Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) woodworm válasza yolan (#78298) üzenetére


woodworm
veterán

Miért fontos, hogy 5 centire ülsz a modemtől? Esetleg wifin méred a sebességet?
Ebben az esetben hiába nézed a modem értékeit. Jobb lenne körbenézni, hogy pontosan hogyan néz ki a környék.

(#78302) Brogyi válasza yolan (#78298) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha 2,4GHz-s sávot használod akkor nézz körbe hányan ülnek a sávodban. Az 5GHz talán üresebb.
A WiFi sávhoz nem sok köze van a szolgáltatónak.
Mennyit ír a modem a felületén a kapcsolatnál? Egyébként WiFi-n felejtsd el a 2,4GHz sávot.
Csak egy példa.
A lányom telója 2,4GHz-en 72Mbps-sel csatlakozik, de viszont 5GHz-en 780 Mbps.
Nagyon rossz irányba keresel szerintem, és az a gyanúm ezt már mondták neked.

(#78303) yolan


yolan
őstag

4Grider: nem wlan. wifi.
woodworm: azért fontos mert wifin mértem, közel a rúterhez, nem a szomszéd fürdőjében.
Brogyi: auto csatorna kiosztás, csodaupcdoboz dönti el. kézi csatornánál sem volt kiugró sebesség javulás. 2.4 és 5ghz-n is ennyi. a gyanúd rossz.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#78304) Brogyi válasza yolan (#78303) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor ezt itt mi nem oldjuk meg. Fodulj a UPC-hez. :R

(#78305) kezo0 válasza yolan (#78303) üzenetére


kezo0
addikt

wlan = wireless lan. vagyis wifi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78306) Brogyi válasza kezo0 (#78305) üzenetére


Brogyi
senior tag

Fránya angol. A VLAN, és a WLAN magyarul vélan. Valóban nem azonos. :D

(#78307) Kephamos válasza 3L1T3 (#78300) üzenetére


Kephamos
addikt

Én is tapasztalom a környéken.

(#78308) viktorhu válasza yolan (#78303) üzenetére


viktorhu
veterán

Vezetéken mennyi? Ha saját routert csatlakoztatsz, miért a modem wifijét használod?

(#78309) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Nem tudja valaki, hogy upc mobilnál miért van az hogy 4 csöngés után ha nem veszed fel hangpostára rak.. átirányításokat néztem de nem engedi kivenni..myupcben állítható lenne? vagy hogy vegyem ezt az ökörséget ki Samsung A40-es készüléken.. :U :F Köszöntem szépen !

(#78310) kabelmania27 válasza yolan (#78298) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Közvetlenül a modemre csatlakozzál vezetékesen tplink router nélkül.
Szüntesd meg a koax osztást (bejövő kábel mehet a modembe, vagy az osztó helyére egy F toldó), hogy alacsonyabbak legyenek a feltöltési értékek.
3L1T3: Üdv! Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#78311) twelvvy


twelvvy
csendes tag

Sziasztok!

Kerestem a forumban is illetve googleban is, de nem talaltam erre valaszt. Lehet egy cimen ketto internet elofizetes? Tehat ha en koltozok egy alberletbe, ahonnan az elozo berlo, a nevere szolo elofizetest nem vitte el, vagy nem mondta fel, annak ellenere tudok en a sajat nevemre es erre a cimre elofizetest kotni?

Koszi!

(#78312) 4Grider válasza twelvvy (#78311) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet egy lakásban két külön névre szóló előfizetés.

(#78313) twelvvy válasza 4Grider (#78312) üzenetére


twelvvy
csendes tag

Koszonom a valaszt. Arra ilyenkor van valami lehetoseg, hogy az elozo lako elofizeteset en "megszuntessem" valahogy? Vagy mi ilyenkor a lehetoseg arra, hogy a sajat elofizetesem legyen a lakasban?

(#78314) Gyurka6 válasza 4Grider (#78312) üzenetére


Gyurka6
őstag

pl. 3nál több tv kell? (céges és magánt külön lehetett régebben)

Gyurka

(#78315) kabelmania27 válasza fsanyi78 (#78267) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ipv6 megy ezért my upc oldalon vagy a 1221-es számon csak internethiba menüpontban kikapcsoltatod akkor stabilabb lesz a kapcsolat.

(#78316) 4Grider válasza Gyurka6 (#78314) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk a családi házban több szinten több generáció él együtt, itt 6 tv van. A nagyszülők külön elő akartak fizetni, nem engedte a UPC. Végül a Digi megjelenésével megoldódott a kérdés...

(#78317) pjen válasza 4Grider (#78316) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk is azért jött be a DIGI :)

(#78318) bounty123 válasza twelvvy (#78313) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem azt az ő nevükben nem tudod megszüntetni, legfeljebb ha szerződéssel, dokumentumokkal igazolni tudod, hogy már te laksz ott. Én felhívnám az ügyfélszolgálatot, hogy mi ennek a menete. Szerződés átírásához pl. elég egy telefonhívás, aminél ott van a régi és az új szerződő fél is a telefonnál, mi így csináltuk.

(#78319) zolee001


zolee001
őstag

Uraim,nektek megy a Horizon GO?

(#78320) htc07 válasza zolee001 (#78319) üzenetére


htc07
addikt

Ezér' jöttem, akkor nem nálam a gond :DDD

De különböző hibákat dobál folyamatosan, úgy érzem nagyon izzadnak vele indiában

[ Szerkesztve ]

(#78321) pjen válasza zolee001 (#78319) üzenetére


pjen
félisten

Nem.

(#78322) zolee001 válasza pjen (#78321) üzenetére


zolee001
őstag

köszi

(#78323) nicu71 válasza zolee001 (#78319) üzenetére


nicu71
addikt

nálunk sem megy ,nem engedi a bejelentkezést.FUCK.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#78324) Gubek-Einste válasza zolee001 (#78319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilról most megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78325) fjudors válasza Gubek-Einste (#78324) üzenetére


fjudors
aktív tag

ja.
nem csak ezzel volt gond tegnap,a műsor visszanéző sem működött..
persze, első körben közölték, hoy felhasználói hiba a valószínű, és küldenek szerelőt...
mostmár az is jó

(#78326) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
2 kérdésem lenne. Az első: használ valaki 1. generációs USB-s Xiaomi USB-s wifi jelerősítőt TC7200-as modemmel? Működik, de csak úgy 1 hétig vagy max. 2 hétig. Utána inaktív lesz. Ha az USB aljzatból kihúzom, visszadugom, akkor megint jó. Nem tudom, olyan, mintha a UPC részéről időnként változtatnának valamit, amit ez nem ismer fel automatikusan. Van tippetek, mi lehet a megoldás?

Másik: Elfelejtettem a belépési nevet/jelszót a TC7200 admin felülethez. Mit tehetek, resetelnem kell? 1 éve újrakötöttem a szerződést, amihez küldtek egy Connect Box-ot. Erről sok rosszat olvastam, így nem üzemeltem be, a TC7200-al soha semmi gondom nem volt. Reset után fog működni a TC7200?

Köszi :R

(#78327) kabelmania27 válasza st6969 (#78326) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg admin párossal lépsz be a tc modembe, reset után is menni fog a modem.

(#78328) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég húzták be hozzánk az 500-as csomagot. Szerencsére a letöltési sebesség és a feltöltés is rendszerint rendben van. A problémám csak annyi, hogy este 7 és 10 óra között 200-as a válaszidő. Ilyenkor játszogatnék ,de így nem túl élvezetes. Ez már esetleg egy ismert probléma? Természetesen beszéltem az ügyfélszolgálattal
,de érdemben nem tudtak semmit mondani.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#78329) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,
Nálam a probléma vagy 4kerben van valami mert 200+ a pingem mindenhova :W :W :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#78330) Vynx


Vynx
tag

Nálam is Cegléd mellett 200+ a ping, tegnap is ez volt, nem nálad van a hiba. Most néztem meg, hogy speedtesten 10-es a ping, de játéknál (én Originen keresztül próbáltam) ott 200+, csak esténként van ez a probléma, napközben, délelőtt OK. Nem tudom mióta van ez a gond, de én tegnap tapasztaltam először.

[ Szerkesztve ]

(#78331) Puzzony


Puzzony
kezdő

Nálam is 200+ ping, XIII. kerület, Westend mellett. Nem tudom mikor kezdődött, tegnapelőtt este még biztosan jó volt, tegnap este nem játszottam szóval nem tudom, de most használhatatlan.. Még jó hogy a Twitchen van high latency mode.

(#78332) Vynx válasza Puzzony (#78331) üzenetére


Vynx
tag

Akkor valószínűleg tegnap óta van ez a probléma. Biztos valami szaki bevitte a központban a seedszereverét és nyomatja ilyenkor ezerrel le- és fel a cuccait valamelyik torrent oldalra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78333) AsakuraDave válasza Puzzony (#78331) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Köszi az infót! :) Úgy tűnik nekem mostanra helyre jött 4-7ms a pingem :C Remélem ez nem lesz gyakori,hogy késő du. 200ms+ :Y

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#78334) degec


degec
senior tag

Tisztelet !
Nem tudja valaki, hogy upc mobilnál miért van az hogy 4 csöngés után ha nem veszed fel hangpostára rak.. átirányításokat néztem de nem engedi kivenni..myupcben állítható lenne? vagy, hogy vegyem ezt az ökörséget ki Samsung A40-es készüléken.. Köszöntem szépen !

(#78335) 4Grider válasza degec (#78334) üzenetére


4Grider
nagyúr

Android alatt a hívásátirányításokat a tárcsázóban (hívás) a beállításokon (3 pötty) belül a kiegészítő szolgáltatások alatt tudod állítani.

(#78336) kabelmania27 válasza Carlytoo (#78328) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem oldalán haladó beállítások/hálózat állapota menüponton belül meg kellene nézni a letöltési és feltöltési értékeket.
AsakuraDave: Üdv! Meg kellene nézni a modemértékeket.
Vynx: Neked is meg kellene nézni a modemértékeket.
Puzzony: Milyenek a modemértékek?
Mind a négyen nézzétek meg a következőket: Amennyiben nem érhető el a modem üzemmód, my upc oldalon vagy a 1221-es számon csak internethiba menüpontban vissza kell kérni az ipv4-et.
Amennyiben megnéznétek, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy javíthatóak-e az értékek.

(#78337) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ,hogy a myupc felület változot ez oké de hol találom rajta az adathasználatot ?
MErt ott néztem ,hogy állok nem akarom tulépni a 300gbot.
Nem mintha ezt nem tetem volna meg :D de csak pár gbal .
Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv Maarki

(#78338) Vynx válasza kabelmania27 (#78336) üzenetére


Vynx
tag

Minden modem érték OK, minden olyan mint amikor bekötötték. Idén márciusban kötötték be szóval vadi új minden (oszlopról jövő kábel, benti kábel, csatlakozók is). Azért megnéztem minden csatlakozót, elosztót, nincs kilazulva semmi. IPV6-on vagyok, nem akarok IPV4-et, mert nincs olyan routerem, ami vinné az 500 megát (nincs gigabites portja csak a 100 megát vinné) venni meg most nem akarok. Érdekes idáig semmi gondom nem volt IPV6-on. Azt nem hiszem, hogy az IPV6 miatt van gond 19:00-22:00 között esténkén (tegnap előttől) azon időtartományon túl meg mindig jó :) . Nem tudom többiek is IPV6-on vannak? Írjátok már le, hogy min vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#78339) Maarki válasza Vynx (#78338) üzenetére


Maarki
aktív tag

ipv4. torrent kliens pl nem szereti az ipv6 a másik én már csak modemként használom a upc routert.
Voltak wiffi problémák ezért inkább át tértem az asus routeremre ott nincs ilyen gond.

(#78340) Vynx válasza Maarki (#78339) üzenetére


Vynx
tag

Nekem IPV6-on se a torrenttel se wifivel nincs gond. Csak amit leírtam korábban (meg mások is) ebben a megadott időtartományban (na jó én azért nem néztem meg, hogy pont 19:00-22:00 között van-e a gond, de nekem tegnap kb. 21:00-21:30 körül volt ez a 200+-os pinges dolog).

[ Szerkesztve ]

(#78341) Vynx válasza kabelmania27 (#78336) üzenetére


Vynx
tag

Modem értékek +10 °C és +40 °C között:

Letöltés:

Feltöltés:

[ Szerkesztve ]

(#78342) Maarki válasza Vynx (#78340) üzenetére


Maarki
aktív tag

ipv6-on tudót a kliens portot nyitni ? ű
Amúgy nálam az volt a para a wiffivel ,hogy eldobálta az eszközöket vagy fent volt wiffin de nem volt internet kapcsolat a wiffi eszközökön,

Amúgy nekem is 500 netem van de én csak azért választottam ezt mert a garantáltan 100mbit adnak.
De nem mindig jön az 500 :D inkább 300 körül :D de ez nem érdekel :) egyenlőre.
Engem inkább az adatforgalom idegesít mert ha itthon is elérhető lesz a google streaming szolgáltatása akkor a 300gb elég hamar el fog fogyni...

(#78343) Vynx válasza Maarki (#78342) üzenetére


Vynx
tag

Nekem is inkább 300 körül jön. Ne idegesítsen az adatforgalom mert én az előző 2 hónapban vagy 4-4TB = kb. 8TB adatforgalmat bonyolítottam le. :DDD Engem meg egyik sem zavar. :N :D

[ Szerkesztve ]

(#78344) kabelmania27 válasza Vynx (#78341) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.

(#78345) Vynx válasza Maarki (#78342) üzenetére


Vynx
tag

Szerintem, amúgy is csak statisztikaként volt feltüntetve az az adatforgalom. Én sem találom már a profilomban, nincs is jelentősége, szerintem azért is szedték már le, meg amúgy is korlátlan a net. A TCOM-nál is volt a saját profilban ilyen adatforgalom számláló, ott is csak statisztikának számított.

(#78346) Vynx válasza kabelmania27 (#78344) üzenetére


Vynx
tag

Ugyan az az elosztó, még a dB értékek is ugyan azok mint fsanyi78 kollégánál:
[link]

Fam/Attenuator csillapító nincs sehol.

[ Szerkesztve ]

(#78347) kabelmania27 válasza Vynx (#78346) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztóval nem lesz gond, ellenőrizd hogy a modem a -4dB kimenetben legyen és in-ben legyen a bejövő kábel.

(#78348) Vynx válasza kabelmania27 (#78347) üzenetére


Vynx
tag

Minden úgy van, ahogy leírtad (modem a -4dB kimenetben van és in-ben a bejövő kábel).

[ Szerkesztve ]

(#78349) kabelmania27 válasza Vynx (#78348) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Modem értékek alapján jól van beállítva a hálózat. Amennyiben ipv6ban van a modem át kellene kapcsolni ipv4-re hátha úgy jobb. Modemújraindítás után sem javul a helyzet?
Este próbáld meg modem üzemmódban vezetékes kapcsolattal, hátha úgy stabilabb.

[ Szerkesztve ]

(#78350) Vynx válasza kabelmania27 (#78349) üzenetére


Vynx
tag

Rendben majd meglátom lehet még hagyom 1 darabig IPV6-on, megnézem mit produkál. Mennyi idő után vált át IPV4-re, ha átállítom a profilomban? Mondjok már ezt az IPV4-re való átállítást sem látom a profilban, így marad a telefon. Modemújraindítással nem is próbálkoztam, mert magától megjavul. Azt elfelejtettem még leírni korábban, hogy tegnap még 1x 22:30 körül kipróbáltam a játékot és akkor már minden OK volt (nem volt modemújraindítás). Nem tudom mi a túró lehet ez, de valószínű valami központi zavar, mert akkor nem javulna meg magától 22:00 után és az is erre ad okot, hogy nem csak nálam van ez gond hanem többeknél is + IPV6-tal haszáltam idáig is és minden jó volt, erre hirtelen megadja magát 2 napja + csak este jön elő ez...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.