Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77451) kenikolo1 válasza 4Grider (#77450) üzenetére


kenikolo1
csendes újonc

Köszönöm a választ! Igen, Telekom adsl-ről lenne a váltás UPC kábelre. Jelenleg 50-es a netünk, a UPC-nél 500-asat szeretnénk majd kötni. Mivel Sopronból húzták ki a faluba a kábelt, esetleg ottani ismerősöket megkérdezek majd a szolgáltatásról, de szerintem eldőlt.

(#77452) bobace válasza adika4444 (#77419) üzenetére


bobace
őstag

Nincs Ipv6-om, az direkt kikapcsolatam.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#77453) anglergab válasza kenikolo1 (#77451) üzenetére


anglergab
addikt

Most már nagyon sokat javult a kábeles net megbízhatósága: lehet egy, a végponthoz közel optikára kapcsolt kábel (HFC hálózat) megbízhatósága sokkal nagyobb, mint egy hosszabb, rossz minőségű réz érpáron futó VDSL-é. A sávszélesség, azaz sebesség pedig egyértelműen a kábelnél jobb.
Az fontos, hogy a DSLAM-tól vagy CMTS/optikai feladó állomástól milyen távol vagy, illetve az oda és onnan vezető infrastruktúra milyen állapotú: keresztmetszet, toldások, osztók, erősítők, csillapítók, szűrők, kábelcsatlakozások, árnyékolás, helyi zajforrások, stb.

[ Szerkesztve ]

(#77454) hardverlog


hardverlog
aktív tag

Azért ez a UPC/Spíler2 történet szépen megszívatta a népet.

Ugye jött ez pár hónapja, hogy Prémium csomag meg így meg úgy és akkor lesz Spíler 2-őd és akkor tudod nézni a BL+MOTO GP+spanyol/angol focit.

Szépen szerződgettünk is, örültünk, pár száz forint nem tétel.

Mi történt azóta:

BL ugyebár minden meccs ment az M4-re tavasszal, amikor már nem volt időütközés, ergo a negyeddöntőktől....hát legalább láttuk persze.
MOTO GP látom éppen hétvégén, hogy már a Spíler 1 adja, szóval na...de legalább látjuk :)
Angol bajnoki: az utoló 4-5 fordulóban mint kiderült a Spílernek sikerült olyan megállapodást kötni a Digivel, hogy az angol bajnoki hajrá meccseinek zöme nem volt látható a Spíleren...így a UPC-seknek...na ennek nagyon nem örültünk már.
Spanyol bajnoki: sikerült a bajnoki végjátékra megoldani a közvetítéseket, mely bajnokság sajna addigra bőven eldőlt.

Szóval így azért ezt a történetet megnézve ez azért egy írtó nagy kiba....ás volt úgy a néppel amblokk, egész egyszerűen a UPC a Spíler2 mizéria oldalhullámain kényszerítette kis túlzással ki a néptől a Premiumra és az újabb 1 év hűségre való szerződést.

Ez nem volt szép fiúk! :N :( ;) :Y

(#77455) Vtwo válasza Haart (#77379) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nálam is bepróbálkoztak.

[ Szerkesztve ]

(#77456) kezo0 válasza hardverlog (#77454) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem pl. csökkent a havidíjam, amikor a korábbi Gold helyett Premium csomagom lett, és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

(A kifejezés pedig, amit kerestél: en bloc ;) )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77457) Okosandroid válasza hardverlog (#77454) üzenetére


Okosandroid
tag

Ugyanezt csinálták a Moziverzum filmcsatornával, azzal a különbséggel, hogy prémium filmcsatornaként lett eladva reklámmentesen. Aztán mi lett belőle? Bekerült a prémiumba, meg úgy a szolgáltatók nagy részéhez behúztak pár embert vele, már akit lehetett, és most nézegethetjük a "prémium reklámokat rajta" Na de ez sem volt egy szép húzás..

(#77458) colonia válasza Miska0330 (#77318) üzenetére


colonia
aktív tag

Köszi a tippet. :R Be is mentem az ügyfélszolgálatra és kicserélték szó nélkül az új távirányítóra (mondták, már csak ezt adják a régi helyett). Lett egy gyorsabb irányítom és egyel kevesebbet kell használnom, mert ez már tudja a TV-t is kezelni. :K

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#77459) #07746304


#07746304
törölt tag

Üdv, átköltözöm másik címemre, ahol szintén van UPC Fiber Power, és viszem a kábelmodemet, akkor törlődik az aktuális haviforgalom? Mert kábelmodem cserénél igen. De ugyanannál a kábelmodemnél?

(#77460) NoOne1976 válasza colonia (#77458) üzenetére


NoOne1976
őstag

A tv-t hogy kell beprogramozni az új távirányítón? Mert hirtelen nem találom a kézikönyvben.

(#77461) anglergab válasza NoOne1976 (#77460) üzenetére


anglergab
addikt

TV gombot megnyomod, azután TV módba kapcsol a távirányító, azaz Samsung TV kódolásra vált. Ez addig tart amíg olyan gombot nem nyomsz le ami nem támogatott a TV mód esetében, vagy meg nem nyomod a UPC logós gombot. Ezen eseményekkor a távirányító Samsung mediabox kódolásra vált vissza, amíg a TV gombot ismét meg nem nyomod.
Alapérték a mediabox mód, onnan magától nem vált TV módra.
Tudtommal csak Samsung TV-k és az összes UPC-s mediabox támogatott, amik szoftvere támogatja a Samsung mediabox távirányító kódolását.
A távirányító Samsung, a többi eszköznek támogatnia kell a kódolását.

[ Szerkesztve ]

(#77462) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

van/volt/lesz lehetőség UPC-s VoIP-os vezetékes telefon esetén saját VoIP kliens használatára (pl. softphone, Ekiga, androidos VoIP app, Cisco VoIP telefon, Linksys PAP2T adapter analóg telefonnal)?

(#77463) 4Grider válasza anglergab (#77462) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csodálkoznék, ha lenne, a Digi is csak nomadikus szám mellé ad ki bejelentkezési információt.

(#77464) anglergab válasza 4Grider (#77463) üzenetére


anglergab
addikt

Mi az a nomadikus szám? Milyen VoIP klienssel lehet arra belépni?

(#77465) 4Grider válasza anglergab (#77464) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem földrajzi (helyhez kötött) szám, 21-es a körzetszáma.

(#77466) zolee001 válasza anglergab (#77462) üzenetére


zolee001
őstag

2 éve szünt meg,mobil app volt talán upc phone néven
Az amugy is voip telefonra miért akarnál kötni egy ATA egységet? benne van a modemben

(#77467) anglergab válasza zolee001 (#77466) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
mert az a modemhez, így végponthoz van kötve, másik hálózaton, végponton szeretném használni.

(#77468) Gubek-Einste válasza anglergab (#77467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre nincsen lehetőség és szinte biztosan a jövőben sem lesz lehetőség. Talán nem lakosságinál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77469) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Péntek óta minden nap egyszer megszakadt a netem, általában délelőtt, tegnap délután. A mai után már meguntam és beszóltam, az ügyintéző nem volt a helyzet magaslatán de sikerült kisírnom egy kiszállást a 57 dBmV-os feltöltési értékemmel. Szerencsére ma 12-16 óra közöttre volt szabad hely így alig pár órát kellett várnom (11-kot hívtam őket).
Az az illető jött ki aki korábban (idősebb, tapasztalt szaki), egyből a pincébe zavartam mérni, rossz volt az eredmény, erősítő beállítás és már rendben is volt minden.
Fent a lakásban csinált egy HGW reset-et (nem örültem neki) de most már minden rendben van.
Mondta a pasas, hogy pénteken olyan zaj betörés volt, hogy riasztási szint alá mentek le az értékek így azonnal beavatkozás történt a környélen. Valószínűleg akkor szúrtak el valamit ami miatt szakadozásaim voltak.

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 2.2 dBmV 38.3 dB
Channel 2: 2.5 dBmV 38.5 dB
Channel 3: 3.0 dBmV 38.6 dB
Channel 4: 3.1 dBmV 38.6 dB
Channel 5: 2.6 dBmV 38.6 dB
Channel 6: 3.1 dBmV 38.7 dB
Channel 7: 3.4 dBmV 38.9 dB
Channel 8: 3.7 dBmV 38.6 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.5 dBmV
Channel 2: 44.4 dBmV
Channel 3: 44.2 dBmV
Channel 4: 44.4 dBmV

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77470) NoOne1976 válasza anglergab (#77461) üzenetére


NoOne1976
őstag

Pedig biztos lehet más márkájú tv-hez is használni, mert a felhasználói kézikönyv 3. sz. melléklete a "Kódlista TV-készülékekhez". Vagyis valahogy be lehet vinni a kódot, csak ennek a metodikáját nem tudom itt.

(#77471) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#77469) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#77472) colonia válasza NoOne1976 (#77460) üzenetére


colonia
aktív tag

Nekem egyszerre működött Samsung tv-vel, csodálkoztam is.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#77473) zolee001 válasza anglergab (#77467) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos megszüntették,pedig hasznos volt
Átirányitás ami esetleg szóba jöhet, már ha....

(#77474) fernando9


fernando9
csendes tag

Sziasztok,

Kb. 20 napig van még hűségem a UPC-vel, 120Mbit-es alapcsomagom van + vezetékes telefon, ezért fizetek 4000Ft-ot havonta. A Digi pár napja jelent meg a társasházban 1000Mbit-es csomaggal 3100Ft-ért, ami jóval versenyképesebb. A "lemondás" menüpont után kaptam egy 2700Ft-os ajánlatot 150Mbit-es csomagra és egy 3300Ft-osat 300Mbit-esre az ügyintézőtől. Szerintetek várható olyan ajánlat Digi-s konkurencia mellett,ami érdemes egyáltalán megfontolnom a UPC-től, vagy intézzem a DIGI-s szerződést a hűség lejáratát követően?

(#77475) kabelmania27 válasza fernando9 (#77474) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Érdemes felhívni a 1221-et, a lemondás gomb után ha kimondod a négybetűs varázsigét fogsz kapni kedvező ügyfélmegtartó csomagot.

(#77476) fernando9 válasza kabelmania27 (#77475) üzenetére


fernando9
csendes tag

pontosan ez történt :)

(#77477) cof válasza fernando9 (#77476) üzenetére


cof
veterán

Ne várj 1000 Ft-os ajánlatra mert olyan nem lesz, hiába a konkurencia. Irány a Digi, bárcsak én tehetném...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77478) kabelmania27 válasza fernando9 (#77476) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek nem rossz ajánlatok, koaxon ennél olcsóbb havidíjat nem fognak adni.
Elméletben nem is lehet a két szolgáltatást összehasonlítani mert a négybetűs FTTx rendszeren szolgáltat a UPC pedig docsis3 koax, ha megtörténik a docsis 3.1 fejlesztés gyorsabb csomagokat tudnak adni.

[ Szerkesztve ]

(#77479) cocka válasza kabelmania27 (#77478) üzenetére


cocka
veterán

És mikor történik meg?

A gyorsabb csomagok megintcsak átszerződéssel érhetők el vagy emelik a meglévő csomagok sebességét?

[ Szerkesztve ]

(#77480) kabelmania27 válasza cocka (#77479) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt a topikba valaki írta, hogy a technikus szerint előbb-utóbb a fővárosban lesz.
Szvsz hasonlóan fog történni mint anno a 60 és a 120-as csomagoknál, biztos emlékszel emlékeztek, hogy először csak az új csomagokhoz adtak cisco 3208 3212 modemet, webstar modemeket nem cserélték ki 60-as csomag alatt, aztán évek múlva cserélték. 500-as csomag bevezetésekor is feljebb kellett váltani, hogy cseréljék a modemet hitronra később cb-re, aztán később már csak cb modemet adtak.

[ Szerkesztve ]

(#77481) Bridgeman válasza fernando9 (#77474) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Olvasd át figyelmesen a szórólapjukat vagy a honlapot.Csak az első 3 hónapban fizetsz 3000-et a Diginek,utána már 6000 a havidíj.Nálam is tegnap húzták fel a kábelt az oszlopra,de én még maradok a Upc-nél.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#77482) ztibor válasza Bridgeman (#77481) üzenetére


ztibor
senior tag

Neki nem kell TV ha jól láttam, így az 1000-es net 3100Ft hűség nélkül.

(#77483) cocka válasza kabelmania27 (#77480) üzenetére


cocka
veterán

Van értelme 150 megabit feletti letöltési sebességnek?

Torrenten kívül hol használod ki? Az itteni tesztcsomag legnagyobb tesztvideója is 47.1 megabit/sec úgy, hogy 4K és 60 fps.

(#77484) 4Grider válasza cocka (#77483) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam van, napi 500 GB-nyi virtuális gépet mentek az itthoni NAS-ra. Betenné a kaput, ha 150 Mbps-al kellene, meg lenne 20-30 Mbps feltöltési sebességem. (Mert hogy megy felhőbe tovább.)

(#77485) cocka válasza 4Grider (#77484) üzenetére


cocka
veterán

Igen, tehát saját célra. De egy google mikor fog téged 150 megabit feletti sebességgel kiszolgálni? Hát nem mostanában.

A szerverek nagyja kb. 80-100 megabitet kínál csak.

A feltöltési sebesség sokkal fontosabb kérdés igen. 20-30 az lófing. Oda minimum 50 kéne.

[ Szerkesztve ]

(#77486) kali


kali
legenda

Hűségünk már régen nincs (közel 2 éve), telefonon megkerestek most - másodszor a "szabad" intervallum alatt -, hogy 1 év hűség, kicsivel gyorsabb net, néhány TV csatornával több, a telefon változatlan marad, de a csomag ára hűséggel is drágább lett volna kicsivel, mint fizetünk most hűség nélkül.
Korrektnek tűnt az ügyintéző, de a betanított fordulatok jöttek azért, például a hűség helyett többségében az hangzik el, hogy addig garantálják a változatlan árakat, meg bepróbálkozott, hogy ha nem írunk alá hűséget, akkor folyamatosan és jelentősen emelkedni fognak az árak.
Mondtam neki, hogy a hatályos jogszabály alapján már nem lehet úgy emelgetni évi több alkalommal és nagyobb mértékben a nem hűséges árakat, mint történt az korábban, hanem csak évi egy alkalommal a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben - erre már igenezett a telefonban.
Mivel amúgy normális hangnemben beszélt, ezért én is úgy intéztem hozzá a szavaimat, miszerint nem akarom kifogáskezelésbe és érvelésbe kényszeríteni, de az általa adott ajánlat az ár tekintetében nem igazán kecsegtető, ezért nemet kell mondanom az alábbiak miatt:
A bejárati ajtónktól 50 cm távolságra megtalálható másik három szolgáltató kábele is, amik között vannak olyanok, ahol jóval gyorsabb internetes sebességet és mérvadóan több TV csatornát adnak hűség nélkül is olcsóbban, mint amit ő mondott az imént 1 év hűséggel.
Nem nagyon tudott mit mondani, illetve annyit, hogy megérti, megköszönte a beszélgetést és elköszöntünk egymástól.
Ja, az elején megkérdezte még, hogy mennyire vagyunk elégedettek a szolgáltatások minőségével, az internetes sebességgel, a TV szolgáltatással/csatornákkal, mindenre pozitív volt a válaszom, mert a netes sebesség mindig maximumon pörög - sőt, kicsivel felette - és a képminőség...stb. is jó.
Ha nyomnék egy lemondást, biztos adnának jobb ajánlatot, de nem célom, jó ez így, maradunk hűség nélkül, bizonyos egyéb szolgáltatók elérhetősége okán jó itt és így az ár-érték arány, nem mondható drágának a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#77487) TheShow

Sziasztok,

Sok évnyi kihagyás után újra saját tv-készülék és tv-előfizetésre váltok, a házban a UPC elérhető, szóval tőlük vettem Premium csomagot.
Nem kértem beltéri egységet, csak CI+ MediaCard-ot.

Abban kérnék tanácsot (így utólag), hogy van minőségbeli különbség aközött, hogy
1., a koax kábel a beltéri egységbe megy, onnan HDMI-n a tv-be? (vagyis nem MediaCard megoldás mégsem)
2., a koax kábel közvetlenül a tv-be van kötve, nincs közbe iktatott beltéri egység?

Mai trendeknek megfelelően a tv-m 4K felbontású, és a sima digitális csatornák képe nem tűnik annyira vonzónak elsőre, a HD adások nagyjából rendben vannak. Persze még a tv-t is be kell állítani részletesen, de ha a fenti kérdésre van saját tapasztalat, azt megköszönöm!

(#77488) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Kérdezném, "harcolt" már valaki itt a fórumon a UPC-s hibajavításos ügyintézéssel kapcsolatban?

Április 4 óta szenvedek velük, hibajelenség hogy egy órán belül 3-4x megszakad az internet 3-10percnyi időre, azaz elég ritkán van internet.

Bejelentés megtörtént 3x voltak szerelők, azóta összesen 1,5 napig volt olyan az internet amilyen a szerződés szerint.

Lényeg hogy Én a nem létező szolgáltatásuk után nem fizetek, tehát azóta se fizettem, azóta jöttek a fizetési felszólítások, Én írtam rendszeresen a panaszkodós, néha már felháborodó levelemet.

Kötbért felajánlottak de csak 12 napról, pedig szép lassan 50 napnál járunk.

Ma pedig megkaptam a szolgáltatás korlátozó levelüket, és hogy bizonyos összegért (4-11eFt) fogják csak visszakötni, a továbbra se megfelelő szolgáltatásukat...

Ha már nem boldogulok velük, kihez tudok majd fordulni szerintetek?

Köszi!

(#77489) pjen válasza TheShow (#77487) üzenetére


pjen
félisten

Én használom mindkettőt.Szerintem a Tv+kártya szebb képet ad.Gondolom ez Tv függő is.Viszont kártyával egy pár kényelmi szolgáltaóástól elesel.

(#77490) pjen válasza Monya78 (#77488) üzenetére


pjen
félisten

Ha kikötik és nem kell fizetned semmit,akkor szerintem nem nagyon fordulhatsz senkihez.Ők nem tudnak megfelelően szolgáltatni,ezért nem is erőltetik.Békésen elválhattok.

(#77491) anglergab válasza TheShow (#77487) üzenetére


anglergab
addikt

Ha a TV erőlteti az overscant, akkor a mediabox jobb, amúgy a TV.
Adott TV-től és adott boxtól függ, ideális esetben azonos az eredmény.

(#77492) 4Grider válasza Monya78 (#77488) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott szúrtad el, hogy nem fizettél. Ha fizettél volna, akkor lennének jogaid, jó sok kötbérre lehetőséged, így viszont erőteljesen csökkentek az érdekérvényesítési lehetőségeid.
Sehol nem megoldás tehát az, hogy nem fizetünk ha nem jó a szolgáltatás.

(#77493) 4Grider válasza TheShow (#77487) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az sd adások képe annál rosszabb, minél nagyobb felbontású és képátlójú tv-d van és azt minél közelebbről nézed. Ez tehát nem tuner kérdése.

(#77494) TheShow

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Maradok egyelőre a MediaCard-nál, azt hiszem, szimplán csak elszoktam a 13"-nál nagyobb kijelzőktől. :D

(#77495) Monya78 válasza pjen (#77490) üzenetére


Monya78
veterán

Idén februárban újrakötöttük egy évre a szerződést... ehhez majd biztos ragaszkodni fognak, ahogy Én is ragaszkodok hogy szolgáltassanak.

4Grider: Hát nem tudom, ugye ápr.04-óta nem jó a szolgáltatásuk, kb. ápr.17 körül jött hogy fizetni kellene egy teljes hónapnyi pénzt, ott felment a pumpa...

egy kis hasonlat, minden nap bemész a boltba egy kiló kenyérért de csak 5dkg-ot adnak a kiló áráért, a 13-ik nap után nem gondolod azt hogy most már nem fizetsz 1 kg-nyi árat 5dkg kenyérét? :DDD

Köszönöm eddig válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#77496) merqree válasza Monya78 (#77495) üzenetére


merqree
őstag

A boltban nem veszed meg, és nem fizeted ki azon a napon. Itt azonban havi díjat fizetsz.
A reklamáció jogilag nem mentesít a fizetési kötelezettség alól.

(#77497) 4Grider válasza Monya78 (#77495) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a vita kedvéért válaszoltam és tényként közöltem, hogy ezt már elszúrtad.

(#77498) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
van valakinek valami otlete arra, hogy ez az uj kis mediaboxot hogyan lehetne felgyorsitani? pokoli lassu es idegesito....
van valami upgrade vagy barmi amit ezzel lehet kezdeni?
udv
b.

(#77499) kali válasza bazsimano (#77498) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amennyiben Horizon HD Mediabox a tárgy, úgy másik, jobb távirányítóval, mert a box amúgy gyors, de az egyik távirányító lassabb, amit adnak hozzá, a másik gyorsabb - két típus van hozzá a szolgáltatónál -, viszont ha van megfelelő saját távirányító, akkor még utóbbitól sebesebb a működés.

[ Szerkesztve ]

(#77500) Monya78 válasza 4Grider (#77497) üzenetére


Monya78
veterán

Egyáltalán nem akarok vitázni :B

Tehát ha most befizetem az elmaradásomat...akkor mi is történik?

Újból mosolygósan írnak, eddigi elismert 12 napos kötbéren túl további kötbéreket fizetnek ki nekem, és végül mégse jövök ki mínuszban? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.