Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) S-Attila válasza kali (#3900) üzenetére


S-Attila
aktív tag

1. A Rubicom UPC általi felvásárlása által a UPC-hez került előfizető vagyok, jelenleg nem tudom, hogy egyáltalán felénk létezik bármiféle FiberPower szolgáltatás, meg 3 db IP-cím biztosítása.

2. A netet a LAN portra? Azt hogy? :Y

3. Teljesen biztos, hogy nem volt semmilyen adatforgalom a routeren kívűl, ugyanis:

Bejön a házba a koax, megy a kábelmodembe. Onnan Ethernettel a routerbe. Onnan kap egy asztali PC internetet szintén Etherneten, és van még egy laptop is a Wi-Fin. A laptop ritkán van használva, csak bekapcsolásnál van felcsatlakozva a Wi-Fi-re. Ez az elrendezés az elmúlt 15 napban semmilyen formában sem volt megbontva.

[ Szerkesztve ]

(#3902) kali válasza S-Attila (#3901) üzenetére


kali
legenda

- ezt sajnos csak így tudni, ha már leírtad...
- minden router képes switch módban működni, ekkor csak a lan portra kapcsolódnak a munkaállomások, és igen, így akár a net is mehet a lan portra, de így nincs dhcp funkció, ezért csak annyi eszköz kaphat "munkális" ip címet, amennyit a szolgáltató ad!
- router wan <-> lan/wlan kapcsolat esetén minden adatforgalom átmegy a router wan portján, így minden azon útvonalon minden forgalmat mér - ha amúgy minden rendben a routerrel!
anno nekem inkább olyan volt, hogy kevesebbet mért a szolgáltató, többet sosem!
nincs más szolgáltatás, vagy szolgáltatós eszköz, ami netes adatforgalmat generál(hat), de a routertől függetlenül kapcsolódik fel?

[ Szerkesztve ]

(#3903) S-Attila válasza kali (#3902) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Akkor tehát kijelenthetjük, hogy ez egy jókora anomália?

Ja, igen, és természetesen a kábelmodem LAN portjából a router WAN portjába megy a kábel.

Milyen eszköz lehet ilyen? Ötletem sincsen. :F A házban kizárólag ezek a számítástechnikai eszközök vannak, még olyan sincsen, amit Ethernet portra lehetne csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#3904) S-Attila válasza kali (#3902) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Létezik, hogy a TP-Link ennyire rosszul mérne?

(#3905) kali válasza S-Attila (#3904) üzenetére


kali
legenda

szerintem nem jellemző, nekem tl-wr941nd volt sokáig, és az elég pontosan mért!
majd kitapasztalod, hogy melyik nem okés, elég nagy az eltérés ahhoz, hogy érzékelhető legyen!

(#3906) S-Attila válasza kali (#3905) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ok, köszi. :R

(#3907) Acheron válasza Acheron (#3888) üzenetére


Acheron
őstag

No, kiderült, csak a teljesen új 50 v.120 előfizuhoz.jár az ingyen wifi.
De a modemet cserélik :)

(#3908) havri1 válasza Acheron (#3907) üzenetére


havri1
félisten

Akkor érdemes lemondani, és újra megkötni..(vagy van x hónap kivárási idő a szerződés kötéskor?) Ez mekkora parasztság már amúgy, hihetetlen. :((

havri

(#3909) kabelmania27 válasza havri1 (#3908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Három hónap ha jól tudom.

(#3910) Acheron válasza havri1 (#3908) üzenetére


Acheron
őstag

Ugyan :) Ennyiért? Nekem nem éri meg. Csak kíváncsi voltam, és a választ is borítékoltam volna - semmi meglepetés nem ért.
Ami érdekes, hogy az általában profi ügyfélszolgálatnak sikerült egy nem túl színvonalas válaszban közölni mindezt A megszólításban és az elutasítás kellemes tálalásában még van mit gyakorolni a hölgynek :DDD
Remélem az új modem Wifije jobb lesz, mint a jelenlegi, mert ezt a nappaliban (kb 10 m) már alig veszik a készülékek, pedig van egy pár. Úgy vettem ki itt a fórumon, hogy ezeknek a 3925 -ös Cisco modemeknek viszonylag jó a hatótávolsága.

(#3911) vg


vg
addikt

Arról tud valaki valamit, hogy miért akadozik a facebook.com oldal elérése UPC (BP, belváros) alatt? Többször volt már, hogy napokra elérhetetlen volt, noha minden más tökéletesen ment. Jelenleg sem elérhető számomra az oldal. :F Totál érdekes a helyzet, mert hálózatomra rákötött wifi-vel telefonon meg megy még opera mini-vel is. Esetleg valaki valami ötlet?

(#3912) havri1 válasza vg (#3911) üzenetére


havri1
félisten

Hogyha ugyanazon upc neten, telefonról megy, akkor nem a upc-nél van a hiba.
Esetleg ne a m.facebook.com ot lesd telefonon, hanem nézd meg a sima www.facebook.com címet is.
Még próbáld ki, hogy másik DNS-t használsz, pl google (8.8.8.8)

[ Szerkesztve ]

havri

(#3913) digikábeles válasza havri1 (#3908) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Jól mondod, parasztság! Én ezért léptem le tőlük. :((

(#3914) vg válasza havri1 (#3912) üzenetére


vg
addikt

Köszi, kipróbáltam ezt a DNS dolgot, most bejön az nyitó oldal, de nem lép tovább.

(#3915) vg válasza havri1 (#3912) üzenetére


vg
addikt

Na most megy. :R

(#3916) havri1 válasza vg (#3915) üzenetére


havri1
félisten

Én mindig ezt a dns-t használom, úgy vettem észre, ezzel sosincs gond :)

havri

(#3917) Iginotus válasza kabelmania27 (#3666) üzenetére


Iginotus
őstag

Semmilyen osztó nincs se tv a falból jön egy kábel az megy a modemre, a legideálisabb.
hétfőn jön a szerelő ha megint csak annyit csinál a bamba vigyorával, hogy modemcsere elküldöm az anyába és kirugdalom a házból. Tudom, hogy nem az ö hibája de leszarom oldják meg. Egyszerűen este 8-9-ig tökéletes ilyenkor mint most olyan szar hogy okádék :)

Plug and Pray... :)

(#3918) Acheron


Acheron
őstag

Az mennyire megszokott, hogy felfelé váltás utáni napon a 120 -as net a sebeségteszten csak 50 -es letöltéssel működik (felfelé már megvan a 10 Mb/s)?
Most váltottam fel 50 -esről, és pillanatnyilag még valamilyen beállítási hibának tudom be, de nem örülnék, ha ez lenne az állandósult állapot (az 50 -es net pont ugyanezt a sebességet tudta...)
Egyébként fura népek ezek, beígérték, hogy cserélik a régi modemem és a Wifi routerem egy wifis modemre, de persze a technikusnak elfelejtették jelezni, így minden maradt a régiben. Alkalmasint beviszem ezeket az ügyfélszolgálatra és kérek egy cserét :)

(#3919) kali válasza Acheron (#3918) üzenetére


kali
legenda

minden eszköz tudja a 120 megabit/sec átvitelt, ha az a szolgáltató által amúgy adott?
tehát nem 100-as hálókártyán és kábelen, vagy 100-as és hardveresen olyan gyenge routeren próbálod átnyomni a 120-as netet, ami nem képes rá?

[ Szerkesztve ]

(#3920) S-Attila válasza kali (#3905) üzenetére


S-Attila
aktív tag

No, azt hiszem megvan a megoldás: a router feltöltés-számlálója bizonyos időközönként visszaugrik 0-ra. Ki érti ezt. :F

(#3921) Acheron válasza kali (#3919) üzenetére


Acheron
őstag

Leginkább azon próbálom "átnyomni", amit a szolgáltatótól kaptam. Ezek: Cisco EPC 3212, Netgear N-300, VNR 2000.
A technikus szerint ezek jók a 120 -as nethez is, bár az itt korábban leírták szerint ez nem egészen így van. Mindenesetre nem cserélték EPC3925 -re.
Wifin keresztül 20 Mb/sec volt a le sebesség :(

(#3922) Acheron válasza Acheron (#3921) üzenetére


Acheron
őstag

Hogy teljes legyen a kép, az alaplapi hálózati kártya Gigabites, tehát ez sem lehet szűk keresztmetszet.

(#3923) Gubek-Einste válasza Acheron (#3921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco EPC3212 jó 120-as nethez, nekem is az volt de a Netgear WNR2000 már nem mivel csak 100-as portjai vannak.
Wifi sebesség meg erősen környezet függő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3924) Acheron válasza Gubek-Einste (#3923) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor itt más gond is lesz, a "fő" PC direktben, vezetéken kötődik a modemhez, és így a UPC sebességteszt folyamatosan51 Mb/s -ot, a speedtest.net pedig 50 és 80 közötti értékeket mutat (egyszer volt 80 többnyire 50 -hez közeli). A szolgáltatást biztosan aktiválták, már, hiszen a feltöltési sebesség megnőtt 10 Mb/s -ra.
Mindenesetre ha holnapig, vagy max hétfőig nem javul, bejelentem hibaként, és egyúttal megpróbálok egy megfelelő routert kérni hozzá.

(#3925) Gubek-Einste válasza Acheron (#3924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

FTP-n mérj mert ott biztos az eredmény, speedtest és társai sokszor tévéednek, nekem 120-as netre mértek max 35-40-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3926) Acheron válasza Gubek-Einste (#3925) üzenetére


Acheron
őstag

OK, megnézem, bár eddig nekem elég pontosan mérték be a sebességet (az 50 -es és az előtti időkben)

(#3927) csasaKKP válasza Acheron (#3926) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A Speedtest pontos, ha megfelelő servert választunk ki. Budapesti szerverek közül a Telenor és a Magyar Telekom szerverét ajánlom, külföldit pedig a bécsi drei.at szerverét. A 2. teszt a legpontosabb, mert addigra kiépült a kapcsolat rendesen a két pont között.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3928) Acheron válasza Gubek-Einste (#3925) üzenetére


Acheron
őstag

Nézegettem FTP teszteket, töltöttem le 100MB és 1GB adatálományokat közvetlenül és FileZillával is. ezek kb 2,4 MB/s -nél megálltak, hát ez elég harmatos, még a speedtesthez képest is. Holnap lehúzok valami nagyobb file-t egy torrent oldalról, tesztképpen. Az UTorrentben az 50 -es net alatt szépen hozta a 6 MB/s körüli max értéket, most elvileg 15 körül kellene legyen - meglátjuk.

(#3927) csasaKKP:
A megadott szerverekkel ezek az eredmények speedtest -en:
Telenor: 51,92 / 10,45
Magyar Telekom: 56,82 / 10,44
drei.at: 27,42 / 10,19

[ Szerkesztve ]

(#3929) csasaKKP válasza Acheron (#3928) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Értem. Jelentsd az UPC-nek, ha holnapra nem áll rendbe.

Ja, igen. Csinálj az UPC saját sebességmérőjével is tesztet, nehogy a manusz belekössön.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3930) kabelmania27 válasza Acheron (#3928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszinted milyen? 192.168.100.1
Koax kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Milyen osztó van a modem előtt?

(#3931) Acheron válasza kabelmania27 (#3930) üzenetére


Acheron
őstag

-4,3 - -5 dBmV, csatornánként változó.
(jel - zaj viszony 37,6 - 38,4 db között).
A kábelezés elég érdekes, két darab három utas splitter van fent a padláson, egymás mellett. A bejövő kábel bemegy egybe, a 3,5 dB -es ágról megy át a másikba, ami elosztja a két TV felé, a harmadik kimenő ága talán a modem felé megy, de ez nem biztos (jó kis kábel pókháló van odafent). Az első splitter két másik kimenetén szintén van kábel, de ezek alighanem nem használtak. Érdemes esetleg lekötni ezeket? (az előző lakó hagyatéka lehet)
Ez egyébiránt nem házi barkács, UPC szerelők bütykölték már többször is a splitteres részt.

(#3929) csasaKKP: A UPC saját sebességmérő le irányban nem megy 52 fölé.

(#3932) csasaKKP válasza Acheron (#3931) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szerintem szólj be nekik. :DD Mármint, hogy az internettel nem stimmel valami.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#3933) Acheron válasza csasaKKP (#3932) üzenetére


Acheron
őstag

Ha holnapig nem javul, mindenképp. Ennyi időt adok még annak, hogy csak valami aktiválási bibi van. A 120 -as szolgáltatás szerdán lett rendelve, de a technikus csak péntek este járt kint (TV box csere miatt), meglehet, hogy a net váltást is csak akkor csinálták meg. Ámbár ahogy mondtam korábban, ha felfelé már megvan a sebesség, akkor lefelé is meg kellene legyen.

(#3934) _ocsisajt válasza kabelmania27 (#3930) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Szia!

Irtam privatot ha nem haraxol...

Koszonom szepen!

Udv:
Ocsi.

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#3935) kabelmania27 válasza Acheron (#3931) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha az első hármas splitternél két kimemeneten lévő kábelen nincs semmi, érdemes a splitter helyett betenni egy F toldót. Üres ágak zavart okozhatnak, feleslegesen nem érdemes fojtani a jelerősséget, a toldóval nyersz 6decibelt.
Ha olyan hármas osztó van a modem előtt amelynek két kimenete -7.5 egy kimenet -3,5 érdemes a modemet a -3,5-be tenni.

(#3936) Acheron válasza kabelmania27 (#3935) üzenetére


Acheron
őstag

Mindkét splitter 1x3,5 + 2x7,5 dB -es.
Most, hogy így megnéztem, az kezd érdekelni, hogy ha három felé kell osztanom a hálózatot (2 TV + 1 Modem), akkor minek még egy hármas osztó a körbe? Két vezeték biztos, hogy csak üresen lóg, a splitterekből kimegy, de nincs a végén semmi.
Nem járnék jobban, ha a 3,5 -ös ágról a modem, a két 7,5 dB -es ágról pedig a két TV kapná a jelet?
Ráadásul az egyik TV ágon (a mediabox -hoz menőn) még egy toldás is van a vezetékben, koax csatlakozó párral. Gondolom ez is csökkenti a jelelerősséget. Ezt még lecserélni sem nagyon tudom, ha valamelyik kábelt át is tenném, koax csatlakozót nem tudok rá tenni, nincs szerszámom hozzá.

(#3937) erdoke


erdoke
titán

Mobil neten próbálom megtalálni, hogyan kell MAC címet cserélni a UPC net működéséhez, de nem találom. Le kellett resetelnem a routerem, és ezzel eltűnt a régi gépem címe, amivel azonosította magát, a routervel pedig nincs net kapcsolat. Mi a teendő? Kb. 6 éve volt ugyanaz a MAC beállítva. : F

Szerk: úgy tűnik, a második modem restart megoldotta, és nem kellett semmit állítanom. Ez régóta így működik? Régen sokat kellett variálni új MAC címhez, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#3938) kabelmania27 válasza Acheron (#3936) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, jobban járnál ha 3,5ből menne a modem a két 7,5ből pedig a tévék.
A csavaros F csatlakozóhoz nem kell szerszám:)

(#3939) Acheron válasza kabelmania27 (#3938) üzenetére


Acheron
őstag

Ezt ismerem, szereltem már ilyet, de a UPC -nél nem ezt használják. Nem gond, ha lecserélem?
No, akkor megyek a pókok közé a padlásra, megnézzük, ki tud jobb hálót csinálni :D
A vezetékeket meg megpróbálom átdugdosni, hátha lesz javulás.

(#3940) kabelmania27 válasza Acheron (#3939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesz gond, haveromnál a UPC szerelő nem cserélte le az összes csavaros csatlakozót.
Úgy alakítsd át a kábelezést, hogy csak egy splitter legyen bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#3941) erdoke válasza erdoke (#3937) üzenetére


erdoke
titán

Most megint nem jó. Ha a routerem nézem a kapcsolatot, csak helyi IP cím van, ill. az átjárónál és a DNS szervernéo nincs semmi. Modem újraindítás már nem segít. :(
Esetleg valaki másnak is van Debrecember UPC net gondja, vagy a MAC csere okozza?
Ami érdekes, hogy egy rövid ideig működött. :F

A legjobb aláírás a héten

(#3942) Acheron válasza kabelmania27 (#3940) üzenetére


Acheron
őstag

Egy splitter kivétele után a jelszintek 1 - 1,8 dBmV, a jel zaj arány pedig 39,3 - 40 dB -ra változtak.
Ez mennyire van rendben?

Net sebességnél nincs változás (UPC speed test 51,7 / 10,6)

A TV -ken jön az adás, de Cisco HD box az elindított műszaki teszt hatására kifagyott...

(#3943) kabelmania27 válasza Acheron (#3942) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökéletes. :)
Modem a -3,5ben van?
Mennyi az adási szint?
Box áramtalanítás után nem javult meg?

[ Szerkesztve ]

(#3944) Acheron válasza kabelmania27 (#3943) üzenetére


Acheron
őstag

- Ezt örömmel hallom :)
- Igen, a -3,5 dB -es ágon van.
- Ezt az adási szintet nem értem, ha a TV jel erősségre gondolsz, a csere előtti kb 50% -ról kb 75% -ra nőtt.
- Áramtalanítás után helyreállt, de a műszaki tesztet nem próbáltam újra - csatornakeresésnél láttam az engem érdeklő jelszintet (mint egyel fentebb).

(#3945) tuser


tuser
aktív tag

Gyors kérdés ...

Steam szűrve/korlátozva van a UPC hálón ? :F

Digin maxon és stabilan jön a cucc, de UPC -n startol 6,2 MB/s -on (max), majd pár perc után visszaesik és onnantól 800 KB/s - 1,2-1,5 MB/s fölé nem megy. :O

Nem, nem jelszint, kábelezés, router, ... problem van, mivel pl a torrent, ftp, http, ... csutkán tud jönni. :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#3946) kabelmania27 válasza Acheron (#3944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem adási szintjét kérdeztem:)
Boxnál így is megtudod nézni a jelszinteket menü 1789, page down, frekivizsgálat, ok gomb, kilépés upc gomb.

(#3947) Acheron válasza kabelmania27 (#3946) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor gondolom ez lesz: 48,7 - 50,7 dBmV (upstream)
Sorry, 20 éve nem foglalkoztam ennyit dB -ekkel, erősítéssel és csillapítással :)
Egyébiránt nagyon köszönöm a segítséged!

(#3948) kabelmania27 válasza Acheron (#3947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit :)
Az a lényeg hogy pozitív a powerlevel.

[ Szerkesztve ]

(#3949) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Ha rendelek digital gold-ot (mert persze analógot miért is adnának a parasztnak....), azt tudom box nélkül használni a 2. TV-n? (mint pl. a T-s IPTV esetén, hogy ha kiveszem a BOX-ot, akkor bukom az EPG-t és társait, de adás attól még van.)

(#3950) csasaKKP válasza DiVaD (#3949) üzenetére


csasaKKP
senior tag

IPTV?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.