Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) modi


modi
tag

Újabb távközlési céget vásárol fel a UPC

"Tovább folytatja akvizíciós stratégiáját a UPC Magyarország Kft. A cég a HWSW értesülései szerint októberben vételi megállapodást írt alá a RubiCom Zrt.-vel, melynek következtében a UPC ügyfélállománya több tízezer szerződött előfizetővel bővülhet."

(#2252) TIT


TIT
veterán

Üdv!
Hbo max packot hogy lehet lemondani mert lemondás.hu-n csak filmbox szerepel :W
A filmboxot külön le kell mondani vagy elég az hbo maxpackot lemondani?

[ Szerkesztve ]

(#2253) Csabee. válasza modi (#2251) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez komoly! Bővülnek rendesen. A végén még csak T-s UPC-s és Digi-s net lesz.

Üdv: Csabee.

(#2254) kabelmania27 válasza Csabee. (#2253) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerinted? Szerintetek melyik kábelcéget fogja legközelebb megvenni az UPC?

[ Szerkesztve ]

(#2255) keram2009 válasza kabelmania27 (#2254) üzenetére


keram2009
tag

Invitel :D

(#2256) kabelmania27 válasza keram2009 (#2255) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Invitel kábeles területeit?

(#2257) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#2254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tarr???

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2258) H_András válasza Gubek-Einste (#2257) üzenetére


H_András
tag

Jó volna... :)

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#2259) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Ha telefonon megkerestek és úgy rendeltem meg egy szolgáltatást hűségidővel, de nem azt kaptam ami a telefonban elhangzott akkor felmondható ezen szolgáltatás?A hűségem 2011.11.30-ig tart. Most ezen szolgáltatással újabb 1 év, de ez számomra nem jó így, mert félrevezettek. Múlt héten volt a telefonos hívás a bekötés pedig 2011.11.10-én.

Előre is köszönöm a választ.

(#2260) Gubek-Einste válasza bozsozso (#2259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Konkrétan miről is van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2261) bozsozso válasza Gubek-Einste (#2260) üzenetére


bozsozso
őstag

Arról van szó, hogy eddig kábeltv silver csomagom volt. A telefonos megkeresésre mivel november 30-án lejár a hűségem valamint gondoltam az lcd-hez már elfér a digitális csomag is így váltottam digital bronz csomagra. A telefonos hölgy elmondása szerint másik készüléken a továbbiakban is nézhető médiabox nélkül a meglévő csatorna választék. Na ennek csak a töredéke nézhető és pont olyan csatornák hiányoznak melyek számomra fontosak. Ha ezt közölte volna akkor nem váltok digitális tv-re.

(#2262) kabelmania27 válasza H_András (#2258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem esélyes, mert a Dunántúlon sok városban szolgáltatnak.
Pr Telecom is esélyes mert sok helyen szolgáltatnak.

(#2263) kabelmania27 válasza bozsozso (#2261) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valaki mintha azt írta volna a fórumon, hogy a digital bronz csomagnál analóg bronze csomag jár.

(#2264) club1 válasza kabelmania27 (#2254) üzenetére


club1
veterán

Gondolom a Digi-re gondoltál, ahhoz viszont nagyon remélem, hogy lesz egy szava a GVH-nak is. Merthogy jelen pillanatban a T és a UPC is a román cégtől fél a legjobban, ennek eltüntetése bebetonozhatná a két cég árait fél-egy évtizedre. Ha ezt engedi a GVH, érdemes megfontolni a kivándorlást... :((

(#2265) club1 válasza kabelmania27 (#2263) üzenetére


club1
veterán

Igen, bronze szűrőt raknak fel.

(#2266) kabelmania27 válasza club1 (#2264) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem gondoltam a Digire:)
Csak egy kérdést tettem fel, arra voltam kíváncsi ki mire tippel.

(#2267) Gubek-Einste válasza bozsozso (#2261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Digital Bronz-hoz analóg Bronz jár, Digital Gold-hoz jár az analóg Silver. Ez mindig is így volt, ha kellene a Silver csatornái is akkor váltanod kellene e Digital Gold-ra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2268) Gubek-Einste válasza club1 (#2264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többször hallottam azt a pletykát, hogy lesz egy kölcsönös Digi-UPC kivonulás/eladás. Romániában a UPC adja fel az ügyfeleit (ez a legbiztosabb pont), cserébe a Digi vonul ki valahonnan, esélyes, hogy Magyarországról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2269) H_András válasza kabelmania27 (#2262) üzenetére


H_András
tag

A látnok szóljon belőled. Elég sokan várnak egy normális szolgáltatóra, normális árakra, és mindenekelőtt normális szolgáltatásra az ország egyetlen atomerőműve környékén..

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#2270) bozsozso válasza Gubek-Einste (#2267) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezt én mind elhiszem, hogy ez jár hozzá csak erről a "kedves" ügyintéző "elfelejtett" tájékoztatni. Egyébként mint láttam már analóg silver csomag nincs is. Bár ezt nem fogom annyiba hagyni mivel mocskos egy társaság. Halgassák vissza az ügyintézővel történt beszélgetést. Első körben azzal vágtak át, hogy az ügyintéző "elfelejtett" tájékoztatni róla, hogy a kiszállási díj 1250Ft amit majd a számlához csapnak hozzá. Nem akkor egyáltalán nem kell digitál csomag és marad a meglévő. Már csak azt nem tudom, hogy itt érvényes-e (mint az egyéb online vásárlásnál) a 8napos "visszavásárlás"?

Vagy ezeket nekem mind tudnom kell a telefont a kezemben tartva?

(#2271) club1 válasza bozsozso (#2270) üzenetére


club1
veterán

Legalábbis sejteni illik, hogy ha egy fele annyiba kerülő digitális csomagra fizetsz elő, akkor az analóg csatornákat is meg fogják nyirbálni...

(#2272) bozsozso válasza club1 (#2271) üzenetére


bozsozso
őstag

azért ezt nem mondanám, hogy fele annyiba kerül. Ez nem sejtés kérdése ugyanis ez kötelessége lenne, hogy közölje mivel eddig minden tv-n kaptam 40 akárhány csatornát igaz nem digitális. A digitális bronz csomag megfelel az analóg silvernek. Akkor miből illene sejtenem, hogy nem marad ugyanaz? Tehát akkor többért kapok kevesebbet? Vagy hogy van ez?

(#2273) club1 válasza bozsozso (#2272) üzenetére


club1
veterán

Én volt Fibernetes vagyok. A silverre (nálunk ez 56 csatorna körül volt) fizettem 6500 Ft körül nyár elejéig, akkor váltottam digital bronze+FP25+telefon bronze-ra. Utóbbi csomagért 7000 Ft-ot fizetek. Erre írtam, hogy egyértelmű volt számomra, hogy a plusz szolgáltatásokért de az alig emelkedő havi előfizetési díjért cserébe (azaz a jóval olcsóbb digital bronze csomag miatt) megnyirbálják az analóg csatornákat.
Persze alapvetően igazad van ha egy ügynök keresett meg téged, és beszélt rá a digitális csomagra, és emellett a számodra lényegi információkról nem beszélt. Viszont egész más a gyerek fekvése, ha te keresed meg őket, mert akkor feltételezik hogy tudod, mivel jár a díjcsomag váltás.

(#2274) bozsozso válasza club1 (#2273) üzenetére


bozsozso
őstag

Én is kb. így voltam csak silver+FP60+telefon bronz volt 8700. Erről váltottam az ő megkeresésükre digital bronze+FP60+telefon bronze-ra valamint 6 hónapig kedvezményes díjat kapok(9000 lesz a 7.hónaptól). Ha én keresem meg őket akkor úgy megyek oda, hogy utánna járok, de ez esetben nem váltok, mert egyik kezükkel adnak a másikkal elvesznek. Mivel már a telefonos beszélgetés végén majdnem lemondtam a váltást(amit már bánok, hogy nem tettem meg) mivel 1250Ft-os plusz költség is akkor derült ki. Még akkor sem szólnék egy szót sem ha az analóg megegyezne a digital bronz csomag választékával.

(#2275) kabelmania27 válasza bozsozso (#2274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg sylverből én nem váltanék semerre sem, mert ha esetleg a digitális lekellene mondani, csak analóg bronze-ra lehet visszamenni. Én nem kerültem át az upchez a fibernettől, de ha átkerültem volna maradtam volna analóg sylverbe, nett helyett, 25/1lenne, alap plusz telefon helyett, telefon bronze. Hagytam volna mindent úgy ahogy van egy jódarabig.

(#2276) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintetek 25-os korzetben megerne valtani invitelrol upc kabelnetre?
Nemreg vette meg itt a fibernetet, az elvileg borzawzto volt, nemctudom, most mennyire javult a helyzet. Gyorsabb netet ad olcsobban as invinel, viszont az betonstabil, sosincs szakadas, helpdesk is segitokesz, gyors.
Esetleg valakinek tapasztalata a kornyekrol,vagy ugy altalaban?
Koszonom!

(#2277) kabelmania27 válasza #41635072 (#2276) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Upc más fejállomási berendezésket használ mint anno a fibernet.
Upc nek nincsenek olyan kis csomagjai már mint az invitelnek 2500Ft/hó havidíjért 10/1et kapsz 5gigabájt adatforgalommal, ha eléred 256/128 kbit/s-ra lassítják.
Ha nem társasba laksz 4750Ft a 25/1 es net, társasházba 3200Ft/hó ennél már nincs korlátozás:)
csomagok
upc előnye, eszámla, ha van shel pontgyűjtő kártyád minden számla után kapsz 5pontot, amit pl mcdonaldsba el lehet használni
Most milyen neted van az invitelnél mennyit fizetsz?

[ Szerkesztve ]

(#2278) Teaway válasza kabelmania27 (#2275) üzenetére


Teaway
veterán

(I)"nett helyett 25/1lenne"(/I)

Nálam 25/1,5

Nincs itthon csokid??

(#2279) hesszan válasza kabelmania27 (#2277) üzenetére


hesszan
aktív tag

szia.

a 25/1,5 -nél nincs korlátozás? De van, csak nem a hirdetésbe, hanem az ÁSZF-ben (magánszemélyeknek van, cégeknek nemrég eltörölték) ott adatforgalom 300gb van megjelölve 3hónap átlagában. Küldenek upc-os mailcímre figyelmeztetést ha eléred.
Teszem hozzá: korrektek mert ha jól tapasztalom irányonként figyelik (fel/le 300-300) tehát az ÁSZFtől az ügyfél javára térnek el.

De ha ez kikerült, avagy emelkedett az elmúlt 2-3hétben szólj, mert akkor annak nagyon örülnék

és még offabb off:
A Fiber Power 10 csomag választása esetén az egy naptári hónapon belül elért 5 GB adatforgalmi korlát elérését követően a csomag maximális le- és feltöltési sebességét 256/128 kbit/s, garantált le- és feltöltési sebességét 64/64 kbit/s sebességre lassítjuk az adott naptári hónap végéig.

Sungdurung

(#2280) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Mondjuk úgy, hogy a fibernet után a UPC szolgáltatása felüdülés.
de

MIÉRT NEM LEHET MEGOLDANI, HOGY NE KELLJEN HASZNÁLNI A VACAK STB-t?

Pláne, hogy a mai TV, már alkalmasak a kártya befogadására!

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2281) club1 válasza szelidorzo (#2280) üzenetére


club1
veterán

Kártya sem kell a digitális tv-zéshez, mivel az utcai oszlopokon lévő analóg szűrőkkel ugyanúgy le lehet szűrni a nem előfizetett csatornákat, mint teszik azt a Digi-nél.
Tény az viszont, hogy kártyás ellenőrzéssel jóval könnyebben meg lehet fejni ilyen-olyan kiegészítő digitális csatornákkal az előfizetőket, plusz jobban is kordában tarthatóak azok az előfizetők, akik esetleg megosztanák lakásukon belül, vagy - ne adj isten - kívül az előfizetésüket. Nem utolsósorban az STB-kért bérleti díjat is lehet szedni. Ezek már önmagában annyi előnyt jelentenek, ami miatt a szolgáltató nem kapkodja el az STB nélküli digitális tv-zés bevezetését.
A mai tv-k többsége egyébként alapból CI foglalatos, kötve hinném hogy adapter nélkül azokba előfizetői kártyát lehet tenni...

(#2282) szelidorzo válasza club1 (#2281) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

"A mai tv-k többsége egyébként alapból CI foglalatos, kötve hinném hogy adapter nélkül azokba előfizetői kártyát lehet tenni.."

CI foglalatba belemegy az interface és abba az előfizetői kártya.....

Akkor ugyebár nem kell egy rusnya nagy doboz pluszba, ami energiazabáló, nem kell plusz egy távirányító, nem kell kábelezni, rendes minőségű digit jelet kap a tv, nem kell scart átalakító, mert az alap stb-n nincs hdmi csatlakozó, csak a dvr-esen. Minek nekem dvr, amikor van dvd felvevőm? De anélkül nem adnak hdmi csatlakozóval rendelkező stb-t.

Még az is kevésbé zavarna ha adnának ci interfészt kártyával bérleti díjért, csak ez a rohadt STB szűnne meg.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2283) keram2009 válasza kabelmania27 (#2256) üzenetére


keram2009
tag

Csak vicc volt :)

(#2284) kabelmania27 válasza szelidorzo (#2280) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A Fibernet után az Invitel pedig színvonal esés, kivették a mezzot, travelt, axn crimeot, scifit, travelt....

(#2285) vlevi válasza szelidorzo (#2282) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Minek nekem dvr, amikor van dvd felvevőm? "
Sőt, lehet, hogy a tévé is tudna felvenni digitális adást.

"Még az is kevésbé zavarna ha adnának ci interfészt kártyával bérleti díjért, csak ez a rohadt STB szűnne meg."
Szintén. Múltkor mértem, kikapcsolva, vagy bekapcsolva, tökmindegy, 14-16W között fogyaszt a UPC STB :O

(#2286) szelidorzo válasza vlevi (#2285) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nekem is tud felvenni a TV (tunerről)

Előbb utóbb berágok rájuk, meghagyom a net előfizetést és megoldom a TV kérdést a MINDIG TV-vel, pláne ha még felkerül egy két csatorna arra is. Pár alap TVműsor úgy is elég, olyasmit, mint tahóvilág meg ilyen szellemi színvonalat képviselő műsort úgy sem nézek.

CI modul kártyával be a tv-be és egyszerűbb az életem.

Jó lenne, ha a UPC igyekezne megfelelni a fogyasztói igényeknek ezen a téren is, és nem diktálna feltételeket, pláne ha szép lassan akad megoldás nélkülük is.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2287) TIT


TIT
veterán

Pontosan.
Szeptemberben kötöttem újra szerződést velük a digitalbronzra és az hbo 2 hónapig ingyenes aztán lemondható,de szerintük nem így szólt a szerződés hanem,hogy 10 hóig fizetnem kell az hbot.
Hazudós egy banda,ráadásul a telefonban azt mondta az üzletkötő,hogy 6 hónapig díjmentes az hbo.

(#2288) HofiZoli válasza szelidorzo (#2286) üzenetére


HofiZoli
senior tag

MindigTv nálam is mint leendő alternatíva szerepel. Kicsit bővítenek (upc pedig nem) akkor dobbantok. A net marad, kifogástalan, 3 ip-t kihasználom, viszont a tv csatorna összeállítása nem nyert.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2289) odrif válasza szelidorzo (#2282) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

+1 :K

20 éve a Prohardveren

(#2290) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ha weboldalak lassan jönnek be, akkor DNS-t érdemes lenne átírni? Lehet a szolgáltató dns-e lassú? (UPC-ről van szó) Tudok ajánlani pár jó dns-t?

Üdv: Csabee.

(#2291) forrest85 válasza Csabee. (#2290) üzenetére


forrest85
senior tag

8.8.8.8

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2292) Csabee. válasza forrest85 (#2291) üzenetére


Csabee.
nagyúr

És ezzel minden honlap jó? DynDNS-nél jobb ez?

Üdv: Csabee.

(#2293) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Az alap felállás jelenleg,hogy venni készülök egy pana p46g30-as plazma tv-t.
Mint kiderült számomra, a jelenlegi STB-t nem tudom kikerülni hála a UPC-nek, hiába rendelkezik a tv a megfelelő dekóderrel. A mostani médiabox amivel felvenni is tudok,csak scart csatlakozóval rendelkezik,azonban mivel hdmi nincs rajta így ha ez a médiabox marad akkor jelentős lesz a minőségromlás a képet tekintve.

saját user profilomat megnézve ezen szolgáltatásokkal rendelkezem jelenleg:

-fiber power 30
-upc telefon bronze díjcsomag
-digital bronze
-digital gold
-első mediabox dvr

Társasházi csomagban fizetek ezért jelenleg 7.000 HUF-ot 2 éve.
Ha minden igaz akkor egy Prémium (HD,DVR) box-ra lenne szükségem a mostani helyett,hogy legyen hdmi-m. Vagy lehet külön előfizetésre,mert ezt csak hd csatornák előfizetéséhez adják. Mint látjátok elég nagy a káosz a fejemben e téren. Világosítson fel légyszi aki kicsit tájékozottabb e téren. Milyen költségekkel járna és mit is kellene tennem? :F

Előre is köszi :R

Kene

(#2294) forrest85 válasza Csabee. (#2292) üzenetére


forrest85
senior tag

Igen, ezzel miden honlap jó. Ez a google dns servere. De van még pl. az OpenDNS is, annak nem tom a címét.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#2295) Csabee. válasza forrest85 (#2294) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben, kipróbálom őket!

Üdv: Csabee.

(#2296) bolha23


bolha23
aktív tag

(#2297) RLND


RLND
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2298) modi


modi
tag

(#2299) Csabee. válasza bolha23 (#2296) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaja, én is néztem komoly!

Üdv: Csabee.

(#2300) keram2009


keram2009
tag

Ahogy olvasgatok mostanában a UPC-ről jönnek fel mint a talajvíz :). Ellentétben mondjuk a T háza tájával. Nem nagyon hallok semmi extrát. Invitel dettó. Szal UPC csak így tovább :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.