Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31351) Csatravi


Csatravi
senior tag

Jól látom, hogy igen lecsökkent a tesztelés nálunk.
https://atlo.team/koronamonitor/
2020. június 29. 10:11 mintavétel száma 273879

https://koronavirus.gov.hu/
2020 .július. 01. 09:26 mintavétel száma 277 750

2 nap alatt 3871 mintavétel.

(#31352) pjen válasza Ezekiell (#31350) üzenetére


pjen
félisten

Neked igazad van,nincs vita,csak az élet egész más.Amilyen szinten,amennyire szabályosan hordjuk a maszkot,lehet tényleg a kipcsák vér véd.

31351:Sokra nem mész a tesztel,lásd B.Gy.2 negatív teszt,meghal akkor már pozitív.A kórház igazgató nyilatkózza:a teszt lehet hibás is.5 pozitív után lehet 5 negatív.

[ Szerkesztve ]

(#31353) #86564352 válasza ollie (#31284) üzenetére


#86564352
törölt tag

A rossz levegő is gyengíti, a gazdasági helyzet és politika okozta stressz is, mégse írják bele. Teljesen bunkóság szorosan nem kapcsolódó dolgokat nyilvánossá tenni beazonosíthatóan. Mert egy sima általános infografikát, névtelen grafikonokat nem képesek a fapados honlapjukra megcsinálni, hanem Mancikát leültették Excel táblázatba pötyögje be soronként az adatokat, adott esetben beazonosíthatóan. :W Ahhoz képes a vezír aszonta Ausztria a laboratórium és követik. Na hát az osztrák koronás tájékoztató honlap kicsit más. Meg ott minden más, nem kicsit, nagyon. Ha megszakadna a Kacsamesék és kiírnák névtelenül de mégis beazonosíthatóan a csüngőhasúról a betegségeit, nem kellett volna annyi pörit zabálni stb. felháborodnának az elvtársai milyen érzéketlenség.

(#31354) radi8tor válasza t72killer (#31345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úristen, ezek szerint naponta fertőződünk mindenféle baktériumokkal beszélgetés során. Micsoda újdonság. :D

⭐ Stella

(#31355) pjen válasza radi8tor (#31354) üzenetére


pjen
félisten

Sőt vírusokkal is.Már évezredek óta.

(#31356) ollie válasza #86564352 (#31353) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én egyetértek veled, hogy nem szabadna ilyet nyilvánosságra hozni, de attól még a depresszió elég komolyan hozzájárulhat ahhoz, hogy valaki elkapja a betegséget, majd bele is hal (kisebb az esélye, hogy legyűri a meggyengült immunrendszer).

***

(#31357) radi8tor válasza pjen (#31355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, azért írtam baktériumot, mert az volt a képre írva.

⭐ Stella

(#31358) Kékes525


Kékes525
félisten

A koronavírus bagatellizálóknak és mindenkinek :) : [KIBOGOZÓ - 1. rész: Interjú dr Kemenesi Gábor virológussal]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31359) Ezekiell válasza radi8tor (#31354) üzenetére


Ezekiell
veterán

És azok a batériumok is egy kb 2%os halálozási rátával (és fene se tudja, milyen arányban maradandó károsodásokkal/hosszú kórházi kezeléssel) járó betegséget okoznak?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31360) Alex91


Alex91
félisten

[link] Tízezerből három koronavírusos és 69, a fertőzésen már átesett embert találtak

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31361) Ezekiell válasza Alex91 (#31360) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ez az egy a nagy szerencsénk, hogy itthon nem volt járvány. De kétlem, hogy a kipcsák vérünk miatt.

Mostmár csak abban kell erősen reménykedni, hogy nem is lesz, mert az emberek "megunták" már ezt az egészet, le se szarják - és ilyen hozzáállással egy esetleges 2. hullám arathat.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31362) radi8tor válasza Ezekiell (#31361) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tuti hogy a nem kapható maszkok hordása miatt.

⭐ Stella

(#31363) pjen válasza Ezekiell (#31359) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem kezelik igen.Gondolj például a TBC re,vagy csak egy mezei szifiliszre.A lepra és a pestis se tünt el.

31360 Alex91:Akkor tényleg valami nagyon nem jó.Nem sok országban hal meg minden tizedik fertőzött.

[ Szerkesztve ]

(#31364) t72killer válasza radi8tor (#31354) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, javarészt olyanokkal, amit ismer az immunrendszered, illetve kevésbbé veszélyesek a tüdőpestisnél.

#31363: manapság ritka, hogy egy aktív TBC-s üljön le veled szembe a vonaton. A szifilisz lehet terjed szájon át, nem tudom, de tippre ahhoz nem beszélgetni kell :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31365) Ezekiell válasza radi8tor (#31362) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tuti? Az jó. Nemtom honnan vagy ennyire biztos benne, hogy a kapható maszkok hordásának semmi előnye nem volt, de jó lehet ennyire magabiztosnak lenni.

(#31363) pjen és milyen érdekes, hogy a TBCsel is maszkot hordat minden orvos. A különbség csak annyi, hogy a TBCs tudja magáról, hogy beteg hisz tünetmentes TBC nem létezik. És ahogy felettem írta is fórumtárs, nem annyira megszokott manapság a TBCs/leprás/pestises :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31366) #86564352 válasza ollie (#31348) üzenetére


#86564352
törölt tag

Zürichben is volt goodbye corona party a Flamingo diszkóban, a következő insta fotójuk egy felhívás volt a 300 bulizónak, hogy maradjanak otthon, mert hat fertőzött is bulizott. Élt a vírus a meghívással.

Én értem nyár van, teraszos helyen kiülve messze lévő asztalokkal én is voltam már sörözni, viszont diszkóba pont nem mennék most, akkor se ha a hatóság engedi, amikor hónapok óta arról szól zárt térben jobban terjed.

Néhányan itt úgy látom ciklusba kerültek:

pjen: gondolom az operett törzs könnyebben jut el tesztelésre, mint egy átlagember, egyébként is együtt dolgoztak egy légtérben, legalábbis katasztrófafilmekben van protokoll a fontos embereket vizsgálják először, viszik először bunkerbe stb. azt is említhetném a Fox News néző Karen kiabálhatja Trump se hord maszkot és a többi fejes, addig már nem jut el az agya, aki az elnök közelébe megy azt tesztelik

Stanlee: sajnos nem csak influenza ez, csomó vizsgálnivaló van még a papíron gyógyultnak nyilvánítottak között is, hogy milyen hatások idő függvényében. Mivel ÚJ vírus. Aztán a kánikula ellenére cseheknél, szerbeknél, ukránoknál, osztrákoknál is lettek új fertőzöttek a napokban.
Teljesen értelmetlen rákot, érrendszeri, autóbaleset stb. számokat magyarázni. Azok NEM cseppfertőzéssel terjednek. Valóban szar ügy a "sima" bakteriális fertőzés statisztika, amit nem mondanak be naponta a híradóban, ám teljesen rossz szemlélet akkor legyinteni a koronára.

(#31367) fatal` válasza pjen (#31363) üzenetére


fatal`
titán

Rendszeresen köhög le TBC-s a buszon. Pestist is napi szinten kapjuk el.

Ne komolytalankodjunk már.

(#31368) perempe válasza #86564352 (#31366) üzenetére


perempe
addikt

gondolom, hogy mind a 6 tünetmentes volt.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31369) Csatravi válasza pjen (#31352) üzenetére


Csatravi
senior tag

A semminél biztos, hogy többet jelent.
Ami a tesztek minőségét illeti. Ha a fürkészeinknek, portyázóinknak sikerülhetett mindenből a "jó" minőséget bevásárolnia többszörös áron (maszk, lélegeztetőgép, gumikesztyű ) akkor a teszt sem lehet kivétel.
https://www.kormany.hu........
több mint 18 milliót egy lélegeztetőgépért ? Persze az is kérdés, hogy ebből mennyi a lélegeztetőgép és mennyi a járvány szempontjából kevésbé hasznos légzéssegítő készülék.
Félresikerült a lélegeztetőgép-beszerzés? Otthoni használatra tervezett légzést segítő készülékeket kaptak az intenzív osztályok

(#31370) #86564352 válasza ollie (#31356) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor most jól ráijesztettek a fél országra. Mert tudtommal elég gyászosan áll Mo. az EU öngyilkossági, depresszió, élettel elégedettség statokban, elhízás, koleszterin, vérnyomás stb. szintén, császármetszések bármit ki lehet választani.

Szerintem az, hogy valaki 40 évet dohányzott, róla tudta a környezete bagós volt, mert az látszik. Azt közöljék, hiszen légzőszervi dolog szorosan kapcsolódik. Hogy valaki kórosan depis és ezért alig mozdul ki otthonról papíron előnynek számít Covid szempontból, mert depis valószínűleg kevésbé megy diszkóba koronapartizni. Illetve pl. egy 75 éves emberhez minek odaírni depis volt? Élt 75 évet, ezzel a Mo. várható élettartamot teljesítette, a nyugdíj intézet fellélegezhet, és a másik nem depis vidám bagós 75 évest is elviheti a Covid, mert bagózott 50 évet.

[ Szerkesztve ]

(#31371) ollie válasza #86564352 (#31370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, nem lenne szabad ezeket az adatokat így kiadni. Eleve minden második magyarnak van valamilyen krónikus betegsége, szóval ha ezzel a listával épp nyugtatni akarják a népeket, akkor pont az ellenkezőjét érik el vele. De amúgy nem csodálom, szinte mindent elrontanak.

***

(#31372) pjen válasza Ezekiell (#31365) üzenetére


pjen
félisten

Ennek a TBC nek azért még olvass utána.Ráadásul a gyógyszer rezisztens TBC egyik fő terjedési területe pont Ukrajna.

(#31373) t72killer válasza #86564352 (#31366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

El kéne gondolkodni, hogy a bulikázók effektíve mekkora gazdasági kárt okoznak, ha újra beindul a buli. Minden okostojásnak mehet csekk mondjuk 1db munkanélküli 3-4havi ellátásáról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31374) pjen válasza Ezekiell (#31365) üzenetére


pjen
félisten

"A tbc-fertőzésnek nincsenek specifikus tünetei, sőt, az esetek nagy részében sokáig tünetmentes."

Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/legzoszervi_betegseg/117/tudotuberkulozis-tbc

(#31375) Ezekiell válasza pjen (#31374) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi. És akkor rendszeresen találkozol TBCel meg pestisessel a buszon, és ezek is járványt okoznak? Erősen kétlem, szóval semmi köze a koronavírushoz és a maszkhordáshoz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31376) radi8tor válasza Ezekiell (#31375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nemtom' mennyire tudod elképzelni az aktív ~500 COVID-os egyént egy Budapest méretű területen hogy is néz ki, de szerintem hálóval nem lehet fogni most beteget. (jó mondjuk ők eleve otthon vanak, de érted... 2 millióból 500)

⭐ Stella

(#31377) Hieronymus válasza pjen (#31372) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem TBC ellen kapjuk már 1954 óta a BCG oltást?
Vagy már csak annyit ér a TBC ellen mint a COVID ellen?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31378) pjen válasza Ezekiell (#31375) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,az utcánkban eddig lakott két kinai család,most a negyedik házba egy ukrán költözött.Pestissel nyilván nem,de TBC vel bárhol találkozhatsz.

(#31379) ollie válasza pjen (#31378) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De be vagy oltva ellene, COVID ellen viszont nem.

***

(#31380) t72killer válasza pjen (#31378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És kaptál oltást ellene anno+volt tuberkulinpróba a suliban jóval később, nem?

#31379: lassú vtam :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31381) #86564352 válasza t72killer (#31373) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez hülyeség és jogilag is kivitelezhetetlen.
1. A hatóságok engedélyezték a rendezvényt, azért nyitott ki ez a zürichi klub is.
2. Valószínűleg nem 40 fok lázzal ment buliba az a hat ember, hanem tünetmentesen tudtuk nélkül, jól érezték magukat.
Miért büntetnéd? Gondolkozzunk már egy kicsit.

(#31382) t72killer válasza #86564352 (#31381) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Miért büntetnéd? Gondolkozzunk már egy kicsit."

Igen, gondolkozzunk. Legfőbb ideje, hogy egy minimális felelősségtudatot tanuljon a s.gghülye nép. Ezen nép szorítja sarokba egyébként a hatóságokat, hogyha nem eresztik a vágyva vágyott bulijához, szétszedik a várost: úgy kell engedélyezni, hogy az esetleges következményekért felelősséget vállalnak konkrétan a bulizók. A jogi kereteket pedig létre kell hozni, tudtommal ezért fizeti az adófizető a parlamentet. Elméletben (+főleg normálisan üzemeltetett országokban, ld Új-Zéland) a dohányos is fizet a felfüstölt szomszédja későbbi rákkezeléséért.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31383) Csatravi válasza t72killer (#31382) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezzel egyetértenék. :R

(#31384) speter33 válasza t72killer (#31382) üzenetére


speter33
aktív tag

+1

(#31385) Parci válasza Kékes525 (#31358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira jó a sok "zaj" közepette összeszedett, értelmes, valóban képben lévő embereket hallgatni. kb. mint a víz a sivatagban..

(ugyanakkor egy csomó kérdésre végül nem adott elég konkrét választ, mert közben másfelé vitték a beszélgetés fonalát. hány koronavírussal találkozunk úgy amúgy jellemzően? hogyhogy "csak" 500 ember halt meg itthon? stb.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31386) Ezekiell válasza t72killer (#31382) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem tudja, hogy beteg. Olyanért büntetnéd, amit nem tud, amiről nem tehet. Az úgy nagyon nem frankó.
Azzal egyetértek, hogy a tömeg "nyomása" miatt van indokolatlan lazítás sok helyen, és hogy ez faszság.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31387) #86564352 válasza t72killer (#31382) üzenetére


#86564352
törölt tag

Persze még jelöljük is meg őket külön :U nem tudom hol élsz... Szerinted vakcináig zárkózzon be mindenki? Az sem életszerű. Túl sokszor, túl sok túl végletes dolgokat olvasni itt mindkét irányból. Az egyik 20 percre is nyafog a maszk miatt, a másik szerint mindenki üljön otthon és büntessék ha tudta nélkül elkapta ezt a szart. Ugyanmár...

Egyébként hogy valaki dohányzik az a saját döntése, hogy szándékosan a szomszéd orra alá fújja szintén, hogy valaki tudta nélkül elkapta a Covidot és továbbadja az egészen más kategória. Lehet, hogy te tünetmentes fertőző vagy, voltál boltban, szálltál be liftbe? Nekem elég lenne a bűntudat esetleg miattam valaki más elkapta, nem kéne még vegzáljanak is érte. Büntetni persze... hagyjuk már ezt a fanatizmust. Tudod a világszerte 10 millió fertőzött nem mind ám tüncikézés és bulikázás közben kapta el.

Az ilyen kinyitott a diszkó hír arra jó egyénileg gondolkozzon az ember, jól van lehet a hatóság engedi már ezt is, azt is, attól még ami nem muszáj hanyagoljuk most kicsit a diszkózást és templomi éneklést. A vendéglátósoknak, konditermeknek, bányászoknak egyebeknek pedig gazdasági programcsomagot csinálni. Az egyén szempontjából is kicsit alkalmazkodni, főleg most nyáron inkább mennék párakapuval körbekerített teraszra fröccsözni, mint fülledt zárt tér diszkóba.

(#31388) Alex91


Alex91
félisten

[link] , szerinte november, es kintrol fogjuk kapni... Mert hatart nyitni kell... :(((

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31389) Csatravi válasza Ezekiell (#31386) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem tudja, hogy beteg-e de ha nem hord maszkot (mert) akkor nem tesz semmit annak érdekében, hogy rizikófaktort alacsonyra csökkentse.
Innentől kezdve mondhatjuk azt hogy szándékosan tette ?

(#31391) #75376384 válasza Ezekiell (#31350) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert kulonbseg van a tobb szaz fos bulika es a budira is maszkban megyek kozott. svajcban sose volt kotelezo a maszk es megis visszaszorult, mert az emberek betartottak (az amugy alapveto) normakat. tavolsagtartas, kezmosas nem a nagyvilagba kohoges, fertotlenites, ne erj az arcodhoz stbstb. ezeknek mindegyiknek alapveto kellene, hogy legyen es nem ezen a szaros maszkon kellene rugozni allandoan.

mult heten el kellett mennem ugyvedhez (fehervar). hatan voltunk a helysegben. azt figyeltem, hogy tobben is rendszeresen az arcukhoz nyultak ugy, hogy a kezuk a szajukat erte. kozben pedig minden ossze-vissza fogdostak. na ezeken kellene valtoztatni, mert hordhatjuk a maszkot x ideig, de amint nem lesz kotelezo az emberek megint ugy fognak viselkedni mint elotte (lasd fenti cselekedetek) es kezdodik minden elolrol.

meg persze ott vannak a merhetetlenul hulye koronapartis idiotak, akik szinten nem jarulnak hozza a dolgok javulasahoz. ahogy azt lehetett itt latni egy fentebbi posztban is.

[ Szerkesztve ]

(#31392) Csatravi válasza #75376384 (#31391) üzenetére


Csatravi
senior tag

Pár napja a piacra mentem, hogy vegyek egy kis füstölt kolbászt. Kötelező lenne a maszk viselése. (én viseltem) Az árusok felén nem volt. Odaértem az árushoz aki maszk nélkül ücsörgött a pult másik felén és az orrában turkált. Mikor odaértem felugrott és már kérdezte is.
- Mit tetszik kérni?
- Már semmit.
És otthagytam. Évekig hordtam tőle a füstölt árut de többet nem megyek hozzá. Ilyen könnyű elveszteni egy kuncsaftot. Ennek az esetnek kapcsán nem csak engem veszített el.

[ Szerkesztve ]

(#31393) Ezekiell válasza #75376384 (#31391) üzenetére


Ezekiell
veterán

tavolsagtartas, kezmosas nem a nagyvilagba kohoges, fertotlenites, ne erj az arcodhoz stbstb. ezeknek mindegyiknek alapveto kellene, hogy legyen es nem ezen a szaros maszkon kellene rugozni allandoan.

100%ban egyetértek. De nem alapvető sajnos, és míg az hogy a pofájába nyúlkál szaros kézzel a marha, az engem kevéssé veszélyeztet, a nagyvilágba köhögése/prüszkölése/nyakamba lihegése meg igen. Erre van a maszk.

De igen, normális helyeken alapvető amiket írsz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31394) #75376384 válasza Csatravi (#31392) üzenetére


#75376384
törölt tag

akkor visszatert a szamara normalis viselkedeshez, mert mar nem viselt maszkot. ha most hordta volna egeszen addig, amig allambacsi azt nem mondja, hogy mar nem kotelezo akkor ezt a viselkedest kesobb, de ujrakezdte volna. vagyis tenyleg elmondhatjuk, hogy amig nem valtoztatnak ezeken a szokasokon az emberek, addig mindig lesznek visszatero nyavajak es a maszk csak eltakarja ezt a problemat.

(#31395) fatal` válasza #75376384 (#31391) üzenetére


fatal`
titán

Az arcodhoz nyúlkálást nem igazán tudod elkerülni, ugyanis természetes dolog és oda se figyelsz rá minden esetben. Ellenben ha rajtad van a maszk, akkor nem nyúlkálsz hozzá.

Persze a rendszeres kézmosás, fertőtlenítés és távolságtartás az más.

(#31392) Csatravi: Piacon (ha nyílt terület) nem kötelező. Mondjuk elég undorító egy sztori ettől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#31396) radi8tor válasza fatal` (#31395) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha rajtad van a maszk akkor nem az arcodhoz nyúlkálsz?
Folyamatosan igazgatják az arcukon a népek a maszkot - ennek eredményeképpen alkalmanként még a szemükbe is belenyúlnak.

⭐ Stella

(#31398) radi8tor válasza lacos001 (#31397) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ő csak jót akar, nem értem miért támadja mindenki aki gondolkozik.

⭐ Stella

(#31399) Ezekiell válasza radi8tor (#31398) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem értem miért támadja mindenki aki konteós vadbarom

Tessék, javítottam neked, biztos az autocorrect volt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31400) ollie válasza lacos001 (#31397) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi ezen a meglepő? Ő elég sokat segít általánosságban az embereknek. Elég sok ilyen gazdag ember van.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.