Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Spirit válasza kabelmania27 (#2150) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm, de nem élnék a "lehetőséggel". Egész Budaörs ilyen, nem egyedi probléma. Csak miattam nem fognak úgyse tenni semmit, de nekem szép telefonszámlám lesz és még fel is húznak(indítsa újra a modemet, biztos vírusom van, stb.). Este 11-től reggel 10-ig jó volt végülis, kívánhatnék többet?(ismét áll)

(#2152) kabelmania27 válasza Spirit (#2151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

lehet interneten is hibabejelentést tenni szerintem a honlapon vagy ezen a címen
upconline@upc.hu Ha csúcsidőben nem jó akkor majd fognak kapacitást bővíteni, betesznek új letöltési és feltöltési frekiket és jobb lesz. Minél többen szólnak szerintem annál jobb mert tudnak a hibáról és ha elég számú ügyfelet érint bővítenek.

(#2153) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

lejár lassan az 1 év hűségem. csak internet (15/1,5mit) 3000ft. amit félúton megemeltek 25/1,5-re, ár nem változott. (tavaly karácsonyi akció)
Felhív egy kedves upc-os, tájékoztat, h lejár, és hogy hogy írjak alá még egy évet. kezdi, hogy 120mbit internet, telefon tv stbstb. Szólok h csak internet érdekel alacsony havidíjjal. Kezdi h társasházi csomag.. Szólok h csak internet. Ok.
Szóval:
3000 helyett 3200ft 1 év hűség. húzom a szám, nem teszik. DE EZ 25MBIT, nem 15! szólok nekik hogy most is ez van Ők ajándékoztak meg (és meg is köszöntem h pár hónapja emeltek)
Hát akkor 3200ft 1év hűség, de vagy 50, 120. Ismét szólok h csak internet, olcsón! Nah akkor nincs más hátra mint előre: 1év hűség 3200ft.
mi van ha nem írok alá hűséget?
Akkor is 3200ft.
Határozatlan szerzi mellett, hűség nélkül 3200. És egy évessel is 3200? Miért jó ez nekem.
(3-5sec csönd) meg így akkor biztosan nem emelkedik!
(hát kössz)
Tájékoztattam hogy nem tetszik az ajánlat nem kívánok aláírni +1évet, jeleztem hogy nem novemberben hanem majd csak decemberben jár le a hűségem, szíveskednek addig nem emelni a havidíjon, és tájékoztattam h majd talán a karácsonyi akciójukat igénybe veszem, és írok alá hűséget, vagy átmegyek a Digihez (nem harapott rá sajnos) illetve hogyha megemelik a díjat akkor hűség nélkül szabadon bonthatok szerződést.
Megköszöntük egymás figyelmét és leraktuk a telefont. (kb 3-5perc)

A hölgy/lány kedves volt, kicsit sajnáltam h úgy kell eladnia hogy semmilyen ésszerű indokot nem tud mögé tenni.
De komolyan. tudom hogy nem az én 3000ft-om tartja el őket, sőt kifejezettem rossz ügyfelük vagyok (300gb alatti forgalom, de éppen csak 1x már küldtek emailt h ejnye bejnye)

És tényleg bízok benne, hogy lesz valami jó karácsonyi akciójuk, mert ha nem akkor kénytelen leszek 3200ft-ot fizetni a netért. (ami még mindig olcsóbb mint a T, de drágább mint most)

Aki képben van a UPC ászf változásaival leírhatná h milyen akciók leszek, 30nappal korábban már ki kell hirdetnie, gondolom már fenn van, csak lusta vagyok.

u.i.: 1év alatt nagyon meg voltam elégedve (bár a vadi új modemet tavaly 1,5 után kicseréltettem, mert hol ment hol nem. [persze amikor a szerelő kinn volt ment]) igen volt néha kimaradás, de nem napokig, volt hogy 5-10perc modem újraindítás, illetve éjszaki szerintem tervezett munka, de reggelre rendben volt.
én egy elégedett ügyfél vagyok, ha megadta volna ugyanez (3000ft) bemegyek aláírok még egy évet. de így a semmire...

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#2154) kabelmania27 válasza hesszan (#2153) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

nem kell semmi sem csinálnod, hűség nélkül is marad ugyanez a havidíj max 100valemennyi Ft-al emelkedhet meg, az megéri hogy ne legyen kötöttséged

(#2155) kabelmania27 válasza hesszan (#2153) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

albérletbe interet 15 lejárt hűséggel több mint fél év utén 2926Ft ra emelkedett 2800ról, 126ft ot megért kötöttség nélkül szerintem.
Ha elégedett vagy, akkor most ne csinálj semmit, nem fog jelentősen megemelkedni szerintem a havidíjad.

[ Szerkesztve ]

(#2156) hesszan válasza kabelmania27 (#2154) üzenetére


hesszan
aktív tag

3000->3200
nekem megérné aláírni, azért a párszáz forintért is. nekem internet kell :) és a lakás saját, mint írtam egy év után tetszik is amit nyújt. De így hogy nem ad semmi plusz a hűség nyilván én sem fogom aláírni
a környéken a digi még csak puhatolózik, a szomszéd házban benn vannak nagyon régóta, de nálunk még "számolják költségeket"

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#2157) kabelmania27 válasza hesszan (#2156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

albérletbe az volta számlán hogy marad a havidíj kötöttség nélkül aztán 126ft emelés volt.
Szerintem várd meg a következő számlát, ha 200Ft nál nagyobb emelést látsz rajta aláírsz egy év hűséget, ha nem akkor hagyod így.
a digi internet bekötése fúrással jár, nem minden router szereti a digis netet osztani.

[ Szerkesztve ]

(#2158) agabe


agabe
addikt

A hónap végéig tartó akciós árak után mi várható ? Van valami infója bárkinek ?
Egy hónap múlva jár le a hűségem, és persze hívtak, hogy most rögtön hosszabbítsam, mert most akciós, de a 25/1,5 -ös net nem kell (30/3-as van most) a telefon mégannyira sem, és a TV-ben sem akarok nagyon az analóg bronzról váltani (nem nagyon nézem, akkor meg minek)
Lehetne 50/5 -ös net, meg ugyanaz a tv csomag ami most van, de fölösleges az 50/5 -ös jelenleg, az egész drágább is lenne, meg még modemet is cserélni kell amit nem ingyen végeznek (azt nem igazán értem miért).
Úgy tűnik nem lehet azt választani, hogy minden maradjon ahogy volt.

Szerk: bocs nem az utolsó hsz-oskat néztem amiben hasonló a kérdés....de mindjárt elolvasom azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#2159) agabe


agabe
addikt

Érdekesek ezek az emelési mértékek.
Felhívtam 1221 -et, és azt mondták az előfizetés határozatlan idejűvé válása után max 4,5% -ot emelkedik a fizetendő díj.
Az előzőekben leírtakhoz képest ez más mérték, de közben meg nagyon megéri ha csak ennyit emelkedik, és van egy hűség nélküli előfizetésem utána.

(#2160) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Újra ritka silány a szolgáltatás minősége. :(

(#2161) humax


humax
senior tag

budapesten a 1125 kötvolgyi ut ban lakom, de sajon a t-home vonal oda nem lehet kotni, az intezet nem engedeyl. :W :W :W
UPC meg DIGI vonalos net nincs a kötvolgy uton.
mobile internet kivol, mit tudk meg hasznalni?
mert pl, a invitel akkor koti a netet ha ot van t-home vonal.
milyan szolgaltato nincs odzr fogo vel a t-homal, magyarol nem hasznaja a t-home vonaljat?
tenyeres net ?
vagy mi?
:R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2162) kabelmania27 válasza humax (#2161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

[link] lehet hogy a vidanet a szolgáltató ott

(#2163) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet. Húzd meg az F csatlakozókat a toldásnál és a modemnél is.
Milyen a modem jelszintje?

[ Szerkesztve ]

(#2164) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2163) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam nincs F csatlakozás meg most gond sincs. Tegnap nagyon szar volt. Most ilyen:

(#2165) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2164) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ennek örülök, a jelszint értékeid tökéletesek.:)

(#2166) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2165) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez örvendetes de így is csak 15mega a max ilyenkor. Bár nem töltögetek le szóval annyira nem zavar de ha meg kéne a sávszél akkor plusz idő míg lejön. :)

(#2167) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2166) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mennyi havidíjat fizetsz?

(#2168) NasCa


NasCa
tag

Sziasztok!

Kellene némi segítség.

UPC Fiberpower 25 van nálunk, egy XP-s és egy Win7-es gép között megosztva switch-el (a switch-nél nem kellett semmit beállítani, csak bedugtuk a Win7-es gépet és ment).
A modemen (Scientific Atlanta) van egy USB csatlakozó is amivel hozzá lehet kötni a géphez, de eddig azt nem is használtuk. Tegnap újra lett rakva az XP és utána itt nem ment, csak a másik gépen. Most sikerült elindítani az XP-s gépen úgy, hogy fel lett telepítve a modem telepítő CD-vel + be lett dugva az USB kábel a modem és a gép között. Most viszont a másik gépen nem megy. Mi lehet a probléma? Az is ki lett próbálva, hogy direkt a modembe dugtuk a win7-es gépet, de akkor sem működik. Valamint azt sem értem, hogy most miért kell neki az USB-s csatlakozás, hogy legalább az XP-s gépen elinduljon? :(

(#2169) kabelmania27 válasza NasCa (#2168) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Teljesen mindegy hogy utp vagy usb-vel kapcsolod össze a modemet és a gépet.
Ennél az internetcsomagnál egyszerre csak egy gép kap ip-t.
50 és 120as netnél egyszerre 3gép kap ipt.
Maradj az utp-s kapcsolatnál, így ha másik gépen szeretnél netezni elég ha a modemet újraindítod.

[ Szerkesztve ]

(#2170) NasCa válasza kabelmania27 (#2169) üzenetére


NasCa
tag

Ám ha az USB-t kihúzom, akkor az én gépemen sem megy a net. Ha csak az UTP van bedugva, úgy már nem engedi..

(#2171) kabelmania27 válasza NasCa (#2170) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy kösd össze, hogy modemből egy utp kábel a swichbe, swichből egy kábel egyik gép, másik kábel másik gép. Ne variáld az usb-vel szerintem.

(#2172) agabe válasza NasCa (#2168) üzenetére


agabe
addikt

Ha van rá mód, akkor egy routert tegyél be, az megoldja az összes problémát. 4ezer alatt már kapható pl. [ez], vagy 5ezer alatt már egy [ilyen wifi-s] is.
Egyrészt nem lesz probléma a két (vagy akár 4 gép) kábeles csatlakoztatása, másrészt a wifis szerintem jobban megéri, mert akármikor lehet bármi eszközt csatlakoztatni ami wifit használ.

(#2173) kabelmania27 válasza kabelmania27 (#2171) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én ezért jobb fajta routert vennék a helyedben. Az is megoldás ha módósítást kérsz 50megabitre akkor már elég a swich, mind a két gép külön ipt kap. Attól függ milyen gyakran van szükség egyszerre két gépről netezni, ha már 1-2naponta probléma hogy egyszerre csak egy gépen van net, érdemes elgondolkozni.

(#2174) NasCa válasza kabelmania27 (#2171) üzenetére


NasCa
tag

Eddig úgy volt, mostantól viszont csak USB-n keresztül hajlandó működni. Ennek mi lehet az oka?

Hozzátéve, hogy az eredeti felállás hónapokig működött, nem volt vele probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2175) kabelmania27 válasza NasCa (#2174) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kihúzod és visszadugod a modemet akkor se jó?

(#2176) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2167) üzenetére


F_Zolee
veterán

5k.

(#2177) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

én a fibernetnél 6/1 ért fizetek 3990Ft ot , ha nem lenne tv és telefon előfizetés drágább lenne, garantált sebesség, garantált 1 Mbit/0,5 Mbit
neked a garantált 8192/512 kbit/s
4990Ft ot fizetsz vagy 4750-et?
4990Ft a 6/1 a fibernetnél ha nincs csak internet előfizetés

(#2178) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2177) üzenetére


F_Zolee
veterán

4990. 6/1-es csomagom volt nekem is. Ezt az árat hozták tovább. Mostanra meg már nincs reális alternatíva olcsóbban. Mindig kivártam egy másik helyzet végett és mostanra teljesen megszívtam, mert ha akkoriban előfizetek 30asra akkor még 4k alatt/körül volt.

(#2179) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2178) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hát jah:(
30as csomag nincs, 50/5 ha lakásban laksz és van társasházi 4500, ha nincs 6500:(
Az a gond, hogy előre nem lehetett látni, hogy behozzák újra a társasházi kedvezmény rendszerét. Annyit tudsz csinálni, hogy ha lejár a hűséged 4750Ft lesz a 4990helyett.
Milyen modemet kaptál a fibernetől a 6/1hez?

(#2180) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2179) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az is egy Scientific Atlanta volt(mostani is az). Pontos típust most nem tudok mondani, mert a szekrény mélyén van.

(#2181) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2180) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

nekem is webstar van:)
Először motorolát hoztak, amikor megrendeltem a kit családit akkor cserélték ki webstarra.
Szerintem ne bánkódj 4990ft ért 6/1helyett gyorsabb a neted, szerintem nem jártál rosszabbul mint ha maradtál volna a fibernetnél.

[ Szerkesztve ]

(#2182) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2181) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ja még a legjobb ami az újításokat érinti, volt 2in1 csomagjuk is 4500-ért ami tökéletes lett volna...de azt is megszüntették. :((( Most csak 3in1 van de még akkor is sokkal jobban járok ha én állítom össze a csomagot internet+tv és az is csak 5400 lenne. Persze gondolom ez is csak társasházi ajánlat esetén lenne ennyi. :(

Rosszabbul nem jártam csak hát ha azt nézzük ezt a szolgáltatást mennyiért nyújtják akkor én egy kicsit túl is fizetem őket de a szolgáltatás egyáltalán nem jobb egy fikarcnyit sem.

[ Szerkesztve ]

(#2183) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A 4500 az mindenkinek elérhető volt szerintem. Hát igen, drágítottak, aki nem jogosult társasházira annak drága lett....

(#2184) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én azt hittem, akik átkerülnek az upc-hez jobban fognak járni és tökéletes lesz a szolgáltatás. Ezzel szemben valaki írta hogy egész Budaörsön lassú a net, nálad is ingadozik. Szerintem kevés a letöltési/feltöltési freki, többre volna szükség. Ha jól emlékszem olvastam olyan bejegyzést is, talán sg.hu-n, hogy amióta azon a környéken sokan( nagy letöltők) átálltak digire, stabilabb a net.

[ Szerkesztve ]

(#2185) Spirit válasza kabelmania27 (#2184) üzenetére


Spirit
őstag

Nem sebességbeli problémák vannak, hanem nagy terhelésnél vagy zajos lesz a vonal, vagy a fejállomás nem bírja, de 10-80%-os packet loss van, és egy honlapot 25x kell frissítenem, míg egyszer betölt. 4 hónapja vagyok UPC-s asszem, első hónapban minden este ez volt, most 2 hete ismét. Sőt, az elmúlt 7 napban 5 alkalommal ment el a tv, és 6 alkalommal a net.

Nem baj, egész augusztusban megváltásként hallgattam a járda bontását(a fülem is viszketett, úgy remegett a ház napokig reggel 8-tól)...húzzák az optikát:)

(#2186) kabelmania27 válasza Spirit (#2185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerencsés vagy, hogy lesz alternatív megoldás számodra.
Sokan örülnek, ha van egy jól működik kábelnet elérésük.
Szerintem kifogják javítani a hibát, főleg akkora városban, ahol sok az előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#2187) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2184) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt sajnos nincs másik(ésszerűbb) alternatíva. Csak Invitel van még de hát akkor had ne mondjam miről mire váltanék. :)

(#2188) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2187) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel az invitel megvette a fibernetet, inviteles lettem. Délután hívott fel egy hölgy 10megabites netet ajánlott +700Ft ért. Megint módosítani akarják a általános szerződési feltételeket. Januárba jár le a hűségnyilatkozatom, úgy döntöttem addig nem módosítok felfelé, bőven elég nekem a 6/1. Stabil:) 10/2 a max ami itt elérhető
ugyanannyi a garantált sebesség mint a 6/1nél. (1/0,5megabit) Invitel azzal kezdte, hogy átvariálta a csatonakiosztást. ilyen adókat vett ki: axn crime,scifi, travel, mezzo, cartoon network,fish and hunting, viva, mtv hungary, külföldieket. 42helyett most 37az elérhető adók száma ugyanannyiért. [link]

[ Szerkesztve ]

(#2189) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2188) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem nyugodtan módosíthatsz felfelé. Ha a 6/1 stabil akkor a 10/2t is bírnia kell mivel nem toltak mindenkit fel 25megásra.

Ahogy néztem a 10megás netednél 2/0,5 a garantált.

[ Szerkesztve ]

(#2190) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2189) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, majd meglátom januárban:) Addig kiderülnek hogy az áfa változás következtében milyenek lesznek az akciós árak, csatornakiosztás mennyire lesz rosszabb.
igazad van elnéztem tényleg 2/0,5 a garantált.:)

[ Szerkesztve ]

(#2191) F_Zolee válasza kabelmania27 (#2190) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem jövőre többet bukhatsz, mint 700Ft. :)

(#2192) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

lehet úgy járok mint te a 30/3al, 2009év vége felé hosszabbítottam hűséget, és amilyen árat mondtak telefonba az új évben megemelték, mikor megkérdeztem azt mondták áfa változás miatt. Inkább kivárom az új évet.:)

(#2193) Laonyr válasza Spirit (#2185) üzenetére


Laonyr
csendes tag

Én se bírom már ezt a packet losst.. Lehet ezzel kezdeni valamit vagy csak reménykedhetünk hogy megcsinálják?

(#2194) monosz


monosz
őstag

Üdv.
Lenne egy kérdésem:Mennyit fizettek ti digital gold csomagra?(Pace,1Db)
Nekem ajánlottak egy kedvezményes árat,ami 6 papírba fájna. :Y
Szerinten ez nonszensz. :W Hát bakker megyek a konkurenciához!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2195) m3gtr


m3gtr
senior tag

sziasztok
UPC Philips DSR 8111 HD beltéri egységet HDMI kábellel összekötöttem a DENON AVR 1911 erősítővel. Kép van rendesen, de a hang az nincs. Először, simán a Tv-re kötöttem HDMI-vel, de ott is ugyanez volt. Scart csatlakozóval, működik rendesen, a Tv-re kötve. Tudnátok segíteni, vagy ha nagyon Off akkor egy fórumot ajánlani?
köszönöm

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#2196) Spirit válasza Laonyr (#2193) üzenetére


Spirit
őstag

Nem lehet vele semmit kezdeni. Viszont nálunk most megy valami karbantartás, mint kiderült, csak nem megy zökkenőmentesen. Észrevettem, hogy az eddigi 4 csatornás letöltést átállították 8-asra(de csak 7-et talál), így remélhetőleg valamivel jobb lesz a helyzet. Félek azonban, hogy ez nem lesz befolyással a loss-ra, csak a sebességre, ami nálam sosem megy 60-70mbit alá.(viszont a DNS szeró még mindig szar, különösen játékszerverek domain-jeit képtelen feloldani, ezért sok játékban nem csatlakozik semmilyen szerverhez. Emiatt manuálisan a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 című szerókat használom, így tökéletes minden és még gyorsabb is)

(#2197) Neil Watts válasza monosz (#2132) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na, váltottam egy pár napja Ciscora és HD-re: Na hangja az nincs a boxnak. Ez piros pont.
Ami viszont zavar (s akkor erről beszéltél) pl. van, hogy az AXN HD (de más csatornák is) egy pillanatra bekockásodnak. Ez lehet a jelszint nem megfelelő erőssége miatt? Amikor állította a szerelő akkor a Jel minősége asszem 100% volt, de az erősség 75%. Vagy lehet fordítva, passz, megnézem.

Szóval az lehet gond, hogy van még a hálózatban egy régi típusú analóg időkben használt elosztó? Ahol van a box, ott már ki van szedve rég, s ott jön be a kábel. De a másik szobában van még egy CRT TV, na az analóg jelet kap, ahhoz kellett az elosztó. Szedjem ki, és vezessem le a boxról az adást? :F

(#2198) kabelmania27 válasza Neil Watts (#2197) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném.:)

(#2199) Neil Watts válasza kabelmania27 (#2198) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok, megoldható a későbbiek folyamán :) Elő kell keresnem a digit gépet. :)

(#2200) monosz válasza Neil Watts (#2197) üzenetére


monosz
őstag

Ha netán "aranyszinű"(lengyelpiacos) leágazód van,azt mindenképpen cserélni kell.
Sajnos a Cisco és a Philips is,fals jelerőt,ill.jel minőséget mutat,de minden esetre a 75% jelerő az sok.Lehet hogy sok jelet kap a box,és kever a tunerja. Nem tudja kijavítani,ettől kockázhat,ill.akadhat.
Ha küldesz egy kártyaszámot,akkor megnézem a jelszintedet.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.