Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31301) Kékes525 válasza t72killer (#31299) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyesek csak azért bagatellizálják, mert azt gondolják, hogy rájuk nem veszélyes és számukra a másik ember nem számít. Pedig mindenkire veszélyes lehet [A 20-44 évesek közül majdnem feleannyian kerülnek kórházba koronavírus miatt az USA-ban, mint a 65 év felettiek közül], pláne ha elbagatellizáljuk.
[Most a fiatalok között terjed a koronavírus az Egyesült Államokban]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31302) F34R válasza Kékes525 (#31301) üzenetére


F34R
nagyúr

Elejen en is elbagatellizaltam, majd atastem a lo masik oldalara, foleg hogy egyre tobb az olyan hir hogy egeszsegesek is meghaltak. Ha tudni lehetne elore hogy alakul a fertozes, milyen betegsegek a "trigger"-ei, akkor rajtam kivul meg tobb ezer ember virnyakolna. Sajnos minnel tobb
"bajod" van hatvanyozodik a mortalitasi hajlam.

(#31303) Csatravi válasza Imilenni (#31289) üzenetére


Csatravi
senior tag

"....én meg utazzak be kétszer időpontért...."
Telefonon ?

(#31304) radi8tor válasza F34R (#31302) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Viszont sosem késő változtatni a rossz szokásokon és egészséges életmódot élni.

⭐ Stella

(#31305) Csatravi válasza Lauda (#31288) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez melyik országban van ?

(#31306) F34R válasza radi8tor (#31304) üzenetére


F34R
nagyúr

Harom honap eleg? :DDD

(#31307) Csatravi válasza F34R (#31283) üzenetére


Csatravi
senior tag

Majd ha a tyúkszem is bekerül......

(#31308) radi8tor válasza F34R (#31306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

3 hét alatt átalakulnak a pályák az agyban, kb ennyi idő egy új szokást rendszeresíteni.

⭐ Stella

(#31309) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A Variety azt írja, hogy hiába szavazta meg az EU, hogy az USA-nak nem nyitják meg az EU külső határait, Magyarország kivételt tesz, hogy amerikai filmesek tudjanak az országban dolgozni.

eztígyhogy?

(#31310) Imilenni válasza Csatravi (#31303) üzenetére


Imilenni
addikt

Nincs :)
Hidd el, próbáltam már, magát az orvost is kérdeztem, (jelzem Ő volt a város polgija), azt mondta nincs rá lehetőség.
2020 :K

Press "F" to pay respects.

(#31311) p76


p76
senior tag

Sok tudományellenesség=sok fertőzés
A Nemzeti Allergia- és Fertőzéstudományi Intézet (NIAID) igazgatója szerint a lakosság nagy része egyszerűen nem áll készen arra, hogy felelősségteljesen álljon a járványhoz.

(#31312) t72killer válasza Ringman (#31309) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Krvajó... Ilyenért nem kéne kivágni az országot Schengenből instant?

#31311: nem lep meg: tömegek végeznek olyan tevékenységet, aminek 0 ésszerű produktuma van és nemhogy más, de a saját életét teszik vele tönkre: keménydrogok, dohány, alkoholizmus... Az ember nem tudatos lény, a (nem csak magyar...) népesség felének intelligenciája valahol a szürkemarha és a házimacska szintje között mozog.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31313) Ezekiell válasza Ringman (#31309) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szted hogy? Ott a cikk utolsó mondata.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31314) Csatravi válasza Imilenni (#31310) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ez elég gáz mivel tudtommal előírás a telefonos időpontkérés.

(#31315) t72killer válasza Ezekiell (#31313) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megirigyeltük Írország és az Apple táncát... Sajnos itt a beözönlő pénzekből nemigen lesz gazdasági fejlődés + magyarisztánban kiderült, hogy az emberélet sem számít.

Tartok tőle, idén izgalmas lesz magyar útlevéllel utazgatni a kontinensen...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31316) Csatravi válasza Ezekiell (#31313) üzenetére


Csatravi
senior tag

A pénz mindenek felett!

(#31317) Imilenni válasza Csatravi (#31314) üzenetére


Imilenni
addikt

Itt inkább bejelentkezel, hogy aznap érkezel majd.
Lehet időpontot foglalni, 2 hónapra előre (igen urulógushoz 2 hónap!!!!!)
Nem is a járkálás a bajom, hanem hogy aznapom kilőve, mert hiába jelentkezek be, van hogy 5-6 órát ott kell várnom.
20-ból már 5 nap szabim csak erre ment el :D
Szeretem az országot az a lényeg!

Press "F" to pay respects.

(#31318) perempe válasza Imilenni (#31317) üzenetére


perempe
addikt

a helyi kórházban a járvány előtt 1+ évvel fél évet(!) mondtak kardiológiára. szerencsére gyermekorvos anyám beprotezsált, ill. nem volt bajom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31319) F34R válasza radi8tor (#31308) üzenetére


F34R
nagyúr

Probalkozok... remelem sikerul.. most kileptem az eterbol. ;]

(#31320) Stanlee válasza Kékes525 (#31298) üzenetére


Stanlee
őstag

- Oltas most meg nincs ellene, de ha lesz, akkor azert nem lesz egyik se jo, mert a kicsi kinai, Trumpli, Merkel, Gates finanszirozta, le akarja igazni a vilagot, nem probaltak ki elegge, stb. Mindig lesz kifogas, hogy miert nem jo, ugyanugy, mint az influenzanak, ahol sokszor nem talaljak el hogy melyik torzs fog adott evben fertozni es nem tul sokat er az oltas. Ha lesz oltas, talalsz te es a tobbiek kifogast ellene.

- Nincs gyogyszer: akkor az a rengeteg ember, aki korhazba kerult majd kijott, akar ha intenziven is volt, akkor azok mitol gyogyultak meg? Bementek a noverek meg az orvosok imadkoztak ertuk es a szentlelek meggyogyitotta oket? Nem, rengeteg gyogyszert hasznalnak, ahogy mas betegsegeknel sem egyetlen gyogyszer lesz "A gyogyszer", hanem tobbfele gyogyszer fog segiteni a betegeken. De nektek a remdesivir vagy mi az sem jo, mert nem, mert abba akartok kapaszkodni, hogy nincs gyogyszer es kesz.

Par honapja az volt a baj, hogy nincs eleg lelegeztetogep, van eleg, mar nem hozzatok fel okkent, hogy miert rettegjunk. Ugyanigy regebben az agyak szama, meg a xar magyar egeszsegugy, meg hogy nem mernek, meg nincs teszt - mindig van kifogas, mindig talaltok valamit, amit ok kent hozhattok fel, hogy marpedig mennyire szornyu ez a virus, ill. amit okoz akar szovodmenykent is. Beszeltel olyannal, aki elvesztette a munkajat, nem tud enni, kitettek a kecobol? Na az is eleg szornyu.

Annyi mas betegseg meg szenvedes van ezen a kva foldgolyon, hogy ki se lehet mondani, de a virus ellen mekkora penzeket megmozgatnak az egyes orszagok, de ez se eleg nektek. Rak? az nulla, semmi, csak a korona. Sziv es errendszeri betegsegek? Diebetesz? Bakterialis vagy egyeb virusos fertozesek, amiket mi nem ismerunk, de mondjuk Afrikaban meghalnak tole rengetegen? Ez mind semmi, ezekkel nem foglalkozunk, nem foglalkozik a politika, nagyjabol senkit nem erdekel, de a virus az mindenek felett, mert az megbetegit.

Ez a velemenyem az egeszrol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31321) t72killer válasza Stanlee (#31320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rák nem úgy terjed, hogy elénekli melletted valaki az Ave Maria-t. És egyébként évente dollártízmilliárdok mennek rákkutatásra, normális helyen egyáltalán nem veszik semmibe a problémát - és normálisan működő helyen az onkológiáról se dobnak ki, mert "most korona van"...

A magyar eü nem lett "élesben tesztelve" hálistennek. Hogy ebből hogyan következik az, hogy "ezcsakegyinfluenza" nekem nem világos:F

"nincsgyógyszer-téma": szerinted ha egy kórra van használható gyógyszer+használják, akkor abban pikpakk kinyúl félmillió ember+tartós szervi károsodása lesz még kitudja mennyinek (erről vhogy még mindíg késnek a statisztikák) pár hónap leforgása alatt?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31322) Csatravi válasza Imilenni (#31317) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az a baj hogy nagyon sokan aznapra szeretnének időpontot. Ez viszont nem megy. Kinek mondja a dolgozó hogy maga jöhet maga meg nem? Mi alapján válogasson? (sürgősségi esetet leszámítva) Így lennének olyanok akik soha sem jutnának be. Nehéz ügy. Ha sorszám van akkor az a probléma, ha időpont van akkor meg az. Mindegyiknek vannak nagy hátrányai ami elégedetlenséget szül.

(#31323) ollie válasza Stanlee (#31320) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

- Nincs gyogyszer: akkor az a rengeteg ember, aki korhazba kerult majd kijott, akar ha intenziven is volt, akkor azok mitol gyogyultak meg? Bementek a noverek meg az orvosok imadkoztak ertuk es a szentlelek meggyogyitotta oket? Nem, rengeteg gyogyszert hasznalnak, ahogy mas betegsegeknel sem egyetlen gyogyszer lesz "A gyogyszer", hanem tobbfele gyogyszer fog segiteni a betegeken. De nektek a remdesivir vagy mi az sem jo, mert nem, mert abba akartok kapaszkodni, hogy nincs gyogyszer es kesz.

Innentől egy hozzászólásodat sem lehet komolyan venni. Vagy teljesen dilettáns vagy, vagy egy troll.

***

(#31324) pjen válasza t72killer (#31321) üzenetére


pjen
félisten

Nem lett élesben tesztelve???Igazolt fertőzés arányosan nem sok országban haltak meg annyian mint nálunk.

(#31325) Imilenni válasza Csatravi (#31322) üzenetére


Imilenni
addikt

Állítólag az alapján döntik el, hogykinek mi baja van.
Úgy kerültem be hogy se ülni, de még feküdni sem bírtam olyan fájdalmaim voltak.
(fájdalom csillapító meg igazából nem is ért semmit :D )

4 órát vártam akkor, és persze megkérdeztem a körülöttem lévőket hogy mibajuk van, el is mondták, őszintén inkább lettem volna a helyükben (szinte utoljára hívtak be, pedig elég komoly baj volt!!).
Szóval a korra mennek, ezt így nyugodtan kijelenthetem, 1x volt az, hogy éppen találtam egy ismerőst aki telefonált, hogy ugyan hívjanak már be mert beszarok a fájdalomtól :D
Szóval én megértem, józsibácsi este nem tud hugyozni az fontos, de amikor órákon múlik hogy lehet-e gyermekem valaha, az ráért utoljára :(((

Press "F" to pay respects.

(#31326) radi8tor válasza Imilenni (#31325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bászki. :(

⭐ Stella

(#31327) Sub-S válasza pjen (#31324) üzenetére


Sub-S
senior tag

Kapacitásra gondolt szerintem.

(#31328) Imilenni válasza radi8tor (#31326) üzenetére


Imilenni
addikt

Hát vicces volt na, amikor az orvos első szavai azután hogy elmondtam a panaszt ez volt:
De hát miért nem jött be korábban?
(Nem is értettem mit hitt, majd 20 évesen biztos azért megyek urulógiára mert lógni akarok vagy valami? :D)
Később sem számított, bár akkor már tudtuk hogy nincs akkora baj.

Nem megy a fogalmazás most, de értsétek ahogy értem.

Régebben is voltak már sztorik a J.berényi korházzal.
Hagy ne említsem amit a sürgősségin csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#31329) radi8tor válasza Imilenni (#31328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna a várósorban ritkán van prioritás alapján a behívás. (mindenkinek a saját kínja a legsürgetőbb)

⭐ Stella

(#31330) Imilenni válasza radi8tor (#31329) üzenetére


Imilenni
addikt

Hát igen, ez érthető persze.
Nemtudom más országokban hogy megy ez.
Tudom, lehetőség van mindíg magánorvosra, de lassan már csak odajárok :D

Press "F" to pay respects.

(#31331) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Ez sem meglepő...

(#31332) pjen válasza Sub-S (#31327) üzenetére


pjen
félisten

Nem volt w fertőzött?Szerencsére.Ötezerből hatszáz meghalt.Mi lett volna,ha telt ház van.

(#31333) Csatravi válasza Imilenni (#31328) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nézd azt nem vitatom, hogy az eü-ben is vannak olyan dolgozók akik nem lennének odavalóak. Sajna a nincsből (Se pénz se normális emberanyag és az egyikből következik a másik) nehéz összehozni már hogy flottul menjen minden. És ez csak egyre rosszabb lesz szerintem. Ahol meg még működik úgy ahogy rendesen ott meg kidolgozzák a belüket és a lelküket is a dolgozók. A fizetésüket meg had ne említsem mert annyira siralmas.
Azt is meg kell említeni, hogy vannak olyan kötelmek amik betartása keményen hátráltatja a munkavégzést.

(#31334) Imilenni válasza Csatravi (#31333) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha már itt tartunk, végüls megkapják a br 500e-t ?
Már rég láttam róla bármit :F

Press "F" to pay respects.

(#31335) t72killer válasza pjen (#31324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez csak azért van, mert csesztek tesztelni. Hol volt a "kipucolt ágyakat feltöltő" betegdömping, amire állítólag készültünk? Sehol, a járvány hálistennek elakadt még olaszo.-ban.

Persze értemén, a hiányos tesztelés miatt is jár elvben egy fekete pont, de hasonló az eset a vizsgatételek felét meg nem tanuló, de szerencsésen húzó diákhoz: Európai viszonylatban alacsony halottszámmal úsztuk meg ezt a kört - és teszteletlen halottak ezrei sem feszegetik a statisztikát/temetőket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31336) Csatravi válasza Imilenni (#31330) üzenetére


Csatravi
senior tag

A magánorvos is csak részmegoldás. (nem is engedném a mai felállásban működni) Addig működik a magánorvos míg finanszírozható baja van a betegnek.

(#31337) Imilenni válasza Csatravi (#31336) üzenetére


Imilenni
addikt

Igen, csakhogy már ott tartok hogy a legkissebb bajommal is odamegyek, mert ott legalább elhiteti hogy törődik velem (legalábbis a pénzemmel).
Pl a fogorvos nettó ilyen.
Nem is értem aki TB-s fogidokihoz jár :D

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#31338) Csatravi válasza Imilenni (#31334) üzenetére


Csatravi
senior tag

Majd meglátjuk a hétvégén vagy a jövő hét elején.

(#31339) Csatravi válasza Imilenni (#31337) üzenetére


Csatravi
senior tag

"legalábbis a pénzemmel"
Ez a pontos kifejezés. Az egyik ismerősöm daganatos betegként ment egy nem kis hírű magánorvoshoz. Sok sok pénzért. Majd az állami rendszerben kötött ki mert nem sikerült a mutatvány. Sajna már nagyon rossz a helyzete.

(#31340) syberia válasza Ringman (#31309) üzenetére


syberia
veterán

Szerbiában most nagyon jó járványos filmet forgathatnának, a szereplők már beöltöztek a kórházi jelenethez:

Pici plusz infó a fotóhoz, a váróban próbálják ellátni a betegeket, és már húzzák fel katonai sátrakat a háttérben.

https://howbad.info/

(#31341) Stanlee válasza ollie (#31323) üzenetére


Stanlee
őstag

Ugy irod, mintha nem lenne semmilyen gyogyszeres kezeles korhazbakeruleskor, amivel legalabb a virusfertozes altal okozott tuneteket probalnak kezelni. Igen, abban igazatok van, hogy koronavirus specifikus gyogyszer (meg) nincs. ('Felve irom le, de pl. influenzavirus eseten is csak A es B ellen van gyogyszer, a C, ill. D torzs ellen nincs. A D torzsre meg megertem, hogy nem jelent problemat, mert meg nem fertoz emberek kozott, de az nem gond, hogy a C-re nincs?)

Amugy te is meg szerintem mindenki aki ide ir az dilettans a temaban, egyikonk se orvos-virologus, vagy ennek a teruletnek a szakembere, abbol probal meg valami ismeretre szert tenni, amit a neten talal, szoval maradok a troll kategoriaban, de nem kerek elnezest azert, mert mas a velemenyem, mint az ide irok tobbsegenek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31343) Ezekiell


Ezekiell
veterán

A komoly maszkok nagyon jól megállítják a kiköhögött cseppeket

És a komoly itt nem FFP3-at jelent.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31344) radi8tor válasza Ezekiell (#31343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tehát maszk nélkül is lehet élni ha a könyöködbe köhögsz. :D

⭐ Stella

(#31345) t72killer válasza radi8tor (#31344) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A könyököd dizájnjától és a reflexeidtől függ. Beszélni is a könyöködbe beszélsz?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31346) Ezekiell válasza radi8tor (#31344) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, de akkor lécci a könyöködbe köhögj minden egyes alkalommal, oda tüsszents, oda kiabálj, oda beszélj.. igazából tartsd a könyököd mindig a szád előtt szorosan :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31347) pjen válasza Ezekiell (#31346) üzenetére


pjen
félisten

Ha kinyithatnak a fűrdők és minden egyéb,a kézis lányok összeborulhatnak pedig a fele fertőzött,az eladókon nincs maszk a piacon,a gumisnál,orvosnál stb.Példálózhatnak itt bármivel.Ja,mikor megszünt a törzs mintha megölelték volna egymást.,maszk nélkül.

(#31348) ollie


ollie
MODERÁTOR

Körös-körül emelkednek a fertőzésszámok, Prágában búcsúbulit rendeztek a koronavírusnak
500 méter hosszú asztalt állítottak fel a Károly-hídon, az emberek egymás otthonról hozott ételeiből vacsoráztak

Ezek tényleg ennyire hülyék?

***

(#31349) t72killer válasza ollie (#31348) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem mondták még, hogy a homo sapiens-ben a sapiens a kezdetek óta nettó marketing?

Igen:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31350) Ezekiell válasza pjen (#31347) üzenetére


Ezekiell
veterán

Körülöttünk az összes országban emelkedik a fertőzések száma. De persze, kampányoljunk csak a maszk elhagyása mellett, mert minket megvéd a kipcsák vérünk gondolom. Ne amellett, hogy szabályosan hordják az emberek, az olyan meh, meg nem lesz tőle menő az ember - az elhagyás, na az! :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.