Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31601) pjen válasza Ezekiell (#31582) üzenetére


pjen
félisten

Az ötszöri hibás tesztet nem én mondtam,a kórház igazgatója.

(#31602) radi8tor válasza Asbee (#31597) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanezt mondta Memmaao is márciusban. Kapott is érte, hogy ez sokkal veszélyesebb járvány...

⭐ Stella

(#31603) Kékes525 válasza radi8tor (#31602) üzenetére


Kékes525
félisten

A számoknak sem hiszel? :U Ő elsősorban Magyarországról beszélt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31604) rsf válasza Kékes525 (#31599) üzenetére


rsf
senior tag

Peesze hogy növekszenek ezek a számok..
Ha meghal valaki akkor mindig hozzáadnak 1-et az addigi számhoz.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#31605) Kékes525 válasza rsf (#31604) üzenetére


Kékes525
félisten

Az új halottakról írtam és az új esetekről is. :U

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31606) t72killer válasza wjbhbdux (#31593) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vadnyugat:(

#31597: javul az eü reakcióideje és hamarabb kap vmiféle ellátást a beteg:F? Egy biztos, teszthez sokkal könnyebb hozzájutni, mint márciusban.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31607) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Amikor pofánvág a valóság
George Abbott kormányzó elrendelte a maszkok kötelező viseletét közterületeken azokban a megyékben, ahol legalább húsz fertőzött van. Abbott - aki heves támogatója volt a texasi gazdaság újraindításának - korábban azt mondta, hogy a tagállam kormánya nem utasíthat senkit maszkviseletre, amivel felülbírálta több megye és önkormányzat maszkparancsát.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31608) Stanlee válasza Kékes525 (#31605) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ismerem azt az oldalt, ahonnan a szamokat betetted, de ahogy nezem fertozottszam az az elozo napihoz hozzaadodik, ugyanigy a halottak szama is, ez nem valami nagy kunszt, hogy egyre tobb lesz beloluk.

Az mar erdekesebb lenne, hogy az intenziven kezelt sulyos esetek hogyan alakulnak, tehat mennyi jut oda ujkent, mennyi hagyja el az intenzivet gyogyult es halottkent.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31609) Drizzt válasza Ezekiell (#31607) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem ez ha Usaban igy folytatodik tovabb, lassan siman engedelyezik az oltasok kiprobalasat elesben, a hivatalos engedelyezesi procedura vege elott. Lelassitaniuk a terjedest mar eselytelennek tunik. Teljesen keresztbe tett kezzel meg nem fogjak nezni a torteneseket.

I am having fun staying poor.

(#31610) t72killer válasza Drizzt (#31609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fegyelmezett higiéniás hozzáállással, tüncikéket abbahagyva, maszkviseléssel kb bármilyen szintről leállítható lenne a járvány, csak ugye ehhez kevésbbé idióta lakosság kéne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31611) Ringman válasza Ezekiell (#31607) üzenetére


Ringman
nagyúr

kivéve a templomokban, mert ott nem lesz kötelező: [link]
gondolom ott elég a "thoughts and prayers"

(#31612) Kékes525 válasza Stanlee (#31608) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem oldal, hanem Windows 10-es gadget [COVID-19 Monitor] . Amúgy a John Hopkins-tól vannak az adatok és itt is egy az egyben megtalálod: [COVID-19 Coronavirus Pandemic - Worldometer]

Így:

Még egyszer mondom, eredetileg az új halottakról beszéltem. Később ti kevertétek össze és arra reagálva mondtam. Olvasd vissza a mai napi hozzászólásaimat, úgy minden világos lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31613) Ezekiell válasza t72killer (#31610) üzenetére


Ezekiell
veterán

A "tüncikézésről" már egyszer megbeszéltük, hogy nem nőttek miatta az esetszámok, linkeltem is neked CDC nyilatkozatot/kutatást. És ez a szó még mindig kurvagáz...

A többiben viszont igazad van.

(#31609) Drizzt nem fognak oroszrulettezni a lakossággal, abban egészen biztos vagyok. Bár ha ezt a javaslatot megírja az OAN vagy Trump éppen "olvasott" business lapja, Trump simán mögéáll, van annyira ostoba :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31614) Ezekiell válasza Ringman (#31611) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ettől a szókapcsolattól a gyomrom felfordul... Nem attól, amit valójában jelent, hanem ahogyan használják és ami mellékzöngét adtak neki.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31615) Asbee válasza Kékes525 (#31599) üzenetére


Asbee
veterán

Az 57869 nálam kevesebb mint 58134, de nyilván nem igaz....Pedig tegnap volt a nagy emelkedés. Stabilan 1% on van, ez minden de nem extrém, vagy magas, vagy nevezzük ahogy akarjuk.

radi8tor: Sajnos ez már a másik véglet, mikor kikell ragadni eseteket, számokat, csak hogy meggyőzzük magunkat és másokat is róla, ez bizony egy nagyon durva komoly járvány. A tények nem fontosak.

(#31616) radi8tor válasza Asbee (#31615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva járvány, de tegye már fel a kezét akit vagy akinek az ismeretségi körén belül valakit durván érintett?

⭐ Stella

(#31617) Asbee válasza t72killer (#31606) üzenetére


Asbee
veterán

Vagy csak szimplán, más oka van, vagy mégsem annyira brutális a vírus.

(#31618) Ezekiell válasza radi8tor (#31616) üzenetére


Ezekiell
veterán

Itt a topikban is voltak páran. De ha nem látod, akkor nem létezik, persze. Így bújócskázik a 3 éves gyerek is, bár neki van mentsége, ő még csak gyerek.

Itthon nem volt komoly járvány. Máshol most is tombol. A környező országokban is emelkedik mindenhol az esetszám. Bagatellizálni felelőtlen. (Persze mindmeghalunkozni is az, de nem is látok olyat mostanság)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31619) Asbee válasza radi8tor (#31616) üzenetére


Asbee
veterán

Én ismerősöm által, tudok olyan magyarról aki 5 hetet volt lélegeztetőn. Tirolban, olaszoknál és már betegen dél amerikában is járt, ahonnan előbb hazajött . Igaz szívbeteg. Sajnos ilyen is van, én ezt nem tagadom. Ahogy egy egészségest vagy egészségesnek tűnő fiatalt is elvihet. De ez a túlviziónálás.....

(#31620) Kékes525 válasza Asbee (#31615) üzenetére


Kékes525
félisten

Az 57 ezer az tegnap előtti. Viszont semmilyen linket nem adtál, sőt még dátum sincs a képen. Bármilyen számot bármikor én is betudok tenni. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31621) radi8tor válasza Ezekiell (#31618) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Súlyos esetről nem olvastam a topikban. Most amit Asbee írt nekem az az első.

⭐ Stella

(#31622) Rive válasza Asbee (#31597) üzenetére


Rive
veterán

Hogy' ne számítana?
... csak épp korlátozott a jelentősége. A statisztikát pillanatnyilag domináló országokban vagy nagyon nem egyszerű kórházba kerülni mint súlyos eset (Dél-Amerika, India) vagy a terjedés demográfiája gyökeresen megváltozott (USA új betegek átlagéletkora 60+ -ról 35-re).

Amúgy pont azzal küzdök, hogy az amcsiknál van-e valami a demográfián túl más változásnak is a halálozás visszaesése mögött. De amióta az igazából meglehetősen semmitmondó százezer főre vetített adatokat nyomják, nem egyszerű megfelelő forrásokat felhajtani. Láttam arra hivatkozni máshol, hogy az ICU személyzet kezdi kitanulni a járványt, csak nem találom ennek nyomát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31623) Asbee válasza Kékes525 (#31620) üzenetére


Asbee
veterán

Mai friss, ami picit még csökkent. Nyílván unalmamban gyorsan photoshoppoltam egy képet.... :U
Worldometer. Gondolom megtalálod. A nagy jóslatod egyelőre nem mutatkozik meg a kritikus esetekben..
Amúgy meg ilyen alapon én is mondhatnám neked, a windowsban átálítottad a dátumot, és csak egy képet beraktál. Szóval ezt inkább ne....

[ Szerkesztve ]

(#31624) bulikavagyok válasza radi8tor (#31616) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...tegye már fel a kezét akit vagy akinek az ismeretségi körén belül valakit durván érintett?" - imádom ha Magyarországon ezzel érvel valaki. :U Mivel az első kört "megúsztuk" ezért nehezen fogsz ilyen embert találni. De a jövőre nézve sajnos ez semmit sem jelent.
A halálos áldozat elég durva neked? Szüleim ismerősei. A fiuk hazalátogatott hozzájuk Ausztriából (még márciusban pont a "határzárás" előtt), tünetmentes volt. A hatvanas évei elején járó, egyébként egészségesnek tűnő édesapja (nyilván nem volt teljesen az) elkapta tőle, és egy héten belül a kórházban belehalt. A srácnak még 6 héttel az apja halála után is pozitív volt a tesztje (ugyanúgy tünetmentesen). Az édesanyja nem kapta el szerencsére. Én pont emiatt védtem úgy (és mai napig is védem) a szüleimet minden közösségi tevékenységtől.
Ezenkívül tágabb baráti körben több embert is ismerek aki elkapta, bár a te szavaiddal élve egyikük sem volt "durván" érintett - akármit is jelentsen ez!? OK, az én ismeretségi köröm viszonylag nagy.

[ Szerkesztve ]

(#31625) radi8tor válasza bulikavagyok (#31624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem én arrogancia nélkül is.

Igen azért "érdekel" a durva esetek száma mert nekem ettől lesz egy járvány veszélyes, nem attól ha sokan elkapják - mint az influenzát vagy hasonlókat.

⭐ Stella

(#31626) bulikavagyok válasza radi8tor (#31625) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sry, de engem nagyon felbosszant már a "bagatellizálás". Tudom, h durván túl lett tolva a pánikkeltés (is), de attól ez még egy baromira veszélyes vírus! És ahányszor ezt a kérdést feltették már nekem... Őszintén nem is értem! :F

[ Szerkesztve ]

(#31627) t72killer válasza Ezekiell (#31613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tudjuk, hogy némi késleltetéssel durrannak be a dolgok, ld Spanyolo.-ban sem instant jött a veszedelem a nőnapi balhé után.

Nem állítom, hogy egy-az-egyben a tüntetéssorozat a felelős a második hullámért, de dokumentált (=jéghegycsúcsa) fertőzési események is voltak, ami x(>>10)%-ban hozzájárult az új hullámhoz, pláne ha azt is hozzávesszük, hogy a rendvédelmi szervek a járványvédelem helyett a saját létükkel voltak elfoglalva az elmúlt hónapokban.

Hasraütésre ilyen arányokat tippelnék a második hullám okaként:

20% "BLM" tüntetések közvetlenül, 20% ezek járulékos következményei: államrenddel szembeni bizalom maradványainak eltűnése, elvont rendvédelmi erők, stb
20-30% vallásos találkozók/templomi énekelgetés
20% ajánlások ellenére megtartott házi/egyéb bulik
10% tömegközlekedés és bevásárlás

A CDC pedig politikai nyilatkozatot tett, megfelelő irányba terelve a kutatást, ők se akartak széllel szemben pisálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31628) Ezekiell válasza t72killer (#31627) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ok, a CDC politikai nyilatkozatot tett, tegyük fel. Nem értek egyet, mert a CDC nagyon súlyosan vigyáz arra, hogy a politikán kívül maradjon (egyébként azonnal teljesen hiteltelen lenne az egész intézmény, és azt egyszerűen nem engedhetik meg maguknak), de tegyük fel, hogy igazad van (de mondjuk aki politizálni akarja a járványt/védekezést (khmm republikánusok/altright khmmm), az szarjon apró sünt sokat).

Ez a 60 oldalas, egyetemeken átívelő, NBER által kiadott kutatás azért csak nem politikai már, ugye? Idézek:
"we find no evidence that urban protests reignited COVID-19 case growth during the more than three weeks following protest onset. We conclude that predictions of broad negative public health consequences of Black Lives Matter protests were far too narrowly conceived."

Egyszerűen nincs rá semmilyen, de semmilyen bizonyíték, hogy amit állítasz, az igaz volna. Értem én, hogy józan ész, sokan vannak, biztos terjed - de nem ez a helyzet egyelőre. Változhat ez? Persze. De most nem ez a helyzet.

Tudod mi miatt terjed? A maszkot nem hordó idióták miatt, a túl gyors újranyitás miatt, a beerpongozó barmok miatt, a koronapartit tartók miatt, stb - ahogy te is írod.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31629) #86564352


#86564352
törölt tag

radi8tor: itt Mo-on hány olyat ismersz személyesen akit durván érintettek a közel-keleti háborúk, csernobili atomerőmű katasztrófa, klímaváltozás, nyugati merényletek stb? Attól még komoly dolgok azok. Autóbalesetben durván érintettet sem ismerek, mégis jobb vigyázni. Amerikai egyéni szemlélet az, ha engem nem érint valami, akkor mindegy? Először Kína baja volt, aztán olaszoké Trump nyugtatta náluk olyan nem lesz, igaza lett végül is közelébe sincs USA az olasz számokhoz.:C
Nem dőlhetünk hátra sajnos, a júliusi melegben is vannak új esetek, szerbeknél is most emelkedik, nálunk a semis doki is gyorsan helyesbítette magát a 2. hullám lehetőségéről, hiszen elég egy esküvőre hazautazó fertőzött, amiért a násznépet karanténba kell küldeni.

t72killer: 8 milliós Hongkongban hónapok óta tüntetnek folyamatosan több százezren, most is, és nézd meg az aktív esetek számát. Elképzelhető meglepődsz. Ja nem... tudom már ott is a helyi CDC elhazudja ugye és az a száz kórházban kezelt hongkongi biztos madridi nőkkel smároltak ugye? :U A dinók is a nőnapi felvonulás miatt haltak ki?

Tényleg hihetetlen mennyire beakadt a lemez egyeseknél. :W Minden héten ugyanazt kell magyarázni, mert csak ismételgetik mint a papagáj ész nélkül: csak influenza, a nőnap a hibás, fáj a maszk... az egyik write-only dobálja a levegőből szedett clickbait állításait, cserébe csak linkelt tanulmányt fogad el (úgyse olvassa el), a másik fanatikus módszereket ír hogy kimoderálják (helyesen)

[ Szerkesztve ]

(#31630) radi8tor válasza #86564352 (#31629) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos vagy benne, hogy az Olaszok baja volt?
Emlékezz vissza mit hangoztattak áprilisban: itt nem lesz idén turizmus, senkit nem engedünk be az országba. EU-tól megkapták a turizmust segítő több milliárdos támogatást és mi lett ez után? Kitalálod vagy megírjam a választ? ;)

⭐ Stella

(#31631) perempe


perempe
addikt

Ágyat nyomja az élsportoló, ritkán olvashatunk hasonlóról.

nagy a kuss csapattársa, DeAndre Jordan körül, aki lemondta a szezon hátralévő meccseit.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31632) Kékes525 válasza Asbee (#31623) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Új rekord született tegnap 208 864 ÚJ esettel. Ennyi még nem volt egy nap. 197 442 vs 208 864 Addig a tegnapelőtti volt a legtöbb.

2. ÚJ halottak száma is növekedett. 4836 vs 5155

3. Növekedett az aktív esetek száma 4 311 041 vs 4 314 837

4. Növekedett a súlyos esetek száma. 57 987 vs 58 134

Worldometer: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31633) #86564352 válasza radi8tor (#31630) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amerikai szempontból írtam azt a mondatot, először kínai probléma volt, aztán olasz, most pedig náluk dőlnek a rekordok, de még mindig politizálják a helyzetet. Pl. a távolságtartás és maszkviselés, július elején szarakodnak még mindig olyan témán, amin Ázsia, Európa márciusban.

Áprilisban? Azaz a halálozások csúcsán mit mondtak az olaszok, azt kérdezed? Tudod egy ilyen járványban szokott változni a helyzet és azért mondanak mást adott időben. Nemcsak olaszok, mindenki. Keresd vissza nálunk először a tetőzést mikorra várták (július, augusztus rémlik nekem), aztán ahogy alakult lett május eleje és korábban lehetett nyitni.

Tudom mindenre van valami konteó, érdekes ha a turizmus támogatás vezérli őket, miért is zárták be idő előtt a velencei karnevált, focimeccseket? Na mondj arra is valami konteót, hadd mosolyogjak még. ;)

(#31634) t72killer válasza Ezekiell (#31628) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Tudod mi miatt terjed? A maszkot nem hordó idióták miatt, a túl gyors újranyitás miatt, a beerpongozó barmok miatt, a koronapartit tartók miatt, stb - ahogy te is írod."

Igen, csak a BLM protesteken is vannak maszkot nem hordó idióták, a képeket elnézve monjduk 20%, ami rengeteg ember. Ráadásul ha jól nézem, UK-ben egyik rendőrön sincs maszk :Y! (ez meg ugye nem a tiltakozók, hanem a rendvédelmi szervek totális idiotizmusa, ami a negatív példamutatás miatt is nagyon gáz)

#31629: Hong Kong-ban példás maszkfegyelem van, a BLM-tüntetőkhöz képest. Ráadásul Hong Kong-ban már ÁPRILIS 20 körül lefutott az első hullám, azóta alig-alig voltak esetek - most mégis kicsit nőtt a számuk, elképzelhető összefüggésben a szabadságharcukkal. Ha beakadt a lemezed, próbálkozz a logikus gondolkodással, sokat segít.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31635) radi8tor válasza #86564352 (#31633) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondok, mert a kettő (bezárni egy egy rendezvényt vagy kijelenteni hogy idén nem lesz turizmus) nem hozható párba. A vezetők nem kisiskolások, tudják hogy nem tart semmilyen járványcsúcs fél évig. Gazdasági okok vezérelték őket egyértelműen.

⭐ Stella

(#31636) Parci válasza radi8tor (#31616) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelen. az óvodavezetőnk férje (nem tudom, hogy mennyi idős, a de lány fiatalabb nálam) 6 hétig volt atom szarul, szédült, szétrobbant a feje (mármint ezt a kettőt HAT HÉTIG!!! szerintem bárkit megtörne amúgy...), 10 napig konkrétan azt sem tudta, hogy hol van, most talán picit jobban van, de elkeseredve mondta a lány, hogy már abban sem bíznak, semmiben sem bíznak. és hogy ő is "halálán volt", de azért nem ennyire. magas láz, nem szűnő köhögés, volt a többi dolog is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31637) #86564352 válasza radi8tor (#31635) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tehát azt mondod alulkezelik az olaszok a helyzetet, mivel engedik a turistákat? Meg úgy a többi ország is? Mert gondolom nemcsak az olaszoknak fontos a turizmus. Másik irányból is működik a gazdasági ok, a német nem akar otthon az erdőben mászkálni, hanem menni akar a Földközi-tengerhez. Miért csak az olaszokról írsz kacsintgatva?

Akár mondhatjuk úgy is, nagyban és kicsiben nézve: egy országot gazdasági ok vezérel turizmus miatt óvatosan azért engedik, ahogy téged a kényelmi ok vezérel mert zavar a maszk a boltban húsz percre. Mi a probléma?

(#31638) radi8tor válasza Parci (#31636) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Orvos látta? Nem tudtak adni neki semmit erre?

twodatcat: felületesen olvastál akkor.
"Emlékezz vissza mit hangoztattak áprilisban: itt nem lesz idén turizmus, senkit nem engedünk be az országba. EU-tól megkapták a turizmust segítő több milliárdos támogatást és mi lett ez után?"
Nyitottak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31639) Kékes525 válasza radi8tor (#31616) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt a topikban is több ember volt, aki megbetegedett. Például Narxis.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31640) perempe válasza Kékes525 (#31632) üzenetére


perempe
addikt

számomra az érthetetlen, hogy a súlyos esetek és az aktív esetek aránya ennyire változó. Pl. Mexikó, Dél-Afrika, Peru, Kolumbia, USA és Oroszország esetén nagyon alacsony; Kanada és Irán esetén magas.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31641) Parci válasza radi8tor (#31638) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy orvos látta-e? kórházban volt. azért pár hét ilyen után szerintem senki sem szórakozik azzal, hogy majd otthon elmúlik. nagyon nem akart kórházba menni, de simán megtörte a vírus.

amikor két éve karácsonykor influenzásak lettünk kollektíve, egyszerre, a 4 hónapos és az 5 éves gyerekekkel együtt, ami aztán 8 nap után enyhült csak, már mi is totál meg voltunk törve. ugye 8 nap után nem tudod, hogy holnap jobb lesz-e, vagy rosszabb, akár még 8 napig, vagy egy felülfertőződésig, amikor egyszer csak még nagyobb a baj. egy darabig fel vagy készülve rá, hogy romlik a szitu, de aztán elvárod a lassú javulást. ha nem jön, az lelkileg hamar felőröl.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31642) forceberg válasza Kékes525 (#31639) üzenetére


forceberg
veterán

Azokkal nem lehet mit kezdeni, akik csak akkor hiszik el, hogy nehéz az IFA, ha átmegy a lábukon.
Az, hogy jelenleg nálunk jó a helyzet, ugye csak egy pillanatnyi állapot.
Aztán meg érdemes ám aggódni a most xar helyzetben lévők miatt, mert a mi acélos segédmunkára beállított gazdaságunk megérezheti ám a későbbiekben...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31643) Kékes525 válasza perempe (#31640) üzenetére


Kékes525
félisten

Függ az egészségügy állapotától, a betegek fizikai állapotától (milyen egyéb más betegségeik is vannak), a lakosság elöregedésétől (pl. olasz). Attól is, hogy az adott ország milyen járványügyi intézkedéseket tesz meg és a lakosság mennyire védekezik. Utóbbiak erősen befolyásolják, hogy egy-egy ember átlagban mennyi vírussal fertőződik meg. Minél többel, annál súlyosabb betegség alakulhat ki.

(#31642) forceberg :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31644) Ezekiell válasza forceberg (#31642) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azokkal nem lehet mit kezdeni, akik csak akkor hiszik el, hogy nehéz az IFA, ha átmegy a lábukon.

Jó duma, és mennyire igaz :K

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31645) #86564352 válasza radi8tor (#31638) üzenetére


#86564352
törölt tag

A legtöbb EU ország nyitott, így az olaszok is. Szerinted a pénz miatt, szerintem mert lement a járványgörbe. Ha a konteód lenne igaz, miért csukták be a karnevált idő előtt és a múzeumokat hónapokra? A GDP kár majd év vége felé derül ki, áprilisban a halálozások csúcsán akkor abban a helyzetben joggal mondhatták ennek a szezonnak annyi. Tényleg kérdezem: mi a problémád? Hogy lett valamilyen EU szintű gazdasági programcsomag a turizmus iparágnak?

(#31646) omfgk


omfgk
addikt

Most mi a helyzet a szerb határral? Nyitva van?

Nem enged be unión kívüli országokból érkező polgárokat Magyarország Szerbia kivételével, mert az ellentétes a magyar emberek egészséghez fűződő érdekével - közölte Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Unió azon javaslatának megvitatása után, amelyben azt kérik, hogy a tagállamok nyissák meg határaikat 14 nem európai ország előtt.

Ez egy elég friss hír volt, de most látom ,hogy náluk azért faszán beindult a második hullám.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/serbia/

(#31647) radi8tor válasza #86564352 (#31645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A problémám az hogy hazudtak a politikusok azért, hogy kapjanak támogatást. Nem értem mit nem lehet ebben érteni.

⭐ Stella

(#31648) ollie válasza omfgk (#31646) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, most szabadon utazhatnak magyar és szerb állampolgárok, ami számomra is érthetetlen.

***

(#31649) Kékes525 válasza ollie (#31648) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennek politikai okai vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31650) #86564352 válasza radi8tor (#31647) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az egy óriási meglepetés... annál durvább csak az lenne, ha kiderülne nemcsak az olasz politikusok csinálják... szerintem azért a németek és franciák utánanéztek a járványgörbe alakulásnak mielőtt belecsaptak az olaszok tenyerébe, illetve EU érdek is... szóval a döntéssel nincs probléma.

#31648) ollie: Vucic és Viktor kétharmados spanok, ennyi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.