Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) viktorhu válasza kabelmania27 (#78250) üzenetére


viktorhu
veterán

Az, hogy az 500 nincs meg, mérési hiba is lehet, mert ilyen sávszélességet már nem magától értetődő megmérni.

A lassan betöltődő oldalaknál érdekes kérdés lehet a válaszidő viszont.

Értelemszerűen kábelen az összes mérés.

+ amit említettél, kicsit érdemes lenne még azt az IPV6 témát erőltetni.

(#78252) kabelmania27 válasza viktorhu (#78251) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az észrevételt, módosítottam a hsz-omat. Lehet, hogy nem tudja a gép kimérni, viszont néha előfordul hogy a maxcsomagnál nincs meg csúcsidőben a kínált letöltési sebesség.

(#78253) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Az oldalak betöltődnek rendesen, böngészni tudok, egyszer próbáltam letölteni egy filmet kábelen, de feladtam. Wifin több készüléken is, ha ott állok a modem mellett is, 10-20 másodperc, mire bejön a youtube alkalmazás. Ugyanez igaz a playáruházra is, és van még pár ilyen. A youtube ezután rendesen játsza a videókat, nem szaggat, előre tölt, ahogy kell. Már 2 év lement, ha jól emlékszem 120-as nettel gond nélkül. Ennél egyébként 80%-ban ki is mértem wifin is a 120-at, másik szobából is. Áprilisban újítottam szerződést az 500-asra és rendben működött ezidáig, leszámítva, hogy közelében sem vagyok az 500 felének sem sokszor.

(#78254) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

A válaszidő egyébként mindig 10.

(#78255) kabelmania27 válasza fsanyi78 (#78253) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezeték nélküli átvitelt nem garantálják a szolgáltatók, próbálj meg másik csatornát.

(#78256) woodworm válasza viktorhu (#78251) üzenetére


woodworm
veterán

Miért kellene erőltetni az iupv6-ot? Ha a filmek letöltését torrenten érti, akkor ott a forgalom java része ipv4-en zajlik. A upc megoldása miatt viszont nem kap publikus ip-t, ezért egyértelműen hátrányban van.

(#78257) viktorhu válasza woodworm (#78256) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezért kéne erőltetni a témát. Ezen úgy átsiklottunk azzal, hogy "nem találtam ilyen beállítást", pedig épp ez lehet a probléma egyik oka, és kabelmania27 le is írta a megoldást: fel kell hívni a upc-t, hogy kapcsolják ki az ipv6-ot.

Amíg ez a kikapcsolás nem történik meg, felesleges a további lehetőségeket nyomoznunk.

(#78258) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Még egy érdekesség. Ha böngészőben nyitom meg a youtube-ot rendben működik. Viszont az alkalmazás is jó, ha a telefont 4g-n használom. 4g-minden alkalmazás ok, csak wifin rossz.
Ha a teló 4g-s netjét megosztom a táblagéppel /ekkor a táblagép wifin veszi a jelet/, akkor is jó minden. Az ipv 6-ot valami új fejlesztésnek írják, hogy mennyivel jobb, gyorsabb. Gondolom alap beállításként mindenkinek ez van. Máshol miért nincs ilyen probléma?

(#78259) woodworm válasza viktorhu (#78257) üzenetére


woodworm
veterán

Így már értem.

(#78258) fsanyi78
Akkor most a CB és a telefon wifijével van gondod, mert minden más elérésen jól működnek a programok?

(#78260) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Egyszerre csak nem romlik el a teló és a táblagép wifije. A táblagép wifin fogja a jelet, ha megosztom a teló 4g-jét és rendben működik. Csak a upc net-wifi-alkalmazások kombináció nem működik. Érthetetlen.

(#78261) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Plusz kábelen elindítottam egy torrent letöltést. Bitorrentel jelenleg 100 és 300 kb/s a sebesség. Még a megát sem éri el. Ha lejár a szerződés megyek vissza telekomhoz az tuti.

(#78262) woodworm válasza fsanyi78 (#78261) üzenetére


woodworm
veterán

Kapcsoltasd ki azt az ipv6-ot.

(#78263) anglergab válasza woodworm (#78256) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, ez az IPv6 valójában DSLITE, ami ha aktiválták, gond lehet bizonyos esetekben.

Hol szolgáltat a UPC FTTH/FTTB optikával?

(#78264) woodworm válasza anglergab (#78263) üzenetére


woodworm
veterán

A 29-es körzet lehet, a vége ott is koax.

(#78265) kabelmania27 válasza anglergab (#78263) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben jelenleg a következő településeken van RFoG hálózat: Monor, Dabas, Ócsa, Monorierdő, Nagykáta, Bugyi, Nyáregyháza, Szentmártonkáta, Káva, Pánd, Péteri, Gomba, Kakucs, Inárcs, Újhartyán, Alsónémedi, Bénye, Újlengyel, Vasad.

[ Szerkesztve ]

(#78266) #07746304


#07746304
törölt tag

Azt ,hogy a számot küldje vagy ne küldje, a Connect Boxon lehet valahol állítani? Vagy ha ott nem, akkor hol kell?

(#78267) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Ilyen beállításokat találtam. Most akkor melyik ipv megy?

(#78268) anglergab válasza kabelmania27 (#78265) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi a választ!
Ez a várható evolúció mindenhol?
Azaz a HFC koax része GPON lesz és csak a háztömbben lesz újra koax?
Aztán végül az utolsó koax szakasz is GPON lesz, azaz FTTH lesz?
Vagy RFoG nélkül is rögtön FTTH-ra fejleszthetik a HFC-t?

(#78269) woodworm válasza #07746304 (#78266) üzenetére


woodworm
veterán

A telefon hívószám küldésére gondolsz?
Hívásonkénti kikapcsolásához a *31* előtag kell, régen lehetett a myupc oldalán állítani, jelenleg az üfsz kell, ha ki akarod kapcsolni az összes hívásnál.

(#78270) #07746304 válasza woodworm (#78269) üzenetére


#07746304
törölt tag

K9szi, erre, meg is oldódott :)

[link]

(#78271) gduck válasza TeeJay (#78220) üzenetére


gduck
addikt

"ED3.1-et meg nem erőltetném mert az FTTH GPON már most sokkal olcsóbb és többet tud :K"

Nem értek hozzá, de tényleg olcsóbb az egész koax hálózatot a szemétbe dobni és optikai hálózatot kiépíteni helyette?

[ Szerkesztve ]

(#78272) viktorhu válasza gduck (#78271) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy rendes ED3.1 kiépítés esetén lehet, hogy hasonló lenne a költség, és akkor már jobban megéri az ftth. De egyelőre sehol nem csinálnak rendes ED3.1-et, csak részleges kiépítést: csak az alsó frekvenciákat használják, így nem kell újrakábelezni, és a feltöltést meghagyják ED3.0-n.

(#78273) gduck válasza viktorhu (#78272) üzenetére


gduck
addikt

"csak az alsó frekvenciákat használják, így nem kell újrakábelezni, és a feltöltést meghagyják ED3.0-n."

Na hát akkor ennek meg semmi értelmét nem látom :(

(#78274) anglergab válasza viktorhu (#78272) üzenetére


anglergab
addikt

A HFC helyett RFoG csak az új területeken van. Mindenesetre az RFoG lényegében FTTB, és onnan egy lépés az FTTH.

(#78275) TeeJay válasza viktorhu (#78272) üzenetére


TeeJay
félisten

elég vicces lesz gigás csomag 22megabit feltöltéssel :DDD
ráadásul amilyen drágák ezek az ED3.1 HGW-ek az FTTH nemhogy olcsóbb hanem sokkal olcsóbb ezek alapján... 1x kell az olcsó optikai szálat kihúzni, rá a passzív osztás és csók lehet bekötni mindenkinek
oda egy kínai 15dolláros ONT ami mindent ad és kész
ezzel szemben egy ED3.1 alap képességű HGW vagy 100-150dollár és a hálózat amin üzemel továbbra is aktív tehát végig áram kell hogy működjön!!!
emiatt sosem lesz olcsó üzemeltetni míg az FTTH/GPON full passzív a szolgáltató csak az OLT fogyasztását fizeti az ONT már az előfizetőnél van közte meg nincs aktív eszköz semmi
illetve optikán 20km-re is lehet vinni netet koaxon meg a gerinc kábeltől 50méter után már csökken a jel és vagy vastagabb koax kell vagy mehet a bűvészkedés ugye szoktátok itt látni néha milyen gyenge modem értékek vannak sajnos

FTTH-t millió helyen tolnak már ED3.1-hez meg csak az ragaszkodik amelyik szolgáltató nem tudja elengedi a koax hálózatát lásd 29-es körzet UPC, amin röhög minden hozzáértő
FTTB-t vissza butítani koaxra STB-al meg HGW-el ED3.0-ra na az már kemény azért :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78276) anglergab válasza TeeJay (#78275) üzenetére


anglergab
addikt

Az a megoldás az RFoG, ami a HFC-t fejleszti. Azaz a hálózat nem-előfizetői részét. Ha eleve adott a koax az előfizetői oldalon, akkor ez optimális megoldás egy ideig.

(#78277) TeeJay válasza anglergab (#78276) üzenetére


TeeJay
félisten

nem érted?
amikor már az előfizető házáig húzták az optikát amin gigabit megy fillérekért DVB-C-vel meg VOIP telefonnal
akkor azt minek butítanád vissza egy aktív eszközzel DOCSIS-ra, majd minek teszel rá egy CB-ot hogy legyen net és telefon
illetve minek teszel ki 2-3STB-ot ?
ez mennyi aktív drága eszköz és mennyi plusz áramfogyasztás?
ha csak bevinnék az optikát rá egy ONT és van gigás net IPTV vagy DVB-C TV amelyik szimpi meg VOIP és egy olcsó eszköz megoldja
ezért röhögnek UPC-n a 29-es körzetben mit alkottak :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78278) woodworm válasza TeeJay (#78275) üzenetére


woodworm
veterán

Egyvalamiről feledkezel meg, a tiszta optikához szinte a teljes hálózatát párhuzamosan újra kellene építeni, hogy a meglévő előfizetők kiszolgálása folyamatos legyen. Ennek költség és idő vonzata tervezhető, nem csodálom ha a kisebb ellenállás irányába fejlesztenek.

Csak meg kell nézni a telekom koaxos területeit, ott sem az optikai fejlesztések mennek, hanem a docsis fejlesztéseket pletykálják.

(#78279) kabelmania27 válasza TeeJay (#78277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért RFoG rendszert építettek ki, hogy mindenhol ugyanazt tudják adni.
29-es körzetben élők 15éve könyörögnek a UPC-nek (volt aki még a GVH-nak is írt levelet), hogy ugyanazokat a szolgáltatásokat (kábelnet, videótár) és csomagokat használhassák mint a normál területeken.

(#78280) Gyurka6 válasza TeeJay (#78277) üzenetére


Gyurka6
őstag

Menyivel csökkene a 2. 3.-készülékekre jelenleg jutó előfizetési díj pl....

Gyurka

(#78281) 4Grider válasza Gyurka6 (#78280) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel nem vennék le a kódolást a csatornákról (ez egy jól működő üzleti modell!), ezért nem várható a kikódolást végző eszközök számának csökkenése.

(#78282) TeeJay válasza kabelmania27 (#78279) üzenetére


TeeJay
félisten

Valamiért mégsem koaxot húztak ki nem fura?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78283) pjen válasza 4Grider (#78281) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem lassan le fogják venni a kódolást,ahogy egyre több ügyfelet visz el a DIGI.Vagy ingyen fogják adni,de a cég tulajdonában marad.

(#78284) kabelmania27 válasza 4Grider (#78281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

26 csatornáról már levették a kódolást, 10éve senki sem gondolta, hogy lesz kódolatlan dvb-c.
pjen hsz-át azzal egészíteném ki, hogy beszéltünk itt a topikban arról, hogy vannak akik lemondják a tv előfizetést (szolgáltatótól független)
TeeJay: Nem fura, 29 miatt sok kritika érte a UPC-t az elmúlt 10évben, hogy elavult rendszeren szolgáltat.

[ Szerkesztve ]

(#78285) gduck válasza TeeJay (#78277) üzenetére


gduck
addikt

Hogy homogén legyen a hálózat ;) És gondolom azért húztak ki optikát, mert már koaxot nem érte meg kihúzni.

[ Szerkesztve ]

(#78286) zolee001 válasza kabelmania27 (#78284) üzenetére


zolee001
őstag

A Digi eleve kódolatlan volt az elsö perctöl kezdve,1 db koax és olyan tv-be dughatta a user amilyennel rendelkezett (Analog,Mpeg2,Mpeg4)
Az STB mint irták is egy üzleti modelogy még több pénzt huzzanak le az elöfizetöktöl,én spec törvényileg tiltanám

(#78287) anglergab válasza gduck (#78285) üzenetére


anglergab
addikt

Így van.

Itt továbbra is kábeles szolgáltatást nyújtanak (a DSL után).

Mivel kábeles szempontból új terület, ezért értelemszerűen az új DOCSIS hozzáférési hálózat lehető legnagyobb része optika. De ettől az még kábel/DOCSIS hálózat.

Az új területeket RFoG-val olcsóbb lefedni, illetve az eddigi területeken a HFC is erre lesz cserélve valószínűleg.
De ez még mindig DOCSIS szolgáltatás.

Ha mindenhol, az előfizetők bejáratáig adott az optika (az RFoG által), egy nagy befektetéssel azt a rendszert tovább lehet GPON-ra fejleszteni.

De ez költséges, mivel a háttérrendszereket is cserélni kell.

Más szolgáltatóknál is nagyon sok helyen adott a GPON az utcai dobozokig, vagy a háztömbig. Mégis, az utolsó szakasz továbbra sem optika.

[ Szerkesztve ]

(#78288) pjen válasza zolee001 (#78286) üzenetére


pjen
félisten

Mért tiltanád,nem kötelező használni.

(#78289) anglergab válasza anglergab (#78287) üzenetére


anglergab
addikt

Röviden: az előfizetői "hurkok" (utolsó szakaszok) beleértve az azokon már kint lévő előfizetői és nem-előfizetői eszközöket, háttérrendszerek (ez a kettő "tyúk-tojás" probléma), illetve ezek megtérülési ideje miatt nincs az előfizetői végpontokon optika.

(#78290) pjen válasza anglergab (#78289) üzenetére


pjen
félisten

Amik kint vannak az előfizetőknél eszközök(jövő box és CB)még a szerelők szerint is a szemét kategória.Szép lassan körzetenként átélítenének.Az átépített részekről begyűjtött egységek jók lennének cserére.Mire végig érnének a berendezéseknek csak eszmei értéke lenne.Már most is ez történik.Távot cserélek a beltérihez,csak tisztitottat adnak.

(#78291) TeeJay válasza pjen (#78288) üzenetére


TeeJay
félisten

talán mert ne hirdethesse a szolgáltató azt hogy 100+40HD-t ad akciósan 4ezerért ha az 3 TV-re vetítve már +2ezer lesz... és nem tudod sehogy kikerülni a 2. és 3. eszközért plusz pénzt kell fizetned hogy használhasd amire már előfizettél!!!
máshol a TV előfizetést meg akár 5-6TV-n is nézheted csak kell a bejövő kábelre egy 5-6-os osztó és csá
arról nem beszélve ha valakinek régebbi LCD van és nem kezeli a smartkártyát akkor a 2. és 3. TV-re is STB kell áramfogyasztással.
emiatt nem lesz olcsóbb a szolgáltatás mert így egy 4ezres előfizetéshez +2ezerért kell STB és 3 STB ára a szolgáltatónak biztos nem két fillér
nem tudom mibe kerülhet egy ilyen Horizon izé de tuti van vagy 80-100USD (25-30ezer) és azt még a havi 1ezer pluszból is 2év kitermelni...

kabelmania
ha igaz amit nekem a szerelő mondott Eger mellett múlt héten mikor kötötte az 500-as nethez a CB-t
akkor UPC hamarosan teljesen megszünteti az analóg TV-t és felszabadul csomó blokk ezáltal

anglergab
még mindig vérciki egy FTTB hálózatot kiépíteni hogy aztán azt vissza butítsák DOCSIS-ra...
leírtam hogy ahol már kihúzták az optikát oda 15-20dollárért lehet venni kínai (ZTE, Huawei satöbbi) ONT-t ami már tolja a gigás netet, telefont meg DVB-C TV-t

UPC ezt inkább dobta és rak rá egy FTTx-DOCSIS átalakítót gondolom nem két fillér és fogyasztja az áramot meg hibalehetőséget ad
utána már koax megy tesznek rá egy CB-ot hogy ED3.0-án legyen net meg VOIP teló
meg lehet pakolni be jó pár STB-ot vagy smart kártyát felárért ha több TV-t akar nézni az előfizető
ezeknek a cuccoknak az árát mind ráverik az előfizetőre, az áramfogyasztás meg szintén ott csapódik

egy CB 2-3x drágább lesz mindig mint egy kínai ONT a STB sem lesz olcsó ezt mind ki kell fizetned
nagyon boldog lehet mindenki a 29-es körzetben hogy FTTH helyett kapták ezt a tákolmány f*st
:U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78292) viktorhu válasza TeeJay (#78275) üzenetére


viktorhu
veterán

Még kevés ED3.1 van, talán tavaly kezdték ipari méretekben gyártani, mire itt is terítik, biztosan lényegesen olcsóbb lesz. Ha nem is 1000/22, de mondjuk 1000/30 volt az arris eredeti ajánlása az ilyen felállásra, de úgy tűnik, hogy a szolgáltatók inkább 1000/40-et, esetleg 1000/50-et hoznak ki belőle, meglátjuk, hogy az itteni szegmentáltság mit fog lehetővé tenni felfelé. Az eszközt meg ott cserélik csak, ahol kérik az ezres netet.

A 29-es körzet kérdése nekem is értelmezhetetlen, képzelem, hogy a mérnökök mit anyázhattak, miközben megtervezték így a hálózatot :)

(#78293) anglergab válasza TeeJay (#78291) üzenetére


anglergab
addikt

Az előfizetői koaxok, erősítők, HFC eszközök, CMTS-ek mind-mind csak DOCSIS szolgáltatást tesznek lehetővé.

Optimálisabb lehet az evolúció RFoG-s DOCSIS-ra (főleg az új területeken), mint egyből FTTH-ra váltani.

(#78294) pjen válasza TeeJay (#78291) üzenetére


pjen
félisten

Láttál valahol olyat a hirdetésbe,hogy 3 Tv.?

(#78295) Brogyi válasza kabelmania27 (#78203) üzenetére


Brogyi
senior tag

Engedj meg egy szakmai kérdést. UPC hálózatán már láttam használni 1-Way Tap, vagy directional coupler-t.
Az én olvasatomban ez azonos eszköz ami a ki- és bemenet közt kis csillapítással bír. Javíts ki ha nem így van.
Kérdésem az, hogy a cable modem hol profitál ebből? Miért olvastam azt, hogy jobb mint az egyszerű splitter?
PCT-IT1W-06 a típusa a TAP-nek. Ezt hogy használják egy stb, és egy modem esetében?

(#78296) gduck válasza TeeJay (#78291) üzenetére


gduck
addikt

"még mindig vérciki egy FTTB hálózatot kiépíteni hogy aztán azt vissza butítsák DOCSIS-ra..."

Az ok, mint már írtam, hogy így marad homogén a hálózat. Mindenhol ugyanazt a szolgáltatást adják, nincs kivétel, egyszerűbb az egésznek a kezelése.

Ettől függetlenül jogos amit írsz. De hát ez van. Nálam már akkor elgurult a gyógyszer, amikor ezt a Koan boxot behozták a ráerőltetett Horizon szoftverrel. Az eredmény egy hulladék eszköz lett, ráadásul még mindig osztogatják :(

(#78297) TeeJay válasza viktorhu (#78292) üzenetére


TeeJay
félisten

ami 150 meg 180 euró az sosem lesz 15dolláros árszinten
már csak amiatt sem mert a drága ED3.1 és ED3.0 vezérlő is kell bele
meg mivel home gateway ezért rakják bele a 4x4 AC wifit meg a 3x3 N wifit
ezek sosem lesznek olyan olcsóak mint amit a kínaiak tolnak ezerrel és mivel nincs kínai konkurencia így az Arris és Cisco meg Technicolor meg Ubee annyit kér el a szolgáltatóktól amennyit akar
GPON ONT-ben meg van olcsó alternatíva ami működik és lent vannak az árak
nem is nagyon látni amúgy DOCSIS modemet kínai fronton ők nem foglalkoznak azzal, helyette gyártják csilliárd km számra az olcsó optikai szálat meg a 32-es splittereket meg az olcsó ONT-t
de szerintem egy Huawei 17kártyás OLT is olcsóbb mint egy nagy CMTS amiben 3.1 kártya rakható
a 17 kártyás OLT meg tud 16port/kártyával és 32-es osztással 8704 előfizetőt kiszolgálni
ehhez mennyi DOCSIS erősítő meg mini cmts meg egyebek kellenek?

ráadásul akár már most lehetne ezeket az OLT-ket 10GPON kártyával bővíteni és már lehetne lakossági szinten is 10GPON-t tolni 2-3-4-5gigás csomagokkal is (10gbit lan-os ONT-vel)
erre az ED3.1 sehogy nem lesz képes hiába 10gbit-ig megy ahhoz kb. mindent át kell rajta akakítani

na mindegy
én csak ezért nem értem miért csináltak egy frankó optikai hálózatból koaxot, többet értek volna ha már ott FTTH-t adnak és később a mostani koaxot meg arra alakítják át
sebaj majd a jövőben kiderül hogy mennyire lesz versenyképes :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78298) yolan válasza kabelmania27 (#77683) üzenetére


yolan
őstag

Próbálgattam a bridge módot a tplink rúterrel, stabilabb lett valamivel, de ugyanugy használhatatlan a sebesség..
5 centire ülök a modemtől, 50 max 60mbps lefele, nagyonmax 10 fölfele a sebesség. 150-es csomagom van jelenleg. ennyit tudna a modem vagy szimplán szar az egész? Mérges vagyok. Vajon a connectbox-ra váltás segitene? Vagy csak az asztalcsapkodás van rájuk hatással?

ezek a modem értékei:

Upstream Channel Status
Transmitter # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate Channel Type Power
1 5 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 47.50 dBmV
2 2 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 48.25 dBmV
3 3 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 47.75 dBmV
4 6 Locked 26600000 64QAM 5120000 ATDMA 49.50 dBmV

Downstream Channel Status
Receiver # Channel ID Lock Status Frequency Modulation Symbol Rate SNR Power
1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 37.093 dB 2.64 dBmV
2 1 Locked 354000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 5.05 dBmV
3 2 Locked 362000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 5.42 dBmV
4
3 Locked 370000000 256 QAM 6952000 37.636 dB 5.01 dBmV
5
4 Locked 378000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 5.03 dBmV
6
5 Locked 386000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 4.61 dBmV
7
6 Locked 394000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 4.08 dBmV
8
7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 37.636 dB 3.30 dBmV

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#78299) 4Grider válasza yolan (#78298) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezek a jelszintek nem rosszak.
Véletlenül nem wlan-on mérsz? Mert annak sebessége elég sok mindentől függ...
Ha kábelen ilyen rossz, konkrétan milyen tp-link routerről van szó?

(#78300) 3L1T3


3L1T3
addikt

Sziasztok!

XIII. kerületben másnak is rohadt nagy a PING-je? 200 körül van nekem több órája. :W

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.