Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) kabelmania27 válasza gordonfreemN (#3400) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

out pedig a tévébe?

(#3402) gordonfreemN válasza kabelmania27 (#3401) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, nincs TV

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3403) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Beszart a net 22. Keruletben... Masnak is?

Üdv: Csabee.

(#3404) F_Zolee válasza Csabee. (#3403) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt minden ok. Remélem nem száll el az egész, mert tv-zni akarok. :)

(#3405) Csabee. válasza F_Zolee (#3404) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Helyreállt..

Üdv: Csabee.

(#3406) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Sziasztok!

Szerintetek lehet olyat csinálni, ha van egy telefon bronze díjcsomagom egy telefonszámmal egy éves hűséggel és van egy másik bronze telefon másik számmal, akkor a hűséget átrakni az útobbi számra?

(#3407) Csabee. válasza Arthuro_Adam (#3406) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem ilyen nem lehetséges! Telefonon érdeklődj szerintem!

Nekem
Megint elment az internetem !!:(

Üdv: Csabee.

(#3408) Arthuro_Adam válasza Csabee. (#3407) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Azóta megtörtént, nem lehetséges sajnos.

Kicsit megszívtam, de ez van sajnos :(

(#3409) repvez


repvez
addikt

Üdv! Tud valaki egy kis információval szolgálni vagy tanáccsal.Valaki használja igy?
Ma volt nálunk egy ügynok féle és mondta, hogy az UPC direct rendszeren 3600k-ért adnak 2 tvre 76 tvcsatornát, de ha kell akkor tudnak mellé Pannonos hypernetet is adni ami ami igy egybe csak 6500 lenne.
Arra a kérdésemre, hogy mekkora lenne a letöltési sebesség azt mondta, hogy 120as,de van valami tibi nevü szoftver amivel le tesztelik, hogy menynit tud valojában.
Csak nekem az a bajom ezzel, hogy van egy pannonos 5mb-es hypernet elöfizetésem és ahol lakom csak EDGE érhető el vele igy néha még a honlapok sem jönnek be nem hogy 5mbittel jönne.Fennt pesten is csak 2-3mbit amit mértem eddig legtöbbet.

De erre azt mondta, hogy ez is müholdon jön és ezért olyan helyen is van vétel ahol eddig nem volt. A ping kérdésre azt mondta, hogy azzal sem lehet probléma mivel nekik 20 átjátszó adojuk van a diginek meg 4 igy mindig van jel.

Szóval valaki tudna addi bövebb felvilágositást addni erröl a UPC direct+pannon netröl?

(#3410) vlevi


vlevi
nagyúr

Most került be a tévébe a UPC Mediacard. Zuperül múködik (Samsung LE40C650), egyedül a műsorújság ékezetei nem tetszenek.

Erre van valami varázslat? Nyelv beállítás valahol, izé? Vagy inkább a tévés topicban érdeklődjek?

(#3411) gordonfreemN válasza repvez (#3409) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet ha úgy közelítenéd meg a dolgot, hogy vázolod mire van szükséged és hol, mivel, akkor tudnának itt a srácok valami jobbat is ajánlani. Ez nekem nagyon lutri szagú, de ki tudja?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3412) repvez válasza gordonfreemN (#3411) üzenetére


repvez
addikt

Azért érdekelne a dolog,mert jelenleg van 2 beltérim digiTV-n és van egy 5mbites ADSL-em az inviteltöl hozzávaló vezetékes telefonnal .És mivel most egy ideig nem tartozkodok otthon igy a pannonnál vettem még egy hypernetes sticket is 5megása.A sebessége mesze elmarad a névlegestöl és néha nem is tudom használni térerő hiányában.Pedig Pest mellett használom föleg, ha hazamegyek meg csak EDGE hálózat van , pedig elvileg 10km-re van az adoja a hipernetnek.

És azért lenne ez jó mert egyhelyre kéne fizetnem a dijakat ami átláthatóbb lenne és nem melékesen még olcsobb is ha igy igaz ahogy elmondták.És még a netem is jelentösen gyorsulna adatkorlát és plusz dij nélkül és a TVadások is HD-ban jonnének ,mert a diginél ilyen nincs.

Szoval az ajánlat kedvező,de nem tudom hogy a szolgáltatás szinvonala megfelelne e az elvárásoknak vagy az igéreteknek, föleg NET vonalon.
Ezért kérnék infokat attól aki használja.

(#3413) club1 válasza repvez (#3409) üzenetére


club1
veterán

Ezt az ügynököt legközelebb be kell zárni, és ráengedni a kutyát...
Műholdról nem jön semmiféle Telenoros internet. A hipergagyi netjük legnagyobb hatótávolsága 5 km körül van, de jellemzően a saját eszközeikkel néhány száz méter (nálunk kemény 4-500 m). Azon túl csak speciális eszközökkel lehet a netjüket használni. 10 km-ről még azokkal is nehezen. Mint a térképükön is látszik, a hipernet pontszerű lefedettséget jelent, azon túl csak EDGE van, ahogy azt te is tapasztalhattad. Ma Magyarországon csak egy szolgáltató van, aki a lakosság bő 90%-át lefedi 3G-vel, ők is csak 1-2 hónapja, ez a Vodafone.
A 120-as letöltési sebesség az pontos, csak kbps-ot kell a 120 után tenni. Ennyit garantál a Telenor 3G-vel lefedett területeken. Nálad ennek csak töredékét garantálja, nézd meg az ÁSZF-jüket, én 8 kbps-ra emlékszem. Ha erre le akarod cserélni az 5 Mbps-os adsl-edet, akkor azt mondom, te tudod...
Azért rákérdeznék, hogy milyen 20 átjátszó adóról beszélt. Mert ennyivel Budapestet sem lehet elégségesen lefedni 2100 MHz-en. 900 MHz-en pedig még dolgozik mind a Telenor, mind a T.
Ja és hogy adatkorlát meg nincs? Na ilyen nincs a Telenornál...

[ Szerkesztve ]

(#3414) club1 válasza vlevi (#3410) üzenetére


club1
veterán

Egy csomó tv-n rossz az EPG ékezete, ha magyar beállításon van a tv. Ha viszont szlovákra/észtre, dánra, svédre állítod, megjavul. Cserébe viszont az óra romlik el a nyári időszámítás alatt. (Azt kézire kell tenni.)

(#3415) vlevi válasza club1 (#3414) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jajj :DDD

És ez a csatornakiosztást, kódolást, búbánattudjamit, nem kavarja össze?
Na, majd este kipróbálom.

Az azért elég érdekes, hogy Szlovákia, Dánia, ... más időzóna. Mondjuk Dániát megértem, mert nekik ott van Grönland :D

(#3416) club1 válasza vlevi (#3415) üzenetére


club1
veterán

Miért is más az időzóna?
A tv átállítása egy másik országra teljes újrahangolással jár.

(#3417) vlevi válasza club1 (#3416) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is így értettem. Hogy mitől megy el az óra azért, mert Magyarország helyett Szlovákia van beállítva. Főleg úgy, hogy a tévére az van írva, hogy Made in Slovakia :DDD Akkor ők meg magyarra állítják? :D

(#3418) BossBoss válasza vlevi (#3417) üzenetére


BossBoss
őstag

Na mi újság van a CI kártyáról? Valaki tud már infókat?

(#3419) club1 válasza BossBoss (#3418) üzenetére


club1
veterán

Olyan pont nem lesz. CI+-os pedig már van.

(#3420) szelidorzo válasza BossBoss (#3418) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Jó reggelt kívánok!

Kb 2 hét irományait kell elolvasnod.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3421) BossBoss válasza szelidorzo (#3420) üzenetére


BossBoss
őstag

Úúú gyerekek nagyon lemaradtam. Sokáig naponta feszültem a témán, de gondoltam jó magyar szokás szerint erre is várhatunk 2 évet. Már csak az a kérdés, hogy vajon meglévő előfizu esetén le tudom-e váltani a 2 HD-s boxomat.

(#3422) BossBoss válasza BossBoss (#3421) üzenetére


BossBoss
őstag

Na faxa. Egyik tv-m sem kompatibilis a kártyával. :((( Azt gondoltam , hogy az összes CI kártyára befogadni képes tv-hez jó lesz. Szívás....

(#3423) vlevi válasza BossBoss (#3422) üzenetére


vlevi
nagyúr

CI+ kártyát nem támogatja? Az szívás. Igazából nekem is mákom volt, hogy a Samu C650 már tudja kezelni, mert amikor tévét vettem, akkor csak az Mpeg4 tunerre és a kártyahelyre figyeltem, az pedig mindegyikben. Akkor még nem tudtam, hogy lesz, amihez CI+ kártyára lesz szükség, de szerencsére benne van a tévében.
Milyen tévéd van?

(#3424) BossBoss válasza vlevi (#3423) üzenetére


BossBoss
őstag

Van egy Sharp lc-37le320 és egy Samsung UE40D5000.

(#3425) BossBoss válasza BossBoss (#3424) üzenetére


BossBoss
őstag

Mind a kettő CI+-os. Vajon így sem jó? :F

(#3426) vlevi válasza BossBoss (#3425) üzenetére


vlevi
nagyúr

De. HA CI+, akkor mennie kell. A samut talán merném 100%-ra mondani, mert 1 évvel újabb típus, mint az enyém, és már az én tévém is tudja a CI+ kártyát kezelni.

(#3427) BossBoss válasza vlevi (#3426) üzenetére


BossBoss
őstag

Tuti? Akkor a upc honlapján hiányos a lista? Most voltam UPC-nél. Mondtam a csajnak, hogy meglesem a TV-n milyen CI foglalat van. Potyára nem akarok szétszerelni mindent, bedobozolni stb. A végén meg kiderülne, hogy mégsem megy. :DDD Ennyi időm nincs.

(#3428) vlevi válasza BossBoss (#3427) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tuti. Az én tévém sincs a listán, sőt, csak 2012-es modellek vannak, így a 2011-eseket (D sorozat) is mellőzik, mégis működik. Vagy itt, vagy a Samu tévés topicban már előttem mások is kipróbálták a C650 tévét, és ment nekik, ezért mertem én is bepróbálkozni vele. Szerintem kérdezz rá a samu topicban, hogy valaki próbálta-e már azzal a típussal, ami neked van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3429) BossBoss válasza vlevi (#3428) üzenetére


BossBoss
őstag

Mi a fene az a Network ID? Ilyet kér a tv. Ez a települési hálózati azonosító?

(#3430) BossBoss válasza vlevi (#3428) üzenetére


BossBoss
őstag

Na megoldva. Szegény UPC csaj fordítva rakta bele a kártyát... :B Jelentem a Sharp-on működik a kártya!! Most próbálom majd a Samun is.

(#3431) vlevi


vlevi
nagyúr

Most jöttem rá, hogy volt egy kis hiányérzetem, és nem tudtam mi.
Persze, mert feldob 160 csatornát, az ember belefullad. De elkezdtem összenézni a honlap szerinti csatornakínálattal, és néhány adó hiányzik.
Nekem Digital Bronze előfizetésem van, és az automata keresés után az alábbi csatornák hiányoznak a listából.
Nem mintha mind hiányozna, de valószínűleg valamit nem keres a tévé automatán, ami miatt ezek az adók kimaradnak.

Comedy Central
FEM3
Sport1
SportM
Minimax
Animax
Reflektor TV
CNN

(#3432) BossBoss válasza vlevi (#3431) üzenetére


BossBoss
őstag

Nekem is összekeresett 185 csatit, de össze vissza. A Sharp ugyan azt a programhelyet használja kártyával mint ami a boxon volt. De a Samsung az keményen összekeveredett. Ráadásul nem is tudok egyéni listát készíteni.

(#3433) vlevi válasza BossBoss (#3432) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de össze vissza."
Nekem névsorba rakta.

"Ráadásul nem is tudok egyéni listát készíteni."
De lehet. Csak a tévén hihetetlenül körülményes. A Samsung topicban biztos megtalálod a tévédhez való csatorna rendező programot. Egy Fat32-re formázott pendrive-ra kimented a csatornalistát, számítógépen rendberakod, ami kell berakod a kedvencekbe, aztán visszatöltöd.

Te milyen beállításokkal indítottad rá a keresést? Mert nekem hiányzik az a néhány csatorna, amit az előbb is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#3434) szelidorzo válasza BossBoss (#3432) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Pár progi csatornarendezéshez
[link]
[link]
stb..

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3435) BossBoss válasza vlevi (#3433) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen közben rájöttem. A samu a tesóm tv-je így kevesebbet használom. Tényleg nagyon körülményes. Amúgy a upc-s csaj kiröhögött, hogy csak olyan embernek adhatják ki a kártyát akinek a listán szereplő tv-je van. Azt mondta, holnap úgy is viszem vissza mert nem lesz jó. Egy cseppet tévedett.

szelidorzo

Köszönöm, meglesem őket. :R

[ Szerkesztve ]

(#3436) Jim74 válasza BossBoss (#3435) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem menj vissza és röhögj az arcába, hogy MUHAHA :DDD

(#3437) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy díjtartozás fennállása esetén szokott e a UPC felszólítást küldeni elektronikus formában is? (emailre gondolok természetesen)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#3438) Gubek-Einste válasza aDM|RaL^ (#3437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel az nem hivatalos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3439) atx550


atx550
csendes tag

Sziasztok!
Megkérdezem, hátha tud valaki segíteni...
UPC-s internetem van, 120/10mbites sebességgel és mostanában azt tapasztalom hogy az eddigi 20-as pingem 500 és 1500-as érték lett :S Játszani lehetetlen így és nemtom mi a teendő ilyenkor. Tud valaki valami okosságot erre mondani? Vagy hívnom kéne az ügyfélszolgálatot? (félek attól hogy ott elküldenek a pi**ába konkrétan...)
Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

(#3440) club1 válasza atx550 (#3439) üzenetére


club1
veterán

Itt azért az is kérdés, hogy konkrétan az adott játékszerver felé vannak ilyen pingjeid, vagy pl. a www.wien.at felé is? Ha utóbbi is magas, akkor ott helyi probléma lesz, ha az utóbbi megáll 25 ms alatt, akkor a játékszervernél van probléma (pl. túlterheltség, icmp priorizáció, stb...).

(#3441) atx550 válasza club1 (#3440) üzenetére


atx550
csendes tag

Mindenhova ilyen, ez a bosszantó. Nem egy játékszervernél, hanem mindegyiknél hely függetlenül. Emiatt gondolom hogy a netem okozza és nem mással van a hiba.
Ami viszont érdekes hogy olykor (ritkán) pedig jók a pingek és lehet játszani... :S

[ Szerkesztve ]

(#3442) club1 válasza atx550 (#3441) üzenetére


club1
veterán

Routolt a helyi hálózatod, vagy közvetlenül kapcsolódik a számítógéped a modemhez? Ha routolt, ? gépet használsz? Idegen számítógéppel/tablettel/okostelefonnal nem próbáltad ki a netedet (hátha valami féreg vagy spyware okozza/zombihálózat tagja lett a géped)?
Ha nem a gépednél van a probléma, a szolgáltató által vállalt célérték alatt vagy, tehát foglalkozniuk kell a problémáddal. Viszont az esetek 98%-ában ilyen esetben nem a szolgáltató oldali eszközökkel van a probléma, ha pedig ezt állapítják meg, fizetned kell...

(#3443) atx550 válasza club1 (#3442) üzenetére


atx550
csendes tag

Hát van routerem, de kihúzva és a kábelmodembe átdugva a gépet is ugyanaz a hiba.
Az a baj hogy nem mindig csinálja a hibát. Az egy dolog hogy a 120-as net néha csak 75mbit, de mikor nagy a pingem, akkor a feltöltési sebesség is 1mbit alatt van. Legutóbb telekom irányba mértem olyankor 0.75mbitet... Attól tartok igazából hogy amikor jön a szerelő, akkor biztosan minden jó lesz. Ez olyan murphys játék. :(

(#3444) vasii


vasii
senior tag

Üdv,

akarmilyen szolgaltatast nezek, mindehol az all: uj elofizetonek vagy felfele modositoknak. Rendkivul korrekt, hogy aki x eve upc elofizeto az nem kaphatja meg ezeket a kedvezmenyeket...viszont akkor ha megis lefele akarok modositani akkor hol talalom meg a ram vonatkozo arat?

(#3445) club1 válasza atx550 (#3443) üzenetére


club1
veterán

Modem jelszinted ilyenkor jó? (Transmit/power level értékek) TV-zel is, vagy csak netre használod a kábelt? Ha tv is megy, mi történik ekkor ha leválasztod a tv ágat a splitterről?

(#3446) atx550 válasza club1 (#3445) üzenetére


atx550
csendes tag

Van tv-m de nemtom milyen a jelszintem sajnos, mert nem tudom hol kell megnézni azt.
Tv is megy abban a szobában a kábelről, digitális sz@r.

(#3447) club1 válasza atx550 (#3446) üzenetére


club1
veterán

Modem jelszintet a gépet a modemre kötve és böngészőbe beírva a 192.168.100.1 -es ip címet tudod megnézni.
Digitális boxnál is megnézhető: menu + 1789 és addig lapozol lefelé, amíg nem méri a jelerősséget/jelminőséget.

(#3448) atx550 válasza club1 (#3447) üzenetére


atx550
csendes tag

Köszönöm, este megnézem. Aztán írok mi a helyzet :)

(#3449) tallica


tallica
csendes tag

Sziasztok!

UPC-s netem van, néhány napja a ping-el van problémám. Délelőtti órákban semmi gond nincs vele, 30 körül van, a kora délutáni óráktól viszont már 80-100 között. A gépemet átnézettem több programmal kémprogramok, vírusok stb. után, de semmi. Nem fut olyan program sem a háttérben ami ilyesmit okozna. Mitől lehet ez? A szolgáltatónál van valami hiba?

(#3450) kabelmania27 válasza tallica (#3449) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszint milyen? 192.168.100.1 Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban? Milyen osztó(k) vannak nálad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.