Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77751) Syl


Syl
nagyúr

A UPC így ünnepre másnak nem osztotta ki a szopatunk kártyát? Mert tegnap és ma vagy egy tucatszor kellett a modemet áramtalanítanom, folyton elmegy a net... :((( Küldtem hibajelentést (mobilon keresztül), de gondolom ismét a sablonszöveggel ráznak le (sz*r a wifim és arra nem adnak garanciát - pedig LAN-on lógok és képernyőmentést is küldtem a modem diagnosztikáról)

Modem értékek: [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77752) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

A UPC-s számla (..49 Ft a vége) Díjneten való sikeres befizetése után a MyUPC kerekítési hiba miatt 1 Ft fizetendő összeget mutat.
Ebből lehet gond a későbbiekben?
Mi a teendő ilyen esetben?

(#77753) 4Grider válasza Syl (#77751) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meleg van és elszálltak a feltöltési értékeid. Lehűlésig ez nem fog magától megjavulni. Hívd ki őket.

(#77754) Gubek-Einste válasza anglergab (#77752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem kellene, hogy legyen de hívd fel őket ha ennyire aggódsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77755) Syl válasza 4Grider (#77753) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77756) kabelmania27 válasza Syl (#77751) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene nézni milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#77757) i are robot


i are robot
senior tag

Sziasztok!

Lakásfelújítás előtt állok, és a következő kérdésem lenne a vezetékezés kiépítésével kapcsolatban. Van-e arra megoldás a UPC-nél, hogy ha a bejáratnál helyezem el a modemet (ahol a koax bejön a lakásba), akkor onnan a modemtől csak UTP-t húzok a nappaliba a TV készülékig (CI kártyás megoldást szeretnék, nem boxosat), tehát meg lehet-e úszni a koax behúzását, vagy az mindenképpen szükséges? Ha jól tévedek ezt más szolgáltatónál IPTV-nek hívják? Jó lenne megúszni a vastag és merev koax behúzását, de UTP mindenképpen ki lesz építve. Jelenleg csak internet előfizetésem van, de ha később szeretnék TV-t is, akkor nem utólag szeretném barkácsolni a kábeleket.

:R

[ Szerkesztve ]

(#77758) Gubek-Einste válasza i are robot (#77757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen lehetőség a koax kábel kihúzásának a megúszására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77759) NoOne1976 válasza i are robot (#77757) üzenetére


NoOne1976
őstag

Teljesen mindegy, hogy upc vagy Digi, a szolgáltatói eszköz után koax kell a tv adásnak. Ezt kikerülni nem tudod. Amúgy csőben a koax is behúzható gond nélkül. Nem törik az olyan könnyen.

(#77760) i are robot válasza NoOne1976 (#77759) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi mindenkinek!

Sajnos nem lesz béléscső, panelről van szó, azért próbáltam volna elkerülni, de akkor nincs mese, azt is meg kell oldani.

(#77761) NoOne1976 válasza i are robot (#77760) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha a plafonnál lesz mennyezeti díszléc, akkor az alatt simán el tudod vinni. Vagy másik lehetőség a padlón a szegőléc alatt. Tapasztalatból mondom, mindkettő működik, a kanyarokat is jól bírta:D

(#77762) i are robot válasza NoOne1976 (#77761) üzenetére


i are robot
senior tag

Álmennyezet lesz, valamint vannak a falban gyárilag hornyok, amiben az eredeti elektromos vezeték ment, abban talán lenne neki hely, inkább csak attól tartok, hogy a sarkokban nagyon meg kell törni, túl kicsi lesz a hajlítási sugár. De ha azt mondod hogy bírja, akkor nem fogok aggodalmaskodni. Köszi. :R

(#77763) cof válasza i are robot (#77762) üzenetére


cof
veterán

[kép]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77764) NoOne1976 válasza i are robot (#77762) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha látnád hogy nálunk mit kellett hajlítani... Tény és való, hogy ha valamiért cserélni kell, már nem tudnánk. NEm lábbal rátaposva hajlítottuk, de azért kapott rendesen a kábel. Sajnos más megoldásunk nem volt. Sok kábel, sok sarkot kibírt, mindenhol hibatlan a vétel. Persze nem a legolcsóbb kábellel csináltuk.

(#77765) Syl válasza kabelmania27 (#77756) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak egy ilyet látok a kábelen: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77766) i are robot válasza NoOne1976 (#77764) üzenetére


i are robot
senior tag

Akkor már csak azt kell kitalálnom, hogy milyen kábelt vegyek. :DDD

Eddig csak annyit tudtam, hogy 3x árnyékolt legyen, de ahogy látom nem ennyire egyszerű a képlet. Beltérbe max 10-12m kábelhossz esetén milyet kell/érdemes, RG6, RG11, 60% v. 80%-os árnyékolású, esetleg RG59 is elég??

Találtam egy ilyet, innen vettem a fentieket:
https://m.uniotelecom.hu/koaxialis

Csatlakozások számát mennyire kell minimalizálni? Fali koax aljzatra gondoltam, vagy felejtsem el és inkább álljon ki a falból a kábel és az legyen bekötve a készülékbe?

(#77767) pjen válasza i are robot (#77766) üzenetére


pjen
félisten

Rg 6 ot vegyél 3x árnyékoltat.fali aljzatot felejtsd el,hacsak nem csavaros kötésű kivül,belül.

[ Szerkesztve ]

(#77768) kabelmania27 válasza i are robot (#77766) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes minimalizálni az osztást és a toldásokat.
Bejövőre érdemes tenni egy kettes osztót egyik kimenet modem másikat lehet osztani a tévéknek.
Aljzatként ilyet érdemes használni ami gyakorlatilag egy F toldó. vagy a ilyen kábelkivezetőt tudsz használni pl legrand gyárt ilyet.
Syl: Rendben van az osztó. Nézd meg az osztónál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#77769) Meghivott válasza Meghivott (#77744) üzenetére


Meghivott
addikt

Ügyfélszolgálattal beszéltem, ők nem látnak hibát. Illetve az adott portok sincsenek tiltólistán. Szóval semmit nem tudnak tenni.

(#77770) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Mi a tapasztalat, mennyi idő alatt fut át a csomagváltás?

(#77771) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#77770) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hamar megtörténhet ha nem kell modemet cserélni.

(#77772) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#77771) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem kell, CB-t adtak már a 120-ashoz is. Azért kérdezem, mert azt mondták, hogy 72 óra múlva húzzam ki, indítsam újra a modemet.

(#77773) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#77772) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megpróbálhatsz egy újraindítást lehet már él az új csomag vagy nézz egy speedtest mérést.

[ Szerkesztve ]

(#77774) Syl válasza Meghivott (#77769) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ügyfélszolgálat soha nem lát hibát. Nekem is a képembe hazudnak, meg mutogatnak a wifimre (holott lan kábelt használok) stb.

kabelmania27

Csatlakozók szorosak.
Nem baj, megvárom mit röfögnek a hibabejelentésemre. Egy hónap múlva úgyis lejár a hűség...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77775) kabelmania27 válasza Syl (#77774) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A modemértékekből látszik hogy gyenge a letöltési érték és magas a feltöltési.
Elvileg 52 alatt kellene lennie a feltöltési értéknek, négyből az egyik el is éri és a letöltési érték is határeset.
Telefonálj majd újra hátha másik ügyintézőhöz kapcsolnak, ragaszkodj hozzá, hogy küldjenek technikust.

[ Szerkesztve ]

(#77776) Syl válasza kabelmania27 (#77775) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77777) Meghivott válasza Syl (#77774) üzenetére


Meghivott
addikt

Rendben, de mit tudok még csinálni? Nem lehet, hogy NAT mögött vagyok? Esetleg

(#77778) Gubek-Einste válasza Meghivott (#77777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NAT nincsen UPC-nál, csak IPv6.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77779) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Kb 2-3 éve volt már ilyen problémám, de most újra jelentkezett ... :W
Thunderbird levelezőt használok és amikor elküldenék egy levelet ezt a hibaüzenetet kapom.
Mindezt annak ellenére, hogy az upc oldalán a Kábelnet --> Port beállítások-nál lévő SMTP levélküldés / DNS kiszolgáló futtatása engedélyezve van jelölőnégyzet be van jelölve

Élnék a gyanúval, hogy esetleg nálam állítódott el valamilyen beállítás/felhasználónév vagy jelszó, de ennek ellent látszik mondani az a tény, hogy különböző helyeken lévő két asztali gépnél és egy notinál is egyszerre jelentkezett a hiba, azaz szerintem nem ez okozhatta a gondot ....

Szerintetek mi okozhatta ezt a hibát és hogy lehetne megszüntetni?

Előre is köszi a válaszokat

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#77780) sz.j válasza sz.j (#77779) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézést, lemaradt ...

Mind a három gépen Thunderbird levelezőklienset használok.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#77781) anglergab válasza sz.j (#77780) üzenetére


anglergab
addikt

Az ügyfélszolgálattal ellenőriztesd a tényleges port beállításokat.

(#77782) Meghivott válasza Gubek-Einste (#77778) üzenetére


Meghivott
addikt

Az kilőve, mert a port forwarding aktív.
Nemcsak a vezetékesen csatlakozott pc, hanem a tabletek címénél is translate errort dobál portokra.

(#77783) anglergab válasza Meghivott (#77782) üzenetére


anglergab
addikt

Ez bug lesz a modemben, próbálj egy gyári visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#77784) Meghivott válasza anglergab (#77783) üzenetére


Meghivott
addikt

Megvolt

(#77785) sz.j válasza anglergab (#77781) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen beszéltem velük és azt az infót kaptam, hogy valamit állítani fognak és kb 10-15 perc múlva meg fog szűnni a probléma ..., azóta eltelt kb 5 óra!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#77786) woodworm válasza Meghivott (#77784) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs egyedi dns beállítás valamelyik kliensen? Esetleg kliens oldalon beállított fix ip-cím?

(#77787) Meghivott válasza woodworm (#77786) üzenetére


Meghivott
addikt

Nincs. Most olyan mintha jó lenne. Érdekes hogy a bejelentés után pár órán belül megjavul. Előtte meg 2 hétig szar volt.

(#77788) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,
Koltozes elott allok. UPC husegem mar reg lejart.
Megneztem a koltoztetest, egyszer 4500Ft es 11ezer havonta tovabbra is ha a 500+premium tvt kernem, ez a szemelyes kedvezmenyem...
Ha lemondom, és kérek 500+premium tvt, akkor ingyen bekotik, elso honap ingyenes, utana 6500Ft havonta....
Hol van ebben a ráció? :)
Most igaziból azt bukom, hogy amint lemondom megszűnik a net+tv, és csak idővel kötődik be az új helyre a net+tv?
Vagy lehet ezt értelmesen csinálni, és adott napon elmondani, és egyből beköttetni az újat az új helyen?

Köszi

Eyesis

(#77789) NoOne1976 válasza Eyesis (#77788) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én beköttetném az új helyre az új előfizetést. Majd ha beköltöztem, akkor a régit lemondanám. Az a kis párhuzamosság sokkal kevesebbe kerül, mint amit spórolsz az új szerződéssel.

(#77790) Eyesis válasza NoOne1976 (#77789) üzenetére


Eyesis
őstag

Igazibol, ha atkoltoztunk, az elso egy honapban valszeg nem tv-zni es internetezni, hanem pakolaszni fogunk :)
Csak meglepodtem, hogy milyen erdekes az uzleti koncepcio itt... a meglevo ugyfel fizessen tobbet, az uj meg kevesebbet...
Szóval átkoltozés előtt lemondom, beviszem a cuccokat, és még aznap kötök egy újat, aztan az gondolom hamar bekotesre kerul, nem?
Amúgy egy embernek két címen lehet előfizetése?

Eyesis

(#77791) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#77773) üzenetére


NoOne1976
őstag

Néztem speedtest mérést: változó a sebesség, de kb. 123,7 Mbps és 9,2 Mbps, illetve 91,0 Mbps, 10,3 Mbps. Ugyanakkor a tv-n már jönnek azok a csatornák, amik az új csomaghoz járnak, vagyis elvileg átállítottak a dolgokat. A modemet áramtalanítottam már 2x, változás semmi.
Valahol azt lehet látni, hogy a CB-on milyen csomag (cfg) fut? Az új net 300-as volna :F

*szerk:
közben megtaláltam: CH7465LG_fiberpower120_sip.cfg
Ezek szerint ez nem frissült le? Vajon miért? Mit tudok tenni? Vagy a tv és a net átállítása nem egyszerre történik?

[ Szerkesztve ]

(#77792) sz.j válasza sz.j (#77779) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ma reggelre magától megszűnt a probléma ..., pedig sehol semmit nem állítottam át.
Ezek szerint az upc volt a hiba okozója

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#77793) kabelmania27 válasza Eyesis (#77788) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Az is megoldás, hogy 1221-en vagy my upc oldalon kéred a költöztetést, utána 1221 lemondás gomb után kérsz ügyfélmegtartó csomagot.
NoOne1976: Indítsd újra a modemet hátha már az új csomaghoz tartozó kofig fájlt tölti le a modem, ha nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsoltasd ki 1221-en csak internethiba menüpontban.

(#77794) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,
van egy regi lejart freedom mobil dijcsomagom, es szeretnek maradni meg masik csomagot hasznalni. Meg lehet ezt csinalni online? Probaltam, de ha beteszem a kosarba, csak egy uj elofizetes igenylest tudok inditani.
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#77795) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! ezt a connectboxot valahogy szepen fel lehet szerelni a falra?

(#77796) Fürkésző


Fürkésző
tag

Sziasztok!

A upc-s e-mail címekkel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Az érdekelne, hogy a szerződés megszűnése után mi lesz a sorsuk, mi a manapság érvényes gyakorlat.

A témában csak egy régi (2010-es) cikket találtam [a cikk], eszerint:
"A UPC figyelmezteti a ügyfeleit, hogy az e-mail cím rögtön megszűnik, ahogy felmondják a szerződést, (...) a szerződés megszűnte után nincs semmilyen türelmi idő, a korábbi azonosítót rögtön regisztrálhatja magának egy új ügyfél."

2010 óta sok minden változott, GDPR és társai. A UPC változtatott a gyakorlatán? Ha nincs újra kiadva a cím, a Mailer Daemon jelzi, hogy a levél továbbítása sikertelen / nem létezik ilyen e-mail cím?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#77799) zolee001 válasza Fürkésző (#77796) üzenetére


zolee001
őstag

Elvileg megszünik a gyakorlatban pedig ki tudja ,ha szükséged lenne a mail fiokokra akkor mozgasd át a mail boxokat egy másik élö és továbbra is élni fogo UPC elöfizetés alá,akkor marad mindened
Feltéve ha van olyan ismerös/családtag akinek van UPC-je

(#77800) Fürkésző válasza zolee001 (#77799) üzenetére


Fürkésző
tag

Ezek szerint megszűnik és nem adják ki újra?
Aki mégis erre küld levelet, kap-e értesítést arról, hogy a fiók már nem létezik (Mailer Daemon)?
(A másik oldalon vagyok; azt szeretném megtudni, a leveleim eljutnak-e a címzett fiókjába.)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.