Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) t72killer válasza Alex91 (#31250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megyeszékletet olvastam:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31252) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ha még nem lenne elég bajunk....
Flu virus with 'pandemic potential' found in China

(#31253) Kékes525 válasza Alex91 (#31250) üzenetére


Kékes525
félisten

Már elég rég elkezdték vizsgálni a nagyvárosok szennyvizét, de még csak Budapestről láttam eredményeket. Ügyesen titkolják. Végül is mi köze hozzá az embereknek. Esetleg az eredmények láttán talán még valami intézkedéseket is követelnének.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31254) pjen válasza Kékes525 (#31253) üzenetére


pjen
félisten

Milyen intézkedéseket?Most olvastam B.Gy.ről nyilatkozó kórház igazgatót.Dr Trombitás azt mondta a tesz is lehet hibás.Ötből öt teszt lehet pozitív,később ugyanaz az öt teszt negatív.Ennyit a szakértőkről.Lehet,hogy a halottak felének köze sincs ehhez a vírushoz.

[ Szerkesztve ]

(#31255) Parci válasza pjen (#31254) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31256) Rage47 válasza F34R (#31239) üzenetére


Rage47
veterán

most látok egy olyat random, hogy "depresszió, heresérv". ennek mi köze a vírushoz?
amúgy lehet kérni, hogy ne írják be az embert vagy legalább a betegségeit ebbe a hülye listába? jogi úton megoldható vagy hogy?

(#31257) pjen válasza Rage47 (#31256) üzenetére


pjen
félisten

azért írnak valamilyen betegséget,nehogy kiderüljön nálunk a makk egészségeseket is elviszi a vírus.Fertőzöttek száma alapján így is borzasztó a halálozási statisztikánk.

(#31258) Rage47 válasza pjen (#31257) üzenetére


Rage47
veterán

igen ezt vágom
amúgy még az érdekelne, hogy hol kapják el még mindig az emberek? kórházakban terjed, vagy simán a boltban is elkaphatom? persze költői kérdés
tegnap a fodrásznál nulla emberen volt maszk, meg sem lepődtem már. én meg álltam hülyén maszkban

[ Szerkesztve ]

(#31259) t72killer válasza pjen (#31254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, lottó5ösöd is lehet 3x egymás után...

#31260: ja, én meg 3x megvertem pókerben a Brunei szultánt... Nem skandináv lottó:P

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31260) pjen válasza t72killer (#31259) üzenetére


pjen
félisten

már kétszer volt. :)

(#31261) Kékes525 válasza pjen (#31254) üzenetére


Kékes525
félisten

:U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31263) Parci válasza ollie (#31262) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ncc ftw!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31264) Ringman válasza ollie (#31262) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom mennyire releváns ez ilyen alacsony átfertőzöttség esetén, a cikkben is ez van:

A Science által megkérdezett független szakértők szerint az oslói kutatás eredménye nem azt jelenti, hogy az edzőtermek biztonságosak. Darren Dahly, a Cork University College epidemiológusa szerint a vizsgálat heteiben Oslóban naponta csak néhány új esetre derült fény, a legmagasabb fertőzésszám 24 volt naponta. Ez azt jelenti, hogy a kutatásban részt vevők nagyon alacsony kockázatnak voltak kitéve ahhoz, hogy értelmezhető különbséget mutathassanak ki a két csoport között.

(#31265) Ricardo válasza ollie (#31262) üzenetére


Ricardo
félisten

A lényeg.

"A szigorú higiéniai és távolságtartási szabályok betartásával ezekben az edzőtermekben az önkéntesek egyik fele csak egymással és a személyzettel találkozhatott."

Ez egy kísérlet esetén kivitelezhető. Egy tömött konditeremben a mindennapokban ez nem biztos hogy meglenne.

(#31266) Rive válasza ollie (#31262) üzenetére


Rive
veterán

Ez a kép van az eredeti cikkben, az aláírás szerint egy kaliforniai edzőteremről, mint illusztráció a megfelelő távolságtartásról edzőterem esetére:

Egyrészt tudom, hogy akik itt a maszk ellen ágálnak tuti, hogy nem szeretnének fóliasátorban edzeni: mégis ez a cikk fog előkerülni, mint afféle szóbeszéd alapú engedély gyúrásra.

Másrészt zárt térben az a félig nyitott fóliasátor ~ sz@rt nem ér aeroszol alapú terjedés ellen, pláne, hogy a mozgás (és a klíma) folyamatosan kavarja a levegőt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31267) Parci válasza Rive (#31266) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg azért nem az a jellemző terjedési mód

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31268) Rive válasza Parci (#31267) üzenetére


Rive
veterán

Az edzőterem csak még egy zárt tér, amit rendeltetésszerű használat közben kifejezetten telilihegni szokás (illetve hőség idején becsukott ablaknál még légkondival bolondítani).

Valóban csak egy specifikus közösséget érint, tehát nem lehet mondani, hogy jellemző lenne, de ugye pl. a templomi kóruspróba se 'jellemző'. Csak híres/hírhedt.

Párhuzamnak amúgy én pl. a lengyel szénbányászokat venném.

Értem én, hogy alacsonyabb kockázatú időkben/helyeken a kényelem nyer, de aztán ugye az alacsonyabb kockázatú helyekből lesznek később a magas kockázatú helyek.

Úgyhogy a magam részéről inkább a szabadtéri izmozást javasolnám azoknak, akik törődnek a kockázatokkal.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31269) syberia


syberia
veterán

Váci Női Kézilabda Sportegyesület közleménye:

"A múlt héten több játékosunknál jelentkeztek minimális COVID-19 tünetek, amely íz és szagérzékelés vesztést jelentettek. A tünetek megjelenése után PCR tesztet végeztünk a csapat tagjainál, amely jelenleg 10 főnél mutatta ki a korona vírus fertőzést! A szakmai stáb összes tagja és néhány játékos teszt eredménye viszont negatív lett."

https://howbad.info/

(#31270) Parci válasza Rive (#31268) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

totál baromság edzőteremben nyomulni járvány közepén (bármilyen járvány esetében), ne érts félre. de azért a fotód alapján olyan nagyon nem rettegnék a fertőzéstől azon a konkrét helyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31271) perempe válasza syberia (#31269) üzenetére


perempe
addikt

kell-e erőltetni az élsportot ebben a helyzetben? szerintem nem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31272) Rive válasza Parci (#31270) üzenetére


Rive
veterán

Hát, az öltözőről nincs fotó, de a terem alapján tényleg tisztességesen próbálkoznak...

Az a fóliasátor jellegű dolog ~ olyan, mint a 'hapcifal' (*) az üzletek pénztárosainál. Ha csak az a pár szó, amit fizetés közben kiejtenek a felek akkor véd és kényelmesebb, mint az arcpajzs. De ha egy belihegett, gyengén szellőztetett üzletről van szó, akkor ~ mindegy.

(*) loptam, más nevezte el így: találó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31273) t72killer válasza Rive (#31268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én sem értem, mi a különbség az edzőterem és egy húsüzem között:F? Utóbbiak nyitva voltak a járvány idején, meg is lett a következménye - de valamilyen szinten muszáj volt üzemeltetni őket, különben sokak kaja nélkül maradnak.

++1 a szabadtéri edzésre, kifejezetten támogatnám a konditermek kintre/jól szellőző sátorba költöztetését! Az öltöző-zuhanymegoldásokat is át kell gondolni, magashőfokú szaunával lehetne esetleg valamit ügyeskedni, az a látogatók szervezetéből is segítene kiölni a vírust. +elég komoly fegyelmezettséget feltételez a koncepció, hogy használat után mindenki rendesen lefertőtlenítse a gépeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31274) DarkByte válasza Parci (#31270) üzenetére


DarkByte
addikt

Most már két hete én is járok edzeni. Amíg ilyen nyári meleg van edző cuccban megyek-jövök, nem használom az öltözőt, tusolót. Most még meg lehet csinálni, télen már eléggé reménytelen. A termet lényegében teljesen keresztbe szellőztetik, így nem sokban más, mintha szabadban lennénk.

Nyilván mindenki máshogy áll hozzá és teljesen szíve ügye; én június eleje óta tkp. elengedtem a témát, pedig előtte azért én is paráztam rajta, de már egyszerűen a körülmények nem teszik reálissá, hogy ennyit pörögjek rajta. Az életnek is mennie kell tovább.

Most úgy vagyok vele, hogy próbálom kihasználni a nyári pár hónapot amit úgy tűnik nyertünk valami csoda folytán. A késő ősz/tél lehet megint a lakás négy fala közt fog telni.

[ Szerkesztve ]

(#31275) radi8tor válasza Rive (#31266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj te semmivel nem vagy elégedett. Ez a fóliasátor igen is jó megoldás.

⭐ Stella

(#31276) Ezekiell válasza DarkByte (#31274) üzenetére


Ezekiell
veterán

Most úgy vagyok vele, hogy próbálom kihasználni a nyári pár hónapot amit úgy tűnik nyertünk valami csoda folytán. A késő ősz/tél lehet megint a lakás négy fala közt fog telni.

jaja, valahogy így

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31277) Ringman válasza perempe (#31271) üzenetére


Ringman
nagyúr

főleg hogy kiderült, mindegy mi van a pályán, ha utána meg elmennek bulizni (adria tour)

(#31278) Imilenni


Imilenni
addikt


Most akkor a politika jöhet ide? Végülis a kormány Koronavírus szócsöve osztotta meg :F

Press "F" to pay respects.

(#31279) t72killer válasza Imilenni (#31278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez erősen politika, a reálfizetések aligha emelkedtek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31280) Imilenni válasza t72killer (#31279) üzenetére


Imilenni
addikt

Hát annyit tudok hogy az elmúlt 3 hónapnak köszönhetően majdnem 250e forintól estem el, miközben alig volt beteg az országban.
Vicces lesz, főleg ha jön a 2. hullám.. :(

Press "F" to pay respects.

(#31281) ollie válasza Imilenni (#31278) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De hát a KSH-nak mindig lehet hinni, nem? :DDD

***

(#31282) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

English may be forced to quarantine if they travel to Scotland

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31283) F34R válasza pjen (#31257) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah most az embert azert elgondolkoztatja, ha ilyeneket irnak a "halal okahoz" akkor kb minden masodik embert lehetne temetni..
Szerintem a depresszioba es a hereservbe nem lehet belehalni, meg akkor sem ha cov-sars2-vel vagy fertozve. Daganatos betegsegek, leguti betegsegek, vagy amik az immunrendszert amugy is gyengitik, azokrol elhiszem hogy konnyen hozzasegitenek a halalhoz.

(#31284) ollie válasza F34R (#31283) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazából minden hozzájárul, ami gyengíti és/vagy megterheli az immunrendszert. A depresszió pl kifejezetten gyengíti.

***

(#31285) F34R válasza ollie (#31284) üzenetére


F34R
nagyúr

Az kronikus sztressz is? Ne paraztass be :DDD

(#31286) Rive válasza F34R (#31285) üzenetére


Rive
veterán

Még a kialvatlanság is :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31287) F34R válasza Rive (#31286) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogyne. tartosan nem alszol eleget persze hogy meghalsz.

(#31288) Lauda


Lauda
félisten

Kiderült: így teljesített az egészségügy a járvány alatt

Szokásos propaganda rizsa. Tök jó akkor minden. Hányan haltak bele ebbe a hentesmódszerbe? Hányan rokkantak le örök életükre? Vagy majd fognak ezután, mert nem kerülnek időben az ellátásba vissza? Ja azt nem tettük a csomagba....

[ Szerkesztve ]

(#31289) Imilenni válasza Rage47 (#31256) üzenetére


Imilenni
addikt

Akkor maradjak otthon?
Az első játszik, valszeg a másik is.
Hát ez eléggé vicces :U
Orvoshoz meg egy élet mire eljutok, mert az idősek már hajnalban ott vannak, én meg utazzak be kétszer időpontért, mert aznapra kell, igaz hogy 7 órával később van rendelési idő, én meg 25km-re lakom onnan, de who cares :F
Szánalmas ami az országban folyik, az is hogy rengetegen tapsolnak mellé :C

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#31290) Stanlee válasza syberia (#31269) üzenetére


Stanlee
őstag

Es mennyien kerultek korhazba, vagy haltak meg a sportolok kozul?

Tokre nem ertem, hogy miert hir, ha valaki koronavirussal fertozodott meg. Influenza az mar smafu? :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31291) F34R válasza Lauda (#31288) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah jah, iden nyaron harom szakrendelesre kellett volna elmennem:
Kardiologia, Belgyogyaszat, Endokrinologia.
Harombol haromra, ha most kernek idopontot akkor valamikor oktoberre kapnek. Most ezzel nem akarok idot pazarolni, meg penzt sem.

(#31292) lacos001


lacos001
senior tag

Dr. Gődény....., nem ő beszél! ;]

[link]

(#31293) Kékes525 válasza Stanlee (#31290) üzenetére


Kékes525
félisten

Te tudod, hogy milyen szövődményei lehetnek a koronavírusos fertőzésnek? :U Náluk is lényeges, mert megtámadta az idegrendszerüket (íz és szagérzés elvesztés is van a tünetek között) is, ami lehet hogy maradandó károsodást okoz. Még nem tudjuk. Másrészt 2-3 hét után is súlyosbodhat. Akár rossz esetben halálhoz vezethet. Sokkal nagyobb a koronavírusnak a halálozási rátája mint az influenzának. Úgyhogy ne terjessz fake newst. Zállatorvostól:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31294) fatal`


fatal`
titán

(#31295) lacos001 válasza fatal` (#31294) üzenetére


lacos001
senior tag

Gondolod sosem történt ilyen a "csak" influenzától?
Mesevilág... .. :U

(#31296) Stanlee válasza lacos001 (#31295) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem, mert arrol nem irt az index.

Amugy ez szomoru, ha barki megbetegszik. Nehogy azt gondoljatok, hogy en itt barkinek is a betegseget kivanom, de akkor emlekezzunk mar meg azokrol is majd, akik influenzavirussal fertozodnek, vagy amiatt kerulnek korhazba, ne csak a koronavirusosokrol.

Tudom, ez itt a koronavirus rettego topik, de azert nagyon sok mas betegseg is van, amitol tartani lehet, ne misztifikaljuk mar tul a koronat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31298) Kékes525 válasza Stanlee (#31296) üzenetére


Kékes525
félisten

" ne misztifikaljuk mar tul a koronat."

Te szándékosan nem akarod érteni. :U Ez új vírus, és nem ismerünk védőoltást és gyógyszert sem ellene. Nem ismerjük teljesen a betegség tüneteit sem, és még inkább nem ismerjük a szövődményeit. Ráadásul nagyon alattomosan és gyorsan terjed, ami megnehezíti a védekezést ellene. Még egy ilyen másik aktív kórokozót nem ismerünk. Ennyi nem elég neked?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31299) t72killer válasza Stanlee (#31296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bagatellizálókat látok inkább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31300) Ringman


Ringman
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.