Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31401) radi8tor válasza Ezekiell (#31399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Állj le a személyeskedéssel.

ollie: nézz utána jobban mennyire segít valójában az embereken és a pénztárcáján.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31402) Ezekiell válasza radi8tor (#31401) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akinek nem inge, nem veszi magára. Igazán sajnálom, ha magadat abba a csoportba sorolod.

Az oltásellenes konteózás pedig ebben a topikban elég erős no-no, ha jól tudom. Szóval ne kezdjünk bele.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31403) radi8tor válasza Ezekiell (#31402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Támadom, te pedig le vadbarmoztad a támadókat. Ez személyeskedés még akkor is ha burkolózol az arroganciád mögé.

⭐ Stella

(#31404) Ezekiell válasza radi8tor (#31403) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az arroganciám mögé... Oké. További jó konteózást, ezt itt hagyjuk abba!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31405) radi8tor válasza Ezekiell (#31404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Igazán sajnálom" = arrogancia.

⭐ Stella

(#31406) Sub-S válasza Ezekiell (#31404) üzenetére


Sub-S
senior tag

Szerintem ha picit lenyugodtál olvass vissza milyen megnyilvánulásaid vannak.
Bár az avatar mindent elárul. ;] Ez most minek számít? :DDD

(#31407) Ezekiell válasza radi8tor (#31405) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pedig valóban sajnálom, mert minél több oltásellenes konteós van a világon, annál szarabb az emberiségnek.

És milyen szép is lesz, amikor majd elkészül a koronavírus oltóanyaga, és az oltásellenesek egymás hátára állva fogják üvölteni, hogy "billgécc csip" meg "mindkontroll" meg mittoménmi butaságokat, és emiatt egy raklap könnyen befolyásolható ember nem fogja magát beoltatni, és baszhatjuk a nyájimmunitást. És majd jól terjed ezekben a közösségekben, mint a kanyaró Szamoán pl, és sokan meghalnak, akiknek nem kellene - egyedül és csakis az oltásellenesek miatt. De persze, örüljünk, hogy létezhetnek kritikus hangok a világon.

Igazából ez rettenetesen szomorú dolog :(

Ugyanakkor nyilván megértem, hogy kötelezni nem lehet erre a vakcinára senkit vszeg, mert abból jogosan lenne jó nagy botrány, és nem is feltétlenül jó ötlet. De már most támadni a vakcinát/a terjesztését propagálókat, bármiféle bizonyíték nélkül, az azért nem oké.

(#31406) Sub-S véleménynek. Egész nyugodtan lehet. Sőt, akár f*sznak is lehet tartani engem, meg van engedve :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31408) radi8tor válasza Ezekiell (#31407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem oltásellenes vagyok hanem COVID-19/influenza oltásellenes. Az egyik hasznos, a másik biznisz.

⭐ Stella

(#31409) Ezekiell válasza radi8tor (#31408) üzenetére


Ezekiell
veterán

De mit tudsz a Covid19 oltásról, amit mi/én (ezek szerint) nem? Ami alapján azt mondod, hogy ez baromság, és nem kellene beoltatni magunkat vele?

Mert én azt látom, hogy ez a szar ittmarad velünk még jó sokáig, ha nem lesz ellene oltás, akkor gyönyörű ciklikus védekezési ciklusba kerülünk, és újra és újra gazdasági következményeket kell enszenvedni miatta. És ez nem influenza, többszörösen halálosabb. Nyilván nem ebola, de 2% halálozási ráta nem olyan, hogy "jó akkor ignoráljuk". Az egészségügyi kapacitások/vírustesztek/contact tracing/stb is kurvasok pénz ám.

Szóval amíg nem lesz megoldás (az nem megoldás, hogy akkor mostantól nem foglalkozunk vele, mert magától nem tűnik el, visszajön ez a szar), addig folyamat szívás lesz, gazdaságilag/társadalmilag. Mi a megoldás szted, ha nem egy védőoltás?

És btw, a kanyaró/himlő/stb oltás is biznisz, az sincs ám ingyen. Egy nem kötelező hepA oltásról/rotavírus oltásról ne is beszéljünk, több tíz/százezer egy gyereknél a védettség. De minden egyes fillért megér.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31410) andor80 válasza Ezekiell (#31399) üzenetére


andor80
senior tag

+1

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31411) F34R válasza Ezekiell (#31409) üzenetére


F34R
nagyúr

Az hogy nincs bizonyitottan mukodo RNS injekcio.

(#31412) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#31409) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kicsit túl aggódod a dolgot, tipp-re 5-6 hónapon belül már nem lesz hír a korona virus+ból, sok helyen majd számokat sem közölnek majd.

Nem hiába hoznak sok helyen enyhítést....

(#31413) Ezekiell válasza F34R (#31411) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért azt tegyük már fel, hogy amikor kész lesz a koronavírus lennei vakcina, akkor az működni fog :) Nyilván nem működő szemetet senki se fog beadatni magának :)

(#31412) aprokaroka87 rengeteg helyen meg újra korlátoznak, itt Európában is. És nem aggódom túl, ez nem ebola, mondtam már. Nyilván "minimális" erőfeszítéssel kordában tartható - csak éppen ezt a "minimális" erőfeszítés is sok rengeteg embernek.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31414) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#31413) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A korlátozás is addig fog müködni, amíg majd szépen lassan sok ember elveszíti a munkáját, és az államok rájönnek hogy egy esetleges komplex szociális támogatás rendszer, annak költségei sokkal többe kerülnek majd mint hogy meghal pár millió ember a világon.

(#31415) Ezekiell válasza aprokaroka87 (#31414) üzenetére


Ezekiell
veterán

És amikor meghal pár millió ember, akkor a kormányok meg rájönnek, hogy nagyon szar dolog, ha a tömeges felháborodásban minimum leváltják őket, rosszabb esetben fel is kötik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31416) pjen válasza Ezekiell (#31415) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a kormányok is meghalnak.Demokrácia van.Viszont ha utána megszűnik a járvány és a rettegés,esetleg megérte.

(#31417) Ezekiell válasza pjen (#31416) üzenetére


Ezekiell
veterán

Akkor szűnik emg a járvány, ha találunk rá vakcinát, vagy mind meghalunk, vagy valami csoda folytán csak úgy eltűnik. A legelső opció a legvalószínűbb.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31418) #75376384 válasza Ezekiell (#31393) üzenetére


#75376384
törölt tag

ja el is szoltam magam. hetfotol kotelezo a maszk a tomegkozlekedesen. mivel ugye megint no az esetek szama. amiota nincsenek a megszoritasok vannak ugye korona bulik es egyeb agymenesek, megint emelkedik a szam. az korabban nekem is feltunt, hogy az emberek ugyanugy viselkednek mint regen ezert kitalaltak a maszkot. gondolom inkabb ez, mint megint mindent bezarni.

legalabb sporoltak nekem egy halom penzt es elkezdek biciklivel meloba jarni. :D

en tenyleg nem ertem miert olyan nehez normalisan viselkednie az embereknek. igazabol csak azert vagyok duhos, mert a sok ostoba miatt megint azt szopatjak, aki alapjaban veve is mindig "normalisan" viselkedik. ertsd: nem nyalja korbe a vonaton a korlatot.

[ Szerkesztve ]

(#31419) radi8tor válasza Ezekiell (#31417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor szűnik meg a járvány ha immunis lesz a lakosság döntő része. De "szerencsére" addig még pörögni fog ez a fórum.

⭐ Stella

(#31420) Ringman válasza radi8tor (#31419) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért kell vakcina, hogy immunis legyen rá a lakosság döntő része.

(#31421) Hieronymus válasza radi8tor (#31396) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ha rajtad van a maszk akkor nem az arcodhoz nyúlkálsz?
Folyamatosan igazgatják az arcukon a népek a maszkot - ennek eredményeképpen alkalmanként még a szemükbe is belenyúlnak."

Maszk nélkül is nyúlkálna. A maszk legalább a többieket védi valamennyire.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31422) pjen válasza Ezekiell (#31417) üzenetére


pjen
félisten

A második opció egész szimpatikus. :C

(#31423) Ezekiell válasza radi8tor (#31419) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha egy járványkör alatt a lakosság kevesebb mint 1%-a fertőződött meg, akkor hány járványkör kell az immunitáshoz? :) Tegyük fel, hogy ügyesen csináljuk, mint a svédek (azért náluk ügyesebben kéne, de mind1), és 20%a a lakosságnak átesik rajta egy körben. Akkor is 4 járvány, az minimum 2 év, ne vicceljünk már... 3 hónapja tart itthon ez a cucc, és már most rituális maszkégetést akarnak a népek. Szted 2 év ilyen után mi lesz?

Szóval még mindig ott tartunk, hogy vagy vakcina, vagy szopás ezerrel. Van más opció?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31424) fatal` válasza Ezekiell (#31413) üzenetére


fatal`
titán

Vagy nem. Nem tudjuk még, hogy milyen hatást vált ki az RNS vakcina hosszútávon.

És mielőtt nekem esel: Nem vagyok oltásellenes, sőt a tengerbe lőném az összes idiótát. Az is egy konteós baromság, hogy billgéc meg akar ölni mindenkit/mindcontrol/chip meg egyéb baromságok. Viszont egy teljesen új technológiát nem egy ilyen futtában, gyorsan készült vakcinával kéne tesztelni. Szerintem.

Ez teljesen magánvélemény.

(#31425) Ezekiell válasza fatal` (#31424) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nemnem, nem akarok neked esni, teljesen egyetértek veled. Ha valakinek a véleménye tudományosan megalapozott (ha helyes-ha nem, a tudomény se ért egyet sok mindenben), azzal lehet érvelve vitatkozni - random konteós dolgokkal viszont nem. Azokat tolerálom a kelleténél kevésbé, ezt én is tudom.

Hosszútávon tényleg nem tudjuk, mit vált ki. Nagyon kritikus lesz, hogy hogyan tesztelik a vakcinát, és mennyire lesznek azok a tesztek megbízhatóak. Ha elnagyolják/kamuznak, az ki fog derülni, és akkor nem szabad a közelébe se menni a vakcinának. De ezt a kutatók is tudják, és sztem nem is merik megkockáztatni. A rizikófaktor a politika/gyógyszergyárak kapzsisága...

Kína a hadseregét akarja beoltani, ők lesznek a kísérleti alanyok. De ez rövidtávú kísérlet, hosszútáv csak hosszútávon lesz... És én is láttam az I am Legend-et, az első 10 perce pont ideillik, tudom.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31426) pjen válasza Ezekiell (#31425) üzenetére


pjen
félisten

Úgy tűnik nincsenek tudományosan megalapozott vélemények.Mindenki mond valamit.Kell maszk,nem kell.Jó a tesz,nem jó.Tű
Netek is mindennap újak vannak..

(#31427) Ezekiell válasza pjen (#31426) üzenetére


Ezekiell
veterán

A tudomány olyan, hogy folyamatosan változik. Javítja magát, és ez a jó, így fejlődik. 3 hónap alatt annyi publikáció jött most ki, amennyi 3 év alatt se. Naná, hogy lesz benne olyan, amit revideálni kell, meg olyan is, ami nettó marhaság.

Ami miatt ez most "fura" meg úgy tűnhet, hogy "nem is értenek ezek hozzá", az az, hogy azok a "viták"/kutatások, amik normál esetben a színfalak mögött zajlanak, azok most 1 az 1ben a publikum előtt vannak, és nagyon gyors tempóban történnek.

Maszkról konszenzus van: kell, mert hatásos, WHO hülye volt, lesz is következménye remélem.
Teszt: PCR tesztek mindig is megbízhatóak voltak, gyorstesztek nem mindig, most se mindig, rohadtul nem mindegy honnan veszed és milyet.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31428) Asbee válasza Ezekiell (#31409) üzenetére


Asbee
veterán

Sokkal felkészültebben és pontosabban lehet kisebb körben védekezni, ha újra beindulásnak jelei láthatóak. Miután kiderült több országban is, hogy sokkal előbb ottvolt a vírus ( ugye én erről beszéltem régebben) nem csak akkor jött a semmiből mikor elkezdték figyelni, tesztelni, így nem kellene az egészségügyben ilyen szinten terjednie, a nyugdíjasotthonokban. Az is tudott, ezeken a helyeken tarolt leginkább. Ami teljesen logikus is. Nem biztos, hogy a gazdaságot mindig tönkre kell vágni, mint az első hirtelen, felkészületlen esetben.
Világ szinten 1% a kritikus, 8% a halott jelenleg, ami szépen lefog csökkenni.
De nyilván gyorsan oltsunk be mindenkit, max majd többen hullanak el, vagy lesz maradandó bajuk, mint akik a koronában elhunytak. És ez nem oltás ellenesség. Még mindig nem annyira veszélyes ez a vírus, hogy ekkorát kockáztassanak. Persze tudom ebben a sci-fi topikban az.

(#31429) Ezekiell válasza Asbee (#31428) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sokkal felkészültebben és pontosabban lehet kisebb körben védekezni, ha újra beindulásnak jelei láthatóak.
100%-ban egyetértek. Ugyanakkor cseppet sem bízom abban, hogy ezt meg is tudják valósítani idehaza...

Nem biztos, hogy a gazdaságot mindig tönkre kell vágni, mint az első hirtelen, felkészületlen esetben.
Nem kérdés, közel se kell ilyen drasztikus dolgokat csinálni, ha nem indul be a járvány. Mi túlreagáltuk - de nem tudhattuk, mi a megfelelő reakciószint. Olaszok az elején alul, amcsik még most is alul.

De nyilván gyorsan oltsunk be mindenkit, max majd többen hullanak el, vagy lesz maradandó bajuk, mint akik a koronában elhunytak.
De te most azt feltételezed, hogy teszteletlen/nem kellően alaposan tesztelt vakcinát kezdenek beoltogatni mindenkinek milliószámra. Ez marhára nem így működik, legalábbis a nyugati világban nem. Mire egy oltóanyag megkap minden approvalt az engedélyező hatóságoktól, addigra nagyon nagy biztossággal lehet tudni, hogy mik a mellékhatásai és azok milyen eséllyel jönnek elő.
Még egyszer: ha ezeket a kanyarokat levágják, akkor ne oltsunk be senkit, de sztem nem fogják levágni. Egyszerűen nem tehetik meg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31430) fatal` válasza Ezekiell (#31425) üzenetére


fatal`
titán

Én nem láttam az I am Legendet :)

Mindenféle tudományos alap és utánaolvasás nélkül nekem tökre úgy tűnik, hogy ebben az esetben egy elrontott vakcina akár rákot is okozhat hosszútávon, ha rossz sejteket kezd el termelni a szervezet. És ebben azért látok rizikót.

De lehet, hogy teljesen vakvágányon vagyok :)

(#31431) attiati válasza radi8tor (#31419) üzenetére


attiati
veterán

Nem az a mondás, hogy nem lesz immunis, mert csak rövidebb, hosszabb idejű védettséget lehet szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#31432) Ezekiell válasza fatal` (#31430) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak az első 10 percét nézd meg, érdemes (az egész film jó amúgy) :) Pont erról szól, hogy egy oltást fejlesztettek ki, ami gyógyítja a rákot, elkezdték beoltani vele az embereket, mutálódott valahogy a cucc, és mindenki zombi lett. Kb, de a lényeg ez :)

Amint lesz vakcina, lehet nézni, mik a mellékhatásai. Addig csak fantáziálunk, ki jó irányba, ki rosszba :) És elég sok különféle vakcinát fejlesztenek, nem mind RNA (sőt), szóval majd meglátjuk. De annak nincs értelme, hogy előre az ördögöt a falra fessük, az csak rossz zajt generál.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31433) fatal` válasza Ezekiell (#31432) üzenetére


fatal`
titán

Zombis film nem az én világom. :)

Amit írtam az kifejezetten az RNS vakcinára vonatkozott. :)

(#31434) attiati


attiati
veterán

a májusi teszt utóhangjai:

Dolgozni jártak a fertőzöttek - A felmérés adatai alapján készített becslés szerint például május első felében az aktív 2421 fertőzött közül 1269-en munkába jártak egy héten többször is, a fertőzésen már átesettek közül pedig 17 329-en dolgoztak.

Május közepére 56 439 ember lehetett, aki addigra már - nagyrészt tünetmentesen - átesett a fertőzésen és immunitást szerzett (átfertőzöttek).

(#31435) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
National mask mandate could work better than lockdowns, new report suggests
"A national mask mandate could increase U.S. face mask usage by statistically significant and economically large amounts," the report concluded.

meglepő, újból az derül ki, hogy a maszkviselés fontos.

(#31436) Csatravi válasza Imilenni (#31334) üzenetére


Csatravi
senior tag

Megérkezett a beígért egyszeri eü-s juttatás. Netto 332500 Ft.

(#31437) perempe válasza Csatravi (#31436) üzenetére


perempe
addikt

van akinek 380/425. egy asszisztens esetén közel 3 fizetés.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#31438) Csatravi válasza perempe (#31437) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az összeg függ attól hogy milyen adókedvezményeket tud igénybe venni.
Felénk egy asszisztens több mint 30 év eü munka után is csak 160ezer nettó alatt keres.
Megbecsült szakma (hivatás) :(

(#31439) Sub-S válasza Csatravi (#31438) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez a 'felénk' melyik régió?

[ Szerkesztve ]

(#31440) Rive válasza radi8tor (#31419) üzenetére


Rive
veterán

Akkor szűnik meg a járvány ha immunis lesz a lakosság döntő része.

Tudom, hogy csak a doktorgörény a próféta, de azért csak ideidéznék egyet a worldometers-ről:

And to reach herd immunity for COVID-19 and effectively end the epidemic, approximately two thirds (67%) of the population would need to be infected. As of May 1, New York City is at 20%, based on the antibody study findings.
Therefore, the crude mortality rate has the potential to more than triple from our current estimate, reaching close to 1,000 deaths per 100,000 population

A magyar 'eredmény' ennél igazából némileg morcosabb, de legyünk optimisták. Számolja ki valaki hány hulla várható egy tízmilliós populációban a természetes nyájimmunitásig a fentiek alapján.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31441) Kékes525 válasza Parci (#31385) üzenetére


Kékes525
félisten

"hány koronavírussal találkozunk úgy amúgy jellemzően? "

[Tízezerből három koronavírusos és 69, a fertőzésen már átesett embert találtak]

"A reprezentatív mintavétel alapján május első felében 2421 ember lehetett koronavírus-fertőzött, és 56 439 eshetett már át a fertőzésen Magyarországon."

Ha a mutációira gondolsz, akkor [COVID-19 Will Mutate — What That Means for a Vaccine] "The new coronavirus is mutating, but very slowly " De ezt azt hiszem említette. Meg azt is, hogy a mutációknak a védőoltás szempontjából kisebb jelentősége van. Ha egy módszer jó, akkor az új mutáns ellen már sokkal gyorsabban lehet elkészíteni a hatékony oltást.

"hogyhogy "csak" 500 ember halt meg itthon?"

Ez még relatíve elég sok (az összefertőzöttekhez képest 14%). Azt pedig, hogy abszolút értelemben miért kevés a fertőzött szám is, azt pontosan senki sem tudja, de nagy valószínűséggel az van amit Merkely is mond: akkor történtek a lezárások, amikor még nagyon kevés volt a fertőzött. Mindenütt, ahol nagyobb a fertőzés, ott sokkal később intézkedtek.

A második hullámot pedig szerintem meglehet előzni, vagy legalábbis méretében lényegesen lehet csökkenteni, a városi szennyvizek ellenőrzésével. Ezek időben jeleznek és így gyorsan meg lehet tenni a szükséges intézkedéseket, a lehető legkevesebb gazdasági, szociális, pszichikai mellékhatással. Másrészt az embereknek viselniük kell a maszkot, higiéniát szociális távolságtartást be kell tartani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31442) Ringman válasza Rive (#31440) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kalkuláltál a kipcsak vérrel!

(#31443) fatal` válasza Kékes525 (#31441) üzenetére


fatal`
titán

Elnézve az emberek általános hozzáállását és a vírustagadók számát mindenki szarni fog itt mindenre úgyhogy maximum a vakszerencse miatt nem lesz második hullám.

(#31444) Sub-S válasza fatal` (#31443) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nagy cégeknél is kezdik már szervezni a csapatépítőket, hisz már nincs semmi veszély...

(#31445) #86564352 válasza Ringman (#31435) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eddig a tudósok és az orvosok mondták. Trumpot és a híveket ők nem érdeklik. A linkedben viszont a Goldman Sachs mondja. :D Így már lehet ő is felfogja? (nem rajta múló gazdasági adatokra hivatkozott a vírusig, hogy minden milyen csodás az elnöksége alatt)

Egyébként USA-ban már a rendesen betartott távolságtartás, kézmosás is sokat jelentene, mert hangosan pofáznak egymás arcába és minden idegen nyomja a small talkot főleg délen.

(#31446) andor80


andor80
senior tag

Svájc is kötelezővé teszi a maszkot tömegközlekedésen mert emelkednek a számok.A sok huhogó lassan nem tud huhogva bagatelizálni mert úgy néz ki egy komolyabb második hullám 40 fokban is itt van már a nyakunkon.Balkán ,svájc,német ,ausztria gócpontok ,stb mind mind nem túl pozitív jelentések..
De azért milyen jó ,hogy többezren itthon az amúgy sem túl agyas foci szurkoló (láttuk az elmult heteket)teli torokból mindenféle maszk távolságtartás nélkül fröcsögi egymásra a nélküled "slágert... :W Aztán mennek tovább inni,ugyanilyen védelemel majd haza másnap maszk nélkül közértbe mert ki ha ők nem.....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31447) Kékes525 válasza fatal` (#31443) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem szükségszerűen, mert "A második hullámot pedig szerintem meglehet előzni, vagy legalábbis méretében lényegesen lehet csökkenteni, a városi szennyvizek ellenőrzésével. Ezek időben jeleznek és így gyorsan meg lehet tenni a szükséges intézkedéseket" Ha a szigorítás törvényeit időben meghozzák, akkor talán jobban betartják. Persze tudom, ez az elv, a gyakorlat sajnos egészen más.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31448) Rive válasza Ringman (#31442) üzenetére


Rive
veterán

Valaki csináljon belőle statisztikát, oszt' majd' azzal is kalkulálok :DDD
Amúgy a worldometers vót', nekik kell panaszkodni ;]

Ui.: amúgy sejtelmem szerint az angolok boriszkája is akkor csiffant el végül a nyájimmun agybajával, amikor egy ideges orvos/tanácsadó odament hozzá egy kockás füzettel meg egy ceruzával, oszt' levezetett neki valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31449) S e t h válasza andor80 (#31446) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tuti terroristák.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#31450) syberia válasza fatal` (#31424) üzenetére


syberia
veterán

Több vakcinagyártó versenyzik egymással párhuzamosan , a mielőbbi piacra dobható, busás haszonnal kecsegtető oltóanyagért. Én főleg emiatt az őrült rohanás miatt érzem kockázatosnak, hogy az elsők között oltassa be magát bárki. Persze hivatalosan teljesen biztonságosnak lesz promotálva, mert különben ki lenne hajlandó beadatni magának? ;]

(#31446): Ma este két kertvendéglőt láttam dugig tömve. Érdekesen ha a lezárások után, és fogalmam sincs, hogy ez befolyásolhatja e az egész történetet. Már az hogy az emberek úgy jönnek össze, mintha a világjárvány már egy másik bolygón lenne.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.