Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) Mysterion


Mysterion
tag

Sziasztok! Hátha van itt valaki tájékozott. Mostanában kellett meghosszabbítani az előfizetést, és emiatt kerestek a hihetetlen megtartó ajánlatukkal. Alapvetően meg vagyok elégedve az UPC-vel, viszont az internet csomagjaik nem csak drágák, de már nem is igazán versenyképesek. (Ráadásul az újabb 1 éves lekötés közben suba alatt kis sunyik 1000 forinttal élből meglökték a havidíjat, mert le akartam adni a felvevőt is ami módosítást ők nem tudtak telefonon intézni, így beküldtek az ügyfélszolgálathoz a Mammutba azzal, hogy ott mindent ugyanígy megkötnek, ugyanazon az áron. Hát kiderült a fenét, élből olyan (nem "online") csomagot kötöttek, és csak utólag jöttem rá. Mindegy, megszívtam, de azért még gondolkozom az NMHH-nál ezt megkérdezem... Mindegy.) Viszont mikor mondtam a telefonon, hogy azért az a 20 mbit uplink az 500-as csomagnál így 2019-ben már nem is vicces, hanem inkább szánalmas, akkor azt mondták, hogy állítólag az UPC nagy fejlesztésben van és az év második felére lesz versenyképes internet elérés, amit sejtelmesen azt mondták nekünk is elérhető lesz hűség mellett is.

Az lenne a kérdésem más is hallott erről, meg tudja erősíteni ezt a pletykát ? Már a legendásáan drágább Telekom is gigabitet ad le-fel irányba, ami ár-érték arányban (pláne csomagban és hűséggel) szénné veri az UPC ajánlatát. Köszi!

(#77152) norbertoth


norbertoth
senior tag

Letelt a 72óra, de továbbra is 240 a sebességem, menne feljebb, de mivel nincs így nem tud, át lett vajon állítva? :))

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77153) kezo0 válasza norbertoth (#77152) üzenetére


kezo0
addikt

Nézd meg a HGW beállítási felületén, milyen konfigurációs fájl van rá feltöltve, a fájl nevéből kiolvasható a központilag beállított sebesség. De ezt mintha már írtam volna... (Ha nem neked, akkor bocs, most nem volt időm visszakeresni.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#77154) Cifu válasza Mysterion (#77151) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindenki csak találgatja, hogy mi lesz június után. Akkor veszi át a Vodafone a UPC-t itthon.

De mondjuk nem értem, hogy ha nálad elérhető a Telekom gigabit olcsóbban, akkor miért nem váltasz.... :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#77155) woodworm válasza Mysterion (#77151) üzenetére


woodworm
veterán

A technológiából adódóan korlátok közzé vannak szorítva, a német és a lengyel hálózaton is csak duplázásra futotta nekik. A gigabites letöltés nem hangzik rosszul, de a 40-50Mbites feltöltési sebesség elég aránytalannak tűnik mellette.

(#77156) cocka


cocka
veterán

Papíron mennyit tud a connectbox wifije 2.4 illetve 5 GHzen?

(#77157) kali válasza cocka (#77156) üzenetére


kali
legenda

2.4 GHz n szabványon 300 Mbps, 5 GHz n szabványon 450 Mbps, ac esetén pedig 1300 Mbps.

(#77158) kabelmania27 válasza Mysterion (#77151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megcsinálják a docsis3.1-es fejlesztést nagyobb csomagot tudnak kiadni.
norbertoth: Modemújraindítás után sem változik a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#77159) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na, kiderült a turpisság.

UPC.hu oldalon fizettem be az UPC Direct számlát, ami "természetesen" másik cég számlájára került. :W
De hogy erről UPC oldalán a bankkártyás befizetésnél miért nincs tájékoztató vagy legalább ügyfélszám ellenőrzés, és tájékoztasson a rendszerük, hogy: helló, menjél hu.upcdirect.com oldalra?!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#77160) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok,

melyik UPC altal hasznalt kabelmodem (tipus/modell/gyarto) BSSID-je kezdodik (elso 3 bajt) igy?
3a:43:1d

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#77161) merqree válasza radi8tor (#77159) üzenetére


merqree
őstag

Valamit nem értek.
1. Ha egy számlát ki akarok fizetni online a myupc felületén, akkor a számla mellett van a lehetőség, hogy kifizetem, azaz elvileg azonnal össze tudják vezetni.
2. A upc direct számláit is látod az upc.hu oldalon?

(#77162) Intruder2k5 válasza radi8tor (#77159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pfff.... Ez tényleg durva.

(#77163) norbertoth válasza kezo0 (#77153) üzenetére


norbertoth
senior tag

Megvan a sebesség, most hozzák a mediacardot is. Egy sima régebbi (a horizon előtti) hd mediabox mennyi áramot ehet egy hónapban vajon? 3-400Ft-nyi van?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77164) 4Grider válasza norbertoth (#77163) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha éjjel-nappal be van kapcsolva, akkor ennek kétszerese is lehet...

(#77165) Rover623


Rover623
félisten

XI. kerületben mindenkinek okés a UPC internet? :(

primus inter pares

(#77166) blakey válasza Rover623 (#77165) üzenetére


blakey
titán

Nálam :K .

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#77167) kokii válasza kezo0 (#77153) üzenetére


kokii
tag

Nekem írtad, viszont nekem csoda Ubee-m van ahol, nem találtam ilyesmit :)

(#77168) Vtwo válasza Mysterion (#77151) üzenetére


Vtwo
senior tag

Én is a napokban kaptam a lejáró szerződésem miatt ügyfél szolgálatos hívást tőlük.Laza 25%-ot emelnének.A házban van Telecom,ott új ügyfélként kb. annyiért kapnék netet(az első 3 hónapban meg egy ezressel olcsóbban) mint a UPC-nél 6év után...No comment.

[ Szerkesztve ]

(#77169) merqree válasza Vtwo (#77168) üzenetére


merqree
őstag

Rosszul csinálod.
Olvasd vissza, miket és hogyan lehet elérni.

(#77170) norbertoth válasza 4Grider (#77164) üzenetére


norbertoth
senior tag

Úgy hogy ki van kapcsolva stand by módban? Mert mapiolyan 6órát megy simán bekapcsolt állapotban, utánna már nem, tehát nincs áramtalanítva. Egyébként a mediacard megjött, de nem lett aktivalva még, valami munkalap nem zárult még le...miért is lepődöm meg.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77171) Vtwo válasza merqree (#77169) üzenetére


Vtwo
senior tag

Csak megosztottam a tapasztalatomat.Még nem csináltam semmit,elhajtottam őket a REMEK AJÁNLATUKKAL.
Hónap végéig van szerződésem,addig eljátszom a "lemondós trükköt",azt Én is ismertem. :DDD

(#77172) 4Grider válasza norbertoth (#77170) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én standby-ban mért 20W körüli fogyasztásra emlékszem. Nálam ezért sem volt sohasem box.

(#77173) kali válasza 4Grider (#77172) üzenetére


kali
legenda

Jól emlékszel volt ilyen régebbi box, nem is egy, amelyik készenlétben 20 W, használat során pedig 40 W megemésztésére is képes volt akár.
Thomson, Cisco és Pace is ugrik be elsőre, ha kell, a pontos típusok is kikereshetők.

[ Szerkesztve ]

(#77174) radi8tor válasza merqree (#77161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs myupc fiókom mert Díjneten fizetem a számlákat. Csak most nem tudtam a másik kártyával fizetni ezért gondoltam befizetem UPC oldalán közvetlenül nem regisztrált kártyával. :)

⭐ Stella

(#77175) Mysterion válasza Cifu (#77154) üzenetére


Mysterion
tag

Hát ezek szerint bármi lehet, ők is inkább csak reménykednek. Igazából nekem a gigabites downlink nem annyira vonzó, az 500Mbitet sem használom ki az idő döntő többségében, az uplink ami hiányzik, nagyon keveslem manapság már. Ettől függetlenül viszont elégedett vagyok az UPC-vel, és mivel már bekábeleztünk mindent a lakásban ezért egyelőre inkább próbálkozom, ráadásul végre megszabadulhattam a settopoktól a tévéknél, ami szintén fontos volt. A T-nél meg újra doboz lenne. Így ha lehet most elsősorban UPC-vel próbálnám megoldani, bár egyre inkább úgy néz ki sajnos muszáj leszek váltani, mert nem csak úgy tűnik nem is akar az UPC jó ajánlatot tenni, de még sunyin árat is emel, ez meg azért nagyon nem szimpatikus.

@woodworm: Igazából nekem nem is érdekes a downlink, ha az uplinket felhúznák legalább 100-200Mbit-re nekem már az jó lenne, a lefele 500-al is bőven megvagyok. Ha átmegyek a T-hez, az az uplink miatt lesz.

@kabelmania27: Köszi, csak a kérdés csinálják azt a fejlesztést ? Mert ahogy nézem a DOCSIS3.1 uplinkben még 1-2GBps-ig van hitelesítve, a fullduplex még feljebb. Tehát rosszabb esetben is gondolom azért egy 500Mbitet tudnának adni. Az egyetlen kérdés csak az, hogy ez tényleg zajlik-e, mert a telefonon azt mondták fejlesztenek, de a Mammutban már meglepődött ezen a srác, hogy fejlesztés lenne.

@Vtwo: Pontosan ez volt nekem is a bajom, én is kb. 5 éve vagyok náluk, és a nagy ajánlatuk ez volt. Nem igazán szimpatikus ez a módszer, úgyhogy ezért is ha lejár a hűségem és addig tovább maszatol az UPC, akkor akármennyire nem szeretem a Telekomot és nem szeretnék settopot meg kábelezést, de át fogok menni én is.

(#77176) woodworm válasza Mysterion (#77175) üzenetére


woodworm
veterán

Remélni mindig lehet. Korábban linkeltek egy pdf-et és videót a lehetséges fejlesztésekről. Nem tudják azonnal bevezetni, több lépcsőben tervezik az áttérést. A németeknél és a lengyeleknél előrébb tartanak, a feltöltés az említett 40-50 Mbit lett.

(#77177) kabelmania27 válasza Mysterion (#77175) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha már lejárt a hűség hívd fel a 1221-et nyomd meg lemondás gombot így kaphatsz elfogadható ajánlatot, ügyfélmegtartó csomagban a honlaptól eltérő variációt is adhatnak.
Előbb-utóbb megfogják csinálni, de a fejlesztéssel kapcsolatos információkról nem lehet tudni mert ezek nem publikus adatok. A legtöbb amit lehet tudni, higy itt a topikban valakinek mondta a technikus, hogy lesz gyorsabb csomag.

[ Szerkesztve ]

(#77178) polonic


polonic
félisten

(#77180) Vtwo válasza Mysterion (#77175) üzenetére


Vtwo
senior tag

Hát nem százasok a UPC-nél az tuti,mindenki csökkenti az árakat erre ők emelik a régi ügyfeleknek,akiket megtartani kéne és nem elüldözni.

(#77181) DonThomasino válasza Vtwo (#77180) üzenetére


DonThomasino
veterán

Arra gondolsz, hogy júniustól várható emelés ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#77182) canniball válasza DonThomasino (#77181) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, várható emelés?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#77183) anglergab válasza anglergab (#77160) üzenetére


anglergab
addikt

Sziasztok,
valaki erre? Nem ConnectBox, a TC7200 lehet? :F

(#77184) woodworm válasza Vtwo (#77180) üzenetére


woodworm
veterán

Nem csökkenti senki sem az árakat.
Ha nem a fejpénzes üzletkötőkre hallgatsz, hanem elolvasod a szerződés lejárta előtti számla idevonatkozó sorát, akkor egyszerűen hagyod, hogy az eddigi határozott idejű szerződésed határozatlan idejűre váltson a jelenlegi áron. Kapsz egy egyszeri korrekciós emelést évente.
Ha ez nem felel meg, akkor felhívod az ügyfélszolgálatot a lemondásod szándékával és meghallgatod az ügyfélmegtartó ajánlatot.

(#77185) cof válasza anglergab (#77183) üzenetére


cof
veterán

Van TC7200 és EVW3226 is, mit kellene nézni?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77186) kabelmania27 válasza Vtwo (#77180) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejárt a hűség hívd a 1221-et és válaszd a lemondás gombot, ezután kitudsz harcolni olcsóbb csomagot.
Kedvezményt kérni kell.
Amikor felhívják az embert általában drágább csomagot szoktak ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#77187) merqree válasza kabelmania27 (#77186) üzenetére


merqree
őstag

2-3 napja ezen rugózik, megakadt a tű a lemezen...
Hagyjuk szerintem.

(#77188) anglergab válasza cof (#77185) üzenetére


anglergab
addikt

Az a kerdes, hogy melyik kabelmodem tipus/modell BSSID-ja (wifis MAC cime) kezdodik igy:
3a:43:1d
Ha Androidon a Fejlesztoi lehetosegeknel bekapcsolod a reszletes wifi naplozast, akkor a Wifi halozatokat mutato listaban a nev (SSID) alatt megjelenik a BSSID is.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77189) cof válasza anglergab (#77188) üzenetére


cof
veterán

TC7200;

cc:35:40

EVW3226;

64:7c:34

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77190) Vtwo válasza kabelmania27 (#77186) üzenetére


Vtwo
senior tag

Tudom,azt megjátszom majd.
De itt az eljárás maga akaszt ki engem és másokat is.

(#77191) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Tudtok nekem tanácsod adni, hogy Budapesten hol tudok jó minőségű 3 utas splittert vásárolni (2 tv + modem)?

Láttam a beszélgetések között az ajánlásokat, hogy mire kell figyelni, de valahogy én mindenhol már ránézésre is gagyi cérnavastagságú kábeleket és hulladéknak tűnő splittereket találok...

Köszi!
v.tom

(#77192) kabelmania27 válasza v.tom (#77191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben csinálsz képeket az osztókról és a csatlakozókról vagy leírod a feliratot meg tudjuk írni, hogy érdemes-e cserélni.
Olyan hármas amelyet a technikusok használnak boltban nem kapható, ez hasonlít rá legjobban.
Ugyan azt a hatást éred el ha egymásba kötsz két kettes splittert, egyik kimenet modem másikra egy F toldó, második osztóra a két tévé. IX. Ráday utca, XI. Arwill másik fajta, XIX. Forgat-sat.

[ Szerkesztve ]

(#77193) anglergab válasza cof (#77189) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi! Akkor marad a Cisco és az Ubee, de jó lenne kideríteni.

(#77194) Rover623 válasza anglergab (#77188) üzenetére


Rover623
félisten

Egyetlen ismert gyártó azonosítójával nem egyezik... :N

primus inter pares

(#77195) Intruder2k5 válasza anglergab (#77193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tippem szerint a CISCO lesz, de ez azért nem így működik, két számsorból nem zárhatod ki a többit se. Egy gyártónak nem feltétlenül csak egy kódsora lehet használatban. Lehet ha bemásolják még tízen a TC7200 BSSID-t, abból lesz 3-4 különböző is.

(#77196) woodworm válasza anglergab (#77193) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan upc eszköz?

(#77197) anglergab válasza woodworm (#77196) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, biztosan, több helyen láttam már. MAC adatbázisokban valóban nem szerepel, azt ellenőriztem először.

(#77198) v.tom válasza kabelmania27 (#77192) üzenetére


v.tom
őstag

Szia, köszönöm szépen a választ!

Fotót éppen nem tudok csinálni, de a sztori nagyjából annyi, hogy a lakás bejáratánál van a doboz, ahol bejön a UPC-s koaxkábel, és rajta van egy kétutas splitter, amit a UPC-s technikus szerelt be.

A két kábel két külön helyiségbe megy, ahol van F csatlakozós fali csatlakozó, onnan megy a kábel modembe, és a tévékbe.

Mivel a fent említett koax bekötéstől van behúzva mindenhova UTP kábel is, ezért a modemet szeretném kiköltöztetni routerestől, NAS-ostól oda, ahol bejön a külső kábel, viszont erre a helyre kell a modem miatt egy plusz csatlakozó, a többi helyre már csak a TV miatt kell a koax kábel.

Ezért lenne ideális egy olyan splitter, mint amit jóval korábban egy hozzászólásban itt találtam, és dicséreteket kapott.

Ha jól látom ennek van megfelelő kimenete két TV felé, és egy a modemnek. Viszont ha ilyen minőségű splitter nem kapható boltban, és a jelenleg bekötött kétutas splitternek is megvan a kétfajta szükséges kimenete, akkor a 7es kimentet a Te leírásod alapján tovább tudom osztani.

A 7-es kimenet alkalmas arra is, hogy ha kitalálom, hogy CI+ kártyákat akarok a TV-khez a digitális vétel érdekében, vagy akkor oda is a 3,5-ös kimeneteket kell elvinnem?

[ Szerkesztve ]

(#77199) kabelmania27 válasza v.tom (#77198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ennél az osztónál az alacsonyabb kimenetbe érdemes kötni a modemet, gyakorlatilag ez két egybeépített kettes osztó, ilyet külföldi webshopban tudsz rendelni.
Ennél az out kimeneten alacsonyabb a csillapítás, a két tapkimenetre mehetnek a tévék.
Eszközöket érdemes könnyen hozzáférhető helyre tenni, mert előfordul hogy újra kell őket indítani.
Amennyiben megírod a modemértékeket ki lehet számolni, hogy kb milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#77200) v.tom válasza kabelmania27 (#77199) üzenetére


v.tom
őstag

Szia, köszi!

Az eszközök egy elég jól hozzáférhető helyen lesznek, többek között azért is költöztetem ki őket.
A NAS (ami igazából egy HP mikroszerver), a router és a modem is elég sok hőt tud termelni, ezért a kábelezésen és a hozzáférhetőségen kívül az is fontos, hogy egy nem fűtött előtérben elhelyezett, árnyékos, jól szellőző, portól védett szekrény jobb lehet nekik, mint egy nappali, ráadásul a NAS hangja sem lenne ott zavaró.

A modem jelenleg más helyen van, ezért a mért értékek nem tudom mennyire relevánsak, de ha van haszna akkor később meg tudom nézni őket, illetve akkor már lefotózom a jelenlegi splittert is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.