Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) laci06


laci06
senior tag

Az istenért sem tudok belépni a profilomba a UPC-n. Másnak is van ezzel gondja?

(#77902) Kicsirics77 válasza laci06 (#77901) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem megy.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#77903) pjen válasza Orgi (#77900) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igen.Vannak WIFI analizátor progik,ott ki Tudod választani az üres csatornát.

(#77904) pjen válasza laci06 (#77901) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is megy,már látszik a számlám.

(#77905) TeeJay válasza kabelmania27 (#77893) üzenetére


TeeJay
félisten

végül az lett amit ajánlottak 9500ért
500-as net, full TV csomag és nonstop M telefon
szerelős bekötést választottam legalább kijön a figura és ráméretek hogy minden jó lesz-e
annyi hogy mocsok módon drágítottak a smart kártyán és 1ezerbe kerül amiből van 2 darab
de ősztől öcsém költözik saját házba és akkor azt le tudom majd mondani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77906) czbhu


czbhu
újonc

Átfutottam a topicot, de nem találtam hasonlót:
Saját telken, épületek között szeretném szétszórni a UPC-s kábeles internetet és TV-t. A problémám az, hogy ezek távol vannak egymástól. Azaz a UPC-s lecsatlakozástól, az első végpont is kb. 120 m-re van, ahova már a koax jel nem ér el, ezért erre keresek valamilyen megoldást.
Arra gondoltam, hogy a kerítéstől vagy utp-n, de inkább optikán vinném be a UPC jelet.
A kérdésem, hogy kivitelezhető-e, és ha igen, akkor milyen eszközökkel, hogy a UPC koax kábelről a jelet átkonvertálom optikára, majd onnan vissza koaxra, hogy használni tudjam a UPC modemét, vagy van olyan modem, ami kompatibilis a UPC-vel és nem koaxos, hanem UTP-s?
Esetleg valakinek más ötlete?

(#77907) pjen válasza czbhu (#77906) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen erősítőben is gondolkodhatsz,és maradhat a koax.

(#77908) Toth_Jani válasza laci06 (#77901) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Sajnos én sem tudok a profilodba belépni ! :D

(#77909) czbhu válasza pjen (#77907) üzenetére


czbhu
újonc

A UPC-sek azt mondták, hogy a koaxot erősíteni ők már nem tudják tovább, mert akkor borul az egész hálózat azon az ágon.
Nekem arra kellene megoldás, hogy a TV jelét, hogy tudom elvinni száz pár méterrel arrébb.

(#77910) headhunter válasza NoOne1976 (#77896) üzenetére


headhunter
addikt

...És volt jobb ajánlata...

Mennyivel lett olcsóbb, mint az előzőek?

Nekem jött e-mail-ben egy ajánlat hónapokkal ezelőtt, utána a MyUPC.hu-n belépve most is ugyanaz szerepel és a telefonos megkeresés is hosszas számolás után "fillérre" egyezőt hozott ki...

3 hónapom van a hűségidőből, addig még változhat a konkurencia ajánlata is. (Telekom optika 2000/1000Mbit, Digi optika 1000/300Mbit)

(#77911) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy ha egyik hónapról a másikra pár száz forinttal többet fizetek, akkor véget ért a hűségem?
A számlán ugyanazok a tételek szerepelnek, csak mindegyik drágább lett.

Nem szoktak erről előre értesíteni?

Már megszűnt csomag esetében van lehetőség ilyenkor új hűség válalására?

Köszi előre is.

Üdv.

(#77912) pjen válasza czbhu (#77909) üzenetére


pjen
félisten

Ők az erősítőjüket nem tudják feljebb csavarni az OK.Esetleg neked kell venni egy megfelelőt.

(#77914) NoOne1976 válasza headhunter (#77910) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem lett olcsóbb, 100Ft-tal több.
120-as helyett 300-as net, gold+hd helyett premium tv, s-es telefon maradt és a 3 eszköz (2 box, 1 ci+). Ez így 5980-ról 6090 Ft-ra változott.

De mivel ennyit az infláció miatt a jogszabály szerint is emelhetnének, közben pedig több szolgáltatást adtak, valójában olcsóbb lett, mint korábban.

(#77915) Toth_Jani válasza NoOne1976 (#77914) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk a 6000 forint a rizikós határ FTTH technológiával kiépített területeken, ott felette már adni is kell valamit. :)

(#77916) kabelmania27 válasza tPedro_ (#77911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-en lemondás menüpontban tudsz kérni ügyfélmegtartó csomagot.

(#77917) tPedro_ válasza kabelmania27 (#77916) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia!

Arról tudok, köszönöm. Már eddig is ilyen csomagban voltam, 2 éve intéztem kb személyesen, ezért gondoltam rögtön arra, hogy lejárhatott a hűségem.
Azért bosszant csak, mert nem kaptam róla semmi emlékeztetőt. Pedig az Ő érdekük is lenne, hogy hosszabbítsak.

(#77918) kabelmania27 válasza tPedro_ (#77917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fel szokták tüntetni a számlán, hogy lejár a hűségnyilatkozat és határozatlanban megy tovább, illetve havidíjváltozás előtt is szokott lenni értesítés.

(#77919) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nagy észkombájn ez a upc. Felhívtam őket hogy valami mégsem oké a nettel, de hogy kábelen nemtudom lemérni így a wifi-re nincs garancia (még jó hogy azt a promót nyomatják ezerrel nemtudom mióta) és így nem tud mit csinálni, most valamit álllítgatott a csatornán, mégkatasztrofálisabb lett, sőt a 2.4-5Ghz-es sávokat -nem is értettem mit magyarázitt- ketté választotta valami parancssorral, így mostmár manuálisan kell a két sávon kapcsolódni, nagyon szuper... én még mindig a connect box-ra tippelnék, küldene technikust de ha nem náluk van a hiba perkálni kell, viszont lehet a connect box döglött meg, szal mostmár nemtudom mit csináljak, de most mégrosszabb. Be sem tudok lépni a box menüjébe mert nem enged be, valamiféle ügyfélkiszolgálói interfész aktív, gondolom mert ő mókuskodott valamit. Tanács?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77920) Gubek-Einste válasza norbertoth (#77919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77921) norbertoth


norbertoth
senior tag

Gyári teljes visszaállítás után:
[kép]
[kép]

semmi változás, 5Ghz egyáltalán nincs, valami a box-al lesz, küldenek technikust, de ha minden kó 2500Ft a kiszállás, nevetséges egy ekkora cégtől ez, nyomatják a wifi promót de a kábelre van garancia, ami nálunk csak xbox meg tv-n van ott nincs viszont speedtest. Mindent megpróbáltam már, viszont olyanokat hullámzik néha a speedtest, mint egy hullámvasút:
[kép]

most valamivel jobb de az elején is látható ami eddig sose volt hogy hullámzik aztán erősödik fel a végére, de akkor sem 300-ra vagy 200fölé, mint eddig mindig. A jeltovábbítót (tp-link) kihúztam, be sincs dugva, szóval arra se foghatom higy bekavar. A ping is jóval magasabb.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77922) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Mitől van hogy sehogy se tudom elérni a Connnect box beállítást? Folyamatosan csak tölt...
Mozillát használok.

(#77923) TeeJay


TeeJay
félisten

a smart kártya 2. és 3. TV-re 1000-1000 forint felár... kicsit vérlázító
ugyanennyi lenne ha Horizon Box lenne kártya helyett?
mert a nő nekem mikor tegnap adta az ajánlatot azt mondta a boxra már nincs ár viszont a kártya drágább lett...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#77924) #70234880


#70234880
törölt tag

Csoda boxra van valami telefonos applikáció? Amivel be lehet állítani, könnyedén?

[ Szerkesztve ]

(#77925) Beniii06 válasza #70234880 (#77924) üzenetére


Beniii06
őstag

Miért akarod ki DDOS-olni azt a gyenge eszközt? ;]

Viccen kívül az ilyen alkalmazások, csak backdoornak lennének jók(jelentős biztonsági kockázat). Ha létezik is ilyen, biztosan nem használnám(upc szoftver fejlesztést végképp nem) + végigmennél az utcán és ahol látnád, hogy default ssid/beállítás van már állíthatnád is átfelé, erre gondoltál?

"Got any other secret weapons?"

(#77926) Gubek-Einste válasza TeeJay (#77923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan annyi a Horizon box mint a kártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#77927) fjudors válasza norbertoth (#77921) üzenetére


fjudors
aktív tag

attól függ, milyen tv
de xbox-on van böngésző, tehát van speedtest is
én is ott szoktam ellenőrízni, mert a tv csak max 100-as, a laptopot meg azért nem kapcsolom be

(#77928) kabelmania27 válasza Dave567 (#77922) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemújraindítás után nem javul?

(#77929) #70234880 válasza Beniii06 (#77925) üzenetére


#70234880
törölt tag

Hogy te mikre nem asszociálsz. :)
Nem ilyen célra kell, mert ennek minek? Illetve én nem tartom viccesnek, meg azt se tartottam annak hogy storban bizonyos applikációban default passwordok sorakoznak . Nem is értem mit keres a mai napig a storban. Tehát azt mondod, a jelenlegi All-In-One applikációk kétes eredetűek. Frissítésük, support stb ellenőrizhetetlen. Stb... És jobban jár az ember ha iktatja a gondolatott. Hát jó. Csak reset kellene a csoda boxra, de nincs hozzá kedvem gépet bekapcsolni. Mobilon web gui meg szeritnem nem egy felhasználó barát megoldás. Igaz nem próbáltam, de elbírom képzelni. Ezért gondoltam hátha van valami jó applikáció.
De akkor iktatva a projekt. :)

[ Szerkesztve ]

(#77930) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Másnál működik az HBO go ?
Én sem telefonon, sem tévén nem érem el.

(#77931) Kicsirics77 válasza AtaWrc (#77930) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tökéletesen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#77932) AtaWrc válasza Kicsirics77 (#77931) üzenetére


AtaWrc
tag

Köszi

(#77933) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Most aki rendel tv előfizetést(TV Premium), és netet(300-as) az milyen beltérit kap illetve még connect box jár a nethez?
És bekötéskor a koax kábelt (ha szükséges) akkor azt ki kell fizetni?
Online rendeléskor.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#77934) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom mi a csomagom fantázia neve, de van benne
- digital gold+HD
- Fiber power 120
- Nonstop S díjcsomag.
- 1 db digitális TV kódkártya.
- Wifis routerként működő UPC-s végberendezés (connenct box).

Júliuban lejár a 2 év hűségem. Tiszta, hogy 1221+lemondás menüben kérem az ügyfélmegtartó csomagot.

Kérdésem, hogy mik most az ügyfélmegtartó csomagok? (Lehet többféléből választani? Ami engem érint a telefont letojom 1 percet nem használtuk 2 év alatt, a net lehetne 300-as, és a TV csomag nagyjából jó a HD a lényeg, esetleg egy 2. kártya még beleférhet) Most 5445 Ft-ot fizetek. Köszönöm!

(#77935) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Én is kérnék egy kis segítséget a döntésemhez.
Jelenlegi csomagom: digital gold/FiberPower120/NonStop S telefon díjcsomag/Horizon Box + DVR(felvevős) és egy második Horizon plusz mediabox (ez nem felvevős)
Ennek a jelenlegi havi díja 6833 Ft és még szeptember 09-ig hűség idős, akkor jár le. (az elmúlt hónapokban telefonon-emailben többszö kaptam már ajánlatot, de mindegyik 8 ezer forint felett volt, természetesen nem fogadtam el ezeket a drágább ajánlatokat)
Ma kaptam egy emailt, benne a következő ajánlattal: [kép]
Ez a 6999Ft ajánlat ez nem tudom, hogy magában foglalja-e a jelenlegi meglévő mindkettő mediabox használatát is. Próbáltam hívni Őket a megadott 06-80 xxx-xxx számon de vagy foglalt (többnyire igen) vagy nem veszik fel. a 1221 meg adja csodás zenét...Mai napra meguntam.
Ezért kérdezem meg itt, hogy szerintetek mit tegyek? Nem a mostani havidíjhoz képest 170 Ft plusz a gondom, hanem az hogy megint hónapokkal előbb lesz váltás. Ez a csomagom előtt áprilisban járt volna le a hűség, de már előző év szeptemberében hívogattak aztán végül akkor váltottam. Azért van most hűségem szeptemberig. Mindig hónapokkal előbb váltok, mert kapom az ajánlatokat, de nem tudom miért jó ez így?
Szerk.
A második TV-hez (másik szobában) van a nem felvevős Horizon mediabox. Ez a TV tudja fogadni az UPC MediaCard kártyát. Mit javasoltok? Adjam le ezt a második boxot és kérjek egy ilyen kártyát inkább?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#77936) kabelmania27 válasza KIA Ceed (#77934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kb ilyeneket szoktak ajánlani.
Üdv! Hívd fel a 1221-et és válaszd a lemondás gombot.

[ Szerkesztve ]

(#77937) anglergab válasza kabelmania27 (#77936) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek csak akkor lehetségesek ha vezetékes konkurencia is szolgáltat az adott címen?

(#77938) kabelmania27 válasza anglergab (#77937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem minden esetben szükséges vezetékes konkurencia, előfordul hogy elég mondani a földi vételt és a mobilnetet.

(#77939) KIA Ceed válasza kabelmania27 (#77938) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

A földi vételt milyen mondatba foglaljuk?

(#77940) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na továbbra sem javult a rolog, holnap kijön a technikus megnézi, de nagyon kíváncsi leszek ra hogy kicseréli-e a cb-ot, annak fényében hogy a 300Mbit mindig megvolt, de nem is az, a weboldalak is hol lassan hol normálisan reagálnak a betöltéskor, a ping most jó, viszont egy szobával arrébb meg 10Mbit van meg, kb 4-5méterre a modemtől. Az 5Ghz továbbra sincs, elszállt mint a lepke 😀 se a reboot, se a gyári visszaállítás, sem pedig az áramtalanítás nem segített a dolgon, ma még nem próbáltam de azerintem huszadjára sincs értekme, ha ilyen instabilan működik, meg eleobálja a wifis eszközöket. Kivi leszek ez elég ok lesz ahhoz hogy cserélje esetleg, de ezeket ő is latni fogja, viszont amekkora mazlim lesz biztos akkorra javul meg, csak sokra nem megyek vele ha a hétvégére meg elromlik 😂

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#77941) Toth_Jani válasza anglergab (#77937) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk 1 éve az összes szolgáltató megvan, a UPC is csak 2 éves, nekem a MyUPC fiókba belépve a csomagajánlatnál a Happy Home Comfort 500-at ajánlja 5490-ért, ez most 5290.
Amíg fel nem vásároltak addig a 20-as Net, 36 digitális TV csatornával volt 6000.

(#77942) bounty123 válasza Toth_Jani (#77941) üzenetére


bounty123
őstag

Nálunk konkurencia nélkül ennek pont a duplája...

(#77943) vg válasza bounty123 (#77942) üzenetére


vg
addikt

Megnéztem, nekem is annyi, pedig a házban csak upc van.

(#77944) imref


imref
csendes tag

Szervusztok!
A CB-t rá lehet beszélni, hogy emlékezzen a 192.168.0.1 belépési jelszóra?

(#77945) Intruder2k5 válasza imref (#77944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Arra legfeljebb a böngésződ emlékezhet, a CB nem. Pontosabban emlékszik rá a CB is, de kitölteni nem fogja belépéskor a jelszó mezőt.

(#77946) Rage47


Rage47
veterán

Évek óta nem használtam a Wi-Free-t, gondoltam most kipróbálom, és ugyanaz a probléma jött elő, mint korábban. Az iPhone valamiért a Wi-Free wifire csatlakozik. Ugye ha lockolom a telót, akkor le-fel kapcsolódik a wifin, és mikor lejön a routeremről, akkor rámegy szépen a Wi-Free-re. Ez miért lehet? Miért helyezi előnybe a Wi-Free-t, ami lassabb is és szarabb kapcsolat is, mint a TP-Link routerem?

(#77947) Beniii06 válasza Rage47 (#77946) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem használtam még wi-freet de ha az 5GHz-en működik, a tplink-ed pedig csak 2.4GHz-en, akkor az lehet a probléma, hogy sok telefonon alap esetben 5Ghz-re kapcsolódik előbb, még akkor is, ha gyengébb a jel sokkal, mint az 2.4Ghz, ez az én tippem.

"Got any other secret weapons?"

(#77948) Rage47 válasza Beniii06 (#77947) üzenetére


Rage47
veterán

5GHz a rouerem is :/

(#77949) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valaki nem tudja hogy otthoni telefon+net+tv felmondása (monornet) mennyibe kerül ha még van hűség?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#77950) merqree válasza enginev3.0 (#77949) üzenetére


merqree
őstag

Hívd fel a szolgáltatót, vagy a myupc oldalon megtalálod, miután beléptél

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.