Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3850) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax kapcsolattal:)

(#3852) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3851) üzenetére


zuzu000
őstag

Ugyanúgy nem elérhető weboldal.

Szerintem rossz a modem :(
Viszont, hogy a mediaboxxal mi a baj.. passz.

[ Szerkesztve ]

(#3853) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3852) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem tudod a gyári beállítást visszaállítani és újra elkezdeni a telepítést?

(#3854) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3853) üzenetére


zuzu000
őstag

Ezt mire érted?
Modem hátulján van egy reset gomb, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#3855) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3854) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Médiaboxnál próbáld meg a gyári beállítást, modemnél a resetet.

(#3856) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3855) üzenetére


zuzu000
őstag

Modemmel volt már reset, csak a tel2 világít.
Boxnál nem tudom hol lehet, nincs reset gomb, meg semmilyen menüje nem jön be.

Modemet most reseteltem, de úgy, hogy hosszan nyomtam be. Most semmi nem világít.

[ Szerkesztve ]

(#3857) v.attis


v.attis
őstag

Upc analóg kábel tévé és internet milyen tehnikával osztódik? Meg akarom csinálni a kábelezést a házban: 3 tévére és egy modemre. Honnan hova megy a kábel, hol osztódik,meg ilyesmi...?
Kezdjük ott, hogy bejön a padlásra a főkábel.

(#3858) kabelmania27 válasza v.attis (#3857) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a modem és az egyik tévé egy szobában van, a másik kettő tévé két másik szobában akkor padlásra hármas splitter, ahol a modem van oda egy kettes splitter. Minél kevesebb osztás és toldást teszel be annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3859) v.attis válasza kabelmania27 (#3858) üzenetére


v.attis
őstag

Így is meg tudom oldani, jelenleg digim van és a upc adja a netet. Két variáció is lehet, az egyik szinte kész van most is: Minden a padláson találkozik, tehát három tévére megy le a kábel jelenleg és a modemnek. Tehát a padláson van négy lemenő kábelem.
Ahogy Te írod, úgy is megoldható, akkor egy kábel lemegy a netnek és az egyik tévének, 2 lemegy két további tévének.
Ha jól sejtem az első megoldás jobb lenne, mert akkor csak egy splitter kell, 4 kimenettel.
Akkor a sima bóti splitter jó hozzá? Az enged vissza adatot a nethez?

(#3860) havri1 válasza zuzu000 (#3807) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem ezek területi akciók, mert máshol nem sok minden változott.

havri

(#3861) zuzu000 válasza havri1 (#3860) üzenetére


zuzu000
őstag

Az is lehet.

A fenti problémára akkor csak a szerelő maradt? :(

(#3862) kabelmania27 válasza v.attis (#3859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a padlásról négy lemenő kábeled van ilyet tegyél be. Nem fontos innen megrendelni, ha közelben van híradástechnikai bolt, ahol találsz hasonlót, azt is megveheted.
Ha letudsz a modemes szobába engedni két kábelt az lenne a legjobb, mert így minden eszköznek egyformán kb 7,5 decibel körüli csillapítása lesz, csak egy osztás lenne a padláson ha csak egy kábelt engedsz le a modemnek és a tévének, 6+3,5= 9 lesz a csillapítás.
A lényeg 5-1000Mhz legyen ráírva, pl ez is jó.
Ezek a splitterek lehetővé teszik a visszirányt is, nekem signal kettes splitter van a modem előtt, tökéletes volt reggel a jelszint.

Ha kell venned koaxot 3x árnyékolásút vegyél.
Milyen most a modem jelszinted? 192.168.100.1

[ Szerkesztve ]

(#3863) kabelmania27 válasza v.attis (#3859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálam a bejövő el van osztva egy kettessel a modem felé, a másik ág belemegy egy hármas osztóba, így minimalizálva van a modem számára mindkét irányban a csillapítás.
Ha nem tökéletes a modem jelszinted, így lenne célszerű neked is megcsinálni.
Nézd meg osztás nélkül milyen a modem jelszint.

(#3864) v.attis válasza kabelmania27 (#3863) üzenetére


v.attis
őstag

Hát most routeren keresztül megy a netem, tehát wifin érem el a modemet és nem jön be a "Signal" oldal. Este fele bütykölgetek egy kicsit és megnézem az értékeket.

(#3865) kabelmania27 válasza v.attis (#3864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így érheted el http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználónév admin, jelszó W2402
utána ugyanezeket írd be acces level max érték ok gomb, majd 192.168.100.1 és signal fül

(#3866) v.attis válasza kabelmania27 (#3865) üzenetére


v.attis
őstag

Na, sikerült!
Ezek a számok nekem semmit nem mondanak.

(#3867) kabelmania27 válasza v.attis (#3866) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A bejövő koax osztás nélkül megy most a modembe?

(#3868) ithomas


ithomas
őstag

Sziasztok!

Én nem értek hozzá..de ez nem gáz?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#3869) kabelmania27 válasza ithomas (#3868) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van a jelszint.
Milyen osztó van a modem előtt?

(#3870) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Tisztelt UPC felhasználók!
A segítségeteket kérném. Úgy néz ki, hogy leendő UPc előfizető leszek és szeretnék néhány kérdést feltenni a tapasztalattal rendelkező felhasználókhoz.
Ahogy nézem, Fiber Power 120-as netet rendelnék. Ajánlottak hozzá Wifi-s routert, nem tudom kérjem-e. Jelenleg egy TP Link routerem van, ami Gigabit portokkal rendelkezik (ha jól tudom a WAN portját leszámítva, mert az "csak" 100-as), tehát elvileg itt lenne egy 20 mbites elméleti sebesség veszteségem. Az volna ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy megéri-e váltani a UPC által hozott routerre, vagy az sem tudja a Gigabites WAN portot (a UPC oldalán voltak ilyen wifi-s routerek, de azok nem tudták, hátha mást adnak, mint amit kiírnak...)?

A következő kérdésem a letöltéssel áll kapcsolatban. Az információs hölgy azt mondta, hogy ha az átlag letöltésem (3 hónap alatt) eléri a 300Gb-ot, akkor lekorlátoznak... Akinek van ilyen, gyakran megesik, vagy csak riogatás? A másik, mennyire nézik, hogy honnan töltök (FTP, HTTP, torrent,magnet-es torrent)? Elvileg néha-néha simán túllépem, csak érdekel, mennyire veszik komolyan.

Nagyjából ezek voltak a sarkalatos pontok. Sajnos a XII. kerületben csak T van, azt meg nem szeretnék, a FP120 jól hangzik, de érdekelnének a vélemények.

Előre is köszönök minden hozzászólást.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3871) v.attis válasza kabelmania27 (#3867) üzenetére


v.attis
őstag

Igen! Lejön a villanyoszlopról és a padláson van egy helyen toldva, de az szakszerű toldás, rendes árnyékolt kis csavaros elemekkel. Utána egyenesen a modembe megy.
Rossz? Mit kell nézni rajta? Illetve melyik értékek és honnan jelentik a hibát?

(#3872) v.attis válasza P1eTr0 (#3870) üzenetére


v.attis
őstag

Valahol olvastam, hogy az ő készülékük nem jó. Asszem nem is routert adnak, hanem olyan egybe modem meg router cuccot. Szerintem inkább cserélj egy újabb tp-link-re.

(#3873) P1eTr0 válasza v.attis (#3872) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Van értelme? Mármint 20mbitről beszéünk, ami elvileg elméleti érték...
Gondolom a routerem fogadja majd a jelet, csak lassabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3874) v.attis válasza P1eTr0 (#3873) üzenetére


v.attis
őstag

Idézet Tőled:
" tehát elvileg itt lenne egy 20 mbites elméleti sebesség veszteségem"
Engem aztán nem érdekel, hogy mennyi veszteséged van, Te írtad a fenti sort...
Attól is függ a "jövő", hogy egyáltalán van szükséged wifire? Vagy neked csak a lan kell?
Azzal számolj, hogy wifi szerintem nemigen fog működni 120 Mbit-en, még az n-es sem.
Kevesebb, mint a felét tudja a wifi, a névleges sebbességnek.
Ha lan-on kell a 120 megabit, de több gépre, akkor szarér-hugyér kapsz valódi gigabites routert.
Te döntsd el:
1. Fizetnél 20 megabitért, ha nem is veszed igénybe? Mondjuk arányosan havonta kidobsz mondjuk 500 Ft-ot. Egy év alatt 6000 Ft. Ez két router ára is megvan, főleg, ha nem újat veszel.
2. Hogy mennyire fontos az 20 mega különbség? Ha 5 megás net helyett 25 megásod van, akkor az nagyon nagy különbség. Ebben a helyzetben viszont.... franc se tudja.
Végülis, ahogy írod, sokat töltesz le. Mondjuk ugyanannyi idő alatt 1-2 dvd-nyi adattal több jön le, az sem elhanyagolható.
Te tudod. Szerintem drágább az, ha kidobod azt a prászáz forintot a semmire, mintha valami használhatót vennél belőle.

(#3875) v.attis válasza P1eTr0 (#3873) üzenetére


v.attis
őstag

"Van értelme? Mármint 20mbitről beszéünk, ami elvileg elméleti érték..."

Azért a UPC hozza a beígért értékeket, legalábbis nekem most a harmadik csomagom van tőlük és minden esetben túlteljesítették a fölső határt. Igaz, egyik sem volt 120 megás.

(#3876) csasaKKP válasza P1eTr0 (#3873) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerintem amit adnak 2 in 1 router/modem n-es (150, ha 1 antennás, 300 MBit, ha 2 antennás). Az 1 antennás nem biztos, hogy ki bír magából 120 MBit/s-t csikarni, szóval kicsí veszteség lehet így is. Ha nagyon kell a sebesség, akkor vegyél szerintem új Routert.

Werbung:

Ha új TP-Linket akarsz, akkor egy TL-WR1043 ND routert ajánlok, okosítható, USB csati van rajta, amire az alap szoftverrel egy nyomtató vagy egy tároló (pl. pendrive) csatlakoztatható. 3 antennás, gigabites (WAN, 4LAN), a WLAN 300 MBitre képes elvileg. Vannak újabbak is, amik drágábbak, de tudnak 5 GHz-n is működni. És vannak olcsóbbak, kevesebb extrával.

Werbung ende.

Szerk: Egyébként v.attisnak +1. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3877) P1eTr0 válasza csasaKKP (#3876) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Bocs mindenkitől, ezt csúnyán benéztem, mert az általad írt TP link routerem van és eddig azt hittem, hogy a WAN port csak 100-as.... de tényleg Gigabites.
Elnézést mindenkitől. Akkor már csak a korlátozás, adatforgalom kérdésköre maradt.

Tényleg sorry...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3878) csasaKKP válasza P1eTr0 (#3877) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Na az jó router, WAN/LAN portokkal nem lesz sebesség beni probléma, de még a WiFi-vel sem. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3879) kabelmania27 válasza v.attis (#3871) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökéletes a jelszint:)
[link]
Én úgy csinálnám, hogy a bejövőre egy kettes splitter egyik ág modem, másik ág egy hármas splitterbe (nálam így van) így a power level 3,5-el lesz csak kevesebb a mostani értéknél, nyáron is pozitív lenne.
UPC szerelő ki fog menni hozzád, mert az oszlopról ki kell vennie a NOTV szűrőt, vinni fog splittereket is. Ha venned kell koaxot 3x árnyékolásút vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#3880) P1eTr0 válasza csasaKKP (#3878) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ami most egyedül zavar (némi keresgélés után), az a 300Gb-os átlag forgalom 3 hónapra. Sajnos én extrém felhasználónak számítok ez alapján és nem szeretnék mindenféle korlátozásba belefutni...
Lehet, hogy kisebb, de korlátlan T-s lesz a dolog vége, bár nem örülnék neki...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#3881) csasaKKP válasza P1eTr0 (#3880) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sajnos pedig van az UPC-nél 300 GiB forgalom utáni lassítás, amit 120 MBites nettel és folyamatos torrentezéssel gyorsan el lehet érni. :(

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3882) zuzu000 válasza zuzu000 (#3861) üzenetére


zuzu000
őstag

Nos.

A modem rossz volt, emiatt nem működött.
Hozott a szerelő egy másikat, egy EPC3925. Tapasztalatok megoszlanak.
A wifi elég gyenge. A modem és a vevő közt kábé 2 méter van, de ez egy fallal elválasztva.
Sajnos az 50 helyet 20mb/s van.
Viszont a szerelő azt mondta, hogy nem lehet konfigurálni a wifi pw, ssid stb..t.
Hát, lehet, 192.168.1.1, behozza rendesen, nem tudom miért mondta.
Akinek van ilyen modeme, nem tudja, hogy szoftveres lehet-e valami variálni, hogy a 20-ból kicsit több legyen?

(#3883) Gubek-Einste válasza zuzu000 (#3882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállításai kb Linksys router-ével egyeznek meg.
Megfelelő csatorna választással sokat lehet javítani de ez erősen függ a környezettől, néz be valamelyik hálózatos topicba mert ott pontosabb választ fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3884) kali válasza zuzu000 (#3882) üzenetére


kali
legenda

n szabványos az ellenoldal? lehet, hogy szélsőséges(nek tűnő) kérdés, de sajnos sokan várnák el az 54 megabit/sec jelölésű g szabványos átviteltől az 50 megabit/sec "tényleges" átvitelét - persze alaptalanul...
maga a hgw simán kinyomja wifi útján az 50 megabit/sec sebességet, megfelelő ellenoldal és korrekt beállítások mellett nem kellene, hogy gond legyen, bár wifi esetében azért a környezeti tényezők [más wifi hálózatok, távolság, falak száma, nagyobb (fém)tárgyak...stb] is erősen beleszólhatnak a sebességbe!
probléma esetén valóban az a javasolt első lépés, amit előttem is írtak, kipróbálni minden csatornán a hálózati átvitelt!

[ Szerkesztve ]

(#3885) zuzu000 válasza kali (#3884) üzenetére


zuzu000
őstag

Mind a vevő, mind a modem "n"-es, igen.
Eddig "g"-s routerem volt, természetesen nem bírta az 54-et, ezért reméltem ettől a routertől.

Gubek-Einste: köszi, benézek oda :R

Szerk.: hmm, lefuttattam egy speedtestet, illetve egy linux torrent jön, és meglepő, de 40-45mb/s a sebesség.
Akkor lényegtelen, lehet le voltak terhelve a szerverek, vagy csak beüzemelés utáni zavar :)

[ Szerkesztve ]

(#3886) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3885) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Örülök hogy megoldódott a probléma.
Milyen a modem jelszint? 192.168.100.1

(#3887) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3886) üzenetére


zuzu000
őstag

[link]

Ez az?

(#3888) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!

Nálam egy EPC3212 dolgozik egy netgear N-300 as (VNR2000) routerrel (UPC -től bérelt), ezt érdemes lenne kicseréltetni egy EPC3925 Wifis routerre?

Ma váltottam fel 120 as netre 50 -esről, és a UPC honlapon mind az 50 -es, mind a 120 nethez ingyen wifi opciót írnak. Ez elvileg régi wifi bérlőknek nem jár, de új előfizetőknek igen. Az ügyfélszolgálattól kértem állásfoglalást, hogy akkor én most szerintük hova is tartozom? (nam a havi 500 HUF aggaszt, régóta fizetem már, de nagyon kíváncsi vagyok, mit is hoznak ki ebből :) )
Volt már itt valaki hasonló cipőben? Ha igen, mi lett a vége?

[ Szerkesztve ]

(#3889) Gubek-Einste válasza Acheron (#3888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes mert a jelenleg béreltnek csak 100-as portjai vannak amin a 120-as net semmiféleképpen nem fog átmenni de még a 100 sem.
Én régi előfizetőként fizetek havi 0,5k-t a HGW-ért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3890) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3887) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, tökéletesek az értékek:)
Médiaboxnál milyen a jelszint?

(#3891) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3890) üzenetére


zuzu000
őstag

Azt hogy nézzem meg?

(#3892) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3891) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Menü utána 1789, ok gomb, majd paga down, utána frekivizsgálat ok gomb.

(#3893) zuzu000 válasza kabelmania27 (#3892) üzenetére


zuzu000
őstag

Ilyeneket produkált.

(#3894) kabelmania27 válasza zuzu000 (#3893) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha egy adás sem kockásodik nincs probléma:)

(#3895) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.

Szerintetek mi lehet ennek az anomáliának az oka:

Adott a router adatforgalom mérője: [link], és ehhez képest a UPC saját adatforgalom-mérője: [link], ráadásul a tárgyhónapból még el sem telt, csak ugye 12 nap, a router meg már 15 napja méri a forgalmat. Hol a hiba?

(#3896) kali válasza S-Attila (#3895) üzenetére


kali
legenda

a routert ha minden percben újraindítod, akkor minden percben nulláról számolja az adatforgalmat, tehát 15 napja volt utoljára újraindítva, ami nem azonos a tárgyhónap első napjával!
a router írja is; system up time

[ Szerkesztve ]

(#3897) S-Attila válasza kali (#3896) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Megnézted a képeket is, amit linkeltem? :))

A router 15 napja számolja az adatforgalmat, ez alatt regisztrált ~ 3 GB adatforgalmat összesen. A UPC mérője szerint meg már elhagytam a 7 GB-ot a tárgyhónapban, holott abból meg csak 12 nap telt el.

[ Szerkesztve ]

(#3898) kali válasza S-Attila (#3897) üzenetére


kali
legenda

igen, megnéztem!
honnan kellene tudni a korábbi hozzászólásodból, hogy;
- minden adat átmegy a routeren?
nem kötekedés, ezért is nem írom inkább a többi kérdést! :)

[ Szerkesztve ]

(#3899) S-Attila válasza kali (#3898) üzenetére


S-Attila
aktív tag

1. A router adminisztrációs lapján ez szerepel:

Traffic Statistics - The Router's traffic statistics.

Sent (Bytes) - Traffic that counted in bytes has been sent out from the WAN port.
Sent (Packets) - Traffic that counted in packets has been sent out from WAN port.
Received (Bytes) - Traffic that counted in bytes has been received from the WAN port.
Received (Packets) - Traffic that counted in packets has been received from the WAN port.

Tehát amit itt regisztrál, az átmegy a WAN porton, kivétel nélkül. Ok, nem írtam, de ha nem így lenne, és nem lettem volna ebben biztos, akkor fel se tettem volna a kérdést.

2. Az, hogy időben hogy oszlik el az adatforgalom, az miért lényeges? A különbség a lényeg, egyrészt, hogy a router szerint jóval kevesebb volt 15 nap alatt, mint a UPC szerint 12 nap alatt. Méghozzá majdnem kétszeres az eltérés. Ezt még mérési hibának se tudhatom be.

(#3900) kali válasza S-Attila (#3899) üzenetére


kali
legenda

a router nélküli netezésre értettem, az úgy generálódott netes adatforgalomra!
vagy a upc bizonyos csomagokban 3 különböző ip címet biztosít - legalább is amikor én még upc előfizető voltam, akkor ez már az fp 30 esetében is adott volt -, ezért ha rádugod a upc netet a router valamelyik lan portjára, a munkaállomásaidat a router többi lan portjára, vagy wifi kapcsolattal, és már nem is megy át az adatforgalom a router wan portján, hiszen csak switch módban működik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.