Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) k.kristof válasza Degeczi (#46050) üzenetére


k.kristof
őstag

Én ezért rendelnék inkább a hivatalos oldalon felsorolt európai viszonteladóktól, szállítanak azok is Magyarországra.

(#46052) TESCO-Zsömle válasza pelenka35 (#46049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Viszont mivel EU-n kívülről jön, az 1 hónap nem biztos ,hogy elég. Lehet, hogy a vámon meg fogják állítani, és akkor neked el kell küldened majd a számlát, amit követően a NAV szépen feladja a magyar postán utánvéttel, ahol az utánvét összege = a vám/áfa összegével, hozzácsapva az utánvét postaköltségét.

Tehát a 65 dolláron felül várhat még rád egy ~5000 Ft-os csekk is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46053) Gergosz2 válasza pelenka35 (#46044) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem tudom mit néztél eddig de ők szállítanak ide:

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46054) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#46052) üzenetére


cbmfan
senior tag

igen, ha a valós értéket írja a kínai jómunkás vámárú matricára. de 30$ alatt nincs vám, és ennél többet sosem írnak rá.

utólagosan vámoltathatod, hogy meglegyen a lelki békéd :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#46055) Degeczi válasza cbmfan (#46054) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A ráírt érték az égvilágon semmit sem jelent, hiszen a vámos is pontosan ismeri ezt a kínai szokást...

Az egész azon múlik, gyanús lesz-e neki a csomag átvilágítása során: ha igen, bekéri tőled az adatokat, és ott már nem célszerű kamuzni, mert az bűncselekmény lenne

(#46056) cbmfan válasza Degeczi (#46055) üzenetére


cbmfan
senior tag

több száz csomag jött, és ezer felett küldtem tízenpár év alatt. eddig egyetlen akadt meg vámon, egy túlbuzgó vámos miatt. kínai Plastic feliratos pukizacsiba rakta, volt benne két darab tapiceruza. az mellékes, hogy hét ugyanilyen megjött gond nélkül...

nickért pedig jár a 10 pont :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#46057) Bati0501 válasza randras (#46040) üzenetére


Bati0501
őstag

Én kérek elnézést,úgy látszik én is az vagyok... :D

(#46058) Gergosz2 válasza Degeczi (#46055) üzenetére


Gergosz2
veterán

mondjuk az a vicces hogy a a 2$-os órára is 0.95-öt írt rá és persze giftként küldte ! :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46059) cbmfan válasza Gergosz2 (#46058) üzenetére


cbmfan
senior tag

az meg a másik alap dolog :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#46060) Degeczi válasza cbmfan (#46056) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is több száz jött be gond nélkül az utóbbi évtizedben, de tavaly év vége óta nagyon bekeményítettek, azóta egyre inkább lehet számítani túlbuzgó vámosra sajnos
(itteni fórumokon is többen számoltak már be látszólag gyanút nem keltő csomagok megfogásáról is. Merthogy telefon/táblagép 99% eséllyel fönnakad, az egy dolog, de egyre többminden is)

(#46061) fardem válasza Degeczi (#46060) üzenetére


fardem
aktív tag

igazad van! mostanság lett ilyen a posta. régen nekem is volt egy csomó cucc, amit meg se néztek.

ma meg mindent megnéznek ami eu-n kívülről jön. tök mindegy hogy mit írnak rá. gift, meg érték!

bekérik az adatokat és az alapján számolnak.

(#46062) k.kristof


k.kristof
őstag

Július 27-én rendeltem két különböző eladótól egy-egy telefontokot ingyenes szállítással, ma megérkezett mindkettő. A várható érkezés augusztus 12. és szeptember 3. közé volt ígérve, harmadannyi idő alatt ideértek, mint az egy hónappal korábbiak.

(#46063) parkr válasza k.kristof (#46062) üzenetére


parkr
őstag

örülj neki. nem túl gyakori az ilyen.

(#46064) cbmfan válasza k.kristof (#46062) üzenetére


cbmfan
senior tag

kifogtad a hajó indulását. mákod volt :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#46065) Kasya


Kasya
nagyúr

Egy gyors segitseg kellene. Hamis termeket kaptam. Case-t nyitottam, a seller valaszolt is, hogy visszateriti a penzem es keri hogy zaroljam a case-t. Zaroljam, vagy varjam meg a visszateritest elotte?

(#46066) fardem válasza Kasya (#46065) üzenetére


fardem
aktív tag

így van, várd meg a refundot, NEHOGY BEZÁRD A CASE-T

(#46067) htc07 válasza Kasya (#46065) üzenetére


htc07
addikt

Ha lezárod mielőtt megkapod a pénzt, akkor nem tudod újra megnyitni, és az eladó jó lelkiismeretén múlik, hogy megkapod-e később. (tehát 100% hogy nem kapod meg).

Ötször nézd meg, hogy megkaptad-e a pénzt, mielőtt lezárod.

És ha hamis cuccokat árul, még egy bazinagy minuszt is varrj be neki szerintem.

(#46068) Kasya válasza htc07 (#46067) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#46066) fardem: koszonom, nem zartam be!

Ellenben elvileg vissza kellene kuldenem, mert a hirdetesben az allt, hogy a visszateritest ugy vallalja. A case nyitasakor azonban azt valaszolta, hogy tartsam meg kompenzaciokent. Utana az ebay meg kuldott egy cimet, hova tudom kuldeni...
Akkor elvileg nem kell visszakuldenem se, ha o irta...vagy nem? Nem szivesen kuldenem vissza, mert eleg draga muri lenne.

(#46069) Hurkafej válasza somnia (#45963) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Épp ez az, hogy nem. Csak a végén fizetésnél.

(#46070) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogyha jött egy csomagom amit nem kellett aláírnom és tracking number sem volt a purchase history-ban, akkor az eladó nem lát róla semmilyen információt hogy merre lehet a csomag, át lett e véve, vagy hasonló? :F

(#46071) TaaT válasza Vasinger! (#46070) üzenetére


TaaT
veterán

Az a lényeg hogy a csomagon volt-e tracking number.

Give them hell Ukraine!

(#46072) Bati0501 válasza TaaT (#46071) üzenetére


Bati0501
őstag

Tényleg, ez már nekem is eszembe jutott.
Olyan csomag jött,h se tracking number,se aláírás se kellett, csak bedobta a postás.
Ilyenkor onnan tudja, h minden oké,h ha pozitívat adok?

(#46073) TaaT válasza Bati0501 (#46072) üzenetére


TaaT
veterán

"Ilyenkor onnan tudja, h minden oké,h ha pozitívat adok?"

Ja, vagy ha nem adsz semmit, de kifutsz a vásárló védelmi időkorlátból. :)

Give them hell Ukraine!

(#46074) Bati0501 válasza TaaT (#46073) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszike. :)

(#46075) Nestor16


Nestor16
senior tag

A max bid-et nem lehet változtatni? :Y
Ha valaki elírja egy számmal akkor is úgy marad?

Üdv, Dávid

(#46076) cbmfan válasza Nestor16 (#46075) üzenetére


cbmfan
senior tag

változtatni nem, de törölni igen: klatty

utána illik licitálni a megfelelő összeggel.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#46077) tknof1871


tknof1871
őstag

Sziasztok!

Vettek egy elektronikus kütyüt. Nem jó. Megírtam a hibát az eladónak. Azt írja az eladó, hogy elromlott a modul. Nem az én hibámból és szerintem nem a szállítás során, mert jól bebugyolálták. Szóval az eladó elismeri a hibát. Azt írja, küldjem vissza a kütyüt és küldenek egy másikat. De én arra gondolok, lehet az egész legyártott széria ilyen hibás.

Azt akarom, hogy adja vissza a pénzem. Hogyan csináljam? A kommunikációnk eddig teljesen normális emailezés volt. Nem mártottam be őket az ebay-nél, nem kértem vissza a pénzem a paypal-től.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#46078) Degeczi válasza tknof1871 (#46077) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megírod, h visszaküldöd, és nem másikat kérsz, hanem a pénzed vissza, ilyen egyszerű.

(#46079) Agostino


Agostino
addikt

üdv

ilyenbe futottatok már bele. nem egy vészesen nagy összegről van szó, de nem is párszáz forint. rendeltem tegnap egy fotós táskát, ahogyan szoktam fizettem is paypal-on keresztül. ma az item képe eltűnt és helyette ez olvasható - levelet is kaptam róla - :

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter."

nem értem ebayt. nyilván kifogtam egy csalót vagy hasonlót. de miért hisznek abban, hogy bármit is küldeni fog nekem? honnan a bánatból lenne tracking numberem, ha ki van tiltva az illető is...? van email címe persze, de ebay-en kívül mi értelme kardozni vele..?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46080) radi8tor válasza Agostino (#46079) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már kifizetted, akkor nyiss egy case-t resolution center-en keresztül és kérd vissza a pénzed.
Vissza fogják adni szó nélkül.

⭐ Stella

(#46081) Agostino válasza radi8tor (#46080) üzenetére


Agostino
addikt

igen nekem is ez jutott eszembe de case nyitási opció nincsen még. akkor szokott megjelenni ha az estimated delivery idejében járok. rákerestem gyorsan, máshol azt ajálgatták, hogy várjak, hátha megkapom, aztán ha itt a határidő akkor case. mondjuk nyitnám most is de hol találhatom vajon...? actions ennyit ad: resolve a problem és View PayPal transaction. a Resolution Center ugyan oda visz ahová a Resolve a problem. azon belül viszont: I didn't receive my item, I received an item that wasn't as described, I want to cancel a purchase, I want to return this item ezekkel viszont az a bajom, hogy nem akarok én a rosszfiúnak feltűnni, hogy pénzt kéregetek vissza meg kamuzok. az a hülye táska meg csak kellenne... fuck...

ja ha meg azt mondom, hogy cancel purchase:

"Here's what we found for "I'm a buyer and I want to cancel a transaction"[ Previouspage ]

Hello, [név]
Item: new Lowepro Flipside 400 AW DSLR Camera Photo Bag Backpack & Weather Cover Black
Item number: 111422120051

Looks like you're not buying or selling this item. Choose another item, or look up an item number in My eBay."

saját farkába harap a kígyó

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46082) randras válasza Agostino (#46081) üzenetére


randras
veterán

Leírták, hogy ha már kifizetted, nem kell aggódnod. Tehát nem kell case-t nyitni, várni kell. Általában akkor szokott ilyen lenni, ha csak a listázás volt szabályellenes, nem az eladó csaló.

(#46083) Agostino válasza randras (#46082) üzenetére


Agostino
addikt

nem az aggodalomról van szó és a szöveget is értem, de nem látom át az ebay logikáját. a termék törölve, az eladó: "no longer a registered user." biztosan postázni fog. szerintem éppen készül megszakadni a sietségben : )) azt nem értem miért nem tolja egyből az ebay, hogy e! itt a case gomb, ez a hajó elment. vagy! miért nem mondja azt amit te dobtál fel: néha van ilyen, az eladó elszabta ezt meg azt, hamarosan minden oké lesz. most röviden ez van: a termék törölve, az eladó szintén, de az ebay csitítgat : ))) egyem a szívüket

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46084) radi8tor válasza randras (#46082) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez akkor lenne igaz, ha már postázta volna a terméket. De erre semmi garancia nincs jelen esetben.

Agostino: lehet azért kaptad azt az üzenetet a cancel-re, mert már ők visszaküldték ezt neked.
Paypal logban nincs refund írva?

⭐ Stella

(#46085) Agostino válasza radi8tor (#46084) üzenetére


Agostino
addikt

nem kaptam még semmit sem, paypal is nullán áll, ahogyan szokott. otp sem jelzett, hogy visszaért volna hozzám a pénz. várok pár napot egyelőre, hátha shipped lesz a paypal státusz. ha nem, akkor paypal res. center, jobb ötletem nincsen...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#46086) randras válasza Agostino (#46083) üzenetére


randras
veterán

biztosan postázni fog.

Továbbra is véd téged a PayPal, tehát sok értelme nem lenne nem feladnia. :U

Egyébként első pár alkalommal én is így reagáltam, de megjöttek végül legtöbbször, szóval már pozitív vagyok. :)

(#46087) fardem válasza Agostino (#46085) üzenetére


fardem
aktív tag

nem kell izgulni!

valószínűleg az eladó csaló és törölték, vagy maga töröltette a profilját.

az ebay csak sablont ír ilyenkor: ha még nem fizettél, akkor már nem vagy köteles rá. de ha fizettél várj hátha megjön. ha nem akkor kell indítani case-t.

az ebay meg a paypal nem fog semmit magától visszaadni, csak ha case-t nyitsz!!

amúgy a vásárlástól számítva asszem 4-5 nap múlva lehet indítani. várd meg és indíts egy item not recieved.

de ezektől függetlenül még előfordulhat hogy az eladó feladta a cuccot.

(#46088) NorbixD


NorbixD
tag

Helló

Sajnos elromlott a laptop alaplapom(folyadékkal találkozott - javíthatatlan). Mivel nálunk aranyáron mérik az új alaplapokat ezért az ebayről rendelném, ahol fele annyiba jönne ki. Viszonylag gyakorlott ebayező vagyok, de ilyen drága dolgot még nem rendeltem tőlük. Ezért szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek az ilyen kínából rendelt alaplapokról? Féllek, hogy esetleg vm faket küldenek... (Egy ismerősöm nem rég vett olcsó S3 minit - gyakorlatilag használhatatlan). Vagy etől nem kell tartanom?

Ezek valamelyikéről lenne szó: N61jv

Illetve találtam egy másik oldalt de ezzel tényleg semmi tapasztalatom sincs: N61jq
Ez egy kicsit más lap, más integrált grafikussal(325M helyett 5730) és i3 helyett i7 van benne eredetileg.

Mivel nagyából egyforma áron mérik a kettőt inkább ezt az utóbbit választanám - gondolom nem lenne probléma ha i7 helyett i3procival lenne megkínálva, csak tényleg nem tudom merjek-e egy idegen oldalnak átutalni ennyi pénzt előre.

Tapasztalatok?Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46089) mepet válasza Gergosz2 (#46053) üzenetére


mepet
addikt

Jól értem? Ez a cronus max nevű cucc tényleg arra jó, hogy a kényelmetlen xbox kontroller helyett a profi és kényelmes ps kontrollerrel is lehet játszani számítógéppel?

(#46090) tknof1871 válasza Degeczi (#46078) üzenetére


tknof1871
őstag

A postaköltséget én fizetem?

Tracking number kell? Kérjek a postán? Amiben kaptam a cuccot, annak volt.

Először a pénzt utalják vissza a paypal-re és ha visszakaptam, akkor küldöm. Ez így korrekt, ugye? Én is előbb a pénzt küldtem, utána kaptam meg a cuccot.

A paypal-om maximálisan össze van kacsolva a kártyámmal, ha érthető, mire gondolok. Ha valamit veszek, a paypal simán leveszi a kártyámról. Ha visszakapom a pénzt, akkor hova kerül? A folyószámlámra, amihez a kártya van, vagy a paypal-nél lesz a pénzem?

Ja most látom, szerintük a szállítás közben keletkezett a hiba. Muhaha! Elég jól védve volt az a sérüléstől.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#46091) Degeczi válasza tknof1871 (#46090) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, nem így korrekt, mert téged semmi nem kötelezne a visszaküldésre (eladónak zárolhatják a számláját, visszatartják a fizetést ha simliskedik), és alapban neked kell fizetned a visszaküldést (igen, regisztrált küldeményként), ez a netes vásárlás egyik lehetséges kockázata. Meg lehet próbálni egyezkedni az eladóval, de nem kötelességük kedvezni.
A visszaadott vételár a kártyádhoz tartozó folyószámlára kerül majd.

[ Szerkesztve ]

(#46092) artiny


artiny
őstag

helotok

Rendeltem valmit,ami nem jott meg aug 1 -re,szoval nyitottam egy case-t es irtam hogy szeretnem ha ujra kuldenek.
Vissza irtak:
The seller has responded to you and offered another solution to resolve this issue.

Seller's message:
'Sorry for the trouble caused. We can resend you a new one or refund you the full payment. I am sorry that we have not control of the delivery time. Please accept our deeply apology and understand us kindly. Feel free to contact us if you have any further question. Best wishes! '

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Centre. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with a solution that you'd be happy with.
Vissza irtam nekik hogy kuldjenek ujat,...most lezarjam a case-t vagy haggyam nyitva?

(#46093) raziel01 válasza artiny (#46092) üzenetére


raziel01
veterán

Hiba volt.
99%, hogy nem küldi újra.

Refund-ot kellett volna kérned.

(#46094) Gergosz2 válasza artiny (#46092) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ne zárd be !

Inkább írd nekj ,hogy hajlandó vagy még egy hetet várni és ha ez alatt sem jön meg akkor ful refund.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46095) artiny válasza raziel01 (#46093) üzenetére


artiny
őstag

Koszi a valaszokat.
Akkor irtam neki hogy meggondoltam magam es hogy refundot kerek.
Arrol jon valami mail vagy hasonlo hogy vissza kaptam,
PAYPAL hasznalok mindig. - ott jelzi azt ha visszakapnam?

(#46096) Gergosz2 válasza artiny (#46095) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen, paypal küld egy emailt is róla és my ebay-ben is megjelenik a Purchases-nél.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46097) kerekfej


kerekfej
addikt

Milyen 18650-es olcsó, jó ár teljesítményű akkumulátort ajánlotok?

(#46098) htc07 válasza kerekfej (#46097) üzenetére


htc07
addikt

nekem két ultrafire van, egy 6000 mAh , meg egy 4000-es PCB-s.

működnek már pár hónapja tisztességesen.

[ Szerkesztve ]

(#46099) kerekfej válasza htc07 (#46098) üzenetére


kerekfej
addikt

És mennyi mAh megy beléjük valósan?

(#46100) htc07 válasza kerekfej (#46099) üzenetére


htc07
addikt

Na igen, nem is reméltem hogy valóban annyi, amennyi rá van írva, de így lehet rájuk találni könnyen. ;]

A trustfire-t nem hallottam még, de lehet ki fogom próbálni ezek után.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.