Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Gubek-Einste válasza Attila 42 (#3343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én amint le lehetett rendelni meg is tettem.
Nincsen vele semmilyen bajom, működik rendesen vezetékkel és anélkül is (egyenlőre csak egy telefon van wifi-n). Saját beüzemelést kértem így magam raktam össze, könnyen ment. Egy érdekesség azért volt, 24 óval az üzembe helyezés után kellett nyomnom neki egy reset-et, az ügyfélszolgálatos sem tudta mi a baj de azóta rendesen működik.
Ha csomagban/50 vagy 120-as net mellé ingyen igény be veheted tedd meg, max ha nem lenne jó akkor berakod Bridge módba és utána kötsz egy saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3352) Jim74 válasza Attila 42 (#3349) üzenetére


Jim74
nagyúr

TP-Linkből 1043-ast vegyél, az ki fogja szolgálni a 120/10-es csomagot is a jövőben.

(#3353) Attila 42 válasza Gubek-Einste (#3351) üzenetére


Attila 42
csendes tag

nekem nem jár a csomaghoz, de hűség nincs rá, így kipróbálom, max ha nem jön be, 1 hónap után visszaadom és áttérek routerre.
köszi a javaslatokat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3354) BossBoss válasza Attila 42 (#3349) üzenetére


BossBoss
őstag

Szerintem inkább egy gigabites TP-WR1043ND válassz. Hidd el sokkal jobb. Főleg ha tényleg feljebb váltasz egyszer.

(#3355) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Segítséget kérnék a következő döntéshez: jelenleg 30M (fiber power?) upc-netem van,
amit három géppel használ a család. Mind a három gépnek külön ip-címe van.
Váltanék, mivel ez a csomag már megszűnt, 25 v. 50-es csomagra, ezeknél is megmarad a 3 külön ip-cím? A leírásban itt is 3 gép kapcsolható rá, de és mivel mind a kettő előfizetés olcsóbb a jelenleginél, így nem vagyok benne biztos, hogy marad a 3 külön ip. A hozzájuk "járó" wi-fi kiegészítés még jobban elbizonytalanít (melyik ip-hez fog tartozni a wi-fi, ill. pl 3 laptop wi-fi-re kapcsolódásakor milyen lesz a kiosztás?). (upc-s szerelő szerint egy előfizetéshez már eddig is csak egy ip tartozott, így erre nem is próbálkozom további kérdésekkel...., az üf-szolgáltatáshoz meg nincs idegem. )
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#3356) gonger válasza Gyurka6 (#3355) üzenetére


gonger
senior tag

Működni fog mindhárom géped, de azt azért tudni kell, hogy a 30-as csomag maradhat, ha akarod, csak a UPC már nem értékesíti. Engem is megkerestek, hogy a 30M-s csomag helyett felajánlják az 50 M-sat, és fizessem ki az eszközcseredíjat (~3000 Ft). Nem kértem, mert jelenleg nincs szükségem gyorsabb netre, ráadásul nem akarok fizetni egy újabb wifi routerért ami már egyébként is van itthon.
Felháborítónak tartom, hogy az 50 M-sra csak úgy lehet upgradelni, ha a UPC-nek fizetek egy olyan eszközért amire igazából nincs is szükségem.

Ha később kéne gyorsabb net, ugyanilyen feltételekkel bármikor kérhetem.
Megjegyzem az egyik barátom 25 M-ról váltott 50-re, ugyanúgy XIII-kerben lakik és arra panaszkodik, hogy nem érzékel változást a letöltési sebességben. A UPC nem tud mit tenni, a garantált sávot biztosítják és kész....

(#3357) Gyurka6 válasza gonger (#3356) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi a választ!

A gondom nem is a közvetlen működés, "csak" a külön ip cím.
Eddig annyit hámoztam ki a váltásról, ha interneten rendelem meg, saját beüzemelésre, akkor nem kell az eszközért fizetni, ami úgy is csak a nagyobb csomag esetén szükséges.
Viszont alapból "jár" a wi-fi, és ez ejt gondolkodóba. (Mivel olcsóbb, és ha én lennék a "szolgáltató" és némi megtakarításra törekednék, akkor a gépek router mögé sorolása valamennyi spórolási lehetőséget jelenthetne esetleg.

Gyurka

(#3358) gonger válasza Gyurka6 (#3357) üzenetére


gonger
senior tag

szerintem ez a netes rendelés ingyenes wifi router opcióval csak új előfizetőkre érvényes!
a külön IP-k miatt nem kell aggódnod

[ Szerkesztve ]

(#3359) Gyurka6 válasza gonger (#3358) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Akkor marad a 3, szerinted?

Gyurka

(#3360) kabelmania27 válasza Gyurka6 (#3359) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem marad.

(#3361) Gyurka6 válasza kabelmania27 (#3360) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Még várok egy kicsit, 4.-éig van ez az akció, lehet jobb (vagy rosszabb...).

Gyurka

(#3362) kabelmania27 válasza Gyurka6 (#3361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tavaly ilyenkor behozták a társasházi és nem társasházi árakat.

(#3363) okay


okay
aktív tag

Hello!
Április 5-én a FP25 internetről bővítettünk Digital Bronze akciós 6000Ft-os csomagra. Személyesen kötöttük, az ember azt állította hogy csak a második hónaptól kell fizetni a havidíjat. de már megkaptuk a csekket. 1221 szerint nincs ilyen 1hónap ingyen kedvezmény.
Most akkor ki nem mond igazat?

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#3364) club1 válasza okay (#3363) üzenetére


club1
veterán

A 2. hónaptól fizetős dolog az új előfizetőkre vonatkozott. Te ezek szerint nem vagy az...

(#3365) okay válasza club1 (#3364) üzenetére


okay
aktív tag

Ezek szerint akkor aki a szerződést kötötte, az vezetett félre...

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#3366) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Ez a társasház is egy érdekes történet, lakóparkban 3 társasház leledzik, de társasházi kedvezmény nem vehető igénybe...

Na de most úgy is médiacarddal akarok üzletelni velük, megtartva (illetve esetleg HD-re cserélve) a Boxot is második TV-hez amíg azt is le nem cserélem.
Kíváncsi vagyok milyen árat kalkulálnak ki az igényeimhez. Mondjuk az ügyfélszolgálat felhívását valószínű kihagyom a történetből, nem akarom idegesíteni magam.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3367) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy az UPC által adott beltérivel parabola antennával lehet más csatornákat is fogni vagy a szolgáltató által kijelölt csatornák foghatók?

(#3368) poli27 válasza bluobluo75 (#3367) üzenetére


poli27
veterán

(#3369) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Megkezdte működését a UPC. A szolgáltató kábeltv bronze és Fibernet 10 csomagra tett át. Utóbbinál csodálkoztam, mert az értesítő szerint ez korlátlan adatforgalmas. Csak nem tudom, hogy ez valami akció és csak X ideig korlátlan, vagy végleges... :F Írtam a UPC-nek mailt ezzel kapcsolatban. A másik, hogy a csomagban lévő csatornák közül nincs minden meg. Nem tudom, hogy várjak még egy picit még (mert hátha csak idő kérdése), vagy emiatt is írjak nekik.

Sic Parvis Magna

(#3370) kabelmania27 válasza 30z.Samu (#3369) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upconline@upc.hu címen kérdezd meg

(#3371) 30z.Samu válasza kabelmania27 (#3370) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem ide küldöm a kérdést, ha a UPC oldalán keresztül küldök mailt? :B

Sic Parvis Magna

(#3372) kabelmania27 válasza 30z.Samu (#3371) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy is küldheted:D Ha az értesítő szerint korlátlan akkor úgy van:)
Új előfizetőknek viszont nem korlátlan.

[ Szerkesztve ]

(#3373) 30z.Samu válasza kabelmania27 (#3372) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az értesítő szerint igen, csak kérdés ez meddig van így. :) Valahol tudok olyasmit nézni, hogy régiók szerint hogy adja a UPC mondjuk a netet?

Szerk.: Megtaláltam, de még azt írja, hogy nincs itt szolgáltatás. Ezek szerint még nem lett frissítve.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3374) kabelmania27 válasza 30z.Samu (#3373) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem egy jó ideig így marad.

(#3375) 30z.Samu válasza kabelmania27 (#3374) üzenetére


30z.Samu
félisten

Írtam délután mailt nekik, remélem írnak hamar, mert akkor ha esetleg csak egy ideig marad így, akkor váltok a 25-ösre. :)

Sic Parvis Magna

(#3376) szelidorzo válasza 30z.Samu (#3369) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Az STB milyen jelerősséget, minőséget jelez?
Menűben meg tudod nézni.

99,9%, hogy kábelezési hiba. Gagyi koax (UPC kedveli a háromszoros árnyékolású kis csillapítású kábelt) Vacak szűrő, elosztó (ha visszirányú, akkor csere) "Tesco-s" F csatlakozók, rossz érintkezések miatt lazán kiesnek frekvenciablokkok.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3377) Gubek-Einste válasza 30z.Samu (#3375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem átkerültél így számodra nem érvényes a 10 GB/hó-s adatforgalmi korlát, ez így is fog maradni ameddig nem váltasz más csomagra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3378) 30z.Samu válasza Gubek-Einste (#3377) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az jó. :) Ha ez így van, akkor nekem ez a csomag teljesen jó. :) A TV-vel meg majd meglátjuk mi lesz.

Sic Parvis Magna

(#3379) mshalo


mshalo
csendes tag

Hello!

Ti talan tudtok nekem segiteni, upc fiber power 25 csomagom van, mar egy ideje bongeszem a netet informaciokal kapcsolatban de eddig nem sikerult rajonnom a megoldasra.

Tobb gep van a lakasban, ablakon at bejon a kabel, kabelmodem switch es rajta a lakas.
Ket laptop van eddig (mindketo kabelen) es egy fix pc.

Az elso ket gep kap ip-t a harmadik mar nem.
Kerdem ugyfelszolgalatot ok azt mondjak semijen korlatozas nincs ervenyben nallam van a hiba.

http://192.168.100.1/index.html

(status ful) : Computers Detected 3
es lejebb 2 db ip kiosztva... ip mac lista.
(log ful) ures semi hibauzenet egyebb.

kinek szoljak panaszkodjak, miert van ez igy?
ill. hogyan oldjam meg?

Segitsegeteket elore is koszonom!

(#3380) Gubek-Einste válasza mshalo (#3379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerencséd van, hogy egyszerre megy két géppel is mivel FP25-höz csak egy IP címet adnak. Ahhoz, hogy egyszerre menjen mind a három gép egy router-t kellene beszerelned a switch helyett. FP25-hoz az összes ma kapható Lite N-es router elég, így menne egyszerre az összes gép + a laptopokat lehetne használni wifi-n is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3381) mshalo válasza Gubek-Einste (#3380) üzenetére


mshalo
csendes tag

thx

(#3382) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ügyfélszolgálat esetén az normális, hogy hibabejelentésnél a férfihang túlterheltséget jelez, és hogy hívjak később. majd továbbmegy a női hang és az üf.számot kéri, vagy az i. számot. előbbire azt mondja nincs ilyen üf szám (???) utóbbira, hogy ott kiépítve kábelet szolgáltatás... ennyire le van rohadva az egész? és csak 9ig van. mobilnetről kicsit nehéz dolgoznom...

jó öreg 651-es hiba, 29-es körzet... se gép se router nem tárcsáz be.

(#3383) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Közben valószínűleg megvan miért foghíjas a csatorna választék (mondjuk ezt még a UPC nem erősítette meg, de szerintem ez a válasz a kérdésre), mégpedig azért, mert az analóg kábel TV csomag van, amiben tényleg csak ennyi csatorna van. Jó, hiányzik még egy is 1-2, de a lényegen nem változtat. :F

Sic Parvis Magna

(#3384) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
UPC kábelnetre készülök váltani, T ADSL-ről. Kérdésem, h ehhez kizárólag a szolgáltatótól kapott modemet lehet haszálni, vagy jó pl. egy dlink dsl-321b egyedi fw-el?

(#3385) kabelmania27 válasza g.gergo (#3384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen csak UPC-s modemmel lesz UPC-s neted.
Az Dsl modem UPC pedig kábelmodemes netet szolgáltat. Teljesen eltérő technika a két rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3386) Claude Leon válasza g.gergo (#3384) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Van azon koax csatlakozó?
Hehe.

(#3387) vlevi válasza g.gergo (#3384) üzenetére


vlevi
nagyúr

UPC-nél nem ADSL van, ezért az ADSL modem teljességgel használhatatlan.
Nem telefon bemenete van, hanem Koax kábel.

(#3388) g.gergo válasza vlevi (#3387) üzenetére


g.gergo
senior tag

Basszus tényleg, a koax. :DDD

(#3389) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Mondjátok már meg nekem, az normális, ha az adatcsomagok elakadnak küldés közben?
UPC 30/3 megás kábeles netem van. Időnként szerver elérési problémáim vannak, s ilyenkor ha a datanetes sebességmérést akarom használni, felugrik a sebesség 30megára, majd a folyamatjelző elakad, elkezd csökkenni a sebesség, akár 15megáig is és csak áll a világba a folyamat. Aztán nagy lassan befejezi.
Nem a sebességekkel van gondom, hanem azzal, hogy elakad a csomag. Így oldalak nem tölthetőek be, szervereket nem lehet elérni, magyarul sz@r.
Ha ez nem normális, és nem tudnak vele mit kezdeni, akkor szerintem kilépek. Ennyire a mobilnetem is képes, és akkor csak azt kell fizetnem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3390) upc on-line válasza gordonfreemN (#3389) üzenetére


upc on-line
tag

Írd meg nekünk ügyfélszámodat a upconline@upc.hu címünkre, távolról szívesen ránézünk az internetkapcsolatodra:)

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#3391) csaknehairok válasza upc on-line (#3390) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

Hali!

Én csak arról kérdeznélek meg Téged,hogy a self installt miért kényszerítitek rá az ügyfélszolgálatosokra,és miért erőltetitek,mikor ezzel szépen lassan csökken a hálózat stabilitása,és az ügyfél,ha nem jön össze,akkor a 3-ik napon használhatja a szolgáltatást,mikor egy technikus a következő napon már megoldhatná. :)

(#3392) csaknehairok válasza gordonfreemN (#3389) üzenetére


csaknehairok
csendes tag

A válasz egyszerű:self install.Innen indul minden,a többi csak hab a tortán.Ezért fog eltünni a UPC a vezető szolgáltatók közül,ha nem változtat ezen.(minőségromlás miatt)

[ Szerkesztve ]

(#3393) gordonfreemN válasza upc on-line (#3390) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ma keson erek haza, de meg este elkuldom a megadott cimre, elore is koszi...
Amugy tudtok vele valmit kezdeni?
Jelszintek:
bejovo - 48dB
kimeno - 14dB

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3394) F_Zolee válasza gordonfreemN (#3393) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jelszint az jó.

(#3395) kabelmania27 válasza gordonfreemN (#3393) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ebből melyik a powerlevel és melyik a transmit?
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Milyen osztók vannak nálad?

[ Szerkesztve ]

(#3396) gordonfreemN válasza kabelmania27 (#3395) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Receive Power Level
13.2 dBmV

Transmit Power Level
48.0 dBmV

Kábelezés egy osztón keresztül, ami csillapít 9 vagy 12dB-t megy a modembe.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3397) kabelmania27 válasza gordonfreemN (#3396) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin W2402
acces level max érték majd ok, utána újra ezeket írd be ok majd
192.168.100.1 signal fül
Osztóra milyen feliratok vannak írva?

(#3398) gordonfreemN válasza kabelmania27 (#3397) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Downstream Status
Operational

Channel ID
1

Downstream Frequency
410000000 Hz

Modulation
256QAM

Bit Rate
55616000 bits/sec

Power Level
13.4 dBmV

Signal to Noise Ratio
34.4 dBmV

Upstream Status
Operational

Channel ID
5

Upstream Frequency
59800000 Hz

Modulation
64QAM

Symbol Rate
5120 Ksym/sec

Power Level
48.0 dBmV

A log-ban a reggeli malőrre ezeket a hibákat írja:
Thu May 17 04:55:44 2012 66060509 Warning (5) Map Reject - Not Authorized for Requested Downstream Traffic ...
Thu May 17 04:55:44 2012 66060100 Information (7) SA Map State Machine Started
Thu May 17 04:55:42 2012 66060509 Warning (5) Map Reject - Not Authorized for Requested Downstream Traffic ...
Thu May 17 04:55:42 2012 66060100 Information (7) SA Map State Machine Started
Thu May 17 04:55:41 2012 66060509 Warning (5) Map Reject - Not Authorized for Requested Downstream Traffic ...
Thu May 17 04:55:41 2012 66060100 Information (7) SA Map State Machine Started
Thu May 17 04:48:56 2012 66060509 Warning (5) Map Reject - Not Authorized for Requested Downstream Traffic ...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3399) kabelmania27 válasza gordonfreemN (#3398) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak a jelszintek.
In out és tap feliratok vannak az osztón?

(#3400) gordonfreemN válasza kabelmania27 (#3399) üzenetére


gordonfreemN
addikt

pct-it1w-08rh a típusa.
Van rajta in out meg tap. Az in a bemenet a tap megy a modemre. 1000Hz meg -120dB meg valami 8dB szerepel rajta.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.