Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Dluinet válasza mirci18 (#46650) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gondolom időseknek csinlta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46652) mirci18 válasza Dluinet (#46651) üzenetére


mirci18
addikt

Arra azért kiváncsi lennék ennyi dvd-ért mennyi büntetést kap majd.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46653) djbahool


djbahool
senior tag

USPS-sel rendelt már vki Amcsiból?
Nekem már 5dik napja ez a státusz:
Pre-Shipment Info Sent to USPS.
U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on August 26, 2014 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if/when available. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Ez gondolom azt jelenti, hogy még fel sincs adva?

(#46654) parkr válasza djbahool (#46653) üzenetére


parkr
őstag

igen. az eladóra kérdezz rá.

(#46655) musli26


musli26
tag

Ebay-en lehet Skrill mastercard-ra ($) fízetni??

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#46656) V/ válasza djbahool (#46653) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lesz a státusz addig, amíg át nem veszed, 7-12 nap a normális szállítási idő a Pre-Shipment Info Sent to USPS szöveg megjelenésétől számítva. A Magyar Posta nyomkövetője nálam akkor írta ki a teljes szállítási listát, miután átvettem, addig semmi sem látszódott. Türelem.
Itt mit látsz:
http://www.17track.net/index_en.shtml

[ Szerkesztve ]

(#46657) djbahool válasza V/ (#46656) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi. :R
Akkor még ráérek aggódni.
17Track-en is csak ugyanazt látom.

(#46658) ssolitude


ssolitude
őstag

Van egy nyomkövetőm, ami így néz ki: RSxxxxxxxxxNL
Jól tudom, hogy ezt Hollandiában adták fel? Akkor mit akarhat vele a NAV?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46659) randras válasza ssolitude (#46658) üzenetére


randras
veterán

Óóó, hát hetekkel ezelőtt volt egy ugyanilyen ügyem. Csak nem GoPro jellegű kamera van benne?

(#46660) ssolitude válasza randras (#46659) üzenetére


ssolitude
őstag

Ebbe nem. :)
De volt egy olyanom is, kb egy hete, arra tettek egy papírt, hogy bocs, de felbontottuk, viszont semmilyen NAV-os kötelezettség nem járt hozzá. Vagy legalábbis nem tudok róla. Annak viszont nem néztem a követőjét, de tudtommal nem volt ilyen bejegyzés.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46661) ssolitude válasza randras (#46659) üzenetére


ssolitude
őstag

Egyébként annak mi lett a vége?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46662) randras válasza ssolitude (#46661) üzenetére


randras
veterán

Fizetni kellett.

(#46663) bul07


bul07
nagyúr

Nem tudom hogy volt e már róla szó , karácsonyi rendelések

Ne halogassátok a rendelést mert jön a csúcs és gondolom ugyan az lesz mint tavaly , nagy késések , nagy számú csomag eltűnés(És ugye az ebay a sok refundot nem igazán szereti, nekem is küldtek figyelmeztetést hogy szankcionálhatnak, és nem ügy nyitás volt hanem eladóval megegyezés)
Tavaly nekem egy szeptember végén feladott csomag december közepén jött meg

Téma összefoglalóban van a naptár
Most szeptember elején is van egy kis ünnepük de hétvégére esik nem okoz nagy gondot
Viszont jön az októberi nagy ünnepük ahogy nézem szerintem szeptember 29-től október 8-ig nem fognak dolgozni, ez vagy 10nap
Utána kell vagy két hét hogy normalizálódjon a helyzet, viszont ez lehet nem fog megtörténni mert jön a karácsonyi fő szezon

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46664) mirci18 válasza bul07 (#46663) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem tavaly is megjött minden 30-40 nap alatt.
Maximum 45.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#46665) spy14 válasza ssolitude (#46658) üzenetére


spy14
tag

Holland postával adták fel az nem jelenti azt, hogy Hollandiában adták fel! Ugyan így vonatkozik pl német svéd svájci stb. postára.
Gondolom kínából jön azért akarják vámkezelni.

[ Szerkesztve ]

(#46666) bul07 válasza mirci18 (#46664) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát akkor szerencséd volt :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46667) ssolitude válasza spy14 (#46665) üzenetére


ssolitude
őstag

Igen, onnan jön.
Ezek szerint a csomagon látszik, hogy honnan jön?
Folyamatban van egy olyan is, ami szintén kínai áru, de az ebay partner görög, a tracker szerint pedig az is holland posta. Akkor az is EU-n kívüli?
Mi az ügymenet akkor, ha a NAV megfogja a csomagot? Kihozza a postás, vagy menni kell érte valami vámudvarba?
Köszönöm a válaszokat előre is :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46668) Degeczi válasza ssolitude (#46667) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Látatlanban nem lehet válaszolni.
Attól még, h az áru kínai, éppen lehet, h a görög eladó tart belőle raktáron, és így EU-n belüli mozgás fog történni, természetesen vámmentesen.
De éppígy lehet, h maga az áru is Kínából jön (néha még akkor is megtörténik ilyen, h az "Item location" Európát jelzett a termékoldalon!), és akkor persze kell áfát fizetni 22 EUR érték fölött (ha megfogják - mert természetesen látják, hol adták föl: mindegy, melyik posta hozza. Postás hozza ki akkor is, de először csak egy tértivevényes levelet, amiben a NAV fölszólít adatszolgáltatásra a tranzakcióról. Az pedig a terméktől is függ, átcsúszik-e: mennyire azonnal nyilvánvaló róla, értékhatár fölötti-e)

[ Szerkesztve ]

(#46669) ssolitude válasza Degeczi (#46668) üzenetére


ssolitude
őstag

Meddig hűzódik egy ilyen adatszolgáltatás mizéria? Személyesen vagy levélben zajlik?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46670) Degeczi válasza ssolitude (#46669) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Emailben elküldöd a Paypal tranzakció képernyőképét. Jó esetben pár nap alatt megvan, rossz esetben akár heteket is tud lassítani a vámkezelés.

(#46671) ssolitude válasza Degeczi (#46670) üzenetére


ssolitude
őstag

Remek. :W
Köszi a válaszokat :R

Ez a másik folyamatban lévő termék egyébként pont olyan, hogy az item location az ebay-en Kína, de az eladó görög, vagy legalábbis onnan van bejegyezve. A postáraadás is beletelt vagy másfél hétbe, ezért gondolom, hogy nem közvetlen Kínából jön. Visszanézve a tranzakció így néz ki:

A tracker pedig még nem transporting státuszban van.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46672) spy14 válasza ssolitude (#46669) üzenetére


spy14
tag

Itt nagyjából le van írva mit hova kell küldeni, hogy zajlik stb.

(#46673) randras válasza spy14 (#46665) üzenetére


randras
veterán

Annyit, hogy amit én írtam lentebb, azt Hollandiából adták fel. :U

(#46674) ssolitude válasza spy14 (#46672) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszönöm :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46675) Degeczi válasza randras (#46673) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor miért fizettél? :F

[ Szerkesztve ]

(#46676) randras válasza Degeczi (#46675) üzenetére


randras
veterán

Nem az én csomagom volt. Küldtek egy linket, amin egy PDF volt benne azzal, hogy harmadik országból SZÁRMAZÓ TERMÉKET TARTALMAZÓ KÜLDEMÉNY is vám/áfaköteles, úgyhogy fizetni kell. :Y

(#46677) V/ válasza ssolitude (#46658) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, csak a Holland Posta hozta Kínából, vagy egy EU-n kívüli országból, azért vámköteles

(#46678) V/ válasza randras (#46676) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vásárlás is Hollandiában történt akkor nem vám köteles. Ha Németországi kereskedőtől vásárolok HTC mobilt, akkor EU-n belüli szabályok vonatkoznak, nem a gyártási hely dönti el.

Visszafejtve:
NL = Netherlands AM = Amsterdam SA = Schiphol Airport
A hollandok sem mennek ki a reptérre, ha postára akarnak adni valamit. Ez nem EU-s vásárlás volt. Főleg, ha a borítékon egy Hong Kong-i visszaküldési cím van.

[ Szerkesztve ]

(#46679) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Egy licites terméket szerettem volna fix árasként kérni, illetve azt, hogy Magyarországra is küldje el a cuccot, ezért írtam az eladónak. Ezt válaszolta:

"I dispatch only to Germany, but I can also dispatch to Hungary as exception. thus if you uberweisen me the money(30 euro) an Paypal sawsaw6@web.de then send I the commodity to you. I need only its address"

Ha jól gondolom akkor közvetlenül kellene fizetnem PayPalon az eladónak, kihagyva az Ebayt. Mennyire megbízható így vásárolni?

:R

(#46680) musli26


musli26
tag

Sziasztok!Néztem ki egy telot.[link]
Mennyire lehet ez megbízható?
Kicsit keveslem az árát egy Samsung S5-ért.
Érdemes megrendelni?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#46681) parkr válasza RexpecT (#46679) üzenetére


parkr
őstag

Yo! nézd meg az eladó értékelését, aztán ha jónak tűnik, és nem túl drága a cucc akkor talán bevállható

(#46680) musli26 az alihoz ez a topic ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#46682) Gergosz2 válasza musli26 (#46680) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mert ez nem S5 csak annak néz ki ....

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46683) RexpecT válasza parkr (#46681) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi a gyors választ!
610 üzlet és 100%-os. A PayPalos protection ebben az esetben is él? Ha véletlen nem kapnám meg a cuccot.

:R

(#46684) desolator


desolator
senior tag

Egy olyan gondom van, hogy valamiért nem működik az ebay keresőben az "auto suggestion" funkció. Tehát amikor elkezdem gépelni, hogy pl "lumia 8" akkor ő eddig automatikusan elkezdett javaslatokat kidobálni, hogy "lumia 820 in cell phones" stb, valahogy így:

Itt a kép alján lehet is látni, hogy ki lehet kapcsolni a kis narancssárga nyílnál ezt a funkciót de nem vágom, hogy hol lehetne bekapcsolni.

most pedig hiába írok be bármit, nem ad ki javaslatot:

Tudjátok, hogy hol lehet ezt bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#46685) Degeczi válasza musli26 (#46680) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel a határon gyakorlatilag minden telefont megfognak, esetedben nem csak +27%-ot jelentene, de még az sem kizárt, h elkobozzák a hamisítványt...
(a leírás ugyan nem említ "Samsung"-ot, de maga a termék annak próbál kinézni)

(#46686) musli26 válasza parkr (#46681) üzenetére


musli26
tag

Bocsánat nem ide akartam írni.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#46687) raziel01 válasza musli26 (#46680) üzenetére


raziel01
veterán

Vegyél inkább Xiaomi-t. Akár itthonról.

(#46688) parkr válasza RexpecT (#46683) üzenetére


parkr
őstag

Ha simán email címre küldöd a pénzt, akkor nincs protection.

(#46684) desolator próbáld törölni az ebay cookie-kat, hátha csak abban van tárolva

[ Szerkesztve ]

(#46689) Siriusb


Siriusb
veterán

Mire jöttem rá! :)

Egy ideje hiába van összekapcsolva az ebay fiók a paypal fiókkal, vásárláskor mindig be kell írni a paypal jelszót is. Eredetileg a co.uk-n regisztráltam, majd áttértem a .com használatára. Ma beléptem újra az angliaiba, hogy kosárba tudjam dobálni a cuccokat, s fizetéskor meglepetésemre a régi módon ment a vásárlás, csak rá kellett kattintani a fizetés gombra, nem vitt el paypal oldalra. Úgy tűnik, ez a lehetőség is csak ott működik, ahol regisztrált az ember.

(#46690) desolator válasza parkr (#46688) üzenetére


desolator
senior tag

Sajna nem jött be a cookie törlés, de nem értem, most már a 3. gépen nézem meg különböző böngészőkből és nekem sehol nem működik már az auto javaslat az ebaynél.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#46691) spy14 válasza parkr (#46688) üzenetére


spy14
tag

Van protection csak nem ugyan olyan mint ebayen:

a13. Protection for Buyers
13.1 How am I protected if I have a problem with a purchase?
PayPal Buyer Protection is available for purchases you make both on eBay and off eBay:
Purchases made on eBay
For eligible items, protection is available for both items not received (INR) and significantly not as described (SNAD); and
Purchases made off eBay
For eligible items protection is available for INR only

(#46692) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Korábban volt ez a kérdésem, újra ezzel kapcsolatban kérdeznék. Megírtam az eladónak, hogy szerintem nem volt kellően jól becsomagolva, így akár az ő hibája is lehet, és egyébként is hiba nélküli készülékért fizettem, szóval szeretném a teljes javítási költséget visszakapni, erre azt írta, amíg nem küldök neki szervizes papírt amiben leírják a hibát meg a javítás árát, ő nem fizet semmit. Ugyanakkor mellékeltem videót róla, amin egyértelműen látszik a hiba. Ha így eszkalálom, van esélyem vele az ebaynél? Mindenképpen elvinném szervizbe, de azt nem tudom mikorra lesz meg meg stb, ezt meg szeretném mielőbb lerendezni.

(#46693) thetan


thetan
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérdezni, hogy mit csináljak a továbbiakban

A multhónap 28 -án rendeltem egy terméket , amire le is vonta a Paypal a pénzt.
Azóta semii változást nem látok, nincs feladva a csomag, és hiába irtam az eladónak nem kaptam semmi visszajelzést.

Járt már más is igy?

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#46694) Dluinet válasza thetan (#46693) üzenetére


Dluinet
nagyúr

péntekig várj
nem egy kapkodó idegbetegek, vásárlás után egy héttel szokás feladni a csomagot, aki ennél gyorsabb az már ultragyors kategória

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46695) thetan válasza Dluinet (#46694) üzenetére


thetan
aktív tag

Köszi. Nem tudtam, eddig kétszer rendeltem és két napon belül feladták. Volt aki azonnal visszajelzett, és visszaigazolta és megköszönte a megrendelést. Azt hittem ez a szokás

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#46696) k.kristof válasza thetan (#46695) üzenetére


k.kristof
őstag

Nézd meg, mit ír a szállításnál. Általában az van, amit te is tapasztaltál, hogy a fizetéstől számított egy-két napon belül feladják, és ezt le is írják.

(#46697) viktor82


viktor82
őstag

Ez mennyire lehet valós?éppen mostanában akarnák vásárolni egy note-t

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#46698) Gergosz2 válasza viktor82 (#46697) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez nagy valószínűséggel kamu lesz. Már a hirdetésben is ellentmondás van mivel azt írja a hogy unlocked a leírásban pedig T mobile-t jelöli meg szolgáltatóként.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#46699) Dluinet válasza viktor82 (#46697) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, valószínűleg kamu.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46700) viktor82 válasza Gergosz2 (#46698) üzenetére


viktor82
őstag

Az adatokat én is olvastam közben találtam egy hasonló regisztrációs nevet ugyan azon időben regisztrált és samsung tabletokat árul 24dodóért.viszont ilyenkor az ebay hogy vállal visszafizetési garanciát?

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.