Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) tallica válasza kabelmania27 (#3450) üzenetére


tallica
csendes tag

Csináltam a táblázatról egy képet, mert nem tudom melyik az...
Vezetékes router-el van elosztva a net, de most ez az egy gép van direktben a modemre kötve, mert próbáltam így jobb-e.

(#3452) kabelmania27 válasza tallica (#3451) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadhatóak a jelszintek,
Anttennakábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Milyen osztók vannak nálad?

[ Szerkesztve ]

(#3453) fonix232


fonix232
aktív tag

Üdv!

Ma járt nálunk az upécé, kicserélték a régi modemet egy újabb, VoIP-es modemre, pontosabban a Cisco EPC3208 elnevezésű ketyerére. Nincs vele semmi gond, sokkal stabilabb mint az előző (az folyton összeomlott mikor teljes sávszélt kellett volna nyitnia, pl Ubuntu képfájl letöltésénél, stb), viszont, ami probléma, hogy nem tudom a belépési jelszavát. Az előző egy régebbi Cisco (Scientific Atlanta EPC2203) volt, ahhoz tudtam, és láttam a belső adatokat, a logokat a DHCP kérésekről, felcsatolásról a rendszerükbe, a részletesebb kijelzőket, stb. Na ezen az új modellen nem, hiába a csillivilli felület. Valakinek van ötlete?
A szokásos admin/admin, admin/atlanta, admin/cisco és cisco/cisco párokat már próbáltam, eredménytelenül.

Mert csak.

(#3454) kabelmania27 válasza fonix232 (#3453) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól tudom üresen kell hagyni mindkettőt, ennek ellenére nem fogja kiírni a frekiket.
Hogy van kialakítva nálad a koax kábelezés?
Milyen osztó(k) vannak nálad?

(#3455) tallica válasza kabelmania27 (#3452) üzenetére


tallica
csendes tag

Analfabéta vagyok ehhez, szóval bocs ha hülyeséget vagy egyértelmű dolgot írok...
Koax kábelen jön az utcáról aztán egy "Tratec Tris-210e" elosztó van és onnan a modembe.

(#3456) fonix232 válasza kabelmania27 (#3454) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nálam jön be a kábel, belemegy egy 3-as elosztóba, innen egy megy a modembe, egy egy következő elosztóhoz ami a lenti szintre ill. a fenti egyik tévéhez megy, a hármas elosztóról pedig az utolsó a fenti másik tévére megy ki.

A nulljelszó tényleg működik, de nem értem mi értelme van így az egész beléptetősdinek, az előző modemen legalább el lehetett érni bizonyos aloldalakat :U

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#3457) kabelmania27 válasza tallica (#3455) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tévé ág belemegy egy tévébe?

(#3458) tallica válasza kabelmania27 (#3457) üzenetére


tallica
csendes tag

Nem.

(#3459) kabelmania27 válasza tallica (#3458) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tovább van osztva még? Ha igyen hányas osztóval?
Vagy nincs előfizetés és csak bent van ez a tratec osztó?

(#3460) tallica válasza kabelmania27 (#3459) üzenetére


tallica
csendes tag

Nincs tovább osztva.
Igen, már nincs előfizetésünk TV-re, az elosztó maradt.

(#3461) kabelmania27 válasza tallica (#3460) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nincs értelme az osztónak, a helyére tegyél be egy F toldót.
Gondolom korábban Fibernetes voltál.
Milyen netcsomagod volt a Fibernetnél? Milyen modem volt nálad Fibernetes időben?

[ Szerkesztve ]

(#3462) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan hiba akadt az UPC Direct + csomagban választott 3 beltéri közül az elöbb az egyikből teljesen elment az adás, a rengeteg csatornán kívül csak pár jön be, de a híresebb csatornák közzül semmi :(
Mit kell ilyenkor tenni?
Másik 2 beltéri hibátlan :F

(#3463) tallica válasza kabelmania27 (#3461) üzenetére


tallica
csendes tag

Eddig Rubicom volt, két hete vette át a UPC. Ugyanaz a modem van mint eddig (Thomson THG520), azt írták az "eszközcsere" nem érint, mivel az a csomag megmaradt amire elő vagyok fizetve.

(#3464) kabelmania27 válasza tallica (#3463) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, mivel nincs a tv kimenetre rákötve tévé, így javaslom hogy helyére tegyél be F toldót.

[ Szerkesztve ]

(#3465) tallica válasza kabelmania27 (#3464) üzenetére


tallica
csendes tag

Köszi, akkor kicserélem.

(#3466) kabelmania27 válasza tallica (#3465) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit:)

(#3467) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#3468) kabelmania27 válasza bluobluo75 (#3467) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelentsd be a hibabejelentőn!

(#3469) kabelmania27 válasza tallica (#3465) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kicserélted, légy szíves írd meg milyen lett a jelszint.

(#3470) HofiZoli válasza bluobluo75 (#3467) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Segítek, a UPC Direct a UPC magyarországtól független cég. Hívd a UPC Direct-et.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#3471) bluobluo75 válasza kabelmania27 (#3468) üzenetére


bluobluo75
őstag

Bejelentettem, állítólag rá fognak frissíteni, noha előtte frissített 2× is, de az sem segített.
Mondták, hogy 24 óra alatt ráfrissítenek, bemondtam a kártya számát
További érdekesség még, hogy mikor visszahelyeztem a kártyát a képernyőn kiírta, hogy helyezze be a Smart kártyáját, ez miért van? Már betettem mégis ezt írta ki :F

[ Szerkesztve ]

(#3472) BossBoss


BossBoss
őstag

Ezzel a CI kártyával nem annyira csilli-villi a HD adás mint box-on volt. Mi lehet az oka?

(#3473) HofiZoli válasza BossBoss (#3472) üzenetére


HofiZoli
senior tag

A tv-d tunerje gyengébb lehet mint a box-é volt. Nálam legalább olyan, de inkább szebb a kép a HD-n is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#3474) BossBoss válasza HofiZoli (#3473) üzenetére


BossBoss
őstag

Tényleg csak leheletnyi a különbség amúgy. :)

(#3475) club1 válasza BossBoss (#3474) üzenetére


club1
veterán

Nálam is vacakabb a képminőség a tv dvb-c tunerjével, mint a primitív román sd-s box-al, mégis megéri mediacard-ra váltanom az áramfogyasztás, a box hőtermelése és a tv-mben már rendezhető csatornakiosztás miatt.

(#3476) BossBoss válasza club1 (#3475) üzenetére


BossBoss
őstag

Pontosan ezek miatt cseréltem én is, meg persze nincs +távkapcsoló...

(#3477) Storms


Storms
őstag

üdv

Lenne egy Cisco modemem, amin szeretnék firmware-t frissíteni ( ha lehet). Kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne. Ezt beírtam a böngészőbe:
192.168.100.1 Ezt adja csak be: KÉP
Semmit nem lehet állítani. A jel egyébként jó?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#3478) tallica válasza kabelmania27 (#3469) üzenetére


tallica
csendes tag

Kicseréltem, ahhoz képest amit tegnap belinkeltem, ez változott:
- Downstream
- Power 9 dBmV
Signal to Noise Ratio 42 dB

Viszont a problémám sajnos nem oldódott meg. Érdekes, hogy amíg Rubicom volt itt (éveken keresztül) sosem volt ilyen probléma a ping-el.

(#3479) kabelmania27 válasza tallica (#3478) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökéletes értékek:) Indítsd újra a modemet többször, lehet segít.

(#3480) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok.
Kérdésem lenne.. Lehet primitív.

Egy hónapja megkötött hűségidős, csak kábeltévés előfizetés van ott ahova költözök.
Ha én szeretnék netet mellé, akkor az külön lehetséges csak, vagy lehet változtatni az előfizetést úgy, hogy csomagban legyen a kettő. Persze akkor telefon is adott a csomag miatt.

Szóval a meglévő csak tévé előfizut lehet módosítani Tv+Net+Telefon csomagra, avagy sem , és csak tv + net külön külön.

(#3481) F_Zolee válasza Hawk1979 (#3480) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mehet simán egy új előfizetésre amiben net+tv+telefon van. Jobban is jársz így, mint ha külön még netet rendelnél.

(#3482) kabelmania27 válasza Hawk1979 (#3480) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vagy az előző lakó elviszi az előfizetést máshova, vagy vedd a nevedre és rendelj mellé netet+telefont.

[ Szerkesztve ]

(#3483) Bagira01


Bagira01
veterán

Előző hónap:
digital bronze 2012.04.26 - 2012.05.25 1 hónap 2800,00 2800,00 27,00 756,00 3556,00
Fiber Power 120 2012.04.26 - 2012.05.25 1 hónap 4800,00 4800,00 27,00 1296,00 6096,00

Ehavi számla:
digital bronze 2012.05.26 - 2012.06.25 1 hónap 2912,00 2912,00 27,00 786,24 3698,24
Fiber Power 120 2012.05.26 - 2012.06.25 1 hónap 4992,00 4992,00 27,00 1347,84 6339,84

Mi ennek az oka? Lehet, hogy lejárt a szerződésem? 10287 Ft-os számlám 10673 Ft-ra nőtt, a net és a tv ára is emelkedett a telefon maradt 635Ft.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3484) Gubek-Einste válasza Bagira01 (#3483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg már pár hónapja lejárt, nem rögtön emelnek a lejárt hűségeseknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3485) Petya25


Petya25
addikt

Ma kicserélték a kábelmodememet wifisre.
Antenna egy szál se, azt mondják belső, mondom jóóvan.
Ürge hümmögött egy darabig meg 3x újraindította a modemet mire lehetett csatlakozni rá.
Kábelen simán hozza a maxot, wifin viszont 1 méterre is brutál leesik a sebesség, van hogy simán leszakadok róla és alig tudok visszajutni rá. Néha 1Mbitet ír csak kapcsolódásra, néha semmit. Egy vicc így az egész. Mi a tök lehet vele?
A félredobott G-s Linksysről a ház másik végéből vagy az utcáról is lehetett netezni 25 Mbittel. A környék wifijeit is látom csak a sajátomra alig tudok csatlakozni.
A szerelőnek elég volt annyi, hogy lássa az index.hu bejön, készen vagyunk...

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3486) vlevi válasza Petya25 (#3485) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A szerelőnek elég volt annyi, hogy lássa az index.hu bejön, készen vagyunk..."
Engem egyszer egy ilyen szerelő már azelőtt felbosszantott, hogy kijött volna. Mert előre egyeztve volt a délutáni szerelés, de ő szeretett volna délelőtt kijönni. Ja, persze, amikor én is dolgozom, és nem vagyok otthon. Vegyek ki szabadságot, és várjam egész nap, míg este 5-re beesik? Lóf...t. Na, akkor azt gondoltam magamban, hogy addíg nem írom alá a teljesítési igazolást, míg nem megy minden tökéletesen. Mázlija volt, mert működött, de ha ez történt volna velem, ami most veled, akkor tuti, hogy még mindíg ott faragna a csavarhúzóval a konnektor mellett. Vagy elment volna dolgavégezetlenül, és magyarázkodhatott volna a szolgáltatónak, hogy miért nincs még megcsinálva a munka?

(#3487) club1 válasza Petya25 (#3485) üzenetére


club1
veterán

Konkrét típusát meg tudod írni?

(#3488) Petya25 válasza club1 (#3487) üzenetére


Petya25
addikt

Ez a modell az: Cisco EPC3925.
Ma beállítottam, hogy ne wifi safe mode-ban menjen, hanem manualban.
Így már legalább működik normálisan, de még próbálgatom.
Az viszont fura, hogy kábelen 60/6 a sebesség, N-es eszközről meg csak 20/6-ot tudok átküldeni rajta. Ezt a G-s Linksys routerem is tudta produkálni...
A gyakorlati sebesség csak ennyi lenne két N-es eszköz között?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3489) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Apu kezdődik!!!!

Lehet UPC-t csak megfertőzte a Fibernet!

Az rendben van, hogy megrendeltem a filmbox csomagot (médiacard áttéréssel egyetemben), de arra nem számoltam, hogy ki is számlázzák azzal ellentétben ami a weboldalukon szerepel, hogy az első 3 hónapban ingyenes!

Ügyintéző mondta fizessem be, majd kivizsgálják a jogos panaszt, aztán lesz vele valami.

Nem lesz ennek jó vége!

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3490) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősnek most jött meg a médiaboxa, mert most váltottak. Sajnos nem működik az UPC videótár rajta. A kábelezés jó, Routerről is volt próbálva, és sima közvetlen kapcsolattal is, de azt írja, hogy probléma van. Mi lehet a baj?
Típus: Pace SD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3491) Gubek-Einste válasza Snowy_owl (#3490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg nincs-e valahol visszirányú szűrő mert ezt a jelenséget ezt okozhatja.
Mi lett router-rel próbálva???

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3492) kabelmania27 válasza Snowy_owl (#3490) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban? Milyen osztók vannak ?
Ha tudod, légy szíves fényképezd le az osztókat.

(#3493) Snowy_owl válasza kabelmania27 (#3492) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Sikerült. Az osztóval volt baj. :) köszönöm nektek.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3494) kabelmania27 válasza Snowy_owl (#3493) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit!
Ha leágazó van a box előtt (in out tap felirat) cseréld ki arra a spliterre amit küldtek a box mellett.

[ Szerkesztve ]

(#3495) foxmax


foxmax
csendes tag

Segítség kellene.

10 napja váltottam csomagot 25-ről 50-re és azóta szarakodik a net. Eddig a ping 10-20 között volt most 520... Letöltési sebesség:25 fel: 1.2 Telefon UPC-nek. Kijönnek kicserélik a modemet. Sebesség most jó lett de a ping továbbra is magas. Csávót kérezem mondja, hogy azért mert lassú a gép. Mondom ja... sokat érthetsz te is a dolgokhoz ha egy i5-ös gépet lassúnak mondasz. Válasz: Újra kell telepíteni a gépet. Mondom akk hozok ide másik gépet. Ugyan ugy rákötöm. Ping: 520. Kollega válasza: Akkor nem tudom mi lehet.

Véleményetek?

(#3496) Armahun


Armahun
addikt

Mennyire fix az ip cím a upc-nél?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3497) kabelmania27 válasza foxmax (#3495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a modem jelszintje? 192.168.100.1
Hogy van kialakítva a lakásban a koax kábelezés? Milyen osztók vannak nálad?

(#3498) parasite68


parasite68
csendes tag

Budapest, belváros, tegnap este 9 óra óta nincsen net. Háromszor hívtam őket, mindháromszor letudtak azzal, hogy központi hiba, dolgoznak rajta. Van egy olyan érzésem magasról szarnak bele, vasárnap van, jóidő, szerelők majd holnap megnézik, ha lesz kedvük. Egyre inkább érzem a késztetést, hogy lemondom a szolgáltatást. Szórakozzanak az anyjukkal.

(#3499) Gubek-Einste válasza Armahun (#3496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elméletileg dinamikus IP címet oszt a UPC de szinte csak MAC cím változás esetén kapsz új IP címet.
Miért kérdezed egyébként?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3500) kabelmania27 válasza parasite68 (#3498) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne aggódj, helyre fog jönni. Lehet olyan hiba van, amit nem egyszerű kijavítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.