Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) cof válasza pjen (#78650) üzenetére


cof
veterán

Na igen, abban van egy kis különbség ID Extra-t néha nézem, de amúgy a lineáris tv nem izgat már régóta, HBO-ra is van alternatíva, HBOGO és akkor nézed mikor szeretnéd.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78652) pjen válasza cof (#78651) üzenetére


pjen
félisten

Ja csak ami a sima HBO n szinkronos a GO n sokszor feliratos.

(#78653) cof válasza pjen (#78652) üzenetére


cof
veterán

Mint írtam nem követem a TV-s eseményeket, a Walking Dead 6. évad óta nem néztem sorozatot (időhiány). Egyelőre amit megnézek letöltöm, megnézem, törlöm, amíg ez a torrent téma nem törvénybe ütköző addig maradok is ennél a megoldásnál.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78654) pjen válasza cof (#78653) üzenetére


pjen
félisten

:) Én mikor Tv zek,szeretek kapcsolgatni,főleg 200 fölött.

[ Szerkesztve ]

(#78655) cof válasza pjen (#78654) üzenetére


cof
veterán

Régen egyszerűbb volt, mikor még csak 4 csatornám volt. :D
Most addig kapcsolgat az ember, hogy nem is néz végig semmit, akkora kánaán van TV csatorna kínálatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78656) pjen válasza cof (#78655) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz.Régi szép idők,mükor csak Tv1 volt,hétfő és péntek adás szünet.Sokszor ki volt írva " rövid szünet".

(#78657) woodworm válasza pjen (#78656) üzenetére


woodworm
veterán

Nagyon a korai időkben lehetett a heti két napos szünet, még simán lehetett az indulás számlájára írni. A fix hétfői adásszünet tovább tartott és jobban beégett a tudatba.

(#78658) joysefke válasza pjen (#78656) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Így igaz.Régi szép idők,mükor csak Tv1 volt,hétfő és péntek adás szünet.Sokszor ki volt írva " rövid szünet".

és születtek a gyerekek :)

[ Szerkesztve ]

(#78659) ztibor válasza joysefke (#78658) üzenetére


ztibor
senior tag

Vagy éppen a szülők leültek társasozni a gyerekekkel, ami ma már ritka mint a fehér holló.

(#78660) vlevi válasza cof (#78655) üzenetére


vlevi
nagyúr

De műsor nem lett több. Csak a reklám és az ismétlés.
Ugyanazok a filmek mennek a filmes csatornákon, ugyanazokat a sorozatokat adja mindegyik sorozatcsatorna felváltva.
Az ismeretterjesztő adók, discovery, natgeo, ... is el bulvárosodtak, raktáras és kamionos valosagshow-n kívül alig adnak mást.

(#78661) cof válasza vlevi (#78660) üzenetére


cof
veterán

Azt nem mondtam, hogy a kínálat bővülésével igényesebbek lettek a tartalmak is. Szerintem pont a fordítottja, azért kapcsolgatunk mert semmi nem köt le, ahogy mondod a Dokumentum csatornák is elmentek más irányba, de ez a Mese csatornákra is igaz, valami borzalom mik mennek manapság a TV-ben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78662) Faterkam


Faterkam
addikt

Belinkelem ide is, hátha valakinek van ötlete rá!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#78663) pjen válasza ztibor (#78659) üzenetére


pjen
félisten

Vagy rohantak a másodállásba.

(#78664) anglergab válasza Faterkam (#78662) üzenetére


anglergab
addikt

Nem, mert nem támogatja a WPA2-EAP-ot, azaz a WPA-Enterprise-t.
Az okos TV-kben egyszerűsített a wifi stack, ilyen wifihez okostelefon vagy laptop kell.

[ Szerkesztve ]

(#78665) joysefke válasza anglergab (#78618) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

UPC-s vagy?

Nekem volt az IPv6-> 4 visszaállítás, ami megoldotta a telefonomon az Appom képbetöltési problémáit. Időközben kipróbáltam barátnőm telefonját is, neki Redmi Note 5 Pro van (jóval frissebb mint az egyém) de nála a probléma megmaradt.

Mindkettő telefon egyszerre van a 2.4GHz UPC-s WiFimen, az egyikkel működnek az appomon a Cloudflare-es képek, a másikkal nem.

Ez hogy lehet?

_____

-Miért van az, hogy a telefonon a WiFi hálózat részleteit megtekintve ugyanúgy látszódik az IPv4 mellett egy IPV6-os cím is?

-Érdekességképpen a két telefon nem ugyanazokat a DNS szervereket használja by default:
enyém: 8.8.8.8, 8.8.4.4 másik: 1x UPC IPV4, 8.8.8.8. Hogy jön a G ahhoz, hogy önhatalmúlag lecserélje a DNS beállítást ??!!!!

-Nem lehet az Androidos telefonon teljes mértékben kikapcsolni az IPv6 stacket (IPv6 cím se legyen, semmi).

____

Packet capture dolgot még nem csináltam meg...

[ Szerkesztve ]

(#78666) Watercolour válasza joysefke (#78665) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"-Miért van az, hogy a telefonon a WiFi hálózat részleteit megtekintve ugyanúgy látszódik az IPv4 mellett egy IPV6-os cím is?"
Mert valahonnan kap egy IPv6 címet, valószínűleg nincs kikapcsolva a routeren.

"Hogy jön a G ahhoz, hogy önhatalmúlag lecserélje a DNS beállítást ??!!!!"
A Google (feltételezem itt az Androidra gondolsz) alapesetben nem csinál ilyet. Elképzelhető, hogy a telefonod gyártójától származó Android módosítás okozza, egy app, amit feltettél, vagy kézzel átállítottad.

"-Nem lehet az Androidos telefonon teljes mértékben kikapcsolni az IPv6 stacket (IPv6 cím se legyen, semmi)."
Tudtommal csak rootolt eszközön lehetséges, de nem sokat érnél vele, mert nem az IPv6 okozza a problémáidat. Kis olvasnivaló itt.

[ Szerkesztve ]

(#78667) Faterkam válasza anglergab (#78664) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#78668) anglergab válasza joysefke (#78665) üzenetére


anglergab
addikt

- Packet capture kell a jó és a rossz esetről, illetve pingelni az szerver IP-t mindkét telefonról. Nem az FQDN-t.
- Az link-local IPv6 cím, a UPC nem tud róla
- Önhatalmúlag nem cseréli le, valamikor/valamiért lecserélte egy app vagy a felhasználó

[ Szerkesztve ]

(#78669) joysefke válasza Watercolour (#78666) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Röviden összefoglalva: a UPC szar, nem az IPv6. A UPC-nél tapasztalható "IPv6 problémák" túlnyomó többségéről a UPC tehet, mert szar döntéseket hoztak és szar hardvereket használnak.

Ok, de ez rajtam nem segít. Számomra a UPCs IPv6-tal csak a szopás van.

Amikor tegnap vagy tegnapelőtt "visszaraktak" IPv4-re, akkor mintegy varázsütésre elkedte a mobil Appom a telefonomon betöltögetni az eddig számára elérhetetlen Cloudflares képeket. Mégpedig gyorsan, reszponzívan.

Ma kipróbáltam a barátnőm telefonját, de azon még úgy viselkedik az app, mint az én telefonommal az IPv6->4 váltás előtt.

Ezért gyanítom, hogy az Ő telefonja valahogyan jobban ragaszkodik az IPv6-hoz, mint az enyém.

Az hogy a probléma kinek a sara, az nekem tök mindegy, amíg nálam csak UPC van, illetve az ország harmada a UPC-vel szerződött.

(#78670) joysefke válasza anglergab (#78668) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

- Packet capture kell a jó és a rossz esetről,

meglesz, a jó esetről már van is. A rosszra még várni kjell, hogy újra a kezemben legyen a másik teló.

- Az link-local IPv6 cím, a UPC nem tud róla

Ok, sajnos én nem értek az IPv6-hoz (még).

Biztos ami biztos leírom azt az IPv6 címet amit a jól működő telefonon látok: fe80::3aa4:edff:fe71:421b
Tehát akkor ez lokál?

- Önhatalmúlag nem cseréli le, valamikor/valamiért lecserélte egy app vagy a felhasználó

Az ő telefonján korábban én nem értem hozzá a hálózati beállításokhoz. Xiaomi telefon.

SZERK:

illetve pingelni az szerver IP-t mindkét telefonról

mármint a nem betöltődő képhez tartozó Url-nek az FQDN részét, illetve az ahhoz tartozó IP-t?

A képeket a Cloudflare cacheli...

[ Szerkesztve ]

(#78671) anglergab válasza joysefke (#78670) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ez link-local cím.
Egyes gyártók "optimalizálásként" lecserélik. Általában ez nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#78672) joysefke válasza joysefke (#78670) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mármint a nem betöltődő képhez tartozó Url-nek az FQDN részét, illetve az ahhoz tartozó IP-t?

mert az kb evidens, hogy amelyik Http kérésben nincsen érvényes FQDN host header, az nem felel meg a Cloudflare-nek...

(#78673) Toth_Jani válasza joysefke (#78670) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Windows 10 alatt a hálózat részleteit megtekintve ugyanúgy látszódik az IPv6-os cím, de ugyanúgy látom az Inviteles ADSL alatt is Win 10-en.

(#78674) anglergab válasza Toth_Jani (#78673) üzenetére


anglergab
addikt

Ha fut DHCPv6 szerver a routeren és a kliens támogatja az IPv6-ot, akkor lesz ilyen helyi címe.

[ Szerkesztve ]

(#78675) Faterkam


Faterkam
addikt

Még egy kérdés, a UPC előfizetésbe van a net, telefon, TV. De a koax kábel csak a mi szobánkba van bevezetve, Media Card-ot használunk. Most azonban kaptak a gyerekek egy TV-t. Azon gondolkodom, hogy bevezetném a gyerekszobába is, mert az ablakuknál megy el a kábel, de nem kellene se box, se Media Card még egy, mert nézhetnék a kódolatlan adásokat, ami amúgy is van az előfizu mellé! Ez megoldható? A szakemberük bevezetné csak a kábelt? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#78676) anglergab válasza Faterkam (#78675) üzenetére


anglergab
addikt

Kártya nélkül bizonyos csatornák (nem az összes előfizetett) nézhető analóg vagy DVB-C vevővel, ami a TV-ben is lehet.
Vagy a Horizon Go-val laptopon, okostelefonon, tableten nézhető szinte az összes előfizetett csatorna. Ez a TV-re nem köthető, mivel akkor az okoseszköz ki tudná váltani a kártyát (azaz a mediaboxot és a mediacardot).
Illetve a mediacardot is lehet akár cserélni a TV-k között egy előfizetés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#78677) cof válasza anglergab (#78676) üzenetére


cof
veterán

Androidos Okos TV-n is működik a HorizonGO, és vannak rá még alternatívák pl. Amlogic médialejátszó TV BOX-ok. TV előfizetés meg mindenképpen kell, mert csak ez mellé jár a HorizonGO szolgáltatás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78678) pjen válasza Faterkam (#78675) üzenetére


pjen
félisten

Persze,tesz bele egy osztót és már múködik is.Te is meg tudod csinálni.Elmész egy műszaki boltba,adnak hozzá mindent,2K ból megvan.Viszont ha van egy win es számítógéped amit össze Tudsz kötni a Tv vel,akkor a Horizon Go megoldás lehet,jön az összes előfizetett csatorna.

(#78679) TeeJay válasza anglergab (#78644) üzenetére


TeeJay
félisten

Hidd el ennyire nem vagyok pancser
433mbit link mellett ennyit tudott vidéken ahol nincs másik 5GHz wifi a láthatáron
Az Asus AC65P meg Budapesten panelban ahol van 30 darab 5GHz hálózat ott tud ennyit

A CB wifi vezérlője tényleg csak átlagos de hatótávra sem bajnok szóval akinek tényleg bika AC Wifi kell az routert vegyen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78680) Toth_Jani válasza TeeJay (#78679) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Vidéken de panelban 866-os link sebesség mellett a Fast 280-at mér mobilon, szintén nincs a közelben 5GHz.
De szerintem a teszt programok kicsit lassúak, a Gdrive ami igazán megmutatja a tempót azok a szerverek nagyon pörgősek, ott mindig megvan az 500.

(#78681) pjen válasza cof (#78677) üzenetére


pjen
félisten

Tv boxon nekem nem ment.Cromecast.

(#78682) anglergab válasza pjen (#78681) üzenetére


anglergab
addikt

A Chromecast le van tiltva Magyarországon náluk.

(#78679) TeeJay

A CB 5 GHz-en max. 80 MHz-et támogat.
Az eddigi HGW-kéhez képest a CB-nek nagyon jó a wifije.
Persze a külső antennás routerekkel jobb a wifi teljesítménye.

(#78683) cof válasza pjen (#78681) üzenetére


cof
veterán

A Chromecast nem TV box.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78684) Beniii06


Beniii06
őstag

Próbált már valaki mediacardot(ami ugye CI+ elvileg) CI hostban használni?
Olvastam az összefoglalóban, hogy "a CI nem elég", az viszont nincs odaírva, hogy mennyire elég. Elméletileg a CI+ és a CI oda-vissza kompatibilis, kivétel az olyan kódolt csatornáknál, ahol azt megkövetelik, szabvány szerint így van, ha jól tudom és ebből nekem az jön le, hogy van olyan csatorna, ami működik és van olyan ami nem vagy az összes csatorna megköveteli a CI+ -t UPC-nél? Ezekről van valami hozzáférhető lista? Van esetleg lehetőség CI modult szerezni? A horizon(hulló csillag) box nem opció.

"Got any other secret weapons?"

(#78685) ztibor válasza Beniii06 (#78684) üzenetére


ztibor
senior tag

semennyire nem működik, egyik tv régebbi és CI slotos, amikor átvette a UPC a régi szolgáltatást két mediacardot kértünk ahogy addig is volt a régebbi cégnél, és semmit nem lehetett kezdeni vele, már nem emlékszem pontosan, de hangolni tuti nem lehetett, olyan volt mintha nem lett volna bent kártya. Szóval rögtön séta volt STB-re cserélni.

(#78686) pjen válasza cof (#78683) üzenetére


pjen
félisten

Midegy,a UPC ahol csak lehet keresztbe tesz a go Tv n nézhetőségének.Felraktam vagy 5 különböző telóra,mindenhol azt írja nem támogatott.Okos Tv n böngészőből elindítom,a My Pryme szépen jön,az élő adás csak teker.

(#78687) LouiS22 válasza Beniii06 (#78684) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem fog menni, felesleges küzdeni ezzel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#78688) norbertoth válasza joysefke (#78669) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nálam ugyanez, mióta visszakértem az ipv4-et hasít a net telón meg mindenhol wifin, érdkes hogy ennek ekkora hatása van.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78689) Toth_Jani válasza pjen (#78686) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam szépen megy a tévén, igaz ez Androidos és kell hozzá egy egér, de működik rendesen, persze csak akkor ha a szolgáltatónál nincs hiba.
Na meg persze kézzel kell telepíteni, és kell hozzá egy alkalmazás ami nem engedi elfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#78690) Beniii06 válasza ztibor (#78685) üzenetére


Beniii06
őstag

+(#78687) LouiS22
Köszi a válaszokat!

"Got any other secret weapons?"

(#78691) cof válasza pjen (#78686) üzenetére


cof
veterán

Érdekes telefonok lehetnek azok akkor, én is próbáltam több telefonon és mindegyiken működik, működött. Okos TV-n böngészőben talán nincs Widevine, én úgy gondoltam, hogy APP-al, ha a Googleplay-ből nem tölthető, akkor külön letölteni máshonnan a .apk-t és telepíteni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78692) pjen válasza cof (#78691) üzenetére


pjen
félisten

Na akkor sorolom.Xperia Arc ,pedig aon még HDMI kimenet is van,HTC ONE M7,P9 Lite 2017,és a legutolsó Samsung A 40.Volt még 1-2 de elfelejtettem.A telefonon működik,csak a Tv re tükrözést nem engedi.Most próbáltam :Sony tablet Z,szépen megy rajta,de Tv re nem megy át.

[ Szerkesztve ]

(#78693) Faterkam válasza pjen (#78678) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, köszi! A TV 3m magasan van a HDMI kábel kimarad. Wifi+laptopot próbáltuk, lehet okos box marad, vagy koax kábel!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#78694) cof válasza pjen (#78692) üzenetére


cof
veterán

Telefonon akkor megy ezek szerint, mert félreérthetően fogalmaztál, hogy 5 készüléken próbáltad és nem megy. Fentebb is olvashattad, hogy a tükrözés nem engedélyezett az APP-ban. Szerencsére van más alternatíva, különben sem értem, hogy miért tükrözéssel bajlódsz, ha menne is akkor két eszköz le van foglalva, a telefon és a TV is...Egy Chromecast áráért (első találat Google 14 990 Ft) már lehet venni egész jó Androidos TV BOX-ot, és ezzel kapsz egy különálló PC-t is, egy Androidos TV-nél messze erősebb hardver-t, ez a Chromecast nekem soha szóba sem jött, vásárlás szempontjából.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78695) pjen válasza cof (#78694) üzenetére


pjen
félisten

Különösebbén nem érint,csak mint elvet írtam.Egy Tv n nézem néha a Go t.Egy kijelző nélküli laposon,win 10 alatt.

(#78696) cof válasza pjen (#78695) üzenetére


cof
veterán

Ezek nem elvek, nyilván jogi alapok vannak a háttérben. Nincs engedély a műsor továbbküldésre, egyébként is egyre sűrűbben volt tapasztalható nemrég, hogy jogi okok miatt még az alkalmazásban sem lehetett nézni X műsort.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78697) pjen válasza cof (#78696) üzenetére


pjen
félisten

Akkor Win alól mért megy?Az arc on HDMI kimenet van,nem tükröztem volna mégsem ment.Már nem érint,a + tv hez beköltözött a DIGI.Valóban nem elvek.Ez üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#78698) cof válasza pjen (#78697) üzenetére


cof
veterán

Teljesen más, ha egy PC-t Laptop-ot kötsz a TV-re HDMI vagy VGA kimeneten, mint egy Chromecast rendszer. Ő akkor is úgy fogja látni, hogy te Windows alatt nézed, nem foglalkozik azzal a Windows, hogy te milyen megjelenítőn nézed, kivetítőre is kötheted akár.

Egy telefon, Tablet HDMI kimenete más elven működik, mint egy Windows-é, ugye itt a rendszer sem eleve Windows már.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78699) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Szerdán jönnek bekötni tv+internet+telefon kombót. Mit szokott tartalmazni az ingyenes bekötés?
Két egymás melletti szobában lenne 1-1 tv és számítógép. Tv-hez ugye nyilván átviszi a másik szobába is, de a számítógéphez is? Vagy abból csak egyhez húzza a vezetéket?

Illetve családi ház emeletéről lenne szó, ráadásul utcasarkon van a házunk, nem tudom, hogy melyik irányból húzza majd a vezetéket. Ott húzza majd be a házba, ahol neki a legegyszerűbb és lakáson belül viszi a vezetéket a helyére, vagy kérhetem, hogy egyből az egyik szobába húzza be(tehát falon kívül elviszi a szobáig) és onnan menjen tovább a másikba?

(#78700) cof válasza Ryder1 (#78699) üzenetére


cof
veterán

Nekem mikor kötötték, 1 szobában van a TV, és a Számítógép, de külön oldalon, egymással szemben, mind a két oldalra húztak Koax-ot, külön. Ahol bejön a kábel a szobába (ajtó fölött), egy osztóval.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.