Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) bon válasza Peltár (#78898) üzenetére


bon
őstag

Mi értelme ekkora tárhellyel kínlódni? Google Drive, Ondrive stb.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#78902) mikung válasza bon (#78901) üzenetére


mikung
aktív tag

Ezekre is fel lehet tolni az anyagot ftp -n és el lehet érni http -n ?

(#78903) Peltár válasza mikung (#78902) üzenetére


Peltár
aktív tag

Én ezt nem tudom, engem csak azért érdekel, azért jutott eszembe a 200MB tárhely,
Mert szükség lett új + UPC email címre mert az UPC+Enternet+Google hármas valamelyike eltünteti a leveleim egy részét. Azaz az Internetet a UPC adja a levelezésem Enternetes 15 éves email címekkel amit
mindenki ismer és használ. Namármost ha UPC szolgáltató alól Enternetes email cimmel Gmail címre küldenék levelet az most már nem működik, régen igen. Mind ezt úgy hogy a levél elmegy a szolgáltató nem dobja vissza, a gmail sem teszi spam-be, vagy küldi vissza. Így jött az hogy kell UPC + email fiók + alias.
Ehhez előkotortam a jelszavas papírkámat amit kaptam az UPC-től és ha már ott figyel a 200MB webtárhely gondoltam azt is beállítom mert ha fizetek érte és éppen most jól is jönne, akkor hajrá. Az +UPC email címek és aliasok fél óra alatt megvoltak de csak azért fél óra mert válogattam a lehetséges nekem tetsző címek közül.Az ftp-re is ránéztem mutatja hogy van 200MB nem használt helyem, Viszont a kliensbe nem fogadja el a jelszót. Elfogadja a kiszolgáló címet , a felhasználó nevet de a jelszót nem, pedig az ugyan az kéne legyen az UPC szerint amivel az E-mail fiókokat menedzselhetem. azaz amivel a manager oldalra is be tudok lépni.
Gondoltam valamit nem jól csinálok megnézem az UPC, Youtube, Google, de semmi. Hogyan állitsd be UPC alatt az FTP-klienst hogy a weboldaladra fel lehessen tőlteni adatokat. Nem a 200MB hiányzik mert van fizetős
Dinamikus 2GB tárhelyem, ami nincs sebességben korlátozva weboldal is fut alatta, és nem valamelyik ingyenes szolgáltató, aki ellopja az adataid, vagy eltűnik, vagy fízess ha nem akarsz reklámot vagy sebesség limitet. Van Gmail-os email címem is de ez a cég egyrészt mindent ellop, + teli rakja hirdetésekkel. Aztán ha holnap nem tetszik neki az ország, kivonul vagy Trump unja meg Viktort és azt mondja mától MO-ra nincs google + gmail akkor marad a jó kis fizetős de relatíve stabil UPC email cím. A Google és facebook ellen elég komoly vizsgálatok folynak, + elég komoly büntik, ha ezt megunja vagy nem éri meg neki mert nem lophatja el az adataid és nem adhatja el külsős cégeknek, akkor egyszerűen tovább áll. Ennyi

Szóval érdekelne hogy akinek még szintén van 200MB UPC webtárhelye amire FTP klienssel tud feltölteni hogyan állította be és milyen jelszó kellett hozzá pluszban.

(#78904) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!
Váltottam médiabox-ról médiacard-ra.
Sikerült a beüzemelés a léírás alapján, tudjuk nézni a csatornákat is, viszont a hálózati azonosítóra, ami ha jól tudom 43104(Budapest XIV.) töbszőr is azt írta, hogy hibás!
Ma reggel ismét bekapcsoltam a TV-t, megint bekérte a hálózati azonosítót, aztán kicsit vártam nem dobta vissza.
TV szerepel a kompatibilitási oldalon Samsung UE43MU6102 (UPC-től vásárolt, legfrisebb FW van rajta.)
Ezt minden bekapcsoláskor be kell írni?
Miért dobhatja vissza, hogy hibás az azonosító?
:R

[ Szerkesztve ]

(#78905) pjen válasza dzoli87 (#78904) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is kártya van.Ha kér én úgy emlékszem az irányító számod első 3 tagja.

(#78906) dzoli87 válasza pjen (#78905) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!
De 5 karakternek kell lennie!
:F

(#78907) pjen válasza dzoli87 (#78906) üzenetére


pjen
félisten

1221? Mit mondanak?

(#78908) dzoli87 válasza pjen (#78907) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Még nem hívtam őket, mert este 21.35-kor üzemeltem be és reggel csak próbából bekapcsoltam, akkor kérte és beírtam.
Délután majd ha hazaértem megnézem megint, aztán maximum jelzem, hogy ez van!

(#78909) kabelmania27 válasza pjen (#78905) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Box telepítésekor kell három szám, médiacardnál öt szám kell.
dzola23: Pedig ez a helyes azonosító. Próbáld meg nem a UPC digital menüpontban keresni.
Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#78910) pjen válasza kabelmania27 (#78909) üzenetére


pjen
félisten

Igen,vissza kerestem,valóban öt szám kell,és az amit fórum társ ír.Rég telepítettem már.Viszont a box- hoz csak 3 kell.Sajnos tegnap pont kellett.

(#78911) dzoli87 válasza kabelmania27 (#78909) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Rendben, köszönöm, megírom!
"Próbáld meg nem a UPC digital menüpontban keresni." ez alatt pontasan mire gondolsz, a csatorna keresésre?
Bocsi!

(#78912) kabelmania27 válasza dzoli87 (#78911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Simán indítsál el egy teljes digitális csatornakeresést.
pjen: Igen három kell, javítottam a hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#78913) dzoli87 válasza kabelmania27 (#78912) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Oké!
:R

(#78914) Storms


Storms
őstag

Üdv!

A connect box-on mikor szokott frissülni a szoftver? Csak mert reggel a tabletten be volt a wifi kapcsolva és reggel én a connect box-ot áramtalanitottam majd visszakapcsoltam, aztán utána láttam a tabletten egy olyat a chrome-ba, hogy : Busy Updating - Your Wireless Gateway is currently updating ... Csak most azt nem tudom ,hogy ez akkor jött-e be a chrome-ba miután visszakapcsoltam a CB-t, vagy épp frissítés közbe kapcsoltam-e le a CB-t, vagy előtte frissített már lekapcsolás előtt.
Mi van akkor ha valaki pont frissítés közbe áramtalanítja? Akkor a régi szoftverrel megy majd utána? Nem is értem miért kell frissítgetniük, mert áramszünet is lehet pont akkor. Vagy ilyen esetbe visszaáll a régi szoftver?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#78915) pjen válasza Storms (#78914) üzenetére


pjen
félisten

Vissza áll a régi,de megint megpróbálják.

(#78916) tomp


tomp
félisten

Vodafone-UPC Neked
Kérdőív hamarosan ajándékokkal! :)

(#78917) mikung válasza Peltár (#78903) üzenetére


mikung
aktív tag

Vagy ezer éve lőttem be, a members.upc.hu -n kell belógni, usr ami az elsődleges mailcmíedben is van (pl. "kovacs.istvan3@upcmail.hu", akkor "kovacs.istvan3").

Kívülről httpn -n pedig members.upc.hu/kovacs.istvan3 címen éred el.

(#78918) -=MrLF=- válasza Peltár (#78903) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!

E-mailnek én a protonmail-t ajánlanám, mint független európai rendszer, én gmail-ről arra váltottam. Ha szolgáltatói emailt használsz kezdheted az egészet elölről, ha később váltasz. A tárhelyet persze használhatod amíg ott vagy.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#78919) cirkus


cirkus
aktív tag

most lettem UPC előfizető és ahogy telefonnal a wifire csatlakozom akkor azt az üzenetet kapom, hogy ez a hálózat internetet nem tud biztosítani, majd mindig mégis rá tud csatlakozni a telefon a hálózatra. mi lehet ez ?

(#78920) Kicsirics77 válasza cirkus (#78919) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ipv6
Hívd a 1221-et és kapcsoltasd vissza ipv4-re.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#78921) bon válasza mikung (#78902) üzenetére


bon
őstag

Minek ftp, ha http-n keresztül vagy alkalmazáson keresztül akár automatizálva is használható. FPT már idejemúlt protokol.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#78922) bon válasza Peltár (#78903) üzenetére


bon
őstag

Szolgáltatói emailt nagy ívben kerülném, Google, Outlook tökéletes mindkettő. a 200mb meg nevetséges, az előbbi szolgáltatásoknál több GB ingyen tárhely van. Minimális havidíjért bővíthető.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#78923) mikung válasza bon (#78921) üzenetére


mikung
aktív tag

Most hogy mondod, én is a Google Driveról szoktam pl. frissíteni a routert miután Ondrivera feltöltöttem a konfig mentését, de természetesen csak a pár 100 megás app+tartozékai feltelepítése után. :U

(#78924) Peltár válasza mikung (#78917) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Mikung!

Na te jársz nagyon közel ahhoz amire kíváncsi vagyok, azok a fajta beállítások amiket írtál már megvannak
1.) Neked működik megvan még a 200MB tárterület
2.) Milyen jelszóval engedet be, külön kell kérni?

mert amivel ide https://adatmodositas.upc.hu/selfcare/login.jsp
vagy ide My UPC be tudok lépni nem fogadja el.

Köszi!

(#78925) Peltár válasza -=MrLF=- (#78918) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia! -=MrLF=-

Köszi

Na a Protonmail nem jutott eszembe, pedig halottam róla! De most megnézem.

-------------------------------
Szia Don!

Köszi

Igen használok Gmailt is, Windows alatt Live mail, vagy Thunderbird, + van 3 email szolgáltatóm is.
Szolgáltatói webmailt nem használok.
+ Van fizetős Magyar tárterületem (+ minden ami jár hozzá)
Ha a web szerver lefossa a bokáját attól az FTP szerver még megy , + gyorsabb is, eddig legalább is így volt.

[ Szerkesztve ]

(#78926) mikung válasza Peltár (#78924) üzenetére


mikung
aktív tag

Utoljára talán 3 éve matattam, scripttel töltögetem fel a cuccokat amiket kívülről el akarok érni.

Első blikkre próbáld meg a mail belépési adataival.

(#78927) Vynx válasza Peltár (#78924) üzenetére


Vynx
tag

A szerződésben megadott jelszóval lehet belépni (amit e-mailben kaptál - internet_ugyfeladat_osszefogla_... .rtf a neve a docnak). Én így kaptam. A kábelmodem regisztrációhoz és az emailhez kapott jelszó ugyan az.

Szerződésemből kimásolt sorok:

A fenti felhasználói név és jelszó segítségével érhetők el az alábbi szolgáltatások:

Webtárhelyre való belépés http://members.upc.hu/vezeteknev.keresztnevszam (pl.:http://members.upc.hu/kiss.geza1)
FTP szerver / adatfeltöltésftp://members.upc.hu
Adminisztrációs oldal (UPC-s e-mail címek karbantartása) http://adatmodositas.upc.hu
POP szerver pop3.upcmail.hu
SMTP szerver smtp.upcmail.hu
UPC webmail http://www.upc.hu/webmail

[ Szerkesztve ]

(#78928) Peltár válasza mikung (#78926) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi

Már próbáltam az elsődleges email címhez kapott jelszóval nem megy ... :U
a másodlagos e-mailek jelszavainak meg nem sok köze lehet
De akkor lehet marad a 1221 amit meg nem szeretek... na mind1
Legutóbb a Telekom Technikai ügyfélszolgálata nem tudta milyen beállítások kellenek a saját FTP elérésükhöz,
mondjuk rendes volt a srác bocsánatot kért, mondta őket ilyen magas szinten nem képezték ki. :K

(#78929) Peltár válasza Vynx (#78927) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi szépen Vynx!

Ez itt van előttem az asztalon

Webtárhelyre való belépés http://members.upc.hu/vezeteknev.keresztnevszam (pl.:http://members.upc.hu/kiss.geza1)
FTP szerver / adatfeltöltésftp://members.upc.hu

az alábbiakhoz jó jelszó nem jó a webtárhely és FTP eléréshez :)))) két napja ezzel csináltam + email fiókokat

(B)Adminisztrációs oldal (UPC-s e-mail címek karbantartása) http://adatmodositas.upc.hu
POP szerver pop3.upcmail.hu
SMTP szerver smtp.upcmail.hu
UPC webmail http://www.upc.hu/webmail (/B)

De rohadjak meg kipróbálom másképpen, de akkor elmondhatjuk hogy ezzel az általad is írt jelszóval kéne
működjön az ftp is!

(#78930) Vynx válasza Peltár (#78929) üzenetére


Vynx
tag

Értem, sajnos többet segíteni én sem tudok. Hát ha így nem jó akkor tényleg marad a 1221.

[ Szerkesztve ]

(#78931) Peltár válasza Vynx (#78930) üzenetére


Peltár
aktív tag

Kipróbáltam most http://members.upc.hu/vezeteknev.keresztnevszam

Sajnos a keresett oldal nem található. 404 szép csili vili upc logo

Neked bejőn az oldalad ? Megnéznéd

Aztán tényleg ennyi

(#78932) Vynx válasza Peltár (#78931) üzenetére


Vynx
tag

Megnéztem, nekem is 404. Sajnos a keresett oldal nem található. - ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#78933) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

500 Mbps csomag esetén érdemes saját routert használni vagy elég a UPC Connect Box, amit adnak?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#78934) kabelmania27 válasza Ra's al Ghul (#78933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Felhasználás függvényétől függ. Ssaját router stabilabb mint a hgw router része, ha komolyabb dolgokat is szeretnél saját eszközzel jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#78935) mikung válasza Ra's al Ghul (#78933) üzenetére


mikung
aktív tag

Mindig érdemes saját routert.

(#78936) BaLee válasza Ra's al Ghul (#78933) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem pl. bőven elég pedig korábban nem tudtam volna elképzelni magamról. Gigabitesek a portjai és tudja ami nekem kell. Nas, médialejátszó, pc, tv van rákötve vezetékkel, PS4 meg többi cucc vezeték nélkül.

(#78937) anglergab válasza Ra's al Ghul (#78933) üzenetére


anglergab
addikt

A legtöbb esetben megfelelő a CB, viszont speciális esetekben, az otthoni hálózat feletti teljes kontrollhoz saját router szükséges.

(#78938) Peltár válasza Vynx (#78932) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Akkor egyenlőre ennyi! Újratervezés!
Nekem most Fiber Power 240 csomagom van ezt már rendelni nem lehet, de része a 200MB FTP Pont
Megnéztem a mostani ASZF ami mai naptól él, abban vannak a részletes csomag paraméterek.
Internet 300
Internet 500
Internet Online 300
internet Online 500
Ennek is mind része a 200MB web illetve FTP ez weboldal tesztelésre, pár mega mozgatásra elég.

Váltani fogok mondjuk Internet Online 300 + Saját beszerelés, 12 hónap vagy ha van 24 ezek olcsóbbak mint amit most fizetek. Ha váltok majd akkor feszengetem miért nem megy az FTP és a WEB (Van tippem)
Viszont most olyan fontos körülmények vannak, ami miatt nem tudok váltani, nem engedhetem meg magamnak hogy a váltással a most stabil rendszerem az új eszköz és esetleges adminisztrációs hibák miatt rövid időre is lehaljon. Már sajnos jártam így náluk!

Még 1 x köszi szépen a segítséget! :R

A többieknek is!!!!!!!!!!! :R

(#78939) internetezoo


internetezoo
senior tag

Sziasztok!
Csak közvetett UPC előfizető vagyok egy másik szolgáltatón keresztül. Ügyfélszám nincs.
Viszont a Horizon TV-n vissza lehet nézni a műsorokat.
A Tv Paprika, "Elő a fűszerekkel" 1-5 rész érdekelne, ehhez a stream linkje.
Tv paprika szerint a következő 4 hétben nem lesz újra adásban. Köszi.

(#78940) anglergab válasza internetezoo (#78939) üzenetére


anglergab
addikt

Ilyen esetben szerintem nem lehet belépni a Horizon Go-ba.
A mediabox-on nincs Műsorvisszanéző a szolgáltatódnál?

(#78941) #70234880 válasza Peltár (#78938) üzenetére


#70234880
törölt tag

Már írtam hogy megszűnt. Nincs, se upc, telekom mind a kettő szolgáltató felszámolta, megszüntette, kivezette.

(#78942) #70234880 válasza Ra's al Ghul (#78933) üzenetére


#70234880
törölt tag

Igény függő. Egy átlagos felhasználóknak elég. Az esetek többségében hasonló kategóriájú eszközöket szoktak venni. Alapvetően nincs nagy jelentősége.

(#78943) mikung válasza #70234880 (#78941) üzenetére


mikung
aktív tag

Mármint az FTP -t ? Mióta ?

(#78944) ztsoft válasza internetezoo (#78939) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ha jól tudom, a visszanéző csak két esetben lehetséges, 1, a box-on, 2, a Horizon Go alkalmazásban. Az elsőnél nem látható a stream linkje (ki lehet deríteni, de ez már lehet kicsapná a biztosítékot a UPC-nél). A másodiknál látható a link (a forráskódban biztos), de abban is biztos vagyok, hogy a belépett felhasználóhoz van kötve (még lehet, hogy az IP cím is figyelve van), nem beszélve a DRM-ről.

A másik, ha Horizon márkájú TV-d van, az nem tudja ezeket kezelni (ha tudná is, a szerver biztos, hogy nem engedi). A UPC Horizon HD box-ot használ, nem TV-t.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78945) kezo0 válasza tomp (#78916) üzenetére


kezo0
addikt

Ugye ennek a kérdőíves aloldalnak kéne léteznie a UPC-nél is, de persze most, kora reggel még csak egy nagy kövér 404-es hibát dob a link.
„Szerencsére” viszont a Voda oldalán már él a kérdőív, kitölthető. A háromféle meglepetés közül nálam nyilván csak a „tárgyi meglepetés” jöhet szóba, mivel nem vagyok Vodafone-előfizető. Na de vajon mi lehet az a tárgyi meglepetés? Nosza, kitöltöttem a kérdőívet (ami szerintem kifejezetten arra megy rá, hogy mobil-előfizetést kínálhassanak az adatbázisukban eleddig nem szereplő UPC-s ügyfeleknek), hátha a kitöltés után megtudom, mivel és hogyan lepnek meg. Hát ráfáztam, a kérdőív elküldése után csak annyi jelent meg, hogy köszönik, és hamarosan megkeresnek személyre szabott ajánlatukkal. A meglepetésről egy szó sem... Sebaj, ott van az oldal alján apró betűkkel, hogy további részletek az ÁSZF 5. sz. mellékletének 3. pontjában, akkor majd megnézem ott, mire számíthatok – gondoltam. De a link itt is egy 404-es hibára futott ki.
Szóval ez jól kezdődik. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78946) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

No kitöltöttem Én is,kiváncsi leszek mivel keresnek meg mert vodafone+upc ügyfél vagyok és jövőhónapban lejár a upc hűség.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#78947) ztsoft válasza kezo0 (#78945) üzenetére


ztsoft
őstag

Sikerült elírni a linket nekik, de meg is találtam az említett mellékletet, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78948) kezo0 válasza ztsoft (#78947) üzenetére


kezo0
addikt

Szuper, köszi, viszont itt sincs egyetlen szó sem a kérdőívről, ill. a kitöltése után esedékes meglepetésről. Mondjuk nekem fura is, hogy ezt miért az ÁSZF-ükben kéne keresni...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78949) Intruder2k5 válasza kezo0 (#78948) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen meglepetést akarsz még? Ez nem volt elég? :D

(#78950) internetezoo válasza anglergab (#78940) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nincs box, sima tv kábel. A helyi szolgáltató az UPC-től veszi az adást, majd saját hálózaton belül továbbítja. Ezért csak közvetett a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.