Hirdetés

2019. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2901) tuser

tuser
(fanatikus tag)

Na gyerekek. Tegnap délután hívott egy upc kiscsaj hogy hamarosan lejár a 30 -as netre a szerződés, mi lenne ha váltanék 50 -re ( 60 jobban hangzana, de ez más kérdés ). Mondom oké, hogyé' adná ? Valami 6,7k -t mondott ! Meg van ez huzatva ? :Y

A kérdés hogy ha szomszédban 6,1k -ért osztanak 120 -asat, honnan jött ez a 6,7 -es összeg ? :F

Ja és ... nem rémlik volt e már téma, de hogy jött ki ez az 50 Mbps, miért nem volt jó a 60 ?

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#2902) Jim74 válasza tuser (#2901) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

A 60-as csomag megszűnt, ha jól emlékszem, csak a meglévő ügyfeleknek maradt meg, új szerződést nem lehet már rá kötni.

Próbálkozz be, hogy új előfizetőknek a 120-as 6,1k, Neked meg mint régi, hűséges ügyfelüknek a lassabb drágább???? Legyél kicsit felháborodva, meg említsd meg, hogy elgondolkodsz a szolgáltató váltáson :D
Hátha bejön, egy próbát megér :D

(#2903) club1 válasza tuser (#2901) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Nem jó tárgyalástechnikád volt. A hűségnyilatkozat lejárta előtt fel kell készülni a várható hívásra. Be kell magolni az online rendelés esetén kapható árakat, és ha megkérdezik, hogy hajlandó vagy-e váltani 120 Mbps-os netre, akkor rögtön fel kell vetni, hogy a 6100 Ft-os áron gondolkodtál (FP50-nél meg ugye 4580 Ft van)...
Az mondjuk alap, hogy kisebb előfizetési díjat (mint ami most van) nem igazán lehet velük összehozni...

[ Szerkesztve ]

(#2904) tuser válasza Jim74 (#2902) üzenetére

tuser
(fanatikus tag)

Tudom hogy megszűnt a 60, csak máig nem értem miért ? Az 50 mennyivel jobb nekik mint a 60 ? 50 -hez is EDS3 modem kell, nincs költségcsökkenés. :F

Ok, elszoktam a fenyegetőzéstől, a TNW, PR-Telecommal ellentétben nem nagyon van vele probléma. :)

#2903 : Hülye azért nem voltam, maradt a 30 -as 4,xk körül, de ha megdobnának 4580-ért +20 -al, egye fene. :))

(#2905) Jim74 válasza tuser (#2904) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Nem, nem fenyegetőzni kell, hanem csak finoman nyomást gyakorolni rájuk :B

(#2906) vlevi válasza tuser (#2904) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Ha úgy nézzük, nem szűnt meg a 60-as, csak 120 lett belőle. A régi 25-ösből pedig 50. Legalábbis valami ilyen dumára emlékszem.

(#2907) Jim74

Jim74
(PH! nagyúr)

Úgy látom, hogy Szilasligeten is húzzák a kábeleket a DIGI-sek.....

(#2908) Gubek-Einste

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A mai napon meg is kaptam a csomagos postástól a Cisco EPC3925 HGW-t.

1; Hétfőn amikor megrendeltem akkor csütörtöki kiszállítást ígértek és futár általi kézbesítést.
2; 2 postást hozta a fel a csomagot.
3; A doboz iszonyatosan nagy, 472 mm x 330 mm x 120 mm, az eszköz ugyan akkora mint az EPC3212 modem
4; A régi modemet az ügyfélszolgálati irodában kell leadni, megrendelésnél ingyenes postai visszaküldést emlegettek.

A csomag tartalma:
Cisco EPC3925 HGW
Táp
5 m telefon kábel
10 m UTP kábel
1,5 m RG6 75 Ohom-os háromszorosan árnyékolt koax kábel mindkét végén F csatlakozóval
5 m RG6 75 Ohom-os háromszorosan árnyékolt koax kábel 1-1 F és normál antenna csatlakozóval
1 db 5-1000MHz szimmetrikus kettes osztó. Teleste DSS2
2 db csavar az osztó rögzítéséhez
1 db normál antenna csatlakozóról F csatlakozóra átalakító
1 db szerelő kulcs az F csatlakozók meghúzásához, nagyon hasznos
1 db Telepítési útmutató, nagyon részletes de a HGW nincsen benne
1 db műszaki GYÍK lap, ügyfélszolgálaton állandóan ismételt tanácsokkal

A HGW telepítése egy kicsit macerásabb mint egy sima modemé, a router-es részét is konfigurálni kell de aki látott router menüt annak könnyen fog menni.
A menü szinte teljes egészében megegyezik egy sima Linksys router-ével de van jó pár eltérés is, a kábel modemes dolgokon kívül.
Csak 2,4 GHz sávos a wifi, alapból WPA2-AES titkosítás van rajta.
Az USB portra dugott Pendrive-ot/nyomtatót érzékeli de a menüben nincsen hozzávaló menüpont, gép nem érzékeli HGW-re rádugott eszközt.
A telefon port csak a modem regisztráció után aktivizálódik addig nem is világit a telefon port sem.
Azonos alhálózatból oszt IP-t a vezetéken és vezeték nélkül csatlakozó eszközöknek, T-Home-nál külön tartományból teszi ezt.
Az admin oldal a modemeknél szokásos 192168.100.1 alatt érhető el, bejelentkezés nélkül ugyan azt lehet látni mint a EPC3212 modem estében is, alap adatokat jelszintekkel.
Alapból nincsen felhasználónév/jelszó a beállításokon de első bejelentkezés után meg kell adni egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#2909) modi

modi
(kvázi-tag)

(#2910) SaitoX

SaitoX
(tag)

Hellosztok,
UPC-nél mennyire komoly ez a 300 gb-s havi korlátozás?
Nálunk eddig Rubicom volt, annyit töltöttem le amennyit szerettem volna, jó hogy 16 mbit helyett 120 mbit lesz ugyanannyiért, de tényleg korlátlan az internet amit nyújtanak?:)
Ha pl. átlag havi 500 gb-t töltök le abból nem lesz probléma? Manapság aki már bluray filmeket tölt, meg 1080p streamokat néz, igen könnyen túllépi a 300 gb-t, sztem.

(#2911) Gubek-Einste válasza SaitoX (#2910) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A 300 GB korlát az három hónap átlagában számolják vagyis 900 GB/3 hó-t számolják, elvileg. Ha átléped ennek a határnak a 80 és 100%-át akkor kapni fogsz egy-egy szívhez szoló e-mail-t erről a default e-mail címedre de ezután csak akkor lesz ténylegesen korlátozás ha az adott hálózat szakasz nagyon le van terhelve. A Facebook-on erről írtak is kommentet.
Én 2010 nyara óta folyamatosan minden hónapban 1,5-2 TB adatforgalmat generálok és eddig semmilyen korlátozást nem kaptam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#2912) Jim74 válasza SaitoX (#2910) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Én is volt, hogy átléptem a 900GB/3hó átlagot (igaz talán csak egyszer), de még levelet sem kaptam róla.

(#2913) gejzanet

gejzanet
(tag)

Olyat tapasztal valaki, hogy délután külföldre ping drasztikusan 300..400ms-ra nő?

(#2914) gejzanet válasza Integra (#2870) üzenetére

gejzanet
(tag)

vazzeg ennyire függő vagy? fél napig nincs net és már itt rinyálsz? 30 éve tv se volt hétfőn azt' mégis itt vagyunk.

(#2915) Jim74 válasza gejzanet (#2914) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Nem a fél nap miatt "rinyált", hanem az eljárás miatt.

De ennyi erővel ő is mondhatná Neked, hogy Te meg a ping miatt picsogsz itt, más meg örül, ha van egyáltalán valamilyen netje....

(#2916) kabelmania27 válasza gejzanet (#2914) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Én is ki lennék akadva a helyében, előfizetője egy szolgáltatásnak amit szeretne használni is. Azoknál akik a Fibernettől az Invitelhez kerültek tegnap 19.00-21.40ig nem volt internet.
Még a fibernetes időben is volt ilyen bix szakadás (ex fibernetesek szerintem emlékeznek), egyszer olyan is volt, hogy volt net, csak belföldi oldalak nem jöttek be, de a külföldiek igen, most viszont nem világított az online led.

[ Szerkesztve ]

(#2917) z67 válasza Jim74 (#2915) üzenetére

z67
(őstag)

Amúgy is vicces, hogy jön egy újonc, azt osztja az észt. Ilyen koromban max. kérdeztem, olvastam, ezeken túl lapítottam...

(#2918) Jim74 válasza z67 (#2917) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Úgy látom nem csak nekem szúrta a szemem a hozzászólás... ;]

(#2919) Sabre

Sabre
(őstag)

másnak is van belassulása a 14. kerületben Budapesten? a speedtest letöltésnek 0.5-5mbs körül mér a 120 megás csomagonál... :F

(#2920) Sabre válasza Sabre (#2919) üzenetére

Sabre
(őstag)

úgy néz ki történt valami, 21ms és 95/10m :))

(#2921) kabelmania27 válasza Sabre (#2920) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Modem jelszinted milyen? 192.168.100.1
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?
Ha nem tudsz képet betenni az osztó(k)ról, az is elég ha leírod milyen felirat van ráírva és melyik kimenetből hova megy tovább a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#2922) club1

club1
(PH! kedvence)

Bp. XXII. ker. FP25 most, miután újraindítottam a modemet, mert lassúnak találtam a netet...:

És akárhogy mérek, ezektől az értékektől csak rosszabbakat tudok mérni...

[ Szerkesztve ]

(#2923) kabelmania27 válasza club1 (#2922) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Jelszinted milyen?
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?

(#2924) club1 válasza kabelmania27 (#2923) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Mivel tegnap szereltem be az új digitális boxot, és így kicseréltem a régi fibernetes splittert, a t-ket meg rendesen meghúztam, a box pedig tökéletes jelszintet mutat. Minden működik, csak a net haldoklik, és csak az elmúlt egy-két órában/óta.
Azt hiszem a BIX-nél a UPC grafikonja magáért beszél...

[ Szerkesztve ]

(#2925) peto.istvan

peto.istvan
(senior tag)

Őszintén én jobban megvoltam elégedve a Fibernettel mint a UPC-vel. Itt Budaörsön UPC volt majd FIbernet most megint UPC. Dobálják egymásnak a hálózatot. Viszont most fizetek 4100Ft-ot az 50Mb/s Fiberpower csomagét és minden gond nélkül jön. Hozzá teszem itt fut kint a T-home optika de ár arányban most a UPC vezet! A fibernetnél ha még létezik bár azt hiszem már felkarolta az invitel talán 10Mbit/s a legnagyobb csomag!

(#2926) peto.istvan válasza club1 (#2922) üzenetére

peto.istvan
(senior tag)

Itt jelszint bibi lesz! Ha direktbe van bekötve a modemből jövő kábel akkor is ennyit mérsz? Úgay értem csak a modem van használatban és semmi más!

[ Szerkesztve ]

(#2927) kabelmania27 válasza club1 (#2924) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ha azok a t-k ilyenek akkor cseréld ki őket...

(#2928) kabelmania27 válasza peto.istvan (#2925) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igen a szolgáltatási terület többségén 10/2 a legnagyobb sebesség.
Van ahol gyorsabb net is elérhető.

(#2929) club1 válasza kabelmania27 (#2927) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

5-1000 MHz-es splittert küldött a UPC, azt tettem be a fibernetes helyére. A routert most nem kötném ki a jelszint ellenőrzéshez, inkább megvárom a holnapot...

(#2930) kabelmania27 válasza club1 (#2929) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Jelszint ellenőrzéséhez nem kell kivenni a routert, írd be a böngészőbe a 192.168.100.1 címet
A kettes osztó után el van még osztva a kábel?

[ Szerkesztve ]

(#2931) szelidorzo válasza kabelmania27 (#2928) üzenetére

szelidorzo
(fanatikus tag)

Azért a vállalt minimum értékek elég nevetségesek!

60 megásnál 1,5M
120 megásnál 4M
És amíg az megvan tesznek a megrendelő fejére. Az invitel méltó utóda a fibernetnek. :W
Nem is váltok rájuk, pedig itt új üveget húztak, megvárom amíg ősszel a családi házak után sorra kerül a diginél a lakópark kábelezése. :C

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2932) kabelmania27 válasza szelidorzo (#2931) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igazad van, a marketingdumán kívül semmi sincs, csatornakiosztás egy katasztrófa.
Mi a véleményetek erről a kiosztásról?
Diginél 80megabit a max, Upcnél 120:)

[ Szerkesztve ]

(#2933) kali válasza szelidorzo (#2931) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

nem tesznek, lehet csesztetni a szolgáltatót, mert a szabályok szerint törekedniük kell a "jóra", én biztos nem nyelném le még azt sem, ha heteken át, akár csak a felével menne! :(

(#2934) kabelmania27 válasza kali (#2933) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nekem az a problémám, nem küldtek üzenetet hogy bocsánat hogy nemvolt este net ez volt a hiba. Semmi tájékoztatás, ennyire nem kellene hülyének nézni az előfizetőt.
Megteheti az Invitel mert nincs konkurencia a szolgáltatási területük nagy részén.
Adsl, mikrós és mobilnet nem alternatíva, tányéros tévé sem alternatíva...

(#2935) club1 válasza kabelmania27 (#2930) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Nálam egy vállalati IDS van, így a modemet nem érem el rajta keresztül (a modem ip címén a router válaszol egy másik subneten). A splitter egyik ágán lóg a modem, a másikon egy 5 utas splitter.

(#2936) kali válasza kabelmania27 (#2934) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

minek okozzanak problémát maguknak azzal, hogy szétkürtölik, ekkor és akkor nem volt szolgáltatás, ha esetlegesen nem is vette észre mindenki?

(#2937) kabelmania27 válasza club1 (#2935) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Mivel kivetted a tratec osztót, az összes kimeneten van visszirány, így bármelyik szobába teheted a boxot.
Modem is több jelet kap, mert a tratec 10decibelet csillapít modem irányába, az új osztó max 3,5öt, így az SNR is több lesz, ami stabilabbá teszi a kapcsolatot.
Nálam még megvan a tartec, a tévé kimenet megy egy hármas osztóba,majd három tévébe, adáskép kristálytiszta.
Ok, majd holnap nézd meg a jelszintet:)

[ Szerkesztve ]

(#2938) szelidorzo válasza kali (#2933) üzenetére

szelidorzo
(fanatikus tag)

Az utolsó egy évem kalandos volt a fibernetnél, intéztem nekik büntit a fogyvédőknél, a hírközlésnél, de hál' isten megszabadultam tőlük. (pedig a végén már ott tartottunk, ha hibát jelentek, félórán belül visszahívtak, hogy orvosolják. Úgy kezdtük, hogy tértivevényes levélre nem válaszoltak két hónapig. Ez került egyszer 500, és egyszer 100 ezer forintjukba a két említett szervtől)
De nem akarok harcolni, idegeskedni, legyen rendes szolgáltatás, amiért fizetek.
Kopp, kopp, kopp, egy éve különösebb probléma nincs.(mondjuk a UPC jobb minőségű anyagokat használ, koax, csatlakozó, elosztó)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2939) club1 válasza club1 (#2922) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Ezek szerint sem nálam lehetett tegnap este probléma (FP25):

[ Szerkesztve ]

(#2940) kabelmania27 válasza club1 (#2939) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

[link] 15-ik hozzászólásban linkelt bix árbáról kiderül a probléma forrása.

(#2941) gejzanet válasza z67 (#2917) üzenetére

gejzanet
(tag)

Hát.. most hogy itt milyen "rangot" ír ki vastagon szarom le. Meg nyilván összefüggés sincs.

(#2942) gejzanet válasza Jim74 (#2915) üzenetére

gejzanet
(tag)

Milyen eljárás miatt? Mert egy balfasz szerelő elfelejette visszakötni? Van ilyen! Ettől nem áll meg a világ. Max délután nem volt mire rárárntani és ettől feszült lett. :DD

És ha ez én hozzászólásomat elolvasod, én nem anyáztam a upc-t és még cska nem is rinyáltam. Pedig lenne okom, hanem KÉRDEZTEM, hogy másnak is van-e gondja. Márcsak azért is, hogy kiderüljön nálam van-e hiba, vagy globálisan. Ha szerinted a kető ugyanaz akkor veled komoly baj van.

(#2943) gejzanet válasza kabelmania27 (#2916) üzenetére

gejzanet
(tag)

Itt valami más lehet, nekem nagyon úgy tűnik mintha egy rosszul beállitott cut lenne.

(#2944) gejzanet válasza club1 (#2922) üzenetére

gejzanet
(tag)

Hasonlók vannak itt is +100% packet loss.

Ha jól számolom másfél éve váltottam upc 120-ra, de ez idő alatt annyi net kiesésem volt, mint előtte 96-tól összesen. Más szolgáltatónál olyan, hogy fél naping nincs net, vagy ha pénteken bejelented a hibát, akkor azt már csak hétfőn javítják nincs.

(#2945) z67 válasza gejzanet (#2941) üzenetére

z67
(őstag)

Igen, le lehet szarni. Ez emberi hozzáállás kérdése. Imádhatnak téged a való életben, amikor új társaságba kerülsz és nyitásképpen leugatsz mindenkit, hiszen te vagy a penge, markáns véleménnyel.

(#2946) tuser válasza z67 (#2945) üzenetére

tuser
(fanatikus tag)

Most jól megmondtad.

(#2947) Jim74 válasza gejzanet (#2942) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Érdekes a hozzáállásod és a megnyilvánulásaid...
Lehet, hogy te csak "rárántogatásra" használod a netet, de vannak, akik értelmesebben is ki tudják használni az infrastruktúrát...
Azért, mert valaki leírja ide a történetét, és mondjuk netán fel van háborodva valami miatt, még nem kell leugatni.
Nem azzal van a baj, hogy fél napig nincs net, hanem azzal, hogy az ő szerelőjük hibázott és ezt illene soron kívül orvosolni.

(#2948) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok. kérdésem ,miért nem lehet online lemondani a upct? ... internet tv telefon...

(#2949) club1 válasza bb.bocs (#2948) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Komplett postpaid előfizetői jogviszony felmondásánál a szolgáltatók - joggal - ragaszkodnak a személyes kontaktushoz (eszközök leadása, utolsó részletek, kötbér, stb. befizetése). Egyes szolgáltatások lemondását meg gondolom azért nem teszik online lehetővé, mert a felhasználók kiakadnának a következő hónaptól számlázott kötbéreken/listaárakon.

[ Szerkesztve ]

(#2950) bb.bocs válasza club1 (#2949) üzenetére

bb.bocs
(őstag)

jogos :) hát ,majd amit hoztam ( eszközök) el is viszik :D nem én fogom cipelni természeteen

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.