Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Gubek-Einste válasza Sanya (#2650) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Idénre ígértek, hogy lehet csak kártyát kérni de egyenlőre nem tudni, hogy mikor lesz belőle valami.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2652) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok

ezt a Cisco 3925 amit FP Business-he adnak mostanában lehet használni routerként is? Úgy tűnik, hogy le van butítva a konfigja, pedig egész jó kis router is lehetne :K

MZ/X

(#2653) smog86 válasza Sanya (#2650) üzenetére


smog86
senior tag

Csak boxal együtt tudod venni a digitális adást, ígérték tavaly hogy lesz idén csak kártyás konstrukció, de egyenlőre semmi hír róla.

(#2654) vlevi válasza Sanya (#2650) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, sajnos a UPC-nél ez így van :(

Pedig mindenki kihajítaná az ablakon azt a dobozt, de nem lehet, mert csak a STB tudja dekódolni a digitális jelet :(

(#2655) Reiko válasza DopeBob (#2652) üzenetére


Reiko
tag

Igen, le van "butítva" és nem tudod routerként használni. Ha netán ezután pl wifit rendelsz mellé, akkor is csak kapsz külön egy routert és az marad modem állapotban.
Egyébként ha több IP-címet kértél, akkor switchként üzemel asszem.

(#2656) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Akadozik a skype meg steamhez sem csatlakozik... 55mbit-et mutat a speedtest.. nem értem!

Üdv: Csabee.

(#2657) club1 válasza Csabee. (#2656) üzenetére


club1
veterán

Tegnap délután ezt én is észrevettem. Én is mértem sebességet, és tökéletes volt (30/3). Mégis egy csomó oldal tök lassan jön be (még a saját 25 Mbit-es optika bérelt vonalon lógó oldalaim is).
Valahol az UPC hálózatában valami gond van, mobilneten gyorsabban jönnek be az oldalak, miközben ott a speedtest-el csak 3-5 Mbps-ot mérek...

(#2658) kabelmania27 válasza Csabee. (#2656) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelszinted?

(#2659) kabelmania27 válasza club1 (#2657) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelszinted?
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet az osztó(k)ról azt megköszönném:)

(#2660) club1 válasza kabelmania27 (#2659) üzenetére


club1
veterán

Ahhoz hogy megnézzem, ki kellene a routeremet kerülnöm, azt meg azért nem tehetem meg, mert a vpn routerem az itthoni hálózatomat több munkahelyi hálózattal köti össze egy hálózatba (itthonról dolgozom).
Egyébként nem sokkal a postom megírását követően a problémát elhárították, jelen pillanatban nincs ilyen gondom (és tegnap kora délutánig sem volt jellemző).

(#2661) Csabee. válasza kabelmania27 (#2658) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem a jelszinttel van a baj, egyszerűen szar MSN-en és Skype-on is a beszélgetés, akadozik!

Üdv: Csabee.

(#2662) kabelmania27 válasza Csabee. (#2661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy leesett a bejövő jelszint nálad és a tratac osztó 10decibeles csillapítása már sok a modemnek és leesik az SNR.
Ha kicserélnéd az osztót ilyenre, több jelet kapna a modem és így az SNR is jobb lenne, szerintem egy próbát megér.
Nekem most Power Level 3.5 dBmV Signal to Noise Ratio 39.4 dBmV tratec után.

[ Szerkesztve ]

(#2663) Csabee. válasza kabelmania27 (#2662) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem akarok cserélni semmit, 2 napja szart be amikor is elment az adatmenyiség nyilvántartó rendszerük is. Hidd el nem azzal van a gond. Náluk lesz valami.

Üdv: Csabee.

(#2664) kabelmania27 válasza Csabee. (#2663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haveromnál nyáron kicseréltük az osztókat újakra és észrevehető volt a javulás a netnél is hiába állítólag nem számít a jelszint...
Amióta nem negatív a powelevel nekem is jobb a net.
Valaki írta fórumon, hogy az Upc szereő kidobta a tratec osztót és újat tett a helyére.
Egyik ismerősöm úgy tanulta, hogy minél erősebb jelet kap a modem annál jobb.
Szerintem egy próbát megér az osztócsere, ha központi hiba van azon nem fog segíteni, de lehet hogy stabilabbá teszi a kapcsolatot.

(#2665) Csabee. válasza kabelmania27 (#2664) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Eddig elég stabil volt a jel

Üdv: Csabee.

(#2666) HofiZoli válasza Csabee. (#2663) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Beszélhetsz neki.. Kábelezés? jelszint? Osztó? Képet küldenél? Nekem albérletben, meg a havernál... Hozzászólásszámot növel. Ja még kifelejtettem egyet: Húzd meg az F csatlakozót!!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2667) Csabee. válasza HofiZoli (#2666) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:DDD Ezen jót nevettem, nem rosszból, te tényleg legtöbb hozzászólásban ott a jelszint a kábel, az osztó , az albérlet és a haver :DD. De csak segíteni akar, de ez akkor sem az én hibám, sem az eszközöké, szimplán beszart valami a UPC-nél.

Üdv: Csabee.

(#2668) kabelmania27 válasza HofiZoli (#2666) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem egy ismerősnél voltak hasonló problémák, amelyeken egyszerűen lehetett segíteni:)

(#2669) kabelmania27 válasza Csabee. (#2667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Segíteni szeretnék, megosztani a tapasztalataimat.
Egyik ismerősöm panaszkodott hogy sokat megszakad neki a net 30/3 motorola modem, mutatta a jelszintet -4power level snr 35, mondom neki osztót kell cserélni mert az lesz a gond szerintem.
Nyáron bejelentették a hibát kijött az UPC szerelő padláson osztót cserélt mert a régi nem továbbította rendesen a jelet.
Lehet hogy központi hiba van nálad, de egy osztócsere csodákat tud művelni:D

[ Szerkesztve ]

(#2670) HofiZoli válasza Csabee. (#2667) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Szimplán szar valami upc-nél, nekem többször belassult majd kimaradt a szolgáltatás. Egy ideje jó, és lassulás sincs..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2671) kabelmania27 válasza HofiZoli (#2670) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én csak azt tudom elmondani amit az előző egy tanév alatt tapasztaltam az internet 15 csomaggal, néha lelassult, de általában hozta a 15/1et.
Azt is tapasztaltam, hogy az osztócsere is használt valamit (aszimetrikust szimetrikusra cseréltem) , mert az SNR több lett stabilabb volt a kapcsolat.

(#2672) HofiZoli válasza kabelmania27 (#2671) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Na te egy tanév alatt tapasztaltál valamit, nekem meg 8 éve upc-s netem van... de lehet régebb óta. még 512-essel kezdtem, most 120-as van. Ismerem a cége,t a hibákat is, tudom mikor van központi. Az elmúlt 2-3 napban az volt..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2673) kabelmania27 válasza HofiZoli (#2672) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én nem vitatom hogy nem központi hiba volt.
Hiba mindenhol van, ami elromolhat el is romlik.
Szerettem volna előfizetni albérletbe még 2006-ban 512-esre, de 2év hűséggel volt elfogadható árban, tanév után pedig nem tudtam volna vele mit kezdeni, így maradt a pannonos mobilnet. Ha jól emlékszem ez volt a chello lihght aztán volt medium extrem és professional.

(#2674) Csabee. válasza HofiZoli (#2672) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Te hivtad mar oket a hiba miatt? En ma fogom...

Üdv: Csabee.

(#2675) HofiZoli válasza Csabee. (#2674) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nem, nekem helyrejött. Olyan mint 2-3 nappal (a hibák) ezelőtt. Tegnap volt egy modemrestart központilag és oké. Nem küldtek rá frissítést, nem változtattak csatornát, csak újraindult.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#2676) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Esetleg olyan nincs a Upc-nél, hogy aki már több, mint 20 éve előfizető, valami plusz kedvezményt kapjon?
Csomagom:
Gold Dvr
Chello 30/3 Mbit
Ez most több, mint 10300 Ft.
Mert jelenleg a hónap végéig van hűségem és néhány napja kaptam ajánlatot telefonon és olyan akciós ajánlat, hogy semmi akció nem volt benne csak REAKCIÓ. :Y

To protect and serve!

(#2677) bolha23 válasza sznorbi2 (#2676) üzenetére


bolha23
aktív tag

Én olyan ajánlatot kaptam, hogy írjak alá hűséget, és fizessek többet mint most.
Mondtam, hogy ez máshol nem éppen így működik, úgyhogy kösz nem.

(#2678) sznorbi2 válasza bolha23 (#2677) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Valahogyan nekem is hasonló a helyzet!
Ezért sem kértem még az telefonos ügyfélszolgától az aláírási papírokat.
Vagy ha lecsökkentem a szolgáltatást akkor kapok kb. 700 ft kedvezményt.
HÚÚÚÚ DE JÓÓÓÓ! :Y

To protect and serve!

(#2679) Csabee. válasza sznorbi2 (#2678) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos úgy tűnik drágultak a dolgok... külön kedvezmény meg nincs, akár 50éve vagy előfizető, akár új.. sőőőt még talán egy új előfizetőnek nagyobb kedvezményt adnak!

Üdv: Csabee.

(#2680) Klemice


Klemice
senior tag

A régi előfizetőket leszarják, az új előfizetőknek meg nyalják a seggét, mindig is ez volt a ZSupc-nél

(#2681) szelidorzo válasza Klemice (#2680) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ez nem UPC specialitás!
Ugyanilyen kedvesek voltak velem a fibernetesek, a Tré-com család.
Mindegyik csalogat mint új előfizető mindenféle kedvezményekkel, aztán a hűség után jön kaszálás. Mondjuk a fibernet után a UPC mind minőségben, mind egyebekben kellemes változás.
Azért várom a tavaszt, akkor veszi át műszakilag az áramszolgáltató a Digi kihúzott üvegszálát. Onnantól valódi alternatívák lesznek a szolgáltatásban. Telefon, adsl Invitel (na jó ezt kihagyom) UPC kábelen full, Digi szintén full, TV földi digitális. Utóbbi kettőnél nincs szükség a rohadt beltérire sem a TV-hez.

Szóval tavasszal, majd szerződgetek, oda ahol a legjobban járok igényeimhez mérten, akár külön TV és külön net. (spec a telefont les.....m)
De azt hiszem, ahol a digi ráfejleszt a UPC-re ott lesz árkedvezmény a UPC részéről, különben elég sokan váltani fognak.

Véget ért a sanyarú kiszolgáltatottságom a fibernet felé. :C

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2682) club1 válasza szelidorzo (#2681) üzenetére


club1
veterán

Mázlista. Nekem itt Dél-Budán rohadt kicsi az esélyem a Digi megjelenésére, mert itt a UPC meg a T optika is, de ezek egymásnak véletlenül sem teremtenek versenyhelyzetet...

(#2683) Jim74 válasza szelidorzo (#2681) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nem tudod véletlenül, hogy Kerepesre (Szilasliget) jön-e a DIGI? És ha igen, akkor mikor várható?

Köszi.

(#2684) kabelmania27 válasza szelidorzo (#2681) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én az Invitelhez kerültem a Fibernettől.
Ugyanarra a számlaszámra kell befizetni a havidíjat mint a Fibernetnél ügyfélszám nem változott.
Kikerült a Travel, Mezzo, Axn Crime, Scifi, Cartoon Network, Da Vinci
Csökkent az analóg kínálat, a szolgáltatási terület többségében 10/2 a max és nincs digitális tévé. Nekem bőven elég a 6/1 és a 36analóg csatorna, de aki többet szeretne hiába fizetne érte többet, csak bosszankodni tud és irigy azokra akik Upc-hez kerültek át.
A Digisportnak meg a Discovery-nek van értelme sokan nézik, de ez a Disney....
Inkább a Boomerang-ot kellet volna betenni a Cartoon Network helyére.
Bekerült a Fem3, Nóta Tv.
Life Network helyére bekerült a TLC.
Valóban kellemes változás Fibernet után az Upc, ár/érték arány jobb, elérhető akár a 120/10 és a teljes digitális kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#2685) szelidorzo válasza Jim74 (#2683) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Kistarcsa nagy része már kábelezve. A szomszédokat (Kerepes, Szilas) nem tudom.
Az önkormányzati döntéseket kb 1 évre visszamenőleg érdemes átnézni, hogy abban lett e kiadva légkábelezésre engedély a Diginek. Kistarcsán amíg a UPC nem vette meg a fibert, nem engedték a Diginek, pedig a fiber is légkábelen ment. Gondolom megfelelő jutalék leesett a pár engedély megtagadó személynek. :W

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#2686) Jim74 válasza szelidorzo (#2685) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi.

(#2687) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Kikerült az új ÁSZF.
Ha jól értélmezem a benne foglaltakat akkor Magyarországon is lehet majd kérni Cisco EPC3925 wifi-s modem-router-t. Néhány hónapja tagadták, hogy lesz ilyen opció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2688) Csabee.


Csabee.
nagyúr

:W :W

Üdv: Csabee.

(#2689) kabelmania27 válasza Csabee. (#2688) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem és router újraindítás sem segít? :(

(#2690) Csabee. válasza kabelmania27 (#2689) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Semmi.. Egyszer megvan a sebesség, egyszer nincs!

Ebben a pillanatban

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#2691) kabelmania27 válasza Csabee. (#2690) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet, hogy ingadozik az SNR és azért csinálja.
Helyedben kicserélném a tratec osztót egy ilyenre.
A mostani power level értékeidhez adjál hozzá 7-et és kb olyan jelszinted lesz ezzel az osztóval SNR pedig elérheti akár a 40-et is.

(#2692) Csabee. válasza kabelmania27 (#2691) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nincs snr hiba.. a UPC a szar.

Üdv: Csabee.

(#2693) club1 válasza kabelmania27 (#2691) üzenetére


club1
veterán

Jó eséllyel valami központi aktív hálózati elemmel lehet a gond, mert nálam is ezt játssza a UPC net. Hol tuti, hol nem. De amíg a vpn csatornáim működnek, addig én nem aggódom...

(#2694) zoo8800 válasza Csabee. (#2690) üzenetére


zoo8800
veterán

dettó.

rip and tear, until it is done

(#2695) Csabee. válasza zoo8800 (#2694) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Erről van szó, beszélhetünk itt osztókról, stb-ről.... tömeges a hibajelenség...

Üdv: Csabee.

(#2696) tuser válasza Csabee. (#2695) üzenetére


tuser
aktív tag

Osztóval tudunk mit csinálni, amíg nem lesz mindenkinek überkrimpelt színarany F csatija a 99x -esen árnyékolt koaxon, addig működik a placebo hatás. Mire megveszed, kicseréled, újraindítod, ... addigra seggberugják a backoffice -t és megy minden újra. ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#2697) kabelmania27 válasza tuser (#2696) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szatelit Magazinban láttam olyan hirdetést ahol már 4x árnyékolású koaxot reklámoztak :D
Igaza van mindenkinek én nem vitatom hogy központi hiba van, azt sem hogy létezik a placebo hatás, ennek ellenére van olyan eset amikor az osztócserével orvosolható a hibajelenség. Ismerősnél szakadozott a digitális adás, hiába volt 3x árnyékolt telektronik kábel a lakásban, régi volt.
Nem lehetett az F csatlakozót rácsavarni a kábelvégekre.
Kicseréltük a kábeleket és az osztókat is és azóta mérgelődés nélkül tudnak tévézni mert nem fagy le a box stabil 80%os a jelerősség, SNR akár a 41,5-42-re is felmegy, lehet vitatkozni hogy most számít e a jelszint vagy sem, de azóta nem szakad meg ismerősnek az msn. :D

[ Szerkesztve ]

(#2698) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Megnyílt az első digitális közszolgálati tévés videotár

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2699) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Be lett kötve az analóg tv. Kaptam új cisco modemet is mellé. :)

(#2700) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)
Váltottál gyorsabb netre?
Milyen osztót kaptál?
Kérhetnék szépen egy jelszint/osztó képet?:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.