Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Csabee. válasza club1 (#2100) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem 50-es van, és tudja, 51-53Mbit-et hoz mindig. Felfele stabil 5Mbit.

Üdv: Csabee.

(#2102) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tisztelt fórumozók!

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy akkor mi van ha van nékem egy szürke Thomson mediaboxom világit rajta piros led, meg az óra, de bekapcsolni nem lehet. Semmire nem reagál, vezérelni nem lehet a távirányítóval, elemet cseréltem benne, semmi haszna. Ki is húztam, úgy néz ki annak sincs. :(

Mi a teendő ilyenkor hétvégén? Kinek szóljak? Illetve a digitális adás vételére a mediaboxon kívül van lehetőség? :) HTPC-be lehet olyan TV kártyát venni amivel lehet fogni a UPC műsorait? :)
Remélem az nem sért semmilyen szabályt, sem az Alapelveket.

Üdv. core2

(#2103) modi válasza Neil Watts (#2102) üzenetére


modi
tag

Próbáld meg újra kihúzni.
Várj néhány percet, majd dugd vissza.

Ha nem müxik akkor hívd a UPC-t!(1221)
Küldenek rá egy frissítést.

(#2104) Neil Watts válasza modi (#2103) üzenetére


Neil Watts
veterán

ok.
Hétvégén is hívhatom őket? :)

(#2105) Neil Watts válasza Neil Watts (#2104) üzenetére


Neil Watts
veterán

tökjó, 2 órát kell várni egy üfsz-os jóemberre, na most ezt én nem tudom kivárni, képtelenség. :( Mit tegyek ilyenkor?

Kérdésem még él: Ezt a @!# médiaboxot ki lehet váltani valamivel? Van olxan PCI TV-kártya amivel lehet fogni a UPC digitális jelét? :)

(#2106) Neil Watts válasza Neil Watts (#2105) üzenetére


Neil Watts
veterán

UP! Fontos lenne!

(#2107) modi válasza Neil Watts (#2106) üzenetére


modi
tag

Nem lehet,mert a digitális adás kódolva van!
Csak a UPC által biztosított Boxokkal lehet a szolgáltatást igénybe venni.

A 1221-t kellene megpróbálni ,mert lehet,hogyha kap egy frissítést akkor észhez tér.
Valamelyik gomb kombináció lenyomásával is lehet frissítést letöltetni. De sajna nem tudom melyik gombbal.
Ráadásúl ha ki van fagyva a box, akkor a gomb lenyomásos frissítés nem biztos,hogy hatásos.

(#2108) Neil Watts válasza modi (#2107) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Nem lehet,mert a digitális adás kódolva van!
Csak a UPC által biztosított Boxokkal lehet a szolgáltatást igénybe venni."

Hát ennek igazán örülök. :DDD

"A 1221-t kellene megpróbálni ,mert lehet,hogyha kap egy frissítést akkor észhez tér."

Láthatod előző hozzászólásom, próbáltam, nincs ott senki. :( Csak a géppel tudok beszélgetni, az meg igencsak érdekes így szombat estefelé...

"Valamelyik gomb kombináció lenyomásával is lehet frissítést letöltetni. De sajna nem tudom melyik gombbal." Nem tudom kezelni a boxot, így ez kilőve.

"Ráadásúl ha ki van fagyva a box, akkor a gomb lenyomásos frissítés nem biztos,hogy hatásos." Úgy van! :K

Erre így van valami ötleted?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2109) Neil Watts válasza Neil Watts (#2108) üzenetére


Neil Watts
veterán

U.i.: A UPC-s szerelő nagy valószínűséggel ugyanilyen Thomson boxot fog hozni mint ami most van ha nem sikerül feléleszteni? Hallottam, hogy van már Cisco boxuk is. Az elérhető Digital Gold DVR előfizetőknek (nem HD). Mostanában egyébként milyeneket hoznak ki? Az lőző még DVR Gold HD-hez egy fekete cucc volt, jól szellőző helyen 4 hónap alatt döglött meg. De úgy hogy be sem kapcsolt. Állandóan frissítgette a műsorújságot, még akár hajnali 1-kor is, állandóan tekert a vinyó benne. Ez a Thomson jó volt eddig, ma reggel néztem asszem' az RTL-t, egyszer csak elment az adás, csak a Duna jött be, aztán már az sem. Teljes KO! Most antennázok. :DD

(#2110) monosz válasza Neil Watts (#2109) üzenetére


monosz
őstag

Nagy valószinűséggel,cserés lesz a thomson,ugyanis sajnálatos módon,megpusztul a táp része.Ha az S/N 607-el kezdődik,akkor tuti cserés. :K
Minden bizonnyal,ugyan ilyet kapsz cserébe,de azok már javított,erősebb táppal vannak felvértezve.(minőségi kondik)
Az,már örökös lesz egy darabig. :D

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2111) Neil Watts válasza monosz (#2110) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az S/N a következő: 609016063037
A box pontos típusa: Thomson DCI62UPC

Ez már a javított tápos nem? :F

(#2112) monosz válasza Neil Watts (#2111) üzenetére


monosz
őstag

Elvileg,a 607-es széria a"hibás" ,de attól függetlenül lehetnek szoftver gondok a többinél is. :U
Próbálj egy gyári beállítást,azután telepíts,és próba. :K
A gyári beállítás visszaállítása után,1-2 percig inaktívnak tünik a box,de ez Ok.Azután ujraindul,és jön a telepítés menű.

Jah,és mit ír?Nincs jel,vagy nem jogosult?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2113) Neil Watts válasza monosz (#2112) üzenetére


Neil Watts
veterán

Teljes halál. Az időt pontosan méri, azon kívül semmire nem reagál! :(

(#2114) monosz válasza Neil Watts (#2113) üzenetére


monosz
őstag

Még egy dolgot megcsinálhatsz,áramtalanítod,bal nyíl folyamatosan nyomva tartod,és áramalá helyezed,de nyomod közben a bal nyilat.Ezután elkezd villogni a piros led,majd elengeded a "bal nyíl" gombot.Ilyenkor letölti a legfrissebb szoftvert.(pár perc)
Ha ez sem segít,akkor valszeg cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2115) erdoke


erdoke
titán

Összefosta magát a teljes UPC? Kb. fél órája se TV, se internet (Debrecen), a 1221 pedig "műszaki hiba miatt nem kapcsolható". WTF? :F szép kis szombat esti szolgáltatás. :((

A legjobb aláírás a héten

(#2116) Willie válasza erdoke (#2115) üzenetére


Willie
őstag

Ugyanez a helyzet, se TV, se net, se telefon. Csak mobilinternet... :D (szintén Debrecenből)

[ Szerkesztve ]

(#2117) Cybertrone válasza Willie (#2116) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szinten... A bomba alljon belejuk... Bezzeg a csekket fizesse a paraszt!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2118) erdoke válasza Cybertrone (#2117) üzenetére


erdoke
titán

Azóta már a pontos idő is eltűnt a beltériről, nem sietik el a javítást...

A legjobb aláírás a héten

(#2119) kabelmania27 válasza erdoke (#2118) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hallgasd meg ezt felvidításnak.

[ Szerkesztve ]

(#2120) erdoke válasza kabelmania27 (#2119) üzenetére


erdoke
titán

Mobilnet rulez...

A legjobb aláírás a héten

(#2121) kabelmania27 válasza erdoke (#2120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nem a videóklippes verziót linkeltem.

(#2122) Tomics


Tomics
addikt

Gyöngyösön se net se tv se telefon :D Hogy szakadna rájuk a mennyezet. Meccsre bekészültem erre elmegy minfen :@

PH! addikt since 2004

(#2123) Willie


Willie
őstag

Nálam minden helyreállt kb. 10 perce. (Debrecen)

(#2124) Cybertrone válasza Willie (#2123) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nálam is... az mondjuk mind1 hogy épp szerverként üzemeltem gamben ugye :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2125) neooen


neooen
aktív tag

Szolnok szintén. Kb. másfél óráig semmi (net, tv, telefon). Most már éledezik, de a STB még mindig nem okés.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2126) Neil Watts válasza monosz (#2114) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszi, ugy nezett ki, hogy muxik ,frissitett is, de teljesen halott, gombokkal sem lehet vezerelni. Halott teljesen. Ehhhh. Sry, telorol vagyok
:D

(#2127) monosz válasza Neil Watts (#2126) üzenetére


monosz
őstag

Hát sajna ilyen is van. :F
Nálam is (game over) volt a digitálisnak,meg a netnek! :W Valami nagy gebasz lehetett. :U
De már f*sza. :DD

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2128) Neil Watts válasza monosz (#2127) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez teljes ko. Na sebaj. Ugyis valtok hdre, ahhoz meg ciscot adnak ugye? Az jo ugye?

(#2129) monosz válasza Neil Watts (#2128) üzenetére


monosz
őstag

Én személy szerint,a Philips Hd-t ajánlanám,a Cisco sokkal érzékenyebb. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2130) Neil Watts válasza monosz (#2129) üzenetére


Neil Watts
veterán

Erzekenyebb? Hm? A cisco nem jo? A philips az nem egy nagy vastag fekete doboz? Na olyanom volt, kerregett, zorgott.

(#2131) Neil Watts válasza monosz (#2129) üzenetére


Neil Watts
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#2132) monosz válasza Neil Watts (#2130) üzenetére


monosz
őstag

A Philips? De az.
Nem azt mondtam hogy nem jó a Cisco,csak a lehetséges képi megjelenítési problémák lehetséges aránya nagyobb.(pixelesedés,akadás,hang-kép elcsúszás).Ettől eltekintve,tuti a cucc. :K

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2133) Neil Watts válasza monosz (#2132) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kepi problemak? De jo...

(#2134) monosz válasza Neil Watts (#2133) üzenetére


monosz
őstag

Jó persze. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2135) Gubek-Einste válasza monosz (#2132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én ilyet még nem tapasztaltam a Cisco-val.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2136) monosz válasza Gubek-Einste (#2135) üzenetére


monosz
őstag

Megfurdult nálam mind a kettő,ugyan a digitális indulása után nemsokkal.Lehet hogy a kezdeti szoftver miatt,de a Txt,és a guide,menübe mindíg belefagyott.Azután cseréltem Plilips-re,és azzal soha nem volt gondom.
Mondjuk azóta már eltelt elég sok idő,és én az akkori tapasztalataimat jeleztem. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#2137) neooen


neooen
aktív tag

Ennyire nem hír, hogy tegnap kb 1-1,5 órára nem volt UPC-s szolgáltatás több nagyvárosban sem??!! Elhiszem, hogy október 23 meg minden, de hogy sehol nem írtak róla semmit, az nekem furcsa. Meg nem hajnali 3-kor volt az egész, hanem "főműsoridőben". A 1221-et szintén több mint egy óráig nem lehetett elérni. Vagy ez ilyen szokványos?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2138) Integra válasza neooen (#2137) üzenetére


Integra
titán

nekem egy napon át nem volt, ki sem adtak hivatalos infot róla, pont leszarták. lejjebb leírtam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2139) neooen válasza Integra (#2138) üzenetére


neooen
aktív tag

Akkor az lehetett az előrengés. Egy nap?! Ilyen esetben már nem kellene majd kevesebbet fizetned vagy valami?! Mi áll a szerződésben erről?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#2140) Spirit válasza neooen (#2137) üzenetére


Spirit
őstag

Nálam ismét nincs net..kb. 30x nyitottam meg a PH-t, mire egyszer bejött.
Majd én is best effort jelleggel fizetem a csekket. 6000-et szántam, de csak 150ft fog elindulni feléjük, aminek a 14%-a el fog veszni útközben.(120/10mbit helyett jelenleg jön 2,5/0,3, és 14% packet lossom van...webezni meg nem lehet, mert nem jön elő semmi)
Még jó, hogy építik az optikát Budaörsön, mert itt kritikán aluli lett a szolgáltatás. Legutóbb tegnapelőtt írtam, hogy nincs net...nevetséges.

(#2141) F_Zolee válasza Spirit (#2140) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez a gyors net átka. Ha nem torrentezne a netezők 80%-a akkor nem lenne fos a szolgáltatás minősége.

(#2142) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Sat.hu-n valaki ezt linkelte be

(#2143) Spirit válasza F_Zolee (#2141) üzenetére


Spirit
őstag

A Fibernet sem volt jobb, pedig ott sebesség sem volt. :)
Ne kend a torrentezőkre, mert a központ simán bírja, bix-re 110gbit-je van a UPC-nek, a fele sincs kihasználva. Az, hogy kevés fejállomás van, azok is kis kapacitással, arról nem a felhasználók tehetnek. Ahogy nő a terhelés, szépen csökken a sebesség, olyan 60-70mbit-ig. Csakhogy egy idő után összef*ssa magát, és minden csomagot eldobál, a sebesség mérhetetlen, és áll a net. Inkább lassulna le 10-20mbit-re, de maradna használható.

(#2144) kabelmania27 válasza Spirit (#2143) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem meg fogják ezt a hibát oldani.

(#2145) F_Zolee válasza Spirit (#2143) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akármilyen hihetetlen de nekem a Fiber jobb volt stabilitásban. Mindig hozta a maximumot. Igaz csak 6 megás volt. Itt meg jó ha a felét kapom amiért fizetek...

(#2146) club1 válasza F_Zolee (#2145) üzenetére


club1
veterán

Nekem is kb. fél sávszélességgel teljesít a UPC mint a két UPC-s (volt Fibernetes) előfizetésemen (egy céges, egy magán), de a Fibernetet nagyon nem sírom vissza, mert így is fele/harmad annyiba fáj 1 Mbps, mint a Fibernél anno...

(#2147) F_Zolee válasza club1 (#2146) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nyilván árban én sem díjaztam őket de a mostaninak is megvan a "hátránya" hiába olcsóbb.

(#2148) kabelmania27 válasza F_Zolee (#2147) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb utóbb lesz kapacitásbővítés és meglesz a max sebességed:)

(#2149) Spirit válasza kabelmania27 (#2148) üzenetére


Spirit
őstag

Nekem mikor megtörtént a szolgáltatóváltás, 2 hétig minden este állt a net a 60-70%-os packet loss miatt. 3 hónapig jó volt, most hetek óta megint szórakozik, az utóbbi napokban meg minden délután. Én előfizető vagyok, nem befektető. Nem azért fizetek, hogy majd építsenek belőle jó kis hálózatot. Nem érdekel miből oldják meg, de vagy adják, amit vállaltak, vagy húzzák le a redőnyt. Ne haragudj, de a legnagyobb csomagnál 30/4mbit a garantált(ha mindenki egyszerre használná, ennyi jutna ideális esetben), ehelyett még pingelni sem tudok délutánonként.

Megjegyzem a fiberes időkből örökölt DNS-en lóghatok, mivel Call of duty szerverekre úgy egy éve nem tudok csatlakozni. Hiába lett UPC, azóta sem tudok. Érdekes, mert a Google DNS-ét használva megoldódik a gond.

(#2150) kabelmania27 válasza Spirit (#2149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jelentsd be a hibát, csak akkor fognak tudni javítani, ha tudnak a hibáról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.