Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77201) pjen válasza v.tom (#77200) üzenetére


pjen
félisten

A forgat Sat nál például egész jó cuccok vannak.

(#77202) Intruder2k5 válasza anglergab (#77197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van belőle elég sok ilyen kezdetű MAC címmel, és ugyancsak UPC csoporthoz tartoznak a HotSpot-ok.

1, 2, 3, 4, 5, stb...

Derítsd ki, mit osztogat a Unitymedia.

(#77203) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Azt pár mondatban összefoglalná nekem valaki, hogy a gigabites net miért lenne olyan üdvözítő, azaz aki erre vágyik miért várja ennyire? Ergo arra lennék kíváncsi, hogy a mindennapokban ki és mivel és hogyan tudja ezen adatmennyiséget kihasználni, mihez/mikhez kell ilyen nagy adatforgalom, köszönöm a választ! (csak sejtéseim vannak, gondoltam tisztábban látnék)

(#77204) kabelmania27 válasza hardverlog (#77203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak több számítógéppel rendelkező háztartások, ezért van igény a nagyobb sávszélességre. Ehhez a sebességhez megfelelő konfiguráció kell pl. ssd megfelelő ram.

[ Szerkesztve ]

(#77205) v.tom válasza hardverlog (#77203) üzenetére


v.tom
őstag

Pl ha használsz multimedia stream szolgáltatásokat (HBO Go, Netflix, stb), akkor elég sokat számít, hogy a gyors net miatt jó minőségű adást nézhetsz (ezek a szolgáltatók adaptive streaming megoldásokat használnak, tehát ha gyenge a neted, akkor a minőség is rossz lesz).

Pl.: Netflixen már megy a 4K HDR, amihez olyan sávszélesség kell, hogy a legtöbb WiFi hálózat ki sem tudja szolgálni, nemhogy egy nem gyors netkapcsolat. És akkor még erre jön, hogy sok háztartásban egyszerre nem csak egy eszköz használja a netet, tehát egy film streaming mellett máshol megy a youtube, a böngészés, a letöltés, a Spotify.

(#77206) hardverlog válasza kabelmania27 (#77204) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Igen, az első sejtésem ilyen volt, a letöltés....Valami olyasmire gondoltam, hogy filmet nem kell letölteni, hanem egyből lehet tv-re ráküldeni wifin (vagy vezetéken) és egyből lehet nézni...ilyen lehetséges? Vagy ez már most is működő dolog egy 500as netnél is?

(#77207) anglergab válasza hardverlog (#77206) üzenetére


anglergab
addikt

Akár 3-5 Mbps elég lehet a HD-hoz, a használt kodektől függően.

[ Szerkesztve ]

(#77208) v.tom válasza hardverlog (#77206) üzenetére


v.tom
őstag

Működő dolog. Nekem az HBO Go minden gond nélkül megy fullHD-ben WiFi-n, de ehhez kell egy jó router és egy jó WiFi-s okostévé. Ha otthon szeretnél streamelni saját tartalmat, akkor arra megoldás a DLNA szerver üzemeltetése, amit igazából szinte minden PC tud, ha erre nem akarsz külön eszközt használni (pl. NAS).

A DLNA képes okostévékkel elég könnyen használható általában ez a megoldás.

(#77209) kabelmania27 válasza hardverlog (#77206) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Működhet, csak a vezetéknélküli átvitelt a szolgáltatók nem garantálják mert sok dolog befolyásolja ezért érdemes vezetékes kapcsolattal használni.

[ Szerkesztve ]

(#77210) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Akkor konkrétan kérdezek:

mit kell vennie annak ahhoz, hogy ne kelljen egy filmet letöltenie, hanem egyből le tudja játszani a tv-jén és ehhez milyen tudású wifi router és net csomag kell neki ehhez?

A TV legyen egy Samsung UE55ES8000 mondjuk (2012/2013 modellév), net legyen 500 MB...

Mit kell még vennie az illetőnek, hogy ha egy fim letöltésre kattint az ncore-on, akkor ez működjön? :R

(#77211) woodworm válasza hardverlog (#77210) üzenetére


woodworm
veterán

Van torrentes topik, de ez nem egyszerű téma. Torrentet nem lehet nem letölteni, a tv elég régi, valószínűleg gyenge a wifije, általában nem tudnak samba megosztásról lejátszani. A nasok beépített torrent kliense nem tud szekvenciális letöltést.
Valószínűleg egy laptop lenne a legegyszerűbb hdmi kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#77212) DonThomasino válasza canniball (#77182) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha fejlesztes lesz gondolom emeles is ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#77213) gduck válasza polonic (#77178) üzenetére


gduck
addikt

Budapesten...

(#77214) kali válasza anglergab (#76930) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Frissült minap a boxon a szoftver, az új módi szerint működik már itt is.

[ Szerkesztve ]

(#77215) Miska0330


Miska0330
tag

Ausztriában már át is márkázta a Telekom a UPC -t. Magenta Telekom lett. Ott már elérhető lett a gigabites internet is koaxon.

A weboldaluk szerint 1000/50 Mbit a sebesség.

https://www.magenta.at/internettarife/internet-zuhause/

Vodafone lesz a kérdéses, hogy nekik mik a terveik. De én várom az új ajánlatokat.

Tegnap tönkrement a Horizon Box távirányítóm. Ez még a 2016 Augusztusában kapott Horizon Box távirányítója volt. A UPC üzletben nagyon rendesek voltak. Kicserélték nekem.

Ráadásul az új távirányítót kaptam. Mondta az eladó is, hogy ez kicsit jobb. Ugyanaz a típusú távirányító ami a Pace HD Mediabox -hoz volt, csak dedikált visszajátszó gomb is van rajta. Ég és föld a két távirányító sebessége. Sokkal jobb ez az új.

(#77216) ubbconfig válasza Miska0330 (#77215) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ezek szerint nem maga a box tetű lassú, hanem a távirányító? Idegesítő, amikor nem reagál semmit a csatorna léptetésre, a következő pillanatban meg egyszerre kettőt is léptet előre. Az újjal ilyet nem tapasztalsz? Mert akkor cseréltetem én is...

(#77217) Miska0330 válasza ubbconfig (#77216) üzenetére


Miska0330
tag

Tesztelem pár napig és utána leírom a tapasztalatokat. Végén kiderül, hogy csak a távirányító miatt lassú. Írok mindenképp neked.

(#77218) ubbconfig válasza Miska0330 (#77217) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

köszönöm :R

(#77219) anglergab válasza Miska0330 (#77217) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
engem is érdekelne, hogy a box vagy a távirányító (is) lassú. :R

(#77220) #07746304


#07746304
törölt tag

Hajdúszoboszlóra kaptam ajánlatot:
9289 Ft
151 TV csatorna, 500-as Internet és telefon.

(#77221) #07746304 válasza #07746304 (#77220) üzenetére


#07746304
törölt tag

Elvileg az HBO GO is benne van.

(#77222) explo1


explo1
csendes tag

Szevasztok,

Mi a módja, hogy megtudjam meddig tart pontosan a hűségem?

Köszönöm!

(#77223) kali válasza explo1 (#77222) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A My UPC felületen olvasható, vagy kérd a telefonos/személyes ügyfélszolgálat segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#77224) kezo0


kezo0
addikt

Csúszhat a Vodafone-UPC egyesülés

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77225) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Digital Gold előfizetésem volt, ami most elvileg a TV Premium lett.
Ha jól láttam, nálam a TV Premiumban a Comforthoz képest pluszban lévő adók mind megvannak, kivéve a Moziverzumot.

Ilyenkor mi van, hogy lehet a Moziverzumot belerakatni?

(#77226) pjen válasza M0RGI (#77225) üzenetére


pjen
félisten

A gold nem lett autómatikusan prémium.Az szerződés módosítás.

(#77227) merqree válasza M0RGI (#77225) üzenetére


merqree
őstag

pjen jól mondja, anno felhívtam az UPCt, és elmondták, jhogy ha kötünk szerződést, akkor kapom meg a Premiumot, addig a leszerződött csomagot és csatornakiosztást kapom.

(#77228) M0RGI válasza merqree (#77227) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm, értem. Hát rohadjanak meg. Gondolom drágább az új.
Ennyit arról, hogy a régi ügyfeleknek kedveznek. :((

(#77229) merqree válasza M0RGI (#77228) üzenetére


merqree
őstag

Olvass vissza, mert nincs igazad.
Feltéve, ha jelentős a konkurencia jelenléte.

(#77230) M0RGI válasza merqree (#77229) üzenetére


M0RGI
őstag

Miben nincs, hogy drágább?
Vagy alkudoznom kéne, mint a piacon?

(#77231) pjen válasza M0RGI (#77228) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem is értem,nyilván a + szolgáltatásért fizetni kell.Egyébként,ha van konkurencia valóban alkudozni kell.

(#77232) merqree válasza M0RGI (#77230) üzenetére


merqree
őstag

Abban nincs igazad, hogy a régi ügyfeleknek nem kedveznek.
Konkrét teendő:
1. megnézni mikor jár le a hűséged
2. megnézni, hogy kik a szolgáltatási címen a konkurenciák
3. az upc oldalán NEM belépve, de a címedet megadva megnézed, hogy mi az új belépőknek az akciós ár.
4. 1221-et felhívni hűségi lejárata előtt kb 20-25 nappal, és a szolgáltatás lemondás menüpontot (a telefonos menürendszer az upc oldalán fent van) választva ügyfélmegtartó ajánlatot kell kérni.

Velem ez történt 2019 május 2.-án:
link 1
link 2

(#77233) M0RGI válasza merqree (#77232) üzenetére


M0RGI
őstag

Nagyon szépen köszi!
Már csak az a baj, hogy még októberig van a hűség.

(#77234) pjen válasza M0RGI (#77233) üzenetére


pjen
félisten

Én felhívnám a 1221 et,lehet egészen baráti áron megkapod a prémium csomagot.

(#77235) M0RGI válasza pjen (#77234) üzenetére


M0RGI
őstag

Párom felhívta, csak nem tudta róla.
Most fizet 7000-et, mondtak 7800-at neki a Prémiumra váltásra. :F
Ha neten megnézem most 0 Ft két hóig, aztán 5600 Ft. (INTERNET 500 + TV PREMIUM + TEL)

[ Szerkesztve ]

(#77236) merqree válasza M0RGI (#77235) üzenetére


merqree
őstag

Ez utóbbi összeget fogják Neked októberben megajánlani, hacsak addig új akciós ár nem lesz, azzal a különbséggel, hogy nincs ingyenes két hónap. Ahhoz 60 napig kellene meglenni UPC nélkül.

(#77237) M0RGI válasza merqree (#77236) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát akkor felhívom őket én újra. Páromnak még a mostaninál is többet mondtak.

(#77238) merqree válasza pjen (#77234) üzenetére


merqree
őstag

Amedig nem jár le, addig nem fognak jó/jobb árat adni, ez a saját tapasztalatom 2019 március/aprilis időszakban.

(#77239) pjen válasza merqree (#77238) üzenetére


pjen
félisten

Akkor úgy látszik én kivétel vagyok.Az 500 as netem is úgy lett.Felhívtak hűség idő közepén,hogy kapok 500 as netet és négyszáz valahány forintal kevesebbet kell fizetnem.Mikor legutoljára módosítottam,akkor üs Ők kerestek,volt még több mint két hónap hűségem.Kevesebb lett az előfizu,és kaptam egy CI kártyát+1 giga mobil netet.Tény én már chellós is voltam.Az utcában van minden.Digi,T,és flip is.

(#77240) 4Grider válasza pjen (#77239) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a UPC hív (tényleg) kedvező ajánlattal, az nem ok nélkül van. Jó eséllyel felétek túl sokan léceltek le, ezért ment az ügyfélmegtartó hívás.

(#77241) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Hálózat (NAS) külső elérésben szeretnék segítséget kérni.

Most váltottunk irodában céges előfizetésre (UPC volt eddig is csak Lakossági) és nem tudom hogyan kellene beállítanom ha egyáltalán lehet a jelenlegi felállással azt hogy a NAS-hoz hozzá tudjak férni otthonról is.

Eddig úgy volt hogy a UPC egységet csak modem (bridge) módban használtuk és van saját router a komplett belső hálózat kialakításra. No-ip dyndns szolgáltatással értük el a NAS-t kívülről ahol is beírtuk az IPV4 számot amit a router kiírt és a saját routeren meg be volt állítva a dyndns szolgáltatás oszt ment mindent :)

Sajnos az új üzleti előfizetéshez járó modemet nem lehet csak modemként használni tehát mindig routerként is üzemel. Így most nem megy a külső elérés. Megoldható ez anélkül hogy a ki kelljen kötnöm a rendszerből a saját routert és újra felépíteni a hálózatot a UPC routerre?? UPC router is tudja a dyndns-t megnéztem a menüben egyébként.

a saját router egy TP-Link Archer C1200

Köszi!

Ha esetleg máshol kellene feltennem a kérdés kérlek segítsetek melyik topic-ban! ;)

(#77242) blakey válasza cecil (#77241) üzenetére


blakey
titán

Sajnos az új üzleti előfizetéshez járó modemet nem lehet csak modemként használni tehát mindig routerként is üzemel. Így most nem megy a külső elérés. Megoldható ez anélkül hogy a ki kelljen kötnöm a rendszerből a saját routert és újra felépíteni a hálózatot a UPC routerre?? UPC router is tudja a dyndns-t megnéztem a menüben egyébként. - kérni kéne, hogy állítsák vissza az IPv4-et és akkor mehet módem modba, minden maradna a régiben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77243) pjen válasza 4Grider (#77240) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy igqzad van,de nekem jól jött.

(#77244) cecil válasza blakey (#77242) üzenetére


cecil
aktív tag

elvileg ipv4 van ezt írja most a rendszerinfó ami képen van...

de ha beírom ezt a no-ip oldalon nem megy a dolog... a /24 a port gondolom de olyat nem tudok megadni a no-ip oldalon...

meg is kellene valami portot nyitnom a saját routeren?

(#77245) blakey válasza cecil (#77244) üzenetére


blakey
titán

Az Általános fülnél mi szerepel?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77246) cecil válasza blakey (#77245) üzenetére


cecil
aktív tag

ez:

illetve oldalt még vannak opciók...

(#77247) blakey válasza cecil (#77246) üzenetére


blakey
titán

Ezek mind belső IP-címek. Az Átjáró (router) funkció alatt mi látsz? Nem ismerem ezt az eszközt így egy picit nehézkes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77248) cecil válasza blakey (#77247) üzenetére


cecil
aktív tag

ott csak ennyi van:

UPNP IGD engedélyezve/letíltva

Admin fül alatt van még a DDNS beállítás menü de ha ott is beállítom ami a saját routeren is van akkor sem működik

(#77249) blakey válasza cecil (#77248) üzenetére


blakey
titán

Szinte biztos, hogy IPv6-ban van. DOCSIS WAN alatt mi van?
Ez milyen HGW? Hitron?
Amúgy portot kell nyítni a routeren a dyndns-nek, de ha modem módba tudod tenni akkor használhatod a saját routert.
Egyébként az a Mobil fül micsoda? Ilyet sem láttam még.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77250) cecil válasza blakey (#77249) üzenetére


cecil
aktív tag

közben megoldottam :)

kellett egy port átirányítás az új készüléken és kész :)

Azért nem lehet ezt az eszközt bridge módba rakni mert van a hátulájban egy mobilnet stick amit adnak a céges előfizetéshez arra szolgál ha valamiért kiesés van a vezetékes szolgáltatásban akkor átveszi a mobilnet a helyét! az a Mobil fül is a menüben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.