási ikon bejelölése után történt akkor valószínű igaz)
Egyébként meg amit írnak majd azt kell csinálni. Itt ugyan 12.28. a vége, de inkább azt javaslom, hogy nem érkezett meg request indítással várj január 4-ig, mert a Magyar Postánál fel vannak halmozódva a csomagok, nem minden fért már bele a kiszállításba, így január 1 hetében is kézhez kaphatod. Január 28-ig van idő a reklamálásra.

(#75604) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

Láttam Ebay-en, hogy töredékáron lehet vásárolni szoftvereket, operációs rendszereket. Gondolok itt Windows 10-re, VMware Workstation-ra, mindenféle vírusirtóra. Próbaként vettem egy Avast Premier kulcsot 1000 forintért, mert kíváncsi voltam tényleg működik-e az Ebay-en vásárolt kulcs. Az első kulcs, amit üzenetben kaptam nem működött, de írtam az eladónak és küldött még egy kulcsot, amivel 5 év helyett 10 évre kaptam Avast Premier licencet, mellé pedig több mint 5 évre VPN-t is.
Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire legális? Honnan szerzik a kulcsokat, hogy ilyen olcsón megéri eladni őket?

Windows 10 licencet már 1000 forinttól lehet venni. WMware Workstation pedig 600 forint körül mozog, amikor a hivatalos weboldalon 275€. Nekem ez azért kicsit gyanús.

Előre is köszi a válaszokat! :D

(#75605) V/ válasza xlaxix (#75604) üzenetére


V/
Topikgazda

Az EU-n belül van lehetőség legálisan használt szoftver eladni-venni, mert például egy cég felszámolásból a gépeken lévő szoftverek újra eladhatóak. Persze az ilyen eladók azért vállalják is a felelősséget érte. És ezért is javasolt EU-n belüli üzleti eladótól vásárolni, hiába olcsóbb más országon kívüli és magánszemély csak úgy adhatja el a sajátját hogy adja hozzá az eredeti dolgokat.
Amit te megvettél az is előfordul hogy ilyen, mivel te "hivatalosan" vásároltál ha gond lenne jogilag akkor te jóhiszeműen jártál el, neked nem kell vizsgálnod egy eladó termékének árképzését, hogy miért olcsóbb főleg ha nyilvános helyen történik az eladás, nem a Darkneten.
Még ha némelyik szerzői jogvédő úgyis gondolja. Vonják felelősségre az eBay-t ha az megengedi hamis termék árusítást és az eladót.
Megveszel egy NIke cípőt egy angol eladótól vagy a kirakodó vásáron foglalkozol vele hogy honnan szerezte? Akár lopott is lehet, nem húzhatják rád az orgazdaságot mert nincs lehetőséged ellenőrizni az árú eredetét magánszemélyként. Akár az üzletben megvett dolog esetén is, ott is lehet illegálisan beszerzett vagy engedély nélküli árú.

(#75606) predakon


predakon
őstag

Szevasztok,

Gyakorlott online vásárlónak tartom magam de itt nem tudom hol a trükk?
Értékelések? rendben
Fizetési kondíciók? rendben
Szállítás? Elvileg from UK, standard, akár rendben
Ár? Gyanusan nincs rendben, és a többi hírdetett terméknél sem.

Szóval szerintetek?
Tömören, Apple Watch series 4 44812ft

[link]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75607) V/ válasza predakon (#75606) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz a link, ezt nem tudja senki sem megnézni de Apple Watch Series 3 és nem 4.
De én nem is találtam csak 82K-tól induló fixárast.

https://www.ebay.com/itm/Apple-Watch-Series-3-42mm-Space-Grey-Aluminium-Case-with-Black-Sport-Band-GPS/

[ Szerkesztve ]

(#75608) predakon válasza V/ (#75607) üzenetére


predakon
őstag

Kemény, konkrétan eltünt az oldal és erre alakult át:
[link]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75609) V/ válasza predakon (#75608) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem az, ez egy USA hirdető, de volt olyan oldal. De amikor láttad fix áras volt egyébként?

(#75610) Xtomi válasza predakon (#75608) üzenetére


Xtomi
tag

A képlet egyszerű, csaló volt.
Sajnos most ünnepek alatt sok van belőle, de szerencsére az ebay megtéríti.

(#75611) Xtomi válasza V/ (#75578) üzenetére


Xtomi
tag

Hát én nem vártam :N
Írtam nekik és visszafizették a pénzt.
Én úgy látom most hogy 50%-nál nagyobb árkedvezmény és kevés eladásszámmal rendelkező eladó esetén tuti a csalás. 2 ilyet riportoltam és el is tűntek.

(#75612) V/ válasza Xtomi (#75611) üzenetére


V/
Topikgazda

De hány nap telt el az indítástól? Mert a 3. nap után lehet csak az eBay felé fordulni. Te ezen belül írtál és kaptad meg? Vagy letelt ez az idő?
Azért nem értem mert 3 napig várakozik az eladó válaszára, azután megjelenik az Ask to help gomb és ha arra kattintasz ilyen esetben akár pár órán belül megy a refund, a vásárlás sztornó, ezért nem is szoktunk írogatni.

Mert ez volt az eredeti kérdésed amire válaszoltam:
Awaiting seller's action". Mivel nem létezik már ennek mi értelme....... Ezt ekkor írtad: 2018-12-17 14:13:17
A képen látható ez a szöveg: Item not received request opened. Awaiting seller's action. See request details ha ezt nem te kezdeményezted, hanem ők akkor onnantól ketyegett a 3 nap amikor törölték a hirdetést.
A lényeg az lenne hogy akkor kell várni 3 napot vagy nem kell várni?

[ Szerkesztve ]

(#75614) Xtomi válasza V/ (#75612) üzenetére


Xtomi
tag

A lényeg az volt külön case-t inditottam, hogy miért kell egy törölt felhasználó válaszára várni.
A következő ilyennél 2 nap múlva majdnem ugyanígy jártam és akkor egyből egy hasonló case-el indítottam.
A válaszukban benne volt egy refound link amit előre legyártottak.

(#75616) V/ válasza Xtomi (#75614) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik meg van az a 3 nap. De konkrétan mi volt az ok amivel indítottad a külön "case-t", request-et és hol?
Az eBay küldött neked ilyet? A válaszukban benne volt egy refound link amit előre legyártottak. 2011 óta használom az eBay-t, de soha nem volt ilyen, eleve nem ők kezelik a pénzt. És ilyen változásról sehol nem írtak.

[ Szerkesztve ]

(#75617) attiati


attiati
veterán

hogyan lehet rákeresni a termékekre úgy, hogy csak az adott országban levőeket mutassa?

pl.
from Austria
aus Austria

chrome bőtítménnyel talám működik
illetve ebay.com-on is működik az advances search, de ebay.de-n hiába írom be, hogy adott irányítószámtól 50 km-re levő termékeket mutassa.... akkor is mutat mindent

[ Szerkesztve ]

(#75618) V/ válasza attiati (#75617) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs olyan ami megfelel a kritériumnak akkor kiírja hogy 0 és alatta mutatja a többi találatot.

(#75619) attiati válasza V/ (#75618) üzenetére


attiati
veterán

ebay.de, 50km-re adott irányítószámtól.... beírok egy bp-i irányítószámot

De mégsem adja ki azt a bp-i találatot, amit korábban megtaláltam teljesen véletlenül máshogy.

(#75621) V/ válasza attiati (#75619) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig igaz az hogy ha van megadott információnak megfelelő találat akkor megtalálja.
Ugye kereshetünk az Item location szerint.
Ha mondjuk XX mérföldön belül akarsz keresni, kiválasztod a távolságot és beírod a saját irányítószámodat Distance (from your ZIP code) akkor esetleg látsz valamit. Nem igazán hiszem el hogy magyar viszonylatban ez pontosan működik.
Ha csak Hungary-t adod meg akkor feladja a magyar találatokat. Az is kevesebb és pontosítod a listát.
A német eBay oldalon az működött hogy bal oldalt Deutschland lett jelölve, azután az a keresés Erweitert, ott mint ha Berlinben élnék beírtam egy berlini irányítószámot és a megfelelő km-en belül feladta a találatokat.

[ Szerkesztve ]

(#75622) attiati válasza V/ (#75621) üzenetére


attiati
veterán

és hova lehet beírni a Hungary-t?

Alap esetben nem találtam, csak az advanced search linken:
ezt találtam ebay.com-ra
[ezt meg ebay.de-re]

a DE-s verzió valóban felhozza, ha a Standort-ot átírom pl Ungarn-ra

[ Szerkesztve ]

(#75623) V/ válasza attiati (#75622) üzenetére


V/
Topikgazda

Német oldalon a Standort in: amott meg Located in és a listában kiválasztani. Magyar viszonylatban az irányítószám szerintem nem használható.
Bár nem értem miért akarsz eBay-en keresztül magyar eladótól vásárolni, a deviza árfolyammal veszítesz pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#75624) attiati


attiati
veterán

Az alább kiírt aukciót megnyertem (elég jó áron):
termék helye: Mo.
paypallal fizetés

Leütés után írtam az eladónak és kiderül, hogy:
- utalással kéri a fizetést
- litván bankba
- és feltételezem, hogy ezek után nem Mo. a termék helye (németül és angolul kommunikál)

Továbbá:
- 4 (pozitív) értékelése van (100 EUR értékű eladásból)
- 1 hónapja regisztrált
- Most van 3-400 EUR értékben futó aukciója.

Jól gondolom, hogy ez elég rizikós és csak saját felelősségre?
Ebay protection gondolom nincs így?

(#75625) predakon válasza attiati (#75624) üzenetére


predakon
őstag

Jól gondolod, ezek alapján tilos üzletelni vele.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75626) predakon


predakon
őstag

Ez is egy érdekes eladó:

[link]

Seller information
goody2shoes2k (832 )
100% Positive feedback

Apple Watch 4 100GBP

Ilyen értékeléssel ez hogyan kamu?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75627) V/ válasza attiati (#75624) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha licitált hirdetést megnyertél akkor köteles vagy fizetni. de kérhetted volna 1 órán belül a törlését, azt az eladók mondjuk úgy kötelesek teljesíteni.
Ha fizetni akarod akkor nincs ott a PayPal, ha úgy volt meghirdetve akkor azt nem tudja eltüntetni?
Ha kifizeted miért ne lenne eBay vásárlói védelmed?
Nem írogatni kell az eladónak, ami fizetési lehetőség van az eBay-en azzal fizeted kiés kész. Ha banki utalás akkor azzal, ha azt választod megjelenik az utalási információ és ez még eBay-en belüli fizetés.
Ha nem magyarországi az item location és ebből neked +költség keletkezik azt az eBay-en keresztül visszakérheted és lehet jelenteni a szabályszegést is.

[ Szerkesztve ]

(#75628) V/ válasza predakon (#75626) üzenetére


V/
Topikgazda

Figyelj már arra hogy esetleg élő linket tegyél már be. Kérlek.
Most keresgéljek eladóra? De úgy nézem nincs ilyen már se az USA, sem az UK oldalon, így a kérdésed megválaszolatlan marad. Egy használt Apple Watch 4 annyiért előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#75629) predakon válasza V/ (#75628) üzenetére


predakon
őstag

Nem tehetek arról, hogy ezek szerint már meg is szünt az eladó. Tehát valóban kamu....
A kérdésemre viszont, hogy hogyan lehet magas és jó értékelése valakinek miközben kamu semmi ötletet sem kaptam.
Te tudod ennek a hátterét esetleg?Köszi

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75630) V/ válasza predakon (#75629) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell nézned a visszajelzések összetételét, mert aki regisztrál az eBay-en az vevő is és eladó is lehet egyben, a kiírt % érték az vevőként is összejöhet. Rákattintasz a neve mögötti számra pl: nym.arno (525 *) és akkor látod hogy miből jött össze neki az alábbi füleken.

Amit vásárlótól kapott az a From Buyer kategória, ha vásárlóként akkor meg Seller kategória ha a fenti táblázatban az adott értékelés darabszámára kattintasz akkor a listán látod ezeket, vagy az All Feedback fülön.

[ Szerkesztve ]

(#75631) predakon válasza V/ (#75630) üzenetére


predakon
őstag

Értem, köszi

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#75632) attiati válasza V/ (#75627) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem benéztem, mert a fizetési módoknál semmi nem volt feltüntetve, csak ez a lenti (hogy a pontos fizetési mód csak a checkout-nál lesz)....
Majd rögtön alatta egy paypal hirdetés (?), hogy most vagy 14 nappal később is lehet fizetni.
Finoman szólva megtévesztő.
Így:


Végigvittem a fizetési (?) folyamatot.

1. Beléptem a vásárolt árukhoz és továbbmentem a fizetéshez.
2. Ahol a fizetés gomb inaktív volt.
3. El kellett fogadnom a bal oldalon egy "weiter" gombbal egy üzenetet (pontos szövegét már nem tudom) és aktívvá vált a fizetés gomb.
4. Rányomtam a "bezahlen" = fizetésre.
5. kaptam egy e-mailt, hogy a rendelés megerősítve.... és fogok kapni egy emailt, ha feladták a csomagot.

jó sok többletkérdés merült fel:

a) ez most akkor ki van fizetve? (paypal egyenlegem nem lett megterhelve, szerintem a bankkártya sem)
b) ha nincs kifizetve, akkor ezt biztos ki lehet fizetni ebay felületén?
c) tényleg 2 nap áll rendelkezésre a fizetésre? Még átutalásnál is?
d) Ha transferwise-al vagy utalással fizetném, akkor is lenne ebay vásárlói védelem? Hisz visszafordíthatatlan az utalás.
e) Ha paypal fizetés nélkül is védett vagyok vevőként (pl. transferwise), akkor egyáltalán milyen esetekre írogatják akkor, hogy nincs védelem?
f) privát eladóról van szó, ha ez bármit befolyásol

(#75633) V/ válasza attiati (#75632) üzenetére


V/
Topikgazda

A Zahlungen-nél nincs PayPal, csak az eladó által megadott mód, ami ezek szerint utalás.
Van egy vonal, köze nincs a te dolgodhoz.
Te állítod fizetettre amikor elutaltad a pénzt. Ezt most megcsináltad utalás nélkül. Az összesítő oldalon ott a volt, van a bankszámlaszám. Mivel innen az eBay-ről vetted az információt, akár Transferwise, az lenne az ajánlott, akár a saját bankodon keresztül utalod van eBay vásárlói védelem. Elméletben.
Mindig 48 óra a fizetési határidő, természetesen a részedről történő sikeres kezdeményezés értendő alatta, nem a pénz megérkezése.
Milyen esetre írják? Menj lejjebb a hirdetésben, ott van-e valami garancia? Ha utal a német PTK-ra akkor ha magánszemély semmire sincs garancia. Volt akinek még az eBay védelem sem jött össze emiatt.
PayPal védelem mint második vonal nincs, mivel nem rajtuk keresztül fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#75634) attiati válasza V/ (#75633) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, paypal védelemre gondoltam igen.

Nem tudom mennyit ér az ebay védelem, paypal pénz visszaszedés nélkül, külföldön átnyúló "szerződéseknél". Ebay tehetetlen paypal nélkül. Feljelentés és bíróság esélytelen.

Most azt írja az eladó, hogy ő csak reseller.
És megvárhatom az árut (gondolom a fizetéssel), amíg odaér hozzá.
Egyre gyanúsabb ez így.

Korábban mindig paypallal fizettem. Úgy látom ebay.de-n szaporodtak el a paypal nélküli fizetések és pont a lényegét veszíti el az egész.

Köszi a sok infót !

[ Szerkesztve ]

(#75635) V/ válasza attiati (#75634) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve a német eladók nem szeretik a PayPal-t, mert amit említettem, hogy az ottani PTK a magánszemélyekre vonatkozóan megengedi hogy ne vállaljon semmiféle garanciát, védelmet a vevő felé azt a PayPal bizony felülírja és a pénzt visszaadják a vevőnek. Ez a kezdetektől így van a német eBay-en.
Üzleti, céges eladók esetén viszont köteles biztosítani a vevőknek vásárlási védelmet, ebben a tekintetben meg jobb a szabályozás.
Ez így nem igaz: Ebay tehetetlen paypal nélkül. Feljelentés és bíróság esélytelen. Akár a PayPal-on akár nem azon keresztül megy a pénz az eBay Money Back Guarantee az érvényes. EU-s eladók meg feljelenthetőek
Egyébként is nem sokára mi is az Adyen-en keresztül fogunk fizetni, mivel az eBay bontotta a PayPal-al a szerződést, pontosabban nem hosszabbították meg.

Akkor várj a fizetéssel, ha ő nem indít nem fizetett a vevő request-et 48 óra után akkor semmi gond.

(#75636) attiati válasza V/ (#75635) üzenetére


attiati
veterán

:R

(#75637) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Ilyenkor mi van? Lejárt a bankkártyám, frissítettem a paypalon belül, ÉS megváltoztattam a paypal jelszót, azóta semmit nem tudok kifizetni, megnyertem egy aukciót, és nem engedi, hogy fizessek, a vége az lett, hogy az ürge törölte az egészet, pedig bankkártyával, amit szintén frissítettem a fizetési oldalon és "your order was placed" volt, ennek ellenére nem vonta le az összeget a számlámról.
A paypallal mindent próbáltam, vissza is írtam a régi jelszót, nem haladó elfogadni :W lehet mondani, hogy az egész egy szar?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#75638) V/ válasza animatrix11 (#75637) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz helyre írtad, ha egy bankkártyával nem tudsz fizetni az banki dolog. Aktiválva van?
Ha lejárt a bankkártyád és nem változott a száma, akkor az új lejárati dátum és az új csc/cvc kódot kell megadni. Ha új a száma akkor újként kell hozzáadni.
Nem tudsz lépni a PayPal-ra? Vagy nem tudsz a bankkártyával fizetni?
Melyik a gond?
A PayPal-al semmi gond, így a minősítésed egy szakmai topikban ilyen megfogalmazással nem igazán megy el. Nem lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#75639) animatrix11 válasza V/ (#75638) üzenetére


animatrix11
őstag

Igen meg lett adva minden új adat, anélkül nem is engedte az utalást, aktiválva van otp direct-en keresztül.
A paypalt nem fogadja el ezt írja ki: "We ran into a problem and PayPal isn't available right now. Please select a different payment option."

Azt még nem próbáltam hogy teljesen eltávolítom és újra megadom neki, mert volt még tartozásom az ebay felé.

Napok óta szenvedek vele, és a rendszer miatt lemaradtam egy vásárlásról asszem jogos a felháborodás.

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#75640) V/ válasza animatrix11 (#75639) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a szöveget nem a PayPal írta, de az a lényeg hogy a PayPal oldala nem elérhető. Lehet hogy a böngésződ vagy a reklámblokkolód a ludas.
A jelszó változtatás után be tudsz lépni a PayPal-ra és ott látod az új kártyát?
A gyors fizetés ugye nincs bekapcsolva, mert az érzékeny lehet a jelszó cserére? Ha igen akkor ki kellene kapcsolni.

(#75641) animatrix11 válasza V/ (#75640) üzenetére


animatrix11
őstag

Megpróbálom kikapcsolni a gyors fizetést, esetleg egy másik böngészőben, de eddig nem volt vele gond, a paypal újra lett linkelve és ellenőrizze, és be is lép, a jelszócsere pl a hardveraprós fizetést nem zavarta, simán kérte a másik jelszót.
A paypalon belül már régebben hozzáadtam az új kártyát és a régit kitöröltem.
Elfogtam egy offer-t is annak sem érkezett meg az ellenértéke, lehet, hogy nekem sem tudnak fizetni

Kártyával megint megpróbáltam kifizetni, lehet, hogy amikor meg kell adni a nevet first, last, az fel volt cserélbe és elvileg megint sikeres volt, de eddig nem volna le, remélem nem fogja kétszer levonni

Köszi a segítséget! :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#75642) V/ válasza animatrix11 (#75641) üzenetére


V/
Topikgazda

A jelszó csere előtt vagy után sem volt vele gond? A Hatrdverapró-n a fizetés nem egészen úgy működik. Ha az eBay-en vagy egy másik helyen gyorsfizetést használsz eleve belépés nélkül megy a dolog, azért mert az azonosító és a jelszó el van tárolva, így nem adhatod meg az új jelszót, mert a jelszó beírás elő sem kerül.
Ugye nem Maestro kártyáról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#75643) animatrix11 válasza V/ (#75642) üzenetére


animatrix11
őstag

Nos, megnéztem másik böngésző alól, ott engedi a paypalt, a kártyát nem néztem, szóval a böngésző újra lesz rakva (chrome)
De mindezek után, hogy elvileg a paypal tudnám utalni, kiírta a rendszer hogy az eladónak nem úgy van beállítva, hogy pénzt tudjon fogadni :F (valami ilyesmi nem tudom mi volt pontosan a szöveg) szóval ilyenkor kell elengedni a témát :C
Köszi a segítséget, gondolom a chrome kicsit meghülyült, lehet hogy a süti törlés is elég lesz neki

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#75644) herdsman12


herdsman12
őstag

Normális egy eBay eladó névváltoztatása?
28-án vásároltam, tegnapi eBay értesítőben is az eredeti neve szerepel, de most bármilyen linkre nyomok új nevet látok.

[ Szerkesztve ]

(#75645) V/ válasza herdsman12 (#75644) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rá lehetőség.

(#75646) herdsman12 válasza V/ (#75645) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, bíztam benne, hogy nem vmi rossz trükk.

(#75647) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi, nemet elado mivel tudna feladni ide egy kb 1kg/kis ciposdoboz meretu csomit ami temposan ideer, es vegig kovetheto? ugye ok szeretik az ems-t meg a dhl-t ami nalunk magyar postava valik es onnantol mintha a fekete likba kerulne...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#75648) V/ válasza rednifegnar (#75647) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szoktak elveszni a németből küldött csomagok. Ez téves információ ha a "fekete likba" alatt ezt érted. A normál kézbesítési idő 5-8 nap.
Ha neked nem felel meg a legolcsóbb DHL Posta elsőbbségi ajánlott levélküldemény kategória (kb 4500 Ft), akkor kérd a drágább DHL Express futárral (kb 18000 Ft) vagy a GLS futárral (13144 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#75650) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Rendeltem ebayről 12.23. fizettem ki, mai napig azon kívül nem történt semmi.
Se postára adás se semmi....
Ilyenkor mit lehet tenni?
Meddig kell várni?
Illetve lehet inkább a lovét kérném vissza megrendelném másik eladótól....

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.