Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) kabelmania27 válasza Treff (#78386) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyenek a modemértékek.

(#78402) tomp válasza Luissimo (#78400) üzenetére


tomp
félisten

Az X8-at anno 35ezer pénzért vettem.:) De van olyan modelljük ami 100+ ezer:D

(#78403) Luissimo


Luissimo
veterán

valaki felhomályosítana, hogy hopgyan müxik a a wi-Free?
Mit kell beállítani és hogyan lehet bármely ilyen eszközhöz csatlakozni?

Ha beállítod a Wi Free hozzáférést, azt kösszéteszi az UPC az összes router felé és így szabadon fel lehet lépni ?

ilyesmi ?

(#78404) Intruder2k5 válasza Luissimo (#78403) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A beállításról itt találsz infót Windows-ra, és ugyanez Android-ra.

És igen, ha a Te HGW-den aktív a hotspot, akkor tudod használni a közösségi WiFi hálózatot, ha letiltod, akkor Te sem tudsz a többire csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#78405) Luissimo válasza Intruder2k5 (#78404) üzenetére


Luissimo
veterán

köszi, ezt megleltem a jupiszi oldalon, csak azt nemértettem, hogy ezekszerint nem a mostani wifi jelszó kell hozzá és nem a a myupc, hanem a myupc-n kell egy saját különjelszót beállítanom?

És akkor be kell jelentkeznem utána, vagy ha ilyen környezetben jövök-megyek, akkor automatikusan felléptet a wifire ?

Ti egyébiránt hogy használjátok és mennyire vagytok vele megelégedésileg rendben :) ?

(#78406) Intruder2k5 válasza Luissimo (#78405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, az biztos, hogy nem a saját WiFi jelszó kell hozzá, de azt sajnos nem tudom, hogy MyUPC jelszóval megy, vagy külön állítható. Én sosem használtam régen sem, és már vagy 2 éve nem vagyok UPC-s. Először nyilván be kell jelentkezned, aztán ha már mentett hálózat lesz a készüléken, akkor felcsatlakozik automatikusan, ha elérhető egy hotspot. Mint ahogy bármely más WiFi hálózattal is van ez.

(#78407) cof válasza Luissimo (#78405) üzenetére


cof
veterán

Külön jelszó kell neki a myupc-ben, a felhasználó az ugyanaz lesz mint a myupc e-mail címed. Olyan hálózatra ahol már felcsatlakoztál előzőleg, normál Wifi-n keresztül arra nem fog csatlakozni, csak modem újraindítás után, mert előnyben részesíti a saját Wifi-t mert az nyilván gyorsabb, nekem abszolút hasznos mondjuk ha nagy városban jársz-kelsz, elég jó a lefedettség, és lehet így spórolni a mobil adatforgalmon. Az egy kicsit zavaró, hogy elég sűrűn kap új IP-t, ilyenkor megáll a videó egy pillanatra pl. stream-nél.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78408) erh75


erh75
tag

A következő config file-om van CH7465LG_fiberpower300_nocommwifi_v4-sip.cfg de továbbra is van WiFree-m, a modemot újraindítottam. Tudja esetleg valaki , hogy ez miért van ? Köszönöm előre is.

(#78409) Vynx válasza erh75 (#78408) üzenetére


Vynx
tag

IPV6-ban vagy? Mert, ha igen akkor is látszik a Wi-Free, ha le van tiltva. Valahol olvastam, hogy ez sajnos az IPV6 bugja, amit nem javítottak még. Ha nem látsz a Connect Boxba belépve bal oldalt Modem üzemmód fület, akkor IPV6-ban vagy [link].

[ Szerkesztve ]

(#78410) erh75 válasza Vynx (#78409) üzenetére


erh75
tag

Van Modem módom és az Info-ban ezt látom a WAN IP settingsnél:IPv4 address:80.99.x.x

[ Szerkesztve ]

(#78411) Vynx válasza erh75 (#78410) üzenetére


Vynx
tag

Akkor passz, mert IPV4-en, ha le van tiltva akkor nem kéne, hogy látszódjon a Wi-Free (elvileg ott nincs ilyen bug).

[ Szerkesztve ]

(#78412) kabelmania27 válasza erh75 (#78408) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et válaszd a csak internethiba menüpontot és kérd meg az ügyintézőt, hogy a wi-free hálózat szórását kapcsolja ki a modemről.

(#78413) erh75 válasza kabelmania27 (#78412) üzenetére


erh75
tag

Reggel már felhívtam őket és megígérték , hogy ki lesz kapcsolva. De a konfig file-om elviekben jó ?
Holnap felhívom őket újra.

[ Szerkesztve ]

(#78414) Luissimo válasza erh75 (#78413) üzenetére


Luissimo
veterán

Miertisjo, ha kikapcsolod?
Hiszen ezzel elveszted azt a lehetoseget ,hogy teis csatlakozz ilyenekhez.
Miert zavar, felsz hogy valaki meghekkel?

(#78415) erh75 válasza Luissimo (#78414) üzenetére


erh75
tag

Én ehhez nem szeretnék csatlakozni, úgyhogy nincs rá szükségem.

(#78416) kabelmania27 válasza erh75 (#78413) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg jó a config fájl. Modemújraindítás után is van wi-free hálózat?

(#78417) erh75 válasza kabelmania27 (#78416) üzenetére


erh75
tag

Igen, webes felületről újraindítottam, illetve volt ki be kapcsolás is.

(#78418) tutyinéni


tutyinéni
csendes tag

üdv. működik valakiknél upc horizon go ? :((

(#78419) #07746304 válasza tutyinéni (#78418) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nálam megy.

(#78420) AtaWrc válasza tutyinéni (#78418) üzenetére


AtaWrc
tag

Telefon mobilkapcsolaton, igen működik.

(#78421) Jannn válasza tutyinéni (#78418) üzenetére


Jannn
senior tag

Telefonon, saját upc WiFin nem megy, mobilnettel igen.. Ez mondjuk így elég gáz

(#78422) Intruder2k5 válasza Jannn (#78421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet rájöttek, hogy többen azzal váltják ki a második és harmadik set-top box-ot...

(#78423) #07746304 válasza Intruder2k5 (#78422) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nálam jól megy most is, szerintem nem ilyesmi áll mögötte... egyébként érzékenyen érintene, mert nekem nincs is TV a szobámban, iPad-en tévézek. Mondjuk ott a TV GO, de a TV a legkevesebb, leginkább HBO GO-t nézek.

(#78424) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sajna nem.

(#78425) agabe válasza -=MrLF=- (#78365) üzenetére


agabe
addikt

Nalam se volt tul jo ajanlat egy honapja kb, de kiderult meg varnom is kell a valtassal pedig mar le akartam mondani. Jelenlegi 120-as net + digital bonz tv + telfon + mobilnet par giga. Ez volt 6900. Ezekbol a telefont es a mobilnetet nem hasznaltuk, es tv-t se neztunk masfel eve bar pont utobbi hetekben parszor bekapcsoltuk.

Ma neztem upc oldalan milyen ajanlatok vannak, es a Happy Home-osok nem tuntek rossznak, de meg mindig dragabb lett volna mivel 2 honap 0 Ft-os dijat csak ujak kapnak.

Beleptem a My UPC-be es csodak csodajara kedvezo ajanlatok voltak.
Csak intenet (300-as) lett volna 3600,- Ft aztan lattam Happy Home Comfort (150-es net + alap tv ami ugyanaz mint volt a bonzban + telefon amit szinten nem fogunk hasznalni de nyomatjak folyamatosan) 4600,- Ft 1 eves huseggel. Lehet, hogy neha tv-t is fogunk nezni ezert inkabb ezt valasztotam a csupasz net helyett (300 helyett 150Mbs is boven eleg).
Havi 2300-al lesz olcsobb ugyanaz mint volt es meg ugyfelmegtarto ajanlatot sem kellett kerni kulon. Nem tudom minden meglevo ugyfelnek ajanlanak most jokat, vagy a par hettel ezelotti lemondasi probalkozasomra allitottak be, de ez igy teljesen ok.

A te csomagod (vagyis az annak megfelelo Happy Home 150 premium) amiben premium tv meg 150-es net van most 5800,- Ft ami sokkal jobb mint az ugyfelmegtartos 8100 -as ajanlat amit kaptal. Nezz fel az oldalra hatha ugyanaz neked is.

[ Szerkesztve ]

(#78426) Csöves válasza tutyinéni (#78418) üzenetére


Csöves
senior tag

Igen.

Aquila non captat muscas.

(#78427) mikung válasza mikung (#78399) üzenetére


mikung
aktív tag

Erre valaki ? :U

(#78428) Toth_Jani válasza agabe (#78425) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És milyen érdekes a Happy Home Comfort 300 és 500 ugyanazon az 5499-es áron van. :)

(#78429) agabe válasza Toth_Jani (#78428) üzenetére


agabe
addikt

az egyik 150-es premium (tobb tv 150-es nettel) a masik 300-as comfort (kevesebb tv 300-as nettel) de az latszik is.

[ Szerkesztve ]

(#78430) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Rég jártam itt. Láttam, hogy megújult a honlap és már nem tudom megnézni a havi adatforgalmamat. Ez azt is jelenti, hogy nincs az ÁSZF-ben a 300GB-os limit?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#78431) anglergab válasza ArthurShelby (#78430) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg még nem fejlesztették le.
Limit mindig volt és lesz is, kérdés hogy mennyi.

(#78432) woodworm válasza ArthurShelby (#78430) üzenetére


woodworm
veterán

Benne van.

(#78433) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!

A naptári bejegyzésemből látom, hogy a héten lejárt a hűségem. Semmi megkeresés nem történt, hogy hosszabbítsak. Így mire számítsak? Olyan a UPC is, mint a T-home szolgáltatások, hogy szó nélkül dupla havidíjjal számláz a következőkben? Vagy esetleg marad a jelenlegi összegért minden?

(#78434) zolee001 válasza hardline (#78433) üzenetére


zolee001
őstag

Azt hiszem nem,hoztak rá valami törvényt igy a meglévö áron megy tovább minden
(egyébként miért kell a hüség bárhova is? csak halkan kérdezem)

(#78435) anglergab válasza hardline (#78433) üzenetére


anglergab
addikt

Ilyen esetben a szolgáltató az inflációnak megfelelően automatikusan emelhet a havidíjon, viszont előtte a számlában erre felhívják a figyelmet.

(#78436) kabelmania27 válasza hardline (#78433) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ilyen nem lesz, határozatlanban maradni fog a havidíj, emelés (pár 100Ft-ot szoktak emelni) előtt értesíteni fognak.

(#78437) hardline


hardline
senior tag

Köszönöm a válaszokat, pár száz forint az belefér, akkor nem aggódok.

A csodás T betűs cég annak idején nagyon megszopatott azzal, hogy nem értesített, nem küldött a számlával sem semmit, csak megemelte 6500-ról majdnem egész 15 ezerre a havidíjat, amibe csak a telefon+adsl volt benne... Ilyen az, ha nincs versenytárs. Azt csinált a paraszttal, amit akart.

(#78438) ztibor válasza zolee001 (#78434) üzenetére


ztibor
senior tag

"(egyébként miért kell a hüség bárhova is? csak halkan kérdezem)"

Mondjuk mert amikor kötöttük a kiajánlott csomag 14k-lett volna, hűséggel nagyobb nettel és +HBO-val 8k-t fizetek.
Most járt le, ha nem kapok jobb ajánlatot, akkor értelemszerűen pár száz forintért nem fogok hűséget vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#78439) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Akkor nem érdemes hűségszerződést hosszabbítanom, hiszen az Államilag előrejelzett 3,5% infláció mellett, +185 forintot emelnének, a WEB lapon pedig +200 forintos ajánlat van.
De így bármikor válthatók, mert mindenki más is itt van, igaz a többiek fórumait elnézve ott sem lesz jobb a szolgáltatás a gyors feltöltés meg pont nem érdekel (még).

(#78440) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Csak engem tüntet ki a UPC fostos sebességgel ezen a héten? Nem mennem a letöltéseim, összevissza ugrál a sebesség, akad a YouTube. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#78441) 4Grider válasza Toth_Jani (#78439) üzenetére


4Grider
nagyúr

Emelhetnek többel is mint a fogyasztói kosár áremelkedése bizonyos esetekben. De olyan helyen, ahol normális konkurencia van, nem szoktak emelni, pont azért hogy ne gondolkodj váltáson.

(#78442) kabelmania27 válasza Winne (#78440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás után nem javul a helyzet?
Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#78443) 4Grider válasza Winne (#78440) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyenkor tudod mit kell először megnézni. Csak hogy tudd, helyi vagy távolabbi probléma van.

(#78444) pjen válasza Winne (#78440) üzenetére


pjen
félisten

1221.

(#78445) Jannn


Jannn
senior tag

Új csomag rendelésekor kell modem reset?
Tévé csatornák már mennek, de a net még 150-es a 300 helyett

(#78446) anglergab válasza Jannn (#78445) üzenetére


anglergab
addikt

Az új cfg fájlt letöltötte a modem?
A GUI-ban meg tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#78447) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok! Most kötöttek be egy 150-es netet, fehér compal modemmel, de valami nem stimmel. Telefonról próbálom használni, a netet használó programok nagyon lassan indulnak. Ami mobil nettel 10-20mp, az wifin 3-4 perc. Play áruházas letöltés előtt is gondolkodik egy percet, majd miután megindult, már megy rendesen. Sima böngészésnél nem érződik ennyire a dolog.

Speedtest délután 130/10 körül volt, most 30/10 körül mutat (ezzel kevésbé van bajom, mint az előzőekkel hibákkal). Egyelőre nem tudom merre induljak el, bár a modembe belépve csináltam hálózati tesztet, az hibát dobott a net elérésére, de tovább nem részletezte.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#78448) Jannn válasza anglergab (#78446) üzenetére


Jannn
senior tag

Az hol van? Hálózati naplóban?

(#78449) Jannn válasza Seraph 16 (#78447) üzenetére


Jannn
senior tag

Play aruhaznal nekem is ez van telefonról. Perceket vár a letoltessel / frissitessel

(#78450) Jannn válasza Jannn (#78448) üzenetére


Jannn
senior tag

Ilyet látok a konfigurációs résznél

CH7465LG_fiberpower150_v6-sip.cfg

Szóval gondolom ez még nem a 300 as :(((

Van tapasztalat h mennyi idő mire küldik?
Kell néha aramtalanitani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.