Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Moonchild


Moonchild
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit! Másnál is előfordult hogy egy eddig meglévő csatornára kapcsol és csak fekete képernyő fogadja? Pedig lennie kéne a csomagban! :)

(#2302) #41635072


#41635072
törölt tag

A UPC-s net mennyire mondható stabilnak, szokott szakadozni, ilyesmik?

kabelmania27: Ez a néha mit jelent? Mert akkor lehet inkább maradnék a lassú, de stabil invitelnél. :U

[ Szerkesztve ]

(#2303) kabelmania27 válasza #41635072 (#2302) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem stabil, tavaly albérletbe internet 15öt használtunk hárman. Néha újra kellett indítani a modemet és a routert.
Attól is függ milyen routerrel osztod meg a netet szerintem.
50/5 és 120/10-nél elég a gigabites swich, három gép kap egyszerre ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#2304) vlevi válasza kabelmania27 (#2303) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem sokáig atomstabil volt, de az utóbbi 1-2 hónapban időnként elmegy a net. Menet közben csak úgy. A modemből táp ki-majd be, és megjavul. De ez is ritkán jön elő, viszont ha valaki éppen multiplayerben játszik egy szerveren, akkor marha idegesítő tud lenni.

(#2305) dodopek válasza vlevi (#2304) üzenetére


dodopek
addikt

Kerepesen totál stabil.Bár nekem a Fibernettel sem volt bajom, és ugye ugyanaz a hálózat... Csak most már 25/1,5... :) És csatlakozom. HAJRÁ UPC!!!!

(#2306) macloed válasza vlevi (#2304) üzenetére


macloed
csendes tag

Zajosodik a hálózat!Mivel a upc erőlteti a self installt,már nem használnak visszirányszűrőt,ami a hálózat zajosodását hivatott megakadályozni,és sok régi kínai osztón,meg tv-n,meg stb-n keresztül rengeteg zavar kerül vissza.És hiába jó a jelszinted a zaj megölheti a stabil kapcsolatot.

(#2307) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Még májusban bekábelezték az utcánkat, de még most sem lehet rákötni, mert az eon nem adta rá az áldását. :W Nem tudjátok nem lehet ezt valahogy megsürgetni?

(#2308) monosz válasza macloed (#2306) üzenetére


monosz
őstag

Van némi igazságod,de az"aranyszinü"kína osztó annyira nem gond,mert csak a saját net-ét öli meg.Van ennél sokkal rosszabb dolog,ami valóban zajt termel a hálózatra.Ez lehet egy régebbi tipusú TV,aminek a tuner-e "szar".pl.az (osscillátora).De lehet egy rosz,nem megfelelő feszültségű modem tápegység is.Teszem azt,felcserélték a router-éval.9V,12V,nekik tök mindegy,működik,és kész. :W
Az illegális "faragásos" rákötést,nem is említem. :Y

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2309) macloed válasza monosz (#2308) üzenetére


macloed
csendes tag

Igen,csak ezzel az a baj,hogy egy ilyet nagyon nehéz beazonosítani,szal nem is értem,hogy a spórolásért cserébe egy egész jó hálózatot miért kell így lerontani.Szóval én viszzirányszűrő párti vagyok,fölösleges zaj nem kell a hálózatra,mert benne van a a pakliban,hogy ez hosszabb távon komolyabb minőségromlást eredményezhet,és lesüllyed a t-csoport szintjére a upc(megbízhatatlanság,köze nincs az ígért sebességnek a ténylegeshez,stb ), ami nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#2310) monosz válasza macloed (#2309) üzenetére


monosz
őstag

Jól látod.Ez a móka,3 technikus,és 2-3 nap.
Ezzel csak az a baj,hogy addig a "becsületes" előfizetőknek is problémás a net,és a telefon.
A Self intall annyira nem gáz,mert max nem lesz jó neki,pár TS nem lenne,de az nem rontja a hálózatot.
A HPF80-at ki kell iktatni,mert a videotár anélkül nem működik.
Ha megszünne az analóg,valszeg az illegális jelvét is lecsökkenne,ergo "pöpec" lenne minden.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2311) macloed válasza monosz (#2310) üzenetére


macloed
csendes tag

Persze,az ip termékek előtt nem kell HPF,mert az megakadályozza a plusz szolgáltatásokat(net és voip persze nem is menne).Amúgy meg hiába szünne meg az analóg,a zajos tv-k akkor is megmaradnak,mert a hálózat nem bír el ennyi "aktív" ip terméket,magyarul rá kell engedni a digitális jelet is kódolatlanul,vagy nagyon drágán átépíteni a hálózatot.Kíváncsi leszek,melyiket választja a UPC.Már most is nem kevés olyan megoldás van,amikor a mediabox nincs benne a CMTS-ben,magyarul csak nézhető de semmilyen extra nem vehető igénybe rajta.

(#2312) macloed válasza macloed (#2311) üzenetére


macloed
csendes tag

Bár arról nincs infóm,hogy az új tv-k zaja jelentős lenne-e.

(#2313) monosz válasza macloed (#2311) üzenetére


monosz
őstag

").Amúgy meg hiába szünne meg az analóg,a zajos tv-k akkor is megmaradnak" Nem baj ha megmarad az analóg TV,a digitális jellel nemtud mitkezdeni,csak STB-n keresztül.Így a TV saját "szar" tunerja kivan hagyva a körből.
-A hálózatnak nincs köze ahoz,hogy kódolt,vagy kódolatlan a digitális jel.A Upc-nél jelen esetben,csak STB-n keresztül lehet digitálist nézni.Ez is Aktív IP termék.Abban az esetben nem aktív,ha előtte van egy Hpf szűrő.Nézni tudod,de az interaktív szolgáltatások nem lesznek elérhetők. (VD101)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2314) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy panaszbejelentés esetén mennyi idő elteltével kell legalább visszajelezni?

Valahogy vissza lehet mondani a szolgáltatást és "visszaállítani" az előző állapotba úgy, hogy pár nap elteltével panaszbejelentéssel éltem, hogy nem az elmondottak szerint történt a váltás?

(#2315) Csabee. válasza bozsozso (#2314) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Úgy tudom 72óra?

Üdv: Csabee.

(#2316) bozsozso válasza Csabee. (#2315) üzenetére


bozsozso
őstag

Az szép. November 12-én jelentettem be.

(#2317) club1 válasza bozsozso (#2316) üzenetére


club1
veterán

Attól függ, mi a problémád. Ha meghibásodásról van szó, akkor 72 óra, egyéb esetekben 30 nap is lehet (számlapanasz, díjcsomagokkal kapcsolatos problémák, stb.).

(#2318) bozsozso válasza club1 (#2317) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem meghibásodás hanem egyéb panasz.

(#2319) Csabee. válasza bozsozso (#2318) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jelentsd be még egyszer.

Üdv: Csabee.

(#2320) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Hátha olvassa UPC online társunk is!

Azzal elvagyok, hogy másfél hete, talán nem bonyolult kérdéssel fordultam mailban mint előfizető a UPC-hez s még nem sikerült megválaszolni.

A TV-hez kötelező STB viszont rohadtul idegesít, pláne, hogy az alapon nincs HDMI kimenet.
Erősen foglalkoztatott eddig is, hogy a NET előfizetést meghagyom, s mindig Tv lesz belőle, de most lett újabb alternatíva.
Kistarcsán rohamtempóban építi ki a hálózatot a Digi TV (ma beszélgettem kicsit az oszlopon kábelezőkkel. /Na ja végre kitakarodott a Fibernet a szarjával, s hamarost két jobb szolgáltató közül választhatok./

Ennek most már tuti az lesz az eredménye, hogyha a UPC nem oldja meg a nyomorult beltéri kérdést (nem kell áramzabáló plusz eszköz, pláne, hogy nincs megfelelő kimenete, mert ahhoz havi 2000 Ft-al többet kéne fizetnem hogy HDMI kimenetes STB-t adjanak) hűséget már nem írok alá, s a TV előfizetésem, de lehet, hogy a netet is átviszem a Digi TV-hez.

Szóval versenyhelyzet lesz végre, és bár a UPC minősége előrelépés a fibernetéhez, a kényszerű beltéri egység miatt váltani fogok.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2321) club1 válasza szelidorzo (#2320) üzenetére


club1
veterán

Nem vagy ezzel a gondolatmenettel egyedül, Mogyoródon is nyomul a Digi, akinek nem volt hűsége már rég átment. Én csak attól félek (némileg joggal), hogy a Digi-t be fogja Magyarországon kebelezni a UPC, így ezeken a területeken néhány év múlva nem lesz választási lehetőség.

(#2322) szelidorzo válasza club1 (#2321) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Akkor majd adnak újabb beltérit :W :W

Azért kétszer megvenni ugyanazt a területet (egyszer a fibernettől, egyszer a Digitől) Ilyen felvásárláshoz kell azért nyereség rendesen.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2323) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Azt igérték, jövő évtől lehet csak kártyát kérni digitális adásokhoz:)
Én maradtam az invitelnél, nem kerültem át az Upc-hez.
Diginél nincs Comedy és Filmmúzeum.

[ Szerkesztve ]

(#2324) vlevi válasza kabelmania27 (#2323) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt igérték, jövő évtől lehet csak kártyát kérni digitális adásokhoz"
Hol kell kérni? Szerintem ez nagyon sok embert fog érdekelni! Legalábbis azokat, akik az elmúlt 2-3 évben vettek DVB-C tuneres tévét.
De még másokat is érdekelhet, aki egy normálisabb STB-t szeretne használni, nem csak a UPC által adottakat.

(#2325) kabelmania27 válasza vlevi (#2324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

upc on-line ígérte ha jól emlékszem 2012első negyedévére:)

(#2326) bozsozso válasza Csabee. (#2319) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát inkább várok és nem teszik zsebre amit kapnak mivel amikor olyan jellegű kérdésem volt amiből előnyük is származhatott volna akkor fél órán belül már csörgött a telefonom. Azért ez nem egy fer hozzáállás. Bár egyik szolgáltató sem az mindegyik csak a kibújást keresi az állandó ászf-re hivatkozás miatt amit csak ők értelmeznek helyesen :( Az a baj, hogy viszont van amikor megenyhülök, mert nem az a szegény ügyfélszolgálatos tehet róla Ő csak azt mondja amit mondania kell, mert egyébként nincs munkahelye.

(#2327) club1 válasza bozsozso (#2326) üzenetére


club1
veterán

Attól még rákérdezhetsz, hogy áll az ügyed...
Egyébként ügyfélszolgálatos és ügynök/kereskedő(sales) között van némi különbség, előző fix órabérért, utóbbi jutalékért dolgozik, az egyik a protokoll alapján tevékenykedik, a másik pedig nem foglalkozik a problémáddal, mert csak az eladás érdekli... Azaz azt akarom csak mondani, hogy felesleges azon kitöltened a haragodat, aki segíteni próbál.

(#2328) bozsozso válasza club1 (#2327) üzenetére


bozsozso
őstag

Én is pont ezt mondom, gondolom. Mondjuk telefonon nem derül ki melyikkel beszélek.

(#2329) macloed válasza kabelmania27 (#2325) üzenetére


macloed
csendes tag

Reméljük,tarják magukat ehhez,mert a hálózatuk nem fogja elbírni azt,hogy minden tv-nél mediabox legyen

(#2330) macloed válasza monosz (#2313) üzenetére


macloed
csendes tag

Na,de most jön az,amit korábban kérdeztem.Nem lehet minden tv előtt box,és ahhoz az kell,hogy a digitális tunerú tv-k saját maguk megtudják jeleníteni az adásokat,és akkor jön a kérdés,ezekről mennyi zaj megy vissza,mivel nincs HPF.Ha jelentős,komolyabb problémák lehetnek szerintem(nem vészmadárkodok,csak nem szeretnék komplikációkat a szolgáltatásban).

(#2331) kabelmania27 válasza macloed (#2330) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

2009óta az Upc nem használ visszirányszűrőt új bekötéseknél ha jól tudom.
Az új tévék nem termelnek akkora zajt mint a régiek.

[ Szerkesztve ]

(#2332) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nálam hónapok óta stabil! :)

Üdv: Csabee.

(#2333) kabelmania27 válasza Csabee. (#2332) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Király:)
Haveromnál is ilyen:D

[ Szerkesztve ]

(#2334) monosz


monosz
őstag

Már várom.[link]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2335) Kroni1


Kroni1
veterán

Srácok!

Az új lakásunkba most költöztünk be és UCP 50/5-ös netet vettünk. A régi lakásban DIGINET van, ahol a WR1043-as TPLink Routerem tökéletesen működött: Wifin és kábelen egyaránt szórta minden eszközre a 80/25Mbitet. Az UPC-s lakásban a modemet közvetlenül a gépbe dugva és a Routerrel kábelen tökéletes minden, de wifin szakadozik néha, és random időnként iszonyat belassul. Ezen legtöbb esetben a router áramtalanítás sem segít.. Most áthoztam a DLink routert, az is kb. ugyanezt csinálja a UPC-s lakásban, a Digivel meg mindkét router tökéletes! Láttatok már ilyesmit, mi lehet a gond?

Természetesen Router fw-k frissek, wifit próbáltam már a nem terhelt csatornákon is, de semmi jaulás..

[ Szerkesztve ]

(#2336) kali válasza Kroni1 (#2335) üzenetére


kali
legenda

látom, közben szerkesztettél/kiegészítettél, mert a más/minden csatornán történő wifi szórást akartam kérdezni... esetlegesen csak ebben a körben lesz a hiba forrása, próbálj ki minden csatornát, nem mindig a szabad csatorna a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#2337) kabelmania27 válasza Kroni1 (#2335) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet és a routert egyaránt
192.168.100.1 nézd meg a modem jelszintjét.
routerreddel kapcsolatos kérdéseket itt tedd fel.

(#2338) Kroni1 válasza kabelmania27 (#2337) üzenetére


Kroni1
veterán

A jelszintet nem néztem még, jó ötlet! :R Természetesen többször is próbálkoztam reboot-al, és más egyebekkel is, már több mint egy hónapja bekötötték a netet, azóta van a hiba csak próbáltam várni hátha megszűnik vagy rájövök mi lehet! A router topicban másnak nem volt ilyen tapasztalata, azért is furcsálom mert csak az uj lakásban szarakodik mindegyik..

Ráadásul másik X akta hogy telefonálás közben is mindig megszakadunk, de csakis a lakásban a 9-en, lehet van valami adótoron ami bezavar mindent nálunk..

(#2339) kabelmania27 válasza Kroni1 (#2338) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tedd be a modemed jelszint oldalát:)
192.168.100.1 címet írd be a böngészőbe.
Hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés?
Esetleg ha az osztó(k)ról tennél be képet, azt megköszönném:)

(#2340) Kroni1 válasza kabelmania27 (#2339) üzenetére


Kroni1
veterán

Először van egy osztó a settopboxra a digitális tv-nél aztán a másik szobában lévő osztóról jön a net és megy tovább a kábel a harmadik szobába ahol egy analóg tv van.

Képeket csinálok majd, és a modem jelszintet is megnézem, de csak később érek haza a délután! :R

(#2341) kabelmania27 válasza Kroni1 (#2340) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, várom a képeket:)
Légy szíves írd le majd a képhez, hogy melyik kimenet hova megy tovább.

(#2342) Kroni1 válasza kabelmania27 (#2341) üzenetére


Kroni1
veterán

Rendben! :K

(#2343) Kroni1 válasza kabelmania27 (#2341) üzenetére


Kroni1
veterán

Szia! az osztókat nem tudtam egyenlőre lekapni, de a modemről megvan a jelszint, nem tudom ez mit mond neked:

[ Szerkesztve ]

(#2344) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#2343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jók a jelszintjeid, ezzel nincsen gond.
Nekem is ugyan ilyenek és teljes sebességgel megy a 120/10.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2345) Kroni1 válasza Gubek-Einste (#2344) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is azt furcsálom, hogy kábelen tökéletesen jön a net közvetlenül a modemről és routerrel is, csak a wifi rész lassú akármilyen routert és akárkelyik csatornát is próbáltam eddig..

[ Szerkesztve ]

(#2346) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#2345) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha közvetlenül modembe dugva jó a net akkor ott nem a UPC a ludas, a többi meg már a te bajod (bocs a megfogalmazásért).
Néz be IDE vagy IDE, ezekben a topicokban segítenek a router-es/wifi-s gondokban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2347) kabelmania27 válasza Kroni1 (#2343) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem is jók a jelszint értékek:)
Ha lesz lehetőséged lefényképezni az osztókat, tegyél be róluk képet, megköszönném:)

(#2348) Kroni1 válasza kabelmania27 (#2347) üzenetére


Kroni1
veterán

oke! termeszetesen kuldok kepet ha lesz alkalmam..

(#2349) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Tudtok esetleg az én netem paramétereiről is véleményt mondani?

[link]

Másik kérdésem, Cisco EP3212-höz nincs most elérhető jelszó? A régiek nem működnek.

Előre is köszönöm!

z

[ Szerkesztve ]

(#2350) F_Zolee válasza z67 (#2349) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jelszóhoz hozzászólva...ha nem volt még beállítva akkor nincs is. Elég a log in-ra kattintani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.