Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78701) Intruder2k5 válasza Ryder1 (#78699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A TV szolgáltatás átadási pontja a TV készülék (média card) vagy a média box, így a vezetéket addig építik ki, legfeljebb három TV készülékez, illetve amennyihez a szolgáltatást megrendelted. Internetszolgáltatás esetén az átadási pont a Home Gateway, vagyis a LAN hálózatot nem köteles a szerelő kiépíteni egy számítógépig sem. Persze más kérdés, ha a HGW-t oda rakatod velük a gép mellé, de ha teszem azt abba a helységbe ahova a CB kerül nincs gép, akkor az már a Te dolgod, hogy az UTP kábeleket elvezesd a lakás egyéb pontjaira.

Ésszerű határokon belül meg lehet beszélni a kiépítést a szerelőkkel, de nyilván ha a saját elképzelésed irreálisan több munkával és / vagy anyagköltséggel járna mint az optimális megoldás, akkor az fizetős lehet.

[ Szerkesztve ]

(#78702) #07746304


#07746304
törölt tag

Kb péntek óta van egy hibajegyem. A dolog úgy néz ki, hogy UPC telefonról tudtam kimenő hívásokat indítani, csak engem nem tudott senki sem hívni. Az UPC-nél is végeztek teszt hívást, és nekik sem sikerült elérni. Készülékeket is cseréltem, nehogy ott legyen a probléma.

Most annyiban változott a helyzet, hogy már a kimenő hívásaim is vagy összejönnek vagy azt mondja az automata, hogy a hívott szám nem elérhető, vagy nem létezik. Erről felvételt is készítettem, és azt bejátszottam az ügyfélszolgálatnak is A Hiba elhárítása folyamatban van.

A sebesség viszont már majdnem eléri a 400-at :)

[ Szerkesztve ]

(#78703) anglergab válasza cof (#78694) üzenetére


anglergab
addikt

A Chromecast-nál is pont ez a lényeg, önállóan képes működni, csak a vezérléséhez kell másik eszköz.
De ha el van indítva a stream, akkor a másik eszköz akár ki is kapcsolható.

Csak sajnos a Chromecast tiltva van az Horizon Go appban, amúgy tudja (más országokban működik évek óta!). Nem tükrözéssel, hanem rendes Cast módban.

Ugyanígy a tükrözés/HDMI is tiltva van az appban DRM miatt, nehogy fel lehessen venni vagy több embernek lejátszani (kivetítő).

Csak hát Windows alatt ez mind lehetséges, mert ott így nem lehet tiltani. Szóval szerintem felesleges tiltani, hiszen aki ezt meg akarja kerülni, az egy windowsos PC-vel könnyen megteheti.

A Chromecast le tudná váltani a mediaboxot és a mediacardot (kevesebbet is fogyaszt, stabilabban működik, sokkal modernebb, nem kell hozzá plusz távirányító, nem foglal helyet a TV alatt), csak hát az nem a szolgáltató eszköze és nem (csak) a szolgáltató netjén működik.

[ Szerkesztve ]

(#78704) flexxx


flexxx
tag

Sziasztok!

Sima TV előfizuhoz adtak egy TC7200-at régebben, amin csak a Horizon Box-os netes funkciók mennek, tegnap viszont hozzácsaptunk egy alap 150-es netet, amiért szerelőt akarnak kiküldeni, de se hálózatkiépítésre, se a Connect Boxra nincs szükségem. Be tudom ezt a nethez regisztrálni?

Illetve a regisztráláshoz szükséges login-t el tudom kérni a telefonos ügyfélszolgálaton? Szerződésben, e-mail-ben nincs benne.

Előre is köszi a segítséget!

(#78705) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A Vodafone felvásárlás miatt nincs a szerződéssel rendelkezőknek joga felmondani a szerződést?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#78706) pjen válasza enginev3.0 (#78705) üzenetére


pjen
félisten

Ez honnan jött?Mért ne mondhatnád fel?Max,ha hűséged volt kifizeted a kötbért

(#78707) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#78705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt a gyakorlatban ez még sehol sincs, mármint úgy értem, az ügyfelekre még semmilyen hatással sincs, másrészt ilyen akkor lehetne, ha a UPC előfizetők a Vodához mennének (lásd pl. Invitel -> DIGI átszerződők akiket elengednek hűség alatt is) de ugye a Vodának nincs jelenleg otthoni szolgáltatása, és harmadik szolgáltatóhoz semmi értelme, hogy elengedjenek, nem érdekük.

Törvény meg akkor biztosítana erre jogot, ha emiatt megváltozna a szolgáltatás, nem kapnál valamit, ami eddig a szolgáltatás része volt. Pl. a Voda miatt megváltozna a csatornakiosztás.

[ Szerkesztve ]

(#78708) Caspenberg


Caspenberg
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek ezek normalis értékek ? Állandóan szakadozik az internet ...

(#78709) anglergab válasza Caspenberg (#78708) üzenetére


anglergab
addikt

Ezek igen, de kellene a többi adat is.

(#78710) Caspenberg válasza anglergab (#78709) üzenetére


Caspenberg
csendes tag

itt a tobbi adat, ha erre gondoltal...
Valamint a naplo tele van "Illegal - Dropped FORWARD packet" és "Illegal - Dropped INPUT packet" üzenettel.
Mostanában elofordul, hogy a fooldalon csak annyit ir, hogy reszeleges szolgaltatas csak feltoltés vagy letoltes :(

(#78711) smiti


smiti
addikt

Holnapi napon érkező szervizest szeretném lemondani. Már most lassan egy órája hallgatom a zenét de nem kapcsolnak. Tudom ezt esetleg bizonyítani vagy mindenképpen bukom a kiszállás díját ha potyára jönnek ki holnap?

Még szerencse, hogy hívásom fontos számukra..... :W :W :W

(#78712) anglergab válasza Caspenberg (#78710) üzenetére


anglergab
addikt

A letöltési értékek jók, de a feltöltésiek magasak, valószínűleg a koax felmelegedése miatt.

Hol vagy? Milyen hosszú kábelek, milyen osztók, csillapítók, szűrők vannak nálad?

(#78713) Caspenberg válasza anglergab (#78712) üzenetére


Caspenberg
csendes tag

csaladi ház, kb 5 meter kábel van az eloszto es a modem között, nincs csillapitas csak az eloszto, amin egy Data és egy TV felirat van :) bar nekem kicsit fura, hogy napkozben viszonylag jo, de estere mindig meghal... :/

(#78714) Luissimo


Luissimo
veterán

szasztok,

Azt miért irja ki egyes csatornáknál a Horizon Go mostanában (mareggel pl. a totalcart szerettem volna nézni valamelyik viasat-on) ,hogy az UPC net hálózat nem elérhető, ezért nemtudja lejátszani, holott ehhezképest a többi csatornát sima panasz nélkül lejátszotta, nemkeresett UPC NET (wifi) hálózatot.

Ezmost mitsoda?

(#78715) pjen válasza Luissimo (#78714) üzenetére


pjen
félisten

Ez már rég így van,nem megy minden csati,ha nem UPC s a net.

(#78716) Intruder2k5 válasza Luissimo (#78714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Jogi okai vannak, egyes műsorok, csatornák lejátszása csak hálózaton belül lehetséges.

(#78717) Luissimo válasza Intruder2k5 (#78716) üzenetére


Luissimo
veterán

Aha

köszi, így legalább már kezdem érteni, nem zavar annyira, legyen úgy, szívejoga :)
de ez ugyebár csak akkor derül ki, amikor megpróbálja az emberfia, nemde?

A másik, amivel régóta szívok, az az eredeti nyelvű filmek alá a magyar felírat helyezése.
Elvileg tudja az aplikáció, ahogyan az előlről megnézését a műsorok egy részének, az müxik is, de én még nemtudtam megfejteni, hogy hogyan és miként tudnék(nák) feliratot kapcsolni?
Hogyan?
Miként ? :)

(#78718) cof válasza Luissimo (#78717) üzenetére


cof
veterán

Ilyen extrát mint a felirat? Nem tudom te hol láttál ilyet, konkrét példa? Még egy nyamvadt minőség választót sem voltak képesek beletenni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78719) Luissimo válasza cof (#78718) üzenetére


Luissimo
veterán

nem látom sehol, ezaz, csak fórumokon olvasgattam, viszont élénken keresem a megoldást (ha van) :F

(#78720) anglergab válasza Caspenberg (#78713) üzenetére


anglergab
addikt

Milyen osztó?
A latency/ping érteked megfelelő a szakadozás közben?
Ezek a modem logban lévő bejegyzések nem jeleznek problémát.

[ Szerkesztve ]

(#78721) cof válasza Luissimo (#78719) üzenetére


cof
veterán

Nincs benne ilyen funkció, tuti.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78722) anglergab válasza cof (#78721) üzenetére


anglergab
addikt

De van. A kép jobb felső részén lévő Felirat gombbal bekapcsolható, ha a UPC/tartalomszolgáltató elérhetővé teszi a feliratokat az adott csatornához és tartalomhoz.

(#78723) Luissimo válasza anglergab (#78722) üzenetére


Luissimo
veterán

HORIZON GO-n ?? a felső sarokban? mondjuk egy TV boxon vagy mobiltelon, tabletten :) ?

Sosemláttammégaztagombot , mutatnál egy screenshotot ?
köszi...

(#78724) anglergab válasza Luissimo (#78723) üzenetére


anglergab
addikt

Igen. Pl. most az RTL Klub HD és TV2 HD esetében is elérhető angol és magyar felirat. A legfrissebb Horizon Go verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#78725) cof válasza anglergab (#78722) üzenetére


cof
veterán

Ok, látom. De te el is kaptál már olyan műsort ahol volt felirat? Mert vasárnap este van, mindenhol film megy, de egyik csatornán sincs felirat választási lehetőség, ccak az rtl klub-on, de ott meg csak magyar hangsáv van, tv2-es filmet meg nem is lehet nézni szerzői jogok miatt.

Nekem HD adóim nincsenek, csak SD...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78726) Luissimo válasza anglergab (#78724) üzenetére


Luissimo
veterán

nézem, pill..

igaz, ottvan a menű, de semmi feliratállítási lehetőség, mégha át is teszem a hangot angolra, akkorsem.

Az HBO-n vagy a Cinemaxon szokott menni néhány film eredeti hanggal és oda keresek feliratot .

[ Szerkesztve ]

(#78727) anglergab válasza cof (#78725) üzenetére


anglergab
addikt

Félreértettem. Az ikon elég félreérthető.
Az nem a felirat, hanem a hangsáv nyelve. És működik (csak HD csatorna esetén).
De felirat funkció az valóban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#78728) Luissimo válasza anglergab (#78727) üzenetére


Luissimo
veterán

valóban elég féltökű a megoldás, mivel az ikon neve nyelv és feliratok.

most pl. megy a Cinemax-on egy film, simán van felirat.
Persze nem a Horájzonon, hanem a tévében. :W

Azért egy magára valamit is adó programozó nem kellene, hogy elkövessen egy ilyen szarvashibát.
Idegen nyelv mellé a magyar felirat is járna.

Olyan kis sufnicégek, mint az HBO GO , Netflix, Hulu, Amazon valahogy ezt már megoldották :)

[ Szerkesztve ]

(#78729) anglergab válasza Luissimo (#78728) üzenetére


anglergab
addikt

Kérdés, hogy a funkció felirat részét még nem fejlesztették le, vagy nem tette elérhetővé a tartalom forrása vagy a UPC a feliratot.

(#78730) Toth_Jani válasza Luissimo (#78728) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk ha simán felvetetem a tévével, akkor lesz hangsáv és felirat is, csak sajnos nagyon kevés csatornán teszik elérhetővé.
Természetesen olyan külső forrásból elérhető felirat a világon nem létezik, amelyikben a reklámok is pontosan benne, vannak és a 12 éves korhatáros vágáshoz van igazítva.

[ Szerkesztve ]

(#78731) Luissimo válasza Toth_Jani (#78730) üzenetére


Luissimo
veterán

Cinemaxon, HBO-n nincs reklám, ez a nagy előnyük.

"Rock Steady balhé" ez a címe a filmnek...

(#78732) Toth_Jani válasza Luissimo (#78731) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De azok fizetősek és az HBO melett ingyen nézhető a HBO GO ahol viszont megoldották kiválóan a hang és felirat választást.
Főkép hogy egy friss sorozat vagy 3 hétig nem is kap szinkront.

(#78733) Luissimo válasza Toth_Jani (#78732) üzenetére


Luissimo
veterán

értemén az érveidet, de előfordul, hogy a Dunatv, vagy az M2, vagy egyéb nemfizetős csatornákon is mennek feliratos filmek, azokat sem tudnánk megnézni, ha nincs két hangsáv, csak egy, mert a feliratsáv nem elérhető...
hmmm...

(#78734) Clever0


Clever0
senior tag

Hiába állítok be az UBEE-n a 2.4GHz-es hálóra 13+9 csatornát és 20/40 MHz-es sávszélességet, a telefonos Wifi analyzer szerint csak a 13-as csatit használja. Működik ez valakinek? (Sajnos az 5 GHz-et az internetrádióm nem ismeri, ezért marad a 2.4G.)

(#78735) Faterkam válasza pjen (#78678) üzenetére


Faterkam
addikt

Holnap már jönnek is ki, és 3.600Ft a +kábel kiépítése!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#78736) #07746304 válasza #07746304 (#78702) üzenetére


#07746304
törölt tag

Megcsinálták ;)

(#78737) vesir


vesir
tag

Megnéztem az "IP cím váltás a UPC Connect Boxon" videót, de az én felületemen nem elérhető a Modem üzemmód. Hogyan tudnám megváltoztatni az IP címem?

(#78738) woodworm válasza vesir (#78737) üzenetére


woodworm
veterán

Jobb ezt a videót elfelejteni, ennyi badarságot, ilyen rövid idő alatt összehozni nem semmi.
Felhívod az ügyfélszolgálatot és kéred az ipv6 kikapcsolását. Ha módosul, át tudod kapcsolni modem üzemmódra.

(#78739) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kaptam 1GB mobilnetet anno a UPC elofizetesem melle, azonban szerintem valahol elhagytam a sim kartyat. Lehet kerni vajon annak a potlasat?

Live-Die-Respawn

(#78740) pjen válasza Faterkam (#78735) üzenetére


pjen
félisten

:) Megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#78741) sly54 válasza vesir (#78737) üzenetére


sly54
tag

1221 és kérd vissza az ipv4-et

(#78742) vesir válasza woodworm (#78738) üzenetére


vesir
tag

Köszi woodworm és sly54! Felhívtam őket, áttették.

(#78743) anglergab válasza Clever0 (#78734) üzenetére


anglergab
addikt

Az 1-11 csatornákat használd (11 db).

(#78744) kabelmania27 válasza Caspenberg (#78713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas a feltöltés, mmwo osztó van nálad, 1221-en ha bejelented a problémát technikus kimegy és cseréli kettes splitterre. Amennyiben rendelkzedel F toldóval vagy a bejövő kábel elér a modemig nézd meg osztó nélkül akad-e.

(#78745) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, volt erről szó korábban, hogy ha lejár a hűség, akkor max. az infláció mértékével emelhetnek.

Namost, nekem múlt hónapban járt le a 2 éves hűségem. Most jött az első új számla.
Eddig fizettem 6624 Ft-ot, az új számlán a hűség nélküli díj 7115 Ft.
Ez, akárhogy nézem, 7,4%-os emelés, ami tuti, hogy több, mint az infláció, de még a két éves inflációnál is több.

Ebből a Tv 6,48%-kal emelkedett, a net 7,19%-kal,a telefon 7,99%-kal.

Az emelésnek ez a mértéke normális? Vagy reklamáljak?
mondjuk, ha a hűséget aláírtam volna, akkor 7 ezer lett volna, szóval ez még mindig nem annyira rossz.

Köszi,
@

Ui. Van olyan lehetőség, hogy ha netalán lemondanám a TV-t és a telefont, akkor a net maradhatna ezen az áron? Az úgy király lenne, ha csak 3700 Ft-ot kéne fizetnem a netért, a telefont még sosem használtam, a tévé-csodaboxot pedig 3 hónapja nem kapcsoltam be, netflixet és hbo go-t nézek.... :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#78746) Cifu válasza fokukac (#78745) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz ha van lelkierőd, akkor nekiállhatsz a korábban leírtak szerint az ide vonatkozó dolgokból felkészülve panaszt tenni.

De ha úgy sem használod a telefont és a TV-t, akkor kérj egy sima internetelőfizut, és kész. Nyilván nem 3700 Ft lesz, az csak csomagban annyi (nekik megéri, hogy akkor is csomagot fizess, ha nem használod a TV-t, mert hát előfizetőszám...). Függően attól, hogy merre laksz, valamivel jobb árat adnak (nekem most egy év hűséggel a 300Mbites net 4000 Ft e-Pack kedvezménnyel, az 500-as pedig 5000Ft).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78747) adamside123 válasza Treff (#78599) üzenetére


adamside123
újonc

Kikapcsoltattam az ipv6-ot és így működik a horizon go

(#78748) norbertoth


norbertoth
senior tag

Hihetetlen milyen galibákat tud okozni az ipv6...a modernebb technológiának nem jobbnak kellene lenni? 😉😀

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78749) 4Grider válasza norbertoth (#78748) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van ugye egy UPC-féle megvalósítás...

(#78750) anglergab válasza norbertoth (#78748) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a DSLITE CATV hálózaton, nem az IPv6 önmagában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.