Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) kabelmania27 válasza BossBoss (#3550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én is szeretném kicserélni a helyedben.:)

[ Szerkesztve ]

(#3552) LÁZ


LÁZ
addikt

vajon melyik a gyorsabb, ha neten rendelem meg a hd-s mediacard-ot vagy ha telefonon?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3553) Gubek-Einste válasza LÁZ (#3552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A telefonos mert a netes rendelés még vissza kell igazolni, a telefonost meg nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3554) anglergab válasza kabelmania27 (#3547) üzenetére


anglergab
addikt

Nálam mindig max. 4 downlink csatornát használ (50/5 Mbit/s). A fentebbi képen mind a 8 downlink használatban van. Ebből következik, hogy ott 120 Mbit/s-es a net?

[ Szerkesztve ]

(#3555) Gubek-Einste válasza anglergab (#3554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül. Nálam amikor még a Motorola ED3 modem volt az is csak 4 csatornát használt 120-as net mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3556) LÁZ válasza Gubek-Einste (#3553) üzenetére


LÁZ
addikt

ok, igy gondoltam én is, közben már hivtam is őket, hnap hozza a hd mediacard-ot a szaki.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3557) anglergab válasza Gubek-Einste (#3555) üzenetére


anglergab
addikt

Hány MHz a downlink csatornák sávszélessége? Megegyezik a digitális TV csatorna-sávszélességével (8 MHz)?

(#3558) Gubek-Einste válasza anglergab (#3557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, 8 MHz az ED3-as csatornák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3559) kabelmania27 válasza anglergab (#3557) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

402,410,418,426,434,442,450,458,466

[ Szerkesztve ]

(#3560) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg Digital Gold csomagom van (nettel, de ez most szerintem nem lényeges). Szeretném likvidálni az STB-t. A HD mediacard megrendelése felfelé történő csomagváltásnak minősül vajon? Újraindul a hűségidő egy ilyen módosítástól?

Köszönöm a segítséget :R

(#3561) anglergab válasza kabelmania27 (#3559) üzenetére


anglergab
addikt

A 402 MHz -- 466 MHz intervallum alatt és felett is vannak digitális TV csatornák? Vagy esetleg ezeket is használhatják digitális TV sugárzására? Mivel tudomásom szerint 256QAM a kódolás a net-downlinknél, és a digitális TV-nél is több csatorna/multiplex (ha nem a többség) esetében. Mi az eltérés technikailag a net és a DTV downlinkje között? A jelszint (dBmV)? A spektrumuk gondolom a megegyező kódolási séma miatt nagyon hasonló lehet.
Gondolom a zajra a DTV, különösen a Full HD sokkal érzékenyebb, mint a downlink net (aminél olyankor pl. a latency megnőhet).
Ellenben az uplink 64QAM. Egyébként meglepett, hogy az uplinkre milyen alacsony frekvenciákat használnak.

[ Szerkesztve ]

(#3562) Gubek-Einste válasza Jim74 (#3560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, felfelé váltásnak minősül ha nincsen HD DVR előfizetésed.
Igen, újraindul a hűség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3563) Jim74 válasza Gubek-Einste (#3562) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#3564) kabelmania27 válasza anglergab (#3561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek letöltési frekik.
Digitális topicban leírtak alapján lehet hogy a hd adások a legérzékenyebbek.
Letöltési frekiben is több előfizetőnek megy adat, digitális frekiben pedig több adás megy.

[ Szerkesztve ]

(#3565) anglergab válasza kabelmania27 (#3564) üzenetére


anglergab
addikt

A másik, amin meglepődtem, hogy hogyan tudnak 3 HD, plusz SD adót is egy 8 MHz-es csatornán/frekvencián küldeni? A HD-knál ehhez már MPEG-4 kell (a többség MPEG-2-es)?

256QAM-nél a Symbol Rate (MSymbol/másodperc) MByte/másodpercben is érthető, mivel ott 1 szimbólum = 1 bájt. A Symbol Rate DTV-nél ~ 7 MS/s, ez 7 MB/s, azaz 56 Mbit/s.
56 Mbit/s-ben elfér 3 HD + 1 SD?

[ Szerkesztve ]

(#3566) Gubek-Einste válasza anglergab (#3565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HD adók azok Mpeg4-esek, az SD-k Mpeg2-esek.
Egy 8 MHz csatorna ~35-40 Mbps az átviteli képessége, az egy csatornán továbbított adások sávszélesség igényének összességének ebbe kell beférnie, így jön ki SD esetében 8-10, HD-nál a 3-4 adás/csatorna.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3567) anglergab válasza Gubek-Einste (#3566) üzenetére


anglergab
addikt

Akkor most ~35-40 Mbit/s, vagy ~55 Mbit/s a max. downlink frekvenciánként?
Full HD adás rögzítéséhez stabilan ~5-6 MB/s írási sebesség kell (szintén MPEG-4). Kábelnél meg küldenek 7 MB/s adatfolyamban 3 HD-t + 1 SD-t (azaz 1 HD-ra kevesebb, mint 2.3 MB/s jut átlagosan)? Ennyire be lehet tömöríteni?

[ Szerkesztve ]

(#3568) kabelmania27 válasza anglergab (#3567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Minőség rovására belehet.

(#3569) anglergab válasza kabelmania27 (#3568) üzenetére


anglergab
addikt

De nem igazán látszik Full HD-nál minőségromlás. Vagy úgy tömörítenek veszteségesen (spórolnak adatokat), hogy az ne (egyszerűen) látszódjon? Vagy a hibatűréssel spórolnak (az SD-hez képest) és ezért különösen érzékeny a HD (hajlamosabb blokkosodásra)? :)
DVB-T-nél 1 Full HD adásra átlagosan sokkal több sávszélesség jut? Azért, mert az zajosabb, vagy más oka is van?

[ Szerkesztve ]

(#3570) kabelmania27 válasza anglergab (#3569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A hibajavítás segít hogy ne legyen vételi gond.

(#3571) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e. UPC telefonrészlegén is lesz telefonadó? Köszi a választ előre is.

(#3572) Apollyon válasza Laybee (#3571) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez engem is érdekelne, továbbá hogy a telefonadó az ingyenes beszélgetéseket mennyire érinti!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3573) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Nemrég beköttettem egy UPC digitális alap telefont.
550ft vagy valami hasonló, azt hiszem a legolcsóbb csomag. (végül is sztem jelentősége ennek nem sok..)
Volt bent régi KTV koax, azt újra dugózta a szerelő, majd modem rá, és működik is.
Leleményes ember módjára, megcsekkoltam kíváncsiságból, hogy analóg KTV ügyben mi a helyzet.
RTL klub, tv2, m1 m2 szép tiszta, de a többi nagyon szemcsés, szar a kép. Mitől lehet?
Van szűrő, vagy ennyire rossz az analóg ktv minősége ?
(Kicsit furcsa, hogy a 4 csatorna tökéletes, többi meg egyformán rossz).
Nem használnám amúgy, van Thomeos sat, hd stb, csak a kíváncsiság..:)

Köszi!

havri

havri

(#3574) club1 válasza havri1 (#3573) üzenetére


club1
veterán

Persze, raknak fel szűrőt ha nem fizetsz elő a teljes tv kínálatra.

(#3575) havri1 válasza club1 (#3574) üzenetére


havri1
félisten

Na de olyan szűrőt, hogy a 4 csatorna tiszta, a többi mákos?:-)
Kíváncsi lennék a minőségére, mert ha elfogadható a minősége, nagyszülőknél ezt köttetném be. Zsákbamacskát nem szeretnék..

havri

(#3576) club1 válasza havri1 (#3575) üzenetére


club1
veterán

Nem minden szűrő tökéletes. De általában jók/leteszteltek szoktak lenni. Azaz zsákbamacskát veszel ha arra számítasz, hogy máshol is látni fogsz analóg adásokat tv előfizetés nélkül.

(#3577) havri1 válasza club1 (#3576) üzenetére


havri1
félisten

Azt tudom, hogy DKTV efi mellett az analóg adás nézhető.
Köszi az infót.

havri

(#3578) kabelmania27 válasza havri1 (#3573) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

NOTV szűrőt tettek fel ami csak a modemhez szükséges frekiket engedi át.
Csak telefon előfizetésed van a UPC-nél?

(#3579) emsy83 válasza havri1 (#3573) üzenetére


emsy83
csendes tag

De akkor most csak telefon előfizetésed van tulajdonképpen a UPC-nel? Ha igen akkor ne csodálkozz, hogy csak 4 csatornád van!
Egyébként nekünk kábelTV Bronze csomag van, több mint 30 csatornával, net, telefon! A TV csatornák közül mind tökéletes minőségű, az egyetlen kivétel talán az Egri Városi TV, az néha kissé kásás, de szerintem az nem a UPC sara, ismerősömnek Egerben digitális TV előfizetése van, az EGER TV ott is ugyanolyan!
A net és a telefon is hibátlan minőségű!

(#3580) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!

Igen, nálam csak telefon van. Nagyszülőknél lenne még analóg kábeltelevíziós is, csak nem merek így aláírni 2 évet, ha ilyen a minőség.
De akkor valószínű a szűrő miatt rossz :-)

havri

(#3581) kabelmania27 válasza havri1 (#3580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyet:) kell csak aláírni:)

[ Szerkesztve ]

(#3582) kabelmania27 válasza havri1 (#3580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC gatyába rázta a hálózatot, olyan hibajelenségek nem fordulhatnak elő, mint amelyekkel a Fibernetes időben találkozni lehetett.:)

(#3583) havri1 válasza kabelmania27 (#3582) üzenetére


havri1
félisten

Ezt örömmel hallom :)
Jót tesz a konkurencia egy városon belül, az árakon is meglátszik.

[ Szerkesztve ]

havri

(#3584) kabelmania27 válasza havri1 (#3583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így van, sok helyen örülni lehet ha már van egy kábeles szolgáltató és nem kell az adsl-el bajlódni. Interneted t-home-os?

(#3585) havri1 válasza kabelmania27 (#3584) üzenetére


havri1
félisten

Igen, arra épül minden, tehát nekem az a legfontosabb.
Sajnos UPC-nél hasonló szolgáltatás csak fele ekkora up streammel elérhető, hasonló áron, így azzal még nem fontolgatom a váltást.(most 3e ftért kapom a 25/5 netet, ami 28/7 kb, stabilan).

havri

(#3586) kabelmania27 válasza havri1 (#3585) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez adsl?

(#3587) havri1 válasza kabelmania27 (#3586) üzenetére


havri1
félisten

VDSL2+

havri

(#3588) kabelmania27 válasza havri1 (#3587) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Upc-nél 50/5 felelne meg neked vagy a 120/10
Esetleg a csomagok közül is van ami neked jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3589) havri1 válasza kabelmania27 (#3588) üzenetére


havri1
félisten

Nem akarom szétoffolni a topicot.
Igen, de ezen az áron, nem tudja odaadni a UPC ezt az up-ot, nekem meg jelenleg ez többet ér, mint a down:)
Mondhatnám, hogy sok képet töltök fel, de mindenki tudja mire kell a nagy up.
Persze linux képfájlokat visszatölteni..:)
És akkor még ott a rebesgetett 300gb adatforgalom korlát, ami nincs, de mégis van. Gyakorlatban még nem hallottam senkitől, hogy ebből galiba lett volna.

Csomagok kicsit alatta vannak.
Most SAT-om van, ennek jobb a képminősége (SD-ról beszélek), mint az IPTV-nek (Thome).
2 beltérim van, 54 csatornával.
voip alap telefon
25/5 net
Nos ez így egybe 5800 ft.

De nem zárkózom el a hűség lejárta után a váltás elöl, ha megéri..:)

[ Szerkesztve ]

havri

(#3590) kabelmania27 válasza havri1 (#3589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejár a hűséged nézd meg a honlapon milyen árakat mutat:)

[ Szerkesztve ]

(#3591) dokee78


dokee78
félisten

Meddig tervezik még ezt a 300GB-os adatkorlátot tartani?

(#3592) Gubek-Einste válasza dokee78 (#3591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eltörlése (vagy emelése) egy ideig biztosan nem lesz de mostanság már csak akkor alkalmazzák ha az adott területen nagyon terhelt a hálózat.
Nálam 2010 nyara óta minden hónapban 1,5-2 TB az adatforgalmam és eddig még nem kaptam semmilyen büntit sem érte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3593) dokee78 válasza Gubek-Einste (#3592) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem is csak a mailek jönnek,de még nem büntettek.
Mondjuk ez az ő érdekük is,mert ha büntetnek szerződést bontok és giganet. :P

(#3594) Gubek-Einste válasza dokee78 (#3593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tavasszal előfordult, hogy nem mindig jöttek meg a "szívhez szóló" e-mail-ek amit nagyon hiányoltam, remélem a jövőben nem lesz ilyen.
:O :O :O :O

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3595) pomk


pomk
őstag

Üdv!

Veszprémben lakom. UPC Digital bronze csomagom van. A modemből WiFi-s routeren keresztül osztom meg a netet. Este felé ~10 percenként ~1 percre megszűnik a net, majd magától helyreáll minden. Találkozott valaki ilyen problémával? Változó, van olyan nap, amikor nem jelentkezik a hiba, van amikor egymás után több nap is.

(#3596) kabelmania27 válasza pomk (#3595) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszintje? 192.168.100.1
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban? Milyen osztók vannak nálad?
Box jelszintje milyen? menü 1789 page down, utána frekivizsgálat, kilépés upc gomb.

[ Szerkesztve ]

(#3597) pomk válasza kabelmania27 (#3596) üzenetére


pomk
őstag

A modem jelszintje kiváló.
Kábelezés falban megy, osztókat nem tudom, mert csak albérlő vagyok.
Ha mediabox-ra gondolsz, azom nincs, mediacard-ot használok.

(#3598) club1 válasza pomk (#3595) üzenetére


club1
veterán

Ha a modem downlink, uplink és online lámpái ilyenkor ugyanúgy világítanak mint ha mi sem történt volna, akkor a WiFi résznél néznék körül. A megfelelő WiFi-s topicban rengeteget lehet olvasni olyasmikről, hogy pl. a szomszéd hasonló frekvenciára beállított eszköze bezavar, vagy pl. a torrentezés miatt a gyengébb WiFi routerek/AP-k időnként besokallnak/leállnak/újraindulnak, stb...

(#3599) pomk válasza club1 (#3598) üzenetére


pomk
őstag

Rendben, köszönöm a tippeket mindenkinek!

(#3600) kabelmania27 válasza pomk (#3599) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lenne, ha le tudnád ellenőrizni a kábelezést.
Az modemnél és az osztóknál lévő F csatlakozókat érdemes lenne megnézni, nem lazultak e ki. Új építésű társasban elszokták rejteni az osztókat, aljzatot kiszokták venni és ha egy szobában van a modem és a tévé akkor a kivett aljzat helyére megy az osztó. Ha nem egy helyen van a két eszköz akkor egy F toldóval szokták a két kábelt összekötni.
Egyik ismerősömnél a nagyszobába jön be a lépcsőházból az kábel az aljzathoz és onnan megy tovább a másik szobába, nála mindkét helyen kivették az aljzatot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.