Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) LantosBerry8 válasza kabelmania27 (#77352) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ma megoldódott a probléma egy osztó cserével :)

(#77402) pinnacle válasza 4Grider (#77399) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen. Mintha régebben is írták volna, ha nincs konkurencia, akár azt is hagyják, hogy lemond. Idáig nem is volt, csak most lett a Digi, de arról még nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#77403) anglergab válasza pinnacle (#77402) üzenetére


anglergab
addikt

A Mindig TV (Extra), mobilnet, mobiltelefon mindenhol konkurencia lehet a vezetékes TV+net+telefon-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#77404) pinnacle válasza anglergab (#77403) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért kérdeztem, de megkérdezem újra, kapott valaki a 29-es körzetben ennél jobb ajánlatot? Ha igen akkor majd megpróbálom újra. Nekem nem kell semmi plusz szolgáltatás, ez maradjon.

Szerintem ők is tudják, hogy hol van konkurencia. Nálunk van Digi, Flip, lemondás nélkül ennyi az ár.

[ Szerkesztve ]

(#77405) anglergab


anglergab
addikt

A UPC-nél van valahol/bárhol IPTV vagy csak DVB-C TV-szolgáltatást nyújtanak?

(#77406) woodworm válasza anglergab (#77405) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk még nincs.

(#77407) kabelmania27 válasza anglergab (#77405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindenhol dvb-c szolgáltatás van.

(#77408) HD


HD
csendes tag

Sziasztok, Következőben kérem a segítségeteket, eddig cisco upc modemet használtam a 240 megás netemhez, minden ment szépen és jól, de lejárt a hűségem és 2000 forinttal olcsóbban ajánlottak egy csomagot prémium tv, telefon és 500 as net, 7000ft ért és elfogadtam. Olcsóbb volt és így legalább van spiler2 HD is, a problémám az, hogy nem megy a net, leválasztották a cisco modememet és nem tudom visszaregelni. Tudom, hogy az 500 megabit nem menne rajta, de itt a fórumon olvastam, hogy 370 megabit körül mükszik és valaki használta is. Küldtek postán fehér csodadobozt, de nagyon nem szeretném azt használni, sajnos a netet is mindenképpen emelni akarták, olyan lehetőség nem volt, hogy a tv csomagot emelik net marad és olcsóbb, akkor azt választottam volna, bőven jó volt a 240/20 as csomag is. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám vissza regisztrálni a cisco modememet, hogy menjen a net? A modem az felcsatlakozik, jelszinteket látom. köszi!

(#77409) kali válasza HD (#77408) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt próbáltad be-, illetve visszaregisztrálni: [link]?

(#77410) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :) Nézegettem a UPC oldalán, hogy ha valakinek van internet, tv előfizetése akkor olcsóbban (10500 ft-ért) tud korlátlan mobilinternet és korlátlan beszélgetés előfizetést igényelni!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízható a mobilinternet UPC-nél? Nincsenek vele gondok?

Jelenleg a telenornál vagyok és teljes mértékben meg vagyok elégedve a szolgáltatásukkal :)

(#77411) davenport válasza HD (#77408) üzenetére


davenport
aktív tag

Most újítottunk, nekem az új nem indult el, ügyfélszolgálat regisztrálta be telefonon keresztül. A régi modemet viszont vissza kellett küldenem nekik, neked nem kötöttek ki ilyen feltételt?

No money, no honey.

(#77412) HD válasza davenport (#77411) üzenetére


HD
csendes tag

Hello, nem kellett vissza küldenem szerencsére :) ügyfélszolgálattal nem lehet, mett kötik az ebet a karohoz, hogy csak a connect box...

(#77413) HD válasza kali (#77409) üzenetére


HD
csendes tag

Köszi, próbáltam, de ötletem sincs, hogy ide milyen jelszót meg UN szeretne, ami vel be tudok lepni a upc profilomba az nem jó, azt írja, hogy szerzödéskor adtak ilyen adatokat meg, de az meg már 10 éve volt, papirok nincsenek, az online profilomban meg nem találtam erre vonatkozolag semmit. Rémlik, hogy adtak valami upc email cimet is, lehet annak az adatait kérik.

(#77414) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Újra hívott az UPC, de most hagyták, hogy felvegyem. Nem telefon ellenőrzés volt. Lejár a szerződésem egy hónap múlva, a digital gold megszűnik, ezért fizessek 12000 helyett 12500at. Megköszöntem, és mondtam hogy köszönöm nem, inkább lemondom. Hiába van itt flip és digi, meg sem próbált olcsóbb árat mondani, csak hebegett.

PSN: sirarcheer

(#77415) kabelmania27 válasza sirarcheer (#77414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Neked kell felhívni hétköznap a 1221-et és a lemondás gomb után kimondani a négybetűs varázsigéket, aki felhívott nem jogosult ügyfélmegtartó csomagot adni, viszont a lemondás gombnál olyan ügyintézőhöz kapcsol a rendszer aki jogosult olcsóbb csomagot adni.

[ Szerkesztve ]

(#77416) pjen válasza HD (#77408) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mire használod a netet,de én adnék annak a fehér doboznak egy esélyt.Ha nem jó,még mindíg vissza tehéted a ciscót.

(#77417) 4Grider válasza adrian94 (#77410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alap, hogy ha valamilyen szolgáltatással meg vagyunk elégedve, akkor nem váltunk.

(#77418) HD válasza pjen (#77416) üzenetére


HD
csendes tag

Köszi, lehet megfogadom a tanácsodat, de szigoruan csak modemként :) az asus marad :)

(#77419) adika4444 válasza bobace (#77396) üzenetére


adika4444
addikt

Az UPC eszköze tolja a Wi-Fi-t? Ha igen az IPv6 engedélyezve van? Szerintem az kavar be.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#77420) Beniii06 válasza adrian94 (#77410) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha csak a korlátlan mobilnet miatt váltanál, lehet szerezni féláron is(mobil flották topik)de ha elég sok adat 100 GB is, akkor inkább megvárnám a Digi indulását, pár hét kb.

"Got any other secret weapons?"

(#77421) zool1 válasza adrian94 (#77410) üzenetére


zool1
őstag

Upc mobilnetje, eléggé gyér térerővel rendelkezik. Én nem váltanák!!!! Én is szabadulni szeretnék tőle, de szeptember 30ig, sajnos nem tudok. Persze közben a mobilos részt beemelik a Vodafone portfóliójába a nyáron valamikor, hogy lesz e valami változás a jó isten tudja. Azt azért érdemes megvárni szerintem.
u.i.: a fenti két dolgot a két cég részéről hivatalosan nem erősítették meg dátum szerűen, de az ott dolgozók így tudják.

[ Szerkesztve ]

(#77422) headhunter válasza sirarcheer (#77414) üzenetére


headhunter
addikt

Nekem ugyanazt az ajánlatot adták, amit már hónapokkal ezelőtt megkaptam e-mail-ben.

-180Ft a jelenlegi árhoz képest Gold-ról TV Premium. (500/22Mbit, 2 CI modul, Alap telefon)

Hűségidő vége: 2019.09.21.

(#77423) anglergab válasza zool1 (#77421) üzenetére


anglergab
addikt

A UPC a Vodafone 3G hálózatát használja. Viszont annak elég jó az országos lefedettsége, feltéve ha a telefonod támogatja 3G-n a 900 MHz-es sávot.

[ Szerkesztve ]

(#77424) mobal válasza kabelmania27 (#77415) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A kombinációt is írjátok le (melyik menüpont alatt, :D ) lassan futok még 1 kört mert listaárat kaptam a múltkor a nem ügyintézőtől.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#77425) kabelmania27 válasza mobal (#77424) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Először az egyes menüpontot kell választani utána az ötöst.

(#77426) zool1 válasza anglergab (#77423) üzenetére


zool1
őstag

Pocofone F1, szóval igen. ;) Viszont ettől függetlenül, nem jó az országos lefedettsége vs jelerőssége. Más szolgáltató kártyájával, nincs ilyen gondom(Vodafone, Telenor, Telekom)! :DD Ugyanezen a telefonon persze. Szóval gyenge a mobilos szolgáltatás.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77427) adrian94 válasza Beniii06 (#77420) üzenetére


adrian94
őstag

Nem csak a korlátlan internet miatt váltanék.. :(

Szeretnék venni egy Huawei P30 Pro-t (részletre) és itt találtam a legjobb ajánlatot.. :U 10500 ft az előfizetés + 8500 ft a telefon havonta azaz 19.000 ft.. Máshol (Telekom, Telenor, Vodafone) kb 28-30.000 ft lenne ugyanez :F

(#77421) zool1

Ezt más is így látja? :( Most egy kicsit elbizonytalanítottál :DDD

Csak 3G-s mobilnet érhető el náluk vagy 4G is?

(#77428) zool1 válasza adrian94 (#77427) üzenetére


zool1
őstag

Ugye kolléga írta de így van a UPC mobil a Vodafone 3g-s hálózatát használja. Eger és könyékén, elég sok a térerő gond, és a mobil net is instabil. Ez nem csak nálam fordul elő, hanem többeknél is. Szóval nem egyedi eset. A 4g-t, talán megkapjuk, jelenleg nem tudjuk használni! Úgy néz ki, mintha a Upc mostoha gyerek lenne a Vodafone hálózatán, mert az egyik kollégámnak náluk van előfizetése, és ő neki nem kell küzdenie se a térerőért, se az internetért. Nekem meg, ami kész röhej, lassan itt az 5g-is, és elég sokszor edgeére vált a telefon a Upc hálózatán, a másik kártyámon, meg hasít a 4g.(Telekom dominós csomag). Ez kész röhej.... Amint tudok, én is váltok róla. Persze, nem tudom hogy a Vodafone mit tervez a jelenlegi UPC-s mobil előfizetésekkel. Az már csak hab a tortám, hogy külföldön roamingolni nem tudok(mobilinternet), ezzel az új Upc-s sim kártyával, amit kb 5 hónapja kaptam tőlük. A megoldást nem tudták megmondani. Természetesen a dominós kártyám röhögve váltott hálózatot gond nélkül. Így addig meg kell ezt is tartanom, hogy tudjak telefonálni ha a Upc-s beadja az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#77429) Beniii06 válasza adrian94 (#77427) üzenetére


Beniii06
őstag

Te tudod, de én biztos nem kötném le magam 2 évre egy olyan szolgáltatónál, ami bizonytalan(1-2 hónap műlva beolvad másikba/megszűnik vagy kitudja) és csak 3G-n szolgáltat internetet(később változhat), mikor mások már VoLTE-t tesztelik/használják és most nagy átalakulás várható főleg mobil piacon.

Mondjuk igaz már régen vettem szolgáltatónál készüléket, többek között azért is, mert a 2 év sok idő és lehet most spórolsz 20-30k-t készülékárból, viszont később megjelenhet(12+ hónap) egy olcsóbb, jobb tarifa és addig odafizeted a készülékárat vagy jóval többet is. Ez így van kitalálva(erre is számolnak a szolgáltatók), nem hiába hívják sokan "rablánc"-nak is a hűségnyilatkozatot.(az is igaz nem kötelező aláírni, mert van más is szerencsére, másik szolgáltatók, gyárilag független készülékek, flották stb. ) Érdemes végig gondolni.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#77430) adrian94 válasza Beniii06 (#77429) üzenetére


adrian94
őstag

zool1, Beniii06

Köszönöm a válaszokat :R

(#77431) Intruder2k5 válasza zool1 (#77428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Túl szép lenne ennyiért, korlátlan, ráadásul 4G/LTE mobilnet. Én sem tudom mit tervez a Voda, de az biztos, az említett hármas nem fog megvalósulni. Vagy marad a 3G, vagy megszűnik a korlátlanság, vagy lesz egy jó kis áremelés. Ezek persze csak az én tippjeim. A Voda egyébként is talán a három közül a legjobban óvja a 4G hálózatát.

(#77432) zool1 válasza Intruder2k5 (#77431) üzenetére


zool1
őstag

A UPC mobil ügyfelektől, nagyon jól....! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77433) zolee001 válasza Intruder2k5 (#77431) üzenetére


zolee001
őstag

A mai magyar valóság,valakiazért akar szerzödést kötni mert vásárolni akar valami ratyi telefont ami fél év mulva 1 lesz a sok közül mert kijön a 31 -es pro model
Megjegyzem nekem 4480 ft korlátlan telefon eu-ba is valamint net is,életemben nem vettem szolgáltatótól telefont.
A normális hozzáállás tölünk nyugatabbra az (volt) hogy a szolgáltató szolgáltatást árult és maga a készülék forgalmazás egy kényszerü nyüg volt nekik (a sok user aki nem tud kezelni egy telefont) és azért adták többnyire ingyen a készüléket,hogy tudd igénybe venni a szolgáltatásukat és profitot termelj nekik.
A kedves posztoló számolja ki,hogy 24 honap alatt mennyivel adakozik a szolgáltatója felé és 2 év mulva mennyiért is vette az akkor már 10.000 ft ot érö készüléket
Ez az én véleményemet/hozzállásomat tükrözi a felvetéshez

(#77434) zool1 válasza zolee001 (#77433) üzenetére


zool1
őstag

Már elnézést, de én nem vettem tőlük semmilyen telefont, mivel nekem mindegyik kártyafüggetlen készülék volt/lesz és vadonatújan. Nem kötözködés, csak a félreértések elkerülésére, úgy látom....! Azt hogy jelenleg a 21. században, nem képes egy mobilszolgáltató, rendes szolgáltatást nyújtani, ahhoz nem tudok mit hozzáfűzni. Nagy igényeim nincsenek, ha be van kapcsolva a mobilom, akkor elérhető legyek és ha szeretném "netalán" igénybe venni a mobilinternetet, az ne legyen már luxus... :U

[ Szerkesztve ]

(#77435) zolee001 válasza zool1 (#77434) üzenetére


zolee001
őstag

Oopsz,válaszra kattintottam az uj hozzászólás helyett,elnézést.
Természetesen nem neked szólt személyesen hanem mint irtam a fentiek az én hozzáállásom ehhez a témakörhöz,

(#77436) zool1 válasza zolee001 (#77435) üzenetére


zool1
őstag

:R

(#77437) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Most fogunk Monorierdőre költözni és UPC szolgáltatást szeretnénk, de van egy gond.
Az utcában lévő egyik oszlopon sincs több hely (pénteken derült ki) ahová köthetnének minket, ennek ellenére egy hete szerződést kötöttünk egy helyi UPC-sel.
A szerelő pénteken azt mondta, hogy megoldható a bekötés, de az hónapok kérdése, mert máshová kell minket bekössenek.

Vélemény :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#77438) Beniii06 válasza Tigi (#77437) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha fel tudnak/akarnak rakni még elosztót, akkor lesz bekötés, ha nem, akkor kihalásos alapon fog menni a dolog. Azt is kell nézni, hogy nekik is megérje a plusz eszköz felszerelése, le tudnak-e rólad gombolni pluszba 1-2 év alatt, hogy megérje nekik, de lehet technikai akadálya is.
Ha van másik, nem xDSL szolgáltatás, érdemesebb azt választani.

"Got any other secret weapons?"

(#77439) Tigi válasza Beniii06 (#77438) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ :R

Az a baj, hogy a Digi is most kezd terjeszkedni a területen, de még nem most lesz amíg odaérnek hozzánk.
Telekom szintén nincs, ha jól láttam.
Volt egy kis cég (Komjáti azt hiszem), de az megszűnt és helyette lesz a Digi.
Hétfőn felhívom a UPC-s nőt, hogy mit tudott intézni.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#77440) Gabró válasza Haart (#77379) üzenetére


Gabró
tag

Attól, hogy nem értékesítik, miért ne tudnák tovább szolgáltatni? Nálam 120-as net van, pedig már jóideje nincs a kínálatukban.

(#77441) flexxx


flexxx
tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel a furcsa jelenséggel analóg TV-nél? Az előző szolgáltatónál ugyanez a probléma jelen volt, még annak ellenére is, hogy közvetlen a bejövő kábelre dugtam a TV tuner-em, ezért betudtam a szolgáltató hibájának, de UPC-nél is betalált a dolog.

[link]

Azonban ezer éve egy topicban egyetlen egy felhasználótól olvastam, hogy ő is megjárta ezzel, de miután a kolléga monóra rakta a TV-jét, a hang teljesen kitisztult. Ezért behúztam a hangot Audacitybe, nyomtam neki egy Split Stereo to Mono-t, és láss csodát, tényleg jó lett. Viszont monó. :DDD

[link]

Nem halok bele, ha nem tudok analógon Viasat 3-mat nézni, viszont furdal a kíváncsiság, hogy mi okozhatja ezt, de azon az egyetlen fórumposzton kívül az ég-világon semmi infót nem találtam ilyesmiről, így ha bárki-bármit tudna mondani, azt nagyon megköszönném. :R

edit: Több tunerrel, TV-vel is ki lett próbálva, a hardveres hiba kizárható.

[ Szerkesztve ]

(#77442) Beniii06 válasza flexxx (#77441) üzenetére


Beniii06
őstag

Tipp: túl erős a jel?
Hang codec váltás?
Másik kábel?

Ha van lehetőség válts inkább digitális adásra boxxal vagy próbáld ki mindigtv-vel(kölcsönkérni), hogy azzal is csinálja-e(tv). Más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#77443) HD válasza kali (#77409) üzenetére


HD
csendes tag

Hello, Nagy nehezen megtaláltam a szerződéskötés kori 2008-as papírokat és megleltem a modem regisztrációhoz szükséges jelszó és felhasználónév párost, de mire ez meglett, már az általad is adott linken nem enged belépni, nem is látom már azt a bejelentkező oldalt, hanem valami hibaüzit ad be, a lenti kép szerint. Amúgy tök furi, mert most rákötöttem direktbe a modemet a gépre, hogy minden mást kizárjak, és olyan mintha lenne net, kapok IP címet is, látszólag minden okés, csak internet nincsen, erről is csatolok képeket, bármi ötlet mi lehet a gond?
köszi!

(#77444) anglergab válasza HD (#77443) üzenetére


anglergab
addikt

Szia,
nem modem/bridge módban van a Cisco? A Cisco kábelmodem WAN MAC címét próbáltad a PC eth. adapterén beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#77445) cof válasza HD (#77443) üzenetére


cof
veterán

Szerintem modem módba vagy, nálam az ipv4 cím és az ipv4 átjáró címe is 192.168...-al kezdődik.

Ki is dobja az IP-det a db-ip.com 176.63..., szóval ez egy regisztrált UPC IP.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#77446) 4Grider válasza anglergab (#77444) üzenetére


4Grider
nagyúr

De modem módban van. Attól még működnie kellene az internetnek...

(#77447) anglergab válasza 4Grider (#77446) üzenetére


anglergab
addikt

Ha nincs beregelve a MAC, vagy másik van regelve, akkor nem.
http://pcreg.upc.hu-n kellene beregelni.

[ Szerkesztve ]

(#77448) kenikolo1


kenikolo1
csendes újonc

Sziasztok!

A jövő hónapban fogják az utcánkba behúzni a UPC kábelt. Jelenleg a Telekomnál van előfizetésünk és megvagyunk vele elégedve, csak ahoz képest amit kapunk, drága. A UPC pl. 10x nagyobb netet adna kevesebbért, mint a Telekom. Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e váltani Telekomról UPCre. Az árakból itélve biztosan, de a UPC is ennyire megbízható, mint a Telekom? Mert a Telekomnál az elmúlt két évben egyszer volt a nettel probléma, egy fél napra, de arról is előre szóltak. Szerintetek?

Köszi! :)

(#77449) kabelmania27 válasza kenikolo1 (#77448) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Általában megvan a kínált letöltési sebesség, összefoglalóban le van írva pár dolog.

(#77450) 4Grider válasza kenikolo1 (#77448) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően nem szolgáltató, hanem használt technológia és a helyi hálózat kora határozza azt meg, hogy egy helyen melyik szolgáltatás a megbízhatóbb.
Az adsl pl. rendszerint jóval megbízhatóbb, mint a kábel(net), viszont jellemzően utóbbin jóval nagyobb sávszélességek érhetők el. Korunk technológiája az optika, annak megbízhatósága az adsl-ével vetekszik, de 1-2 nagyságrenddel nagyobb sávszélesség hozható vele össze.
Ha jól értem, te adsl-ról váltasz kábelre, tehát várható egy kis rendelkezésre állási idő csökkenés, míg a sávszélességed persze jelentősen nőni fog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.