Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31051) #86564352 válasza Lauda (#31047) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mivel naponta írsz ide, még neked se lett komolyabb bajod tőle. ;)

Majd ha tele lesz a média a bevásárláskor félóra maszkhordástól kidőlt emberekkel, akkor térjünk vissza rá.
pro tipp #1: maszk helyett használj egy könnyű kendőt, még szorosra se kell kötnöd, csak takard el a szád, orrod (ha megfigyeled akin van fele az se rendesen hordja, ha ájuldozni kezdesz told le az orrodról...)
pro tipp #2: a gyengék kérjenek meg egy erősebb rokont, barátot a bevásárlásra + házhozszállítás

Patika, élelmiszerbolt, drogéria hármason kívül úgyse nagyon hordja senki... étterem, cukrászda, fodrász, busz nem mondanám mindenki maszkozna... ellenkezőleg, szóval nem hiszem el, hogy ez ekkora ügy, most komolyan?! Ti órákat mászkáltok a Sparban vagy mi? :D

- dédi milyen volt a háború?
- lerombolták Budapestet, sokan meghaltak, az élőknek alig volt krumpli

50 év múlva:
- dédi milyen volt a koronavírus járvány?
- félórára maszkot kellett hordani a boltban, alig bírtam ki! :C

[ Szerkesztve ]

(#31052) Lauda válasza #86564352 (#31051) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lett bajom, mert mikor éreztem, hogy nem stimmel a dolog, levettem.

szerk: nem lesz ilyennel tele a média, mert akinek van egy cseppnyi esze és nem akar öngyilkos lenni, az leveszi időben.

[ Szerkesztve ]

(#31053) p76 válasza #86564352 (#31046) üzenetére


p76
senior tag

Nem raktad fel rendesen a maszkot.
Úgy kell felrakni hogy csak a maszkon keresztül kapjál levegőt.

(#31054) pjen válasza p76 (#31053) üzenetére


pjen
félisten

Ahhoz gázállarc kéne.

(#31055) #86564352 válasza p76 (#31053) üzenetére


#86564352
törölt tag

Értem, ha valaki nem ájuldozik a maszkozás miatt, az csak azért lehet mert biztosan nem rendesen rakta fel. Oké :D én bezárom mára ennek a topiknak a tabját, kész :DD

(#31056) pjen


pjen
félisten

Hirstart:Rossz hirek érkeznek a csehektől.viszont 11000 fertőzött 340 halott.Biztos,hogy mi csináljuk jól?

(#31057) VinoRosso válasza #86564352 (#31051) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem sincs bajom a maszktól, nem mondom, hogy nem jobb nélküle, de nem kibírhatatlan. Szerintem aki nem kap levegőt benne az menjen el tüdőszűrőre.

Másik vicc de ide kapcsolódik:

Nagyapa belép a nagyszobába, látja az unokáját a tévé előtt csipszet zabálva héderezni. Odalép hozzá és hátbaveri:

- Fiam, mikor én annyi idős voltam mint te, elutaztam Párizsba, bementem a Moulin Rougeba, rávertem a táncoslányok fenekére, beokádtam a pult mögé, belehugyoztam a sörbe és semmiért nem fizettem.

Eltelik egy hét, ismét találkozik az öreg az unokájával. Látja, hogy keze lába gipszben, fogai kiverve, arca tele kék zöld foltokkal.

- Fiam, mi történt veled?
- Nagyapa, azt tettem amit mondtál. Elutaztam Párizsba, bementem a Moulin Rougeba, rávertem a táncoslányok fenekére, beokádtam a pult mögé, belehugyoztam a sörbe és semmiért nem fizettem.
- Dehát mégis kivel utaztál Párizsba?
- A Neckermannal, miért te kivel?
- Hát én a Waffen SS-szel ... :D

(#31058) Alex91


Alex91
félisten

[link]

A korlátozások lazítása? Az emlékezet napja (május végi nemzeti ünnep)? A George Floyd-tüntetések? A strandra járás? Nem igazán tudjuk, de valószínűleg ezen mindegyike hozzájárult” a helyzethez.
Akkor mit tudnak...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31059) t72killer válasza Alex91 (#31058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a pozitív tesztek aránya is nő, Arizonában például közel negyedük pozitív, és további nyolc államban van tíz százalék felett"

Feltételezem "megfázásos" tünetekkel mennek el leginkább tesztelésre az emberek - márpedig a megfázás/nátha jellemzően nem június végi betegség Arizonában...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31060) VinoRosso válasza Alex91 (#31058) üzenetére


VinoRosso
veterán

A mai szám: +48k.

Ha holnap is hasonló lesz akkor ez lesz az első hétvége, amit nem csökkenő hanem növekvő esetszámok jellemeznek. Ez azt jelenti, hogy valami olyasmi történt, ami megváltoztatta az emberi érintkezési szokásokat, vagyis azt ahogyan a vírus terjedt.

Mivel olyan sok lehetőség nincs, ezért nem nehéz kitalálni, mi tüntette el az esetszámban lévő ingadozást. Ha tippelnem kéne holnap olyan +53k köré fog felmenni az új esetszám.
Kérdés meddig fog felmenni és milyen gyorsan, a 100k/nap sem kizárt szerintem, az meg 2 hét alatt kb 1,5 milla új beteg...

(#31061) t72killer válasza VinoRosso (#31060) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A franciák meg úgy tűnik, mintha csak párnaponta adnának ki egy kumulatív számot. Tegnapig nyugi aztán hopp egy majd' 1600-as csúcs:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31062) #22743424


#22743424
törölt tag

Megkongatta a vészharangot az amerikai járványügy legnagyobb szaktekintélye [link]

(#31063) syberia


syberia
veterán

A Darwin-díj mai nyertese, a következőt bökte ki:: "Nem számít a tömeg, mert nem ismerek senkit, aki koronavírusos lenne." :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31064) t72killer válasza syberia (#31063) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából sokat segítene, ha betiltanák a napernyőket: elég komoly UV áll rendelkezésre, ami gyorsan nyírja a virnyákot.

A hülyeség egyébként genetikailag van kódolva az emberekben? Hányezer km partvonala is van annak a szerencsétlen országnak? Muszáj mindenkinek ugyanoda menni?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31065) Rive válasza Alex91 (#31058) üzenetére


Rive
veterán

Ami mindazonáltal nagy változás a korábbiakhoz képest, hogy az elmúlt hetekben a legtöbb újonnan regisztrált fertőzött kifejezetten fiatal. A járvány egyik aktuális gócpontjává váló Floridában márciusban még 65 év volt a koronavírus-pozitív emberek átlagéletkora, ma 35 év. Arizonában, ahol szintén meredeken emelkedik az esetszám, az új fertőzöttek mintegy fele 20 és 44 év közötti.

A halálozási/kórházba kerülési arányok ott tapasztalt visszaesése is nagyrészt ennek, az átlagéletkor meredek csökkenésének köszönhető. Csoportonként külön sajnos ~ ugyanolyanok a statisztikák, mint korábban.

(#31060) VinoRosso: Kérdés meddig fog felmenni és milyen gyorsan, a 100k/nap sem kizárt szerintem, az meg 2 hét alatt kb 1,5 milla új beteg...

... és az az egész országra vetítve még mindig nem lesz közelében sem a nyájimmun-küszöbnek: még azzal együtt sem, hogy a valós számot többszörösére becsülik, de akár 10-20 millióra is.
A legsúlyosabban érintett városokban már talán megfigyelhető lenne némi csökkenés a terjedési ütemben, de ennyi. A hullám (természetes) vége még sehol, pedig most van ott nyár.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31066) Kékes525 válasza #86564352 (#31051) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, ez csak egy influenza, vagy még az se, csak egy szúnyogcsípés. 10 millió regisztrált fertőzött és 500 ezer halott gyakorlatilag 3 hónap alatt az nudli. Hátra van még mintegy 7 milliárd ember. Az mennyi halott is?

A kételkedőknek. A vége felé már nem fog ilyen gyorsan terjedni, mert egyre kevesebb fogékony ember lesz, de az összehalottak száma nem hiszem, hogy csökkenne, mert a fejletlen országok még hátra vannak, ahol sokkal gyengébb immunrendszerű emberek élnek.

A spanyol náthával való összehasonlítás az nem teljesen OK, mert a globalizáció miatt sokkal gyorsabban tud terjedni a vírus, mint akkor. Másrészt a népességszám és a népsűrűség is sokkal nagyobb. Továbbá sokkal több legyengült, gyenge immunrendszerű ember él a földön (éhezők és elhízottak, több milliárd ember), mint akkor. [Közel egymilliárd ember éhezik a világon, de közben a túlsúlyosak száma is növekszik]., [Elhízott vagy túlsúlyos a világ népességének csaknem egyharmada]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31067) radi8tor válasza t72killer (#31064) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De a bőrrák veszélyesebb, mint a virnyák.

⭐ Stella

(#31068) Ricardo válasza Rive (#31065) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ami mindazonáltal nagy változás a korábbiakhoz képest, hogy az elmúlt hetekben a legtöbb újonnan regisztrált fertőzött kifejezetten fiatal."

Nem véletlenül. Ők voltak azok akik a nyitás után belecsaptak a lecsóba.

(#31069) t72killer válasza radi8tor (#31067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Be kéne kenekedni normális löttyel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31070) radi8tor válasza t72killer (#31069) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, akkor meg a lötty miatt lesz gond. A fene ebbe a világba. :D

⭐ Stella

(#31071) Lauda válasza t72killer (#31064) üzenetére


Lauda
félisten

A hülyeség egyébként genetikailag van kódolva az emberekben?

Igen. Itt az örök kérdés, hogy valójában ki a hülye? :DD Te őket hülyézed, azok egy része téged hülyézne. Én xy-t hülyézem, xy pedig megint másokat hülyéz. :DD

(#31072) t72killer válasza radi8tor (#31070) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogymi:F? Lötty nélkül sokra nem mégy kimaxolt UV-dózis mellett a tengerparton, pár db napernyővel... A szórt uv viszont lehet kevés lesz a virnyáknak.

#31071: látod, instant lehülyéznek, ha azt mondom, hogy maszkot kéne hordani v egyéb alkalmatossággal eltakarni az ember pofázmányát. Pedig ha eltakart képpel mászkáltak volna a népek még január-februárban, az egész cirkuszt (munkanélküliség, mindéhenhalunk, stb) megúszhattuk volna. Más kérdés, hogy az intellektum csak azért hülyéz, mert neki személyesen ciki maszkot hordani, vagy 0.01 egység kényelmetlenségre sem hajlandó azért, hogy x emberrel kevesebb dobja fel a bakancsot/lábat/tüdőt/stb - és keres hozzá valami jobban eladható "indokot" (nem nehéz, amikor a CHO is tolta magából a konteó szintű baromságokat eleinte).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31073) lacos001


lacos001
senior tag

Jujjj... Újabb Dr. Gődény jött velem szemben, pedig esküszöm nem keresgélem a munkásságát... Gúgli mindent tud...
Érdekes, itt is hazudnak... Itt sem ő beszél!!
[link]

(#31074) radi8tor válasza t72killer (#31072) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon nem mindegy milyen fényvédőt kensz magadra.

⭐ Stella

(#31075) t72killer válasza Kékes525 (#31066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A spanyolnátha idején azért volt egy igencsak globális és zsúfolt tömegeket mozgató esemény, az I. világháború! Nagyban terjedt a katonákat szállító hajókon, frontkórházakban és hasonló helyeken. Bár nem önként, de emberek millióit mozgatták kontinensek között úgy, hogy szóba se jöhetett a transzport leállítása. Az adatokat is erősen szűrték, nehogy az ellenség következtetéseket vonhasson le belőle. Ezért is lett spanyolnátha a neve, mert a semleges spanyoloknál nem cenzúrázták az áldozatok számát.

Az viszont igaz, hogy a modern ember - legyen nagyon szegény, vagy épp "gazdag" - valószínű gyengébb fizikummal rendelkezik, mint a 100évvel ezelőtti.

#31074: igen, oda kell figyelni, h ne valami fele-spektrumot áteresztő, urán-dioxin komplexet kenjen magára az ember:R Én a gyerkőc babanaptejét standardizáltam a családban, annyi kiegészítéssel, hogy délidőben alapból ritkán megyünk ki, a kellemes du 5-ös úszáshoz meg már nem kell egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31076) Kékes525 válasza t72killer (#31075) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor a föld lakossága 2 milliárd alatt volt. Most meg majdnem 8 milliárd. Most több mint 4 milliárd ember van (idős, beteg, rosszul táplált, túltáplált) aki nagyon fogékony erre a vírusra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31077) t72killer válasza Kékes525 (#31076) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mások a viszonyok, de a világháború sokat tett azért, hogy legyenek hasonlóságok: sok helyen volt élelmiszerhiány/alultápláltság, a tömeget is generálták anno a csapatmozgások. Persze aláírom, nem 100%-ban mai a képlet, de pl sok hasonlóságot lehet az eredményekben is látni: ahol a járvány menetrendje szerint késlekedtek az intézkedésekkel (UK, Olaszo,) vagy éppenséggel nem intézkedtek (Svédo), ott elszálltak a számok. K-Eu ugyanakkor zárt, mint a gócot a közepébe kapó nyugat = megúszta a sűrűjét.

Más: már Lenin se szolgálta ki a maszktalanokat. :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31078) t72killer válasza t72killer (#31077) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerk: most látom, hogy átléptük a 10milliót, vki hozhat pezsgőt...

Az a nemjó, hogy az aktív fertőzöttek száma (4M-t ír, úgy, hogy pl UK-t 0-nak veszi:Y) is dinamikusan növekszik. Most Brazíliának+USA-nak lesz egy ~olasz-spanyol szintű köre. Európa tippre észhez fog térni, reméljük még időben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31079) ban77di


ban77di
csendes tag

A környezetemet ha nézem, nálunk ezek az ijesztő számok.
Nyilvántartott álláskeresők száma:
Vas megye: január: 4602, május 8439
Munkanélküliség januárhoz képest + 83%

Országosan:
január: 249866
május: 363268

Májusban már lecsengőben volt a járvány, sok vállalkozás újranyitott, de sok munkahely mégis megszűnt úgy tűnik.
[link]

Lehet hogy túltermelés folyt sok helyen, meg turizmusból is sokan éltek, de sajnálom azokat akik nehéz helyzetbe kerültek emiatt.

(#31080) t72killer válasza ban77di (#31079) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ehhez adj hozzá még egy második hullámot. Az a baj, hogyha Mo még meg is ússza, a hülye világ megcsinálja magának és a külföldi turisták továbbra se fognak jönni/szünetelni fog a világgazdasági konjunktúra:(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31081) radi8tor válasza t72killer (#31080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már most is vannak Bp-en. Csak nem a milliomos turisták, hanem akik kihasználják a nyomott árakat.

⭐ Stella

(#31082) t72killer válasza radi8tor (#31081) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A volumen a kérdés, a szektor működőképességéhez gondolom kéne az előző évek vendégszámának minimum fele-kétharmada. Bár őszintén nem vagyok képben egy átlag pesti v balatoni vendéglátóipari egység megtérülési számaival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31083) ubyegon2 válasza radi8tor (#31081) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kevesen, max 25%-a múlt év azonos időszakhoz képest. Bulinegyed RnB szállások tartósra ki lettek adva márciustól, ezek 30 napos felmondási ideje a napokban jár le, meglátjuk mi lesz a foglalások mögött, mert azok már vannak bőven.

(#31085) pjen válasza VinoRosso (#31084) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem Te félre érted.Senki nem írja,hogy veszélytelen.Inkább arról írnak,hogy a védekezés esetleg több kárt tesz,mint a vírus.Tudod ár érték arány.

(#31086) Ezekiell válasza pjen (#31085) üzenetére


Ezekiell
veterán

A jelenlegi védekezés milyen károkat okoz? Mármint hogy maszkhordást írnak elő és a védőtávolságot. A leállások egyértlemű gazdasági kárral jártak, senki se vitatja, de a maszkhordás...?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31087) pjen válasza Ezekiell (#31086) üzenetére


pjen
félisten

Lehet egyszerűen csak dűhítő.Neked,Nekem előírják,aztán bemész egy üzletbe,hivatalba a dolgozók felén nincs maszk,akin van nagyrészt az is lehúzza az orráról.Az ügyfelek,vásárlók szintén.

(#31088) Ezekiell válasza pjen (#31087) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, az dühítő, valóban. De nem azért, mert maszkot kell hordani, hanem mert az emberek akkora idióták, hogy fel se fogják, miért kellene, és basszák csinálni. Majd ha eltörlik ezt a szabályt, akkor nyugodtan mindenki elfelejtheti a Covidot, és mehet tovább az életével zavartalanul (a következő hasonlóig - mert lesz előbb-utóbb), addig viszont ez van, tessék betartani. Ha sorban büntetnének, egyből nem lenne ilyen probléma.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31089) pjen válasza Ezekiell (#31088) üzenetére


pjen
félisten

És ki büntetne? Mindeki mellé nem lehet egy rendőrt állítani.Most is azt írják a hírekben,hogy a vírus valószínűleg sokáig velünk marad.Valahogy meg kell tanulnunk vele élni és nem hiszem,hogy a maszk a megoldás.Étterem,strand,fürdő stb mind hozzá tartozik a mindennapi élethez,az ott melózók miatt is és nem kifejezetten maszk barát helyek.

(#31090) DS39 válasza pjen (#31089) üzenetére


DS39
nagyúr

Nyáron a klíma nélküli BKV járatokon jó lesz a maszk. Megfulladni.
Tekintve, hogy az emberek 90+ %-a szabálytalanul hordta eddig is, valódi védelmet nem jelentett.
Magyarországon nem ezért nem terjedt el ez a sz.r.
Szóval tök nyugodtan feloldhatnák ezt a rendelkezést.

[ Szerkesztve ]

(#31091) Alex91 válasza Ezekiell (#31088) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem az emberek felfogjak, hogy jelenleg itthon felesleges maszkot hordani. A virologusok meg nagyon keveset tudnak, es inkabb fosnak.
Megmondta mar valaki, hogy pl. amig nem volt kotelezo itthon boltban maszk hanyan kaptak el ott? 2 masodperc alatt fertozodok meg, vagy azert esetleg orakat kell egyutt tartozkodnom 2 meteres tavolsagon belul, hogy elkapjam? Ugyanolyan hatekonysaggal fertoz egy tunetmentes, mint egy tunetes? Es lehetne sorolni a kerdeseket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31092) Ezekiell válasza DS39 (#31090) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyárra igen, fel is fogják oldani 2-3 héten belül sztem. Őszre/télre viszont érdemes lehet visszahozni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31093) pjen válasza DS39 (#31090) üzenetére


pjen
félisten

Ez érdekes,valóban nem terjed(vagy csak nagyon keveset tesztelünk és annak is meghamisítják az eredményét),viszont a halálozási arányaink nagyon rosszak.Románok,Ukránok,Csehek mindenhol sokkal kevesebb arányaiban a halott.

(#31094) Ezekiell válasza pjen (#31093) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert nem tesztelünk/teszteltünk eleget.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31095) Ringman válasza Ezekiell (#31086) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a maszkhordási kifogás-bingo kezd nagyon hasonlítani a miért nem lehet az "autóforgalmat korlátozni a belvárosban" témára, ahol egyszerre szállítana mindenki nagymamát a kórházba és szerszámosládát létrával.

(#31096) Rive válasza DS39 (#31090) üzenetére


Rive
veterán

Tekintve, hogy az emberek 90+ %-a szabálytalanul hordta eddig is, valódi védelmet nem jelentett.

Jellemzően úgy szokás felhúzni, hogy az orrot nem takarja.
Tekintve, hogy a legnagyobb veszélyforrás az, amikor valaki kinyitja a száját, ez a fajta hibás viselet ~ annyit tesz, hogy az illető embertársait továbbra is védi (valamennyire), viszont ő maga szinte teljesen lemond a maszk nyújtotta korlátozott védelemről.

Agyaltam ezen sokat egy-két hete, és arra jutottam, hogy engem csak a klímás, nyithatatlan ablakú járatok (nincs szellőzés, mindenki a helyben forgatott levegőt szívja) és a maszk nélkül pofázók fognak zavarni. (UI.: meg a krahács, trüsszögés. Az viszont nagyon.)
A többi majd megkapja a maga jussát a természettől, amikor beindul itthon is ez a sz@r.
Jó lenne persze, ha minél később indulna be, de ha nekünk ez kell, hát ez lesz. Majd ráfogjuk a nyuszira Sorosra, úgy még azzal se kell erőlködni, hogy tanuljunk belőle :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31097) DS39 válasza pjen (#31093) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezen már én is gondolkodtam. Amikor terjedt az elején, akkor biztos kozmetikáztak rajta, kb. 12 ezer eset lenne reális ennyi halottra.

(#31098) pjen válasza Rive (#31096) üzenetére


pjen
félisten

Tüsszetettél már teljesen egészségesen,csak azért mert valami irritálja az orrod 5-6 ot tüsszenteni a maszkba.Esetleg bele köhögni mert kaparja a torkod a metró levegőja?

(#31099) #86564352


#86564352
törölt tag

Megugrott a koronavírusos fertőzések száma Csehországban
Főként bányászok és családjaik, pár öregek otthona. Július 1-jétől náluk már nem lesz kötelező a maszk.

(#31100) Ezekiell válasza Ringman (#31095) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kb ja. Senkinek se lesz baja a vírustól, nem is veszélyes ez csak azokra kiknek alapból vmi bajuk van VS fulladok a maszktól (akkor BIZTOS nincs semmi baj a légzőrendszereddel, ugye?)

Tudom, lehet pszichés is a fulladás, de egy jó SSRI antidepresszáns megoldja, nekem elhiheted - és kurvára kétlem h ez valódi tömegprobléma lenne...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.