Hirdetés

2019. február 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-10 10:52:16

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#75751) citkar válasza V/ (#75750) üzenetére

citkar
(PH! addikt)

Köszi, kár, mert néha van amit várok még 60 nap utan.

(#75752) V/ válasza citkar (#75751) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Hát az már nem egészen jó dolog, de ha ragaszkodsz hogy mobilon nézve lássad, akkor a mobil böngészőben használva az eBay-t láthatod.

(#75753) mufi

mufi
(senior tag)

Sziasztok,

Olyan esetben, ha kiderul, hogy valami hamis cucclt kapta , az ebay is visszafizette a penzt - hogyan tudom visszaigenyelni a vamot az adott targyra? Rendeltem valamit ebayrol nem unios orszagbol es ugye kell vamot fizetni, vagyis kellett...

Eladó parfümök és minták itt http://hardverapro.hu/apro/parfum_project

(#75754) V/ válasza mufi (#75753) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Vám nem volt rajta, csak áfa.
Nem lehet visszaigényelni több okból is.
1. Csak a vám igényelhető vissza, az Áfa nem. A vám esedékességétől számított 1 éven belül kérhető visszatérítés külföldi térti árura – külföldi eredetű az áru, szabályosan érkezett az országba, vámeljárás alá vonták, de előre nem látható ok miatt külföldre visszaszállították – mindez 1 éven belül történt. (Ez céges, vállalkozós import)
2. Magánszemély áfá-t nem igényelhet vissza
3. Hamis volt, azt törvényileg tilos importálni, szerencséd volt hogy nem a vámosok vették észre. (Bár ha ők átengedték akkor meg lehet hogy nem volt hamis) Nem lenne szerencsés önként bejelenteni a hamis termék importálást.

[ Szerkesztve ]

(#75755) mufi válasza V/ (#75754) üzenetére

mufi
(senior tag)

Es akkor ez mitol fugg, hogy kell e afat fizetni valamire? Mi van abban az esetben ha valamit tentleg ajandekba kapok ergo, semmivel nem tudom bizonyitani, hogy fizettem a csomag tartalmaert, igy mi alapjan afaznak meg?

(#75756) V/ válasza mufi (#75755) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ha nem tudod bizonyítani azt hogy ajándék akkor Áfát kell fizetned a 37 € meghaladó értékre.
Ha ajándék, akkor 45 €-tól kell fizetni áfát és akitől jön attól kell egy ajándékozási nyilatkozat, hogy mennyi az érték és az hogy térítésmentesen adta.
Egyébként meg ők állapítják meg az értékét ha nincs róla bizonylat. (6 módszer használható, Ügyleti érték alapján; Azonos áruk értékének figyelembevételével; Hasonló áruk értékének figyelembevételével; Azonos vagy hasonló áruk egységára alapján; Számított érték alapján; Szabad módszerrel.)
A dolgokat leírtam az Összefoglalóban is. 19. Vámügyintézésről néhány gondolat
Az Áfa törvény és a Vámtörvény az uniós vámjog végrehajtásáról szabályozza.

(#75757) mufi válasza V/ (#75756) üzenetére

mufi
(senior tag)

Ha a felado ir nyilatkozatot, hogy az aru ajandek (mondjuk az erteke viszont 50-60 eur) akkor kibontjak egyaltala a csomagot? Mert nekem ugy tunt a legutolso rendelesnel hogy nem nyitottak ki a csomagot.

(#75758) Piftuka válasza V/ (#75756) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Jelenleg a UK-ból érkezett küldeményre is vonatkozik a "Vámkezelés", amelyről az összefoglalóban írsz?

A BREXIT miatt kérdezem...

Vagy most még az Angliából részemre feladott termékre nem kell majd plusz összeget fizetnem? (A termék árát és a szállítást már kifizettem.)

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#75759) V/ válasza mufi (#75757) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem a csomagba kell tenni az igazolást és tőled kérik be. Ha nem muszáj nem nyitják fel a küldeményeket.
De nem a ráírt Gift szöveg a meghatározó, azzal már 2004 óta nem foglalkoznak.

(#75760) V/ válasza Piftuka (#75758) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Még nem léptek ki (2019. márc. 29. az elmélet) és majd amikor változik a vámjogi helyzetük arról tudni fog mindenki, mert lehet hogy egyedi szerződés lesz velük vámügyileg és mégsem változik.

[ Szerkesztve ]

(#75761) mufi válasza V/ (#75759) üzenetére

mufi
(senior tag)

Ennek a nyilatkozatnak amugy mit kell tartalmaznia? Hogy mit kaptam, es hogy annak piaci erteke kb mennyi? Vagy annyi is eleg, hogy a kuldo kijelenti, hogy a csomag ajandek es erteke nem tobbnint 40 eur pl...

(#75762) V/ válasza mufi (#75761) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Tőled kérik azt amit az ajándékozó készített és aláírt. A Posta oldaláról itt a kivonat ami szerepel az Összefoglalós leírásban is, ha futár cég hozza akkor ők lehet hogy máshogy kérik, a lényege itt van.
Cégtől nem kaphatsz ajándékot! Semmiféle készpénz vagy azt helyettesítő dolog nem adható érte.
És még magánszemélytől sem lehet túl gyakori. Én úgy fogalmazom meg hogy mondjuk négy alkalom egy évben, névnapi, születésnapi, húsvéti, karácsonyi ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#75763) Piftuka válasza V/ (#75760) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Köszi az info-t! Legyen így! :K (Nem örülnék, még plusz díjaknak, ha már sikerült a vételárból alkudnom.... :) )

Egy általános kérdés még, mert ez volt az első vásárlásom...

Most annyi dolgom van, hogy várom a csomag megérkezését? Vagy hogyan szokott ez lenni? A sikeres vétel után mindenképpen fel kell vennem a kapcsolatot az eladóval?

Vagy ő ilyenkor "rutinból" csomagolja a terméket, és postázza, ahogyan a termék adatlapján van, és nekem nincsen más dolgom (nem is kell kérdeznem semmit), mint várni a szállító érkezését?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#75764) V/ válasza Piftuka (#75763) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Az eBay felületén s tudod követni a dolgokat, illetve a vásárlásról már kaptál értesítést arról is fogsz kapni ha elküldi neked, ilyenkor a második ikon, a csomagot kinézetű átvált a szürke színről feketére.
Általában a várható érkezési idő alatt ott a Tracking number: mező ide szoktak küldeményazonosítót vagy tényleg nyomkövetési számot írni, azt célszerű néha ellenőrizni, hogy van-e változás. Van aki nem írja be.
Csak várnod kell hogy megérkezzen és kézbesítsék.

[ Szerkesztve ]

(#75765) Piftuka válasza V/ (#75764) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Köszi!

A legutóbbi eBAY automata levél még ez volt a témában:

"Thanks, your order is confirmed!
We’ll let you know when your order ships via the Global Shipping Program. "

Az említett "Tracking number" info-t nem látom, viszont a termék ára alatt ez látszik:

És mellette látom ezt:

Erre gondolsz, hogy mellette lévő szürke, boríték ikon vált majd át feketévé?

(Ha ráviszem a kurzort a képen látható kis fekete csomag ikonra, azt írja: "Shipped on 01/11/2019". Tehát majd 11-én fogják feladni...

(Csak így egy kicsit fura az első képen látható "shipped" információ, mert megtévesztő szerintem.)

[ Szerkesztve ]

(#75766) V/ válasza Piftuka (#75765) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nekem mindig a feladás napját adja fel, én még nem láttam hogy a szállításra jelölve az későbbi időpont, bár mivel GSP-s akkor valószínűleg 11-én mennek érte és ezért látod azt. Ha megrendeli a szállítást, már akkor is igaz, hogy szállítás van folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#75767) citkar válasza V/ (#75752) üzenetére

citkar
(PH! addikt)

Igen, nem túl szerencsés, de Ebay-ről viszonylag ritkán rendelek és egyszerűen elfelejtem néha magát a rendelést, vagy, hogy mikor is rendeltem. Előfordul, hogy a rendelést követően csak két és fél vagy három hónap múlva nézem meg, de appból sajnos nem tudom, így marad a böngésző.
Nem értem, ez miért jó nekik, hogy nem választható hosszabb időintervallum.

(#75768) Xarina

Xarina
(fanatikus tag)

Sziasztok! Rendeltem egy tápegységet kb 13 dollár értékben Kínából, erre kaptam helyette egy szilikontokot telefonhoz. Ilyen esetben is vissza kell küldenem az eladónak a téves (már ha direkt nem átverés) terméket, ha kéri, ill. érvényes az még, hogy az ebay visszatéríti a postaköltséget?

(#75769) V/ válasza Xarina (#75768) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Indítod a Return request-et hogy nem azt kaptad amit kifizettél. Majd az eladó reagál rá valamit, lehet hogy nem kell visszaküldeni.
Az eBay semmi vissza postaköltséget nem térít, ha visszaküldöd akkor majd a PayPal-tól kapod vissza, feltéve ha rajtuk keresztül fizettél. Bővebben az Összefoglaló, 17. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

(#75770) Pistivi

Pistivi
(tag)

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy aukción nyertem, vettem egy laptopot, USA-ból, a leírásban GTX 1070-es videokártya szerepelt, de a laptopban 1060-as videokártya van.
Ha meg reklamálom milyen lehetőségeim vannak?

Még nem jártam így, segítségeteket előre is köszönöm.

(#75771) V/ válasza Pistivi (#75770) üzenetére

V/
(Topikgazda)

A kettő közti árkülönbséget kéred kárpótlásként, a visszaküldés és azután vételár visszakapása szerintem nem biztos hogy jobb döntés.

(#75772) Pistivi válasza V/ (#75771) üzenetére

Pistivi
(tag)

Én is úgy gondoltam, hogy a visszaküldés nem jó opció,
de van olyan lehetőség Return this item menüben, valahol, ahol erre hivatkozhatok, hogy a kettő közötti árkülőmbséget vissza kérhetem, és ki mondja meg mennyi ez az összeg?
Már meg írtam a problémát az eladónak, eltelt egy nap és még nem válaszolt, úgy gondolom még időben vagyok, mert a vásárlás 2018.dec.26.-án esett meg.

(#75773) V/ válasza Pistivi (#75772) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen van, beírod hogy mit szeretnél kérni, te állapítod meg.
Nem a vásárlás napja számít az eBay vásárlói védelemnél, onnan ketyeg a 30 nap amikor átvetted.

(#75774) Pistivi válasza V/ (#75773) üzenetére

Pistivi
(tag)

ezt nem is tudtam köszönöm. :R

(#75775) herrká

herrká
(fanatikus tag)

Előre is elnézést kérek, de itt sok profi van, remélhetőleg valaki tud segíteni! Tomtop-ról először rendeltem valamit, ami meg is érkezett rendben! Hol kell jelezni, hogy megérkezett és az értékelést megcsinálni? Jöhet privátban is, segítsen már valaki! Köszönöm!

(#75776) V/ válasza herrká (#75775) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mármint az eBay-es Tomtop? Akkor a vásárlási sor jobb szélén ez a gomb:

A kitöltése meg egyértelmű:
Megérkezett Igen vagy Nem
Mennyire vagy elégedett Pozitív Semleges Negatív
A következő helyre 80 karakterben lehet írni valamit. (Everything is OK. The seller is correct. Thank you.)
A hirdetés tartalma mennyi csillagot kap, rákattintani 1-5 (1-2 negatív, 3 semleges, 4-5 pozitív)
A szállítás ideje mennyi csillagot kap, rákattintani 1-5 (1-2 negatív, 3 semleges, 4-5 pozitív)

[ Szerkesztve ]

(#75777) herrká válasza V/ (#75776) üzenetére

herrká
(fanatikus tag)

Van ebay-es is Nem tudtam.

Ez a Tomtop.com. Teljesen más felület mint az ebay vagy Ali.. És nincs sehol egy fórum vagy leírás..

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75778) herrká válasza V/ (#75776) üzenetére

herrká
(fanatikus tag)

Ennyi van az "orders"-nél....

(#75779) V/ válasza herrká (#75778) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mivel eBay topik azt hittem arról van szó. Ott nem kell leigazolni, nincs lehetőség, nekem az összes megérkezett Dispatched nincs Completed

(#75780) herrká válasza V/ (#75779) üzenetére

herrká
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen!
Azért kértem az elején elnézést, hogy itt kérek segítséget! Még egyszer bocs!
Sehol nincs semmi leírás...
Akkor itt nem kell igazolni. Ezt nem hittem volna, hogy ilyen is van! :-)
Köszönöm szépen a segítségedet!

(#75781) V/ válasza herrká (#75780) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Szívesen, de jó is hogy rákérdeztél, ránéztem az oldalra és már az újévi kuponokat le is nyúltam Van még belőle neked is jut. Most nézem a Buy 1, Get 1 New Year Gift akciót.
Ez a billentyűzet egérrel együtt 129 $ és fizetik a We Will Pay the Custom Tariff Fee When Shipped to European Union Countries

[ Szerkesztve ]

(#75782) herrká válasza V/ (#75781) üzenetére

herrká
(fanatikus tag)

Ó, nem tudtam, hogy olyan is van! Első rendelés volt onnan! Már nézem is! Köszi! :-)

(#75783) YxVs válasza V/ (#75740) üzenetére

YxVs
(fanatikus tag)

Át is vette már hétfőn, és ma már refundolt is!
Köszi a segítséget.

(#75784) V/ válasza YxVs (#75783) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Akkor tényleg korrekt eladó, így hogy nem kellet bevonni az eBay-t mindkettőtöknek megfelelő eredménynel zárult.

(#75785) Pistivi válasza Pistivi (#75770) üzenetére

Pistivi
(tag)

Sziasztok újabb kérdésem lenne , az eladó 100 USD-t akar vissza utalni , én írtam neki hogy szerintem ez nem a megfelelő összeg, szerintetek ha meg reklamálom, számíthatok korrektebb összegre ?

előzmény:

Olyan problémám lenne, hogy aukción nyertem, vettem egy laptopot, USA-ból, a leírásban GTX 1070-es videokártya szerepelt, de a laptopban 1060-as videokártya van.
Ha meg reklamálom milyen lehetőségeim vannak?

Köszönöm

(#75786) V/ válasza Pistivi (#75785) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ugyanolyan felszereltségű laptopok csak kártya eltéréssel mennyibe kerülnek?
Annyi azért gond, hogy ez nem új volt, így nem igazán lehet összehasonlítani. Nincs megfelelő viszonyítási lehetőség.
Ő 100 $ mondott, te mennyire gondoltál?
Szerintem ennél jobb nem lesz, ha nem fogadod el akkor mi lehet?
Visszaküldöd és ha rendben megérkezik hozzá visszakapod a teljes árat.
Ilyen esetben az eBay-esek sem tudnak saccolni, esetleg azt mondják hogy 10-15%-nak megfelelő részrefund, de ez nem egy egyértelmű szituáció, lehet hogy a könnyebbik oldaláról közelítik meg és visszaküldést írnak elő.

(#75787) Pistivi válasza V/ (#75786) üzenetére

Pistivi
(tag)

Igazad van, köszönöm , erre nem is gondoltam.

(#75788) herdsman12

herdsman12
(senior tag)

Az normális, hogy Békéscsabára várt csomagom státusza:
Kézbesítés Kézbesítőhöz rendelve Szentendre 1 Posta

(#75789) V/ válasza herdsman12 (#75788) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen, az a szám amit neked megadtak az nem a te csomagodé, hanem egy egy Szentendrén lakó vásárlóé. Amikor kézbesítőhöz rendelik, akkor már 3 ember látta a címet, így nem ők tévednek, kicsi a valószínűsége hogy az irányítószám és a település nevét mindhárman elnézzék.
Írsz az eladónak mellkeled a nyomkövetési információkat angol nyelvű képen és rákérdezel, hogy ugyan mi az igazi száma a tiédnek.

[ Szerkesztve ]

(#75790) janaman01

janaman01
(PH! addikt)

Sziasztok. 3 napja rendeltem egy terméket. eladó nem adta fel még, annak ellenére hogy feladásra a leirásban egy munkanapot jelöl meg. Nyilván próbáltam felvenni vele a kapcsolatot de nem reagál. ilyenkor mit tudok csinálni mert ugye a nem kaptam még meg rész nem opció...

**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****

(#75791) V/ válasza janaman01 (#75790) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Vársz tovább, újból írsz a Contact seller és I have a question about using my item or I want to send the seller a message
Vagy a PayPal-on a régi felületű számlatörténetben megnézed a PayPal azonosító e-mail címet és arra is írsz, hogy szeretnéd ha már elküldené. Munkanapokat számolj a pénzmegérkezhetőségétől, lehet hogy közbe jött neki valami.

[ Szerkesztve ]

(#75792) herdsman12 válasza V/ (#75789) üzenetére

herdsman12
(senior tag)

Köszi a választ.
Küldtem egy üzit az eladónak, de nincsenek komoly reményeim.

Már van ez évi panasz rá meg nem érkezett termék miatt.
Gondolom a kézbesítés után mehetek a Resolution centerbe.

(#75793) V/ válasza herdsman12 (#75792) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Igen, de ha nem létező regisztráció akkor átdobnak a a PayPal-hoz mert akkor az eBay nem tud semmit sem csinálni.Mindenképp kell a kézbesítéses nyomkövetés és azt leírni hogy a vásárlás a békéscsabai címre lett rendelve.

(#75794) janaman01 válasza V/ (#75791) üzenetére

janaman01
(PH! addikt)

Köszönöm. Igy lesz!

**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****

(#75795) ANT

ANT
(PH! addikt)

Az milyen kamu státusz egy csomagnál, hogy: "Arrive at destination country post office"?
Két csomagom is van ilyen állapotban, a TN mindkettőnél UB......YP formátumú. Ráadásul mindkettő a rendelés után pontosan hat nappal került ebbe a státuszba. :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#75796) V/ válasza ANT (#75795) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Azok nem igazi nemzetközi posta nyomkövetési számok, a bejegyzések csak Kínán belül igazak, a többi kamu

(#75797) jimmy74

jimmy74
(őstag)

Sziasztok.
Milyen esélyei vannak annak ha rendelek valamit ami vámmentes az ára (22-150 között vámmentes)de áfája van 27%.
Valakit "elkaptak"már így?
Vagy elég kicsi esélye?

WoT:jimmbo

(#75798) V/ válasza jimmy74 (#75797) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem sok esélyed van kikerülni, de 22,1-37 € értékig nem kell az Áfá-t sem fizetned.
Múlt évben 4 db 22 € alatti dologra is bekérték a vételár igazolást tőlem, mert értékesnek gondolták.
Az Összefoglalóban van erről is szó, 19. Vámügyintézésről néhány gondolat
Ha esélyeket akarsz latolgatni nem mindegy hogy honnan és milyen szállítási móddal jön, legyen mondjuk 50 % esélye annak hogy fizetned kell és 50 % hogy nem.
Kalkuláld be hogy 27% a vételárra és szállítási költségre együtt +az eljárási díj (posta 3500 Ft) kifizetésével megéri-e neked, aztán ha nem kell fizetni nagyon jól jártál, egyébként meg jól jártál ha nálunk drágább vagy nem szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

(#75799) Piftuka válasza V/ (#75766) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Meg is kaptam a levelet, hogy feladták a csomagot a "Global Shipping Program" keretében. :K

Az a kérdésem, hogy ezeket a csomagokat a Magyar Posta, illetve az MPL Futárszolgálat hozza házhoz?

(#75800) V/ válasza Piftuka (#75799) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Van egy nyomkövetési szám, az majd elárulja, de ahogy az Öf-be is írva van:
A küldemények kézbesítési szolgáltatói Magyarországon:
....
UPAAB kezdetű GSP-s küldemény USA-ból, Nagy-Britanniából: GLS Hungary

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.