Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) turkburk válasza kabelmania27 (#2797) üzenetére


turkburk
tag

Ok, köszi mindkettőtöknek. :)
Elvileg van itthon toldó és olyan idegesítő már a dolog, hogy mindjárt ki is cserélem. Pedig elég macerás felmászni, de jobb minden lehetőséget kizárni. Én vagy valami központi szűrésre gyanakszom ami a torrent helyett a játékot kaszálja el, vagy a modem felfelé ágára. Hiszen jó volt és semmi nem lett fizikailag változtatva, mégis elromlott. A support meg hát... :U

(#2802) kabelmania27 válasza turkburk (#2801) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit!
Nézd meg milyen fajta osztó volt bent.
A szerelés után légy szíves írd meg hogy milyen lett a jelszint.

[ Szerkesztve ]

(#2803) turkburk válasza kabelmania27 (#2802) üzenetére


turkburk
tag

Mindenképpen. Modemet újra kell indítani utána? esetleg újraregisztrálni?

(#2804) kabelmania27 válasza turkburk (#2803) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Először húzd ki a modemet, utána irány a padlás, osztó helyére tedd be az F toldót, jól húzd meg ellentétes irányból mind a kettő F csatlakozót egyszerre amennyire csak tudod, aztán visszadugod a modemet és kész is a művelet:)

[ Szerkesztve ]

(#2805) turkburk válasza kabelmania27 (#2804) üzenetére


turkburk
tag

Kész a művelet.
A felfelé csatorna még rosszabb lett. A játék még mindig laggol. :(((
A speedtest szerint jobb lett az upload, olyan 7-8M körül.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 8.2 dBmV 39.9 dB
Channel 2: 9.1 dBmV 40.4 dB
Channel 3: 9.3 dBmV 40.3 dB
Channel 4: 9.4 dBmV 39.3 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 34.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#2806) kabelmania27 válasza turkburk (#2805) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tök jó jelszint értékek:) power level és az SNR értékek kifogásolhatatlanok.
Nem lett rosszabb, azért esett vissza az adási szint, mert kikerült az osztó, csökkent a visszirányú csillapítás.
Milyen fajta osztó volt bent?
Sok volt szerintem a csillapítása.
in és két out felirat volt rajta vagy in out és tap?

[ Szerkesztve ]

(#2807) turkburk


turkburk
tag

Ilyen volt:

Ilyen lett:

Most akkor inkább hagyjam így vagy visszaszereljem? Ahogy a képen is látszik, zárás nem volt a TV kimeneten.

(#2808) kabelmania27 válasza turkburk (#2807) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hagyd így:)
8decibeles csillapítással érkezett a jel a modemhez, mivel más eszköz nincs a kábelre rákötve, nincs szükség osztóra, mehet a kábel direktbe a modembe, már rég ki kellet volna venned.
Tökéletes a bejövő jel erőssége:)
Feleslegesen nem érdemes fojtani a jel erősségét.
Visszirányú csillapítás most 8decibellel kevesebb, több jelet kap a modem, javultak az SNR értékek.
Jófajta 3x árnyékolású a légkábel és a beltéri is. ( Azért van 39-40SNR értéked)
Fehér beltéri kábelre Comscope van írva?

[ Szerkesztve ]

(#2809) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

üdv!
utorrent pontos beállításával kapcsolatban tud valaki segíteni?
eddig diginél voltam, viszont most upc-s lettem.
eddig semmi gondom nem volt, most viszont van.
a feltöltési sebességem a 0-val egyenlő.
ezt már beállítottam, de sajnos ez sem segít:
"Beállítások menü -> További beállítások -> Bittorrent -> Protokoltitkosítás Kimenő: Erőltetve"
találok esetleg valahol beállítási útmutatót ?
előre köszönöm a segítséget! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2810) turkburk válasza kabelmania27 (#2808) üzenetére


turkburk
tag

Akkor a játékban jelentkező problémára van más ötlet? Szomszéddal beszéltem, egy próba erejéig kölcsön adja valamikor a modemét. Ha a modem se hibás, akkor végképp nem tudom mi lehet még. Tényleg minden mást végig zongoráztam. Másik windows install, új game install, másik játék is, új UTP kábel. Modem újraindítás teliholdkor, kelet felé fordítva a modemet (nem tudom hol gyártották.) :P

(#2811) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2809) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

modem jelszint értékek milyenek? 192.168.100.1
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? osztókról kérnék szépen képet vagy leírást
Router ha van anélkül sem jó?

(#2812) kabelmania27 válasza turkburk (#2810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem sokan előfizettek és kevés a letöltési freki. Szokott lenni kapacitásbővítés, szerintem az megfogja oldani a gondokat.
Szerintem helyre fog állni.
Ha csak este lassul le ennyire, akkor túlterheltség van.
Gondolom gigabites a lan kártyád.
Használsz routert?

[ Szerkesztve ]

(#2813) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#2811) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

jelszintek:

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.0 dBmV 38.8 dB
Channel 2: -0.3 dBmV 38.3 dB
Channel 3: -0.6 dBmV 38.6 dB
Channel 4: -0.8 dBmV 38.3 dB
Channel 5: -0.7 dBmV 38.5 dB
Channel 6: -0.1 dBmV 38.6 dB
Channel 7: 0.1 dBmV 38.2 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 37.6 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 37.2 dBmV
Channel 2: 37.7 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

csatlakozások jók, kb 10-15 m és 1 db 3-as elosztó van.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2814) turkburk válasza kabelmania27 (#2812) üzenetére


turkburk
tag

Lehet, de az gáz, hogyha hónapokig oda a szórakozásom. Új előfizu volt nálam is meg a közelben is, lehet, hogy nincs elég freki, de én inkább a feltöltésire gyanakszom.
Fa van bőven, meg keresztmetszet is megvan. :)

(#2815) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi van az osztóra írva? (csillapítási értékek mindháromnál egyformák vagy az egyik -3,5 másik kettő -7,5)
Esetleg ha egy képet tennél róla be azt megköszönném:)

[ Szerkesztve ]

(#2816) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#2815) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[link]

nem értek ennyire a dologhoz, de ennek van köze az utorrenthez?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2817) kabelmania27 válasza turkburk (#2814) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha 7-8megabit feltöltést mérsz, akkor a feltöltésben nincs túlterheltség, letöltési frekik dugultak be, sokan töltenek le most a környéken.
Köszönöm szépen a képeket:)

[ Szerkesztve ]

(#2818) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2816) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy nagyon jófajta osztó:)
Nagyon szépen köszönöm a képet, jelszint, kábelezés szerintem redben van.:)
Ha van router próbáld ki router nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#2819) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#2818) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

a speedtest.net 26/1.53-at mér.
szerintem itt nem a hálózattal van gond, hanem valami beállítási hiba lehet.
a net tökéletes viszont az utorrent haldoklik.
tehát utorrent beállításban kellene segítség, valami olyan hiba lehet, ami a diginél nem volt, viszont most az upc-nél lett.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2820) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2819) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a sebességbeállításokat, feltöltésben állítsd vissza az 1megabitesre vagy telepítsd újra a programot.

(#2821) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#2820) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

az a baj, hogy hiába törlöm és telepítem újra az utorrentet, a korábbi beállításokkal indul újra.
magyarul nem tudom alaphelyzetbe hozni.
hol is lenne ez a feltöltési beállítás?
én olyat találtam, hogy feltöltési korlát és ott bármilyen értéket variálok semmivel nem javul.
egyébként ide kellene beírom 1000-ret?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2822) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt hiszem oda.

(#2823) HUTCHDB válasza kabelmania27 (#2822) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

megpróbálom.
mára ennyi, indul a szunyi..... :)
köszönöm a segítséget! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2824) kabelmania27 válasza HUTCHDB (#2823) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit, jó éjt.

(#2825) MasterDeeJay

Három hete úgy gondoltam megpróbálkozom felfele bővíteni a csomagot UPC-nél a 120-as csomagra. A korábban (fél éve) itt leírtak ellenére sikerült is. Nem volt feltétel se a meglévő egy év UPC hűség , se interneten rendelés, de még az sem hogy a weboldalon az volt feltüntetve hogy nincs szolgáltatás a területen 120-as netre. Gondolom változott a helyzet a tavalyi állapotok óta. Mondjuk így is csoda hogy az ezeréves fibernet hálózata képes ekkora sávszélre bővítés nélkül.
Tehát egyik hétvégén bementem a UPC ügyfélszolgálatához személyesen a helyi plázába, és egyből meg is írtak mindent, hoztam a modemet (szép nagydarab cisco gigabites modem) és még aznap használhattam is a 120-as csomagot. Jelenleg speedtest szerint 86/11-et produkál, aminek a letöltése szerintem változni fog ha megérkezik a gigabites routerem. (vagy az 586-osból kiszedett hálókártyát kicserélem szerverben normálisra). A korábbi internetért 6300Ft-ot fizettem (30/3-as ami egy 10-es fibernetről lett bővítve), a mostani 9500Ft azaz másfélszer annyiba kerül de már most 3x gyorsabb. Torrentet sem korlátozzák (force encrypt-el), eddigi maximum 11mb/s volt letöltésben. Nem vagyok nagy használó, 150-250gb megy havonta.
Eddig minden jól működik, tehát az sem zavar hogy nem éri el a maximumot, leszámítva egy aprócska dolgot. (minden mással teljesen elégedett vagyok, nem várom el hogy hozza a 120-as értéket)

Minden este kivétel nélkül 20 és 21 óra között megszakad az internet pár másodpercre. Ha csak weblapokat nézek vagy netrádió szakad meg akkor nem zavar, de egy beszélgetés vagy online játék közben kellemetlen tud lenni. Szakadás után az IP nem változik, gyakorlatilag beüzemelés óta ugyan az az ip címem.
Összefüggésben lehet-e azzal hogy 24/7 szervert üzemeltetek?
Régi modemekkel mit csináljak? (egy fibernethez adott Tomphson és egy upc Sientific Atlanta modem)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2826) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#2825) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet hogy frekit vált a modem.
Jelszint értékeid milyenek?
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?
Esetleg az osztókról képet vagy leírást kérnék szépen.

(#2827) club1 válasza MasterDeeJay (#2825) üzenetére


club1
veterán

Ha csak naponta pont egyszer, hasonló időszakban és tényleg néhány másodpercre szakad meg a net, az még lehet a normál üzemeltetésmenet része. Ha ezt nem szeretnéd kaphatsz néhányszoros árért magasabb rendelkezésre állású netet. Esetleg mér azzal játszhatsz, hogy ha elutazol mondjuk egy hétre, kihúzod a modemet a falból, és hazajövetelkor mondjuk hajnali háromkor dugod vissza. Nem 100%-os megoldás, de hátha működik.

(#2828) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#2826) üzenetére

A modem felületén ezt látom:

Jelenleg egy szervergép van a modemre rákötve, az egy egyszerű internetmegosztással ad hálót a nagyobbik játékgépnek (erről ment a mérés). A szervergépben emiatt két hálókártya van. Wifi nincs. Ma érkezik meg a gigabites router (TP-Link TL-WR1043ND) és akkor az fogja elosztani a netet. Ezután már nem lesz szükség két hálókártyára a szerverben és mindkét kép a routerre fog csatlakozni.

club1

Kipróbálom hogy nem használom egy ideig, aztán hátha eltolódik más időre a restart. Nem zavar ha normál működéshez kell, csak tolódjon el más időre.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2829) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#2828) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A koax kábel direktbe megy a modembe vagy van előtte valamilyen osztó?

(#2830) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#2829) üzenetére

Padláson van a cucc, nem tudom pontosan. Szerintem ez a kábel direktbe megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2831) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#2830) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs tévé előfizetés nincs szükség osztóra, ha esetleg van a padláson egy F toldóval célszerű lenne kiváltanod. Ha lesz lehetőséged felmenni a padlásra nézd meg légy szíves van e osztó, esetleg egy fényképet készíthetnél róla:)

(#2832) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#2831) üzenetére

Fel nem mászok, valami elosztó van fent meg erősítő talán. Több TV van itthon, és nemsokára lesz még egy kábeles net is. UPC-s bácsikat megkérdezem majd hátha tudnak valamit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2833) MasterDeeJay

Gigabites router javított a letöltésen.

Lehet hogy mégsem rossz a upc? :DD

Az integrált gigabites hálókari és az elve gigabites routerrel már teljesen jó minden. A 100-ason max 80-90 ment át, 54-es wifin 51 volt a max, ha találok itthon 108-as wifit megnézem azzal is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2834) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#2833) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet:) A probléma forrása a gigabites eszközök hiánya volt.

[ Szerkesztve ]

(#2835) club1 válasza MasterDeeJay (#2833) üzenetére


club1
veterán

G-s wifi-n kizárt, hogy keresztülsajtoltál 51 Mbps-ot. A WLAN-on átvihető maximális tartós sávszélesség a névleges sávszélesség 50%-a körül szokott lenni. Kábelen kb. 80% körül van.

(#2836) MasterDeeJay válasza club1 (#2835) üzenetére

N-es wifi volt, csak a jelerősség miatt vette le magát 54-re. Egy új Toshiba notebookon próbáltam, nem az enyém. A win7 írta az 54-et, közepes jelerősséggel, ezután indítottam a tesztet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2837) Integra


Integra
titán

véleményeket várok:

arra értem haza melóból, hogy halott a modemem.. fiber50 cisco modem.
power és ds led világít, minden más halott. leellenőriztem a csatlakozást, kábeleket, biztos, hogy jók. upc support telefonon azt mondta, hiba nincse a kerületben (13.), és a fejállomást is látják. akkor ezek szerint a fejállomásban pattanhatott el valami az én csatlakozásomnál, igaz? mert sajnos nem jön már be a fejállomásból jel a modembe.
mindez persze péntek este, mikor jönnek ki megnézni? legkorábban hétfőn.. wtf?! ez milyen support? nem tudok dolgozni, máshova kell mennem, ahol van internet csatlakozás!!!! ilyenkor mi van? nem mondja már nekem senki, hogy ez normális, elbaszódott valami, mi hibánk tudjuk, majd megyünk.. és ki fizeti ki nekem az elmaradt munkám?
hihetetlen, komolyan....

nincsen valakinek egy ismerős upc szerelője, aki netán maszekban hajlandó belenézni a lezárt fejállomásba a társasházban? jöhet privben is, ha netán van a közelben egy ügyes szerelő..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2838) kabelmania27 válasza Integra (#2837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen jelszintet ír ki? 192.168.100.1
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?

(#2839) Integra válasza kabelmania27 (#2838) üzenetére


Integra
titán

jelszín? a modem?
zölden világít a power és a ds. semmi más nem világít rajta.
próbáltam ezt az ip-t is, nem jön be. de most van valami új pcreg.upc.hu vagy milyen központi modem regisztrálós hely, de ezt sem látja, jogos, hiszen nem is látja a központ a modemet, ezt a diszpécser is mondta realtime.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2840) kabelmania27 válasza Integra (#2839) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nincs visszirány.

(#2841) Integra válasza kabelmania27 (#2840) üzenetére


Integra
titán

ezt nem tudom pontosan, mert ők sem tudták megmondani telefonba. ki kell jönnie a szerelőnek és kinyitnia a dobozt a társasházban. nem jön már be jel a lakásomba. de az elosztó dobozt meg látja a központ rendesen. mi van a társasházban a villanyszkrényban? hub?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2842) kabelmania27 válasza Integra (#2841) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Visszirányú erősítő.

(#2843) Integra válasza kabelmania27 (#2842) üzenetére


Integra
titán

ahhaaa, hogy az a neve annak az elosztó doboznak.. és akkor abban ment tönkre valami az én csatlakozásomnál? kérdeztem más upc-t használó lakókat, nekik működik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2844) kabelmania27 válasza Integra (#2843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet véletlen kikötöttek habár nem szokott előfordulni én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2845) Integra válasza kabelmania27 (#2844) üzenetére


Integra
titán

az baszna be.. :DDD
megnéztem a kábelem és be van kötve számozás alapján. legalábbis a koaxom a dobozon kívül. hogy a dobozban mi van azt nemtom. de most hogy ezt mondod, ez sem kizárt hogy babráltak valamit és úgy maradtam.. mindenem be van fizetve, szóval nem értem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2846) Jim74 válasza Integra (#2845) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha tényleg tévesen kötöttek ki, akkor kérjél téves kikapcsolás miatti kötbért (kártérítést).
Azt is nézd meg a szerződésedben, vagy az ÁSZF-ben, hogy milyen számok vonatkoznak a rendelkezésre állásra és a hibaelhárításra. Ha jól emlékszem talán 72 óra, de nem biztos. Szóval, ha péntek délután bejelentetted és hétfő estére sincs kijavítva, akkor verd az asztalt...

Ha nagyon ellenkeznek, akkor említsd meg az NFH-t és a Hírközlési Felügyeletet... Arra azért visszább szoktak venni az arcból...

Ezeknél a szolgáltatókkal szinte egytől egyig nem lehet szép szóval elérni bármit is.... :F

Tisztelet a kivételnek (ha van egyáltalán...)

[ Szerkesztve ]

(#2847) Integra válasza Jim74 (#2846) üzenetére


Integra
titán

én nem akarok veszekedni velük, meg feszkózni, azzal nem oldok meg semmit. amúgy az ügyfélszolgálat teljesen korrekt és udvarias volt, sőt, vadonatújra cserélték azonnal a modemem is, mert kicseréltettem, hogy az ment e tönkre. egyszerűen az zavar, hogy képesek hagyni az egészet egy hétvégén át. fizetek mindent rendesen és hétvégén egyszerűen nincsen fizikai support? egy ekkora szolgáltatónál? az sem érdkel, hogy van emberük rá, de tele vannak, oldják meg, egy ekkora cégnél ez szerintem nonsense.
egyébként szerintem nem kötötték ki, nehezen tudom elképzelni, de nem lehetetlen. miért tették volna

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2848) kabelmania27 válasza Integra (#2847) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a ds világit letöltési frekit talált.

[ Szerkesztve ]

(#2849) Integra válasza kabelmania27 (#2848) üzenetére


Integra
titán

a upc reg oldalát mégsem találta meg. gondolom a központ meg akkor azért nem látja a modemem, mert feléjük semmi adat nem megy, gyanítom ez lenne az us led (mint upstream?)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2850) kabelmania27 válasza Integra (#2849) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

igen, ha az us led világít, azt jelenti hogy megtalálta a feltöltési frekit.
Azért érdekes ez a hibajelenség, mert az UPC 2009 óta nem használ visszirányszűrőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.