Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) thomasa


thomasa
senior tag

Nem tudom olvastátok-e, de az új szabályzatban ez áll:

Money Back Guarantee. We updated this section to reflect changes in the Money Back Guarantee, specifically that sellers are responsible for return shipping costs if an item is not as described and that, if an eBay-generated return shipping label is used for return shipping on items not as described, we place the return shipping label cost on the seller's invoice.

Szóval mostantól az eladó kötelezve van, hogy visszafizesse a vissza-postaköltséget, ha selejtes a termék. Bár ezt nem tudom hogy lesz kivitelezhető. Be kell írni valahova, hogy mennyi volt a költség? Ha valaki mostanában küld vissza valamit szóljon mit tapasztalt.

(#46302) Neul


Neul
csendes tag

sziasztok,
olyan gondom lenne, hogy rendeltem ebayről valamit kb 1000 ft értékben, de nem jött meg így a 44. napon visszafizette az egészet az eladó. azóta vettem másutt, viszont most, 3 hónappal a rendelés után megérkezett az első rendelés, de már a purchase history-ból is eltűnt ugye ennyi idő után.
ilyenkor mit tennétek? valahogy visszafizetnétek az eladónak, mikor már nem is kell mert van másik?

[ Szerkesztve ]

(#46303) TaaT válasza thomasa (#46301) üzenetére


TaaT
veterán

Ez egy jó hír. :)

Give them hell Ukraine!

(#46304) fardem válasza Neul (#46302) üzenetére


fardem
aktív tag

örülj neki. ha nem kell add el. nem tudni hogy hol keringett a cucc 3 hónapig :W

nekem is volt ilyen esetem: egy 700 ft-os csavarhúzót vettem kínából. másfél hónapig nem jött meg, az eladó visszaadta a kemény pénzt. majd másfél hónappal rá megjött.

persze nekem kellett egy, így másik eladótól megrendeltem 200-al drágábban, de az megjött 2 hét után.

(#46305) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

Úgy gondoltam itt az ideje beszereznem egy elemtesztelőt:
Ilyet
vagy ilyet
Szerintetek melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46306) randras válasza mirci18 (#46305) üzenetére


randras
veterán

Nekem az első van, és nem hiszem, hogy ténylegesen mér bármit is.

(#46307) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Tényleg, van valaki aki már rendelt bármilyen mérőeszközt Kínából és az eszköz pontosan mért?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46308) fardem válasza mirci18 (#46305) üzenetére


fardem
aktív tag

nekem a második van és én pont a jimbo-tól rendeltem.

működik, bár a valóságban nagyon gagyi a a műanyag.

(#46309) S e t h válasza Dluinet (#46307) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hőmérő.
2 fok konstans eltérés.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46310) Dluinet válasza S e t h (#46309) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem a sütőhőmérő konstans 42 fok eltérés :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46311) Gergosz2


Gergosz2
veterán

valakinek volt vele tapasztalata: [link] ?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46312) raziel01 válasza Gergosz2 (#46311) üzenetére


raziel01
veterán

Elég kicsi a valószínűsége, hogy ismeri valaki.
De nem látok vele semmi problémát. Értékelései jók. Én vásárolnék tőle.
Kivéve ruhát kínából, mert sose olyan, mint a képen illetve kicsi is lehet.

(#46313) fardem válasza Gergosz2 (#46311) üzenetére


fardem
aktív tag

én vettem tőle pont az elemmérőt, amit linkeltek lejjebb.

megjött kb 3-4 hét után.

(#46314) McSpy válasza Neul (#46302) üzenetére


McSpy
őstag

Semmit örülj neki

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#46315) Gergosz2 válasza raziel01 (#46312) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem ruhát akarok venni tőle, csak a többi kínainál egy kicsit olcsóbban árulja azokat amiket meg akarok venni. Pl: [link] ennyiért nem is láttam máshol eddig.

De az a vicces , hogyha ár szerint növekvőbe teszem a keresést akkor sem adja ki, lol.

(#46313) fardem
:R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46316) Bati0501


Bati0501
őstag

Srácok,ha vmit sikerül megvenni,jelen esetbe make offer-el és ma el is fogadja az ajánlatomat,akkor h lehet később(holnap) fizetni?Ugyan úgy,ahogy a but it now leütésénél?Csak az a bibi,h azt sem tudom. :B
Azért fizetnék csak később,mert a webkártyám van összekötve a paypal-al és azon nincs elég pénz,az otp hétvégén meg nem utalja át a pénzt a főszámlámról a webkártyámra...

Nyilván az lenne a legegyszerűbb,ha csak holnap ajánlanék neki vmennyit és nem ma,csak kíváncsi lennék,h h lehet később fizetni.

(#46317) fardem válasza Bati0501 (#46316) üzenetére


fardem
aktív tag

nem kell azonnal fizetned. nem lesz gond belőle. max ha az eladó makacskodik 4 nap után indíthat unpaid item case-t.

csak néha van olyan, hogy buy it now eladásnál kérhet az eladó azonnali fizetést. magyarul ha leütöd azonnal ki is kell fizetned.

(#46318) Bati0501 válasza fardem (#46317) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi,csak ezt h kell? :DDD
Mármint ha az ember rámegy a buy it gombra,akkor már viszi is tovább és a paypal oldaláig meg sem állunk.
Make offer-rel még nem sikerült megvennem semmit,de gondolom ott is ez van...
Szóval ezt h lehet kikerülni,h ne vigyen a papypal-ig?

/nem tervezem,h a nemfizetésből rendszert csinálok,csak kíváncsi vagyok/

(#46319) Freddycom válasza Bati0501 (#46318) üzenetére


Freddycom
őstag

Kiikszeled a böngészőt. :D

(#46320) fardem válasza Bati0501 (#46318) üzenetére


fardem
aktív tag

szerintem ha elfogadta akkor megjelenik a purchase historyben mint megvett cucc.

én is régen vettem, és csak egyszerb így. nem emlékszem. de csak pár nappal később fizettem.

(#46321) Bati0501


Bati0501
őstag

:D :R

(#46322) mirci18


mirci18
addikt

Köszönöm mindenki válaszát az elemmérővel kapcsolatban.
Megveszem a másodikat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46323) McSpy válasza fardem (#46317) üzenetére


McSpy
őstag

Általában,az ebay meg szokott adni egy fizetési határidőt,ha nem fizetsz felszólításra

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#46324) fardem válasza McSpy (#46323) üzenetére


fardem
aktív tag

neked fizetned az aukció megnyerésétől 32 napig kell.

http://pages.ebay.co.uk/help/sell/unpaid-items.html

ott a 2. résznél van a timeline mondat. Azaz ha eladsz valamit és nem indítasz unpaid item case-t akkor buktad, mivel eladóként 32. napig nyithatod nem fizetés esetén.

vevőként 32 napig húzhatod. ha addig nem kapsz unpaid item caset, akkor már nem fenyeget a veszély szankcionálásra.

presze ezt az eladók nem várják meg.

(#46325) McSpy válasza fardem (#46324) üzenetére


McSpy
őstag

Én épp most jártam úgy,hogy megnyertem egy lcd kijelzó licitjét,de aztán az eladónál láttam egy jobbat,és írtam az eladónak,hogy inkább a másikat venném meg fix árért,ezért a licitest törölje,és megvettem a másikat,és ki is fizettem,az eladó azt írta hogy ok törli a licitest,aztán az ebay küldözgette nekem a fizetési határidőket,én meg írogattam az eladónak,hogy törölje már,mert engem b@szogat az ebay,így aztán néhány ebay-s fizetési felszólítás után nagy nehezen törölte az eladó

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#46326) fardem válasza McSpy (#46325) üzenetére


fardem
aktív tag

ha megveszel/nyersz valamit, addig az ebay küldözget autómata üzeneteket, amíg meg nem történik a fizetés. de ez nem szankcionál téged. csak ha unpaid item case-t nyitnak és te nem fizetsz annak ellenére sem.

az ebay egyből megkapja a jutalékát (selling fee) az eladótól, attól függetlenül hogy kifizették vagy sem.
ha törli vásárolt árut, az neki jó, mert akkor visszaadja az ebay a jutalékot. te esetedben is, ha nem törli az első vásárlást akkor azt is leszámlázzák neki.

[ Szerkesztve ]

(#46327) vlaho válasza Bati0501 (#46316) üzenetére


vlaho
aktív tag

Az OTP-nél, a kártyák közti 7*24 órás utalást választod, akkor azonnal átrakja a pénzt a webkártyára, hétvégén is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#46328) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Tegnap már érdeklődtem nálatok elemmérővel kapcsolatban.
Tegnap még böngésztem és ahogy olvastam találtam egy harmadik verziót belőle ami már lcd-s.
Állítólag pontosabb.
Ez lenne az

Másik szeretnék venni a kocsimba egy 2000 miliamperos töltőt csak ahhoz kellene a segítség hogy ezek közül szerintetek melyik adja le valósan ezt a töltést:
Első
Második

Köszi előre is a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46329) Dluinet válasza mirci18 (#46328) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az első verzió volt nekem, 2 hónapig bírta aztán elfüstölt, másban nem tett kárt

szerintem ezek az olcsók mind ilyenek ($1)

nézz valami normálisat $5 környékén

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46330) mirci18 válasza Dluinet (#46329) üzenetére


mirci18
addikt

Hát az az igazság hogy én vettem már több gagyi töltőt vagyis olcsót de még elfüstölni nem füstölt el.
Nálam valamiért a kábelek halnak meg 4-5 havonta 1-1 db.
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46331) Degeczi válasza mirci18 (#46328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ilyen elemmérőt használok én is jó ideje a DX-ről beszerezve, megbízhatóan teszi a dolgát
Pontosságáról nincs infóm, mert ahhoz tudni kellene, mekkora terhelést kapcsol az elemre (hiszen az egésznek az a lényege, h nem csak üresjárati feszültséget mér, mint egy multiméter - így viszont nem lehet azzal közvetlenül összehasonlítani), de azt jól meg lehet vele állapítani, h milyen állapotú egy elem - éshát ennyi a feladata, nem több

(#46332) Dluinet válasza mirci18 (#46330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert nem raktál rá olyant, ami tényleg felvesz 1,5 A-t és mellé egy másikat, ami 0,8 A-t
két általános telefont talán elbír, de egy nagy GPS-t és egy táblagépet már nem fog tölteni inkább megadja magát az ötödik órában

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46333) mirci18 válasza Degeczi (#46331) üzenetére


mirci18
addikt

Így van köszi a választ.
Nekem se kell speckó feladatra csak van egy konzolom és különböző márkájú tölthető elemeim amiknek jó lenne tudni mennyi a töltöttsége mert van köztük döglött is.
Azért akarok mérni hogy ne töltsek rá folyton egy félig töltött elemre mert akkor előjön a memória effektus.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46334) Dluinet válasza mirci18 (#46333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vegyél eredeti Eneloop aksit, akkor nincs ilyen gondod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46335) mirci18 válasza Dluinet (#46332) üzenetére


mirci18
addikt

Ebben igazad van de nekem csak egy telefonhoz kell.
Mert jelenleg a töltőm kb 10 perc alatt tölt 1 %-ot.
S ha gps-el megyek bedugott töltővel feltöltött aksival még 4 óra utazás alatt így is lemerül magyarul a mostani töltőm semmit sem ér.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46336) mirci18 válasza Dluinet (#46334) üzenetére


mirci18
addikt

Philips akkumulátoraim vannak azok is elég jók de nem akarok rátölteni feleslegesen.
Amikkel gond van de azokat csak teszt jeleggel vettem kintről azok a bty márkájú aksik de abból is csak 10-ből 1-2 db döglött.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46337) condy


condy
senior tag

Van egy érdekes kérdésem! Ma egész délelőtt ezen agyaltam!
Szóval...
Az egyházak, vallási, felekezeti közösségek ugye adó és vámmentesek.
Mi van akkor, ha valaki rendel az ebay-ről (tegyük fel) és a kiszállítást a makkoshotykai római katolikus plébánia címére kéri?
Fennakad a vámon, vagy nem?
Várom az elképzeléseket... :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#46338) randras válasza condy (#46337) üzenetére


randras
veterán

Miért ne akadna?

(#46339) bl4ze válasza condy (#46337) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#46340) condy válasza bl4ze (#46339) üzenetére


condy
senior tag

Nem igazán tudom értelmezni a nemzetközi kézjelzést a feltett kérdés vonatkozásában, de gondolom a magad egyszerű és otrombán sajátságos módján azt akarod tudatni, hogy igen fennakadna a vámon!
Szerintem mindezt begépelni gyorsabb volt, mint a képedet feltölteni...

Na mindegy! Akkor marad a régi módszer és nem kell szívességet kérnem...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#46341) bl4ze válasza condy (#46340) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem tudod értelmezni ?

Bocs, de azzal trükközni, adócsalásra kérdést feltenni (vám szabályok megsértése stb.) ha az egyház nevére, címére kéred a csomagodat akkor átjut-e a vámon ?

És ezek után nem értelmezed a THUMBS DOWN képet ?

Csúnyábbat nem akartam írni.

Ha gáz az ÁFA-VÁM kifizetése, inkább ne vásárolj EU-n kívülről !

.:. bl4ze .:.

(#46342) Dluinet válasza condy (#46340) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem kell adót fizetni és a perköltséget is az állam állja
szcientológia ezért van egyháznak bejegyezve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46343) Bati0501 válasza vlaho (#46327) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,csak mennyiért?
Ezt nem tudom,azt hiszem a fiókban sem mondták meg.

(#46344) condy válasza bl4ze (#46341) üzenetére


condy
senior tag

Ja, hogy ez adócsalás? Bocsánat! Ez át sem szaladt az amatőr agyamon! Akkor én kérek elnézést, és teljesen jogos a kép, sőt az lenne valami durvább is! Én meg azt hittem feltaláltam a spanyol viaszt, de józan fejjel végig gondolva igazad van! :W

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#46345) Dluinet válasza condy (#46344) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Most akkor az egyházak adócsalók?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46346) radi8tor válasza Dluinet (#46345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha maguknak rendelnek a templomba, stb akkor természetesen nem. De condy nem ebbe a kategóriába esne.

⭐ Stella

(#46347) #84221696 válasza Dluinet (#46345) üzenetére


#84221696
törölt tag

Persze hogy azok! A perselybe bedobált forintok után sem fizetnek egy kanyi adót sem! :DDD

(#46348) condy válasza Dluinet (#46345) üzenetére


condy
senior tag

Nem vagyok otthon a témában! De bl4ze véleményét végig gondlova biztosan nem legális egyház nevére csomagot kérni és így megkerülni az adót. Csak ezt első blindre nem gondoltam végig!
Ha egyház veszi magának, gondolom az okés, de minek venne 3 laptévét, meg 15 mobilt? :(

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#46349) Degeczi válasza radi8tor (#46346) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már e-book olvasót is használnak ceremóniához :D
(OK, itt épp nem pap, de volt olyan kép is, csak nem találom)

[ Szerkesztve ]

(#46350) condy válasza #84221696 (#46347) üzenetére


condy
senior tag

Mondjuk azután azért nem, mert aki beledobja, az már egyszer adózott utãna és kétszeres adóterhet nem lehet felszámolni. De vámot fizethetnének nyugodtan, akkor nem tãmadnának olyan "bűnös" gondolatok, mint az enyém. :DD

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.