Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77951) cof válasza Rage47 (#77948) üzenetére


cof
veterán

Esetleg próbáld meg, hogy feljelentkezel a HWG-re is, mivel nem tudja, hogy ez a te modemed, ezért erőltetheti, mert modem módba használod. Router üzemmódban úgy működik ahogy kell, elsődlegesen a belső hálózatra kapcsolódik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77952) cof válasza cof (#77951) üzenetére


cof
veterán

Legalább egyszer csatlakozz fel rá, utána elfelejtetheted a telefonnal a jelszót, de a HWG már tudni fogja MAC alapján, hogy saját hálózat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77953) imref válasza Intruder2k5 (#77945) üzenetére


imref
csendes tag

Bocs!
Pontosítok: A böngészőt rá lehet beszélni, hogy kitöltse a CB 192.168.0.1 belépési jelszavát? Mint más esetekben (pl. tc7200) megteszi.

(#77954) Toth_Jani válasza imref (#77953) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem igazán, de el lehet menteni a jelszót valami jelszótároló programmal, viszont nem fogadja el az automatikus kitöltést, legalább az utolsó számot újra be kell írni.
Ez komolyabban védi magát mint a Banki beléptető oldalak. (de minek?) :)

(#77955) Jenne válasza Jenne (#77935) üzenetére


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Írtam fentebb, hogy a jelenlegi csomagom 6833 Ft/hó.
Kaptam ezt az ajánlatot helyette a napokban. >> [kép]
Nos ma felhívtam Őket végül. Hát nem tudtam eldönteni a beszélgetésünk alatt, hogy most megint hülyére akarnak venni? Vagy hogy milyen hozzáállás ez...?
Ehhez az összeghez amit ajánlottak (6999 Ft) jönne majd hozzá a Horizon box+DVR használati díja (ami jelenleg is megvan nekem) ennek a havi díja 1500 Ft és a második Horizon plusz box(nem felvevős) havi díja ami meg 1000 Ft. Mint hű ügyfélnek ezekből elengednének 500-500 Ft-ot, a két box kerülne így havonta 1500 Ft-ba és így a havi összdíj az lenne majd 8499 Ft!
Természetesen nem fogadtam el és közöltem velük, a mostani 6833 Ft ellenében a drágább ajánlatot és megemlítettem, hogy van itt más szolgáltató is ezen az áron, bőven ennyi szolgáltatással, például a Telekom 7 ezerért már a társasházunkban is kiépített és üzemelő optikai kábelhálózatával, vagy a DiGi Tv 6 ezerért vagy éppen a most új előfizetőket kereső és gyorsan terjeszkedő, a Telekom részeként szolgáltató Flip, ez hűségidő nélkül havi 4000 Ft-ért.
Köszönés nélkül bontották a vonalat erre, pedig nagyon udvarias hangon beszéltem. Nem szoktam bunkó lenni egyébként sem.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#77956) kabelmania27 válasza TeeJay (#77905) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Saját beüzemelés szvsz azért lenne jobb mert ha nem stabil a cb vissza lehet regisztrálni a régit.
Ha megfelel a második, harmadik készüléken a 26 kódolatlan digitális csatorna nem kell kérni kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#77957) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Szerintem ilyenbe még nem futottatok bele, de azért mielőtt újra felhívom az ügyfélszolgálatot, futok még 1 kört.
Pár napja volt a környéken (2. kerület) valami kis bibi, csak annyit vettem észre, hogy reggel világított a Connect Box összes fénye, tehát nem volt se kábeles net se wifi. Kikapcsoltam, majd egy picit később újra be. (Az utóbbi két évben mindig ez volt a metódus, de kb. 3--4x ha meg kellett csinálni, akkor sokat mondok, mindig remek működött a szolgáltatás.) Felállt a rendszer, hibát nem mutatott a CB, a kábeles net (150) megy rendesen, a Wifi része viszont érezhetően lassú, a röhej az egészben pedig az, hogy ha átkapcsolom a WiFree-s hálózatra, minden rendesen működik, holott elvileg annak kisebb a sebessége. Futtattam applikációt, böngésztem különböző közép- és felsőkategóriás telefonról, mindegyiknél ugyanez a jelenség tapasztalható. Látszólag minden rendben, mégis pl. az applikációknál simán gyorsabb a WiFrees accounttal. A CB beállításainál a 2,4 és 5 Ghz-es tartomány is be van állítva, semmi gond nem volt vele eddig, a csatornát manuálisra állítottam, nem lett jobb, a létező összes variációt kimerítettem. Ekkor hívtam fel az ügyfélszolgálatot, akik csináltak egy resetelést és kvázi "újrahúzták" a rendszert. Ezt megtehettem volna én is így utólag. A helyzet változatlan, a Wifi lassabb, mint a WiFrees hálózaton.
A hab a tortán ráadásul (ennek talán nincs köze a Wifihez), hogy lefuttattam a routerben a hálózatdiagnosztikát: "hiba tapasztalható az otthoni hálózatban" piros háromszög jelent meg a 4-es Ethernet portnál. Ha lehúztam, minden rendben volt (Ez az UTP kábel köti össze a CB-ot a Horizon boxszal)
A Wifis dolog bosszant a legjobban.

Köszönöm, hogy végigolvastátok, ha valaki tud segíteni írjon.

(#77958) kabelmania27 válasza djsunstealer (#77957) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezeték nélküli átvitelt nem garantálják a szolgáltatók, amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást 1221-en kapcsoltasd ki, előfordul hogy ez segít. Összefoglalóban linkelt programmal nézd meg melyek a szabad csatornák.
Vezetékes kapcsolatot akkor jelzi hibának ha nincs gigabites kapcsolat.
Lehet jobban járnál ha a cb-t modem üzemmódban saját routerrel használnád.

[ Szerkesztve ]

(#77959) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#77949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eddig igénybe vett kedvezményeket kell visszafizetni, ha kevés van még hátra akkor érdemesebb kipörgetni az időt mint fizetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77960) djsunstealer válasza kabelmania27 (#77958) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi szépen a tippeket!
Csa azt nem értem, hogy 1,5 évig működött rendesen, most meg hirtelen alig.

(#77961) Toth_Jani válasza djsunstealer (#77960) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A WiFree esetében nem tudod hová csatlakozol egy társasházban simán lehet hogy a szomszéd jól működő CB-je adja a jelet, akkor viszont a tiédet elérte valami hiba.

(#77962) djsunstealer válasza Toth_Jani (#77961) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Valami tuti, mert az lehetetlen, hogy 3-4 különböző telóról döcögjön, a WiFreeről meg szinte hasít enyhe túlzással.

[ Szerkesztve ]

(#77963) TeeJay válasza kabelmania27 (#77956) üzenetére


TeeJay
félisten

öcsém panaszkodott hogy hetente párszor elmegy a net
mivel TC-->CB csere lesz inkább jöjjön ki szaki és ráméretek mert ha valami nem fog stimmelni legalább le tudja adni hibára és a hálózaton is néznek majd valamit
sajnos tavaly nyáron is néztük mikor 3. TV-hez be lett téve kártya még egy osztással
hogy hiába jön az utcán baromi erős jel a házhoz nem légvonalban húzták be anno a kábelt a föld alatt
hanem jókora kerülővel a távolabbi sarkához
és így a föld alatt van alsó hangon 25méter kábel, majd onnan fel a tetőtérbe vagy 15méter és ott van rajta a 3-as osztó és az egyik TV-s ág még az elsőn ketté van osztva még egyszer és még úgy 10méter a modem fentről
meg 10-10méterek a tetőtérből a 3 TV
mondjuk a TV-vel nincs bajuk bár lehetne erősebb a jelerősség de gondja nincs
a net viszont majd megnézem CB mit ír de majd a szerelő is megnézi

szóval inkább jobb ez így szerintem
TC úgysem kell már, sok extrát nem ad, wifiben is gyenge van rajta külön AP 2,4GHz-re 2x5dBi antennával
most már legalább lesz AC wifi is normálisan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77964) Dave567 válasza kabelmania27 (#77928) üzenetére


Dave567
addikt

Szia!

Igen így már sikerült, köszönöm a segítségedet! :R

(#77965) Rage47 válasza Rage47 (#77946) üzenetére


Rage47
veterán

bakker most látom hogy az ios12ben már van ilyen a wi-fi kapcsolatokon belül hogy auto-join. na ezt kivettem a wifree alól. gondolom ezzel megoldva a problémám :)

(#77966) kabelmania27 válasza TeeJay (#77963) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tavaly leírtam erre, hogy nyáron a magasabb csillapítású kimenetben akadni fog a net, mert alacsony lesz a letöltési és magas lesz a feltöltési érték, így könnyebben leesik a modem a hálózatról.
Hármas osztó alacsony csillapítású kimenetében legyen a modem akkor nem fog akadozni.
CB modem érzékenyebb a jelszintre, ezért annál jobban fog akadni, itt a topikba többször átkötés után javul a helyzet.
Mivel az átlagnál hosszabb a bejövő kábel ezért alacsonyabb a bejövő jel, ami nyáron okozhat problémát, ősztől jobb lesz. Technikus nagyon nem fog tudni mit csinálni, aki kimegy nem állíthat az erősítőn, ami nem lenn jó megoldás mert utána a fél utcába csillapítókat kelljen pakolni, hogy a digitális tévé ne akadjon.
Dave567: Nincsmit. Haladó beállításokon belül a hálózat állapota menüpontból másold be a letöltési és feltöltési értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#77967) anglergab válasza kabelmania27 (#77966) üzenetére


anglergab
addikt

1. Miért akad a DVB-C a magasabb jelerősségnél?

2. Az feltűnt, hogy valamiért a DVB-C jelerősség minimum közeli a Horizon box szerint, a jelminőség viszont maximális.
Ez direkt, tervezés miatt van így (vagy esetleg a Horizon boxnak nem elég érzékeny a tunere)? Sok tuner nem szereti az erős jelet és nem erősítik/csillapítják a DVB-C csatornákat?

A visszirányú alacsony frekis interferenciát ismertem (ezért kell szűrő, hogy az uplinkeket a szegmensben ne rontsa el a tuner), de ezt a downlink jelerősséges dolgot nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#77968) kabelmania27 válasza anglergab (#77967) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1. Tévék egy bizonyos jelszint felett nem veszik jól az adásokat, ilyenkor 95-100%-os a jelerősség de a minőség jóval alacsonyabb, analóg adásnál pedig zavaros vagy szellemképes a kép, általában nem jellemző osztás után túl magas jel, mert úgy van megtervezve a hálózat, hogy a lakásba az elfogadható tartományban legyen a jelszint.
2. A box alapból a tévékhez képest alacsonyabbnak írja ki a jelerősséget, mivel majdnem 100% a minőség nem fognak szétesni a csatornák. Analóg csatornákhoz képest kb 5dB-vel gyengébben jönnek a letöltési és a digitális tv frekik.

[ Szerkesztve ]

(#77969) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Tegnap elment a UPC vezetékes net órákra, ezért újraindítottam a Connect boxot. Azóta az Androidos tabletemen, ami Wifivel csatlakozik a CB-hez, böngészni ugyan tudok, de pl. a Gmail app nem megy, csak homokórázik. Meg a netes játék is, amivel játszani szoktam. Ha megosztom mobiltelefonról az ugyancsak UPC-s mobilnetet Wifin, akkor minden tökéletesen működik. Van esetleg valami ötlet, mi lehet a gond, mit nézzek meg? Köszönöm

(#77970) adika4444 válasza arfer (#77969) üzenetére


adika4444
addikt

MyUPC-en vagy telefonos ügyfélszolgálaton kapcsol(tas)d vissza a modemet IPv4 módba.

üdv, adika4444

(#77971) TeeJay válasza kabelmania27 (#77966) üzenetére


TeeJay
félisten

3-as osztó van és igen a legkisebb csillapításún van a modem most is
na majd kiderül mi lesz, max jön a meglepi hogy határon lesz a jelszint
az a baj hogy az utcai erősítő is 100-200méterre van és ha a ház előtt lenne akkor pár decibellel nagyobb jel jönne és kétlem hogy tele kellene rakni csillapítóval másoknál
sajnos anno 2000-es évek elején mikor UPC kiépítette a hálózatát csak kábelTV volt még net sem volt rajta első időkben és kutya se gondolta hogy a nyomvonal ahol a kpe csövet behúzták az utcai búrától az ennyire messze lesz. én sem értettem miért olyan nagy kerülővel kell húzni simán lehetett volna egyenesen L alak helyett
na majd kiderül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77972) arfer válasza adika4444 (#77970) üzenetére


arfer
aktív tag

Nagyon köszönöm, MyUPC-ben átállítottam, és működik :C ! Azt meg lehet vajon tudni, hogy miért állt át IPv6-ra, amikor x évvel ezelőtt (amikor beszerelték) átállíttattam a központban IPv4-re?

(#77973) S-eye válasza arfer (#77972) üzenetére


S-eye
senior tag

Pont emiatt jöttem én is ide :D IPv4-re kellett nekem is állítanom, hogy telefonon is használható legyen a net.

(#77974) kabelmania27 válasza arfer (#77972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet fw frissítés volt a modemen.
TeeJay: Okés. Meg kellene nézni az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#77975) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nálam meg volt a technikus, rendes volt, mutattam neki mivan, egyből cserélte a cb-ot mondta ez ennyit bírt, szép 😂

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77976) adika4444 válasza arfer (#77972) üzenetére


adika4444
addikt

Időnként automatikusan átrakosgatnak random előfizetőket. Szerintük ez jó. Szerintem kevésbé, kicsit hibás az IPv6-os DSLITE implementációjuk.
A problémát amúgy az okozza, hogy az IPv4 az IPv6-ban működik, csökkentett MTU-val. Részletesebben én sem tudom, de a lényeg, hogy nekem Dual Stack IPv6 van a DIGI-től, és azzal nincs ilyen gond. Tehát lényegében nem az IPv6 okozza, hanem az UPC megoldása.

üdv, adika4444

(#77977) anglergab válasza adika4444 (#77976) üzenetére


anglergab
addikt

Nem ők találták ki a DSLITE-ot, az egy jó átmeneti megoldás lehet. Viszont maga az implementációja, a konfiguráció, cgNAT lehet problémás bizonyos esetekben.

(#77978) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az mitől lehet, hogy a weboldalak van hogy lassan reagálnak tehat lassan indul el a betöltésük?! Most volt cb csere, a sebesség, ping, jitter értékek nagyon jók. Mobilnettel egyből elindul az oldal betöltése tehát rendesen reagál nem gondolkodik, de wifin kinlódik. :F

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77979) norbertoth


norbertoth
senior tag

Lehetséges a csatoena túlterheltsége miatt?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77980) pjen válasza norbertoth (#77978) üzenetére


pjen
félisten

A CB cserének mi köze a mobilnethez?Vezetékesen jó minden? WIFI t mivel próbálod,milyen távolságból?Töltsél le egy wifi analizert,ott pátod hol van szabad csati,vagy tedd autómatára Enyém ott van.

[ Szerkesztve ]

(#77981) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az a köze hogy viszonyításképp írtam 😉
mi az a vezetékes? 😂 Minden wifin van, az xbox nem de azzal sokat nem érek ilyenkor. Wifit 1 méterről próbálom használni, de 10méterre is olyan mint 1méterre 😕 Eddig mindig jó volt egyébként, nemtudom ez most mi, ha a sebesség megvan (300/20) a ping 14, jitter 1,6ms

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77982) pjen válasza norbertoth (#77981) üzenetére


pjen
félisten

A CB n vannak kimenetek ahová az UTP kábelt lehet dugni,a másik végét meg mondjuk a laptop ba.UPC ezért a sebességért válal felelőséget.WIFI nagyon sok mindentől függ.Zavarhatja a mikró,a szomszéd gépe,bármi.Hol van meg a sebesség?Mivel méred?300/20 biztos nem WIFI n van.Vagy ennyi az előfizetésed?,mert a garantált minimum ennél sokkal kevesebb.

(#77983) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na igen a mikró,.... éppen múltkor vettem észre hogy a közönséges elemes konyhamérleg megörül ha megy a mikró és közben mérni akarok rajta.
Pedig az aztán nem egy bonyolult informatikai eszköz. :)

(#77984) pjen válasza Toth_Jani (#77983) üzenetére


pjen
félisten

Ezt kipróbálom,csak jőjön ki asszony a konyhából. :)

(#77985) norbertoth válasza pjen (#77982) üzenetére


norbertoth
senior tag

[kép]

Hüléskedtem hogy mi az a vezeték, irónia volt, hogy szinte nem használjuk vezetéken 😛😛
Wifin van meg a 300, 5Ghz.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77986) pjen válasza norbertoth (#77985) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem is értem miről írsz.Nekem 500 as netem van,most kb 10 méterre vagyok a CB től.35/15 aránnyal pörög minden.

(#77987) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ez a baj báttya, eddig sem a sebességről volt szó 😉 hanem a lassú reagálási időről, hiába van meg a sebesség, ha a weboldalak lassan reagálnak, ha 5centire állok, ha 15méterre, egyébként most jó, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77988) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok! Péntek d.u. kötötték be a UPC-t, net+tv.
Mennyi időnek kell eltelnie mire elérhető lesz a Horizon GO, és az összes csatorna ami a csomagokban van? Horizon GO-ba nemtudok belépni a UPC weboldalra használt adatokkal, az a csatornák fele nem jön be. :)

(#77989) cof válasza Sanyi.il (#77988) üzenetére


cof
veterán

Horizon GO-ba nemtudok belépni a UPC weboldalra használt adatokkal

Igen, mert a Horizon GO-hoz és a Wi-Free-hez is külön jelszót kell állítani a MYUPC-ben.

Kevertem a Digionline-al, valóban MYUPC profil azonosítóval lépek fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77990) pjen válasza Sanyi.il (#77988) üzenetére


pjen
félisten

A MYUPC fiókban kell reggelni egy mél címet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#77991) Sanyi.il válasza pjen (#77990) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Hol? :B

(#77992) pjen válasza Sanyi.il (#77991) üzenetére


pjen
félisten

Beirtam,UPC,és egyből egy regisztrációs felület jött fel.esetleg hívd a 1221 et.

(#77993) Jenne válasza Sanyi.il (#77991) üzenetére


Jenne
senior tag

www.upc.hu/myupc

Kicsit lejjebb görgetsz az oldalon és ott a Belépés vagy a Regisztrálás lehetőség.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#77994) Sanyi.il válasza Jenne (#77993) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Regisztrálva vagyok, annyit
mondtam, hogy ezekkel az adatokkal nem
enged be a Horizon GO-ba :)

(#77995) net91 válasza Sanyi.il (#77994) üzenetére


net91
senior tag

Horizon Go pin kód: 0-0-0-0?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#77996) pjen válasza Sanyi.il (#77988) üzenetére


pjen
félisten

Hogyan tudok regisztrálni a Horizon Go szolgáltatásra?
A regisztráció első lépése a digitális kábeltelevízió alapszolgáltatás megléte. A következő lépés a My UPC Profil regisztrálása. (Amennyiben már rendelkezel My UPC fiókkal, akkor a felhasználási feltételek elfogadását követően azonnal használhatod a szolgáltatást.) A My UPC regisztrációval kapcsolatban bővebb információt a My UPC Profil regisztráció weboldalon találsz.

Megjegyzés:
Ha újonnan regisztrálsz My UPC Profilt, akkor a Horizon Go szolgáltatás használata előtt kérjük, várj 24 órát, amíg fiókod végleges aktiválásra kerül belső rendszereinkben.

A regisztráció során megadott adatok (felhasználónév/e-mail cím és jelszó) segítségével használhatod majd a szolgáltatást számítógépen vagy mobileszközön történő bejelentkezés után.Ezt találtam a UPC oldalán,ha nem megy akkor szerintem hívd a 1221 et.

(#77997) norbertoth


norbertoth
senior tag

Valami csak nemjó, minden eszközt eldobál a cb, már tesóm is jelezte hogy a laptopján is ezt csinálja, meg mindenhol, ledobja az eszközöket és újravissza csatlakozik, marha idegesítő, de hogy mitől lehet ez?! A bejövő jel a házba rendben van, megnézte a technikus is. Most vsltottam csatornát a 11-re, de ha így sem lesz jó áramtalanítás, de nemhiszem hogy segítene bármi is. Valami nemjó az biztos.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77998) cof válasza norbertoth (#77997) üzenetére


cof
veterán

Modem mód, és saját router ha nem akarsz bajlódni. Vagy másik HWG, ami UPC-s használtan.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77999) kezo0 válasza cof (#77998) üzenetére


kezo0
addikt

HGW, azaz home gateway.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78000) cof válasza kezo0 (#77999) üzenetére


cof
veterán

Ajjaj, előrébb járt a fejem mint a kezem, de állandóan. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.