Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) ollie válasza aprokaroka87 (#31751) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdekelne, ha közeli hozzátartozód is közte lenne, ami amúgy nincs is kizárva.

***

(#31802) t72killer válasza Csatravi (#31796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokat álmodoztam arról, hogy Ausztráliába költözzek, de ilyen betonketrec sose szerepelt az álmok között, ilyet Miskolc is tud....

#31800: szubállati szint, valahol a B-közép hangadó alatt 5 kőzetréteggel:Y.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31803) aprokaroka87 válasza ollie (#31801) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából mint ahogy írtad is meg van rá az esély, na most a helyzet jelenlegi állása szerint, nincs is szuper képességem ezt megakadályozni.

Másfelől én hiába próbálom meg pl védeni valamilyen formában a rokont, ismerőst, stb... ha ők már nem veszik komolyan.

Ezek mind felnőtt emberek, ha ők nem értik meg, akkor engem igazából miért érdekeljen, ha esetleg szenvednek majd 2-3 hétig, pláne hogy van köztük pár aki eleve rizikó faktoros.

(#31804) Csatravi válasza Lauda (#31797) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ehhez kell az előzetes időpontkérés. (sokan ezért is morgolódnak) ha előzetes időpontkérés van akkor komoly adminisztrációs terhet rak a személyzetre. (ami létszámhiányos) Mert vagy mindenkinek egységesen adsz X perc időt és vagy malmozol mert csak 5 percet volt bent az egyik beteg a negyed órából de előbb nem hívhatsz be mást mert akkor felrúghatod az előjegyzés idejét vagy akár túl is csúszhatsz mert egy új betegre több idő kell. Tehát vagy fix időt osztasz vagy személyre szabottan amibe viszont az orvost is be kell vonnia az asszisztenciának.
Erre a második megoldásra végképp nincs kapacitás. Az elsőre is nehéz mert az asszisztens vagy állandóan a telefonnal babrál és akkor nem tud leletezni és az orvos keze alá dolgozni. A központi időpontosztás meg ezért halott ügy mert adnak egy 1-2 telefonvonalat amit képtelenség elérni mert állandóan foglalt.
Így a betegek beesnek találomra a rendelőhöz és kialakul az aminek nem kéne. Tömeg amit kerülni kellene.

(#31805) #75376384 válasza t72killer (#31772) üzenetére


#75376384
törölt tag

ja hat ugyanaz a szitu mint a linkelt angol bulizos cikkben. sokan nem is értik miért kellett kinyitni a szórakozóhelyeket (illetve enyhíteni a tavolsagtartas, fertotlenites stb szabályain). hetfotol kötelező maszk tomegkozlekedesen. a többi majd kiderül, de nem bánnám, ha nem kene megint 2 hónapig néhány idióta miatt szívni. aggyal nem fogom egyébként, hogy miért nem lehet buli nelkul kibírni. bar ezt lehet az introvertált enem mondatja csak velem. :D ezek a képek meg a sohobol. szegyen.

[ Szerkesztve ]

(#31806) t72killer válasza #75376384 (#31805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, ezt az élőlényfajtát alul-felül beöntéssel kéne fertőtleníteni domestos-al... Én is elcsodálkozom az emberi faj degeneratív deviációin alkalmanként, Darvin elméleteit ki lehetne egészíteni egy "visszafejlődési" ággal...

Az a baj, hogy ezek mennek aztán tüntetni ezerrel, hogy nekik nem kell a maszk, többezer fertőzöttnél se merjen a hatóság karantént bevezetni, mertkülönben reped a kirakatüveg, gyullad az autó stb. Az adófizető meg fizessen és temessen:(((.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31807) headhunter


headhunter
addikt

Az alkotmánybíróság beintett a miniszterelnöknek, nem kötelező a karantén...

"...Ludovic Orban kormányfő szombaton azzal vádolta az alkotmánybíróságot, hogy nem ez az első döntése, amellyel „meghiúsítja” az állampolgárok egészségének és életének védelmében hozott kormányzati intézkedéseket. A miniszterelnök azt javasolta a román állampolgároknak: ne vegyék figyelembe az alkotmánybíróság döntését, cselekedjenek felelősségteljesen, ahogy eddig is tették, a „magától értetődő szabályokat” követve.

Valer Dorneanu, az alkotmánybíróság elnöke leszögezte: az alaptörvény világosan kimondja, hogy az állampolgári alapjogokat csak törvénnyel lehet korlátozni, és nem a taláros testület tehet arról a hibáról, hogy a jogalkotó ezt a döntést alkotmánysértő módon az egészségügyi miniszter hatáskörébe utalta..."

[ Szerkesztve ]

(#31808) Cyrin válasza Ringman (#31786) üzenetére


Cyrin
addikt

Na igen. Múlt héten voltam a szegedi új klinikán, és bár a maszk mindenkinek kötelező, fertőtlenítő szer, v. szappan megint nincs a közösségi wc-kben. Nem is értem hogy lehet ezt megengedni. Ántsz?! (Ha van ilyen még)

(#31809) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Olaszországban kényszerkezelést vezethetnek be a karantént megszegőkkel szemben"

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31810) ollie válasza Cyrin (#31808) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kórházak többségének nincs pénze ilyen alap dolgokra sem. Ha megbüntetnék őket, akkor még kevesebb pénzük lenne.

***

(#31811) Cyrin válasza ollie (#31810) üzenetére


Cyrin
addikt

ez lenne az első lépés a kórházi fertőzések ellen, hogy a közösségi helyeken legyen fertőtlenítő kézmosó. wc után senki se tudja megmosni a kezét...

(#31812) Lauda válasza Csatravi (#31804) üzenetére


Lauda
félisten

Amit írtam, ez időpontos beengedés. Amúgy be sem engednek, mint régen, hogy mászkáltál ott fel-alá. Ott van náluk a lista és megnézik az időpontot, hívószámot, hogy tényleg van-e olyan. Például az egyik szakrendelésre még úgy is csak 10 perccel az időpont előtt engedtek fel, hogy volt lent szabad kártya. Nyilván azt nem tudják visszaellenőrizni, ha csak az orvossal konzultáltál telefonon és ő mondta, hogy menjél be. Viszont ilyen esetben is be kell menni a "kartonozóba" és felvisznek a rendszerbe, ott adnak számot. Aztán mehetsz csak fel. Ami nem időpontos szakrendelés, ott beengednek x embert, ha egy kijött, mehet be egy helyette. Addig szigorúan kint vársz az utcán.

(#31813) Csatravi válasza Lauda (#31812) üzenetére


Csatravi
senior tag

Helyes hogy nem csatangolhatnak összevissza így viszont 15-20 ember kint várakozik a rendelő előtt szakrendelés számtól függően. Ott viszont maszk nélkül összetömörülve ácsorognak mint a bárányok.
Ha többágyas fizikoterápia és/vagy gyógytorna (csoportos) is van akkor meg akár még többen is.

Ott mennyi szakrendelés van egy helyen ?

(#31814) Drizzt válasza Csatravi (#31813) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En debreceni klinikan voltam nemreg. Akkor mar reggel 8-kor szepen kb. 100 fos sorban alltak az emberek, majd mindenkin maszk, s meg a tavolsagtartas is megvolt a legtobb reszen a masfel meter. Befele csaladtag csak kulon varohelyisegig mehetett. Persze a soron kivul mar nem nagyon volt az embereken a maszk, de ott nem is tomorultek mar ossze, meg ennyire sem. A bejaratnal lazmeres, kerdoiv.

I am having fun staying poor.

(#31815) Csatravi válasza Cyrin (#31811) üzenetére


Csatravi
senior tag

Amikor volt akkor meg ellopták a csaptelepet, a wc deszkát, wc papírt, szappanadagolót.
Panaszkodtak, hogy nincs tisztaság közben mellétojtak, mellévizeltek a wc-nek és szanaszét dobálták a használt wc papírt. Persze ettől még kellene lennie csak nehéz ezt a versenyt felvenni a bárányokkal. Emiatt szívnak a normális emberek.

(#31816) Csatravi válasza Drizzt (#31814) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Akkor mar reggel 8-kor szepen kb. 100 fos sorban alltak az emberek, majd mindenkin maszk, s meg a tavolsagtartas is megvolt a legtobb reszen a masfel meter."
Jó olvasni, hogy van ilyen is. Remélem azért így van többségében.

[ Szerkesztve ]

(#31817) fatal`


fatal`
titán

Új felfedezés (Ázsiába szakadtam videó)

(#31818) Rive válasza fatal` (#31817) üzenetére


Rive
veterán

Én is épp most akartam linkelni. Picit morc vagyok a pasira: szerintem a videót ajánlott az utolsó öt perccel kezdeni, mert a cucc izé... könnyen félreérthetős. Mint amikor az egyszeri amcsi pasi belehalt (? ha jó emlékszem, belehalt) a klorokin-ujjongásba.
Hülyék mindig akadnak, és nem lehet eléggé hangsúlyosan felkészülni rájuk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31819) ollie válasza Cyrin (#31811) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, de akkor lopjanak valahonnan? Ha valamire nincs pénz, akkor nincs pénz.

***

(#31820) pjen válasza Csatravi (#31816) üzenetére


pjen
félisten

Mit jó olvasni,hogy 100 an álltak sorban?Ezt akkor se jó olvasni ha mindenkin van maszk.

(#31821) Drizzt válasza pjen (#31820) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt nem irtam explicit, ugyhogy megteszem: mindez az epulet bejarata elott tortent, tehat szabad teren. Ettol sokkal jobban ezt szerintem nehez lenne megoldani. Persze a bejarat igy is szuk keresztmetszet, ott nehez elkerulni az embereket, mert ketiranyu a forgalom, s nehezen belathato. Kb. mint amikor boltba megy az ember. A bejaraton tul meg mar eleg jol szetoszlottak az emberek az osztalyok kozott.

I am having fun staying poor.

(#31822) radi8tor válasza Drizzt (#31821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Covid előtt nem kaptak hőgutát az emberek amikor kórházba mentek.

⭐ Stella

(#31823) Drizzt válasza radi8tor (#31822) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Es most sem.

I am having fun staying poor.

(#31824) radi8tor válasza Drizzt (#31823) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy legyen. :R

⭐ Stella

(#31826) rsf válasza ollie (#31819) üzenetére


rsf
senior tag

Tavaly lélegeztető gépre sem volt pénz.
Most meg annyi van rá hogy nem győzik venni.
Egy kórházban alapvető a higiénia.
Amúgy is dübörög a gazdaság 13. havi nyugdíjra is telik az államnak. Szappanra meg nem a kórházakban??
Nevetséges...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31827) Alex91 válasza Parci (#31825) üzenetére


Alex91
félisten

Azt van benne valami erdekes, amit eddig nem hallottunk, tudtunk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31828) Ezekiell válasza rsf (#31826) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vajon hány flakon fertőtlenítőszert lehetne venni a beígért pécsi stadion árából...?

Azért nincs a kórházaknak pénze, mert nem akarják h legyen. Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31829) Parci válasza Alex91 (#31827) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

például, hogy ez a tavaly májusban már ott volt a korona barcelonában jó eséllyel faék nyúz :) (pontosabban bizonyítékokat mellőző "tanulmány")

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31830) t72killer válasza Parci (#31829) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra én se láttam semmi kézzelfoghatót. Nagyobbat akartak mondani mindenki másnál.

Ami kézzelfogható, azok a kínával is kapcsolatba hozható novemberi francia esetek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31831) ollie válasza rsf (#31826) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A szappan árából nem sokat lehet lopni.

***

(#31832) Kékes525


Kékes525
félisten

Kiakadtok a maszkviselésen, pedig közel sem csak az a fontos. Fontos a maszkviselés a kritikus helyeken, nem kérdés, de ennél sokkal fontosabbak a kormány megfelelő intézkedései. Ezen kellene elsősorban vitáznotok nem csak a maszkviselésen.

1. Lezárások azon országok felé, ahol ismét elindult fölfelé a járvány. (pl. Románia, Horvátország. Szerbia) és nem nyitni ilyen országok felé. Ez mégiscsak sokkal kevesebb kárral jár, mint a teljes külső és belső lezárás.

2. Védőfelszerelések biztosítása minden kórházban, rendelőintézetben, orvosoknak. Még ez sem biztosított teljesen.

3. Minden egészségügyi dolgozó bérének rendezése. A kivándorlás elkerülése és a motiváció miatt is.

4. A szennyvizek rendszeres mérése és az eredmények nyilvánossá tétele. Eddig csak a Budapestit olvasni, abból is csak egyet. A helyi védekezés nem lehetséges pontos járványügyi ismeretek nélkül.

5. A Potenciálisan fertőző gócokban és azoknál akik sok emberrel találkoznak a foglalkozásul révén, az ott dolgozók rendszeres tesztelése és izolációja, ha pozitívok.

6. Aki kicsit is gyanús tünetekkel rendelkezik azonnal tesztelni és a karantént elrendelni.

7. Kontakt kutatás és izoláció a felismert gyanús betegeknél.

8. Tömegrendezvények megtiltása. (felvonulások, ünnepségek).

9. Maszkviselés a potenciálisan fertőző helyeken. Zárt tereknél ahol sok ember előfordul és azoknál akik sok emberrel találkoznak a foglalkozásul révén.

10. Személyi higiénia betartása.

11. Ha ismét felfut a járvány akkor szociális távolságtartás. (ha ismét felfut csak akkor!)

A fenti intézkedésekkel az élet nem áll meg és a gazdaság döntő többsége normálisan működtethető. Ezek elrendelése, megvalósíttatása, végrehajtása a kormány intézkedésein múlik. A 9,10,11 pont az ami rajtunk is.

Lehet nyavalyogni, hogy ezt is unjuk, ez se kell, mert (indok nincs, csak az, hogy minek), de akkor törődjünk bele, hogy a gazdaság ismét megfog állni és nagyságrendekkel több ember kerülhet a nyomor szélére. ha ezt akarjuk, akkor csak előre és továbbra is nyavalyogjunk, kényeskedjünk hisztizzünk az esetleges intézkedések miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31833) pjen válasza rsf (#31826) üzenetére


pjen
félisten

A 13. Havi nyugdíj?Ne röhögtess,4 év alatt?A kaja árak meg most mennek az egekbe.

(#31836) Ricardo


Ricardo
félisten

Belehalt a koronavírusba Nick Cordero színész

Nem úszta meg egy amputációval.

(#31837) Kékes525 válasza rsf (#31826) üzenetére


Kékes525
félisten

A 13. nyugdíjjal lehet önfényezést csinálni, a szappannal nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31838) pjen válasza Kékes525 (#31837) üzenetére


pjen
félisten

+1 :)

(#31839) Kékes525 válasza Ringman (#31835) üzenetére


Kékes525
félisten

A kérdés az, hogy mennyien fognak visszamenni? Gyanítom kevesen. Az egészségügyi személyzet jó része pedig, aki csak teheti, kifog menni nyugatra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31840) windlord válasza Ezekiell (#31828) üzenetére


windlord
őstag

Pécsen kettő is épül.

(#31841) Ezekiell válasza windlord (#31840) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hallelujah! Meg vagyunk mentve! :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31842) Csatravi válasza pjen (#31820) üzenetére


Csatravi
senior tag

Talán ha elolvasnád miről ment a diskurzus.
- "Ott viszont maszk nélkül összetömörülve ácsorognak mint a bárányok."
- "Akkor mar reggel 8-kor szepen kb. 100 fos sorban alltak az emberek, majd mindenkin maszk, s meg a tavolsagtartas is megvolt a legtobb reszen a masfel meter."

Erre írtam azt amit írtam.

(#31843) pjen válasza Csatravi (#31842) üzenetére


pjen
félisten

Elolvastam.Én a száz fős sorra irtam.Maga a 100 fős sor a nonszensz,maszkal vagy anélkül.

(#31844) Csatravi válasza Kékes525 (#31839) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát biztosan lesznek akik nem mennek vissza. Megértem őket.
És nem csak a gyermekorvosoknál de a háziorvosoknál, szakorvosoknál is fennáll ez a probléma. Lecsökken az ellátható esetek száma a bizonyos szükséges intézkedések miatt egyben megemelkedik az ellátásra várók ideje a létszámhiány miatt. Ez a kettős hatás szerintem megemeli majd a várólistát.

(#31845) Csatravi válasza pjen (#31843) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mondj egy megoldást rá!

[ Szerkesztve ]

(#31846) Stanlee válasza pjen (#31843) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem is nonszensz. Ha hidegebb lesz osszel, meg esik az eso, legalabb jol megfaznak, meg tudogyulladast is kapnak a sorbanallok. A teli idoszakrol ne is beszeljunk. Aki nem bir sokat acsorogni, az legalabb hamarabb kiszelektalodik, mondjuk elajul, rosszabb esetben lehet, hogy ott rogton megmurdal.

Tudom, akik ezt rendben talaljak, azok azt mondjak, hogy nehogy ma ne birja ki a sorbanallast a beteg, meg a maszkot, mert csak 10 percig kell viselni, blablabla. Az ilyen nem volt a magyar egeszsegugyben mar evek ota...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31847) pjen válasza Csatravi (#31845) üzenetére


pjen
félisten

Például ingyenes telefonos időpont foglalás.

(#31848) Ezekiell válasza Stanlee (#31846) üzenetére


Ezekiell
veterán

Két kérdésem van:

- ebből a 100 emberből valójában mennyinek kellett orvoshoz mennie? Nem az van, hogy azért (is) túlzsúfolt az egészségügy, mert túl sokan mennek feleslegesen orvoshoz?
- mi a megoldás? Mármint reális, megvalósítható megoldás.

(#31847) pjen az most is van, nem?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31849) Ringman


Ringman
nagyúr

egyre furcsább cikkek születnek:
DNA Linked to Covid-19 Was Inherited From Neanderthals, Study Finds

This piece of the genome, which spans six genes on Chromosome 3, has had a puzzling journey through human history, the study found. The variant is now common in Bangladesh, where 63 percent of people carry at least one copy. Across all of South Asia, almost one-third of people have inherited the segment.
Elsewhere, however, the segment is far less common. Only 8 percent of Europeans carry it, and just 4 percent have it in East Asia. It is almost completely absent in Africa.

preprint paper:
The major genetic risk factor for severe COVID-19 is inherited from Neandertals

(#31850) Lauda válasza pjen (#31847) üzenetére


Lauda
félisten

Ott nem tudom hogy van, de nálunk a telefonon foglalt időpontra érkezőkkel van sor. Győrben a petznél is kígyózó sorok vannak és mind időpontos. Egyrészt 10-15 percnél korábban be sem engednek. Aztán ott a procedúra a beengedéskor. Ezen kívül a rendelések is csúsznak általában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.