Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31551) pjen válasza ollie (#31546) üzenetére


pjen
félisten

Valoban,bár elég kezdeti stádiumban,de engedik.Viszont élő virus .mégsem irtam akkora baromsagot.ugyanazzal az eljárással mint a polio,stb.

[ Szerkesztve ]

(#31552) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#31550) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én is így gondolom....

(#31553) Rive válasza aprokaroka87 (#31549) üzenetére


Rive
veterán

Tehát ki lehet jelenteni hogy már 0% esélyünk van lassítani.

Pillanatnyilag csupán néhány országban/helyen jutott el a helyzet arra a pontra, hogy ez így igaz legyen. Technikailag még az USA is képes lehetne hatékonyan lassítani, megfogni a terjedést, más kérdés, hogy a vezetés megosztottsága ehhez mit tesz hozzá.

Erősen szöget ütött viszont a fejembe, hogy az USA mit kezdene most/ilyen állapotban valami kényesebb katasztrófával, Csernobil kaliberében, mondjuk.
Illetve, a dolog ugye már meghaladta azt a kalibert bőven, szóval mondjuk úgy, hogy Csernobilhoz hasonlóan érzékeny témakörben. Valami vegyi cucc, pl.

Ha tudtuk volna hogy érkezik, létezik talán lehetett volna valamit tenni.

Szerintem ~ az óta nem kérdéses még laikus szinten se, hogy jön, amióta az olaszok úgy besz*pták. Március, április?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31554) radi8tor válasza Rive (#31553) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ejnye. Nekünk nem szabad influenzához hasonlítani, de te Csernobilon gondolkozol?
Egy atomkatsztrófa GENERÁCIÓK életét befolyásolhatja.

⭐ Stella

(#31555) Rive válasza radi8tor (#31554) üzenetére


Rive
veterán

A greenpeace összes igyekezete arra volt elegendő, hogy úgy millió körülre feltornássza a hosszú távú, összefüggésbe hozható halálesetek számát. Ezt a becslést szakértők ~ egyhangúan kiröhögik.
A legelszáltabb, de még valamiféle alapokon álló becslés 200k körül van ha jól emlékszem, de ez is már inkább csak fejcsóválást szokott kiváltani.

Szóval, így fél év alatt félmilliónál ez a témakör már nincs asztalon, a dolog eldőlt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31556) aprokaroka87 válasza Rive (#31553) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha igaz hogy az Olaszoknál már november-ben volt 100 egynéhány tüdőgyulladás-ban elhunyt beteg akkor igazából már teljesen mindegy hogy Március vagy Április.
4-5 hónap alatt eleve úgy volt esélye terjedni hogy 100%-ban biztonság-ban volt.

Mivel sehol sem akkor jelent meg a virus elég nagy eséllyel, amikor megjelent az első beteg az adott országban így olyan szépen terjedt hogy csak pislogunk.

Viszont a jövöben lehet el kellene majd azon gondolkodni, hogy valamilyen formában sokkal jobban figyelni arra ha valahol gyanúsan megnövekszik a tüdőgyulladás-ban elhunytak száma.

(#31557) F34R válasza Rive (#31553) üzenetére


F34R
nagyúr

Az hetes szintu katasztrofa volt.. olyat ne akarj sosem.

(#31558) Rive válasza F34R (#31557) üzenetére


Rive
veterán

Franc se 'akar' olyat. Csak eléggé zavaró gondolat, hogy ilyen hozzáállással/állapotban mit is csinálnának vele :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31559) Ezekiell válasza F34R (#31557) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem hinném, h akar olyat, csak feltette a teoretikus kérdést, hogy vajon mit csinálna az USA olyan helyzetben a jelenlegi politikai megosztottságában.
De abban egyetértek, hogy ne hasonlítsuk Csernobilt semmihez se.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31560) Asbee válasza Kékes525 (#31548) üzenetére


Asbee
veterán

És mégsem nő rohamosan a halottak, vagy a kritikus állapotúak aránya....

(#31561) Parci válasza Asbee (#31560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aránya vagy száma?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31563) perempe válasza Ringman (#31562) üzenetére


perempe
addikt

Florida rekordot döntött, +10000 egy nap alatt

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31564) radi8tor válasza perempe (#31563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott van pénz pontatlan gyorstesztre.

⭐ Stella

(#31566) Ezekiell válasza radi8tor (#31564) üzenetére


Ezekiell
veterán

Honnan veszed, hogy pontatlan gyorstesztet használnak?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31567) pjen válasza Ezekiell (#31566) üzenetére


pjen
félisten

Ironizál.

(#31568) Ezekiell válasza pjen (#31567) üzenetére


Ezekiell
veterán

Viszonylag nehezen követhető, mikor irónia, és mikor nem az írása - ez esetben mea culpa.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31569) radi8tor válasza Ezekiell (#31566) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Honnan veszed hogy pontosat használnak? Senki sem tudja.
Én inkább a súlyos esetek számából vonok le következtetéseket mint a csillió számokból.

Meggyi: szupi cikk csak épp a fertőzöttek száma maradt le. 20 fős vagy 200 fős násznép ment karanténba?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31570) t72killer válasza Kékes525 (#31548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA és a 3. világ (LatAm, India) berobbanóban. Kb csak nézők vagyunk csak a műsorban, nagyon fontos teendő, hogy ezekkel a területekkel ne legyen személyforgalom.

#31549: a népsűrűség inhomogén eloszlása fog csak gátat szabni a terjedésnek.

#31550: még Svédországan is 20% körüli az átfertőzöttség, úgyhogy vissza-visszatérhet. Egy rakás kisebb-nagyobb országban újra emelkedik az esetek száma, ahogy lazul a fegyelem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31571) radi8tor válasza t72killer (#31570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a fegyelem lazul hanem kevesebb a korlátozás. Nem ugyanaz a kettő.

⭐ Stella

(#31572) Ezekiell válasza radi8tor (#31569) üzenetére


Ezekiell
veterán

Már nem azért, de te állítottad, hogy pontatlan teszteket használnak, neked kell bizonyítani, amit állítasz. A CDC elég jól leírja a jelenlegi protokollt, de szerinted hülyék és pontatlan gyorsteszteket használnak. Bizonyítsd.

És emlékeztetnélek rá, hogy ez PONTOSAN a rémhírterjesztés kategóriájába esik. Ha ugyanezt a magyarországi tesztelésről mondanád, de szó szerint ugyanezt, az konkrétan bűncselekmény lenne - de a topikban is tilos.

Lehet nem egyetérteni sok mindenben, azzal nincs is gond, de ez már sok. Moderátorként meg pláne. Kérlek, ne csináld.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31573) pjen válasza Ezekiell (#31572) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy félre értem,de mintha egy korház igazgató nyilatkozta volna B.Gy ügyében,hogy akár 5 teszt is lehet egymás után hibás.

(#31574) t72killer válasza radi8tor (#31571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet a fegyelem sose volt meg :F? Most mindenesetre nincs :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31575) radi8tor válasza pjen (#31573) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgyis mindig a korona-pártiaknak van igazuk. Nem ismerik a false positive fogalmát.

t72killer: az angoloknak már a tökük tele van a járvánnyal, nem lehet ennyi időn keresztül lockdown alatt tartani 21. században nyugati embereket.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31576) Nimrod válasza radi8tor (#31554) üzenetére


Nimrod
addikt

Félő, hogy ennek a gazdasági hatásai (értsd: durva munkanélküliség, éhező emberek) szintén generációkra fog kihatni.

(#31577) radi8tor válasza Nimrod (#31576) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kétségtelen, szerintem ezért sokkal lightosabbak lesznek nálunk a téli korlátozások. 2 leállást nem visel el a magyar gazdaság.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31578) Parci válasza radi8tor (#31575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor, ha egyszer jön egy komolyabb cucc, a xxi. szd-i nyugati ember majd meghal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31579) Ringman válasza radi8tor (#31575) üzenetére


Ringman
nagyúr

korona-pártiak

ezt miért kell?

(#31580) perempe válasza Meggyi001 (#31565) üzenetére


perempe
addikt

egy tünetmentes "német" volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31581) t72killer válasza radi8tor (#31575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja. Tehát kezdődnek az újabb lockdown-ok, avagy mégis...

#31578: Természetes szelekció/az ökoszféra önvédelmi lépése.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31582) Ezekiell válasza pjen (#31573) üzenetére


Ezekiell
veterán

Antitest tesztek kevésbé megbízhatóak, ez tény, éppen ezért tesztelnek minden antitest teszttel tesztelt pozitívat kétszer is. És nem csak antitest teszteket használnak, hanem PCR-t is.

Persze lehet 5ször egymás után pozitív, és mind fals pozitív, ahogy megnyerheted a lottó ötöst is egymás után ötször. Lehetséges - a valószínűsége más kérdés.

(#31575) radi8tor ahelyett, hogy elgondolkoznál kicsit, jön ez a lekezelő válasz. Korona-párti, mi? :U
Bizonyítani még mindig neked kellene, hogy amit állítasz (miszerint sok a fals pozitív az USAban), az igaz. Hajrá, mutasd meg, hogy nem csak a levegőbe puffogtatsz.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31583) radi8tor válasza Parci (#31578) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez pontosan így van. Természetes szelekció a szemünk előtt.

Ringman: anti-konteósok jobban hangzana?

Ezekiell: sorry ha az igazság fájdalmasan érint.

⭐ Stella

(#31584) Ezekiell válasza radi8tor (#31583) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szép érvelés, gratulálok. Még mindig várom, hogy bebizonyítsd, amit írsz. Eddig nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31585) Jablocskov válasza pjen (#31573) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem tudom volt-e? Zállatorvos kiváló videója teszt ügyben:

COVID-19: Mire mész a teszttel? ELLENANYAG-KIMUTATÁS

(#31586) radi8tor válasza Ezekiell (#31584) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem a bíróságon vagyunk. Semmit nem kell bebizonyítania senkinek. :U
Szú szá

⭐ Stella

(#31587) Ezekiell válasza radi8tor (#31586) üzenetére


Ezekiell
veterán

Milyen érdekes, hogy a "korona-páritaktól", ahogy te nevezed őket/minket, mindig elvárjátok a bizonyítást mindenről, de amint fordítva kellene működnie, azonnal "nem bíróság, nem kell bizonyítani" az érv.

Ez így teljesen komolytalan. De legalább mostmár tudjuk, hogy itt senkinek semmi véleményét nem kell alátámasztania bizonyítékokkal. Így sokkal könnyebb lesz a trollkodás. :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31588) radi8tor válasza Ezekiell (#31587) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

“Elvárjátok” - ez általánosítás.

Visszakerestem és 1 azaz egy alkalommal kértem bizonyítást majd 4 hónapon belül azt sem tőled.
Szerk-re: te trollkodsz most is. Én vitázok. Ugye nem kell linkelnem mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31589) Ezekiell válasza radi8tor (#31588) üzenetére


Ezekiell
veterán

"Korona-pártiak" - akkor ez mi? "az angoloknak tele tökük" - akkor ez mi?

Na jó, hagyjuk, semmi értelme ennek. Megyek rettegek tovább, te meg tagadd tovább.

Ha neked az a vita, hogy állítasz valamit, és amikor megkérnek, hogy ugyan mutass már az állításodra bármi bizonyítékot, a "nem bíróság nem kell bizonyíték" érvvel jössz, akkor ja, valóban vitázol. Mifelénk ezt nem hívják vitának.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31590) perempe válasza radi8tor (#31564) üzenetére


perempe
addikt

szerintem felelőtlen volt, eleve kevés a tünetmentes. igen, mindig ezzel példálozok.

véletlenül megnéztem egy interjút, én azt veszem ki (4:30-tól), hogy fél az iskolanyitástól a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31591) radi8tor válasza Ezekiell (#31589) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

“Angoloknak tele a tökük” - empátia és együttérzés, ami szemmel láthatóan hiányzik belőled mások iránt. A humán faktort nem lehet kivonni a képletből minden előnyével és hátrányával.

⭐ Stella

(#31592) t72killer válasza radi8tor (#31591) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nemigazán jók a humán faktorok felbecsülésében, lásd pl a brexit-népszavazásnak olyan formában meg se szabadott volna történnie (hanem pl alapból úgy teszik fel a kérdést, hogy a full no-deal-t is előnyben részesíti a szavazó?).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31593) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ma megütöttek a 7es buszon mert tudtukra adtam hogy maszkot kéne hordani

<3 hungary

/s

(#31594) Corleone33 válasza wjbhbdux (#31593) üzenetére


Corleone33
aktív tag

hmmm javítsatok ki kérlek ha rosszul tudom, de hol is vannak az ellenőrök akiknek ellenőriznie kéne hogy az emberek betartják e a távolságot/ hordanak maszkot?

ja, valóban;

"llenőrzik is a kötelező maszkviselést?Igen, az orr és a száj eltakarására vonatkozó előírás betartását a BKK ellenőrei és biztonsági őrök ellenőrzik. Az ellenőrzés célja nem a büntetés, hanem a megelőzés és a védelem. A BKK utazási feltételei szerint az az utas, aki veszélyezteti az utastársai egészségét, kizárható a szolgáltatásból - indokolt esetben az ellenőrzést végző személyek élnek is ezzel a lehetőséggel."

mert nagyon rémlik hogy a BKV anno ilyesmit jelentett be amikor visszaállt az elsőajtós felszállás

Mondjuk én eddig ellenőrt metró lejárón kívül még nem láttam, de tudja fene

Sofőr helyében eleve fel se engednék utast akin nincs maszk bár nem igazán tudom azokat hibáztatni akik inkább nem vállalják be a konfliktushelyzetet.. nincsenek agyonfizetve hogy idiótákkal szócsatázzanak akik csakazértse hordanak maszkot mert csak.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#31595) Kékes525 válasza Kékes525 (#31548) üzenetére


Kékes525
félisten

A jóslatom sajnos beteljesült.

[Mire számíthatunk a jövőben koronavírus-ügyben? - dr. Balkányi László a Klubrádióban (2020.07.01.)]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31596) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

fertöző verseny

nooormális?

(#31597) Asbee válasza Kékes525 (#31595) üzenetére


Asbee
veterán

Ez pedig csökken mellé, de gondolom nem számít

(#31598) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#31596) üzenetére


Kékes525
félisten

A vírusbagatelizálók, akik nagy ívben tesznek a másik emberre. Ezeket én büntetném.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31599) Kékes525 válasza Asbee (#31597) üzenetére


Kékes525
félisten

De, nagyon is számítana, ha igaz lenne. Sajnos nem igaz, mert a súlyosak száma is növekszik, ahogy az új halottak és az aktív esetek száma is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31600) S e t h válasza wjbhbdux (#31593) üzenetére


S e t h
nagyúr

Rosszul mérted fel az erőviszonyokat.
Egy hipermarketben sok dolgod lenne, de az már társas meló, Paul Kerseyként rizikós.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.