Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) V/ válasza spae (#75950) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor várj türelmesen, egy kicsit bedugultak már megint.

(#75952) spae válasza V/ (#75951) üzenetére


spae
aktív tag

Mármint a Magyar posta?
Csak mert egy másik eBayes csomag ma jött meg?

(#75953) V/ válasza spae (#75952) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a MP. Az hogy ma kaptál egyet semmit nem jelent, lehet hogy már a múlt héten itt volt csak nem jutott el hozzád.

(#75954) spae válasza V/ (#75953) üzenetére


spae
aktív tag

Már megint visszament Feucht-ba....

(#75955) V/ válasza spae (#75954) üzenetére


V/
Topikgazda

Az már a másik azonosítóval kell hogy mozogjon, nem adtál számot így pontosabb választ nem tudok adni.
De egy hasonló mozgása ami megérkezett::
09.01.2019 20:19 Átvéve a feladótól DE-01458
09.01.2019 21:30 Elektronikus értesítés a szállításról
11.01.2019 02:53 Érkezés a nemzetközi átvételi helyre Feucht, Deutschland
11.01.2019 02:53 Receive export item at office of exchange DENUEB
11.01.2019 08:37 Célországba elküldve (Export) Feucht, Deutschland
11.01.2019 08:37 Konszolidált helyi szállítás DENUEB
12.01.2019 10:15 Import (Megérkezett a célországba)
14.01.2019 00:33 Belföldi feldolgozásra továbbítva
14.01.2019 05:27 Érkezés a szállítási pontra

És ez is olyan, CY726041987DE láthatod hogy van egy csomó "értelmetlen" azonos helyhez kötődő bejegyzés. Nézd meg itt.

(#75956) spae válasza V/ (#75955) üzenetére


spae
aktív tag

Szia!

Új fejlemény a 00340434330012980008 számúval kapcsolatban:
2019-01-23 03:06 Feucht, Germany, The shipment has been processed in the parcel center of origin
2019-01-23 02:11 Feucht, Germany, The slightly damaged shipment is being repackaged

remélem ez segít a továbbindulásban...

(#75957) frici69


frici69
tag

Mexikóból rendeltem dec31-én és jan.3-án feladták a terméket követési számmal. Ez a követési szám egészen jan 11-ig él. Ekkor Angliában járt vámkezelésen azóta semmi.
Nincs feltüntetve várható szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75958) *Lacko*


*Lacko*
újonc

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabbaktól.
EBayen eladtam egy erősítőt, postáztam, rendben megérkezett külföldre.
A kézbesítést követően nyomban Írt a vevő, Hogy az erősítő használhatatlan. Amikor bekötötte, Elkezdett füstölni, és a piros visszajelző led villogot rajta.

Én postázás előtt pár héttel próbáltam, és tökéletesen működött.

Nyitott egy refund case-t, de nekem kétségeim vannak. Egyrészt az erősítő kezelési útmutatójában felhívják a figyelmet, hogy lehetőleg minősített szakműhelyben helyezzék üzembe. Másrészt, ha igaz, amit a vevő állít, nem tudom, hogy a szállítás közben nem történt-e vele valami a DHL-nél.
És nyilván azt sem tudom, hogy a vevő nem okozott e kimeneti zárlatot. Vagy a páralecsapódás miatt nem volt-e belső zárlat. Mint ahogyan Nyilván én sem tudom bizonyítani, hogy kipróbáltam a küldés előtt.

Mindazonáltal nem érzem magam felelősnek, és nem gondolom azt hogy vissza kellene vásárolnom. (Ha visszafizetném, akkor még nekem kell megjavíttatnom, amit a vevő esetlegesen elbarmolt, majd ujra eladni)

Főleg úgy hogy a hirdetésbe beírtam, hogy használt termékről van szó nem vásárlom vissza.

Ti mit javasoltok?

Van az ebay-nek valamilyen jogi osztálya, aki kivizsgál és döntést hoz?

Mi várható?

Köszi előre is!

(#75959) venom8888


venom8888
őstag

Meg kaptam a penzt a paypallomra ,az eladott termekem utan. Az a penz a PayPal balance on van most. At fog kerulni automatikusan a bankszamlamra, vagy nekem kell utalni? Probaltam ra utalni paypallrol,de azt irta ki hogy hiba, ellenorizzem az infokat, mi lehet a baja?

(#75960) V/ válasza *Lacko* (#75958) üzenetére


V/
Topikgazda

A return requestre reagálnod kell. Azután a vevő úgyis az eBay döntését fogja kérni
A reagálásban leírod a dolgokat, az álláspontodat, ilyenkor jól jön egy videó amiben a becsomagolás előtt látható a működőképesség és az hogy úgy van becsomagolva hogy szállítás közben nem sérülhet meg.
Ha használt és nincs visszaküldés, akkor azért még használhatónak kéne lenni a dolognak. Ha szállítás közben elveszne, megsérülne akkor is a pénz visszajár a vevőnek. Függetlenül a fenti kitételektől.
Azt is be kell írnod, hogy a visszaküldés költségeit alapból sem vállaltad, amikor a No return-t kiírtad.

Kérned kellene az első használat feltételeiről bizonyítékot, esetleg videót. Ha lenne neked akkor az részedről jó bizonyíték lenne. Az hogy nem működik, azt valamivel a vevőnek kellene bizonyítani a szöveges leírás nekem nem szokott elegendő lenni.
Az elmélet az hogy ha elfogadod a hibát, akkor miután a vevő vissza juttatta hozzád azután adod vissza a pénzt. Ez lenne a legkisebb veszteséges.
Sajnos ott a lehetőség, hogy az eBay a vevőnek ad igazat, ha ők belépnek a folyamatba, akkor neked feléjük is el kell hogy magyarázd a dolgokat, ott is külön kiemelve, hogy pénz csak akkor adnád vissza ha kezedben az erősítő, mert így akár valótlan is lehet a vevő állítása.

(#75961) *Lacko* válasza V/ (#75960) üzenetére


*Lacko*
újonc

Szia,
Hu, nagyon köszi a részletes leírást. Sokat segítettél. A PayPal számlámon már egyébként zárolták az összeget. De szerintem ezt csak akkor kapná meg a vevő, ha elfogadom a visszaküldést, s konfirmálom, hogy megérkezett.

(#75962) V/ válasza venom8888 (#75959) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az egyenlegre kapsz pénzt, az ott is marad. Nincs automatikus akármi.
Én inkább kiküldésnek mondanám, amikor belépsz abba a kiküldési menüpontba akkor feladja hogy mennyi pénz küldhető ki?
A bejövő pénz állapota Befejezett, Complete, nem Held, várakozó?
Azt a bankszámlát kell megadni ami a pénzforgalmi számlád, amelyre kapod a fizetésed ésa melyről utalsz pénzeket a kártya alszámla az nem használható.
A PayPal topik Összefoglalóban ott vannak a szükséges információk, leírások.

(#75963) V/ válasza *Lacko* (#75961) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem. Ilyenkor a PayPal-nak is célszerű egy tájékoztatást írnod, hogy csak akkor utalják vissza a vevőnek a pénzt, ha az eBay úgy dönt hogy neki van igaza, de akkor is csak ha ténylegesen vissza is került hozzád, mert semmi bizonyíték nincs a jogosságára a vevő követelésének.

[ Szerkesztve ]

(#75964) frici69 válasza frici69 (#75957) üzenetére


frici69
tag

Ilyenkor meddig kell várnom ha ,nincs megadva szállítási idő?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75965) V/ válasza frici69 (#75964) üzenetére


V/
Topikgazda

Öf. 3. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében
Hogyan működik?
Az eBay vásárlói védelmet nyújt a regisztrált tagjainak (eBay Buyer Protection).
Abban az esetben, ha a rendelt küldemény nem érkezik meg, vagy nem azt kapod, amit rendeltél (nem olyan minőség, eltérés stb.), lehetőséged van egy Case-t (ügy, vita) indítani, itt tudsz kommunikálni az eladóval, a kártérítés vagy refund ügyében. Case-t a legkésőbbi becsült - Estimated Delivery dátumtól vagy a megérkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni az eBay felületén keresztül ha nem egy országban vagy az eladóval, ha azonos az ország, akkor 7 nap.
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

(#75966) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ennél a két terméknél mobilról kijelzi az Import ChargesUS-t de böngészőből nem.
Van jelentősége ? Vagyis fizetés előtt ki tudom választani ezt a lehetőséget gépről is ? :F :R

[link]

Import ChargesUS $18.32(HUF5,166.38)

[link]

Import ChargesUS $16.87(HU4,714.92

Lumia 950XL

(#75967) V/ válasza ZsoltG60 (#75966) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem választás kérdése, automatikusan hozzáadja.
Ha megnézed a böngészős verzióban a hirdetésnél a Shipping and payments fülön ezt látod a Import charges oszlopban: See import charges at checkout A fizetési képernyőn látható az összeg.
Ez az első linken lévő hirdetés.

[ Szerkesztve ]

(#75968) ZsoltG60 válasza V/ (#75967) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem köszi :R

Lumia 950XL

(#75969) frici69 válasza V/ (#75965) üzenetére


frici69
tag

V/ :R

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75970) venom8888 válasza V/ (#75962) üzenetére


venom8888
őstag

Ra megyek a balancomra, alatta irja hogy Transfer money, ra megyek, utan feljon hogy valasszam ki hogy akarom kuldeni, kivalasztom hogy a bankomba,es azt irja hogy ingyenes a kuldes, majd klikk es azt irja hogy :Please check your information and try again.

A bankai adataim jok, a kartyan levo adatok vannak megadva, a bankszamla szam,es a kartya szam, es ezzel fizetek mindig, tehat tudnia kell hova akarom kudleni, ha tudja honnan veszi el a penzt akkor tudnia kell hogy oda is menjen vissza.

(#75971) venom8888


venom8888
őstag

Kozben rajottem mi lehet a baj, valami kodot kellett kuldeni a bankomnak, meg valami deposit baromsagot ir, es amikor viszaigazol a bankom akkor kell hasznalni valami kodot.De lehet roszul ertelmeztem

(#75972) V/ válasza venom8888 (#75970) üzenetére


V/
Topikgazda

A többiek tájékoztatására angol fiók viszonylatról van szó, nem magyar fiók dolgok.

Lényeg az hogy a bankszámládnak nem kártyaszámlának kell lenni, hanem egy normál bankszámla. Mifelénk a kártyák egy főszámlához (erre kapjuk a fizetésünket , a jövedelmet és erről utaljuk a szolgáltatóknak a pénzt) tartozó kártya alszámláról kapnak pénzt.
Főszámláról mi teszünk át a kártya alszámlára és azt a pénzt tudjuk elkölteni. Persze van olyan is hogy a főszámlához kapcsolt direkt a bankkártya. Annyit kell tudni hogy a PayPal egyenlegről csak a főszámlára lehet pénzt kiküldeni. A kártya alszámla külső utalást nem fogad. Az angol bankok esetén is így működhet.
Nálad az angol PayPal fióknál kétféleképp küldhetsz ki pénz.
Ha a bankszámla a fentiek szerint főszámla, akkor azt próbáld meg hogy belépsz és a baloldali menüben válaszd a Withdraw funds menüpontot és onnan kezdeményezd.

A bankszámlát előtte fel kell venni a PayPal-ra.
Baloldali menü Bank accounts and cards,
Add a bank account or card,
Bank accounts és a Link a bank account.
Vagy a felső menü sor Wallet, Bank accounts és a Link a bank account

A PayPal egyenlegről való pénz kiküldés és a PayPal-al történő fizetés két különböző dolog. "Nem tudnak egymásról".
Ha kapsz egy utalást a bankszámládra neked ott semmiféle engedélyezésről, kód küldésről nincs szó.

De ez nem eBay téma, a PayPal a PayPal topik lenne

[ Szerkesztve ]

(#75973) remi67


remi67
tag

Korábban csak egy-egy dolgot rendeltem ebayről, most nemrég vettem 3 occsó cuccot, 3 tétel, egy eladó.
Már az furcsa volt, hogy külön-külön kellett kifizetnem, de lehet itt benéztem valamit, aztán jött 3 "shipped" email, kettőben ugyanaz a TN, a harmadik TN nélkül..... A TN-ből annyit sikerült megtudnom, hogy maláj posta, ezenkívül semmit.
Mondjuk a betippelt érkezés még odébb van, de ez így szokott lenni az ebayen? Különösen a TN nélküli "shipped" tűnik nekem érdekesnek.

[ Szerkesztve ]

(#75974) V/ válasza remi67 (#75973) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért? Nem kötelező nyomkövetetten küldeni, főleg ha nem azt a szállítást fizeted és nem kötelező a nyomkövetési számot sem beírni.
Egyébként is zavaró hogy abba a mezőbe beírják a küldemény azonosítót, ami valójában nem vagy csak részleges nyomkövetést biztosít, így nem tekinthető nyomkövetési számnak.
Valószínű, hogy továbbiakban sem lesz több információd, mert a szám csak küldemény azonosító.
Ha elküldi az eladó akkor teljesen logikus hogy szállítottra jelöli, mert a feladásra van egy általa megadott feladási határidő napokba, azt nem díjazza az eBay ha nem tartja be és vevőként addig vissza is mondhatom a vásárlást, amíg nem jelöli, hogy szállítás alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#75975) remi67


remi67
tag

Tudom, hogy nem kötelező regisztráltan küldeni, nem is ez a zavaró, hanem pl. az se derül ki ebből, hogy a 3 tárgy egy csomag, 2 csomag , 3 csomag. Bár 2 "shipped" mellett van ugyanaz a TN, szal max. 2-nek tűnik, de legalább ennek illene kiderülnie a válaszokból.
Na mindegy, majd kiderül valamikor február közepe és március vége közt.
Ja, a 3 cikk 3 fizetés az alap, vagy benéztem valamit?

(#75976) V/ válasza remi67 (#75975) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy hirdetés, egy termék, ha abból veszel 3 darabot egyben fizeted
Ha az eladó ugyanaz, de több hirdetésből 1-1 darab, azt hirdetésenként veszed, így ha 3 akkor 3 tételt fizetsz. Ha az azonos eladónál nem kosárba teszed Add to cart hanem Buy It Now akkor külön fizeted mindegyiket.
Ha mind Add to cart akkor egyben fizeted a 3-at

[ Szerkesztve ]

(#75977) remi67


remi67
tag

Sztem a "kosárba" pakoltam a 3 cuccot, 3 különböző kacat volt, a legolcsóbb darab pl. 0,9 dodó.
Majd legközelebb jobban figyelek.
Köszi a segítséget.

(#75978) V/ válasza remi67 (#75977) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kosárba pakolod akkor egy fizetés lesz és így néz ki például a 2 különböző tétel egy eladótól történt vásárlás:

[ Szerkesztve ]

(#75979) MaRTiNuS válasza V/ (#75941) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag

Szia,

Elnézést, hogy inaktív voltam. Azóta történtek próbálkozások. Ebay fel lett hívva szerintük minden jó. Egy ismerős meg lett kérve, aki igaz üzletibe csinálja a német ebayt, ő belépett átnézte szerinte jó.

Jött a gondolat nem e az a gondja, hogy az ebay és paypalnak az emailje címe más, bár a leellenőrzésnél zöld pipát ír. Volt egy régebbi paypalom az teljesen egyezik minden tekintetben a fiókkal, hogy hátha mégis az a gondja.

Paypalon kell valami valami extrát beállítani?

Egyik fiók teszt hirdetése:

https://www.ebay.de/itm/323655070466

Másik fiók (itt azonos az összerendelés):

https://www.ebay.de/itm/123604425649

Próbáld meg leütni, ha sikerülne visszautalom azt a 1.5eurot és kezelési költséget.

Köszönöm!

(#75980) V/ válasza MaRTiNuS (#75979) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay és a PayPal nem muszáj hogy közös e-mail címen fusson.
Ha az eBay-en kezdeményezve összerendeled a fiókot, ami ezzel a folyamattal jár hogy link gomb, ott beírod a PayPal fiók e-mail címét, azután beléptet a PayPal-ra a megjelenő ablakból visszalépsz az eBay-re akkor az összerendelés rendben van. Ha ebben a sorrendben valami hibás akkor nem lesz jó a dolog.
Etüzután a PayPal-on is ott lesz a Permissions you’ve given-nél az eBay.
Illetve a My preapproved payments-nél is ott van az eBay az eladói díja levonás felharaótalmazással.

Valóban nem tudom kifizetni én sem, jön az az üzenet hogy nem támogatott a PayPal fizetés.
A PayPal fiókból egy magán és egy üzleti köthető egy emberhez.
Annál a PayPal fióknál amit használni szeretnél, az rendesen megerősített premier fiók (personal nem jó, kártya és bankszámla csatolva), egyébként is tudsz vele vásárolni és baloldalt ez neked is ott a menüben:

Ez a hirdetésben nem kellene, honnan jön?
Ezen részen van: Einzelheiten zur Bezahlung
Hinweis: Bestimmte Zahlungsmethoden werden in der Kaufabwicklung nur bei hinreichender Bonität des Käufers angeboten.
Für diesen Artikel ist eine sofortige Zahlung erforderlich
Sofortige Zahlung von EUR 1,00 erforderlich.

[ Szerkesztve ]

(#75981) MaRTiNuS válasza V/ (#75980) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag

Paypallal lesz a gond ebben biztos vagyok. Valószínű personalban van a fiók. Nézem a googlet helpet, de egyszerűen "új" paypal kinézeten nem találom meg mibe van a fiók. A kezdőlapon csak az a lehetőség van meg hogy Felminősítés üzleti célúra. Meg mintha a Súgóból azt olvastam volna nem is lehet csak email vagy telefonon keresztül megkérni Premierre?

(#75982) V/ válasza MaRTiNuS (#75981) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Hi again, ...... re kattintasz akkor ez lenne a jó beállítás:

Ha ez is stimmel és nem áll korlátozás alatt a fiókod, akkor az eBay-PayPal összerendelés nem jó.

Ha van Seller preferences akkor már nem personal.

[ Szerkesztve ]

(#75983) MaRTiNuS válasza V/ (#75982) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag


Bankszámla nem volt hozzáadva azt kijavítottam és az eladói beállítások is kibővültek hirtelen.

Viszont még mindig visszadobja. A hirdetésben szerepel, hogy Ungarn tolna a küldési hely.

(#75984) V/ válasza MaRTiNuS (#75983) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne magyar nyelven használd!!! Ott nem működik néhány dolog normálisan

Töröld a jelenlegi eBay-PayPal összerendelést és csináld meg újból, hogy azok a lépések amiket írtam meglegyenek, a Chrome esetén van hogy nem jön elő az eBay-re vissza és akkor már megint gond lesz.

Az 1 €-os szöveget nem értettem a hirdetésnél alul.

[ Szerkesztve ]

(#75985) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.
A postától megkaptam az sms-t, hogy küldjem a dolgokat a vámkezelés megkezdéséhez. Ez egy GPS, 50$ volt.
Mi történik abban az esetben ha nem küldök nekik semmit? Visszapostázzák az eladónak ? Ha visszapostázzák az eladónak akkor elálhatok még a vásárlástól, és kérhetek refundot?
Köszi a válaszokat.

"HONDACRX4EVER"

(#75986) V/ válasza Mityu_76 (#75985) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden esetben küldik vissza, de neked erről nem lesz semmiféle igazolásod.
Akár visszaküldik ,akár nem a pénzed csak akkor jár vissza ha az eladónál ott a megvett dolog, ha a vissza úton eltűnik vagy azt "nem kapja meg" akkor nincs pénz.
Az át nem vétel a te hibád, mert egyéni probléma az hogy nem akarod az egyébként már vásárlás előtt köztudott áfát kifizetni.
Javaslatom küldd be az okmányokat és ha kifizeted az áfát és az eljárási költséget, még akkor is olcsóbban vetted meg.

(#75987) MaRTiNuS válasza V/ (#75984) üzenetére


MaRTiNuS
csendes tag

Működik, Upgradeltem a fiókot Businessre és megy.

Köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

(#75988) Entrecampos válasza V/ (#75866) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Szia!

Sajnos átverés áldozata lettem. Nyilvánvaló, hogy az eladó valójában nem is rendelkezett a termékekkel, csak a pénz begyűjtése volt a cél (kb 1500 db 5 dolláros terméket adott el). 2 terméket vettem tőle egy rendelésben, ez összesen $9.95. Az eladó a megrendelést követően kb 2 napjára rá törölte magát vagy törölve lett. A szállítási határidő ma fog lejárni: Estimated delivery Jan 29, 2019 - Feb 26, 2019

Az a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Hogy tudom visszaigényelni a pénzemet? Paypalon keresztül történt a fizetés. Előre is köszönöm a segítséged!

(#75989) V/ válasza Entrecampos (#75988) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap egy nem érkezett meg a termék request indítása. A vásárlásnál a More actions, I didn't receive it.
De lehet hogy már most is tudod indítani, ha azt írja ki hogy még szállítás alatt és ezért nem indítható, akkor holnap.

[ Szerkesztve ]

(#75990) Entrecampos válasza V/ (#75989) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Rendben. Köszönöm szépen! Igen, még nincs ilyen opció. Azt írja, hogy szállítás alatt van. Majd később még ránézek, hátha engedi. Ha nem, akkor majd holnap. Jól sikerült az első vásárlásom. :DDD

(#75991) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Rendeltem 4 terméket az ebayről, ugyanaz az ország/város, ugyanaz a postázó cég! 2 megérkezett, egymást követő napon hozta ugyanaz a futár, 2 viszont már egy hete nem!

Az egyikre ezt írja:

Hungary - Item received at mail exchange site
00:39
21.01.2019

A másikra:
Hungary - Receive item at office of exchange
10:31
22.01.2019

És semmit nem tudok róluk, azt se tudom hol érdeklődjek. Kérdeztem a futárcéget akik hozták a megérkezett csomagokat, de náluk nincs semmi ami a nevemre szól.

(#75992) V/ válasza #15490560 (#75991) üzenetére


V/
Topikgazda

A számok alapján lehetne látni hogy ugyan ki a szállító, ha mail van emlegetve az talán posta, de postán meg csak a könyvelt, registered küldeményeket könyvelik, a szövegből arra következtetek hogy neked csak küldemény azonosítód van. Ha futár hozta eddig, akkor nézd meg az ő oldalukon is.
A számok és a szállító neve többet segítenek mint a bejegyzések.

[ Szerkesztve ]

(#75993) #15490560 válasza V/ (#75992) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszi! UPAAC-vel kezdődnek. Ez akkor a UPS?

(#75994) V/ válasza #15490560 (#75993) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Majd GLS. Nincs ott a másik szám, a GLS azonosító utána?
Valami ilyesmi vagy ehhez hasonló

[ Szerkesztve ]

(#75995) #15490560 válasza V/ (#75994) üzenetére


#15490560
törölt tag

IML tracking, UPS tracking, Global tracking szám van

(#75996) V/ válasza #15490560 (#75995) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az IML szám után még nem látod az ezután kezdődő számot &awb= akkor még nem került a GLS-hez, azután azzal tudod pontosan követni

[ Szerkesztve ]

(#75997) #15490560 válasza V/ (#75996) üzenetére


#15490560
törölt tag

Világos, köszi a segítséget!

(#75998) Entrecampos válasza V/ (#75989) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Szia. Az még normális dolog, hogy nem tudok refundolni? Azt hiszi, hogy szállítás alatt van, pedig jócskán lejárt a 29-ei szállítási határidő. Remélem nem a február 26-ot veszi alapul. Várjak még holnapig vele?

(#75999) V/ válasza Entrecampos (#75998) üzenetére


V/
Topikgazda

A január 26 az a várhatónak szállítási idő eleje volt? Ha a vége február akkor sajnos az van amit írsz.
De visszanéztem amit bemásoltál, tényleg az van írva. Ez elkerülte a figyelmem, ne haragudj.
Ez így hülyeség, mert ők törölték az eladót, így nem lehet kapcsolatba lépni vele, nem lehet semmit sem tenni. Nem gondoltam hogy "védik" a nem létező eladót.

[ Szerkesztve ]

(#76000) Entrecampos válasza V/ (#75999) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Január 29 volt az eleje:

Estimated delivery Jan 29, 2019 - Feb 26, 2019
Tracking number: ID18054802609114CN
We removed this listing from the site. For more information and next steps go to Messages. For information about delivery, view your order details.
This user is no longer registered on eBay.
This item has been shipped.

Most akkor meg kell várjam a szállítási idő második felét? A február 26-ot a semmire? Többet nem rendelek innen, az 100%...

A fizetés az 2019. 01. 11 az állítólagos feladás dátuma az 2019. 01. 12. Most ha a február 26-ot meg kell várjam, akkor ugyan úgy visszafizetik a pénzt? Ezzel most nem vagyok tisztában. Nem fogok kifutni az időből? Előre is köszönöm a segítséged és a felvilágosítást!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.