Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#51300) üzenetére


ludsimon
veterán

Jelszintekre gondolsz? Mi az default ip címe a hgw-nek?

undefined

(#51302) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#51301) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, arra gondoltam, hogy VDSL2-nél kiírja a vonal maximális sebességét a Speedport HGW, de eszembe jutott, hogy ADSL2+ esetén, csak az aktuális sávszélt mutatja.

Milyen HGW attól függ, 192.168.1.X
X lehet 1, 0, 254

Próba cseresznye, de csak SP esetén tudok ilyenről meg VDSL2-n.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51303) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#51302) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondjuk ha az üfsz-es mondta, hogy 10 a max, akkor nem tudom mit lehet mást tenni.

undefined

(#51304) wczar


wczar
újonc

Sziasztok!

Kezdő kérdés, de csak most lettem telekom használó.
Szóval hoztak egy d-link DCM-704 cuccot. Ezzel kapcsolatban:
- van-e hozzá valami RÉSZLETES leírás, mit, hogyan kell benne.
- miért nem megy rajta pl a transmission kliens (eddig ment, és a http://canyouseeme.org/ szerint jó is, mégse megy).
- milyen tapasztalatok vannak vele?

Köszi,
wczar

(#51305) Bajusz2010 válasza ludsimon (#51290) üzenetére


Bajusz2010
tag

Egy ismerősöm lakik a Szépvölgyi úton. Csak T-t kaphat. Az út másik felén már van UPC is. Meg Digi előfordul.
Nem teljesen lett kiépítve az út teljes hosszában mindhárom szolgáltató.

(#51306) kisapa


kisapa
senior tag

Csak azért,hogy pozitív dolgokról is essen szó. Szombaton délelőtt bejelentettem hogy nem minden gomb működik rendesen a távirányítón amit a SAT tv-hez kaptam és még aznap délután hívott a szerelő,hogy eljönne kicserélni. Meg is történt azóta megint minden működik rendesen.Az mondjuk elgondolkodtató,hogy csak egy évet bír ki.

(#51307) Teko001 válasza kisapa (#51306) üzenetére


Teko001
őstag

Vagy csak túl sokat tv-zel :D

(#51308) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#51303) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Láttunk már olyat, hogy egyik üfsz-os azt mondta, hogy nem lehet, a másik meg azt, hogy lehet. Szóval én ebből nem indulnék ki, de lehet, hogy tényleg olyan gyengén "lefedett" a hely... Viszont ez kicsit "vicces", hogy egy bpi, ráadásul óbudai címen gyengébb netet tud adni (nem csak a Telekom, mert ugye a többi meg nem is tud), mint egy faluban, ezek után én nem rinyálok, hogy itt 30 a VDSL2 max, várom a 2015-öt, 6-ot, hátha nyitnak ide egy 50/15-ös csomagot (ha már a 30/5, 30/10 lesz), aztán átnyergelek abba, azt még a vonal is bírná elvileg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51309) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#51308) üzenetére


ludsimon
veterán

Így van. :) Én meg örülök a fejemnek a 120/10-nek, más sírna örömében, ha a szaros 10mbit le után ilyenje lenne. :K

undefined

(#51310) TibChee válasza btz (#51108) üzenetére


TibChee
tag

Érdekes, teljesen magától megoldódott a dolog.
Lehet, hogy a menüváltozás játszott közre?

(#51311) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#51308) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez mondjuk tényleg meglepő, mert itt 3000 lakosú kis faluban dél-alföldön (várostól messze) a 120-as net is elérhető. Szerelő szerint elméletileg 300megáig mehetne mindenkinél.

(#51312) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#51311) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt csak DSL vonal volt még a matáv időkből, aztán nem húztak ki koaxot, mert nincs konkurencia, ellenben most kezd a kistérségi tévészolgáltató beindulni, ő koaxon emelhet elég sokáig, kíváncsi leszek abból mi lesz, de biztos nem Telekom fejlesztés. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#51313) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#51312) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerk.: hoppá, nem neked akart válasz lenni.

Most a végén kiderül kábelen jön neki. :D
Azt mondja fekete vastag kábel jön be és az átalakítóval fehér jön be és van osztó benne egyik egy STB felé megy (de nem LAN-on van összekötve az STB a routerrel), másik a modembe megy.
De akkor hogy lehet csak 10 a max elérhető?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#51314) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
TVGO-t akarom aktiválni, de ugye szokás szerint nem tudom MT jelszavam. Kértem ideiglenes jelszót, belépem, láttam dolgaim, persze korlátozottan, de reméltem a TVGO így is megy majd. Sajnos nem, nem fogadja el mikor összekapcsolnám TVGO fiókommal, hibás azonosító vagy jelszót ír ki (adatok tuti jók, t-home weboldalon beenged). Ideiglenes jelszóval akkor nem megy? Ha betelefonálunk meggyorsítható a jelszó véglegesítése? Mire kijön aktiváló kóddal a levél már nem lesz ilyen fontos a TVGO aktiválása. (ünnepekre kéne tesómnak, hogy ne keljen átkötni a dekódert)

Kicsit más, de először a szerződésen írt t-online címmel akartam összekapcsolni, de se a TVGO nem enged be, se a telekom webmail nem fogadja el, ennek mi lehet oka? Két hete küldték új szerződést, azon szerepel azonosító és jelszó.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51315) mottt


mottt
csendes tag

Sziasztok!
December 10-én kötöttem a Telekomnál IPTV+telefon szerződést (2db STB-al), leváltva a jelenlegi analógtv-s régi szerződésemet.
Azt ígérték az üzletben, hogy másnap keresnek a bekötéssel kapcsolatban, de azóta semmi sem történt. Lehetséges, hogy valamilyen hálózati beállítás/fejlesztés miatt várnak?? ( a városban a legszélső utcában lakunk, koax kábel van az oszlopokon, de fogalmam sincs, hogy milyen messze van a központ).
Köszönöm a válaszokat!
mottt

(#51316) ludsimon válasza mottt (#51315) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Koax kábelnél lényegtelen milyen messze vagy, erősítőkön keresztül jön a koax kábel!
Késnek eléggé, 30 napnál is több idő jelenleg a megrendelés!

undefined

(#51317) 313313 válasza ludsimon (#51316) üzenetére


313313
addikt

Ezt így kijelenteni nem lehet. Azért olvasni a fórumon is, hogy többeknél max 1 hét a megrendeléstől a bekötés... Többek között én se vártam rá 1 hétnél többet szeptember elején...

Szerk.: Igen December van, de attól nem törvényszerű, hogy 30 napot várnia kell, lehet a héten bekötik már neki...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#51318) ludsimon válasza 313313 (#51317) üzenetére


ludsimon
veterán

December van! Nem szeptember.

undefined

(#51319) kcsa válasza ludsimon (#51318) üzenetére


kcsa
veterán

Két hónapja rendeltem netet. Másfél hónapig hozzá se szagoltak, többször kértem hogy jöjjenek, de semmi. Visszamondtam.

Két hétig vergődtem net nélkül, majd újra megrendeltem (jobb híján), megrendeléstől számított 10 napon belül kompletten be volt kötve. Decemberben :)

(#51320) ludsimon válasza kcsa (#51319) üzenetére


ludsimon
veterán

Van akinek gyorsan megy, de mint említetted, volt mikor csak vártál és nem történt semmi.

undefined

(#51321) ludsimon válasza ludsimon (#51313) üzenetére


ludsimon
veterán

up!

Létezik ilyen??

undefined

(#51322) Shodan válasza Sordoran (#51314) üzenetére


Shodan
addikt

küldtem privatot

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#51323) dptrsk válasza Sordoran (#51314) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nincs IPTV?

Az IPTV boxon is lehet kérni hozzárendelő kódot.
Továbbá telefonon is segítenek összerendelni...

(#51324) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék másfél hete olyan problémába ütközöm hogy minden este 7 és hajnali 2 között az internet belassul és nem jön be minden oldal DNS hiba lenne ? ping jó letöltés 50mb lemegy 3 mb de a feltöltés megvan normálisan 20 mb Hajdúszoboszlón lakom IPTV van az internet, valaki tapasztalt hasonló problémát esetleg mostanság a környéken ?
Most is két perce még bejött az index facebook de most már csak a mobilaréna meg egy két oldal....

Jahh és előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#51325) spiritex válasza foxymaci (#51324) üzenetére


spiritex
veterán

Ha ezen keresztül szörfölsz, akkor sem jönnek be az oldalak?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#51326) foxymaci válasza spiritex (#51325) üzenetére


foxymaci
senior tag

közben beszéltem a T-vel és minden áron a saját routeremet akarták okolni meg hogy wifin keresztül netezem aztán azt mondták ööö lehet nálunk van a hiba és kivizsgálják.....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#51327) foxymaci válasza spiritex (#51325) üzenetére


foxymaci
senior tag

amúgy ez az oldal se akar bejönni

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#51328) Sordoran válasza dptrsk (#51323) üzenetére


Sordoran
addikt

Mezei Sat TV van. Jelszót meg azt hittem így csinálva okosabb vagyok, nem kell betelefonálni, de hát így jártam. :U Viszont közben született megoldás, köszi tippet.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51329) adika4444 válasza foxymaci (#51324) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Lehet, hogy én vagyok az értetlen, de akkor most beállítottad, vagy nem a Google DNS-t?

üdv, adika4444

(#51330) foxymaci válasza adika4444 (#51329) üzenetére


foxymaci
senior tag

Azt is próbáltam már akkor is fenáll ugyanez a hiba most reggel megint jó az internet közben jött a T-től az sms hogy a központba nálluk volt valami hiba és kijavították hát kiváncsi leszek este mi lesz...

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#51331) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Static ARP útvonalat fel lehet valahogy venni a 3925-be?

(#51332) Teko001 válasza r3dsnake (#51331) üzenetére


Teko001
őstag

Max DHCP-ben tudsz fixen IP-t rendelni MAC-hez. (Setup-->Lan Setup-->Pre-assigned DHCP IP Addresses)

[ Szerkesztve ]

(#51333) r3dsnake válasza Teko001 (#51332) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Azt tudom (és így is van beállítva), de az kevés a wake on lan-hoz, mert timeoutol külső hálóról.

[ Szerkesztve ]

(#51334) Teko001 válasza r3dsnake (#51333) üzenetére


Teko001
őstag

Nem kell ahhoz valamilyen normálisabb router-es támogatás is? Nekem mintha úgy rémlene

(#51335) r3dsnake válasza Teko001 (#51334) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Belső hálón megy tökéletesen és külsőről is, de egy idő után eldobja a csomagot. Mivel maga a cisco eszköz a router, ezért gondoltam illene, ha tudna ilyet. De majd megoldom telóról SSH-n keresztül scripttel a cisco után kötött openwrt-s routerrel bejelentkezve. Bíztam benne, hogy van egyszerűbb mód.

[ Szerkesztve ]

(#51336) adika4444 válasza r3dsnake (#51335) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezt nem vágom, így bocs ha hülyeséget írok. De az nem lenne jó megodlás, ha megpingelnéd a gépet mármint a wakeonlan portját? utána hátha menne...

üdv, adika4444

(#51337) r3dsnake válasza adika4444 (#51336) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs mit pingelni, ha kikerül az arp táblából és nem tudja melyik machez rendelje a címet. Épp ezért kéne a static arp.

(#51338) adika4444 válasza r3dsnake (#51337) üzenetére


adika4444
addikt

Így már értem. Hát még a fix IP-re tudnék gondolni, de az a baj, hogy az meg ilyenkor nem nagyon hiszem, hogy menne.

üdv, adika4444

(#51339) r3dsnake válasza adika4444 (#51338) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hiába van fix ip, ha az ARP tábla kiürül. Standby-ban a gépnek nincs IP címe, a WoL csomag mac címet tartalmaz csak. Amikor viszont jön a kérés a Cisco eldobja, mivel nem ismeri azt az eszközt, ha nem aktív. Feltételezem, hogy belső hálón azért más a szitu, mert a közvetlen rákötött switch ismeri a macet.

[ Szerkesztve ]

(#51340) SUPREME7 válasza r3dsnake (#51339) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem fog menni. Én is ezzel küzdöttem, végül vettem egy másik routert, bridge-be kötöttem (vagy mi - a 3925 topikjában van leírás, annyira nem vagyok képbe) és arról már ment az ARP binding, és a WOL.

(#51341) r3dsnake válasza SUPREME7 (#51340) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Esetemben ez nem megoldható, szóval marad a scriptes megoldás. Vagy webes felületről LuCi és ott a WoL.

(#51342) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

Most hosszabbítottam telefonon.
A honlapon még mindig nem tudok belépni, ennek ellenére azt mondták, hogy a netemelés M-->L és az IPTV családi--->családi+HD

24-28 óra alatt átváltódik...

kiváncsi leszek

(#51343) csƵ válasza dptrsk (#51342) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem ez a 28. nap.

(#51344) dptrsk válasza csƵ (#51343) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem már meg is történt net is és TV is átállt.

(#51345) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez volt már ? :D :

(#51346) Airedhyal válasza #41133696 (#51345) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Már vagy 2 hónapja kint van.

(#51347) Teko001


Teko001
őstag

Ajándék film:
"A Telekom Kapcsolat Programmal minden ügyfelünk ajándékként nézheti meg A Lego-kalandot TV-képernyőjén a Videotékában, vagy az interneten a TV GO-val notebookon, táblagépen, okostelefonon 2014. december 23 és 31. között."

[ Szerkesztve ]

(#51348) wmati válasza Teko001 (#51347) üzenetére


wmati
addikt

Meg már tegnap nem is tudtam mi hiányzik.

(#51349) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Tegnap kaptam egy telefonos értékesítőtől elég jó ajánlatat, amit el is fogadtam.
Úgy indult, hogy most írtam alá két évet és mondtam, hogy nekem minden tök jó, és nem akarok variálni.

Miért jó a szolgáltatónak, ha maga alá igér? (két éves hűség + hiéna + dupla kedvezmény volt)
Két évre alá volt írva NET + TV. Most 900Ft-al olcsóbban ajánlotta a 30 helyett a 120-as NET + IPTV+HD + IPtelefon kombót, és ennek a jóárasításnak is csak a felét kell fizetni 6 hónapig.
Nekem az jött le, hogy ennyire ki akarják vezetni a digitális kábelTV-t felénk.

Bruhe

(#51350) adika4444 válasza Bile Demon (#51349) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Mennyit fizettél előtte, majd most utána egybe? Milyen net coax, vagy optika?

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.