Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) ElEvEn11 válasza Zirowe (#3150) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Tudom milyen ez. Engem is meglepett, amikor jó néhány év után bementem fizikailag is az ügyfélszolgálatra, mert korábban mindent telefonon intéztem velük és baromi kedvesek, előzékenyek voltak velem. Az Örsön, az ügyfélszolgálaton, meg éppen nem hányt rám. Pedig komolyan próbáltam kedves lenni, de csak egy picit erőltette meg magát a nő a végére. Bosszantott is, hogy ezt miért nem telefonon intéztem, de akkor már mindegy volt. Ráadásul akkoriban (kb. fél éve) pont baromi sokan adták vissza a modemet, STB-t a Digi miatt, mert ezen a területen nagyon nyomulnak és az ár most mindenkinek számít.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3152) kabelmania27 válasza Zirowe (#3150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonáljál be 1221-re válaszd a lemondás gombot, ismerősömnél is ezt csináltuk és engedték, mondjuk a házban ott van a Digi....
60/6-ból mentünk vissza 50/5 csomagba olcsóbb havidíjjal:)
Írj emailt nekik, szerintem vissza lehet menni, rámenősnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3153) kabelmania27 válasza ElEvEn11 (#3151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Aki párhuzamos területen lakik és váltani akar a Digire úgyis váltani fog, ismerősömék azért nem váltottak, mert tökéletesen megfelel nekik az UPC digital gold kiosztása, a net tökéletes, azok az ismerőseik akik váltottak Digire megbánták a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#3154) ElEvEn11 válasza kabelmania27 (#3153) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Amiatt a bizonyos megbánás miatt nem megyek Én sem a Digire. Több hasonló sztorit hallottam már. Persze nyilván nem a nyugdíjas nénike az, aki látja és érzékeli ezeket a különbségeket, de szerintem is vannak. Amíg tudom fizetni a mostanit, addig minőségileg még mindig jobb az adás, a csatornák és a nettel is csak az a bizonyos gondom van. Most például ~4000 peernél, hogy lehet, hogy felfelé nincs semmi??? :-o Tegnap is csak egy picit mozdult meg. Tényleg olyan érzésem van, mintha blokkolva volna az upload torrentnél.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3155) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv! pár nappal ezelöttől mindidáig az 50megás netem lement 30-ra. Sebességen érzékelem.

tapasztalt valaki mostanság ilyet? (Budaörs)

(#3156) Zirowe válasza kabelmania27 (#3152) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amúgy, ha esetleg végül mégis "meghajolnék" az 5ezres csomag előtt, az analóg tv részét egyszerre max hány tv-re kötik be?

Mert jelenleg kettőre van kiépítve, de pénteken jönne egy harmadik egy másik szobába.
A bejáratnál ugye van két elágazás, az egyik megy a modembe és onnan egy tvbe, a másik pedig a másik tvbe.
Ezt a másodikat kéne még egyszer elágaztatni, így a modemes ág nem fragmentálódna tovább.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3157) kabelmania27 válasza Zirowe (#3156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egyik kettes helyett betesznek egy hármast, max háromra kötik be, te gyakorlatilag annyi felé osztod amennyi felé kell, 3tévé+1modemnek elég a jel erősítés nélkül is elvileg

(#3158) Zirowe válasza kabelmania27 (#3157) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3159) kabelmania27 válasza Zirowe (#3158) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a bejáratnál van a két osztó, célszerű lenne egy négyes splittert használni, minél kevesebb osztás toldás annál jobb:)

[ Szerkesztve ]

(#3160) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Lejárt a hűségidőm a UPC-nél és jó lenne valahogyan optimalizáni a dolgokat.

Szóval most ezt kapom:
Fiberpower 25--Néha sz@rakodik a modem
Digital Bronz--Még jó hogy Scarttal

Ezért 7450Ft körül fizetek.

Azt szeretném,hogy ugyanezeket a szolgáltatásokat olcsóbban kapjam,vagy maradjon az ár,de Fiberpower 50-re változzon a netem.

Szerintetek erre lehet esély?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3161) kabelmania27 válasza Stukker1987 (#3160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem van rá esély.
Milyen a modemed jelszintje? 192.168.100.1

(#3162) Stukker1987 válasza kabelmania27 (#3161) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Receive Power Level
8.3 dBmV

Transmit Power Level
54.0 dBmV

Ennyit lehet belőle kicsikarni...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3163) kabelmania27 válasza Stukker1987 (#3162) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználó név admin, jelszó W242 acces level max érték utána ok, majd 192,168.100.1 signal fül.
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban. Osztókról kérnék szépen képeket ha lehetséges, ha nem lehetséges, elég ha leírod a képeket az osztókról és azt is hogy melyik kábel hova megy tovább.

(#3164) Stukker1987 válasza kabelmania27 (#3163) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ennyit dob..
Kábelezés most nem hozzáférhető,jobban mondva este már nem szedem szét.

Köszi a segítséget!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3165) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

PCT-IT1W-06-RH
5-1000MHz - 120 dB RFI

A bemenet(IN) feliratúba megy a lakáson kívülről a koax.

Azt viszont nem tudom,hogy a kimenet(OUT) elnevezésű,illetve a TAP-06dB leágazás(ha jó gondolom) melyik hová megy megy végig kábelcsatiban van több méteren.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3166) kabelmania27 válasza Stukker1987 (#3165) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézz utána szerintem hogy melyik hova megy.
Adási több mint 50, szerintem cseréld ki az osztót ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#3167) Stukker1987 válasza kabelmania27 (#3166) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Egyébként a nettel van problémám ugyanis a modemen úgy tűnik,mintha minden okés lenne és mégsincs netem. Van hogy ezt napjában többször is műveli. Általában egy modem restart megoldja...

Megpróbálok majd keresni helyben valamit. Valamilyen kritériumnak meg kell felelnie?

Másik modemet igényelhetek erre hivatkozva adott esetben?

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3168) kabelmania27 válasza Stukker1987 (#3167) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az osztócsere megoldja a gondot, de lehet modemcserére is szükséged lesz. Szerintem írd meg a problémádat a upconline@upc.hu emailcímre.

(#3169) SaitoX


SaitoX
tag

UPC-nél ha több gépen szeretnénk használni az internetet, Wifi, stb, tényleg többletköltséget kell fizetni? Ez elsőre elég hihetetlennek hangzik, de egyik ismerősöm aki UPC-s azt mondja, hogy így van, egyébként megszakad állandóan az internet, ha többen szeretnének rácsatlakozni, tehát: igaz ez?

(#3170) kabelmania27 válasza SaitoX (#3169) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

50/5 és 120/10 es csomagnál elég egy gigabites switch, ha max három gépre szeretnéd megosztani a netet, ha wifit szeretnél használni gigabites routerre lesz szükséged
Ha igénybe veszed a wifi szolgáltatást, olyan eszközt fogsz kapni ami kábelmodem és wifi router is egyben, ennek van havidíja.

(#3171) Jim74 válasza SaitoX (#3169) üzenetére


Jim74
nagyúr

50/5-ös netet használok 2 asztali gépen, egy laptopon és telefonon. Soha nem volt még probléma ebből és semmilyen többletköltségem nincsen.
A UPC-s ismerősöd nem tudom honnan szedte ezt az infót. Ma már szinte minden szolgáltatónál elfogadott, hogy routerre csatlakozik az ő végberendezésük, mert pl. nem várhatják el, hogy szétfurkáld lakásod, hogy be tudják húzni a kábelt a PC-dig....

(#3172) SaitoX válasza kabelmania27 (#3170) üzenetére


SaitoX
tag

Nos, ismerősnek 120as nete van, saját routert vett hozzá, és azt mondja ha bekapcsolja pl. Iphone-n a wifit, akkor tönkremegy rögtön az egész, és nem tud rendesen netezni, a gépén sem.
Egyébként engem a 25-ös net érdekelne UPC-nél, eddig Rubicom volt (saját routerrel), és nem szeretnénk ennél gyorsabbat (na meg lehet nem is lesz, Rubi azt mondta azért 16 mbit a leggyorsabb, mert a faluban levő kábel nem bír többet).

(#3173) vlevi válasza SaitoX (#3172) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ilyen vacak lenne az iphone? :) nem hinném.
Nekem 30-as net van (még a régi előfizetésből), és több eszköz van rajta, routeren keresztül. Kábelen a számítógép és az okostévé. Wifin pedig az okostelefon és a laptop. Sosem vettem észre, hogy az asztali gépen hálózati sebesség probléma lenne, miközben pl. a telefonon vagy a tévén youtube-s videót nézek.
És ha lenne print szerverem, akkor a nyomtató is külön lenne rákötve a routerre, és nem járatnám a nagy gépet, ha a laptopról nyomtatnék.

(#3174) szelidorzo válasza SaitoX (#3172) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

120-as neten lóg egy samu TV és csorog le egy film amit nézek, 2 iPhone lóg a wifin, notebookon internetezem, a routeren van egy iOmega, hozzácsatlakoztatva 2 winyó,amelyik közül az egyik ftp-n külsőleg elérhető adattár, a másik pedig fogadja és küldi a torrent adatokat.

Mindez egy időben, és semmi gond a szolgálatatással, szépen megosztoznak a sávszélességen, és még nagyon be sem korlátoztam, hogy melyik eszköz mennyit foglalhat.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3175) SaitoX


SaitoX
tag

Köszönöm a válaszokat, ezekszerint nincsen az UPC-nél ilyen (én is elég nagy hülyeségnek tartottam), őszintén nem tudom mivel keverheti ezt ismerős, aki mondta, de még azt is mondta hogy havi 2ezer ft, vagy mennyit kellett fizetniük, hogy több gépen (+wifin) használhassák a netet, és mióta ezt nem fizetik, azóta nem lehet használni csak 1 gépen.

(#3176) Jim74 válasza SaitoX (#3172) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szinte biztos, hogy a hálózati eszközeivel lesz gond. A routerre gyanakszom. Vannak modellek, amiknek kényes a Wi-Fi része.
Szerintem itt szinte mindenki routeren keresztül használja a UPC-s netet és nem hinném, hogy gondjuk lenne.
Ha van rá lehetőség próbáljatok ki másik routert, esetleg másik vezeték nélküli eszközt csatlakoztatva.

(#3177) kabelmania27 válasza SaitoX (#3172) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

25ös netnél ha több gépre szeretnéd megosztani routerre lesz szükséged.

(#3178) SaitoX válasza kabelmania27 (#3177) üzenetére


SaitoX
tag

Az van már, nem probléma:) eddig is megosztottuk, csak nem UPC-s netet!

(#3179) kabelmania27 válasza SaitoX (#3178) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor jó:)
Ismerősödnek mondd meg vagy cserélje ki a routert gigabitesre, ha nem szükséges a wifi és elég max 3gépre a net pedig vegyen gigabites switchet.

(#3180) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Valaki találkozott már olyannal,hogy megy a net rendesen majd egyszer csak (random időközönként) ledob egy pillanatra majd visszajön és megy tovább ? :F

Elég irritáló ... :U

(#3181) kabelmania27 válasza scream (#3180) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszintje? 192.168.100.1 címet írd be a böngészőbe
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Ha nem tudod lefényképezni az osztókat az is elég, ha leírod róluk a feliratot és azt, hogy melyik kimenet hova megy tovább.

(#3182) scream válasza kabelmania27 (#3181) üzenetére


scream
veterán

Ezt adja az írt IP címen :

Amúgy idáig rendben ment minden, ma kezdődött ez ... (pedig már 2 éve van így kiépítve és ment rendesen ...)

Amúgy :

Modem -(1m)-> WiFi Router -(5m)-> WiFi-n is adja a jelet (egyszerre max 4 gépnek) plusz az én asztalimhoz jön kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#3183) kabelmania27 válasza scream (#3182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználó név admin, jelszó W2402, ok gomb
ezután újra be kell írni ezeket acces levelt a max értékre ismét ok gomb, ezután
192.168.100.1 címet kell beírni a böngészőbe és a signal fület kell kiválasztani
Koax kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?

(#3184) scream válasza kabelmania27 (#3183) üzenetére


scream
veterán

Húúú ... megijedtem,mert az acces level-nél a 0-át töltöttem ki majd nem hozta be már a sima http://192.168.100.1 oldalt sem ... Gyorsan reseteltem modemet azt elment a telefon meg net is,mondom hú de jó ... de szerencsére visszaállt ... :U

----

De azért most végülis sikerült beállítani ... :B

[ Szerkesztve ]

(#3185) kabelmania27 válasza scream (#3184) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nullára állítod véletlen csak újra kell indítani, újraindulás után lehet folytatni:)
36-os SNR miatt csinálja ezt, többi érték jó
Hogy van kialakítva a koax kábelezés a lakásban?

[ Szerkesztve ]

(#3186) scream válasza kabelmania27 (#3185) üzenetére


scream
veterán

De akkor idáig miért nem volt ilyen ? :F

A kialakítás alatt mit értesz ? Behúzták a lakásba,aztán végig van vezetve a falban majd a modemnél kijön-bemegy a modembe és csókolom. Vagy nem értem ...

De idáig nem volt ilyen problémám és itthon semmi nem változott.

(#3187) kabelmania27 válasza scream (#3186) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs tévé előfizetésed, nincs elosztva az antennakábel, annyi a teendő, hogy a modemnél és a toldásoknál meghúzod az F csatlakozókat.
Ha van tévé előfizetést meg kellene nézned az osztókat, ahol elágazik a koax kábel.

(#3188) scream válasza kabelmania27 (#3187) üzenetére


scream
veterán

Van TV is, ez ilyen háromazegyben csoda :DDD (kifelejtettem,hogy ott van egy ilyen elosztó ...)

Akkor ránézek.

És amúgy miután meghúztam a csatlakozókat, az értéknek csökkenie kell,ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#3189) kabelmania27 válasza scream (#3188) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem biztos hogy csökken.
Kérnék szépen egy képet az osztóról ha lehetséges.

(#3190) scream válasza kabelmania27 (#3189) üzenetére


scream
veterán

Parancsolj : (bár nem a legjobb minőség ... :U )

[ Szerkesztve ]

(#3191) kabelmania27 válasza scream (#3190) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

in vagy out megy a modembe?

(#3192) scream válasza kabelmania27 (#3191) üzenetére


scream
veterán

OUT megy modembe :K

(#3193) kabelmania27 válasza scream (#3192) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tévén nem szemcsések az UHF adások?

(#3194) scream válasza kabelmania27 (#3193) üzenetére


scream
veterán

Sajnos az nem mérvadó, mert a koax az elosztó után a DVD recorderbe megy ,majd a DVD-ből megy RCA-n a TV-re ... Elég egy elcseszett egy megoldás, maga a TV is elég bugyuta,mert nincs benne tuner, kvázi csak egy nagy monitor ... szóval ott mindenhogy fos a képminőség :D

(#3195) kabelmania27 válasza scream (#3194) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld ki, hogy az out-ot kötöd a dvd recorderre, ha tiszábbak lesznek az adások gyenge a bejövő jel. Szerintem cseréld ki az osztót ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#3196) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Nekem még a " fiberpower30_sip.cfg" azaz FiberPower 30-am van. Alap telefonnal (Bronze) és Digit Bronze TV (+mediabox felvevős) havi 8.000-ért.

Mostanában töltögettem kicsit többet, mert általában havi 20 G adat forgalmam volt. Ebben a hónapban már az 50 G is elértem majdnem. A probléma torrentezésnél jelentkezik kb 5 G-ként megszakad a net. Ott 3.8 MB/s-el is tölt.

Kérdésem: van e a 30-as netnél valamilyen forgalom korlátozás?

és ajánlották, mivel társasházi szolgáltatást is igénybe vehetek állítsak magamnak össze (net+tv+teló) szolgáltatást és olcsóbb lesz. De ahogy néztem csak 25 vagy 50 megás net van jelenleg. Ha az 50-est választom (elvileg 3 hónapig 120-as :) )és hozzá alap teló + ugyanez a tv adás + mediabox akkor több, mint a jelenlegi 8.000 Ft-os csomag. Akkor hogy van most ez ?

Power Level: -2.9 dBmV

Signal to Noise Ratio: 38.8 dBmV

Thu Apr 12 08:47:04 2012 67020600 Critical (3) DCC aborted unable to communicate on new upstream channel
Thu Apr 12 08:47:04 2012 82000300 Critical (3) Init RANGING Critical Ranging Request Retries exhausted
Thu Apr 12 08:47:04 2012 82000200 Critical (3) No Ranging Response received - T3 time-out
Thu Apr 12 08:45:27 2012 67021600 Error (4) DCC rejected parameter invalid for context
Thu Apr 12 08:45:24 2012 67020200 Information (7) DCC depart old

[ Szerkesztve ]

miszter

(#3197) kabelmania27 válasza MR!! (#3196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re
http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználó név admin, jelszó W2402, ok gomb
ezután újra be kell írni ezeket acces levelt a max értékre ismét ok gomb, ezután
192.168.100.1 címet kell beírni a böngészőbe és a signal fület kell kiválasztani

(#3198) MR!! válasza kabelmania27 (#3197) üzenetére


MR!!
aktív tag

beállítottam erőltetve kimenőt torrentbe

signal fülnél:

Downstream Status
Operational

Channel ID
2

Downstream Frequency
418000000 Hz

Modulation
256QAM

Bit Rate
55616000 bits/sec

Power Level
-2.7 dBmV

Signal to Noise Ratio
36.3 dBmV

Upstream Status
Operational

Channel ID
5

Upstream Frequency
58200000 Hz

Modulation
64QAM

Symbol Rate
2560 Ksym/sec

Power Level
46.7 dBmV

[ Szerkesztve ]

miszter

(#3199) kabelmania27 válasza MR!! (#3198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

utorentben, beállítások\beállítások\bittorent\protokoll titkosítás kimenő: eröltetve

(#3200) MR!! válasza kabelmania27 (#3199) üzenetére


MR!!
aktív tag

sebesség korlátozás alkalmazása (uTP) -ből kivettem a piát

miszter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.