Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) kabelmania27 válasza tutyinéni (#78149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg csak össze kell kötnöd a boxot hdmi csatlakozóval, amennyiben a tévében van wifi adapter vezeték nélküli kapcsolatot is hasznáhatsz, amennyiben közel van a modem jobb a vezetékes kapcsolat.

(#78152) erh75 válasza gyulazsolti (#78150) üzenetére


erh75
tag

Szia !

Nekem is Ubee modemom van, az jobb vagy rosszabb a Connect boxnál ?

(#78153) gyulazsolti válasza erh75 (#78152) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem a Connect Box-al sincs bajom. Fix csatornát beállítottam Wifi-re. 5Ghz-et nem használom, letiltottam.
Az Ubee-vel sem volt gondom.

(#78154) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Kb. két hónapja 150-es netet fizetek, de napok óta dupla sávszél megy, ez valami akció? Mert a kezdetekkor 150Mbps volt.

(#78155) anglergab válasza #TOTTI (#78154) üzenetére


anglergab
addikt

Ellenőrizd a CB-re feltöltött cfg fájl nevét, abból kiderül milyen csomagot kapcsoltak be.

(#78156) cof


cof
veterán

Nem tudom ki szerkeszti az oldalt, de tapsvihar neki, a beállításokban csak a beállításokról nincs szó: Most mire megint megtalálom mit kell varázsolni windowson, hogy működjön...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78157) Intruder2k5 válasza cof (#78156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szörnyű. Az első három találat megteszi? :)

[ Szerkesztve ]

(#78158) cof válasza Intruder2k5 (#78157) üzenetére


cof
veterán

A google-ban könnyű, és szomorú, hogy külső oldalon kell keresni, régen volt minden platformra beállítás az UPC oldalán, képekkel illusztrálva, na én azt keresem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78159) Intruder2k5 válasza cof (#78158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, az észrevételed jogos, de akinek tényleg csak a segítségre van szüksége, az talál, ha nem is a upc.hu oldalon.

(#78160) cof válasza Intruder2k5 (#78159) üzenetére


cof
veterán

Feladtam a keresést, végül megcsináltam a Youtube videó alapján Kösz Tibi! UPC-s meg remélem követi a topikot...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78161) #07746304 válasza #07746304 (#78128) üzenetére


#07746304
törölt tag

Pontosítok:
4500 Ft volt a költözés, és van egy tört számla.

ePack kedvezménnyel és HBO GO-val 10999 Ft a havidíj

(#78162) 4Grider válasza #07746304 (#78161) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak én tartom pofátlan dolognak a UPC nevetséges listaárait?
A 20669 Ft-os 500 Mbps-os kábelnet ár verte ki nálam a biztosítékot, de a 18000 Ft-os korlátlan vezetékes telefon (kb. két korlátlan mobil-előfizetés ára mobilnet nélkül) és a 9500 Ft-os kábelnet előfizetés (ami ugye ennyi pénzért egy db eszközön nézhető) sem semmi.

(#78163) Intruder2k5 válasza 4Grider (#78162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindig is a - rossz - vicc kategória volt.

(#78164) #07746304 válasza 4Grider (#78162) üzenetére


#07746304
törölt tag

Invitelnél sem volt más. De a legjobb az, hogy Telekomnál sem, és mindegyik szolgáltatónál elmondhatom, hogy mindig 10K felett fizettem amikor a TV, Internet, Telefon együtt van. A UPC-nél 2016 szeptembere és 2019 júniusa között csak Fiber Power 240-esem volt, havi 3899 Ft-ért. Engem most is a számlából csak az Internet és az HBO GO érint. A TV-t meg Horizon GO-n nézem iPad-en, illetve TV GO-n, mert anyumnál Telekom előfizetés van. 10 mbps-os ADSL, VoIP, és IPTV... és valamivel 10K alatt van.

(#78165) degec


degec
senior tag

Van arról valami nagyon óvatos infó, hogy mikor lesz upload növelés UPC-néL? nálunk optika van földkábel, full stabil szeretjük jó szép, értem hogy a tv "analóg" csatija sávfrekit foglalnak el a további upload helyektől (nem fogalmazok pontosan de érti aki érti)...tudom hogy koaxos területen ez még nehezebb kérdés.. tudom hogy docics 3.1 vagy felette tudja.. de mégis..hátha van infó valami.. Köszönöm.. :R nekem csak ez az egy bajom van az upc vel.. upload nem túl acél.. :R :C

(#78166) kabelmania27 válasza degec (#78165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor bevezetik a d3.1-et, jelenleg ennyit tudunk.

(#78167) anglergab válasza kabelmania27 (#78166) üzenetére


anglergab
addikt

A d3.1-hez ki kell/lehet vezetni az analóg vagy digitális TV csatornákat? IPTV-vel sokkal nagyobb lenne a felhasználható sávszélesség.

(#78168) viktorhu válasza kabelmania27 (#78166) üzenetére


viktorhu
veterán

Én még mindig arra tippelek, hogy csak lefelé irányban fogják megcsinálni a 3.1-et, így nem kell sokat költeni a last mile-ra. Az ex-monorteles optikás területek viszont talán reménykedhetnek, hogy megszűnik a koaxos bohóckodás náluk, és kapnak rendes optikás netet.

(#78169) 4Grider válasza anglergab (#78167) üzenetére


4Grider
nagyúr

IPTV-vel viszont sokkal rosszabb lenne a képminőség. Mint ahogy az is, az összes IPTV-s szolgáltatónál.

(#78170) anglergab válasza 4Grider (#78169) üzenetére


anglergab
addikt

Ez konfiguráció kérdése. Lehetne pont olyan is, de nem akarnak annyi sávszélességet adni.
Technológiailag épp az IPTV tudja csak gazdaságosan a 4K/8K-t, szóval az a jövőbe mutató technológia.

(#78171) 4Grider válasza anglergab (#78170) üzenetére


4Grider
nagyúr

Marha sok erőforrás kell hozzá be- és kikódoláskor. Szóval lehet hogy gazdaságos, csak épp a minőséghez drága eszközök kellenek. Minden háztartásban ez egyelőre nem megoldható.

(#78172) #07746304 válasza 4Grider (#78169) üzenetére


#07746304
törölt tag

Pontosan, nálunk IPTV volt az Invitel után, hozzászoktunk, most UPC kábeltv van, és egyből azt láttuk, hogy mennyivel szebb a képe a DVB-C-nek.

[ Szerkesztve ]

(#78173) viktorhu válasza 4Grider (#78169) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fog menni iptv nélkül, de csinálhatják sokkal jobban, mint a többiek. Azért a telekomos iptv nem mai technológia már, le is akarják cserélni (8 éve már volt telekom iptv-m), szóval nem az a hasonlítási alap.

(#78174) anglergab válasza viktorhu (#78173) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, IPTV és IPTV között nagy különbség lehet.

A jövő felhőalapú, nem hozzáférési hálózathoz csatolt (azaz hozzáférési hálózat független) IPTV-je biztosan jobb lesz, mint a DVB-C minden tekintetben.
Tehát hosszútávon az IPTV a jövőbemutatóbb technológia.

(#78175) viktorhu válasza anglergab (#78174) üzenetére


viktorhu
veterán

Kérdés, hogy a jogtulajdonosok mit fognak szólni a "nem hozzáférési hálózathoz csatolt" iptv-hez, pl. abból kiindulva, ahogy a Netflixet halálra szívatják (és ezzel megteremtették a saját konkurenciájukat a tartalomgyártásban), pedig az on demand tartalomé lenne a jövő (meg nyilván a közvetítéseké, ami a másik szerzői jogi rémálom).

(#78176) woodworm


woodworm
veterán

Úgy néz ki utolér a CB betegsége engem is, tegnap este óta 3x újraindult a modem. A le- és feltöltési értékek pedig nem tűnnek rossznak, eddig is hasonlóak voltak. Két újraindulás között semmi lényeges bejegyzés a logban, félresikerült frissítési procedúra?


(#78177) TeeJay válasza kabelmania27 (#78166) üzenetére


TeeJay
félisten

Múlt héten mikor hozta a szerelő a CB-t kérdeztem lesz - e fejlődés, azt mondta UPC meg akarja szüntetni az analóg TV szolgáltatást és át fordítja netes DS és US csatornákra ami felszabadul. Kíváncsi vagyok mikor lesz ez végre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78178) kabelmania27 válasza woodworm (#78176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Változott a kábelezés a régi hsz óta?

(#78179) woodworm válasza kabelmania27 (#78178) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, és a környéken sem láttam a szerelőt dolgozni esetleg.

(#78180) kabelmania27 válasza woodworm (#78179) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megpróbálhatod a hármas csillapítót kivenni hátha segít.

(#78181) Brogyi válasza woodworm (#78179) üzenetére


Brogyi
senior tag

Tegnap nekem azt mondták területi hiba volt. Bp XIIker egy része. Azt nem tudom van-e igazságtartalma.
Így bekapcsolva hagytam, és egyszercsak eltünt minden jel az előlapról. Kétkedve felvettem a telefont, és volt tárcsahang. Minden ment egyet kivéve. A modem webfelületén a net piros volt, de mégis hasított. Később küldök róla képet. Szóval nem szétturni otthon a hálózatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#78182) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Idén szeptember 07.én jár le a határozott idejű szerződésem. Didital Gold TV/Fiber Power 120 internet/NonStop S telefon, 1 db rögzítős Horizon box és egy másik nem rögzítős Horizon box. Havi 6833 Ft most.
Telekom, DiGi Tv, Plipp-Telekom van a házban, tehát van konkurencia.
Mit javasoltok? Várjak a lejárati időig, amíg majd keresni fognak az UPC-től? Vagy menjek elébe a dolgoknak (2 hónapom van még vissza) és én hívjam fel Őket, hogy van-e valami jófajta csomag ajánlatuk? Egyszer már megkerestek telefonon, úgy május eleje felé, de akkor a mostanihoz képest 8700 Ft-os havi díjas összeget ajánlottak az új csomagért, ami szinte azonos mostani csomagommal, csak az internet az ami inkább eltért volna. Azt nem fogadtam el.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#78183) woodworm válasza kabelmania27 (#78180) üzenetére


woodworm
veterán

+ Brogyi

Köszi szépen!
Dél-Alföld, tegnap este kezdte. Egyelőre szemmel tartom, ha meghaladja az ingerküszöböt, akkor majd kipróbálom. Ha nem javul, hibajegy lesz belőle.

(#78184) Brogyi válasza woodworm (#78183) üzenetére


Brogyi
senior tag

:D Bocsi, de azért csak információ.
Itt a kép a modemből ami nem igazán tetszik. Valaki tud erre mondani valamit úgy, hogy megy a szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#78185) Gubek-Einste válasza Brogyi (#78184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelszintek milyenek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78186) Brogyi válasza Gubek-Einste (#78185) üzenetére


Brogyi
senior tag

down szint:

up szint:

(#78187) woodworm válasza Brogyi (#78184) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam azért nem ennyire gáz. :DDD

(#78188) Brogyi válasza woodworm (#78187) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mondom megy a szolgáltatás. Van letöltés, feltöltés. Speedtest ok.

(#78189) kabelmania27 válasza Brogyi (#78186) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas a feltöltési érték. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Jenne: Jobban jársz ha te hívod a 1221-et és a lemondás gomb után kérsz ügyfélmegtartó csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#78190) Brogyi válasza kabelmania27 (#78189) üzenetére


Brogyi
senior tag

Itt az osztó. Valami mintha lenne a bemeneten.

(#78191) kabelmania27 válasza Brogyi (#78190) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó. A bemeneten van egy 6dB-s csillapító amit le kellene venni, hogy javuljanak (50 alatt legyen a feltöltés, 50 felett akadhat a netkapcsolat) a modemértékek.

[ Szerkesztve ]

(#78192) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Jott valami random upc csavo es lenyulta a cisco modemunket. Hagyott a helyen valami hulladek UPC Connect Box (Compal CH7465LG) teglat ami a kovetkezore kepes:

Az alapbol se valami brillians internetsebesseg/latency tovabb romlott ezzel a kinai szutyokkal

Lehet valamit csinalni, hogy visszakapjuk a cisco modemet vagy inkabb felejtsem el? Eddig se valaszoltak semmi uzenetunkre. Ezt a kinai vacakot mukodesre lehet birni vagy fogadjam el, hogy mostantol nincs hasznalhato internetunk? Egyszer bejott a felulet, megprobaltam atkapcsolni modem modba hatha, de akkor meg egyaltalan nem volt internet. Azon se csodalkoznek, hogy azt a funkciot meg nem programoztak volna bele a kis kinaiak... :W

(#78193) kabelmania27 válasza whYz (#78192) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem a my upc oldalon vagy 1221-en kapcsold ki az ipv6-ot.
Csomagváltáskor vagy hibabejelentésnél szokták cserélni a modemet.
Haladó beállítások/hálózat állapota menüpontból másold be a letöltési és feltöltési értékeket.
Sajnos nem tudod visszakérni a régi modemet, hardveraprón ha találsz 3208 3212 vagy 3925-ös cisco modemet ami UPC-nél ment akkor a pcreg.upc.hu oldalon tudod regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#78194) anglergab válasza kabelmania27 (#78191) üzenetére


anglergab
addikt

Miért raktak rá neki csillapítót?
Túl magas volt a jel a központból, ezért megakadt volna a DVB-C?
Ha most 0 dBm a letöltése, akkor anélkül 6 dBm lesz. Az nem túl magas a modemnek (túlvezérlés)?
És a DVB-C tunereknek?
A feltöltés a meleg miatt megnőtt impedancia (+csillapítás) miatt lett túl magas?

[ Szerkesztve ]

(#78195) kabelmania27 válasza anglergab (#78194) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért raktak mert lehet bekötéskor lehet magasabb volt a vételi.
Hatos vételi érték teljesen jó, régen -6 +6 között volt a UPC által elfogadható érték, ma már tágabb a tartomány.
Igen a feltöltés a nyár miatt lett magas, légkábeles bekötésnél nagyobb az ingadozás, nála nincs szükség csillapítóra, mert 10 alatt lesz a letöltési. Nulla elméleti ideális érték, gyakorlatban nem baj ha pozitívban van.
Jobban számít, hogy a feltöltési érték ne legyen magas, és az ussnr ne legyen alacsony, ezt az értéket a modem nem írja ki de bentről látják.
Dvb-c tunernél sem lesz gond hatos vételivel, ismerősnél 10 feletti értéknél (cisco 3208) 80%-os erősséget és 100% körüli minőséget mutatott jeltesztnél az sd box. Cisco 3208 és 3212-es modemek elmennek 20-as vételivel is, 3925 nem mindig viseli jól a 10 feletti szintet.

[ Szerkesztve ]

(#78196) whYz válasza kabelmania27 (#78193) üzenetére


whYz
addikt

Egyre jobb:

A upc-nel nem szoktak mukodokepes modemet adni a szolgaltatashoz? :(

Ha veletlenul sikerul modem modba kapcsolni akkor mit kell meg csinalni? Ha radugom egy routerre akkor mukodnie kellene, nem? Eddig legalabbis igy ment a cisco modemmel.

(#78197) kabelmania27 válasza whYz (#78196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szoktak, sokaknál stabilan megy ez a modem akár modem akár router üzemmódban. Úgy tűnik mégsem tud adni a cb 54 felett háromnál több csatornán.
Ugyan úgy fog működni a cb-vel, mert modem üzemmódban a router funkció lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#78198) Brogyi válasza kabelmania27 (#78195) üzenetére


Brogyi
senior tag

Köszi a segítséget. Tudod ha megy akkor miért nézzek bele. Ezt a piros dolgot is UPC hibája miatt vettem észre.
Most zöld mind a három. :) Remélem jó is marad. :R
Vazeg most 6 upstream van a régi 3 helyett. Ez biztos jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#78199) kabelmania27 válasza Brogyi (#78198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Igen, sokkal jobb mert stabilabban van cb a hálózaton. Milyenek lettek az értékek?

[ Szerkesztve ]

(#78200) anglergab


anglergab
addikt

Mitől függ hogy egy EuroDOCSIS modem működik-e a UPC-s hálózaton?
Pl. szükséges a működéshez hogy a UPC távolról tudja managelni és konfigurálni?
A modemek felhasználási címhez vannak kötve?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.