Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) #40835072 válasza kabelmania27 (#3100) üzenetére


#40835072
törölt tag

csak nemtudom hol keressem :D

(#3102) kabelmania27 válasza #40835072 (#3101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet földkábelen jön be a garázsnál és onnan ágazik el mindenfelé, vagy légkábelen jön be a házba.

(#3103) #40835072 válasza kabelmania27 (#3102) üzenetére


#40835072
törölt tag

Most vettem észre hogy szerintem megjavult! Lehet hogy területi probléma volt (és nem először)

Most minden hamar bejön , videó , stb :S :R köszönöm

(#3104) ElEvEn11 válasza kabelmania27 (#3081) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Megpróbálom nagyjából leírni. Bejön a lakásba a kábel és szétoszt egy splitter a két szobára. Mindkét szobában van STB. Az Én szobámban van még egy splitter, ami az STB-nek és a modemnek osztja szét a kábelt. Mindegyiket UPC-s szerelő tette be és nem is lett hozzányúlva. Az STB-ken is jó a jelszint. Azokkal inkább az a bajom, hogy baromira kezdenek öregedni. Az egyiket már cserélték is, de az "új" sem új, hanem használt, javított és némileg zajosabb is az eredetinél. Már néztem a Thomson honlapját egyébként, ahol jóval korszerűbb és energiatakarékosabb készülékek vannak, amik ráadásul nem is melegednek ennyire. Remélem lesz majd új idén! A modem egyébként kiválóan működik és egy DrayTek Vigor2113n router van hozzákapcsolva. Amikor bekötötték ment gond nélkül minden. Most is csak ez az egy lassulás az, amit tapasztalok. Lehet, hogy egyszerűen az a baj, hogy sokan seedelnek velem együtt. Konkrétan egy Linux disztró van berakva és lehet ezért nincs upload. Mert amúgy tényleg Én is mindent rendben találok a gépen. Ráadásul nemrég lett rárakva Windows 7 és az FTP-s uploaddal, vagy a sima weboldalról történő letöltéssel sincs gondom. Az megy, ahogy kell, amennyit bír a UPC-s hálózat. Természetesen aktuális terheléstől függően. Holnap mindenesetre berakom seedbe újra, egész napra. Meglátjuk mit dob a napi adatforgalom mérésekor.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3105) janihunk válasza ElEvEn11 (#3104) üzenetére


janihunk
senior tag

T nél is meg tudom nézni az adatforgalmamat?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3106) újoncrs válasza kabelmania27 (#3082) üzenetére


újoncrs
csendes tag

Azt megtudnátok mondani pontosan milyen típusú koax kábel kell ,mert előre be akarnám húzni a lakásban hogy a szerelő ne romboljon nekem,légkábelen fog jönni az biztos,egy kábelt szoktak végig vinni a modemig ,vagy toldják, mert akkor, olyan hosszú koaxot kell vennem..

(#3107) kabelmania27 válasza újoncrs (#3106) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

3x árnyékolású koax kábel szükséges, egy toldás szerintem mindenképpen lesz a fekete légkábel és a fehér beltéri kábel között.

(#3108) kabelmania27 válasza ElEvEn11 (#3104) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kösz a leírást.
In és két out van az osztókra írva?

(#3109) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Mára belassult az internet... nem tudom mi van vele... ti nem tapasztaltok ilyet? 22. kerület.

Üdv: Csabee.

(#3110) kabelmania27 válasza Csabee. (#3109) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelszinted?

(#3111) club1 válasza Csabee. (#3109) üzenetére


club1
veterán

Lokális probléma lesz, Budatétényben nincs gondom.

(#3112) Robi_73


Robi_73
őstag

Sziasztok!

Mivel lejárt a hűségidőm, tegnap meghosszabbítottam azt. Gondolkoztam, hogy nem írok alá és fizetem tovább hűség nélkül, de így nem garantálják az árakat, és áremelés várható az ügyintéző szerint! Ezért most még a tavalyi árakon megköthettem újra a szerződést, az eddigi havidíj marad, és a 60-as net helyett kapok 120-ast.

Gold+HD+DVR + Net120 + Tel bronze=13550ft

Én amitől tartok, hogy ha hétfőn megemelik a netemet, akkor oda lesz a stabil szakadásmentes kapcsolatom. Nyugtassatok meg, hogy nem így lesz! Ha még sem jön be a váltás, öt napom van a szerződéstől való elállásra!

A véleményeket és tanácsokat előre is köszönöm! :R

A mostani jelszintek:

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 0.0 dBmV 37.3 dB
Channel 2: 0.0 dBmV 38.2 dB
Channel 3: 0.1 dBmV 38.3 dB
Channel 4: 0.1 dBmV 36.6 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 48.5 dBmV
Channel 2: 48.0 dBmV
Channel 3: 47.5 dBmV
Channel 4: 49.5 dBmV

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#3113) kabelmania27 válasza Robi_73 (#3112) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszinted elfogadható, emiatt nem fog megszakadni a net.
Hogy vak kialakítva a kábelezés a lakásban?
Ha nem tudsz képeket betenni az osztókról az is elég ha leírod a feliratot róluk és azt is, hogy melyik kimenetből hova megy tovább a kábelezés.

(#3114) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

A UPC terjeszkedik, amit az bizonyítja, hogy az eddig atombiztos szolgáltatót felvásárolta nálunk és májustól átveszi a szolgáltatást. (Direkt nem írtam cég nevet) Hallottam olyat, hogy a UPC bizonyos adatforgalom után lekorlátozza a sebességet. Kérdésem, hogy ennek mennyi valóság alapja van?

Köszi szépen előre is válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#3115) kabelmania27 válasza 30z.Samu (#3114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Már nem korlátoznak, csak ahol nagyon leven terhelve a hálózat.

(#3116) 30z.Samu válasza kabelmania27 (#3115) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#3117) club1 válasza 30z.Samu (#3116) üzenetére


club1
veterán

A valóságalap:
http://www.upc.hu/pdf/internet_ASZF_20120315.pdf 5.2.1.1 pont.
Eddig a fórumon nem sokan panaszkodtak, hogy extrém felhasználónak minősítették őket, és az ÁSZF szerint jártak el ellenük. Viszont a lehetőségük a fentiek alapján megvan...

(#3118) 30z.Samu válasza club1 (#3117) üzenetére


30z.Samu
félisten

Remélem, hogy nem kerül ilyesmire sor. :) De kíváncsi leszek hogy fog muzsikálni a UPC. :)

Sic Parvis Magna

(#3119) kabelmania27 válasza 30z.Samu (#3118) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jól:)

(#3120) 30z.Samu válasza kabelmania27 (#3119) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tavaly volt szó a felvásárlásról, de nem hallottam utána semmit. Aztán szolgáltatót kellett váltanom és a kis céghez mentem, ott mondták a rendelésnél, hogy UPC lesz májustól. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#3121) janihunk válasza 30z.Samu (#3120) üzenetére


janihunk
senior tag

Majd írd le a tapasztalatokat, nálunk is májustól lesz UPC de én csak dec/január környékén válthatok. T hűség miatt.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3122) 30z.Samu válasza janihunk (#3121) üzenetére


30z.Samu
félisten

Meglesz, de csak kb két hónap után írok. :)

Sic Parvis Magna

(#3123) ElEvEn11 válasza kabelmania27 (#3108) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Igen, pontosan. Ma egész nap ment az openSUSE 4 gigás disztrója uploadra állítva, de semmit nem töltött felfelé, pedig a legfrissebbet tettem megosztásba. Nem értem. Vuze klienst használok és 3418-as porton szeretném up-olni. :(

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3124) ElEvEn11 válasza ElEvEn11 (#3123) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

(Bocs! Szerk.idő lejárt.)

Egy amatőr hibát már kiküszöböltem. Időközben a DHCP-n megváltozott a belső IP. Most átírtam a routeren a portforwardot, de még mindig halott. Se fel, se le. Fura. :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3125) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, jelenleg hűség nélküli fiber power 25 és bronze telefon csomagom van.

Ezért fizetek egy hónapban 6194ft-t (net 4977, telefon 1217ft).

Az upc oldalán láttam a mostani akciós árakat ugyanezen csomagokra 1 év hűség esetén, ami a 25-ös netre 3250ft, a bronze telefonra pedig 550ft, tehát összesen 3800ft/hó lenne a számla.

Tv most nincs, korábban analóg kábel volt.

Hogyan tudnám elérni az akciós árakat?
Csak simán bemegyek és hűséget írok alá?
Vagy online kell?

Egyáltalán régi előfizetőként lehetséges?

Kicsit nevetséges, hogy többet fizetek a 25ös netért, mint a hűséges az 50es netért.
Mondjuk nekem 50esre nincs szükségem, bőven elég a 25ös.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3126) club1 válasza Zirowe (#3125) üzenetére


club1
veterán

Nehéz ügy. Ha ők hívnak, hogy írj alá egy évet, akkor az általad említett árak a padló árak. Ha te hívod őket, hogy szeretnél egy évet aláírni, akkor a mostani áraidból adnak 200-500 Ft kedvezményt. Próbálj meg egy személyes ügyfélszolgálatot. Ha az nem jön össze akkor meg rendelj online egy 5000 Ft-os komplett (bronze kábeltv+FP25+TBronze) csomagot (max. a tv-t nem nézed).

[ Szerkesztve ]

(#3127) Zirowe válasza club1 (#3126) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hívtak egy két hete, hogy nem érdekel-e az 5000-es csomag net+telefon+tv, de nekem nincs szükségem a kábel tv-re, van parabola+dvb-t, erre feleslegesen nem szeretnék kiadni havi 1200ft-t.

Akkor a héten bemegyek személyesen, hátha lehet intézni vmit.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3128) szelidorzo válasza club1 (#3126) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ha azzal hívja őket, hogy aláírna hűséget, akkor vesztett.

Ha azzal hívja őket, hogy miképp tudja lemondani a szolgáltatást, mert tele a hócipője, hogy más sokkal olcsóbban jut hozzá, mint Ő aki régi előfizető, és egyébként is nem kell neki telefon, mert van mobilja és elég az neki stb. indokokat kell mesélni. Majd ezután jöhet az alku, amikor megpróbálják meggyőzni, hogy mégse mondja fel a szerződést.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3129) Zirowe válasza szelidorzo (#3128) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, mindenképpen azt szeretném, hogy ha nem tudom megkapni a mostani akciós árakat egy év hűséggel, akkor a felmondás/újrakötés útjára lépnék, ha ez járható.

Most édesanyám nevén van, max ha neki nem engedik rögtön újrakötni, megy az enyémre, de nevetséges ez az árazás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3130) club1 válasza Zirowe (#3129) üzenetére


club1
veterán

Azonos címre akciósan 3 hónapon belül nem tudsz újrakötni. A felmondással fenyegetés ott szokott összejönni, ahol van más szolgáltató is az utcában (ezt valahogy rögtön látják).

(#3131) Zirowe válasza club1 (#3130) üzenetére


Zirowe
nagyúr

II. ker Mechwart liget, itt T biztos van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3132) club1 válasza Zirowe (#3131) üzenetére


club1
veterán

Kábelesnek vagy optikainak kell lennie. Az adsl-t nem tekintik versenytársnak.

(#3133) Zirowe válasza club1 (#3132) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pontos címemre a T oldala elérhetőnek adja az Optinet, Kábelnet és DSL szolgáltatást 5 és 15mbittel, a nagyobb csomagok nem elérhetőek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3134) kabelmania27 válasza Zirowe (#3133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősőmnek 30/3 volt, telefon sylver, dvd gold+dvr 12ezer Ft helyet most 8ezer Ft-ot fizet, net 25/1, telefon bronze, tévé változatlan.
Telefonálj be a 1221-re lemondás menüpontot válaszd, biztos ajánlani fognak neked kedvezőbbet.

[ Szerkesztve ]

(#3135) janihunk válasza kabelmania27 (#3134) üzenetére


janihunk
senior tag

De ez az akció mióta van, és meddig fog tartani?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3136) kabelmania27 válasza janihunk (#3135) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Március 1-e óta, a tavalyi akció őszig tartott.

[ Szerkesztve ]

(#3137) Gubek-Einste válasza janihunk (#3135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan visszavonásig vagyis ameddig nem lesz új akció. A mostani árak nagyon kedvezőek, főleg az előző akcióéhoz képest. Áprilisban még biztosan ezek az árak lesznek, májusban várható talán új variációk miután a Rubicom-os területek hivatalosan is átvételre kerülnek de szerintem júniusban biztosan lesz változás a nyári időszak miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3138) janihunk válasza Gubek-Einste (#3137) üzenetére


janihunk
senior tag

Hmm az biztos hogy most nagyon olcsó. Kár hogy én max januártól léphetek át.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3139) Gubek-Einste válasza janihunk (#3138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Addig még nagyon sok minden változhat és változni is fog de valószínűleg jövőre is lesznek kedvező ajánlatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3140) kabelmania27 válasza janihunk (#3138) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Májusban előfizetsz a legolcsóbb csomagra, pár hónapig kapsz 25/1,5ös netet 2ezer Ft-ért havonta:)

(#3141) janihunk válasza kabelmania27 (#3140) üzenetére


janihunk
senior tag

És még mellette legyen a T 11k számlája??

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3142) kabelmania27 válasza janihunk (#3141) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tudom hogy sok lenne, de így biztos lenne a kedvező havidíj és tesztelni is tudnád a 25megás netet.

(#3143) janihunk válasza kabelmania27 (#3142) üzenetére


janihunk
senior tag

Hát nekem igazából az 50/5 kéne mert én sorozatokat/filmeket csinálok különböző oldalakra és azért jó lenne az az 500kb/s felfelé. De tényleg sok lenne és most nem tudom ezt bevállalni.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#3144) vlevi válasza kabelmania27 (#3142) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem az a bajom a mostani csomagokkal, hogy a telefon miatt nem tudok váltani.
A mostani telefon nem kerül semmibe, mert akkor kötöttük, amikor a harmadik szolgáltatást ingyen adták. A telefon gold csomag lett így, mobilon kívül bárkit bármikor ingyen hívunk. A család ki is használja... :)
És most csak a bronz telefon csomag van. Tévéből bőven elég lenne a bronz, netből is, de a telefont nem szívesen cserélném le. Vagy ha le is cserélném, nem biztos, hogy nyernék vele, mert akkor hívásonként ott lenne a számla. Most viszont a telefonszámlám 0Ft. Igaz a másik kettő együtt 11ezer.

(#3145) Csabee. válasza Csabee. (#3109) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tegnap estétől ismét 53Mbit van. De péntektől csak stabilal 10Mbit alatt volt.

Üdv: Csabee.

(#3146) Zirowe válasza Csabee. (#3145) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Modem és router resetet próbáltad?

Én mostanában tapasztaltam lassulást, főleg torrentezésnél, úgy, hogy fixen belőtte magát alacsony értékre, és maradt is ott torrent lelövése után is.
Kiderült, hogy rossz a routerem fw-je (dd-wrt van rajta).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3147) Csabee. válasza Zirowe (#3146) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, tobbszor is probaltam, de vasarnap estere allt vissza csak!

Üdv: Csabee.

(#3148) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma voltam bent személyesen, nem hajlandóak átrakni az olcsóbb ársávba, mindenképpen az 5ezres csomagot akarják rámsózni.

Szóval marad az, hogy júni elejére lemondom, 3 hónapig hagyom kikapcsolva (nyáron úgyis mindig szüneteltetve van 3 hónapig, mert a nyaralóban vagyok, most lett volna az első év, hogy bevállalom, hogy menjen nyáron is a leendő hűség miatt, de ha nem, hát nem), és majd szeptemberben újraszerződöm.

Ha ez nekik megfelel.
Mohók akartak lenni velem szemben, most ők fognak szopni.

Ilyen hozzáállással, hogy a régi ügyfélre köpnek nem lesz fényes jövőjük.

Az első jelek már látszódnak: a Moszkva mögötti nagy ügyfélszolgálatukat átköltöztették egy kis egérlyukba a Mammutba.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3149) ElEvEn11 válasza Zirowe (#3148) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Hidd el, ha tönkremennek, akkor nem emiatt a hozzáállás miatt, mert ez náluk alapgyakorlat. Legalábbis 2001 óta, amióta Én náluk vagyok ez van. Az akciókat a régi előfizetők, csak módosítással, többnyire a szolgáltatás bővítésével, vagy a csomagváltással felfelé érhetik el. Ha szemfüles vagy, akkor ki lehet használni. Nekem volt olyan deal velük, hogy egy 500 Ft-os telefont és 2 év hűséget írtam alá, cserében havi 3000 Ft-tal olcsóbb havidíjért. Nem ez volt az első és mindig nézem is a lehetőségeket, de most éppen elértem a plafont.
Ha valamiért elköltöztek a Moszkváról, annak két fő oka lehet. A különadók és a gazdasági válság miatt takarékosságra kapcsoltak minden távközlési és szolgáltató cégnél 2008 óta, ami nálunk 2011-ben csak mélyült. Egy szerelőtől hallottam, hogy egyes helyeken még a fejállomásokat is alig tudják üzemben tartani, mert alkatrészt is alig vesznek. Új fejlesztések meg pláne nincsenek náluk. A másik, hogy a konkurens szolgáltatók (pl. Digi) azonos területen lényegesen olcsóbban szolgáltat, nagyjából ugyanazt. Az a kis különbség, ami van, a legtöbb embert meg nem érdekli, csak a havidíj.
Szóval nem az általad is említett okból fognak kivonulni (és nem tönkremenni, mert ahhoz túl nagy a cég) a magyar piacról.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#3150) Zirowe válasza ElEvEn11 (#3149) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, csak érted, mégiscsak több, mint 7éve van előfizetésem.

Amikor mondtam, hogy lemondom, akkor a szemét se rebbentette az ügyintéző.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.