Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) perempe válasza Kékes525 (#31500) üzenetére


perempe
addikt

az új esetek a váci kézis lányokkal lehetnek összefüggésben.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31502) pjen válasza Sub-S (#31498) üzenetére


pjen
félisten

miért,lehet pont neki van igaza

(#31503) Kékes525 válasza perempe (#31501) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, mivel ők is terjesztők. Addig szabadon mozogtak, míg le nem tesztelték őket. Ma is 9 új eset volt. Horvátország, nálunk sokkal alacsonyabb szintről, meghússzorozta az esetszámot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31504) pjen válasza Kékes525 (#31499) üzenetére


pjen
félisten

1,Egy hónappal ezelőtt még azt ajánlották mindent fertőtlenitsünk.Biztos terjed cseppel,de lehet,hogy nem csak.
2,ez minden fertőző betegségre igaz.
3,ez szintén igaz minden járványmál
4,ezeket akár macska körmözhetném is.
5,Ez megint nem korszakalkotó felfedezés
6,De vakcina nincs.
7,nem sok vírusra van konkrét gyógyszer,ami valóban elpusztítja,nem csak vissza szorítja.
8,Zömmel?ez mit jelent?Minden betegséget könnyebben kap el akinek van alap betegsége.DEPRESSZIÓ???
9,Az hogy milyen a felépítése,sajnos irreveláns,azt kéne tudni mitől fertőz.
10,A meterológus nőnek például bőr tünetei vannak.Az a szó,hogy legtöbb nem mond semmit.Főleg,hogy minden héten van valami friss tünet.
Nem mondom hogy semmi,de elég sok álltalánosságot tartalmaz. :)

(#31505) fatal` válasza pjen (#31504) üzenetére


fatal`
titán

"Az hogy milyen a felépítése,sajnos irreveláns,azt kéne tudni mitől fertőz."

Ekkora emeletes baromságokat ne írjunk már. Szerinted a vakcina és gyógyszerkutatáshoz mi kell?

(#31506) Kékes525 válasza pjen (#31504) üzenetére


Kékes525
félisten

:U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31507) pjen válasza fatal` (#31505) üzenetére


pjen
félisten

Nem olvastál vissza.A felépítést arra írtam,hogy tartalmaz10H atomot,20 O t stb.Az természetesn fontos például milyen a felülete esetleg milyen molekulák kötődnek hozzá,hogyan tehetjük sebezhetővé például a fehér vérsejtek számára stb.Csak sajnos szerintem pont ezt nem tudjuk.

(#31508) fatal` válasza pjen (#31507) üzenetére


fatal`
titán

De olvastam. Ahhoz hogy hogyan tehetjük sebezhetővé, pontosan tudjuk hogy milyen fehérjéket kell támadni. Nem véletlen jár 2-es meg 3-as klinikai fázisban néhány oltás.

(#31510) windlord válasza fatal` (#31508) üzenetére


windlord
őstag

Ezek a fázisok hogyan épülnek egymásra?
Illetve melyek ezek a fázisok?

(#31511) #86564352 válasza #86564352 (#31445) üzenetére


#86564352
törölt tag

Könnyen kiismerhető ez az idióta, kijött a Goldman Sachs javaslat a maszkviselésről, Trump a Foxon be is mondta: "I'm all for masks."

(#31513) pjen válasza fatal` (#31508) üzenetére


pjen
félisten

Kiváncsi vagyok hány fázis kell még.Gyógyszerben nem bízom igazán,ha valami lesz az inkább vakcina lesz.Már csak az a kérdés,hogy mikor.Persze teljesen véletlen is bele tenyerelhetnek a megoldásba.Jó példa erre a penicilin.

(#31514) Ezekiell válasza windlord (#31510) üzenetére


Ezekiell
veterán

parancsolj

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31515) Alex91 válasza Kékes525 (#31499) üzenetére


Alex91
félisten

Es tedd hozza, hogy Orbannak meg egy oraculumja is van, mert valaki megmondta neki, hogy nalunk majus 3-kan fog tetozni a jarvany. Szoval tudni szeretnem ki volt ez az ember, mert O tud valamit!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31517) fatal` válasza windlord (#31510) üzenetére


fatal`
titán

A tegnap linkelt Kemenesei Gábor interjúban elmondja. De az angol wiki szócikk (Vaccine trial) elég jól leírja.

(#31513) pjen: A penicillin antibiotikum és nem vakcina. Nagyon régóta nem vaktában tenyerelgetnek, pont ehhez kell, hogy ismerjük a vírus genomját, ami most már szerencsére elég gyorsan ment. A 3. fázisban már széles körben tesztelnek (természetesen figyelik az alanyokat), ha minden rendben akkor jöhet az engedélyeztetés (normál esetben ez évekig tart, ez lesz most a világjárvány és a gazdasági hatások miatt valószínűleg jóval rövidebb idő).

(#31518) Parci válasza ubyegon2 (#31516) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért vagy itt? ne válaszolj, mondom inkább: témába vágó, értelmes, releváns hozzászólást írj, vagy vállrándítással megint elküldelek a topikból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31519) Stanlee válasza fatal` (#31517) üzenetére


Stanlee
őstag

Erdekesseg: Phase1-rol Nemetorszagban a PEI korabban atlag 62 nap alatt dontott, az elso oltoanyagnal 4 nap alatt, a masodiknal meg talan 9 nap alatt.

Ahol EU el fog verezni, az a Phase 2/3 es az oltoanyag engdelyezese, nem hiba viszi a biomtech US-be a phase 3-at, mert ott hamarabb meglesz az engedely a klinikai tesztekre es az oltoanyagra is. Biontech/pfizer paros oszre iger 110 millio adag oltoanyagot, ebbol mi valoszinuleg nem fogunk kapni. Ugyanigy az Oxford oltoanyagabol sem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31520) pjen válasza fatal` (#31517) üzenetére


pjen
félisten

Igazán hálás vagyok az értékes felvilágósítáról,de a véletlenen volt a hangsúly nen a penicilinen.Irhattam volna a himlő vírusról is ami megint csak a véletlen következtében vált megelőzhetővé.Sajnos,ha lesz is belátható időn belül oltás azt még le is kell gyártani,csomagolni,kiszállítani.Egyébként egy pár halálos vírusnak ismerjük szinte minden tulajdonságát mégsincs ellenük vakcina.

(#31521) Kékes525 válasza Stanlee (#31519) üzenetére


Kékes525
félisten

A baj az, hogy több milliárd kellene. Az oltóanyag létrehozásában furcsamód nem a kifejlesztés, nem a tesztelés, nem a terjesztés, nem a szétosztás és nem a beoltás a limitáló tényező. A limitáló tényező az oltóanyag tároló üvegecske legyártása ilyen elképesztő mennyiségben. Tegnap olvastam, vagy hallottam valamelyik youtube videóban, vagy podcastban. Ez nekem is új volt. Egyszerű műanyagban nem lehet tárolni a műanyag oldódása miatt. Vannak módszerek, amivel a műanyagot kezelni lehet, hogy ne oldódjon, de ez a technika még nagyon új.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31522) Kékes525


Kékes525
félisten

A tudomány és/vagy oltóanyag ellenesek figyelmébe:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31523) Sub-S válasza Kékes525 (#31521) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez elsőre hihetetlennek hangzik, hogy üvegecske gyártás lenne a korlát.
A fő gondnak még mindig a tesztelés és kifejlesztés tűnik inkább.
Szívesen megnézném vagy olvasnám ha sikerülne visszaemlékezni a forrásra.

(#31524) Ezekiell válasza Sub-S (#31523) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt is erről írnak:
"he warned the Trump Administration that a medical-glass shortage was looming before the coronavirus crisis hit; securing enough to vaccinate 300 million Americans, he told Congress in May, could take up to two years."

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31525) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért lényeges a vírus szerkezetének felderítése az oltóanyag kifejlesztéséhez? A koronavírusnál:

Ezek ellen készülnek a vakcinák különböző tipusai. A szerkezet felderítése nélkül ezeket nem ismertük volna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31526) pjen válasza Kékes525 (#31525) üzenetére


pjen
félisten

Ha ez ilyen egyszerű lenne,már rég lenne Sars,ebola és egy csomò egyéb virus ellen vakcina.Szerintem az a baj,hogy az élettanát kéne ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#31528) Kékes525 válasza pjen (#31526) üzenetére


Kékes525
félisten

Ki írta, hogy egyszerű :U ? Én azt mondom, hogy a szerkezet felderítése nélkül nincs vaccina gyártás. Ez szükséges, de nem elégséges feltétele a vaccina gyártásnak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31529) ubyegon2 válasza Parci (#31518) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N OK, sorry. Olvastam a vadbarmozó hosszabb párbeszédet, gondoltam egy ártatlan poen belefér már a topikba, közben azt elfelejtettem, inkább az számít, ki mondja..... :R

(#31530) pjen válasza Kékes525 (#31528) üzenetére


pjen
félisten

És ezért írtam én a véletlent.Hátha lesz megint egy fejő lány.

(#31531) Kékes525 válasza pjen (#31530) üzenetére


Kékes525
félisten

Az egészen máskor, más helyzetben és másban segített. Véletlenek mindig vannak, ez nem új.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31532) Parci válasza ubyegon2 (#31529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem sikerült... most kértelek, tényleg ebben a pillanatban! De inkább folytatod. Kár. :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31533) pjen válasza Kékes525 (#31531) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,de felsorolnád nekem azokat a vírusokat amiket a klasszikus vakcínázás nélkül sikerült ártalmatlanná tenni.Sőt ezek se ártalmatlanok hisz gyógyszer ami valós gyógyulást ad nincs.

(#31534) pjen válasza fatal` (#31505) üzenetére


pjen
félisten

Röviden leírnád azon vírusok listáj :) át ami ellen sikerült igy gyógyszert,vakcinát előállítani.

(#31535) t72killer válasza radi8tor (#31482) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, miközben voltak gyerek áldozatai is a kórnak. Ez olyan politikai kijelentés lehetett, mint kezdetben a maszk lejáratása.

Komoly baj, hogy a szakértői réteg nagyon lejáratta magát a covid-körüli történetekkel. A WHO-t azért egy hiteles, elismert szakik által irányított szervezetnek gondoltuk - kb Februárig...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31536) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Kezd egy kicsit uncsi lenni, hogy te bizonyítékot meg listát kérsz mindenkitől, miközben te magad semmi mást nem csinálsz, csak tolod a tudományellenes dumát, mindenféle megalapozottság és tények nélkül.

Keresd ki magadnak, tájékozódj magadtól sztem. Tanulni jó dolog, próbáld ki! :R

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31537) fatal` válasza pjen (#31534) üzenetére


fatal`
titán

Szerinted a ma, gyerekkoromban beadott tonnányi vakcina a rotavírus, gyermekbénulás, rubeola, bárányhímlő, illetve a szezonális influenzára adott oltás az hogyan készült?

Valaki a hasára csapott, hogy jó lesz? Kb. 10 féle vakcina létezik, már rég nem csak a gyengített kórokozó működik.

(#31538) fatal` válasza pjen (#31526) üzenetére


fatal`
titán

SARS ellen lenne vakcina már százezer éve, ha belepumpálják azt a hiányzó néhány millió dollárt, ami kellett volna a 3. klinikai fázishoz. És nem is szopnánk most ekkorát, mert sokkal gyorsabban lehetett volna adaptálni a SARS-CoV2-re. Most is van oltóanyag klinikai fázisban, amit még az első SARS-hoz kezdtek fejleszteni.

Ebola ellen pedig van vakcina.

(#31539) pjen válasza fatal` (#31537) üzenetére


pjen
félisten

ennek azért picit utána olvasnék a helyedben:például a Sabin csepp vagy a Salkamit polió ellen adnak.Az ebola ellen van egy gyógyszer amit a WHO ajánl.A fertőzés korai szakaszában 90% ban használ.

[ Szerkesztve ]

(#31540) radi8tor válasza t72killer (#31535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én már előtte sem.

⭐ Stella

(#31541) pjen válasza fatal` (#31537) üzenetére


pjen
félisten

Bemásolnád kérlek például a rubeola vakcina előállításának menetét.Könnyen hozzáférhető. :)

(#31542) pjen válasza Kékes525 (#31499) üzenetére


pjen
félisten

Hirstart,3 uj tünet.nem sokat tudunk.

(#31543) #86564352 válasza Ezekiell (#31536) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mint egy vírus, leterheli az embert.

(#31544) Stanlee válasza Kékes525 (#31521) üzenetére


Stanlee
őstag

Arra gondoltam, hogy azert nem kapunk belole, mert EU-ban nem engedelyezik olyan gyorsan, igy ha US, GB vagy mas orszagok hamarabb engedelyeznek, ugyis oda adjak el, ezert is megy Phase2/3 tezstelesre a biontech US-be.

Az uvegcse gyartas az egy olyan dolog, ha az a limitalo tenyezo, akkor epiteni kell ra gyartosorokat, manapsag ez nem igazan deal breaker, szerintem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31545) Ezekiell válasza #86564352 (#31543) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, csak erre van könnyű orvosság :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31546) ollie válasza pjen (#31526) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebola ellen van. SARS-COV1 ellen meg azért nem készült el, mert nem lett belőle világjárvány, és nem is jött vissza.

***

(#31547) Alex91


Alex91
félisten

[link] , vigyaznunk kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31548) Kékes525


Kékes525
félisten

Holnap ismét rekord lesz a világon az új fertőzések számában (200 000 fölötti), másrészt a regisztrált fertőzések száma átlépi a 11 milliót. Eszeveszett módon növekszik a járvány. K@rvára szerencsések vagyunk. Eddig...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31549) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#31548) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ki lehet jelenteni hogy már 0% esélyünk van lassítani.

Szerintem ha csak valami csoda nem történik, akkor 3-4 hónapon belül napi 4-500 ezer lesz a fertözöttek száma világ szinten.

Ha tudtuk volna hogy érkezik, létezik talán lehetett volna valamit tenni.

Az meg hogy mennyi lesz a halottak száma... majd kiderül, szomorú de ez van.

(#31550) Kékes525 válasza aprokaroka87 (#31549) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nagy az esély arra, hogy hamarabb végig megy a világon, mintsem lenne beoltásra kész megfelelő mennyiségű vakcina ellene. A regisztrált fertőzöttek számát nyugodtan megszorozhatjuk legalább 50-100-al, hogy a tényleges fertőzöttek számát megkapjuk a világon.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.