Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) kabelmania27 válasza MR!! (#3200) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jobb lett?

(#3202) MR!! válasza kabelmania27 (#3201) üzenetére


MR!!
aktív tag

beállítások\bitorrent -nél volt egy ilyen opció . (DHT használata , helyi peer keresése stb)

de az erőltetett kimenőtitkosítást beállítottam

uTorrent 3.0 verz

[ Szerkesztve ]

miszter

(#3203) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok!

Június végén jár le a TV DVR mediabox + HBO Pak + 30 Megás net hűség szerződésem.
társasházi csomagunk van, így fizetünk cirka 10.500 Ft-ot havont a afentiekért.
Nekem elég ez a sebesség, házon belüli wifi routerünk is van.
Megkerestek telefonon a UPC-től, hogy kidolgoztak számomra egy ajánlatot, amelyben felajánlanak egy 50M-s netet (eszközcsere díjként fizetnem kell ~ 2900 Ft-ot), és így kb 500 Ft-al lesz magasabb a havi díjam. Azért tezsik ezt, mert a hűségem lejár és továbbiakban már nem értékesítik a 30M-s csomagot, tehát lehet, hogy megemelik a díjamat...... vagy lemegyek 25 M-s csomagra és alig fizetek kevesebbet, vagy felmegyek 50 Mb-s csomagra és többet fizetek minimálisan, de az eszközcsere díjat semmi esetre sem tudják elengedni. Őszintén szólva elég méltatlannak érzem az egészet, pláne úgy, hogy nekem nincs is szükségem gyorsabb netre se és wifi routerre se, mert az meg már van. Ők akarnak nekem adni egy szolgáltatást, de belekényszerülök egy plusz díj megfizetésébe, ami ugyan bagatel összeg, de talán más esetben (új előfizetés, másik szolgáltató stb) ez nem merülne fel.
Tapasztaltatok hasonlót? Esetleg sikerült valakinek alkudoznia ezügyben?

Ui: a haverom ugyenzt megcsinálta ugyanebben a kerületben és az 50M-s nete 27-28 M-nál nem tud többet a tesztek alapján egyik napszakban sem. Én a jelenlegi 30-asommal ugyanezeket mérem, tehát nem feltétlenül lesz a letöltési sebességben drasztikus változás.

(#3204) kabelmania27 válasza gonger (#3203) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősömnél lejárt hűségű 30/3 digital gold dvr telefon sylver volt, a tévét változatlanul hagyták, telefont bronze-re a netet pedig 25/1,5-re módósították.
Szerintem ha tartasz attól hogy nem fog menni 50/5el válaszd a harmadik csomagot, 8ezer Ft körül lesz a havidíjad.

(#3205) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy nincs kiépítve a házunkhoz a kábel, és hogy azt meddig hoznák be a házba? Úgy lenne jò ha a padlásig behoznák és onnan magamnak kábelezném be a házat. Ezt meglehet oldani? Digital Bronze tv és fiberpower 50 netről lenne szó. Három szobában egy-egy tv és az egyikbe még egy számítógép van. Úgy szeretném ha a fő kábel abba a szobába menjen amelyikbe a gép van. Itt lenne a modem is, meg a mediabox is. Innen pedig visszavinném a tv kábelt a padlásra és onnan menne a másik két szobába. Ez így kivitelezhető?

(#3206) kabelmania27 válasza Debesq (#3205) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Padlásról kell külön-külön lehozni a kábelt a szobákba, ha a modem olyan szobába kerül, ahol tévé is van, egy kettes osztót kell tenni.
UPC szerelő teljesen kifogja építeni.

[ Szerkesztve ]

(#3207) Debesq válasza kabelmania27 (#3206) üzenetére


Debesq
tag

És minden szobába külön mediabox lesz?

(#3208) kabelmania27 válasza Debesq (#3207) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tévé tudja a CI+ szabványt nem kell box

(#3209) Debesq válasza kabelmania27 (#3208) üzenetére


Debesq
tag

Értem. Ezek még régi tv-k úgyhogy kell hozzájuk. És ezek, meg a többi alkatrész és a bekötés mind ingyen van?

(#3210) attilav2 válasza Debesq (#3209) üzenetére


attilav2
őstag

Ha már nincs a kártya a boxhoz társítva elméletben te is beszerezhetsz az igényeidnek megfelelő boxokat, persze CI+ kompatibilisből szvsz nincs nagy választék, és saját boxnál a frekiket is magadnak kell beírni(qam szimbólumsebesség stb).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3211) Debesq válasza attilav2 (#3210) üzenetére


Debesq
tag

Nem hiszem hogy veszek másikat, főleg ha ingyen adnak. Szerintem az is megfelel nekem.

(#3212) vlevi


vlevi
nagyúr

A második boxért már azthiszem fizetni kell. De a UPC a bronz csomag adásait adja a hagyományos analóg formában is. Tehát a régi tévék az antennán keresztül, box, ci, satöbbi nélkül tudja fogni. Az újabb lapostévékhez azért érdemes boxot, vagy ci kártyát használni, mert 100 centiben látványosan jobb a képminőség, még a nem HD csatornák esetén is.

Analóg: [link]
Boxos:[link]
Ez utóbbi sem HD, hanem sima SCART csatlakozós box, de a mediaboxig digitális formában érkező adás.
És nem, nincs elb***va a fókusz, tényleg ekkora a különbség a sport1 logója között analóg és digitális között.

(#3213) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lehet beújítunk digitális csomagra. Valaki tudna róla "mesélni", hogy milyen módon van az kialakítva? Van külön box?

(#3214) vlevi válasza F_Zolee (#3213) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most még van box. De állítólag májustól már a DVB-C tuneres, és CI+ modult fogadni képes tévékhez nem kell majd a box.

(#3215) F_Zolee válasza vlevi (#3214) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálunk sima tv van, koax kábelen jön az adás. Digitálisnál milyen csatlakozási lehetőségek vannak? Scart csatlakozó van még a tv-n ha jól emlékszem.

(#3216) vlevi válasza F_Zolee (#3215) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van SCART csatlakozó a boxon.

(#3217) Jim74 válasza vlevi (#3214) üzenetére


Jim74
nagyúr

Már nagyon jó lenne, de pesszimista vagyok ezen a téren :U

(#3218) F_Zolee válasza vlevi (#3216) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha 2 tv-n menne a műsor akkor kell pluszt fizetni? 2 box fog kelleni?

(#3219) club1 válasza F_Zolee (#3218) üzenetére


club1
veterán

Ha a második tv-n is digitális adást akarsz nézni, akkor oda boxot kell bérelni (tehát fizetni kell érte). Ha jó az analóg is, akkor nem kell 2. box.

(#3220) F_Zolee válasza club1 (#3219) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor a digitális csomaggal továbbra is lehet nézni analóg csatornákat? :F

(#3221) club1 válasza F_Zolee (#3220) üzenetére


club1
veterán

Persze. A Gold csomaggal a silver analóg kiosztást (ilyenkor leszedik az utcai szűrőt), a bronze-val a bronze analóg kiosztást is lehet nézni.

(#3222) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Skype-on ha beszélek akkor akadozok. A pingem 9 a sebességem 52Mbit.. mitől lehet ez?

Üdv: Csabee.

(#3223) kabelmania27 válasza Csabee. (#3222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól hogy az a tratec osztó ami még a Fibernetes időkből maradt meg nálad SNR problémákat és jelszint ingadozást okoz, figyeltem valamelyik nap, folyamatosan 35-40között ugrál az SNR.
Egy letöltési/feltöltési frekinél még nem okoz gondot, de az ed3 érzékenyebb ezekre a problémákra, egyik ismerősömnél kicseréltük az összes régi osztót újakra, azóta nem szakad a net. Én a helyedbe betennék egy kettes splittert, szerintem felmenne az SNR 40-re és ilyen szakadásaid nem lennének.

[ Szerkesztve ]

(#3224) Jim74 válasza Csabee. (#3222) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet attól, hogy az skype szerverei gyengélkednek, esetleg a mikrofonodtól. Húsvétkor pl. használhatatlan volt az egész rendszer (skype).

(#3225) kabelmania27 válasza Jim74 (#3224) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szobatársam most beszélget skype-on, tökéletesen működik...

(#3226) Jim74 válasza kabelmania27 (#3225) üzenetére


Jim74
nagyúr

És szerinted az skype egyetlen szerverrel dolgozik? Attól, hogy most megy lehetnek még fennakadások az rendszerben...
Cseréljen osztót az biztos megoldja... :U

(#3227) kabelmania27 válasza Jim74 (#3226) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a tratec osztó 10decibelt csillapít a modemnek, amit linkeltem az csak 3.2.
Feleslegesen nem kell fojtani a jelerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#3228) Csabee. válasza Jim74 (#3224) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A mikrofon tuzi uo. Iphone headsetet hasznalok! Osztot tovabbra sem cserelnek.

Üdv: Csabee.

(#3229) Jim74 válasza Csabee. (#3228) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vezetékes, vagy bluetooth headset?
Csak azért kérdezem, mert én egy bluetooth Artic Cooling sztereó headsetet használok játékra és sajnos skype-ra valamiért használhatatlan a cucc mikrofon része, mert csak nagy recsegést-szakadozást lehet hallani...
Szerintem nem biztos, hogy a nettel van a baj, ha minden más netes alkalmazás problémamentes.

(#3230) Csabee. válasza Jim74 (#3229) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Vezetekes gyari Apple!

Laptopon idonkent laggol a hangom , s ilyenkor iphonra atlepek es mobilnettel skype olok tovabb. De az internet sebessege kifogastalan, 52Mbit, 5-10pinggel. Skype csak nem igenyel 120Mbit-et.:)

Üdv: Csabee.

(#3231) digikábeles válasza club1 (#3219) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"Ha jó az analóg is,"....max 30 cm-es tévén.

(#3232) kabelmania27 válasza digikábeles (#3231) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél nagyobb tévén is tökéletes az analóg:)

(#3233) digikábeles válasza kabelmania27 (#3232) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Analógnál mindig jelen van a képzaj, ami engem kifejezetten zavar.

(#3234) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Common interface-ről hallani valamit? Nincs itt valmi bennfentes aki talán hallott róla. Ideje lenne már bevezetni....

(#3235) szelidorzo válasza BossBoss (#3234) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Tesztüzem lészen :R :C

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3236) BossBoss válasza szelidorzo (#3235) üzenetére


BossBoss
őstag

Mikor?? :DD ;]

(#3237) szelidorzo válasza BossBoss (#3236) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

privi ment

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#3238) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy az UPC direct+ csomagon belül a 3490 és a 3890 forintos csomag között mi a külömbség azon kívül, hogy az egyiknél ingyenes a beszerelés, és 9 hónapig 3490forint, a másik fix áras?
Köszönöm!

(#3239) kabelmania27 válasza digikábeles (#3233) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem tiszták az analóg adások az UPC-nél.

(#3240) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Nekem még a " fiberpower30_sip.cfg" azaz FiberPower 30-am van.

Itt van valamilyen forgalom korlátozás ? Vagy lehet töltögetni rendesen ? Kb 50 G -nél járok.

miszter

(#3241) kabelmania27 válasza MR!! (#3240) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökmindegy melyik csomagod van, három havi átlagban 300Gb a határ.

(#3242) MR!! válasza kabelmania27 (#3241) üzenetére


MR!!
aktív tag

300 Gb azaz 1.hónap: 400Gb 2.hónap 200Gb 3. hónap:300 Gb átlag 3 hónap: 300Gb ?

de am akkor mindegy , mert annyit úgysem töltök.. egyenlőre :)

miszter

(#3243) Jim74 válasza Csabee. (#3230) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a skype szolgáltatásában vannak akadozások. Vagy még az jutott eszembe, hogy nekem akkor szokott akadozni a hang, amikor az kisfiam kiabál a háttérben...:-D Akkor a túloldalt szakadozva hallom...

(#3244) digikábeles válasza kabelmania27 (#3239) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Amikor a UPC-nél elindult a digitális szolgáltatás, azonnal kértem set top boxot, pedig még akkor hagyományos tévén néztem az adásokat. Már akkor feltűnt, mennyivel szebb, tisztább a digitális adás, mint az analóg.

(#3245) club1 válasza digikábeles (#3244) üzenetére


club1
veterán

Ez nem csak a UPC-nél van így. De az analóg adásnak sem kell feltétlenül képzajosnak lennie.

(#3246) Csabee. válasza Jim74 (#3243) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na majd letesztelgetem! Köszi a tippet.

Üdv: Csabee.

(#3247) Gubek-Einste válasza club1 (#3245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálunk sincsen gond az analóggal, szép tiszta a kép. Én mondjuk nem nézek analóg adást, csak digitálist de anyámék nem panaszkodnak. De azért világosan látszik a különbség az analóg és a digitális között már egy több mint 10 éves 20"-os CRT tévén is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3248) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Ha már a digitális vs analógnál tartunk akkor érdekes az is hogy digitális csomaghoz régebben Scartos box jött...
Azóta megszüntették már ezt az ellentmondást?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#3249) BossBoss válasza Stukker1987 (#3248) üzenetére


BossBoss
őstag

Tudtommal ez a mai napig így van. Kész átverés!

(#3250) szelidorzo válasza Stukker1987 (#3248) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

+ 1000Ft-ért kapsz HDMI kimenetes boxot

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.